Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gen. Wojciechowski OSTRO o obecności wojsk USA: Amerykańscy żołnierze mają bronić Polski. Nonsens!

Posted by Marucha w dniu 2017-01-16 (Poniedziałek)

Nowy Szef Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomir Wojciechowski był dziś gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM i pytany przez słuchaczy o obecności wojsk USA w Polsce.

– Od samego początku mówiłem, że polscy podatnicy, zapłacą za amerykańską iluzoryczną obecność wojskową w Polsce jak za zboże, hamując finansowanie rozwoju własnej armii, osłabiając ją i uzależniając od innych. Wojska USA w Polsce, to nie jest dowód partnerstwa, ale naszego wasalizmu i słabości – stwierdził gen. dyw. Sławomir Wojciechowski.

Według generała „gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych. Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości”.

– Przypomnę tu o szczególnych proporcjach relacji Polski i USA… Amerykanie nie chcą znieść wiz dla Polaków, ale za to żołnierze z Kolorado, Teksasu czy Alabamy mają bronić Polski. Nonsens! – stwierdził twardo.

– Skoro 3,5 tys. amerykańskich żołnierzy podnosi nasze bezpieczeństwo do tego stopnia że organizuje się przyjęcia, pikniki, a media prześcigają się w ukłonach, to może rozwiążmy te nic nie znaczące 100 tys. polskich mundurów. Będzie taniej płacić amerykanom za protekcje, niż utrzymywać – chyba bezwartościowych – 100 tys. polskich żołnierzy – przekonuje generał.

– W obecnej sytuacji najbardziej groźne dla Polski jest jednak co innego: na zapleczu i w partii rządzącej są tacy wariaci lub agenci, którzy na serio deklarują – im ostrzej na linii Zachód-Rosja, w tym, Polska-Rosja, tym lepiej. Komu służą ci ludzie? – pyta gen. dyw. Sławomir Wojciechowski, Szef Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W czwartek, 5 stycznia szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że amerykańskie siły zbrojne rozpoczęły rozmieszczanie w Polsce pododdziałów brygady pancernej, która będzie w sposób ciągły wykonywać zadania w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to następstwo decyzji, podjętych w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO i bardzo poważne [bua ha ha! – admin] wzmocnienie potencjału obronnego w naszym regionie.

Dowództwo i część jednostek brygady ma operować z Żagania, co wywołało dyskusję publiczną. Decyzja Amerykanów wydaje się jednak przemyślana i warto zastanowić się nad jej powodami. [Oczywiście, że przemyślana: obsikać Polskę amerykańskim moczem, markując swój teren – admin]

Obecnie trwa przemieszczenie jednostek 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty do Polski. W pierwszej fazie – przynajmniej do lutego – będą one prowadzić działania na poligonach w Drawsku Pomorskim i w rejonie Żagania, a następnie zostaną przemieszczone do kilku lokalizacji.

Jak wiadomo, z Polski operować będą: 3. Batalion 29. Pułku artylerii, 4. Szwadron 10. Pułku Kawalerii (w praktyce batalion rozpoznawczy), dowództwo brygady, jednostki inżynieryjne i wsparcia.

Amerykanie podkreślają wyraźnie, że jednostki te wykorzystają istniejące polskie instalacje wojskowe w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu.

Źródło: wykop.pl, forum.interia.pl, sonoblog.salon24.pl
http://dziennik-polityczny.com

Komentarze 62 do “Gen. Wojciechowski OSTRO o obecności wojsk USA: Amerykańscy żołnierze mają bronić Polski. Nonsens!”

 1. Waclaw-L said

  Szok !

 2. znajoma said

  sytuacja sie wyjasnia, czekam na protesty Maruchy przeciw okupacji amerykanskiej.

  ——
  Pani „czeka”?
  Spóźniła się Pani na pociąg.
  Takie protesty Marucha publikuje tu od chwili pojawienia się projektu pt. „Tarcza”. Albo Pani spała, albo jest tu z doskoku.

  A przy okazji… co się „wyjaśniło”?
  Admin

 3. Wełna said

  Mało prawdopodobne…. ma ktoś jakiś link do audycji???

 4. To naturalnie chyba jakiś żart (choć sytuacja nie skłania bynajmniej do takich zachowań). Trudno mi uwierzyć, żeby ktoś taki serio powiedział coś takiego.

 5. witek said

  Te przybłędy z broszkami na cyckach, nazywające się ” polskim rządem” usiłują nas upokorzyć w stopniu jakim jeszcze nie zaznaliśmy!
  oto pani ” premier” wita obce wojska okupacyjne słowami
  – witamy najwspanialszą armię świata” podczas gdy obok stoją polscy żołnierze, gwaranci naszej Niepodległości!
  I takie gnojki usiłują nas uczyć patriotyzmu!??!?!

