Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Znaki surowości
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  I*** o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Yagiel o Portret pokolenia batalionu NO…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Czy Polska stanie się kartą przetargową w relacjach USA i Rosji?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-13 (Piątek)

[Tak zwanym „dupkiem żołędnym”? – admin]

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z doktorem Marcinem Domagałą, prezesem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.

Wojska amerykańskie są już w Polsce. Fakt ten odbierany jest różnie w Polsce i w Rosji. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz uważa, że położy to kres „rosyjskiej dominacji” w Europie, że „Jałta się skończyła”. Natomiast Moskwa ustami rzecznika prezydenta Władimira Putina oświadczyła, że rozpatruje jako zagrożenie potęgowanie obecności militarnej USA w pobliżu granic Rosji. Jakie mogą być konsekwencje takiej różnicy poglądów z punktu widzenia geopolitycznego?

— Pod względem geopolitycznym widać ewidentnie wzrost napięcia między Zachodem a Federacją Rosyjską. Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda ten proces. Na szczęście w Polsce znalazła się tylko jedna brygada żołnierzy, około tysiąca. Nie są to znaczące siły. Tu bardzo przemawia symbolika obecności amerykańskiej.

Ale mamy tu do czynienia z czymś, co w nauce o konfliktach, polemologii, nazywa się „spiralą napięcia”. Ten model polega na tym, że jedna strona dokonuje jakiegoś kroku, który przez drugą stronę jest odbierany jako wrogi. Wówczas druga strona zaczyna podejmować inne kroki, które strona pierwsza również traktuje jako krok nieprzyjazny. W ten sposób nakręca się spirala zbrojeń. I tu właśnie mamy do czynienia z czymś podobnym.

Polska od lat prowadzi politykę antyrosyjską, a teraz są ściągane obce wojska na teren Rzeczypospolitej. Przy czym są to wojska amerykańskie, a nie wojska NATO.

Nie wiem, jaka może być odpowiedź strony rosyjskiej. Mam nadzieję, że nie będzie szczególnie silna. Mam nadzieję, że jeśli strona rosyjska już będzie musiała podejmować jakieś środki, to będą one nieznaczne i przede wszystkim będą adekwatne do powstałej sytuacji. Na pewno nastąpi wówczas odpowiedź strony polskiej.

Niestety, w Polsce od jakiegoś czasu mówi się, na szczęście nie są to głosy oficjalne, o konieczności instalacji w Polsce broni jądrowej. Ja mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, i że ten wzrost napięcia uda się powstrzymać, i że do tego rodzaju zagrożenia nie dojdzie. Ale sytuacji tej nie należy lekceważyć.

Warszawa w sposób wysoce nieumiejętny definiuje zagrożenia i w sposób absurdalny postrzega Federację Rosyjską. To jest bardzo duży problem. Źródłami takiej polityki nie jest rzeczywista ocena zagrożeń, tylko bardziej różnego rodzaju źródła historyczne. Powiedziałbym nawet nie źródła historyczne, lecz zaszłości historyczne i patrzenie na Rosję z perspektywy tego, co się działo w czasie II wojny światowej i po niej.

Teraz przed światem stoją zupełnie inne wyzwania. A eskalacja napięcia tworzy niepotrzebne konflikty, i, co najgorsze, w Europie Środkowej, odciągając uwagę bardzo wielu czynników, również politycznych, od realnych zagrożeń na arenie światowej.

Pytanie brzmi: w czyim to jest interesie? Wzrost napięć, zwłaszcza w Europie Środkowej, był zawsze na rękę i korzyść Stanów Zjednoczonych. To jest jeden z głównych beneficjentów. Jeżeli mówimy o beneficjencie w kategoriach globalnych, jeśli chodzi o te niesnaski, które dzieją się między Rosją a Zachodem, ich głównym beneficjentem są między innymi Chiny, które korzystają na tym konflikcie.

Jeżeli Zachód nie opamięta się, a w tym momencie Warszawa jest tylko i wyłącznie pionkiem [jeśli nie wręcz kurzem na szachownicy – admin], to wkrótce sam będzie płacił za to, że nie potrafi samodzielnie kreować własnej polityki. Niestety większość decyzji od Warszawy nie zależy, a jeśli już zależy, to jest to w pewnym sensie podsycanie fobii, które są nieuzasadnione.

W wywiadzie dla TVN24 były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf stwierdził, że czarny scenariusz, według którego Polska miałaby zapłacić za dobre relacje Waszyngtonu z Rosją, może się nie spełnić. Polska według tego doświadczonego dyplomaty mogłaby stać się tylko elementem przetargowym.

— To jest, niestety, prawda, że Polska nie tylko w tym wypadku, ale często staje się elementem przetargowym. Polską politykę, polskich polityków bardzo łatwo jest wziąć na honor. Bardzo mało wśród nich jest tych polityków, którzy myślą w kategoriach rzeczywistych, realnych. Niestety wielu z nich myśli w kategoriach idealistycznych. To jest największy problem.

Polska też nie ma szczęścia do ministrów spraw zagranicznych, których zdecydowana większość do tej pory myślała w kategoriach idealistycznych [i agenturalnych – admin], a niestety też często w kategoriach ideologicznych, zamiast realnie oceniać własną pozycję, pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Efekty tego mamy — stałe napięcie w Europie Środkowej, zupełnie niepotrzebne, mimo że relacje zwłaszcza z Rosją, jak i wieloma innymi państwami można byłoby ułożyć w sposób całkowicie normalny, rozsądny i korzystny dla obydwu stron.

[Dr Domagała taktownie nie przypomniał, z jakiego plemienia wywodzili się chyba wszyscy polskojęzyczni ministrowie spraw zagranicznych, większość ambasadorów etc. – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 53 to “Czy Polska stanie się kartą przetargową w relacjach USA i Rosji?”

