Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump potwierdził to czego najbardziej obawiał się polski rząd

Posted by Marucha w dniu 2017-01-10 (wtorek)

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump – który już niebawem obejmie oficjalnie stanowisko – potwierdził właśnie to czego najbardziej obawiał się rząd Prawa i Sprawiedliwości w kontekście polityki międzynarodowej USA.

Donald Trump już za 10 dni zostanie zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Od momentu wyborów do oficjalnego objęcia urzędu wywołujący kontrowersje polityk zdradza wszystkim jak mniej więcej będzie wyglądała jego prezydentura.

W serii postów na jednym z portali społecznościowych podtrzymuje część z postulatów, z którymi wystartował w walce o fotel prezydenta, a w przypadku części zmienia swoje podejście.

Jedna z ostatnich deklaracji Trumpa z pewnością nie ucieszyła polskiego rządu z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prezydent elekt USA dał wszystkim wyraźnie do zrozumienia, że podczas swojej prezydentury zrobi wszystko, by polepszyć stosunki z Rosją Władimira Putina.

– Posiadanie dobrych stosunków z Rosją to dobra rzecz, a nie zła. Tylko głupcy i durnie uważają, że to coś złego. Mamy wystarczająco dużo problemów na całym świecie i nie potrzebujemy dodatkowych. Kiedy będę prezydentem, Rosja będzie nas szanować bardziej niż obecnie i oba kraje, być może, będą działać wspólnie na rzecz rozwiązania wielkich i pilnych problemów na świecie – oświadczył Donald Trump.

Zbliżenie Rosji i USA było jedną z największych obaw aktualnego rządu w Polsce, który nie ukrywa swojej niechęci do wschodniego sąsiada.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma trudne stosunki z administracją Putina głównie ze względu na katastrofę smoleńską oraz wojnę na Ukrainie. W obydwu przypadkach PiS otwarcie obarcza winą Rosję. Ewentualna poprawa stosunków na linii USA-Rosja z pewnością utrudni uzyskanie wielu korzyści dla Polski ze strony Stanów Zjednoczonych, w tym głównie militarnych. [Swoją drogą, obejdzie się bez tych „korzyści” – admin]

bh
http://pikio.pl

Komentarzy 39 to “Trump potwierdził to czego najbardziej obawiał się polski rząd”

 1. matirani said

  Wydaje sie komus wzglednie poinformowanemu i normalnie inteligentnemu, ze rzady Polski robia cos istotnego w polityce miedzynarodowej z wlasnej inicjatywy?

 2. RomanK said

  Ilu taskich pan zna ??? panie Macieju????

  Niech pan poslucha ..uwaznie:

  .https://www.youtube.com/watch?v=Xip8bfVOlDc

 3. karlik said

  Ad.2 Ponieważ link prowadzi do prawdy w języku obcym, może trochę w celu uzupełnienia poproszę…
  Nawiasem mówiąc skoro USA nie ma języka urzędowego, dlaczego uważa się, że w USA rozmwawia się po angielsku?..

 4. revers said

  Przepowiednie rosyjkiego Nostardamusa mówia o czymś innym ..
  http://strefatajemnic.onet.pl/przepowiednie/przepowiednie-rosyjskiego-nostradamusa/tqqgx#.VLFnB2jStRw.facebook

 5. Stan said

  Ad: 2 RomanK
  Dzięki Panie Romanie. Wszystko jasne, a jeśli któryś z „doradców” polskojęzycznych hien
  nie rozumie tych tendencji, to powinien natychmiast poddać się sam do dymisji.

  Czego się teraz dowiadujemy o administracji demokratów to włosy staja dęba.
  Ameryka wchodzi na nowe tory, a dinozaury nieumiejące dostosować się do nowej sytuacji
  i nowych wezwań są straceni i wstępują w proces samozagłady i obumierania.

  Ważne, ze wojsko stoi i popiera nowego prezydenta i mam głęboka nadzieje,
  że zakończy się ten proces pokojowo zarówno dla Ameryki, jak i dla nas.

