Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Watykan: Papież czyści Zakon Maltański z masonów ?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-13 (piątek)

Papież Franciszek nakazał oczyszczenie Zakonu Kawalerów Maltańskich z masonów. Franciszek wydał takie polecenie w listopadzie podczas swojego spotkania z kardynałem Raymondem Burke, dotyczącego skandalu z udziałem Kawalerów Maltańskich, którzy rozprowadzali w Afryce środki antykoncepcyjne.

Papież był w tej kwestii bardzo stanowczy – nakazał usunięcie z szeregów zgromadzenia wszystkich, którzy mają związki z masonerią. Zadanie to powierzył właśnie kardynałowi Burke’owi.

Niepokój Franciszka związany z działalnością i wpływem masonerii w Zakonie Kawalerów Maltańskich i szczegóły całej sprawy ujawnił dziennikarz-watykanista Edward Pentin.

10 listopada podczas prywatnej audiencji kardynał Burke opisał papieżowi kulisy całego skandalu z dystrybucją środków antykoncepcyjnych, czym Ojciec Święty był „bardzo poruszony”. Franciszek bez ogródek oświadczył, iż chce, aby kardynał Burke oczyścił Zakon z masonów – nie miał bowiem żadnych wątpliwości, iż to oni za tym stoją – i domagał się podjęcia stosownych środków w tej sprawie.

Polecenie to znalazło się również w liście do kardynała z 1 grudnia 2016 r., w którym to Franciszek podkreślił, iż „obowiązkiem kardynała jest dbać o duchową formację zakonu i usunąć wszystkich stowarzyszonych w grupach, praktyki których są sprzeczne z prawem moralnym”.

Edward Pentin informuje, że papież Franciszek był „bardzo zaniepokojony” działaniami Zakonu, na czele którego stoi baron Albrecht von Böselager. Ten ostatni został pozbawiony funkcji wielkiego kanclerza po zakończeniu wewnętrznego śledztwa we wspomnianej sprawie.

Franciszek już wcześniej wskazywał na destrukcyjny wpływ masonów oraz ich wrogość wobec Kościoła. Zwracając się do młodych ludzi podczas swojej wizyty apostolskiej w Turynie, Ojciec Święty mówił o „masońskich, skrajnych antyklerykałach i satanistach”.

Anna Wiejak, prawy.pl
http://xportal.pl

 

Komentarzy 15 to “Watykan: Papież czyści Zakon Maltański z masonów ?”

 1. Mis Z Okienka said

  Anna Wiejak,

  Pani artykul to nonsens i bzdura:

  np. “Polecenie to znalazło się również w liście do kardynała z 1 grudnia 2016 r., w którym to Franciszek podkreślił, iż „obowiązkiem kardynała jest dbać o duchową formację zakonu i usunąć wszystkich stowarzyszonych w grupach, praktyki których są sprzeczne z prawem moralnym”

  Franciszek dba o moralnosc zakonu?

  Smiechu warte!

  A dlaczego do tej pory nie odpowiedzial 4 kardynalom ktorzy poprosili o wyjasnienie Amoris Laetitia?

  Prawda jest inna.

  Zamach Franka na Rycerzy Maltanskich jest nastepstwem tego ze opiekun Rycerzy Chancellor Albrecht von Boeselager podpisal list zadajacy wyjasnien Amoris Laetitia i oraz powiedzial ze Franek nie ma wladzy nad zakonem.

 2. Maciuś said

  Ad 2. Tez uważam, że to bzdury o czyszczeniu Masonów z Watykanu. Przecież co drugi z nich tam, to Mason…

 3. Marucha said

  Ja nie wiem.
  Franciszek jest pełen sprzeczności. I mu to nie przeszkadza.

 4. Greg said

  re1.
  Zgadzam się z tą wersją. Najbardziej do mnie przemawia, biorąc pod uwagę fakt , że wcześniej rozwiązał tradycyjny zakon
  Franciszkanów Niepokalanej.
  Tradycja go ,,swędzi” . Mnie to wystarczy.
  Nie będzie żadnego czyszczenia z masonów.

 5. Peryskop said

  Re 1 i 2

  Jest jeszcze gorzej.

  Bo wiele wskazuje na to, że to Maltańczycy sprawują nadzór nad papiestwem, a nie odwrotnie.

  SMOM = Sovereign Military Order of Malta

  Militarny i SUWERENNY, goopcze !

  „Zakon” to tylko przykryfka.

 6. ArnoldD said

  Moze Franciszek sprobowal by pozamiatac u siebie w Vatykanie?

 7. Wimar said

  Zbyt wiele odstępstw od sposobu zachowania się jego poprzedników i całej TRADYCJI aby w to uwierzyć.
  Sam fakt, ze mieszka niczym gość hotelowy w Domu Św. Marty jest znamienny. To tak jakby Andrzej Duda na codzień mieszkał w Bristolu a pełnił swój urząd w pałacu Prezydenckim.

 8. Poziomka said

  Panie Gajowy, na co komu ten tekst czy raczej test? Bo jestem konfjuz.

 9. witek said

  Sprawę zakonu Maltańskiego wytłumaczył prof Roberto de Mattei:

  http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei–bezpodstawna-komisja-w-zakonie-maltanskim,48505,i.html

  A o ” miłosierdziu” papieża Franciszka mówi ks. Jochemczyk, polecam!

 10. Boydar said

  „… wszystkich, którzy mają związki z masonerią …” – Pope Francesco

  Przeskakując kilka kolejnych etapów rozważań, można za klasykiem zadać pytanie – „a kto przypilnuje strażników ?”