 1. Peryskop said

  Żeby zostać kartą przetargową, należałoby wpierw przestać być traktowanym jak wycieraczka

  http://prawy.pl/44254-amazon-sprzedaje-wycieraczki-do-butow-w-barwach-polskiej-flagi/

  Podobną bulwersację wzbudziła u mnie onegday dizajnerska pułapka na myszy w kolorach błękitu i żółci, pokazana w Sztokholmie na wystawie osiągnięć młodych wynalazców.

  Gdy obecnemu tam autorowi zwróciłem uwagę na wątpliwą stosowność pomysłu, zareagował elegancko – uśmiechem i ramionami.

  Tylko głupcy nie doceniają wagi symboliki.

 2. AlekC said

  Polska zawsze byla dupkiem zolennym w rokowaniach miedzymocarstwowych.
  Obecny polski obszar w jewro-unii jest przemeblowywany na przyszle Polin o ktorym wspomnial PiSduda belkoczac na jakiejs uroczystosci.

 3. RysB said

  „Polską politykę, polskich polityków bardzo łatwo jest wziąć na honor. ”

  Moze wziasc na chonor, bo na honor na pewno nie.

 4. RomanK said

  Cyt: „Wojska amerykańskie są już w Polsce. ” koniec cytatu ….i dyskusji. Nie ma o czym.

 5. Boydar said

  Czy Obywatel Peryskop byłby skłonny oświadczyć, czyjego autorstwa są te trzy ostatnie akapity (1) ?

 6. 0101 said

  ,,Polska polityka zagraniczna,, …..buhahahahahah

 7. RomanK said

  25 pazdziernik 1998 Dallas Texas

  Pan dr Marian Krzaklewski-
  Przewodniczacy NSZZ”Solidarnosc” i AWS
  Pan prof. Jerzy Buzek-
  Premier Rzadu RP

  Szanowni Panowie!