  „Polskie dinozaury i wampiry” są najgłupszymi na kontynencie i to nie tylko europejskim.
  Nadchodzi czas na duże zmiany, ale będzie bardzo trudno wejść na taka drogę czystki jak w Ameryce.

 6. wanderer said

  Nie chce byc zlym prorokiem, ale wydaje mi sie, ze Trump w ogolnym rozrachunku bedzie taka sama albo jeszcze gorsza marionetka jak pozostali przed nim, a nasze nadzieje w nim pokladane szybko zderza sie z okrutna rzeczywistoscia i jego posunieciami.
  Obym sie mylil.

  re5 Stan
  „Ważne, ze wojsko stoi i popiera nowego prezydenta i mam głęboka nadzieje,
  że zakończy się ten proces pokojowo zarówno dla Ameryki, jak i dla nas.”

  A mnie to wlasnie niepokoi. Ci ktorzy mieczem wojuja go popieraja. Nie podejrzewam ich o pacyfistyczne zapedy. Ten czlowiek daje im nadzieje nie nieudolnego prowadzenia lecz wygrywania wojen.

  Boje sie, ze jego deklaracje polepszenia stosunkow z Rosja Wladimira Putina sa tylko wyrachowana gra.

 7. RomanK said

  Jednego sie tylko obawiam- panie Stan..ze nawet jak i jedni i drudzy beda chcieli pomoc..nie ma komu.

 8. Rob said

  @6 Wanderer
  Mam podobne obawy… Pamiętacie jakie były nadzieje na zmiany kiedy prezydentem został Obama?
  Klimuszko powiedział, że wielka wojna wybuchnie wtedy kiedy będzie się bardzo dużo mówić o pokoju i mało kto będzie się jej spodziewał.

  ——
  Ja tam ani przez chwilę nie miałem żadnych nadziei związanych z Obamą, o czym niech zaświadczą moje wpisy na forum.
  Przeciwnie, jechałem po nim, jak po łysej kobyle. Niestety, nikt mu o tym nie powiedział, bo może by się zmienił?
  Admin

 9. Rokitnik said

  Ja jestem za stary by kombinować z plusow i minusów co OBEDZIE gdy ostatecznie Prezydentem zostanie Donald Trump
  Jak wiekszość przrażonych degrenangoladą USA amerykanów, głosowałem przeciwko Hilarowej bandzie demokratycznej.
  Ale, to nie znaczy, ze w kandydaturze tego faceta nie widzę wiele sprzeczności. Jego pro- israelskie zauroczenie i deklaracje iż swoich przyjaciół na bliskim wschodzie ZAWSZE będzie bronił, + gada o wzmocnieniu amerykańskiej armii….brzmią wręcz groteskowo, w zestawieniu ze słowami iż od TERAZ Ameryka sie skupi na sprawach wewnętrznych.
  To są wyraźne sprzeczności – ale on ( oni ) tego NIE widzą / albo co bardziej pewne, mamią Swiat w celu wzmocnienia tego Kraju w obliczu rozprężenia administracji !
  W 1939 roku taki manwer polityczny KOSZTEM POLSKI wykonali Anglicy i Francuzi, bo oba kraje nie były gotowe podiąc walki z Hitlerem albowiem zwyczajnie w owym czasie NIE byli na to gotowi !!! Za to My wyszliśmy na owych gwarancjach jak ” Zabłocki na mydle ”…no ale skoro w rzadach sanacji więcej było masonów jak strategow, to nic dziwnego że przerżneliśmy ów okres.
  Cholera, przypomina mi to ” madrość etapu ” co z takim uwielbieniem powtarza nam m/n wciąż p. Michalkiewicz.
  Jedne jest pewne w 2017 roku raczej więszej WOJNY nie będzie, co jest jednak optymistyczne….
  Być może nowy Prezydent wyciszy UPA-inę / ze względów jak wyżej /…nie ze względu na Donbas czy tworzący sie TAM oficjalny ruch neo-faszystowski. Byc może nastąpi ” schłodzenie kontaktow ” na linii rzad polski, – rzad amerykański ( coby nie bylo tak złe, gdby nie swiadomość, że znowu jak w przededniu II wojny – zostaniemy SAMOTNI wobez międzynarodowych hien) ! Ba, gdyby jeszcze Kaczołap w owej sytuacji poszedł po rozum do głowy – ale to raczej wykluczone – ze względu na osobiste urazy psychiczne p.Prezesa wobec Rosji i p.Putina osobiście !!