 6. antonio said

  Takie powitanie przez p.premier ( ???? ) Yankesów w obecnosci Polskiej Armii było upokorzeniem naszej Armii robiąc z nich nieudaczników

 7. Dziadzius said

  Dobrze by bylo zapamietac ze ci dzielni hamerkanscy zolnierze ktorzy przyszli bronic Polski zdolali dotrzec do Polski ze swoim ekwipunkiem w kilka dni- pamietajmy to jak ci dzielni zolnierze hamerykanscy szybko zwina swoj ekwipunek jak poczuja ruskie waloniki i wroca do hameryki z tym ze juz beda mieli eksperjencyje do ruchu.

 8. Siekiera_Motyka said

  Nie wierze !!!!

 9. witek said

  Tutaj jest przemówienie pani broszki:

  Wszyscy Polaków zdradzili. nawet hierarchia.
  Co tam robi biskup?

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 8 – No to proszę, jest Broszka i Marchewka. Nie źle.

 11. Marucha said

  Prawdę rzekłszy, mnie też nie bardzo chce się wierzyć w słowa gen. Wojciechowskiego, ale odnotowałem je z obowiązku kronikarskiego.
  A może to samobójca?

 12. Jan said

  A na poligonie pod Toruniem było ostre strzelanie z amunicji, z odpadów radioaktywnych. Co na to o. Rydzyk przyjaciel PiS u i Macierewicza?

 13. Siggi said

  Gen.Wojciechowski – za Chiny Ludowe – mnię nawet osobiście nie przekona,że On tego nie powiedział.Niech nie próbuje iść w zaparte.100% a nawet więcej,że to prawda,co rzekło się.Ma u mnie Generał dwie gwiazdki gen.więcej chyba,że gajowa Dyrehcja szan,też dołoży,jedną to bedzie gen.armii.
  Kto za…? itd.

 14. CIA said

  Macierewicz dostal rozkaz dolewania do ognia na lini PL- FR . I to wlasnie teraz CIA robi w Polandzie . Nic nowego nikt tu nieodkryl . Ten zlom Ze stanow to smiech na Sali pewnie znowu Wycofuja zuzyty garbage to krajow 3 swiata (PL) . Ruski z Iskaderami w Kaliningradzie sa w stanie rozpieprzyc te ich czolgeczki w 5 minut …

 15. Grace said

  Mój siostrzeniec jest zawodowym żołnierzem w Świętoszowie i także twierdzi że obecność amerykańskiej armii w Polsce to hańba dla Polskiego munduru.

 16. ERROR 404 NSZ said

  Jeżeli słowa generała są prawdziwe, to jego szef zrobi mu przebieżkę po dywanie swojego gabinetu…
  Jeżeli to nie nastąpi to te „święte oburzenie” było tylko udobruchaniem Polaków w typie „Kochani jakby co to Polskie wojsko stanie po waszej stronie..” co oczywiście nie nastąpi…

  Z historii wiemy , że generałowie kolesia od kasztanki pierwszego dnia II WŚ uciekli z pola walki…
  A z tego co wieść gminna niesie, prezesowcy zapatrzeni w piłsudskiego, jak kieliszek w ogórka…

 17. opserwator said

  Teraz czekamy na prowokacje ruskich. Kwestia kilku miesiecy.

  ——
  Np. przejazd kompanii piechoty z Archangielska do Pietrozawodska…
  Ruskich stać na takie bezczelne prowokacje.
  Admin

 18. Echo z Węgier said

  Pierwsza w Europie Środkowej baza wojskowa USA powstała w Taszár – miejscowości z zaledwie kilkoma ulicami, mającej 2 tys. mieszkańców, położonej na południe od Budapesztu.

  W czasach Układu Warszawskiego znajdowała się wielka baza lotnicza wojsk radzieckich. Z okazji święta pracy lub rewolucji październikowej żołnierze sowieccy wykonywali prace społeczne na tutejszych budowach oraz w okolicznym rolnictwie przy zbiorze zbóż, warzyw i owoców (winogron) nawiązując kontakty międzyludzkie. Jak wspominają starsi ludzie wioska słynęła wówczas z najtańszej benzyny oraz wyrobów złotniczych wymienianych przez „ruskich” na 80%-ową wódkę owocową – palinkę i wyroby wędliniarskie. Stołówkę garnizonową lotników radzieckich zaopatrywały wtedy miejscowe kombinaty rolnicze.

