Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zmarł ubecki filozof z korzeniami

Posted by Marucha w dniu 2017-01-09 (Poniedziałek)

9 stycznia 2017 w wieku 91 lat zmarł Zygmunt Bauman. O śmierci poinformowała jego żona.

Bauman studiował w ZSRR, następnie w Akademii Nauk Społecznych i Politycznych przy KC PZPR. Po wojnie podjął studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał marksizm na Wydziale Filozofii UW.

Był funkcjonariuszem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który w okresie stalinowskiego terroru osobiście brał udział w akcjach przeciwko Żołnierzom Wyklętym.

Jak wynika z dokumentów IPN, major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Niezłomnych.

https://parezja.pl

Komentarzy 47 do “Zmarł ubecki filozof z korzeniami”

 1. Archer said

  Zdechła żydowska kanalia. Znowu pewnie na gajówce ukażą się współczujące komentarze. Durnota menażerii polskojęzycznej nie zna granic.

 2. Miet said

  Re.1.
  Nikt jeszcze gęby nie otworzył a ty już wszystko podsumowałeś i wiesz z góry jak będzie.

 3. BHO said

  Jednego zdrajcy mniej … Czekamy na nastepne komunistuczne gnidy !

 4. panMarek said

  Żył jak pies, zdechł jak pies, czort z nim …
  Tak powiedział policmajster na pogrzebie konfidenta, który wydał ks. Brzózkę, bohatera Powstania Styczniowego.

 5. panMarek said

  tu więcej:
  http://wolnosc24.pl/2017/01/09/zygmunt-bauman-wybral-sie-do-parku-sztywnych/

 6. BORU said

  Niech go gowno prowadzi.Ale takich kanali w POLSCE jest mnostwo.

 7. Lily said

  A, pochowek gdzie ?.

 8. EyWey said

  Na ścierwa mieszające w głowach ludziom szkoda śliny i wydzieliny. Pchły sie gniecie aż krew bryzga lub do gazu [ od-wsza-wia-lnie sprawdzone ]

  re 5

  „ein jüdischer Kirchhof” powinno być palone wapno z wiatrem.

 9. Inkwizytor said

  Dzięki Ci Boże

 10. ojojoj said

  nie chcialbym byc teraz w jego „duchownej” skorze

 11. Mis Z Okienka said

  re 5

  Jakto gdzie?

  Pewnie na Wawelu, a w najgorszym wypadku na Powazkach.

 12. Maverick said

  Zwykły s kurwy syn.

 13. Isreal said

  „taki smutek, a jak cieszy”
  trywialne, ale realne ….

  niedawno zetknąłem się z jednym „socjologiem” z tytułami i karierą „za komuny”, który min. naukowo współpracował jako akademik z baumanem. Dał mi wizytówkę, a co na wizytówce – szef akcji katolikiej przy jednej z „warszawskich” parafii … (piszę małą literą, bo na duże trzeba zasłużyć)

 14. Żydo-komuch SOLIDARUCH R.Dudkiewicz-prezydent Wrocławia ogłosi TYGODNIOWĄ judeo-żałobę po Baumanie ??? said

  To ŻYDO-komunistyczny UKŁAD „solidaruchów” z Wrocławia jak na czele z ŻYDEM Rafałem Dutkiewiczem w funkcji „prezydenta Wrocławia razem z anty-polskimi sprzedajnymi gangami PO-PiS-PSL WYPROMOWALI na sztuczny „autorytet moralny” w ostatnich kilku latach „tą kanalię żydo-komunistę bandziora NKW Baumana.