  Zwracam sie do Was, liderow tego- co zostalo ze ” Solidarnosci”, czujac sie nadal zwiazany z owym „Wspanialym Ruchem” i zdajac sobie doskonale sprawe z tego- ze moj glos wyraza odczucia co najmniej 9mln czlonkow -tych „pierwszej” Solidarnosci, ktorzy dzisiaj….. znow stanowia owa milczaca wiekszosc.
  Obydwaj Panowie zostaliscie wyniesieni na najwyzsze stanowiska dzieki poparciu Narodu Polskiego, ktory wielokrotnie oszukany, jeszcze raz chcial wierzyc, ze nie zawiedziecie jego zaufania. Oczywiscie obiecywaliscie Panowie spelnic te oczekiwania i dazyc do realizacji celu naszej Solidarnosci, czyli zaprowadzenia w Polsce ustroju sprawiedliwosci spolecznej, uczciwosci i rownych szans dla kazdego obywatela oraz spolecznego pokoju.
  Te oczekiwania nigdy nie byly i nie sa dzisiaj zadna fanaberia, lecz minimum niezbednym do egzystencji panstwa narodowego, zabezpieczajacego ” Nasz- specyficznie polski- sposob zycia” .
  -zycia- zakorzenionego gleboko w naszej przebogatej historii,
  -zycia – i jego przekazania z wychowaniem nastepnych pokolen zgodnie z nasza, piekna, polska tradycja i kultura,
  – zycia- wyznajac religie ojcow naszych,
  -zycia – poslugujac sie naszym, polskim jezykiem,
  -zycia- utrzymujac sie z owocow naszej, pieknej, polskiej ziemi,
  -zycia – z pracy naszych- polskich rak, prowadzac nasza- polska gospodarke
  sluzacej przede wszystkim naszym- polskim potrzebom.
  Bo przeciez nic innego, a tylko ten nasz, wlasny, „polski sposob zycia”, wyroznia nas sposrod RODZINY innych narodow i czyni Polakami.
  To cos, co jest tak niezmiernie wazne dla Polakow zamieszkujacych terytorium Polski, jest tak samo -a moze nawet wazniejsze- dla prawie tak samo licznej – polskiej diaspory. Polonii, ktorej istnienie jest najlepszym dowodem, jak szkodliwy jest i do jakich tragedii prowadzi- brak istnienia warunkow do narodowego istnienia w Kraju.
  Jest to problem o najwiekszej wadze dla przyszlosci Polski, dla jej fizycznej, suwerennej egzystencji! I nie jest to niestety zadne dramatyzowanie.
  Przypominam Panom fakt, ze w przeciagu ostatniego dwudziestolecia, Polska poniosla straty ludnosciowe, porownywalne tylko do strat wyniklych z najbardziej tragicznych katastrof naszego narodu.
  Straty te sa tym dotkliwsze, ze nastapily w czasie pokoju. Bez zadnego konfliktu militarnego, bez zadnego kataklizmu spowodowanego silami przyrody. Jest to i pozostanie juz na zawsze faktem, ze tylko i wylacznie glupota i pycha, niepohamowana chciwosc, cynizm i chamstwo rzadzacej kasty, spowodowala sytuacje, ze czujac sie kompletnie niepotrzebnym, wyalienowanym w swojej wlasnej Ojczyznie i nie majac zadnej nadzieji na poprawe swojej sytuacji- Polske opuscilo udajac sie na stala emigracje ponad 1 milion 300tys Polakow.
  Dane o owym Exodus -” Wyjsciu Polakow z Polski” sa nadal wstydliwie ukrywane pomimo, ze nie przyznajecie sie Panowie do zadnego zwiazku z poprzednim komunistycznym rezimem. Nie musze dodawac, ze znakomita wiekszosc owej emigracji to byli i sa ludzie mlodzi i bardzo mlodzi, ktorzy zasilili ekonomie krajow osiedlenia. Ludzie w znakomitej wiekszosci dobrze wyksztalceni i przygotowani zawodowo, swiadczy o tym ich pozycja zawodowo spoleczna w nowych krajach, nieporownywalna do zadnych innych poprzednich fal emigracyjnych.
  W ostatnich tygodniach i miesiacach daje sie zauwazyc, niepokojace zjawisko, alienacji coraz szerszych kregow spolecznych, ktore znowu zakonczy sie nastepna fala masowej emigracji z Polski, pomimo wprowadzenia ogromnie restrykcyjnych zabezpieczen emigracyjnych w tradycyjnych krajach osiedlenia, ktore to zjawisko- jak narazie – tylko opozniaja.
  Zaledwie ponad 30% frekwencja wyborcza potwierdza wyraznie owo grozne zjawisko negacji i alienacji. Swiadczy to, ze nadzieji -jakie w was pokladali Polacy, niestety Panowie nie spelniacie- a w to, ze je kiedykolwiek spelnicie, juz nie wierza.
  Zaoferowaliscie i poparliscie Panowie swoim autorytetem Ustawe Zasadnicza i Ordynacje Wyborcza, ktora Narod Polski z narodu gospodarza uczynila drugorzednym przedmiotem praw i obowiazkow, a nie podmiotem. Przynaleznosc bowiem do narodu polskiego w obliczu przywilejow, jakie nadaje Konstytucja wszelakim mniejszosciom narodowym, czyni z Polaka, obywatela polskiego drugiej kategorii.( Vide- rezultaty wyborcze we Wroclawiu i Opolu)
  Bazujacy na owej nieszczesnej Konstytucji porzadek prawny dokonuje sanacji niespotykanego w historii Polski zlodziejstwa i grabiezy narodowego majatku, a winnych owej zbrodni zamiast pociagnac do odpowiedzialnosci karnej (!!!) nobilituje.
  Porzadek polityczny pozbawil Narod Polski jego suwerennej, demokratycznej decyzji i odpowiedzialnosci za przyszle swoje losy, a suwerenem w Polsce ustanawia egzekutywy organizacji partyjnych. Haniebny system proporcjonalnych wyborow, jak i progow wyborczych doprowadzil do sytuacji, ze proces wyborczy uchodzi w oczach konstytucjonalistow z krajow demokratycznych za ( tak! tak!!!) „parodie cyrku wyborczego(!)”.
  Restytuuje to w Polsce typowy xenooligarchiczny ustroj partyjnokratyczny, ograniczajacy jakikolwiek wplyw na decyzje polityczne do waskich grup partyjnych elit. Tym samym, stawia znakomita wiekszosc narodu w sytuacji bezsilnych i niemych swiadkow wydarzen, pozbawionych jakiejkolwiek mozliwosci aktywnego wplywu na ich bieg, a upragniony stan pokoju spolecznego zastepuje stale poglebiajacym sie procesem spolecznej frustracji, alienacji i negacji.
  Szczytem zwyrodnienia, ostatnim stadium rozkladu systemu komunistycznego, a zarazem najlepszym wymiernikiem jego idiotyzmu, byl gigantyczny aparat biurokraty-czny panstwa. Polip prozniaczy, a zlosliwy zerujacy na gospodarce narodowej i wiszacy, jak kamien u szyji swiata pracy.
  Po tzw. przelomie w wyniku dzialan „reformatorow” rzekomo wywodzacych sie ze swiata zorganizowanej pracy, ow aparat ulegl podwojeniu w przeciagu zaledwie kilku lat. Przy czym apanaze owego aparatu wzrosly kilkakrotnie w porownaniu z czasami komunistycznymi…. Brzmi to, jak idiotyczny zart, wyglada- jak parodia groteski, lecz jest to niestety tragiczna, gorzka, polska, jak najbardziej rzeczywita – dzisiejszosc..
  Eskalacja wytworzonej sytuacji przez waszych poprzednikow, jak i wasze Panowie przyzwolenie i zjawisk takowych akceptacja, spowodowala natychmiastowe przemieszanie sie struktur politycznych z nieformalnymi strukturami grup przestepczych i zorganizowanej zbrodni. Jest to „latynizowanie panstwa”- czyli umacnianie na dlugie lata niezwykle groznego i zabojczego dla bytu panstwowego Polski – ustroju „zorganizowanej korupcji”!
  Panowie jestescie tego swiadomi!!!
  Ow oligarchiczny partyjno-mafijny uklad, przejal kontrole nad cala gospodarka narodowa i czyni wszystko, w kierunku usankcjonowania grabiezy i uzyskania aktow wlasnosci chociazby do czesci ochlapow. W procesie owej kanibalizacji polskiej ekonomii zostaje zaprzepaszczony bezpowrotnie ogromny majatek wypracowany przez narod polski pod batem komunistow.
