Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Jaki sens ma presja na Łu…
  NyndrO o Wolne tematy (66 – …
  Piskorz o Jaki sens ma presja na Łu…
  revers o Wolne tematy (66 – …
  JMP o Historia Batalionów Chłopskich
  Janeczka o Polska przyciąga coraz więcej…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (66 – …
  Takisobieczlowiek o Jaki sens ma presja na Łu…
  Birton o Klasyk manipulacji
  revers o Wolne tematy (66 – …
  Tafor o Hunwejbini wracają na wie…
  Niedźwiedź o Na marginesie dyskusji o Zjedn…
  Konar o Wolne tematy (66 – …
  Stanisław Kościelny o Koronawirus to pretekst global…
  Jack Ravenno o Koronawirus to pretekst global…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 525 obserwujących.

Alternatywy III RP – cud lub likwidacja

Posted by Marucha w dniu 2017-01-14 (Sobota)

W Ameryce trwają zmagania zwolenników i przeciwników prezydenta-elekta i nie zakończą się one w chwili inauguracji. Jednakowoż z Trumpem, czy bez niego Stany Zjednoczone są skończone i jedyne co pozostało do zrobienia, to prawidłowo zarządzać procesem likwidacji Imperium, tak by nie doprowadzić do najgorszego, czyli nuklearnej anihilacji Matki Ziemi.

Ale nawet jeśli to się uda, to i tak bóle agonalne będą znacznie poważniejsze niż w przypadku ZSRR.

Amerykański niezależny publicysta, David Lemire w swym najnowszym artykule zatytułowanym: „Potęga, która nie istnieje” omawia problemy z tym związane. Twierdzi on, że wybór Trumpa na prezydenta może być wynikiem walk amerykańskich „elit”, z których część zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z kursem dotychczasowej neokonserwatywnej ekipy i pragnie zyskać na czasie w tym likwidacyjnym procesie.

Jakby jednak nie było, amerykańska strategia polegająca na atakowaniu (militarnym, finansowym, czy innym) bezbronnych państw i rabowaniu ich zasobów finansowych, materialnych, czy ludzkich dobiegła końca w momencie oporu okazanego USA przez Rosję i Chiny. Brak ciągłego dopływu zrabowanych środków do Ameryki powoduje jej bankructwo. Jak wyraża się autor: „Dolarów Trumpa niedługo nikt nie będzie chciał”.

Zostawiając amerykańskie problemy samym Amerykanom, warto się przyjrzeć sytuacji III RP, która została zniszczona miękkimi ekonomicznymi i ideologicznymi metodami przez amerykańskiego wasala, Unię Europejską.

Z imperium sowieckiego Polska wychodziła w fatalnym stanie gospodarczym [przesada – admin] i kiepskim demograficznym [też przesada – admin]. Obecnie znajduje się w agonalnym stanie w odniesieniu do wszystkich możliwych aspektów ewaluacji.

Jej „elity” składają się wyłącznie z agentów neokonserwatywnego skrzydła amerykańskiej administracji (PiS), oraz niemiecko-unijnych (PO) z niewielką domieszką domorosłych „polityków”, którzy przypadkowo znaleźli się w Sejmie w wyniku wyborczych „podrygów” zdezorientowanego społeczeństwa.

Kolonialna gospodarka zdolna jest jedynie zapewnić nieliczne niskotechnologiczne wyroby, których nie opłaca się sprowadzać z Chin. Wszystkie produkty techniczne są w całości importowane z rozwiniętych krajów Unii Europejskiej.

Społeczeństwo jest w pełni zdeprawowane i w stanie daleko posuniętej patologii. Aby nie rozwodzić się w tym wielkim aspekcie, posłużę się tylko jednym przykładem niekończącej się niekontrolowanej emigracji, której delikwenci uzyskują na Zachodzie jedynie iluzoryczne korzyści w postaci numerycznego wzrostu wynagrodzenia, zniwelowanego znacząco wyższymi kosztami utrzymania, oraz poniżający status społeczny, w ogonie, za Turkami, Arabami, czy murzynami.