  To osobiście ten żydo-komunista Rafał Dudkiewicz „prezydent Wrocławia” razem z całą kliką żydo-postkomunistów przestępczego zaplutego UKŁADU „solidaruchów” we Wrocławiu PRZYMUSZALI politycznie poprawnych „profesorów” ze ZDEMORALIZOWANEGO upadłego Uniwersytetu Wrocławskiego, aby ci profesorowie RENEGACI zapraszali tego śmierdzącego KNUTA NKWD Baumana, aby tam wpuszczono tego KNUTA, aby ten „wykładował” jako „zachodni naukowiec” opowiadając swoje żydo-masonskie brednie NAWOŁUJACE do tolerowania przez Polaków żydo-GLOBALIZMU w III RP.

  Gdy polska młodzież uniwersytecka z Wrocławia się przeciwstawiła przeciwko wpuszczaniu w mury Uniwersytetu Wrocłowskiego aby ten żydo-komunista Bauman tam nie robił SMRODU, to ta żydo-komunistyczna gnida Rafał Dudkieweicz, nakazał systemowi tych żydowskich sprzedawczyków NIEsprawiedliwości we Wrocławiu aby aresztować aktywistów polskiej młodzieży gdyż R.Dudkiewicz realizuje żydo-komunistyczny KANON:

  „O żydo-komunistach, którzy katowali POLAKÓW w PRL-u NIE wolno NIC mówić prawdziwego, a jeśli ktoś coś UCZCIWEGO powie o żydzie to takiego Polaka należy PRZESLADOWAĆ”.

  I na takie anty-polskie żydo-komunistyczne pomiotło jak rafał dudkiewicz z Wrocławia dalej głosują w wolnych wyborach przeciętni polscy obywateli WYKOŁOWANIA przez tamtejszą NIEMIECKIE i ŻYDOSKIE media, które działają na SZKODE Polaków.

  Taki żydo-komunistyczny RENEGAT jak Dudkiewicz dalej jest „prezydentem Wrocławia” od 2002 roku do DZISIAJ o ZGROZO …!

  ZAPOZNAJCIE się tutaj artykułem z witryny prawy-pl opublikiowany przez Julie Nowicką 19 maja 2014 roku:
  „Nacjonalistyczna hołota skazana”

  http://prawy.pl/5806-nacjonalistyczna-holota-skazana/

  Następnie inny sprzedajny ŻYD komunista z Wrocławia Zygmunt Zdrojewski, któremu folksdojcz renegat Donald Tusk powierzył funkcje ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego WYLANSOWAŁ w 2010 roku tego ZBRODNIARZA NKWD żydo komunistę Zygmunta Baumana na „autorytet moralny” w III RP na ZAMÓWIENIE żydowskiej MĘDZYNARODÓWKI globalistów z Europy oraz USA.

  To właśnie ten żydo-renegat Zdrojewski brutalnie WYKOŻYSTUJAC stanowisko ministra wręczył żydo-bolszewikowi z NKWD Baumanowi „Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czyli NAJWYŻSZEGO odznaczenia III RP nadawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji WYRÓZNIAJĄCEJ się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub OCHRONIE POLSKIEJ kultury i dziedzictwa narodowego.

  ANTY-polski żydowski RENEGAT B.Zdrojewski jest znany z wielu innych ANTY-polskich akacji oraganizacji SABOTAŻU oraz oczerniania Polaków na arenie mędzynarodowej.

  To ta żydo-komunistyczna świnia Zdrojewski też odmówił polskim artystom przygotowania reprezentantki polskiej kultury na 54-ym Biennale Sztuki w Wenecji w 1912 roku, a powierzył przygotowanie KŁAMLIWEGO filmu żydowskiej AGITKI oczerniającego Polaków w Izralu przez zydówkę Yael Bartana – która przygotowała PROWOKACJĘ – OCZERNIAJACĄ i obrażająca Naród Polski – co mianowaną symbolem “polskiej kultury” !!!