  Do owej uczty „ekonomicznych padlinozercow”, zaprasza sie zorganizowane spekulacyjne, globalistyczne grupy kapitalowe. Grupy te posiadajac ekspertyze w zakresie przejmowania majatku, droga niszczenia gospodarki, jak i dowodow i sladow owej zbrodni, swiadcza „dobre uslugi” miejscowym hienom ekonomicznym i za odpowiedna zaplata, dostarczaja odpowiednich alibi, schowkow na zagrabione kapitaly, jak i w sytuacjach kryzysowych, bezpiecznych melin poza granicami Polski.
  W ciagu ostatnich lat polski produkt wysoko przetworzony z duzym wkladem mysli technicznej i rodzimej technologii, znikl ze swiatowych rynkow. Utrata tradycyjnych rynkow broni, przemyslu maszynowego, maszyn i ciagnikow rolniczych, przemyslu okretowego, jak i servisu inzynieryjno budowlanego- to utrata pracy w Polsce, to utrata zrodel godziwego utrzymania polskich rodzin. A to jest niczym innym, tylko po prostu zbrodnia przeciwko Polsce!!!
  Mowiac wiele o waszej trosce o polska rodzina, jakos zapominacie Panowie o tak waznym czynniku.
  Wierzac w mit, ze prywatyzacja jest panaceum na wszystkie problemy Polski, dopuszczacie Panowie do wyprzedania za bezcen w obce rece najbardziej istotnych czesci narodowej gospodarki- zapominajac, ze w ten sposob pozbawiacie Narod Polski mozliwosci kierowania wlasnym losem.
  Dopuszczacie Panowie do niczym nie ograniczonego obrotu ziemia, w sytuacji istnienia kominow cenowych ziemi w Europie- niszczac w tym samym czasie „sol polskiej ziemi”- Polskiego Chlopa. Pomaga w tym chetnie i nachalnie, z nienawistna gorliwoscia, sprzedajna kasta zawodowych propagandystow. Kasta, ktora zawlaszczyla publiczne, czy raczej panstwowe srodki masowego przekazu- na czele z najbardziej efektywnym narzedziem politycznej stymulacji PR i TV. Jej agentury specjalizuja sie w pseudofachowym belkocie, powtarzajac horrendalne bzdury o niewydolnosci polskiego chlopa. Slowem nie wspominajac, ze dokladnie w taki sam sposob, w diametralnie odmiennym ukladzie ekonomiczno socjalnym, ten sam kanibalizm monetarystow niszczy i likwiduje najbardziej wydajnego rolnika na swiecie- niszczy amerykanskiego farmera.
  Prawda jest jedna- zmonopolizowana, oligarchiczna, swiatowa mafia posrednikow skupiajaca w swoich rekach skup, jak i przemysl przetworczy, utrzymuje ceny skupu zboza i zywca 30- 40% ponizej kosztow produkcji, niszczac farmy( ceny zboza w 1947 roku byly wyzsze niz sa w 1998)- kiedy w tym samym czasie gloduja miliardy i umieraja z glodu na swiecie miliony ludzi.
  Panowie!
  Poslugujac sie naukowymi tytulami, przyznajac sie do korzeni chrzescijanskich, przyjmujecie zarazem za dobra monete tlumaczenia entropistow. Akceptujecie malthusianskie rozwiazania ekonomiczne, dokonujace zaglady gospodarki fizycznej, niszczenia warsztatow pracy. W imie interesow miedzynarodowego kapitalu spekulacyjnego i miejscowych oligarcho- kryminalnych korporacji niszczycie baze ekonomiczna wlasnego Narodu.
  Za owa gorliwosc i posluszenstwo i specyficzny „progress inaczej”, swiatowe gremium skupione w IMF wyroznia wysokimi nagrodami dwuch swoich funkcjonariuszy odpowiedzialnych za wzorowe wykonywanie ich polecen w Polsce. Wypelniaja je wzorowo, poniewaz w tym samym czasie- pelnia rowniez funkcje organow Polskiego Rzadu !!!!!
  Panowie!
  Statystyki ” progressu inaczej” owego procesu reform- mowia same za siebie:
  – przyrost naturalny w Polsce rowny zeru
  – srednia dlugosci zycia w Polsce spadla ponizej wieku emerytalnego, – zachorowalnosc na tzw, choroby cywilizacyjne zajmuje czolowe miejsce w skali Europy,
  – co czwarte polskie dziecko przychodzi codziennie do szkoly glodne,
  – sierocince przepelnione opuszczonymi dziecmi,
  – ulice miast zapelniaja mlodociane prostytutki,
  – rosnie narkomania, przemoc, samobojstwa, sektarianizm, etc, etx…
  Zaiste czolowi heraldowie kultury smierci, zasluzona odebrali nagrode…..
  Wprowadzane sa obce naszej chrzescijanskiej kulturze wzorce zachowania, chyba tylko dla zmylenia nazywane- alternatywnymi…..
  Pozwalacie Panowie na dokonywanie zmiany paradigmu kulturowego Polski!!!
  Posiadajac wiekszosc w Sejmie i poparcie Narodu pozwoliliscie wodzic sie na krotkiej smyczy koalicjantowi, ktory oprocz ogromnego mniemania o swej wyzszosci zarowno intelektualnej, jak i socjalnej- bedacego byc moze wynikiem obciazen genetycznych- nie posiada nic wiecej, oprocz pelnej geby pustych frazesow, pychy, lekcewazenia partnerow i trzeba przyznac znakomitej zdolnosc nawiazywania tyle egzotycznych co i podejrzanych kontaktow.
  Posiadajacych tylko takie cechy zdegenerowanych marksistow, usadowiliscie na najbardziej newralgicznycgh stanowiskach panstwowych, powierzajac ich widzimisie- (bo przeciez na ich decyzje nie macie zadnego wplywu, w przeciwienstwie do agentur miedzynarodowych i obcych) los 40 mln narodu????
  Dzialania tych wlasnie ludzi, pod waszym patronatem, doprowadzily do wprowadzenia w zycie tak waznych rozwiazan, jak nowy podzial administracyjny Kraju. To wlasnie dzielo dzielnicowego rozbicia Polski, wlacznie z ustrojem stolecznego miasta Warszawy stanowi przyklad legislacyjnego brakorobstwa i opoznienia z wyraznymi sladami debilizmu umyslowego jego autorow(!), badz (???) rozmyslnego, jadowicie antypolskiego sabotazu!!
  Nowy wymiar podatkowy, polityka socjalno zdrowotna i mieszkaniowa, polityka finansowo kredytowa panstwa polskiego prowadzaca do fizycznego samounicestwienia narodowego etc. etc. etc…..
  Panowie!
  Litanie niefortunnych roztrzygniec mozna kontynuowac, mnie chodzi natomiast o to- aby ten przeklety ciag zbrodniczych, antynarodowych, nieludzkich pociagniec przerwac…… i to przerwac natychmiast!
  Jestesmy swiadkami niespotykanego w nowozytnej historii ludzkosci zalamania obecnego systemu finansowego w skali calego swiata. Skutkow owego zalamania finasowego nikt nie moze przewidziec, gdyz nikt, nigdy i nigdzie – czegos podobnego nie widzial przedtem.
  Skoki na gieldach finansowych swiata i straty siegajace 40- 60%, laczenia sie bankow, dzialania ratunkowe hedge funds etc, etc, to nic innego, jak widomy znak ze caly system finansowy podlega coraz szybciej calkowitej dezintegracji, jednym slowem zdycha… i zdechnie. Patrzcie na Japonie, Koree, Tajwan, Rosje, Brazylie, Mexico etc, etc…. na godna nasladowania Malayazje, ktora jedyna i pierwsza postapila tak, jak godny i suwerenny kraj- rzadzony przez patriotow postapic powinien. Stosowanie sie bowiem do zalecen swiatowych macicieli i spekulantow, obrona ich wyimaginowanych zyskow i niczym nie usprawiedliwionych lichwiarskich profitow od nieistniejacych kapitalow, kosztem wlasnej fizycznej ekonomii, kosztem zdrowia i przyszlosci wlasnych dzieci to – Panowie – zwyczajna glupota!
  Dalsze niszczenie narodowej gospodarki i kanibalizacja warsztatow pracy w obliczu sytuacji, kiedy juz wkrotce- moze sie okazac niezbednym kazde, nawet najprostsze narzedzie, kazdy ziemniak, fasolka i kazdy klos zboza- jest Panowie niczym innym tylko zbrodnia popelniana przeciwko wlasnemu Narodowi.
  .
  Panowie!!!! Na Milosc Boska!!! ….co robicie …i komu sluzycie….

