Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Belgrad nie cofnie się przed użyciem wojsk w Kosowie

Posted by Marucha w dniu 2017-01-16 (Poniedziałek)

Serbia wyśle swoje wojska do Kosowa, jeśli Albańczycy będą stwarzać dla Serbów zagrożenie – oświadczył w niedzielę prezydent kraju Tomislav Nikolic.

Relacje między Serbią i albańskimi władzami Kosowa uległy zaostrzeniu w sobotę, po tym jak kosowscy Albańczycy nie zechcieli przepuścić jadącego z Belgradu serbskiego pociągu pasażerskiego, grożąc, że użyją przeciwko niemu oddziałów specjalnych.

„Jeśli zaczną zabijać Serbów, to tak. Wyślemy nie tylko wojsko. Wszyscy pójdziemy. Ja w pierwszej kolejności. To dla mnie nie pierwszyzna” — powiedział Nikolic zapytany o to, czy Belgrad jest gotów wysłać do Kosowa siły zbrojne.

Serbski prezydent zauważył, że Belgrad nie dąży do konfliktu i nie chce na nikogo napadać, ale konstytucja nakazuje mu bronić swoich obywateli. „Dopóty dopóki będę piastować to stanowisko, będę usiłował uniknąć wojny. Jeśli jednak nie uda się jej uniknąć, ja jako głównodowodzący wezmę na siebie odpowiedzialność za każdą podjętą decyzję” — oświadczył Nikolic.

Pociąg pasażerski, będący u źródła sporu, udał się w sobotę z Belgradu w kierunku Kosowskiej Mitrowicy po raz pierwszy od 1999 roku, ale nie dojechał do miejsca przeznaczenia. Ze względów bezpieczeństwa musiał zatrzymać się w miejscowości Raszka — na ostatniej stacji przed administracyjną granicą między centralną Serbią i Kosowem. Po kilku godzinach oczekiwania ruszył w stronę powrotną, do Belgradu.

Kosowscy Albańczycy, którzy w 2008 roku proklamowali w trybie jednostronnym swoją niezależność, dopatrzyli się w pociągu zagrożenia dla swojej „suwerenności” i zagrozili, że zatrzymają go siłą.

W myśl porozumienia z Kumanowa, Serbia, która utraciła de facto kontrolę nad Kosowem w 1999 roku, nie ma prawa do utrzymywania w regionie swojego wojska. Ww. porozumienie wojskowo-techniczne zostało podpisane między Belgradem i NATO 9 czerwca 1999 roku w macedońskim Kumanowie po przeciągających się nalotach sił Sojuszu na serbskie terytorium.

Serbskie wojsko nie ma odtąd prawa przybliżać się do Kosowa na odległość mniejszą niż 5 km (samoloty muszą zachowywać minimalną odległość 25 km). W przypadku, gdy Serbowie muszą przeprowadzić działania wojskowe przy granice z Kosowem, Belgrad musi kierować stosowne zapytanie do szefa misji wojskowej pod dowództwem NATO w Kosowie (KFOR).

https://pl.sputniknews.com

Świat stanie się trochę piękniejszy, gdy łajdackie „państwo” Kosowo, stworzone przez Amerykanów na potrzeby ichniej bazy wojskowej Bondsteel – znane z handlu bronią, narkotykami i organami ludzkimi – zniknie z mapy, jego tereny włączone będą do Serbii, Amerykanie wypędzeni, a Albańczycy przesiedleni do Albanii.
Admin

Komentarze 22 to “Belgrad nie cofnie się przed użyciem wojsk w Kosowie”

 1. adsenior said

  Najwyższa pora, by bracia Serbowie, odzyskali ziemie, stanowiące „kolebkę” ich państwowości. Na przykładzie Kosowa, widać do czego prowadzi brak kontroli nad imigrantami.

 2. Admin: Oby się tak stało. Amen.

 3. strach na wruble said

  Tak zacznie się trzecia i ostatnia wojna. Wszystko jest pod kontrolą.