  Otóż Zygmunt Zdrojewski zapłacił pieniędzmi polskiego podatnika tej izraelitce Yael Bartana, aby ona spreparowała prymitywną AGITKĘ filmową z pokrętną ZAKŁAMANĄ interpretacją treści, która pokazywała JAKOBY Polacy „prześladowali żydów” bardziej niż Niemcy …

  Syjonizm od lat 1990-ch do tej pory WYŁUDZA miliardy za pomocą FAŁSZYWEGO oskarżania o „antysemiztyzm” co WSPIERA „UKŁAD” solidaruchów przy władzy we Wrocławiu!

  Obecni syjoniści z polskim obywatelstwem cały czas ORGANIZUJĄ różnej maści prowokacje anty-polskie, KŁAMLIWE pomawiają Polaków o zbrodnie przeciwko „żydom komunistom” z PRL-u, którzy niczym się nie różnili od NAZISTÓW niemieckich i stoją w jednym szeregu z nazizmem – z którym przez lata współpracowali !

  To żydzi niemieccy opłacili „demokracje” aby w III Rzeszy niemieckiej wybrano Hitlera na kanclerza Niemiec!

  Skoro żydówka z Izraela Yael Bartana chciała pokazać „mary i koszmary syjonizmu” – to powinna była nakrecić filmy i przedstawić wycieczki Izraelczyków urządzających sobie szabasowe pikniki z widokiem na mordowanych Palestyńczyków i dokonać tego pokazu filmowego na Bienale Sztuki Współczesnej w Wenecji i pod szyldem państwa Izrael!

  Taki przekaz wykładowania Baumana był bardzo bliski anty-polskim psychopatom z kręgu „Krytyki Politycznej” z Warszawy-Wrocławia, których wspiera obecny prezydent z Wrocławia R.Dudkiewicz, a inny anty-polski RENEGAT Z.Zdrojewski jako „przedstawiciel Polaków” jako deputowany do Parlamentu UE w Brukseli oraz inne żydo-solidaruchy z UKŁADU wrocławskiego lub gdańskiego SZCZUJĄ na Polaków całą Europę !!!

 15. Dictum said

 16. Jasiu PUKWATEREK said

  @ Oddał swoje młode życie broniąc naszej Młodej Demokracji podobnie jak profesor drogi Bronek Geremek czy błogosławiony Kuroń ten który lubił wypić.

 17. Nieważny said

  Wzięło go w Styczniu jak Lenina.

 18. Marucha said

  Re 7:
  A pewnie któryś z hierarchów udzieli mu katolickiego pochówku…

 19. anonim said

  normalnie allahu akbar

 20. Dinozaur said

  Hmmm…. Socjologia uważana była za czasów Dinozaura ( przełom lat 60- tych i 70- tych ) za studia milicyjne …

 21. Lily said

  Re11;Mis Z Okienka
  Taka swiatowa slawa,czlowiek o nieskazitelnym charakterze,to zapewne wladza III.R.P,
  uhonoruje panstwowy pochowkiem.
  Panie Marucha,snilo mnie sie,ze K.Nycz,i jeszcze kilku innych.Pozyjemy zobaczymy.

 22. Wieś Rządzi Światem said

  Kostucha już z nim potańcuje.

 23. Swarożyc said

  Jak słabym i niemoralnym narodem jesteśmy, skoro ten bandyta umiera śmiercią naturalną…

 24. Boydar said

  Dopóki ludzie mają w kranach ciepłą wodę, to nie odróżnią Baumanów od Królewny Śnieżki. Teraz łatwo na niego napier.dalać; kiedy właściwie wszystko powiedział już za nas ktoś inny. Ch. z Baumanem, a z nami ?

 25. GonDar said

  Szanowni Państwo. Na tvp info na pasku napisano: wybitny socjolog, eseista i naukowiec. I tyle.

 26. Boydar said

  I w pierwszej kolejności należałoby wyje.bać z roboty tego co to (24) napisał. Jego kierownika i dyrektora też. Za sprzeniewierzenie się publicznej i edukacyjnej roli mediów, na które niektórzy płacą nawet abonament.