  W 1995 r. dawne tereny wojskowe wydzierżawili Amerykanie za grube miliony dolarów. Z lotniska w Taszár startowały samoloty US Army, bombardujące pozycje serbskie podczas wojen w Jugosławii. Ze względu na częstą pochmurną pogodę większość z wielu tysięcy zrzuconych bomb nie trafiało do celu, wyrządzając tym wiele szkód wśród bośniackiej i chorwackiej ludności cywilnej.

  Wojny w Jugosławii wywołały w Europie doktrynalne i publiczne spory na temat tych interwencji humanitarnych, zwłaszcza zaś jej podstaw prawnych. Po raz pierwszy bowiem w historii Sojusz Północnoatlantycki przeprowadził operację wojskową bez autoryzacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Interwencja NATO pogłębiła znacznie katastrofę humanitarną, jaka miała miejsce już przed jej rozpoczęciem.

  W dniu 13 stycznia 1996 prezydent Bill Clinton bez jakiejkolwiek zapowiedzi wylądował na lotnisku w Taszár. Były prezydent Węgier Árpad Göncz w dresie klubu Újpesti Dózsa w ostatnim momencie dotarł do bazy aby przywitać niebywałego gościa. Ówczesny lewicowo-liberalny rząd węgierski zgodził się na całkowite wyjęcie amerykańskich żołnierzy spod jurysdykcji miejscowego sądownictwa i prokuratury. Postrachem okolicznej ludności były bardzo szybkie samochody terenowe Humvee o kanciastym nadwoziu z zwracającą uwagę 2,2 m szerokością przypominającą czołg, które dopełniały wrażenia masywności pojazdu. Wyłączone spod Kodeksu Drogowego duże terenówki Humvee poruszały się po drogach z minimalną prędkością 100 km/godz powodując liczne kolizje i wypadki, które nie mogły być tematem w węgierskich środkach masowego przekazu, natomiast węgierskie wozy policyjne widząc pojazdy US Army na wszelki wypadek wcześniej skręcały na pobocze lub w boczne drogi.

  Złoty deszcz w Taszár
  http://www.newsweek.pl/swiat/zloty-deszcz-w-taszar,20602,1,1.html

  Od roku 2003 w bazie US Army Taszár szkolono kilka tysięcy muzułmanów w celu obalenia rządów w Iraku, Libii i Syrii. Część absolwentów tych szkoleń mogą być związani z tzw. państwem islamskim oraz wieloma akcjami terrorystycznymi.

  Test sojuszniczy
  http://www.newsweek.pl/swiat/test-sojuszniczy,24319,1,1.html

  Z powodu ostrych protestów społeczeństwa węgierskiego w roku 2005 zamknięto amerykańską bazę w Taszár, żołnierzy i szkolonych muzułmanów przeniesiono do kilku baz US Army w Turcji. Dziś na bramie ogromnej bazy w Taszár wisi kłódka, obok której pierwszego maja ktoś od wielu lat umieszcza czerwone goździki.

 19. Pan Admin, demonstruje, jak zwykle, świetne poczucie humoru (czego tylko można pozazdrościć, ale w takich całkiem zdrowych kategoriach) – może to samobójca?
  Ale jednak chyba – ten generał czy raczej generałek dostał nawet „buzdygan” za służbę w jakiegoś tam rodzaju „europejskich siłach zbrojnych”!

 20. RomanK said

  O Jezu ..ale glupi general:-))))
  Jak da sie zdegradowac nieboszczykow..da sie i zyjacego…wierze z Macierewicza!!!!:-))))
  A US Army, jak gdzies wchodzi, to nie znaczy, ze tanczy chodzonego tylko spelnia rozkazy Prezydenta USA.I jedynym ich zdniem jest Make America Safe! Jak pan prezydent uzna ze bycie na Madagaskarze jest dla USA bezpieczenstwa,,pojada i beda siedziec. Teraz kazali jechac do Polski przyjechali…beda siedziec, pic piwo, psowac dziewki,i nei zaplaca zadnego podatku bo obrona granic nei placi za nic. Jeszcze wystawia rachunek za siedzenie i policza za szkodliwe:-)))
  Ze wizy??? Czy to Amerykanie prosili o podeslanie wiecej Polakow do roboty , czy rzad polski o Marines????

 21. RomanK said

  ad 9..cyt co tam robi biskup???konic cyt..
  Panie Witek…biskup nie robi nic..od roboty to biskup ma ludzi:-)))))

 22. Marta1973 said

  @20

  Oczywiście, że się da „zdegradować nieboszczyków”.
  Można nawet zrobić więcej – na przykład wrzucić ich do bezimiennego dołu na warszawskiej Łączce. Co to za problem dla патриотoв?