 4. Archer said

  Amerykanie szczują na ruskiego niedźwiedzia polskojęzycznymi kundelkami, to ruskie posługują się Serbami. Bez poparcia Rosji, Serbowie by tak nie zareagowali. Czyli ktoś o wiele większy za nimi stoi.

  Ruskie nie posługują się Serbami (do czego?).
  To Serbowie, być może, liczą na ruskich w razie czego – choć moim zdaniem są sami w stanie rozpier… „państwo” Kosowo.
  Admin

 5. Tak, Serbia chyba coraz bardziej skłania się w stronę Rosji.

 6. Archer said

  Oczywiście, że Serbowie są wstanie rozpier… pseudopaństwo Kosowo, tylko żeby się USmani, Niemcy, i inne kraje nie wtrącały. Polska jak zwykle zrobi to, co od nich oczekują amerykanie i kraje zachodnie. Tak jak było z uznaniem „państwa” Kosowa przez (nie)rząd Tuska.
  Gdyby zamiast zapijaczonego Jelcyna był wtedy ktoś taki u władzy w Rosji jak Putin, niechybnie wydarzenia na Bałkanach potoczyłyby się inaczej.

 7. strach na wruble said

  Właśnie o to cały czas sie rozchodzi, żeby się nie wtrącały. Ale az przebierają cienkimi nóżkami, żeby sie wtrącac.

 8. Peryskop said

  Yankesi mają mały komplex na punkcie Serbów, od czasu gdy ci zestrzelili im F117 w 1999 roku w ramach obrony przed bombardowaniami NATO – jedyny „niewidzialny” stracony w walce. Ciekawe w jakim stopniu tamten incydent przyczynił się do wycofania wszystkich F117-tek z USAirForce ?

  No i czyżby nie koniec ery pociągów pancernych ?

 9. Boryna said

  Zgłaszać się na ochotnika do walki z islamem albańskim

 10. Anka said

  Mam przyjaciół Serbów i bardzo się o nich boję.
  Serbowie poradziliby sobie z samymi kundlami albańskimi, ale mogą nie poradzić z siłą wojsk amerykańskich. A przecież wiemy, że „demokraci” nie powstrzymają się przed następnym mordem na Serbach.
  Nadmieniam, że obok Polaków następnym do wyrżnięcia jest Naród Serbski. Właściwie kolejność nieistotna.

  ——
  Mam nadzieję, że tym razem Naród Serbski znajdzie oparcie w Rosji.
  Naród polski niech nie liczy na nikogo.
  Do wrogów się bezskutecznie łasi, a z przyjaciół i potencjalnych przyjaciół zrobił sobie wrogów.
  Na tym polega nasza mądrość.
  Admin

 11. Anka said

  Dodam, że tzw. „zwracanie się w stronę Rosji” może okazać się jedynym ratunkiem dla Serbów. Patrząc trzeźwo na sytuację nie mając 100 % szans na powodzenie, postąpiłabym podobnie !

 12. maasteer said

  Chu..nia Gejropejska powinna wypłacić ogromne odszkodowania Serbii za zbrodnie wojenne i straty w infrastrukturze, a albancy do Albanii.

 13. Zerohero said

  Macierewicz powiedział, że NATO w Kosowie zaprowadziło demokrację i wolność. Tak, na czele polskiego MON stoi skurwiel pochwalający mordowanie ludzi po to by handlować ich narządami – bo tym się parają min. albańscy „wolnościowcy” z Kosowa.