 27. GonDar said

  Panie Boydar. Zaplułem monitor.
  Sam się zdziwiłem.
  Sprawdziłem: napisano dokładnie tak. W wieku 91 lat zmarł prof. Zygmunt Bauman. wybitny POLSKI socjolog, filozof i eseista.

 28. Boydar said

  Nie wiem, co mogę poradzić …

 29. Yah said

  Nie docenia Pan stopnia wyprania mózgów przez niemieckie proszki do prania.

  Plotki i teorie spiskowe – prawda

  Informacje agencji prasowych, telewizyjnych – kłamstwa.

  Wybitny naukowiec, lekarz, filantrop, dobroczyńca, demokrata walczący o wolność obowiązkowo przyjęty na audiencji u papieża – „nasz zbrodniarz”

  Tyran, autokrata – przywódca narodu – „nasz wróg”

  Większość nie zastanawia się nad przekazem, 15% coś nie pasuje ale nie za bardzo potrafią znaleźć przyczynę dysonansu poznawczego, 5% właściwie interpretuje przekaz.

  Autorzy przekazu w TV są już tak otumanieni, że nie odróżniają prawdy od bredni w tym co serwują w serwisach informacyjnych. Myślę, że ślepo wykonują polecenia nie zastanawiając się wcale nad nimi jako że pasują do matrycy, która ich kształtowała przez ostatnie 25 lat.

 30. anonim said

  W sumie racja panie Yah
  Tutaj kłamią „W wieku 91 lat zmarł prof. Zygmunt Bauman. wybitny POLSKI socjolog, filozof i eseista.”
  powinno być
  „W wieku 91 lat zmarł prof. Zygmunt Bauman. wybitny POLIŃSKI socjolog, filozof i eseista.”

  ps. ciekawe czy rezydent zaszczyci czy tylko wyśle żonę

 31. Konarski said

  Wreszcie strzelił w kalendarz koczownik z pasożytniczego narodu przebranego. Polakiem nie był. On mordował Polaków i pasożytował na Polakach. Dobrze się stało, że wreszcie ta koczownicza kanalia zdechła. Czekam na więcej. Szkoda, że razem z nim nie pozdychały jego koczownicze bękarty, których napłodził. Niech ten koczownik i każdy inny koczownik będzie przeklęty i na wieki wyje w objęciach pustynnych demonów.

 32. Co by nie mówić o ciemiężycielstwie KBW, to jednak zrobiło świetną robotę likwidując chachłackie bandy UPA.

 33. Siggi said

  31/Premizlaus Crucis said
  ———-
  Mój brat starszy w 1958r, ja idę do I kl technikum rolniczego ,a on powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej w …Korpusie Bezpieczeństwa Wewnetrznego jednostka w Prudniku.Oni mieli granatowe otoki,długie buty skórzanne z cholewkami,wyszywane kołnierze bluzy,no i to było wojsko też.Złośliwcy mówili,że oni to…wrzód na doopie Władzy Ludowej,ale w którym państwie Europki nie było takich formacji?
  Wielu z nich zginęło w walkach z leśnymi bandziorami wszelkiej maści i UPA.Głównie byli przeznaczeni do utrzymania zbiorowego bezpieczeństwa wewnętrzego,obiektów wojskowych ,strategicznych,zwalczania terroryzmu uzbrojonych band.

 34. VA said

  Czy był masonem?
  Mnie interesuje co robia dzieci i wnuki tego parcha.
  Oni wciaz zyja i działaja na szkode Polakow.
  Na Wikipedi jest informacja:
  „Jego żoną była pisarka Janina Bauman z domu Lewinson (1926–2009).
  Jego wnukiem jest Michael Sfard, izraelski prawnik, współzałożyciel organizacji broniącej praw człowieka „

 35. VA said

  Nigdy nie slyszalem o pisarce Janinie Brauman i pytalem wsrod znajomych bibliotekarzy i ksiegarzy, nikt o niej nie slyszal. Znalazlem w internecie informacje ze napisala 3 ksiazki; pierwsza w wieku 69 lat, druga majac 74 lata, a trzecia majac 84 lata. Wszystkie ksiazki o tematyce zydowskiej. Podejrzewam ze te ksiazki ktos jej napisal, aby zrobic z niej pisarke.

