Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Profanacja i milczenie

Posted by Marucha w dniu 2017-01-10 (wtorek)

8 stycznia nacjonaliści ukraińscy wysadzili w powietrze pomnik w Hucie Pieniackiej. Pomnik upamiętniający ofiary zbrodni (około 900 ofiar) dokonanej 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich esesmanów z 4. pułku policyjnego 1. ukraińskiej Dywizji SS „Galizien”.

Była to największa zbrodnia popełniona przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w Małopolsce Wschodniej. Pomnik został odsłonięty 28.02.2009 r. przez Lecha Kaczyńskiego i Wiktora Juszczenkę.

Miał być symbolem pojednania polsko-ukraińskiego. Nigdy nie był. Uroczystości rocznicowe z udziałem potomków pomordowanych były regularnie zakłócane przez neobanderowców z partii Swoboda, którzy obok pomnika zainstalowali „tablicę informacyjną” o skandalicznej treści, negującej odpowiedzialność ukraińską za zbrodnię.

Od 2014 roku – czyli wspieranego przez polskich polityków i polskie media tzw. Majdanu – uroczystości w ogóle się nie odbywały, ponieważ nie było na nie zgody banderowskich władz obwodu lwowskiego.

Na ruinach pomnika wymalowano barwy flagi OUN oraz symbole SS.

W polskich mediach cisza. Nie ma jakiejkolwiek reakcji ze strony MSZ, ambasadora Jana Piekły i konsulatu polskiego we Lwowie. To są owoce tolerancji dla faszyzmu ukraińskiego, którą wywodzące się z Solidarności siły polityczne oraz główne media w Polsce uważają za fundament polskiej racji stanu.

Ostrzegałem wielokrotnie przed odrodzonym faszyzmem ukraińskim, który jest narzędziem antyrosyjskiej polityki amerykańskiej.

Ostrzegałem, że nie jest on tylko antyrosyjski – jak twierdzą m.in. gwiazda pisowskich mediów i arckapłanka religii smoleńskiej Ewa Stankiewicz, szefowa TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy i red. Maria Przełomiec – ale przede wszystkim antypolski.

Ostrzegałem, że banderowska Ukraina będzie groźniejszym sąsiadem od „imperialnej” Rosji. Ostrzegałem, że odrodzony faszyzm ukraiński pociągnie za sobą polskie ofiary, że prędzej czy później poleje się polska krew.

Przedwczoraj neobanderowcy wysadzili pomnik w Hucie Pieniackiej, jutro będą wysadzać w powietrze budynki publiczne i autobusy w Polsce. Nikt nie kontroluje tego kto znajduje się wśród miliona (a „polski biznes” chce sprowadzić 5 milionów) Ukraińców pracujących w Polsce i nikt nie kontroluje, co dzieje się z masami broni, które w wyniku kryzysu politycznego na Ukrainie trafiły m.in. w ręce neobanderowców.

Tworzenie w tej sytuacji wielomilionowej mniejszości ukraińskiej w Polsce jest aktem samobójczym, ale tym polskie władze się nie przejmują.

Poniższa informacja o zniszczeniu pomnika w Hucie Pieniackiej pochodzi od rosyjskiej agencji informacyjnej Regnum, o której w słynących z obiektywizmu i niezależności polskich mediach można przeczytać, że jest „prokremlowska”.

To jest – jak przypuszczam – powód milczenia tzw. wiodących mediów polskich. Jedynie Wirtualna Polska napisała, że pomnik został „zdewastowany”, a krzyż – stanowiący jego główny element – „rozbity”. Ale broń Boże nie wysadzony w powietrze.

Bohdan Piętka
http://www.mysl-polska.pl

#                  #                     #

Na Ukrainie zdemolowano pomnik ku czci pomordowanych Polaków 

8 stycznia na Lwowszczyźnie został wysadzony w powietrze pomnik Polaków ze wsi Huta Pieniacka, a na jego fragmentach napisano obelgi.

Na miejscu wybuchu działa grupa śledcza, której pracownicy próbują ustalić typ ładunku wybuchowego oraz inne szczegóły popełnionego przestępstwa. [Ustalą, że zrobiły to zielone ludziki Putina – admin]

Mieszkańcy tej wsi zostali zamordowani w 1944 roku przez ukraińskich pacyfikatorów z ochotniczej dywizji Waffen SS Galizien. Wówczas te ziemie należały do Polski, obecnie jest to rejon brodowski obwodu lwowskiego Ukrainy. Podczas operacji pacyfikacyjnej zginęło około tysiąca osób, większość z nich została żywcem spalona w kościele. Wioski nie odbudowano, na jej miejscu wzniesiono pomnik przedstawiający kamienny krzyż i dwie płyty z listami poległych.