 14. AlexSailor said

  Znaczy wpływy i siły amerykańskie w Serbii słabną.
  Pewnie Rosja dostarczy Serbii porządnej broni.
  Pamiętać trzeba, że wojna sił NATO z Serbią, to kompromitacja.
  Dziś Serbia nie będzie pewnie sama.
  Prócz Rosji wesprą ją dyplomatycznie prawdopodobnie Węgrzy, Rumunii no i silni militarnie Grecy.
  Turcja też za bardzo nie jest zainteresowana wspieraniem sojuszniczych formalnie Stanów.
  Niewątpliwie Rosja przygotowuje ofensywę polityczną w tym rejonie.
  Syria uratowana, Turcja oswojona, w Bułgarii nowe władze, Węgrzy przekonani w dużym stopniu.
  Nawet Irak i Persja z pewną taką nadzieją na Rosję patrzą.
  No i Niemcy w bagnie po szyję.
  Wojna w Syrii bardzo może być nie na rękę NATO z jego panami.

  Być może również, że Serbowie otrzymali już sygnał z Waszyngtonu, że mają więcej swobody.
  W końcu, o ile pamiętam, nowy prezydent nie był zachwycony dokonaniami swoich poprzedników w tym rejonie,a w szczególności we wzmocnieniu islamskiego bandytyzmu.
  W Wielkiej Brytanii też były poważne głosy, że wojna przeciw tradycyjnemu sojusznikowi jest idiotyczna, i w zasadzie tylko w niemieckim interesie.

 15. strach na wruble said

  .http://www.youtube.com/watch?v=yl9WGfaos_g

  (Piosenka serbska o Serbii)

 16. Peryskop said

  Re 12

  Zbójeckie nato powinno wypłacić ogromne odszkodowania Serbii za zbrodnie wojenne, ale nie tylko za straty w infrastrukturze, lecz i w ludziach.

  Zwłaszcza że we wrześniu 2016 kryminalny Trybunał Kryminalny uniewinnił pośmiertnie Prezydenta Serbii Slobodana Miloševića

  https://marucha.wordpress.com/2016/09/04/posmiertna-i-ukradkowa-sprawiedliwosc-dla-slobodana-milosevicia/#comment-612553

 17. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  No i będzie kolejna wojna na Bałkanach.

  W świat i tak pójdzie kłamstwo, że to Serbia zaczęła.

  Jeśli Trump ją zbombarduje tak jak dawniej Clinton to pokaże kim i jaki tak naprawdę jest.

  Ale… Może do niczego jednak nie dojdzie. Może szkoda, bo nie tylko Kosowo, ale też Bośnia i Hercegowina powinny leżeć w granicach Serbii.

  Rockefeller mówił, że Kosowo oderwano od Serbii, bo ma złoża URANU. Jeśli to prawda… Do czego uran służy?

 18. watazka said

  No to moze gwoli wyjasnienia bo zdaje sie jeszcze nie wszyscy wierza w niewinnosc Serbow. Za czasow Jelcyna Rosja wyslala dwa bataliony do Kosowa. Ale Chodorkowski, ktory rzadzil u pijanego Jelcyna te bataliony odwolal. Wieli zolnierzy rosyjskich nie usluchalo rozkazu i zostali. Ale sprzet wojenny powedrowala do Rosji. W Kosowie sa nie tylko Albancy ale przede wszystkim wahabici z Arabii Saudyjskiej. Podobnie w Bosni.
  Podaje wywiad z pilotem holenderskim, ktory w czasie wojny w Jugoslawii wozil holenderskich zolnierzy tam i zpowrotem. O ile pamietamy, to wlasnie w Srebrenicy Holendrzy mieli zapewnic spokoj w transformacji. Potem szybko stamtad holendrow zabrano i oskarzono ich o ‚zaniedbanie porzadku”.
  Ludobojstwo na Serbach (200 000) ludnosci Kraijny jest do tej pory ukrywane przed mediami. Chodzi chyba o to, ze bombardowanie Jugoslawii zarzadzil Clinton i Madeline Albright, zeby zapobiec impeachment) wotum nieufnosci do Clintona w sprawie Moniki Lewinsky.