  Z powazaniem

  Roman Kafel

  Otrzymuja: 1.Adresaci
  2. Jego Eminencja Prymas Polski
  3. Radio Maryja
  4. Tygodnik ” Nasza Polska”
  5. Prasa polonijna
  6. a/a

 8. Zdziwiony said

  Ad. 7.
  Aktualnie:

  14.01.2017, 07:52

  Bezdomnych Polaków w Paryżu i regionie jest 10 tys.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bezdomnych-Polakow-w-Paryzu-i-regionie-jest-10-tys,wid,18674485,wiadomosc.html

 9. Maciuś said

  Re 7: RomanK
  I jaka odpowiedź zwrotna była do waszmości Kafel? Na on czas Buzka i Krzaklewskiego; Kaszuba i Ślązaka? Bo jakaś musiała by być na ten waszmości elaborat 😉 Albo i nie.

 10. Boydar said

  Wcale nie musiała i pewnie nie była; a Kaszuby wredne są, ale chyba nie aż tak. Poobrażają się.

 11. Maciuś said

  To prawda co do Kaszubów. Też za nimi nie przepadam panie Boydarze. Tak też myślałem, że panu Romanowi nie odpowiedzieli, a winni, jeżeli obywatel przejmuje troskę o państwo i kraj, i pluje im prosto w (…).

 12. Boydar said

  Prawdę rzekłszy, nie znam żadnego Kaszebe; może one i nawet święte są od urodzenia. Ale ludzie co innego gadają 🙂

 13. Maciuś said

  No bo, jak pytasz Ślązaka, czy jesteś Polakiem, czy czujesz choćby się nim, to Ślązak odpowiada, „jo” Ślązak (sic!), „ni” Lach!? To samo identycznie, w stronę Kaszëbe 😮

 14. jowram said

  Na co komu obecność armii USA w Polsce? Bolszewicka propaganda pisu jest tak bezlitośnie prosta że chyba już ich wyborcy przejżeli na oczy. Jedynym wrogiem Polski są sami Polacy i ich przedstawiciele. Im dłużej polską będzie rządzić sekta smoleńsko-toruńska tym bardziej będziemy się pogrążać a żadne śladowe ochłapy armii USA nie powstrzymają chamstwa i buty pisu.

 15. Boydar said

  Panie Jowram, Pan mi wybaczy, ale Pan naprawdę nie wie kto i jaką metodą rządzi naszą Polską. Pan widzisz szyld, przedstawienie, i jak to Pan NICK napisał, „myślisz że to naprawdę”. Pod tym względem Polska niezwykle podobna jest do Francji, nie bez istotnej przyczyny zresztą.

 16. RomanK said

  Powiem panu- panie Macius pod warunkiem, ze najpierw mi pan powie ..co by pan odpowiedzial , gdyby pan dosta taki list????
  Zreszta jakby sie panu chcialo ( w co watpie) sam by pan znalazl grzebiac w papirach pokrytych 20 letnia warstwa kurzu…
  Co sie pan dziwi Kaszubom i Slazakom….ruch separatystyczny Slazakow to nowy wynalazek….a solidarnosci narodowej nie ma.
  O czym panu powie kazdy prawdziwy patriota.
  Zreszta dlaczego ma Kaszub- czy Slazak czuc sie Polakiem???
  Poda mi an jeden zkromny powod skoro nie ma solidarnosci zadnej narodowej?