Jeszcze w październiku ubiegłego roku jeden z liderów ukraińskich nacjonalistów Dmytro Korczynski zapowiedział podobne traktowanie polskich pomników na terytorium, które wcześniej należało do Polski. Lider nacjonalistycznego stowarzyszenia Bractwo oznajmił, że polskie pomniki w Ukrainie trzeba wyburzać na równi z tymi, które symbolizują reżim radziecki.

Ambasador RP w Kijowie Jan Piekło poinformował, że Polska wyśle do MSZ Ukrainy notę protestacyjną w związku ze zdemolowaniem pomnika Polaków, którzy zginęli z rąk ukraińskich nacjonalistów [Gówno, a nie protestacyjną – admin].

Wcześniej w serwisach społecznościowych zostało umieszczone wideo, na którym widać, że krzyż stanowiący część pomnika jest zniszczony. Ponadto przestępcy zamalowali deski z listami poległych w kolory ukraińskiej flagi narodowej i flagi UPA z napisem SS.

„Wiemy o tym filmie. Rano wyruszy tam konsul a do MSZ Ukrainy zostanie wysłana nota” — oznajmił Piekło, którego zacytowała Telewizja Polska  [a w nocie Piekło przeprosi Ukraińców za polski faszyzm – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 17 to “Profanacja i milczenie”

 1. Dziadzius said

  Kiedys a hameryce mowiono ze „dobry indianin to tylko zabity indianin” a ja mysle ze dla nas Polakow to ” dobry ukrainiec to tylko zdechly ukrainiec” . Z tymi potworami ludzkosci tylko leczenie uzywane przez Jereme Wisniowieckiego stryczek na szyje albo pal w zadek

 2. Alina said

  Blix- 1 godz. 17 min temu

  Niemcy w 1939 były mocarstwem mającym przewagę nad Polską 3-9 razy w dochodzie narodowym i uzbrojeniu wydając na to 34% PKB. Polska była krajem średnim a wydawała 43% PKB na zbrojenia. W tej sytuacji 35 dni obrony osamotnionej Polski przed Niemcami, Sowietami, Słowacja i Ukraińcami to był ewenement. Kapitulacji i kolaboracji nie było. W 1940 same Niemcy pokonały koalicję Francji, Anglii, Holandii, Belgii, Luxemburga oraz jeszcze Danii i Norwegii w ciągu 38 dni. Kapitulowały Dania, Belgia i Francja. Rządy Norwegii i Holandii „uciekł” do Londynu kierować dalej walką. Niemcy stracili 700 samolotów (Polska miała 350) i 600 czołgów. Tych samolotów zabrakło Niemcom w Bitwie o Anglię gdzie także walczyli polscy piloci co „uciekli” do Anglii.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-sztorm-odkryl-jedna-z-tajemnic-helu-co-to-jest,nId,2335136#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 3. NICK said

  Dziadzius said. (1).
  Porównanie niestosowne może się wydawać.

 4. Dziadzius said

  @3 NICK-
  opierajac sie tylko na nowoczesnej feminazi historii USraela to TAK – wypowiedzi o historii „mniejszosci” w USraelu sa tak promowane azeby pokazac BIALEGO czlowieka a szczegolnie Bialego Mezczyzne [ zle czy dobrze] w najgorszym obrazie jako brutalnego bez serca morderce i meczyciela niewinnych ludzi { to pasuje tak do Indian jak i do czarnych niewolnikow}– Moim celem uzycia tego przez lata popularnego cytatu o zabitych indianinach bylo tylko to ze „wrog jest najbardziej ceniony jak jest zabity”.

 5. NICK said

  Dziadziuś. (4).
  Ja to tylko, delikatnie, że: „niestosowne może się wydawać.”
  Pozdrawiam, ceniąc.
  Pana. Nie. Pieniądz.