  Podaje link z wywiadem i bardzo pobiezne tlumaczenie dla tych, ktorzy nie znaja angielskiego. Bo wydaje mi sie, ze jest wazne sprawozdanie naocznego swiadka z tamtych dni. Juz zaraz po tych falszywych wiesciach o Srebrenicy, zolnierze holenderscy sie buntowali i szybko ich wyslali z Jugoslawii.
  Jugoslawii nic juz nie pomoze. Baza amerykanska w Bondsteel jest potezna. Serbowie nie maja szans.
  Posluchajcie co mowi Holender:

  Wywiad z Holendrem na temat wojny w Jugoslawii

  Holender Willem Felderhof byl pilotem holenderskich samolotow transportowych , kiedy wybuchla wojna w Jugoslawii.
  Twierdzi, ze wojna w Jugoslawii byla schematem/wzorcem przygotowanym na inne wojny, ktore nastapily po zniszczeniu Jugoslawii. W Jugoslawii sprawdzano czy schemat wojenny dziala. Ten sam schemat zastosowano na Ukrainie, w Syrii, W Libii i w Iraku: konflikt etniczny, religijny demonizowanie przywodcy oraz polityka zmiany rezimu.
  Wilhelm byl naocznym swiadkiem zdarzen w Jugoslawii bo latal z dostawa zolnierzy i sprzetu do Bosni.

  Pytanie: W Jugoslawii byla interwencja zewnetrzna ale konflikt zostal przechwycony przez wewnetrze zatargi religijne, muzulmanie przeciwko nie- muzulmanom, moze pan wyjasnic?

  Willem : No to, tak bylo przedstawiane, oczywiscie. Ale bylo duzo wiecej powodow i elementow konfliktu; wystarczy sie przygladnac armii chorwackiej, ktora sklada sie glownie z Ustaszy – to nie muzulmanie tylko neonazisci, pozostalosci po II wojnie swiatowej, ktorzy w czasie wojny walczyli po stronie Hitlera. Wiec to nie tylko muzulmanie.. ale naturalnie tak jest to przedstawiane jako konflikt z muzulmanami. A przeciez przed ta wojna muzulmanie i Serbowie zyli razem i nie bylo konfliktow ani etnicznych ani religijnych. W Jugoslawii ludzie zyli w spolecznej harmonii, Serbia – to bylo wieloetniczne panstwo gdzie 60 % bylo Serbow, 40 % bylo muzulmanow i innych ..
  Na przyklad Izbiegowicz zostal prezydentem Bosni – on nie wygral tych wyborow w 1990 roku – wlasciwie elekcja zostala skradziona, Abdicz, ktory byl muzulmaninem i sprzymierzencem Serbow wygral wybory. Ale zostal przez Izbiegowicza w okrutny sposob odsuniety. On nie chcial tej wojny. Zaden muzulmanin nie chcial wojny; Serbowie nie chcieli tej wojny. Wszyscy chcieli zyc razem tak jak zyli od wiekow.
  Ale byly plany balkanizacji Jugoslawii, poniewaz Jugoslawia stala na przeszkodzie globalizmu; po to byla ta wojna. Ale ja oczywiscie przedstawiono jako wojne sekt religijnych

  Pytanie:
  Ja nie bardzo wiem, bo pokazywali serbskie obozy, Serbowie blokowali, otoczyli Bosniakow.. pamietam, ze opowiadali o tym, ze Iran popieral Bosnie finansowo, Arabia Saudyjska dostarczala bron i pieniadze na zakup broni. . czy to znaczy, ze mamy wierzyc, ze Serbowie nienawidzili muzulmanow?