 10. Maćko said

  Panie Romanie, w kazdym kraju, który obserwuje i który sie psuje, to znaczy w którym normalnym ludziom zyje sie coraz gorzej, zastanawia mnie bezczynnosc patriotów a szczególnie uleglosc patriotów z wojska czy policji.

  Tez mam nadzieje, ze Trump bedzie patriota, dobrym czlowiekiem i ze dozyje, tzn. stworzy dookola siebie mur, aby nie skonczyc jak paru innych prezydentów USA zamordowanych oficjalnie i nieoficjalnie.

  MAm podobne obawy jak Wanderer i Rokitnik. Tylko czas pokaze…

  ( only time will tell .. https://www.youtube.com/watch?v=FcvK_JtpMLk )

 11. Maćko said

  ad 2. Panie Romanie – bardzo niewielu, bardzo niewielu…. my jestesmy to i ówdzie i gdzie indziej jeszcze wlaśnie po to, aby takich co rozumieja i wiedza bylo wiecej.

 12. Isreal said

  byle nie naszym kosztem (naszym tzn, Polski i Narodu)

 13. Centuria said

  Na długo przed wyborami, śmiałam się z Amerykanów, ze mają do wybory raka albo zawał. Clintonowej nie cierpię, a Trump to taki trochę błazen. Po prezydencie czarnym, jest pomarańczowy. A tak poważnie, ucieszyłam sie, że nie Clintonowa. Trump może okazać się nawet najlepszym prezydentem, bo nikt tego nie oczekuje, a często tak bywa. Miał przeciwko sobie tak demokratów jak i republikanów. Często szybciej mówi niż myśli, ale wygrał dlatego, że powiedział Amerykanom, to co chcieli usłyszeć, a czego inni obawiali się. Pamiętam zgorszenie w mediach, kiedy mówił, że zrobi zakaz immigracji dla muzułmanów, że zacznie deportować nielegalnych. Do tej pory kazdy kandydat chodził wokół tych zagadnień jak na skorupkach z jajek.

  Parę jego posunięć już teraz mi się podoba. Na przykład odwołanie ambasadorów, ktorzy i tak są lojalni Obamie, bo ich tam posadził. Działa to w ten sposób, że do krajów, gdzie nikt nie chce jechać, wysyłani sa tzw zawodowi dyplomaci. Do Paryża, Londynu i innych atrakcyjnych i spokojnych miejsc, prezydent wysyła tych, którzy dali najwięcej pieniędzy albo są kumplami. I to właśnie ci maja nakaz opuszczenia placówek do 20 stycznia (do czasu nowych mianowań ich rolę przejmą zawodowi dyplomaci). Podniósł się krzyk, że biedacy maja dzieci w szkołach i żaden prezydent do tej pory takiego świństwa nie zrobił. A ja twierdzę, ze sobie poradzą i z dziećmi i z przeprowadzką. Maja środki. Nikt nie troszczy sie o ludzi, którzy z dnia na dzień tracą prace, albo są przenoszeni do innych miejsc przez zakłady pracy.

 14. Wlodzimierz said

  Nie bylbym taki pewny tej wrogosci polskiego rzadu do Rosjan. Nie trzeba zapominac w jak powaznym stopniu jestesmy uzaleznieni nie tylko od sojuszow ale i, moim zdaniem, glownie od tych nieoficjalnych. Jestesmy, jak chyba nigdy dotad, ostro trzymani w zydowskich cuglach. Najblizsze miesiace w jakims stopniu powinny nas upewnic w jakim stopniu Trump bedzie w stanie nawiazac obiecujace stosunki z Rosja – on tez jest, jesli nie w wiekszym to na pewno w powaznym stopniu uzalezniony – w sumie mamy ten sam problem, z ta roznica ze UE jest dla USA korzyscia czego my nie mozemy powiedziec.

