Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polowanie na utrzymanków Sorosa rozpoczęte. Na Węgrzech. A kiedy w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-13 (Piątek)

Węgierski rząd planuje doprowadzić do likwidacji organizacje pozarządowe finansowane przez milionera Georga Sorosa.

– Chcemy użyć wszelkich możliwych narzędzi jakie mamy do dyspozycji by zmieść te organizacje. Służą one globalnym kapitalistom i wspierają polityczną poprawność, narzucając ją rządom narodowym – powiedział Szilard Nemeth, wiceprezydent rządzącej na Węgrzech partii Fides.

– Wydaje się, że jest teraz dobra atmosfera by to zrobić, z uwagi na zwycięstwo w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa – dodał, mając zapewne na myśli to, że zniknie parasol ochronny rozpostarty nad Sorosem przez poprzednie amerykańskie administracje.

Nemeth wyjaśnił także, że legislatorzy Fideszu już rozpoczęli pracę nad ustawą, która uniemożliwi funkcjonowanie organizacjom zajmującym się ideologią i propagandą polityczną, jeśli są finansowane z zagranicy w określonych interesach. [Taką ustawą, jaka od dawna jest w USA i od kilku lat w Rosji – admin]

Unijni lewacy go nienawidzą

Victor Orban jako jedyny przywódca krajów UE otwarcie poparł Trumpa podczas kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych.

Od lat jest też krytykowany przez rozmaite organy UE za otwarte kwestionowanie ich lewackich paradygmatów.

Doprowadził też do zmiany kierunku strumienia pieniędzy płynącego na Węgry z tzw. funduszów norweskich, które wcześniej niemal w całości szły na promocję lewackiej ideologii i zboczeń seksualnych. Za te działania był wielokrotnie krytykowany przez ludzi opłacanych przez Sorosa.

Trump antysemitą?

Z kolei Donald Trump ostatnio kilka razy oskarżył żydowskiego miliardera o udział w tworzeniu „globalnej struktury władzy odpowiedzialnej za decyzje ekonomiczne, które obrabowały ludzi pracy, wydrenowały kraj z bogactwa i umieściły je w kieszeniach wielkich korporacji i bytów politycznych”.

W jednej z reklamówek wyborczych sztab Trumpa wprost pokazywał, jako winnych recesji Sorosa razem z szefowa Federal Reserve Janet Yellen i szefem banku Goldman Sachs, Lloydem Blankfeinem. Żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu uznała to za antysemityzm, bo cała zaprezentowana trójka to zdeklarowani Żydzi.

Kiedy znikną z Polski?

W Polsce organizacje finansowane przez Sorosa, z „Gazetą Wyborczą” i Fundacją Batorego na czele, wciąż wywierają nieproporcjonalnie wielki i szkodliwy wpływ na sytuację polityczną promując lewackie wartości, atakując polską rację stanu, wszystko co uznają za przejawy „polskiego nacjonalizmu” oraz oczywiście Kościół.

Jednocześnie proponują stworzenie swoistego postnarodowego socjalizmu opartego o zasady politycznej poprawności głoszące feministyczne absurdy, promocję homoseksualizmu i aborcji.

Powstaje pytanie, kiedy polskie władze pójdą śladem Orbana i zdecydują się na zlikwidowanie tych szkodliwych obcych wpływów i odetną utrzymanków Sorosa od udziału w polskim życiu publicznym?

[A która niby z partii parlamentarnych ma to zrobić? Zapomnijcie o tym. – admin]

http://wolnosc24.pl

Nawet w polskojęzycznej TV w wiadomościach nie oblizano zwyczajowo parchatej důpŷ Sorosa, lecz wspomniano, że zwalcza chrześcijaństwo, promuje gender etc.
Ale nic z tego nie wyniknie.
Admin

Komentarze 33 to “Polowanie na utrzymanków Sorosa rozpoczęte. Na Węgrzech. A kiedy w Polsce?”