  Willelm:
  Wcale nie, Miloszewicz probowal trzymac to wszystko razem, byly takie zmyslone historie, ze byl projekt Wielkiej Serbii, taka byla propaganda – a Miloszewicz byl przedstawiony jako Hitler, ktoremu marzyla sie Wielka Serbia, co bylo wierutnym klamstwem.
  Wlasciwie to byl Izbiegowicz, prezydent Bosni i Herzegowiny, ktory w roku 1970 wydal swoja ksiazke w ktorej dokladnie opisal swoje wielkie plany utworzenia panstwa islamskiego na terenie Bosni i Herzegowiny.
  Najwazniejsze, ze opowiadamy caly czas o tej wojnie a trzeba popatrzyc na przyczyny; wiadomo, ze za ta wojna staly Stany Zjednoczone, globalisci, ktorym bardzo zalezalo na tej wojnie, bo Jugoslawia przeszkadzala im w planach globalizacji. Serbia, Miloszewicz nie chcial byc czescia NATO, Unii Europejskiej i nie chcial banku miedzynarodowego.. Przeciez wszyscy wiemy, co sie stalo na Bliskim Wschodzie gdy kraje nie zgadzaja sie z polityka Zachodu.
  W tej wojnie, to prawda, ze Iran i Arabia Saudyjska popieraly muzulmanow Izbiegowicza, tysiace mudzahedinow, tych wojownikow swietej wojny sciagnieto z Afganistanu; to ci, ktorzy kiedys walczyli przeciwko Rosji, a potem jako Al Kaida mieli walczyc w armii bosniackiej. Takich to ekstremistow – dzihadistow sprowadzono do Jugoslawii

  Pytanie;
  Tito musial byz znakomitym przywodca skoro jak tylko umarl, to zaczely sie klopoty i caly ten problem sie zaczal..wlasciwie juz nie mamy takich przywodcow..

  Willem:
  Nie , nie mamy, bo jesli sie tacy pojawia to Zachod zaraz stara sie ich pozbyc
  Co jest szalenie wazne, to ze dokladnie ta sama procedura wojenna sie powtarza w innych krajach co w Serbii: te same bandy NGO, przeciez ta rewolucja w Belgradzie przeciwko Mloszewiczowi byla ufundowana przez Sorosa.. to zawsze jest to samo: US i kraje zachodnie popieraly i oplacaly ekstremistow w Chorwacji, ktorzy byli neonazistami.. wlasciwie trudno ich nazwac „neo” bo to ciagle byl ci sami nazisci… wiekszosc ludzi nie ma pojecia, ze Ustasze, ktorzy walczyli po stronie Hitlera byli caly czas w chorwackiej armii, a z kolei te muzulmany bosniackie w czasie II- ej wojny swiatowej tez walczyli w dywizji SS podobno okolo 20 tysiecy Bosniakow walczylo po stronie Hitlera.

  Pytanie;
  Czy wie pan, o tym, ze zydzi tez walczyli w armii nazistwowskiej?

  Wiliam: Tak, ludzie na ogol o tym nie wiedza…

  Pytanie:
  Nikt specjalnie tego nie publikuje..