 6. Siggi said

  1/Dziadzius said
  2017-01-10 (wtorek) @ 19:03:06
  Kiedys a hameryce mowiono ze „dobry indianin to tylko zabity indianin” a ja mysle ze dla nas Polakow to ” dobry ukrainiec to tylko zdechly ukrainiec” . Z tymi potworami ludzkosci tylko leczenie uzywane przez Jereme Wisniowieckiego stryczek na szyje albo pal w zadek
  ————–
  Jak już coś się pisze,to należy mieć jakąś miarę uwzględniająć wage problem.Powoływanie się na to co mówiono w Ameryce i jakim kontekście w tym tu przypadku,wystawia negatywne świadectwo autorowi i jego odniesienie do powszechnego system wartości ogólnoludzkich.
  Cytowanie tego jest głupie „dobry indianin to tylko zabity indianin” i przyzwoitość wymaga,aby zachować się po ludzku do tragedii czerwonoskórej ludności tubylczej ,której morze krwi wsiąkło w ich ziemię zagrabioną przez białego człowieka.
  Na własne oczy widziałem i na własne uszy słyszałem ameryk.dziennikarza w Moskwie żydowskiego pochodzenia Michaela Buma,który w grudniu ‚2016 występując w telewizyjnym show powiedział po rosyjsku:…gdybyśmy nie zabijali Indyjców,to nie było by USA.Widownia zdębiała,zapanowała długa ,znamienna cisza w studio.
  Michael Bum mieszka w Moskwie 20 lat,żonaty z Moskwianką ,coś mamrotał ,że będzie starał się o rosyjskie obywatelstwo.
  Ukraińców także nie wolno analogicznie tak traktować.W swej masie ,to dobrzy ludzie ,zwłaszcza na terenach Ukrainy ,gdzie dominuje j.rosyjski.Ukrainę po części opanowali neobanderowcy z nazistowską mordą,ale to się niedługo skończy.

 7. RomanK said

  Zawsze bylem zwolennikiem zasady oko za oko i postulowalem- zeby w przypadku gwaltu …gwalcic! I jak ktos zgwalci wasza siostre…. idzcie i zgwalccie jemu siostre! Itd….zone… to zone….itp…teraz trzeba rozwalic im pomnik….
  Najlepiej Ruskim….zeby nie szurali:-))))

 8. Dziadzius said

  @ 6 Siggi–
  Krytyka, w moim zrozumieniu tego delikatnego kunsztu, polega na tym, ze Pan Krytyk, ma zrozumienie tego co czyta, i ze po przeczytaniu i odpowiednim rozumnym przetrawieniu tego tematu, razem z posiadajacym juz zasobem swoich wlasnych wiadomosci, skleji i wypali swoja swiatopomna opinie.
  Ja jakos sobie przypomnialem dawno zapamietana jeszce z dziecinstwa w Polsce [na Polskich Kresach] taka dowcipna opowiastke co wydaje mi sie pasuje jak dobra rekawiczka do tego tematu ‘analogicznego sortowania wszystkich ukraincow’ a szczegolnie przez tych z nas co jeszcze zyja i pamietaja jak te wypierdki szatana zameczyly moja kuzynke z Bialozurki [ on byla w ciazy z pierwszym dzieckiem] przerzynajac ja [ na zywego] dwu reczna pila wzdluz—-

  ** Pewnego razu cygan [ to bylo w przedwojennej Polsce kiedy cyganie jeszce tam chodzili i nazywali się cyganie( politically corect?)] kupil sobie woreczek sliwek bo byl glodny i tylko na sliwki bylo go stac. I tak ze sliwkami,pojadajac je po trochu, idzie w droge do drogiej wsi. I kiedy już się najadl tych sliwek do syta ze już nastepna w gardle się buntowala wysypal te pozostale sliwki do rowu i poszedl dalej. Ale po krotkim czasie jego cyganskie serce zawylo bo on zostawil sliwki i ktos je znajdzie i zje za darmo a to jest przestempstwem nie dopuszcalnym w regulamine cyganskim by dac cos komus za darmo. Wiec cygan wymyslil sposób by zadowolic cyganskie serce i wraca do miejsca gdzie sliwki wysypal. Tu wykonal swój plan – rzetelnie obeszczal wszystkie sliwki – i zadowolny idzie w droge. Ale po jakims czasie cygan znowu zglodnial [ no bo sliwki nie maja tej tresci pozywczej co mieso czy chleb] i przypomnial sobie te sliwki w rowie . Glod go nekal wiec wraca do miejsca gdzie wysypal [ i obeszczal] sliwki . No i coz. Glod jest i sa sliwki wiec cygan siadl i z apetytem patrzy na te sliwki i tak mysli ‘Przeierz nie wszystkie sliwki obeszczalem może ktores ominalem?’ I zaczal wybierac –ta obesczana a ta nie- i po czasie zjadl wszystkie sliwki bo glod jest ciezkim panem. **

  Wiec Panie Siggi jak wybrac „ z kupy obeszczanych sliwek te nie obeszczane” czy z plemienia zmij te które nie kasaja czy te które nie sa trujace? TAK winni sa ci co mordowali ale winni sa ci co cicho pozwalali [ i do dzis cicho siedza] bo oni jak Biblilny konkol z tej samej ziemi ciagneli soki i niszczyli Polskie ziarno – i nie powinien zostac na swiecie ani jeden z tych okrotnikow [choc dobry] bo w jego genetycznym zbiorze zyje nowy bandera czy inna mordercza swolocz. Lepiej niech zginie ten jeden sprawiedliwy niż żeby zaraza przetrwala w tym niewinnym sprawiedliwym i dala plon nowych ryzunow.