 1. RomanK said

  Orban nie rozpoczal..on nasladuje Putina!
  W Polsce????? W Polsce NGO rzadza …tu sie nie da.
  NB W Polsce neiwolno tu suwerenem jest Fundacja Sorosa..im Batorego…i zarazem Loza B;nei B;rith..z panem Alexandrem Smolarem

 2. Ratata said

  „Kiedy znikną z Polski?”

  Gudlaje znikna z Polski ktora sprzedali jewro-unii? Wlasnie ukoronowali Dude na Srula.
  Autor ma chyba delirum majac takie fantazje.

 3. Moher49 said

  W Rosji Soros jest ścigany listem gończym. W Polsce, pejsaci wrogowie zostają odznaczeni Orderem Orła Białego. Pan prezydent wygłasza skomlące laudacje na ich cześć.
  Nie ma jeszcze w Polsce siły zdolnej do uwolnienia kraju spod tej,obcej, wrogiej Narodowi dominacji.

 4. kail1410 said

  Soros jest wrogiem Trumpa (nie tylko zresztą on), a ten jest preziem w najpotężniejszym kraju na świecie. Nie mam jakichś większych złudzeń, , ale zalecał bym cierpliwość. Zobaczymy co będzie się dziać. 😀

 5. NICK said

  Tytuł.
  „polowanie”, raczej.

 6. Boydar said

  Aż się prosi zacytować Pana Juliusza. Jednak nawet Pan Juliusz nigdy nie wskazał, dlaczego

 7. Dziadzius said

  Pozostaje nam wydac wojne Wegrom i zaraz sie poddac i Orban bedzie naszym prezydentem

 8. RomanK said

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=261&v=QDBIlurfSLM

  Chcą mieć drugi Wietnam…?
  Admin

 9. ad7
  Rosja jest blizej…i przez Ukraine musieliby przejsc 🙂

 10. NC said

  Po wyborze Trumpa wartość majątku Sorosa zmiejszyła sie o ponad miliard dolarów.

 11. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Moher 49 @

  „Nie ma jeszcze w Polsce siły zdolnej do uwolnienia kraju spod tej,obcej, wrogiej Narodowi dominacji.”

  A pan wierzy, że będzie?

 12. Boydar said

  Gdybym miał wyrazić opinię w przedmiotowej kwestii (11) vs. (3), czułbym się jak ta żaba, co nie wiedziała w lewo czy w prawo. Ewentualnie baca po góralskim weselu a przed poprawinami.

  Polacy do żadnej demokracji się organicznie nie nadają. Podobnie jak Ruskie. Przyczyna zresztą dokładnie ta sama. Słowianin jest bowiem z natury pozytywnym egoistą. Rządzenie innymi właściwie nie interesuje. Jest bardziej niż skłonny powierzyć władzę, także nad sobą, komuś mądremu godnemu zaufania. Na przykład królowi czy jak w przypadku Rosjan, carowi. Wiąże się z tym generyczna niechęć do zlewania w jakieś partie czy inne klikokloaki. Stąd i być może mandat jakim obdarzano pierwszych sekretarzy stanowiących wszak namiastkę władcy.

  Odpowiadając zaś na pytanie zasadnicze, siła „zdolna do uwolnienia kraju spod dominacji” jest, ale brak okoliczności w których widziałaby celowość przybrania realnych form działania powodować może wrażenie, jakoby jej wcale nie było.

  Pragnę zauważyć, że mechanizm ten jest doskonale znany naszym okupantom. Większość ich działań propagandowych ma na celu albo wzbudzenie w patriotycznie usposobionych masach przekonania że wszystko „jest już dobrze”, albo wręcz przeciwnie – „to nie wasz pociąg”. Powszechne również jest naprzemienne lub wręcz równoległe zadymianie obrazu. Zawsze ktoś da się nabrać.