  Willem: Nie, a to przeciez zydzi i muzulmanie brali udzial w tej strategii podboju…
  To co bylo w Jugoslawii bylo prototypem, przygotowanym planem strategicznaym i dla innych panstw.
  Dla mnie osobiscie mialo to duze znaczenie, bo mialo duzy wplyw na moje prywatne zycie, poniewaz pracowalem jako pilot samolotow transportowych i ja przewozilem zolnierzy tam i z powrotem, a linie dla ktorych pracowalem byly wynajmowane przez ministerstwo obrony.. i przewozilismy zolnierzy holenderskich, do i z Jugoslawii, w Chorwacji i Splicie: wiec oczywiscie mialem kontakt z oficerami holenderskimi; spalismy w tych samych hotelach wiec oczywiscie mialem zupelnie inny obraz tej wojny, niz to bylo przedstawiane w mediach; wtedy jeszcze nie bylo alternatywnych mediow, i wsrod tych oficerow panowalo wspolne poczucie tego, ze wlasciwie nie mieli zielonego pojecia po co tam sa, a mieli wiedziec, ze wlasciwie walczyli ” ze zlymi ludzmi”, z agresorami w tej wojnie.
  Dla mnie to nie mialo sensu, bo nas karmiono ta falszywa narracja – tak jak wszystkie wojny sa przedstawiane w falszywym swietle w mediach; Serbowie to byli zli ludzie, diably wcielone, ktorzy mieli w planie Wielka Serbie, i te obozy gdzie podobno gwalcili, wszystkie te rozne rzeczy, ktore okazaly sie w koncu okropnym klamstwem i cala dynamika tej wojny jest bardzo skomplikowana, i pokrecona i okropnie zagmatwana, zeby nikt nie wiedzial o co chodzi.
  Oczywiscie przedstawianie Serbow jako tych wyjatkowo podlych i zlych, ludzi jest calkowicie bledne i mija sie z rzeczywistoscia, zwlaszcza gdy sie patrzy na historie narodu serbskiego: wydaje mi sie, ze nie ma drugiego takiego narodu, cywilizacji, plemienia czy grupy etnicznej, ktora by cierpiala wiecej od Serbow: i w czasie II-ej wojny swiatowej , w czasie I-ej wojny i w czasach imperium ottomanskiego, Serbowie jako grupa narodowsiowa stawali zawsze w obronie swojej tozsamosci ii zawsze autonomicznie zwalczali imperializm.
  I to stanowi wielka przeszkode dla globalnej ekonomii i globalnej dominacji – ten plemienny aspekt autonomiczny u roznych narodow , zawsze bedzie przeszkadzac w utworzeniu jednej swiatowej wladzy..

  Pytanie:
  Wydaje mi sie, ze wiekszosc wojen jest na osnowie sekciarskiej, religijnej, rasowej a amerykanskie wojny celowo adresuja rase; czy widzi pan jakies rozwiazanie? Przeciez caly czas jestesmy swiadkami zorganizowanej prowokacji, czy jest jakas sposob na zahamowanie..?

  Willem:
  My nie mozemy zatrzymac calkiem wojen, ale wiele rzeczy mozna zrobic , mozemy wiele rzeczy zrobic, przede wszystkim musimy sami sie zmienic; bo przeciez my na to pozwalamy, wszystko to sie dzieje za nasza wiedza i zgoda – ta zewnetrzna rzeczywistosc jest manifestacja indywidualnej rzeczywistosci i indywidualnej swiadomosci – zupelnie nieodlaczna od nas; my musimy indywidualnie sie zmienic od srodka, miec odwage ujawniac prowokacje, dowiadywac sie prawdy, analizowac zajscia i zdarzenia. Przekazywanie tego, co sie naprawde wydarzylo jest szalenie wazne; sa naturalnie warunki i kryteria towarzyszace ale musimy rozumiec koncept tego co sie dzieje to jest bardzo wazne, zeby miec ogolne pojecie co sie naprawde wydarzylo. My nie reagujemy na zdarzenia , tylko na to co nam sie opowiada o zdarzeniach, a przeciez mamy obowiazek dostrzegac zaleznosci miedzy tym co sie dzieje a tym co sie nam przedstawia; ja sie zgadzam z tym co pan mowi, ze to ciagle trwa proces zniewolenia ludzkosci; ale tez i ciagle wlecze sie za nami stary proces kolonializmu, ktory nigdy sie nie zakonczyl: ta cala kabala o kolonializmie jest scisle zwiazana z satanistyczna ( jak mowia niektorzy) koncepcja zniewolenia i kontroli swiata . Wiec wszystkie te wojny sluza tym planom i niszcza plemienny aspekt ludzkosci – bo ta plemiennosc i autonomia jest najwiekszym zagrozeniem dla imperializmu.. dla globalizmu.
  A Serbowie sa bardzo dzielni i uparci – tak jak normalnie wszelkie plemiona.
  Irlandczycy, Szkodzi, Ormianie, Palestynczycy – sa wielka przeszkoda dla imperialistow, bo potrafia bronic swojej tozsamoaci i autonomii; my zas na Zachodzie , idziemy za ciosem, jestesmy zepsuci i bezrozumni, posluszni..zbyt leniwi , zeby samodzielnie myslec.
  Oni bronia swojej wolnosci, swoich praw, i ta wojna w Jugoslawii to jest taki sam schemat jak jak np. na Ukrainie: to sa ci sami ludzie, te same NGO, te same operacje finansowane przez Sorosa,
  i to samo postepowanie wedlug wzoru i te same operacje militarne..naloty
  Dokladnie niemal to samo, co sie stalo w Jugoslawii, dzieje sie na Ukrainie; walka z elementami neonazistowskimi i faszystowskimi, zamach, i to samo sie dzialo w Jugoslawii,