 17. Maciuś said

  Ad 16. Pan RomanK
  Ma czuć się chociaż milimetr Polakiem {Kaszub, Ślązak} i mieć o wiele większe obowiązki polskie, niż milimetr. Żyje tutaj, na Ziemi piastowskiej polskiej, z dziada pradziada. Jako Ślązak i Kaszub nie jest podmiotem państwowym… zalegalizowanym tylko Paliakiem. To tak naprędce Panie RomanK.

 18. RomanK said

  Z tego co pan nie wie -panie Mcius..ziemia nalezy do NIEGO..a tys tylko dzirzawca i przchodniem.
  Kaszub zyje na ziemi Kaszubskiej, Slazak na Slaskiej…kazdy na swojej…. a po Piastach nawet sladu nie zostalo…
  Jak pan nie nauczy sie argumentowac zostanie pan bezdomnym w Paryzu….a to nie zbyt ciekawa perspektywa….
  O czym pan bedzie myslal Piastowiczu na Paryskim bruku…siedzac na francuskim kartonie z puszka popiw holnderskim????czekajac na litosciwe eurocenciki z laski wlascicieli Ziemi????

 19. Maciuś said

  A gdzie to jest spisane panie RomanK, że Kaszub żyje na Ziemi Kaszëbe, Ślązak na Ziemi Hanysów {Śląskiej}??? I że te ziemie są ich od zarania „ich”, a nie np. Rosjan? Albo innej nacji np. żydoszkopii? Ma pan także tutaj nie najlepszą manierę każdego tu szufladkować, że nie umie argumentować. No może nie wchodzę na ścieżkę Historii i filozofii, tak jak pan szanowny, ale staram się komunikować tu innym kolegom i koleżankom, wszystko co piszę tu, prostym językiem {zrozumiałym, i w miarę bez podtekstów}. Nie musi pan RomanK tego akceptować, ale też nie musi pan umieszczać mnie jako żebraka w Paryżu. Nie wie pan co pana może jeszcze spotkać w Teksasie {niezbadane są wyroki boskie}, a ja tutaj na Ziemi piastowskiej, jakoś wegetuję i o chleb darmowy nikogo nie proszę, tudzież nie mam o ów co żebrać u moich rodaków, bo mam go pod dostatkiem, a nawet mógłbym się nim z bliźnim podzielić… Do Paryża na pewno w najbliższym czasie nie mam planów wyjazdu {znam o wiele lepsze miejsca podróży, jak np. Alaska – wspaniały nadal dziki stan USA}, ani jako turysta, ani jako żebrak. I to nas panie RomanieK różni. Z tym, że nie ubolewam jakoś nad tym.

 20. Zdziwiony said

  Panie Maciuś,
  co Pan na to, że w świadomości społecznej Krakusów istnieje żywa pamięć o Franciszku Józefie, jego kraju koronnym, Królestwie Galicji i Lodomerii. Przeradza się w obraz coraz bardziej idealistycznej krainy harmonii i szczęścia, krainy zgodnego współżycia grup etnicznych, religijnych i społecznych.

 21. RomanK said

  Pan Macius pisze co chce….i to cale nieszczescie…”:-)))
  zawsze moze sie podpisac Krul Macius I..albo Zdzicho..jaka roznica:-)))
  Wytumaczcie moze kto panu Maciusiowi co to znaczy sukcesja i kiedy sie konczy….

 22. Maciuś said

  Tym razem nie przekonał mnie an panie.Kafel. I może lepiej, że nie.

  Re 20: Co ja na to? Jak na lato; poważniej, też nie jestem przekonany o tej pamięci o Franciszku Józefie. Za mało pan… uargumentował; w jednym pchlim zdaniu i psim swędem.

 23. Maciuś said

  A jak to się ma do współczesnej Polski panie „zdziwiony”(a), i stosunku Ślązaków i Kaszëbe {Kaszubów} do Nas Polaków? Nie o Franciszka Józefa mi chodzi itp. tu przytoczonego przez pana.

 24. Zdziwiony said

  Zapytaj Pan starszych kresowiaków mieszkających w Bytomiu, oni coś wiedzą na temat, a co do Krakowa to odsyłam Pana do ludzi z Warszawy, którzy tam szukali gościnności po powstaniu 1944, a znależli ją póżniej właśnie u Ślązaków. Zauważy „maciuś” różnicę.

 25. Maciuś said

  Drogi adminie postąpię kolejny wpis u pana, który być może jest off topiciem, ale cóż, skłania mnie do tego, dalsza polemika z panem Kaflem.

  Po pierwsze, nieszczęściem nie jest to, że ja tu piszę, i że tu jest tolerancja ze strony Kierownika i innych, ale nieszczęściem jest ten pana Kafla list do Buzka wózka Ewangelika i Ślązaka – premiera RP, i Krzaklewskiego, przywódcy ruchu związkowego, kiedyś, ponoć związku zawodowego „Solidarność” {akurat z kim i dla kogo ta solidarność!?!} ponoć związku „niezależnego” – akurat! Niezależnego! Gdzie? Kiedy? List wysłany dla obcych ludzi, dla narodu polskiego.
  Nieszczęściem w mniemaniu p.Kafla, jest to, że normalny, rozgarnięty w miarę Polak, o wszystkich tych poruszanych przez pana Kafla super negatywnych spraw dla narodu polskiego wie, wiedział, zanim Witryna pana Maruchy powstała.
  Po drugie – nieszczęściem jest także to, że p.Kafel wali ten list z za węgła, z za oceanu, wołającego na ogromnej puszczy, donikąd. Bo i nie zmienia postaci rzeczy dokładnie nic, nawet odwoływanie się do tzw listu otwartego, do wymienionych na samym końcu: „Otrzymują: 1.Adresaci
  2. Jego Eminencja Prymas Polski
  3. Radio Maryja
  4. Tygodnik ” Nasza Polska”
  5. Prasa polonijna
  6. a/a”
  I co z tego wynikło? Tylko się pytam. Otóż nic, dosłownie nic. Pan Kafel zwrócił się z „krzykiem rozpaczy”, wtedy, do najgorszego rządu III RP, po 1989r, a nawet w całej historii nowożytnej Polski. I jak piszę powyżej, całej śmietany katolickiej. Czy słusznie? Nie wiem. W każdym razie ten apel nic nie dał. Tak samo jest do dziś.