Nie zniechęca ich to do kontynuowania tej wytresowanej rutyny, co kolonialna administracja III RP skwapliwie wykorzystuje dla niwelowania powstającej demograficznej próżni za pomocą największego zagrożenia, w postaci ukraińskiej banderowskiej imigracji.

W momencie rozpadu zachodnich struktur imperialnych, pozbawiona autentycznych kierowniczych elit, zdrowego intelektualnie i moralnie społeczeństwa, oraz nowoczesnej gospodarki, III RP będzie całkowicie bezbronna w obliczu ogromnych wyzwań związanych z powstałym chaosem.

Będzie łatwym łupem każdego i wszystkich i tylko cud może ją z tej sytuacji wybawić.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 14 do “Alternatywy III RP – cud lub likwidacja”

 1. Boydar said

  Ja bym jeszcze Murzyna z dużej pisał …

 2. WI42 said

  Konkretna propozycja…

 3. mistrzYoda said

  Nie jest to wcale jednoznaczne, że poniżają swój status społeczny. Fachowcy dostają za granicą na tyle godną pensję, że koszty życia ich nie przerażają. Raczej widać to po statystyce, że mało osób wraca do kraju. Oznacza to, że jednak ludziom żyje się tam trochę bardziej dostatnie i spokojnie.

 4. Marcin said

  Moze nie dostatniej a zwyczajnie prościej panie yoda. Poza tym część pomaga rodzinom w Polsce i tak sie to kręci. Skurwialy system fiskalny tez robi swoje, brak pracy albo praca na śmieciówkach itd. Ryba zawsze psuje sie od głowy.

 5. RomanK said

  Panie Ignacy…. silna wiara w cuda czyni ludzi podatnymi:-)))))

 6. NICK said

  No bo cudów nie ma, P. Romanie.
  Są ‚CUDA’ ewange-LICZNE.

 7. RomanK said

  MIstrzu Yoda: rzucice okiem mistrza

  employee. Wages cover the total economy and are expressed per full-time equivalent employee.[2]
  Country Monthly average wage
  United States $4,893
  Luxembourg $5,583
  Switzerland $7,396
  Ireland $4,379
  Netherlands $4,289
  Norway $5,418
  Belgium $3,963
  Denmark $5,310
  Austria $3,761
  Canada $4,134
  United Kingdom $3,461
  Germany $3,478
  Finland $3,781
  France $3,374
  Sweden $3,849
  Spain $2,541
  Italy $2,671
  Slovenia $2,052
  Greece $1,631
  Portugal $1,513
  Poland $1,021
  Hungary $888
  Czech Republic $1,065
  Slovakia $1,138
  Bosnia & Herzegovina $731
  Belarus $422
  Armenia $386
  Bulgaria $507
  Philippines $379

 8. NICK said

  A to po to TO było?
  Zestawienie nie ujawnia wieeelu innych.
  Uwarunkowań.
  A TAK? Nie wolno!

 9. Przemko said

  bez przesady z tym życiem na emigracji. owszem – koszty życia są większe. ale płace są nieporównywalnie wyższe – po opłaceniu niezwykle drogiego lokum (i usług), dość drogiej żywności (ale tu często ceny są porównywalne z polskimi), paliwa (ceny porównywalne), zostaje jeszcze sporo pieniędzy na inne rzeczy – np. na tańszą! niż w PL elektronikę. ja nie wracam!

 10. Isia said

  … Jeśli mogę zwrócić uwagę w kwestii językowej … czy tytuł nie powinien brzmieć „Alternatywa III RP – cud lub likwidacja” … odnośnie treści artykułu, nie można odmówić racji autorowi w wielu kwestiach … choć twierdzenie, że „społeczeństwo jest w pełni zdeprawowane i w stanie daleko posuniętej patologii” nie jest, moim zdaniem, zgodne z prawdą … dr Nowopolski zbyt powierzchownie ocenia stan świadomości, kondycję moralną etc. społeczeństwa polskiego … przesadził też (słusznie podkreślił to Pan Gajowy) w opisie stanu gospodarczego i demograficznego Polski po wyjściu imperium sowieckiego … w tej alternatywie publicysta przedstawił krańcowe wizje przyszłości naszego Kraju czyli … albo cud nas uratuje albo zginiemy … ja natomiast myślę, że Polacy, z Bożą pomocą, rozumnie i roztropnie, przetrwają (biologicznie etc.) i przejmą władzę w swojej Ojczyźnie a wrogów przepędzą raz na zawsze …