 15. zero said

  smuci mnie dysonans poznawczy na jaki teraz muszą cierpieć władze Polski (jesli oczywiście Trump postapi tak jak mówi). Nie zdziwi mnie jesli panowie M..wicz i K..ński wespół zespół z upainą zaatakują Rosję.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Myśli Pan, że to tumaństwo jest w stanie odczuwać dysonans poznawczy?

 17. Wimar said

  Władze PIS-u (Kaczyński,Macierewicz and consortes) to Szkoci, B’nai Brit i srodowisko Neoconów. UE w tym PO (Tusk & ferajna ) to gównie Grand Orient de France ewentualnie Propaganda 3. Z kolei W.Putin siedzi w okowach Chabad Lubawicz . Stać ich na wiele… i z niecierpliwością czekają na swojego Meshiasa. Co wyniknie z tej układanki zobaczymy. Historia nieraz pokazała , że Polska korzystała wówczas kiedy wielcy tego świata brali się za łby.

 18. anonim said

  Kij nie zatrybił to teraz będą głaskać i chwalić…zapomnieli panowie że chwalenie nas zwykle nie jest dobrym znakiem. Ma uśpić czujność i obniżyć naszą gardę.
  Czyny będą się liczyć np czy „jakieś” rakiety znajdą drogę na Redzikowo a jeśli znajdą to zapnijcie pasy…

 19. Wimar said

  Jeśli Chabad Lubawicz ma realny wpływ na Donalda Trumpa to jesteśmy w domu. To tłumaczyłoby tę „gałązkę oliwną” wyciąganą przez niego w kierunku W.Putina:

  .http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-chabad-lubavitch-pelni-funkcje-organu-ideologicznego-kraju-2016-01

  ——
  Co Pan jakieś pierdoły z Wolnej Polski rozpowszechnia?
  Napisz Pan jeszcze, że Putin to żyd, a zarazem najbogatszy człowiek świata… i że najechał na Ukrainę.
  Admin

 20. peacelover said

  …i czego sie tu bac ?

  …o ile Trump na serio chce poprawic stosunki z Rosja,
  to musi odkrecic mobilizacje NATO na wschodzie.
  Dzieki temu sa widoki, ze Jankesi szybko wyniosa sie z Polski !
  Takie kreatury jak maciora, kaczor czy wyjszczyk. potrzebne Trumpowi NIE SA !
  To wyglada zachecajaco !!!

  Prawdziwy problem to wrzenie w USA !! gdzie Trump moze podzielic los Kennediego !
  O ile neokony pokonaja Trumpa, to trzeba juz teraz czolgac sie w kierunku cmentarza !!!!

 21. Re: 20 Peacelover…
  D.Trump dawno powiedzial (jeszcze podczas kampanii wyborczej), ze sprowadzi amerykanskie firmy I przedsiebiorstwa, ktore funkcjonuja (z powodow podatkowych I taniej sily roboczej) poza granicami USA spowrotem do kraju, ale rowniez I baz wojskowych.

  Dwa dni temu D.Trump wraz z Randem Paul’em dosc powaznie przymierza sie do likwidacji federal reserve (prywatnego syndykatu finansowego), a to, to juz jest dla D.Trump’a wyrok…
  Przpominiec nalezaloby, ze J.F.Kennedy zostal zamordowany, tylko dlatego, ze zaczal emitowac banknoty z pominieciem zydowskiego federal reserve (4.2 miliarda dolarow) o parytet srebra (zasobow srebra)…

  Ponadto (jako swego rodzaju „gwozdziem do trumny”), D.Trump oswiadczyl, ze kryminalisci z partii republikanow zostana jednak poddani sledztwom FBI bez wzgledu na ochrone jakis (obamowskich) „glejtow”…skazani…

  Jak na razie D.Trump u zydowskich syjonistow „grabi sobie w papierach”…, a dzisiaj jest dopiero 11 stycznia 2017… (9 dni jeszcze)…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Boydar said

  Żydowskiej wierchuszce FED przestaje być potrzebny … ile można … cel został osiągnięty a ktoś przecież musi zgasić światło. Może być i Trump. A że ceremonia gaszenia wymaga stosownej oprawy … zwłaszcza gdy nikt z nas nie wie, na czym polegać ma następny etap eksploatacji gojów.
  To wszystko „na dwoje babka wróżyła”. Mafia w Neapolu największe pieniądze robi na wywozie i utylizacji śmieci.