  Inną sprawą jest, że pociąg jest nasz, tylko tory są porozkręcane tuż za ostatnim semaforem; wsiadanie zatem do wagonów to strata czasu … i tak nigdzie nie pojedzie. A od układania torów nie są podróżni.

 13. 4.6-40.00 said

  IRA sobie poradzila Ze sprzedawczykami z Polnocy I Brytolami na poludniu a jest ich tylko 4.6 Mln … pytanie jest takie …40 Mln kraj nie moze sobie poradzic z kilkoma gnidami ?

 14. matirani said

  8. Panie Romanie! Na tym filmie, to w jakim jezyku oni mówia? 😦 Ja nie rozumiem a i tlumacz sie poddal…

 15. zolodu said

  @ Matirani
  Ten gościu pochodzi z Miwaukee i dlatego trudno go choć trochę zrozumieć.

 16. Moher49 said

  @11
  Wierzę, historia kołem się toczy, kiedyś to stać się musi.

 17. RomanK said

  ad 14…o jezyk :-))) oni sa z Colorado…

 18. RomanK said

  Ale niech pan poslucha nie jak gadaja ale co gadaja….
  ONi nei klamia i wiedza jakie sa plany- kiedy i po cfo ich rozmieszczaja..Wlasnie gadaja, ze oni teraz rozmieszczac sie beda w Estonii i Rumunii. praktycznie to co jest co widzicie to tylko sprawdzenie nowego systemu przerzutu calych armii do Europy i , sa zadowoleni ze system zdaje egzamin znakomicie..i ze juz sa przygotowane nastepne rzuty…i to bedzie sprzet dla …….polskiej armii…ktora ma byc glownym czlonem sil…..Slyszal pan o tym wczesneij od kogos???
  Czy gdyby to nie bylo oficjalne gadaliby o tym generalowie????
  Mysli pan, ze Rosjanie o tym nie wiedza…
  Panie Macieju powiedz mi pan..co by pan zrobil na miejscu prez. Putina????wlasnie stojac w jego butach????
  Co by pan zrobil w butach prez Trumpa????

 19. Waclaw-L said

  12 Boydar,
  Dokładnie.

 20. Boydar said

  Podobno sojusznicze żydoszkopy wcale na zachwyconych nie wyglądają

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-angela-merkel-przyjedzie-w-lutym-do-polski/n1vcwx2

 21. Plausi said

  Zapobiegawczo

  choć przecie nie ma obawy, przyjedzie do Polski pani M., aby przekazać dyspozycje, jej postawa jest znana

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merke

  i nie różni się zbytnio:

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

 22. Waclaw-L said

  12 Boydar,
  To znaczy NARODOWA demokracja, ta R. Dmowskiego, nie ma u nas szans na powszechność?

 23. Boydar said

  Nie mam pojęcia. Jako format postrzegania pewnego obszaru rzeczywistości, zapewne tak. Ale chyba nie jako hasło na sztandar.

  Jeżeli coś ma się docelowo przyjąć, to tylko „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” a na okoliczności sporadyczne, sienkiewiczowska reklama Polleny 2000. Strażacy np. mają i nic wymyślać nie trzeba – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”; coś w tym jest. Paradoksalnie, żywsze zainteresowanie i owocne praktycznie, ma u Polaka czy szerzej Słowianina tak dezawuowane przez Brauna „kościół, szkoła, strzelnica”. To jakież tam „partyje” czy stronnictwa stworzyć się uda. Preferujące AK47 nad ryt trydencki ? Żadna konkurencja.

  No ale to tylko takie moje różne … 🙂

 24. Miet said

  Ad.18.
  Panie Romanie, dodam, że na tydzień przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta obserwujemy wielki pośpiech we wszystkich działaniach.
  Anty-Trumpowa propaganda zamieniła się w zwykłą wściekłość feminazistek i wszelkiej maści działaczy od anty-cośtam. Są wściekli bo Trump ze stoickim spokojem sprowadza ich do parteru.
  Niektóre media trochę gupieją – tak jakby się pogubiły w działaniu i nie bardzo wiedzą jaką postawę przyjąć.
  Jego pierwsza konferencja z mediami dobrze to pokazała.
  Najtężsi cwaniacy chcieli go zapędzić do narożnika i… nie wyszło.
  Jak na razie podziwiam końskie zdrowie Trumpa, nie jeden już by tego wszystkiego miał dość. Oby wytrzymał do końca – to jest do początku swojej kadencji, no a potem zobaczymy.