  My, NATO, USA- tak zwani wyzwoliciele wprowadzajacy demokracje uzywajac Ustaszow razem z bojownikami mudzahedinu pozniej Al Kaida i uzywajac te same grupy proxy- najemnikow..
  To jest szalenie wazne, zeby probowac zrozumiec, co sie tak naprawde dzieje, a mnie, obywatela Holandii szczegolnie zlosci , bo my sluzylismy jako Holandia… my mielismy informacje o tych wydarzeniah w Srebrenicy, co podawano oficjalnie oczywiscie bylo wielkim klamstwem, poniewaz tego incydentu uzyto jako wielkiej ustawki i pokrywki dla duzo wazniejszych wydarzen, chodzilo o to, zeby odwrocic uwage od ludobojstwa i czystki etnicznej Serbow, o czym wiekszosc ludzi nie wie, ze celem operacji Storm, bylo w 1995 roku bylo wymordowanie Serbow.
  W dwa tygodnie po Srebrenicy zorganizowano okropna czystke etniczna w Krajinie w Bosni gdzie 200 tysiecy Serbow , ktorzy mieszkali tam od setek lat byli etnicznie zmieciono z powierzchni ziemi „wyczyszczono” Krajine z serbskiej ludnosci. NATO przeprowadzilo te czystke nalotami bombowymi, kontrolowana z Waszyngtonu – wiekszosc ludzi o tym nie wie, ze to bylo najwieksze ludobojstwo po II-ej wojnie swiatowej – przeciwko Serbom, a jednak Serbowie zostali oskarzeni o masowe morderstwo, ktore w ogole nie mialo miejsca. A przeciez przeprowadzono wiele badan i udokumentowano klamstwo Srebrenicy – mozemy o tym dlugo opowiadac ..ale dla mnie, obywatela Holandii to straszne uczucie.. ja mieszlam w Holandii bardzo blisko Miedzynarodowego Sadu Kryminalnego, ktory jest calkowicie nielegalny, jest nieformalny – atrapa- nieprawdziwy, i jest zakala ludzkosci , poniewaz wielu ludzi wiele ludzi zupelnie niewinnych i nieslusznie oskarzonych bylo zamordowanych w wiezieniu w Hadze, tak, jak Miloszewicz. W tamtym roku odbywal sie proces Ratko Mladicza, i byl glowny swiadek w obrony Mladicza – Mladicz byl generalem w serbskiej armii i byl odpowiedzialny za oddzialy serbskie w czasie przejmowania Srebrenicy- ten glowny swiadek obrony , ktory potwierdzil, ze badania medycyny sadowej znalazly tylko 400 grobow w Srebrenicy i to nawet nie byli ludzie, ktorzy umarli w tym omawianym okresie … i ten bardzo wazny swiadek obrony, ktory mial cala dokumentacje i dowody w sprawie zajscia w Srebrenicy – ten swiadek zostal zamordowany w Hadze tuz przed rozprawa.