  Moim nieszczęściem jednak jest to, że tu trafiłem na pana RomanaK, akurat na niego, a on żywemu nie przepuści. Dobrze, zgoda, ale z poszanowaniem dwustronnym, a nie w jedną stronę, stronę pana Kafla.

  Po trzecie – panu Kaflowi, zdecydowanie jest walić w trąbę z za oceanu, niźli miałby to czynić nad Wisłą. Nie wiem czyby się odważył?

  To, że pan Kafel pisze:-„Panowie!
  Statystyki ” progresu inaczej” owego procesu reform- mówią same za siebie:
  – przyrost naturalny w Polsce równy zeru
  – średnia długości życia w Polsce spadła poniżej wieku emerytalnego, – zachorowalność na tzw, choroby cywilizacyjne zajmuje czołowe miejsce w skali Europy,
  – co czwarte polskie dziecko przychodzi codziennie do szkoły głodne,
  – sierocińce przepełnione opuszczonymi dziećmi,
  – ulice miast zapełniają młodociane prostytutki,
  – rośnie narkomania, przemoc, samobójstwa, sektarianizm, etc, etx…
  „.

  Nic tak naprawdę nie zmienia i zmienić nie może, bo i jak obcy mogą zrozumieć list skierowany do… obcych dla narodu polskiego?!?.

  I to jest „drogi” p.Kafel to nieszczęście {być może o wiele większe dla pana niż dla mnie}, a nawet i mi podobnch, których są rzesze milionów, a pan jest jeden na milion i jeszcze w Texasie.

 26. Maciuś said

  Zauważam tą różnicę p.Zdziwiony, że 75% populacji Warszawy {wystarczy spojrzeć na rysy antropologiczne tych ludzi i zmienione nie polskie nazwiska} to same żydostwo i ukry, a i w Krakowie jest podobnie, więc nie odsyłaj mnie pan do nich, bo nie ma do kogo. Podobna sytuacja jest ze Śląskiem, w większości żydo szkopią. Bez obrazy; a to nie najlepsze odsyłacze.

 27. Zdziwiony said

  Maciuś piszesz to co widzisz na obrazkach w telewizorze, i tu się z wiedzą twoją zgadzam.

 28. Re: Artykul…
  Mam wrazenie (moja prwatna opinia), ze Polska dzisiaj przypomina latarniana k…rwe pod amerykanska ochrona z zydowskim sutenerem…

  Jesli chodzi o obecnosc najemnikow amerykanskich, to jest to kolejny dowod na to, ze syjonistyczne zydostwo w USA nie „odpusci” I wszelkimi sposobami beda chcieli niedopuscic do zaprzysiezenia D. Trumpa 20 stycznia 2017 r.

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Marucha said

  Re 25:
  Panie Maciusiu, jeśli chcemy liczyć na to, że jakikolwiek list otwarty do władz (także władz KK) cokolwiek zmieni, czy w jakikolwiek sposób wpłynie na ich postępowanie – to oczywiście wykazujemy się bezgraniczną naiwnością.

  Nie jest celem listów otwartych przekonywanie władz czy innych decydentów, iż źle robią i że się powinni zmienić („dynda, dynda stryczka cień, więc póki czas się zmień”).

  List otwarty pisze się po to, aby:
  – sformułować w sposób syntetyczny swoje poglądy
  – zwrócić uwagę opinii publicznej na pewne sprawy
  – powiadomić adresatów (z reguły decydentów), iż jeszcze nie wszyscy dają się ogłupić i wierzą w oficjalną paplaninę.
  – dać wyraz frustracji.

 30. Maciuś said

  Pan Marucha we 29.
  Dobrze czcigodny panie Marucha, rozumiem, przyjąłem do wiadomości. Dobrze drogi gospodarzu.

  28. Pan Jasiek – Dość celnie pan to ujął, bo to tak mniej więcej wygląda.

  27. Zdziwiony – nie tylko to co w telewizji na obrazkach, są jeszcze książki, net, prasa. Zapewniam pana Zdziwiony, że korzystam. Szczęśliwie.

 31. VA said

  Armia USA w Polsce a Jedwabny szlak, CETA i TTIP

 32. Boydar said

  Nazywanie własnej matki kur.wą to istotnie, typowa cecha genetycznych Polaków.
  Trzeba było napisać Polin, Słowa bym nie powiedział.

 33. NICK said

  „Nazywanie własnej matki kur.wą to istotnie”
  Nie mogę odnaleźć, Lubelaku… .

 34. Boydar said

  (28) vs. (30)

  Polska nie ma z tym wszystkim wiele wspólnego. Nieprzytomna leży i krwawi.

 35. NICK said

  Aaa.
  P. Jaśko z T..
  Co to nachodzenie ‚służb’ przetrzymał a na ekonomii się zatrzymał.

  Własnej.

  Co to definicji nie pamięta najprostszych pisząc: ” Polska dzisiaj przypomina latarniana k…rwe „(28), co by nie było wyrwane z kontekstu.