  Co do cytatu o indianach to w moim zdaniu on pasuje do tematu bo kazdy wojownik uwaza ze najlepszym wrogiem zawsze jest wrog ale zabity.

 9. Inkwizytor said

  re 7

  Ty banderowcu lepiej zakmnij UPAdliński ryj, paszoł won mudak

 10. Rafal C. said

  A ja z Canady pisze.
  Tu jest multum narodow, ale jak komus odbija i zwyczajow oraz prawa nie szanuje (mowie o jakimkowiek
  oporze w stosunku do prawa ) to policja kanadyjska (na kazdym szczeblu:RCMP,PROVINCJI ORAZ
  MUNICYPALNYM), szczgolnie jesli wchodzi w gre zagrozenie zycia po prostu strzela i zabija.
  I jest spokoj.

  ——
  Czasami zabija też, gdy jest zerowe zagrożenie życia.
  Np. jakichś pierdolonych Polaków na lotnisku.
  Admin

 11. re1truth2 said

  Re 7
  Przecież to już było…
  Wynika, że nie ta kolejność.

 12. Rafal C. said

  I oto podniosly leb uspione demony. Brat przeciw bratu. Oto owoce „wolnosci”.
  Zeby uniesc brzemie wolnosci trzeba miec przebieglosc ale i poczucie odpowiedzianosci
  krolow. A parlament zlozony z miernot nie ma ani pierwszego ani drugiego.
  Bo nie odpowiada za swe czyny przed narodem. Odpowiada przed wiekszocia parlamentarna czyli
  przed jakas partia.I jesli narobi szkod narodowi jest w majestacie prawa bezkarny.
  A tak nawiasem piszac to zeby uspic demony trzeba bylo sie uciec do metod naszych pierwszych
  chrzescijanskich wladcow (Mieszko, Boleslaw). Oni wiedzieli jak to robic.Okrocienstwo? Nie!
  To koniecznosc z punktu widzenia interesow Panstwa ktorym wladali.
  I to dlatego Boleslaw zostal pierwszym koronowanym wladca Polski.

 13. Siggi said

  Zniszczenie pomnika i cmentarza w Hucie Pieniackiej jest dowodem ukraińskich intencji
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45209

 14. Roman B said

  Narracja PiS owska o sowieckich zdesantowanych „zielonych ludzikach” to tylko takie chciejstwo dla grzecznych dzieci. Ukraińcy są czy nie są winni tego aktu bandytyzmu i zdziczenia to już rzecz drugorzędna. Najważniejsze jest to że UKRAINA NIE ZROBIŁA NIC BY TAKIE MIEJSCA CHRONIĆ TYM BARDZIEJ DAJĄC PRZYZWOLENIE NA POWSTANIE TAKICH ORGANIZACJI JAK PRAWY SEKTOR UŻYWAJĄCY SYMBOLI JEDNOSTEK HITLEROWSKIEGO WAFFEN SS.GDZIE NA ŚWIECIE MOŻLIWE SĄ TAKIE NAWIĄZANIA HISTORYCZNE? CZY TO JUŻ NIE JEST UPADEK I ZDZICZENIE?
  Tak więc reasumując jacy przyjaciele takie przyjacielskie gesty…

 15. peacelover said

  Panie Marucha !

  Kiedy wreszcie wyrzuci Pan tych poje…nych troli, ktorzy nie robia nic innego
  tylko sklucaja dyskusyjne forum. Nalezy tych cymbalow imiennie oznaczyc
  i zamknac im mordy albo

  jasno im powiedziec:

  zamknij paszcze, bo ci naszcze !!!!!!!!!!!!!!!!! i…WON!!!!!

  Zdziwiłby się Pan, ilu już tu nie ma… i ilu bezskutecznie usiłuje wedrzeć się do gajówki,
  Admin

 16. Siggi said

  Bez kommentarza…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fdoradca-waszczykowskiego-obwinia-moskwe-o-zniszczenie-pomnika-w-hucie-pieniackiej

 17. piwowar said

  Oko za oko, nieprawdaż. Krokodyl zjadł murzynom kurczaki i świnie, więc postanowili go zgwałcić. Przy okazji krokodyl zjadł kilku z nich, razem z prezerwatywami, w które sie w czas zaopatrzyli, jako ludzie światli i cywilizowani…

  .http://reporters.pl/4385/trzech-murzynow-zginelo-w-czasie-rytualnego-gwaltu-na-krokodylu/

Sorry, the comment form is closed at this time.