  Przypomina misię jeszcze taki, również klasyczny, tekst z wesela o poranku, wygłoszony najpoważniej przez starszego – „kto jeszcze nie ryćkał panny młodej ?”

  To drugie skojarzenie może nie być zrozumiałe; uwzględniając jednak, że u „kawalerów maltańskich” brak związków dotyczyć może jedynie świeżo zaciągniętych panów młodych, jasne się staje, że nie, bo po prostu nie mogli się jeszcze dopchać.

 11. Lovshak Ruskij wiadomo kto said

  Majstersztyk ukarac jednego rękami drugiego…. obaj sprzeciwiają sie Amoris Letitia, jak powiedzilby przyjaciel żydoski Slomka papy Franka… win win situation , win win for us only of course

 12. Greg said

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/01/Czy-Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-Katolicki-staje-si%C4%99-fili%C4%85-Synagogi.pdf

 13. Piszę więc jestem said

  Kard Burke został postawiony na minie, a teraz F1 podpalił lont.

  Tak się majstersztykuje w po judaszowemu.

 14. Głos Prawdy said

  coś takiego, mason masonów wypędza, chyba tylko tych, którzy nie dogodzili.

 15. Peryskop said

  W piątek 13-go w Gojówce :
  Watykan: Papież czyści Zakon Maltański z masonów ?

  Zbieżność z inauguracją Trumpa może nieprzypadkowa, ale dla mnie jest podejrzane, że SUWERENNE Maltańczyki uległy.

  Prawdopodobnie „poświęcili” tylko fra Festinga [67] z UK, ażeby stworzyć pozory rozprawienia się z masonerią w KRK !

  ===

  A jakże wiele może dać nam tłomacke nazwisk i koneksji 🙂

  Bowiem jeśli das Böse znaczy ZŁO, a lager – skład, magazyn – no to b. kanzler Maltańczyków baron Albrecht von Böselager (1949-) był i wciąż jest MAGAZYNem ZŁA !

  Ojciec pięciorga młodych „MAGAZYNków ZŁA”, przez żonę Praxedis, nee Hrabianka (Freiin) von und zu Guttenberg, siostrę von Enocha Freiherr’a von und zu Guttenberg – zatem skoligacony jest też z b. Ministerem Obrony BundesRepublik Deutschland Finanz Agentur GmbH !

  I wszystko tu gra i koliduje, bo powstały w 1113 roku „zakon Kawalerów Maltańskich” w istocie nazywa się Sovereign Military Order of Malta, i działając dyskretnie pod świentymi przykrywkami posiada znaczny wpływ na współczesny bieg spraw wojennych na świecie.

  A powołany przez Makrelę w 2011 do reSortu Obrony baron „dr” Karl-Theodor Maria Nicolaus Johann Jacob Philipp Franz Joseph Sylvester Freiherr von und zu Guttenberg został wnet zmuszony do złożenia dymisji po wykryciu plagiatu w „jego” doktoracie !

  Przed nim – też w 2011 i też za splagiatowany „doktorat” – poleciała „dr” Esther Silvana Koch-Mehrin ze stołka V-Prezydenty Parlamentu EU, a w 2013 za to samo Ministra Oświaty i Badań Naukowych BRDFA GmbH „dr” Annette Schavan.

  Obecna – od 2016 – Ministra Obrony BRDFA GmbH dr medycyny Ursula Gertrud von der Leyen nee Albrecht, matka siedmiorga, lansowana na następczynię bezdzietnej dr Angeli BundesKanzler GmbH – jeszcze nie poleciała, bo w jej doktoracie stwierdzono nur 20% plagiatu. Vivat !

  Czy ktoś ma jeszcze złudzenia, że ten „szlachetny” i „świenty” układ „potęgi” intelektualnej, gospodarczej i militarnej – oparty jest na czymś więcej, niż na bezczelnej chutzpie, podpartej Kantem (1724-1804), Nietzschem (1844-1900) i wyrafinowanym pijarem ?

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości w jakim celu operacyjnym
  od ponad tysiąca lat poprzebierani na czarno „konsekrowani” starozakonni agenci teutońsko-krzyżaccy wmawiają nam GRZECH ZA NIE WYSTAWIANIE DRUGIEGO POLICZKA
  oraz POCZUCIE WINY i ŻALU NA WIEKI WIEKÓW AMEN ?

  ===

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/24/wolne-tematy-9-2017/#comment-647864

  http://www.breitbart.com/london/2017/01/25/knights-malta-head-resigns-amid-spat-pope-francis/

  ► Marianna Balfour spokeswoman Knights of Malta, Journalist, Diplomatic Public Affairs and Press officer, poinformowała o dymisji Księcia SMOM fra Matthew Festinga;

  ► [Lord] Arthur James Balfour, UK’s Foreign Secretary w liście z 2.11.1917 znanym jako „the Balfour Declaration”, do Waltera Rothschilda, 2nd Baron Rothschild, lidera of the British Jewish community, zawarł obietnicę utworzenia w Palestynie „domu dla Żydów” :

  His Majesty’s government view with favour the establishment in Palestine of a national home for the Jewish people, and will use their best endeavours to facilitate the achievement of this object, it being clearly understood that nothing shall be done which may prejudice the civil and religious rights of existing non-Jewish communities in Palestine, or the rights and political status enjoyed by Jews in any other country.

  I co jest robione z Palestyńczykami w ICH Palestynie ?

  Jakże to wszystko jest ze sobą ściśle posplatane !

  WHO & WHAT NEXT ?

  Stay tuned…

Sorry, the comment form is closed at this time.