  Co do „alternatywy” – ma Pani rację. Ten błąd niestety bardzo się zakorzenił.
  Admin

 11. Plausi said

  „Stany Zjednoczone są skończone”

  utrzymuje autor, ale też wiele na to wskazuje, że funkcja USA jako nadzorcy globalnego imperium dobiega końca. Pauperyzacja społeczeństwa, obrabowanego przez MWF, pozbawiła USA własności wymaganych od nadzorcy imperium i niezbędnej żywotności.

  „prawidłowo zarządzać procesem likwidacji Imperium”

  Tu uwaga praktyczna, nikt nie chce likwidacji imperium i też do tego nie dojdzie, chodzi jedynie o wymianę USA na innego jego nadzorcę, z tym „procesem likwidacji” nie mamy zbyt wiele złudzeń, do podmiany siły imperialnej po imperium globalnym Wielkiej Brytanii potrzeba było dwóch wojen i to światowych, w których zlikwidowano ok. 100 milionów ludności, o zniszczeniach materialnych nie wspominamy. Tak miły czytelników, do własności imperium należy , że podmiana wiodącego centrum imperium odbywa się w straszliwych bólach.

  Z uwagi na to, że UE jest najlepszym kandydatem do takiej podmiany, prowadzą imperialni bandyci z USA od dziesięcioleci tę bezwzględną wojnę przeciwko UE, utworzenie „kordonu sanitarnego” wokół UE, embargo przeciw Rosji, inwazja migrantów, przegrupowanie sił nadzoru do Polski a nawet atak na VW są tego oznakami. Naturalnie wszelkie mendia (patrz hasło „gadzinówka“) kontrolowane przez siły USRAela i stado ciołków w UE podniecają się tym wszystkim i w charakterze konfidentów wspiera tę agresję, cząsto nie zdając sobie z tego sprawy, tak jak ich poprzednicy z NSZZ.

  „Potęga, która nie istnieje”, tu przypomnijmy konfidenta MWF Uljanowa, który zanim przystąpił do operacji likwidacji Rosji, zdefiniował ją podobnie, jako „kolos na glinianych nogach”.

  „wybór Trumpa na prezydenta może być wynikiem walk amerykańskich „elit”, z których część zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z kursem dotychczasowej neokonserwatywnej ekipy i pragnie zyskać na czasie w tym likwidacyjnym procesie.” Jak wyżej wspomniano, także poprzednia „elity” w USA i na BW usiłowała „zyskać na czasie” atakując najważniejszego kandydata na następcę: UE. Naturalnie ta zbieranina „elit” od dziesiątków już lat „zdaje sobie sprawę”, że będzie musiała ustąpić, od lat dziewięćdziesiątych wagabundują w UE najróżniejsze struktury finansowe z USA: Hedge fonds, capital eqity i.t.d. I wykupują w UE realne wartości jak się da, „opłacając“ przy tym nierealnymi wartościami świeżo wyemitowanych dolarów.

  To co USA potrzebują, to operatora, który jako „ostatni zgasi światło”, przy czym najkorzystniejszą strategią, jaką MWF mógłby wobec USA zastosować, byłaby strategia „filetowania mocarstwa” zastosowana wobec ZSRR, czyli rozkładu USA na stany czy raczej grupy stanów. Jak na razie nie ma na to oznak. Dodajmy, że rozsadzenie ZSRR od wewnątrz z pomocą licznych tam sił mozaicznych, było daleko łatwiejsze, niż rozsadzenie USA. Reprezentant mniejszego kapitału, Trump, będzie się raczej troszczył o kapitał aniżeli o mieszkańców USA czy naszego globu. Z tego i innych względów wątpimy, że likwidacja USA odbędzie się bez bardzo wielkich ofiar.