 23. Zerohero said

  @Marucha

  „Myśli Pan, że to tumaństwo jest w stanie odczuwać dysonans poznawczy?”

  Myślę, że go odczuwają ale sobie nie uświadamiają. Tak jak zwierzę gonione popędami nie wie czemu te popędy służą.

 24. Ruski Leja na Was said

  Rusofoby dostana Po dupie ….

 25. Wimar said

  Re 19 Admin

  Może mnie łaskawy Pan oświeci jakie to „grzechy niebu obrzydłe” są na stronach Wolnej Polski?? Nie jestem ich fanem, a czytam to co mnie ciekawi. Sugeruje Pan ,że zdjęcia są sfałszowane w Fotoszopie a treść artykułu to tendencyjne wymysły?? Gorsze rzeczy widziałem na gajówce.

  I co mi tu Pan piepszy, że :”Napisz Pan jeszcze, że Putin to żyd, a zarazem najbogatszy człowiek świata… i że najechał na Ukrainę.” Jasnowidz jakiś?? Czy kiedykolwiek potępiałem na łamach gajówki politykę Rosji, broniłem Ukrainy lub imputowałem Putinowi żydostwo??

  ——
  Wolna Polska to portal, na którym nie można polegać.
  Ich pierdoły na temat Rosji i Putina szczególnie wpadają w oko.
  Oczywiście, na pewno znajdzie Pan tam ciekawe materiały – podobnie jak we Frondzie czy Gazecie Polskiej.
  Admin

 26. AlexSailor said

  Ad 14 @Wlodzimierz

  Ta rusofobia jest wyłącznie instrumentalna, a ma na celu dopchanie się do władzy i utrzymanie u koryta.
  Jak pan każe, to pierwsi poleca się bratać z Rosją i Putinem – po prostu sami udowodnią, że Smoleńsk to nieszczęśliwy wypadek.

  A pan wcale nie musi rezygnować z Polski jako wasala i potencjalnego kolca w stopie Rosji.
  Może ten kolec tylko czasowo wyjąć albo zamienić na plaster z miodem.

 27. Wimar said

  Re 25 Admin
  „Oczywiście, na pewno znajdzie Pan tam ciekawe materiały – podobnie jak we Frondzie czy Gazecie Polskiej.”

  Myli się Pan co do mnie. Nie czytam tego gówna.
  Jestem prostym człowiekiem, który szuka Prawdy.Tylko ona jest ciekawa.

 28. Maćko said

  Wimar – sporo trzeba poczytac aby zaczac lapac falszywki, ale z czasem idzie to coraz latwiej.
  Prawda nie tylko jest jedyna interesujaca. Czesto jest równiesz najstraszniejsza.

 29. Głos Prawdy said

  Na Trumpa -Włóczęge ( tak translator tłumaczy) nie trzeba patrzeć jak na samodzielną jednostkę, który w końcu zaprowadzi porządek w Ameryce i świecie. Przecież rozumiemy, że nie ma takich prezydentów, którzy by byli całkiem niezależni. Z jego zupełnie różnych wypowiedzi trudno jest zgadnąć, w którą stronę powieje wiatr. Uważam, że jak człowiek biznesu będzie on mógł według własnego interesu rozstawić szachy. Co jest najważniejsze dla biznesmena – korzyści i wyeliminowanie konkurencji. Mądry biznesmen z konkurencją roztropnie przyjaźni się, a nie walczy otwarcie, ale nie daje im przejąć pierwszęństwo. Od tego warto zacząć. A co robić Polsce – nawet nie wiem, w każdym razie lepiej jest Маceriewiczu zmienić retorykę na mniej аgresywna w stosunku do Rosji

 30. Boydar said

  Kiedy już tak nawiązujemy do translacji, włóczędzy najczęściej włóczą się po drogach 🙂

  Co to mówił ks. Bozowski ?