 36. Sebastian said

  Na taką okazję mam taką oto pocieszankę

  Pozdrawiam
  Sebastian

 37. Re 33:
  Miałem wujka, męża siostry mojej babci, który został wysłany w Bieszczady po wojnie w kompanii karnej do likwidacji band UPA. Nie wiem co musiał widzieć, ale po latach dostał choroby psychicznej. Miał manię prześladowczą i wydawało mu się, że wszędzie i ciągle czają się na niego banderowcy.

 38. WI42 said

  #31,33,37 – S, PC
  Gratuluję odwagi cywilnej.

 39. Siekiera_Motyka said

  Ad. 35 – „Życiorys

  Córka Szymona Lewinsona (1896–1940), urologa i oficera WP zamordowanego w Katyniu, oraz Aliny z domu Fryszman (1900–1980). Miała jedną siostrę, Zofię (1930–1971). Ze strony matki wnuczka lekarza Aleksandra Fryszmana (1874–1939); siostrzenica Jerzego Fryszmana (1904–1976) i Leona Płockiera (1895–1965).”

  Lewinson Szymon, ppor., KMe

  Katyń

  Rz 25-08-2008, ostatnia aktualizacja 25-08-2008 11:46
  Lista Żydów – oficerów polskich, jeńców wojennych z obozu w Kozielsku zamordowanych w Lesie Katyńskim (3 kwietnia – 12 maja 1940 r.).

  poznan .jewish.org.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=810

  Duzo ciekawej informacji.

  web .archive.org/web/20120328061350/http://www.koreywo.com/Biblioteka/Przemilczane%20zbrodnie.htm

 40. Kar said

  re:17/Wzięło go w Styczniu jak Lenina…

  ..dobre, „wzielo” to chyba od brania..od rybania (?)

 41. Lily said

  Sa tacy,ktorych prawda w oczy kole.
  Dlatego,wprowadzili w zycie rozne ustawy,paragrafy,zeby odwaznym,i uczciwym ludziom zamknac buzie.
  „Dzisiaj prawda,jest nowa mowa nienawisci”,
  Geoge Orwell

  .

 42. ERROR 404 NSZ said

  „Spełniony” w wieku, lat 91..
  Nie jeden poczciwy Polak takiego wieku nie dożyje…

 43. Joannus said

  Ad 32
  ”Co by nie mówić o ciemiężycielstwie KBW, to jednak zrobiło świetną robotę likwidując chachłackie bandy UPA.”

  Kto zatem teraz oczyści nasze ziemie z chachłackich knurów.

 44. SAP said

  A tu jego wielbiciel, dyżurny artysta od holokałstu, autor instalacji określanych w NY mianem arcydzieł. Kosmopolita z Otwocka
  Mirosław Bałka „Topography”  Pewnie p..olnie mu pomnik.

 45. Peryskop said

  kula Lis 66 10.01.2017 19:22:16

  Czy wiecie, że właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%.

  Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji.

  Źródło: http://www.broadbandtvnews.com/2016/06/20/scripps-sells-up-in-russia/

  Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny. Bujda na resorach.

  http://monsieurb.neon24.pl/post/136266,10-lat-namierzania-iti

 46. Marucha said

  Re 45:
  A, rozumiem, nabyli to „Rosjanie”.
  Matka Rosjanka, ojciec prawnik.

 47. Boryna said

  rektor DSW Kwaśnica chyba płacze całymi dniami z tą kanalią

Sorry, the comment form is closed at this time.