  Trump zapowiedział, że będzie od swych „sojuszników”, których USA okupują od czasów II Wojny, żądał wyższego trybutu za stacjonowanie oddziałów USA, ciekawe ile zapłacą Polacy za stacjonowanie oddziałów okupacyjnych, który wkroczyły ostatnio na nasz teren ? Czy mu się to uda, mamy niejakie wątpliwości, w RFN od dawna rosną głosy, aby US Army zakończyła okupację, ci będą mieli raczej interes w redukcji kontyngentu aniżeli w zwiększeniu opłat. Jak tylko oddziały USA opuszczą RFN, to jak za sprawą różczki czarodziejskiej cały zepsuty sprzęt wojskowy RFN naprawi się.

  Wprowadzenie sił USA do Polski stanowi niebywałe zagrożenie dla Polaków, że znowu na ich plecach uregulują siły imperialne swe aspiracje jak w 1939. Niestety świadomość problemu, o wiedzy nawet nie warto wspominać, jest wśród Polaków rozpowszechniona w niewielkim stopniu, prostoduszność nie jest najważniejszą cechą obywatelską, raczej rozwaga. Obecna „patriotyczna” ekipa rządząca w Polsce jest w stanie powtórzyć zbrodnię wobec narodu, za jaką jest odpowiedzialny rząd wrześniowy.

  @Isua, 10
  „wrogów przepędzą raz na zawsze “, aby przeżyć wystrczyło by „przepędzić“ na jakiś czas. Nawiasem mówiąc, Polacy muszą się nauczyć paru słów angielskich wobec tej groźnej okupacju GIs: „Yankee go home!“, sądzę, że już zwracaliśmy uwagę na starę regułę Indian: „Gdy zauwyżysz, że dosiadasz zdechłego konia, zsiądź z niego.“, także to powinni sobie Polacy pilnie przyswoić.

 12. NICK said

  Tytuł.
  Alternatywy. 4.
  „Anioł”.

 13. Rokitnik said

  Według mnie klangor płaczek nad losem Ameryki jest dalece przedwczesny !
  Owszem, rozkład wewnętrzny i beszczelne PODBOJE z pozycji siły ( militarnej ) oraz posiadania ” światowej waluty ” pomagł ale wyłacznie TWORCOM owych doktryn. Przeciętni amerykanie NIC z tego nie mieli, chociaż potafią czytac poza propagandą nie tylko New York Time’sy i inne reżimowe przekaziory. Ciekawa sprawa, jak na Rosje nakłada się REPRESJE z kija wzięte a 0ni wzamian rozwijaja na gwałt np. rolnictwo ekologiczne, to wszyscy (prawi) wrzeszczą OK, a dlaczego o d m a w i a c i e przeciętnemu Johnowi czy Smitsowi prawa do wzięcia spraw w swoje ręce, w przypadku podobnego scenariusza. Przecież, jak juz powiedziano tu zostało, IPERIUM ot tak pod wpływem kłótni wewnętrznych ( wybor Trumpa to chyba rykoszet owych obaw przeciętnego obywatela ), samo z siebie się NIE rozleci !!
  Kiedys niejaki Churchil miał czelnośc powiedziec” jak my Europejczycy COS spieprzymy, to zawsze mozemy liczyc na amerykanów, że oni temu zaradzą ” !
  ZABIERZCIE HYDRE ” eskimoską ” / nie tylko Ameryce — ale K A Z D E M U / a zobaczycie…. CO się stanie !!!
  Ps. Nie jestem poitykiem a nawet bardo sceptycznie oceniam swoich sąsiadów – ale ja widzę tylko wycinek populacji, który o niczym nie decyduje, ale nie jest o dziwo, ZAKOPLEKSIONE jak przeciętna populacja pseudo polaków nad Wisłą.

 14. kanarek said

  Niech się raczej oni uczą polskich słówek. na przykład: coodvi som nah nah’stempnim dogoo

  Wyjaśniam, że głoska d czytana pomiędzy samogłoskami w mowie Jankesów brzmi mniej więcej jak niedbale wymawiane polskie r a litera i najczęściej jako y.

  Tyle przyspieszonego kursu angloamerykańszczyzny i wice wersa.

Sorry, the comment form is closed at this time.