  Włóczęga (a także dziwka) to TRAMP, nie Trump, nawiasem mówiąc.
  Admin

 31. Boydar said

  Jednak czytamy przez ‚a”. A droga to całkiem przypadkiem put’ 🙂

 32. Wimar said

  Re 30
  „Nie ma przypadków,są tylko znaki”

  To był święty człowiek.

 33. Piskorz said

  re 25..”I co mi tu Pan piepszy, że :”Napisz Pan jeszcze, że Putin to żyd, a zarazem najbogatszy człowiek świata ALE JEST FAKTEM /!!!/ ŻE TZW. PUTIN B. DUŻO ZROBIŁ DLA SEKTY ŻYDOWSKIEJ :SCHAB /HA HA/ JAKIŚ TAM..!! PS I DO BIEDNYCH TO ON NIE NALEŻY..NIE X CZYTAŁEM NA WIELU PORTALACH….OCENIAJĄ GO NA +/- 40 mld baksów.!
  NA JAKI WUJ MU TAKI MAJĄTEK..?!

 34. Marucha said

  Re 33:
  Taka sama prawda, jak bomba atomowa u Saddama Husajna.
  Wierz Pan we wszystko, co piszą „na wielu portalach”.
  W ruskiej wojska na Ukrainie też. I w maybachy.

 35. revers said

  Nowy sekretarz stanu rownierz komentuje zwycistwo Rosjan w wyborach ale na polu propagandowym i dobrego wizerunku Rosji

  http://www.washingtontimes.com/news/2017/jan/11/rex-tillerson-us-response-russia-crimea-seizure-wa/

 36. Rokitnik said

  Prezydent elekt szokuje …głownie dzienikarzy znanych z stylu pracy polegający na grzebaniu sie w gOwnie politycznym.
  Na dzisiejszej konferencji prasowej, na której mał być pogrążony, odmówł jakiemus dupkowi z mikrofonem zadanie jakiego kolwiek PYTANIA, ze względu ( jak sam powiedział – brudną i fałszywą propagandę jego redakcji !! ). NOOOooo, tego ten na wpół kryminalny światek jeszcze NIE widział…. ! Rozszczekali sie nasi d***kraci w TN24, nie kryjąc świetego oburzenia..a ja z satysfakcją pomyslałem, że to będzie prawdziwy MĄŻ STANU, – albo co gorsze – najbogatszy nieboszczyk wśród Prezydentów jaki się przydarzył temu Krajowi.

 37. Maćko said

  Juz jest ( prawie ) prezydentem a jeszcze zachowuje się tak, jak powinien… dobry zwiastun. Mam nadzieję…

 38. Peryskop said

  Po 20.01.2017 może być kolejny etap Apokalipsy.

  A na razie do wróżb z fusów na suficie dochodzi zapowiedź Roberta Kennedy’ego Jr. – bratanka JFK – że Trump-elekt zasugerował mu – znanemu vaccino-sceptykowi – objęcie komisji d/s weryfikacji faktycznego bezpieczeństwa szczepionek.

  Pharma raczey trzęsie gaciami, bo to info Reuters przywalił gradem zapewnień, że szczepionki są cacy i cymes und wunderbar.

  Robert Kennedy Jr. says tapped by Trump to head vaccine safety review

  http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-vaccines-idUSKBN14U2HK

 39. Joe said

  Dziekujmy Bogu i rosyjskim „hakerom”…ze ta banda na calym swiecie obudzila sie z reka w nocniku..Szok z zamachem stanu w Ankarze byl zwiastunem i nadzieja…lawina ruszyla.W tej panice nic nie sa w stanie zrobic co nie bedzie POwodem do bardzo POwaznych konsekwencji.

Sorry, the comment form is closed at this time.