  To sie dzieje w Hadze, w Holandii i ludziom to nie przeszkadza, i wlasciwie akceptuja taki stan rzeczy.
  A ten Miedzynarodowy Sad Kryminalny jest tez imperialistyczny i istnieje tylko i wylacznie po to, zeby prawnie ukrywac zbrodnie wojenne NATO i bronic przestepcow wojennych, poniewaz my wiemy, ze dokonano zbrodni wojennych, dokonane przez NATO w Serbii… 78 dni bezustannego bombardowania cywilnych zabudowan obiektow – prosze sobie tylko wyobrazic 78 dni non stop bombardowan obiektow cywilnych szkol, roznych szkol, kosciolow, szpitali, zabytkowych cerkwi, pomnikow kultury..
  To byla rowniez wojna nuklearna i biologiczna, poniewaz zaklady chemiczne byly zbombardowane, spowodowaly ogromne zanieczyszczenie chemiczne, i uzyto zubozony uran – cala ta wojna oparta na klamstwach na wierutnych klamstwach, rytualne wrecz bombardowania cywilnej ludnosci , niszczace serbskiego ducha i ludzi – i w tym samym czasie przedstawiano Serbow – ofiary zbrodni ludobojstwa- jako przestepcow!
  To jest dokladnie to samo, co robia teraz: demonizuja Asada, Kadafiego, Putina, – to jest idiotyczne, nie o to chodzi czy to sa anielskie charaktery, ale wzorzec jest ten sam: oczernianie przywodcow panstw i zmiana rezimu. Te zbrodnie rozwalenia narodu przetestowano na Jugoslawii z dobrym skutkiem i mozna bylo powielac gdzie indziej: Jugoslawia posluzyla jako model wzorcowy i dokladnie wiadomo co sie stalo w innych krajach w ktorych ten model zastosowano.
  My, jako obywatele nie powinnismy pozwolic na to i na te zbrodnie i na to co sie dzieje w naszym imieniu

  Yugoslavia NATO Blueprint For More Wars – juanmatus.com William – YouTube

 19. Peryskop said

  Re 18

  Ale kwiatki wychodzą spod zbójeckiej gleby !

  I to : …bombardowanie Jugoslawii zarzadzil Clinton i Madeline Albright, zeby zapobiec impeachment) wotum nieufnosci do Clintona w sprawie Moniki Lewinsky.

  Pogłoski krążyły już wtedy, że Monica była podłożona przez szantażowników jednej maści.

  A Madelajna na okładce w TIME w hełmie na kiepełe pytała nie-retorycznie : – Kiedy wreszcie America zrobi użytek ze swej wspaniałej broni ?

 20. Stanley said

  najwiekszym wrogiem Wielkiej Lichwy są Słowianie od wieków. My mamy swoja Wiare I swoje zasady, a ludzi z zasadami si e nie przekupi. I to jest ich najwiekszy problem, bo Słowian nie mozna kupić !!/ oczywiście mówimy o wiekszości/.
  Dlatego wypowiedzieli wojnę naszej religii, niszczą nas duchowo I jak tylko się da to fizycznie.

 21. NICK said

  Moiściewy.
  To, może być, planowane, ostatnie tchnienie Braci Serbów.

  [u Nas, we Polsce, nigdy do tego nie dojdzie…]

  BÓG!!!
  Wiesz co robisz.

 22. NICK said

  Lewinsky… . Serbia… .

  Memłacie.

  Szczerze? To nawet nikt mnie nie przekonał, że „Lewinsky” była i ciągła.
  A jak była? To co?

  Aaa.
  Punkt zwrotny.
  Losy świata.
  Ona.
  ‚Łykaniem’ spowodowała.
  Zmianę.

  Chyba, że Mężczyzn już nie ma?
  To być może… .
  Cioty-kloty?

  To nawet jest prawdą.
  „Esterki”, „anglosaskie” suro-gatki. Księciowie angielscy i księża.
  Napłodzili tysiące „nowych Mesjaszów”
  Poczekalnia.
  Czeka. Cze-ka.

Sorry, the comment form is closed at this time.