 25. NICK said

  To jest tak, jakby, wszystko co obserwowane, prawdą było… .

 26. peacelover said

  re Miet 24

  …wybrali go , to sie doigral …ja go tam nie zaluje !!!
  byle by w tym rozgardiaszu nie zapomnial o tym,
  ze trzeba poprawic relacje z Rosja (!).

  a zeby tego dokonac, trzeba zabrac do domu swoich dzielnych wojakow !!!

  z calej Europy, a szczegolnie z POLSKI !

  i to na zlosc chazarom : maciorze, kaczorowi i wyjszczykowemu !!!

 27. Boydar said

  Jak już będzie zabierał, to trzeba mu po cichu dorzucić do walizki całą BRD GmbH. Bo jak nie, to cały pogrzeb na nic.

 28. Waclaw-L said

  23, Boydar,
  Dzięki, Pięknie Pan to ujął.

 29. Waclaw-L said

  Boydar,
  Rosjanin German Sterligov, układa swoje życie dokładnie według planu cerkiew szkoła (rodzinna) strzelnica. Stara się być 100% na swoim. Jest dla mnie przykładem do powielenia. Wzorowym Słowianinem.
  Natomiast nasi strażacy piękną trzymają wartę przed Grobem Pańskim, ale w delikatesach
  kupują Südzucker Polska S.A, patriotycznie zwany Królewskim. A ich baby, po pietruszkę latają tamże, pięknie wciśnięte w te dla gojów promowane gumowe gacie, podpierając się kijami karbonowymi. Wnoszę, iż Pan chyba miał na myśli ich dalekich przodków, tych w okolicy pierwszej wojny światowej.

 30. @25

  Tylko przecinki raczej, chyba, inaczej bym rozmieścił:

  „To jest tak, jakby wszystko’ co obserwowane, prawdą było…”

  Wezmę sobie do ulubionych cytowań.

  Ja tak z doskoku. Niby to, że nie pisuję, to i nie powód do przepraszania. Śledzę to tutaj. Wlazłem w naukę mocno. Pochłania mnie.

 31. NICK said

  Żałuję, że nie wlazłem. Szczerze.

  No bo teraz to ‚nauki’ owsiakowe dymają Polaków.

 32. VA said

  https://www.lifesitenews.com/news/hungary-continues-to-view-soros-as-a-threat-works-toward-limiting-his-influ?utm_content=buffere2d2c&utm_medium=social&utm_source=lifesitenews%2Btwitter&utm_campaign=buffer

 33. Maćko said

  Panie Romania i Zolodu – ok, z Colo czy z Miluo trudno mi zrozumiec, nie mam wprawy.
  Panie Romanie – dzieki za wyjasnienia… Rosja musi sie pokazac w ten sposób, aby nie bylo oplacalne jej atakowanie. Jak to zrobic to lepiej powinni wiedziec Putin i jego sztab patriotów.
  Moje cobygdybanie? Moze Majdan u nich? Podburzanie tubylców dookola baz USAnskich? Wywolanie konfliktu gdzies dalej od Rosji aby US musialo wyslac tam swoje sily? Sabotaz?
  Co do planów przedstawionych przez jenerala, to oni sa od planowania takich operacji ale cel nadaje glowa… a jaka i gdzie jest ta glowa to Pan lepiej wie ode mnie. Jak okaze sie, ze zmieniono zadania to jeneraly zaplanuja inna kampanie i beda szczesliwi, ze cos moga robic.

Sorry, the comment form is closed at this time.