  Polska? P. Jaśku? Qrva?
  Ona,
  Polska i Pana polska Matka i Polski ojciec, jak mniemam, Pana wychowali (?)

  https://www.bing.com/search?q=dlaczego+jestem+z+ni%C4%85&PC=U316&FORM=CHROMN

  Pan NIE przeprosi.

 36. NICK said

 37. Maciuś said

  Oczywiście Panie Boydarze określenie co do Polski …k…wą, jest nie na miejscu i niewłaściwe. Rzeczywiście do tego określenia na k- — rwa, pasuje słowo Polin lub JudeoPolonia. Nie chcę z Panem Boydrze polemizować, ze wg. na szacunek dla Pana z mej strony. I w podobnych zawodach wyuczonych, pana Boydarze inżyniera elektryka, mój elektromontera.

 38. Boydar said

  Nie jestem inżynierem, Panie Maciusiu. Choć znam kilku godnych tego tytułu. Pozostali albo go zwyczajnie ukradli albo kupili albo otrzymali jako łapówkę.

 39. NICK said

  Pan TU wtedy był?
  Czy paszport był wcześniej?

  Trampek to pański idol.
  Idol wielu tutejszych polonusów.
  NIE mój.
  Z nim wuj!

 40. Maciuś said

  To prawda Panie Boydarze, takie po —- qrwienie losów. Raczej w PRLu.

 41. Marucha said

  Odnośnie niezbyt fortunnej wypowiedzi Jaśka z Toronto:
  Polska dzisiaj przypomina latarniana k…rwe

  Proszę jednak nie odsądzać dożywotnio go od czci i wiary.

  Po pierwsze, jestem pewny, że nie miał na myśli Polski jako narodu, z jego historią, geografią, przyrodą itd. lecz WŁADZE, które Polskę reprezentują w świecie. Świat ten ocenia Polskę, niestety, przez pryzmat poczynań jej władz (i treści medialne) i nie ma czasu, wiedzy, ani nawet ochoty aby nauczyć się odróżniać Polaków od polactwa.

  Po drugie: wypowiedź ta była dowodem frustracji i bezradności, a niekoniecznie nienawiści. Moje własne sformułowania o „Naszym Mądrym i Rozsądnym Narodzie” niosą w sobie w zasadzie niemal taki sam ładunek frustracji, jak jaśkowe k…

  Proszę to wziąć po uwagę.

 42. Maciuś said

  Jeb…nąłem za Jaśkiem we swoim 30, o jeden most za daleko i jeden dzień dłużej. Wybaczcie starzy gajowicze.

 43. Greg said

  Przychylam się do zdania Gajowego.
  Frustracja Pana Jaśka dosięgła zenitu.
  Pracuje tam dla Polski jak może, a efektów nie widać.
  Przepisuje książkę, jednocześnie pisząc w Gajówce.

 44. Boydar said

  Nie ma sprawy. Jest kolegium 🙂

 45. Re: 43 Greg I Mosci Gajowkowicze.

  Moze krotko napisze: Gdybym zrobil wiele dobrego dla wlasnego Narodu jakim jest NAROD POLSKI, to znajda sie jakies „mendy” (delikatne slowo), ktorym nawet jeden raz napisal cos „nieodpowiedniego” (a nawet niecenzurowanego) oblecza mnie swoim „poziomem”…

  Warto zapamietac moje slowa: „Jesli nie bedzie Narodu polskiego, to napewno nie bedzie Polski, ale Polska moze istniec I to bez Narodu polskiego….” (jako pusty szyld – I do tego k…rwy wszelkiej masci zmierzaja)…

  Oczywiscie,ze napisalem w sensie geopolitycznym obecna sytuacje, a nie w sensie etycznym I moralnym. I jesli ktos nie potrafi docenic mojej bezsilnej szczerosci publicznie napisanej, oznacza to, ze jest jeszcze daleko za „murzynami” I probuje prostowac banany…

  To moze na tyle
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Boydar said

  Po co się Pan Jaśko jeszcze pogrąża na warunku; Polska bez Polaków istnieć nie może, choć to od dziesięciu wieków marzenie wszystkich parchów. Jest (i bywało) dokładnie odwrotnie. Przestaję się dziwić, że nie zdaje Pan sobie sprawy z tak prostej zależności.

 47. re: 46 Boydar
  Prosze jeszcze raz przeczytac to co napisalem…
  A jak nie pomoze, to jeszcze I jeszcze raz…

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Boydar said

  Pan Gajowy prosił, żeby nie robić krzywdy; to kogo mam posłuchać, Gospodarza czy Pana ?

 49. Re: 48 Boydar…
  Prosze wiec napisac, czego Pan nie zrozumial w moim ostatnim wpisie (re 47), a wytlumacze Panu jak „krowie na miedzy” w czym I na czym rzecz polega (juz w formie dyplomatycznej, a nie w skrajnej bezsilnosci)..

  Z grzecznosci pomine „robienie mi krzywdy”…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. Boydar said

  Jeżeli uważa Pan że zlekceważę Pana Gajowego, to jest Pan w błędzie …

 51. Re: 50 Bodar…

  Jest Pan cwanszy niz przypuszczalem…:)))
  Moze byc Pan bardzo uzyteczny… Bardzo uzyteczny…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pisze na dwoch komputerach – komentarze I ksiazke…

  P.S. Prosze komentowac to co Pana najbardziej interesuje (konkretnie jakis temat)…

 52. Boydar said

  Panie Jaśku, jedyne co mnie codziennie interesuje, to przeżyć do jutra; a cała reszta to wyniczek odejmowanka.

 53. Re: Boydar
  Dopoki jest jeszcze dzisiaj, to pisz Pan tak (wedle wlasnego sumienia), jakby jutra juz nie bylo…
  (co dotyczy nas wszystkich)…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.