  Na szczęście, da się też obniżyć resortowe emerytury tak, aby starczyło na chleb i masło roślinne, ale na zbytki w rodzaju Viagry już nie 🙂

 23. Miet said

  Trafne uwagi, Panie Romanie.
  Jak na razie nie zauważyłem aby ktoś zapytał – kto będzie utrzymywał tych obrońców polskich granic.
  Nigdzie ani słóweńko nie padło.
  Nie zauważyłem aby ci wojacy przywieźli ze sobą jakiegoś MacDonalda, czy Burger Kinga.:-)))

  No ale zamy polską gościnność – gość w dom – Bóg w dom. Nie powinienem nawet stawiać takiego pytania.

 24. Casey said

  Fałszywka!!! Atak hakerów!!! Artykuł powinien być natychmiast zdjęty z blogu! Sprawdźcie na podanych „źródłach”. Nic takiego na nich nie ma. Ale się daliście nabrać!!!

  NIC nie zdejmiemy. Z dwu powodów.
  Admin

 25. assasello said

  Ta informacja jest nieprawdziwa panie Gajowy.

 26. re1truth2 said

  Re 24

  Kto się dał nabrać?

  Przecież pisze w 11 [Prawdę rzekłszy, mnie też nie bardzo chce się wierzyć w słowa gen. Wojciechowskiego, ale odnotowałem je z obowiązku kronikarskiego.]

  A tu jest dyskusja wkoło komina i większość trafnych uwag.

 27. Siekiera_Motyka said

  Ad. 23 – „Jak na razie nie zauważyłem aby ktoś zapytał – kto będzie utrzymywał tych obrońców polskich granic.”

  Jak to nie wiemy. Polacy zapłacą.

  Było coś nie dawno na temat jak płacą za paliwo.

 28. Zerohero said

  @17, opserwator

  „Teraz czekamy na prowokacje ruskich. Kwestia kilku miesiecy.”

  Prowokuje ten który chce eskalować sytuację (bo na przykład czuje się silniejszy), ale potrzebuje pretekstu.Chęci widać po stronie USA i jego pachołkach typu Macierewicz. Po stronie rosyjskiej nie widzę żadnej chęci, to im się nie opłaca. Rosja na słabszą armię, słabszą ekonomię i mniej ludności niż Zachód. Jakieś 10 razy. Po co im prowokacje w Polsce? Żeby dać USA pretekst do jeszcze większego rozbudowania wojsk w Polsce? Amerykanie na to liczą!

  Tak samo np. jest w Zatoce Perskiej. Amerykanie pływają potężnymi okrętami przy samej granicy irańskiej i krzyczą, że irańskie motorówki ich „prowokują”. Wyraźnie widać, że USA chciałby jakiegoś incydentu aby móc przejść do natychmiastowej „obrony”.

  Podsumowując. Jesteś bydlątkiem, które nie rozumie używanych przez siebie słów, nie rozumie motywów państw, nic nie rozumie, tylko otwiera swój pysk aby wywalić kloakę jaka się zebrała pod czaszką na skutek obcowania z amerykańską propagandą.
  Po co cię w ogóle nauczono pisać i czytać podczłowieku?

 29. , said

 30. Lovshak Ruskij Agient / wielbiciel pani Premier said

  Razem z Panią premier Edmundem i antonim Maciorewiczem zaśpiewajmy tę troche sparafrazowaną piosenkę Arki

  Nie boje sie gdy ciemno jest, najlepsza najwspanialsza i najsilniejsza armia obroni mnie….. Jak powiedział jeden z posłów PiS cytowaniy w radio Maryja, obecność najwspanialsze armii świata t odpowiedz na aresywne zachowania Rosji w Kaliningradzie i na oto co widzimy co Rosja wytrabia na całym swiecie,,,,

  PANI SZYDŁO WEŻ ZE SOBĄ GOSIEWSKĄ ROMASZEWSKĄ WEŻ SYNUSIA Z SEMINARIUM I JEDZCIEDLA ZABAWY POZABIJAĆ SOBIE CYWILÓW U BOKU NAWSPANIALSZEJ ARMIII ŚWATA, WEŻCIE TEŻ DDATKOWE PAMPERSY JAK BEDZIECIE SIKAC Z RADOŚCI BO NA PEWNO WA TO SPRAWI RADOŚĆ WIELKA

  http://www.liveleak.com/view?i=cd3_1397461670

 31. Lovshak Ruskij Agient / wielbiciel pani Premier said

  T NIE BYŁO DO PANI PREMIER

  YA BITCH URE FUCKING GONE… PRZEDNIA ZABAWA PRZY ZABIJANIU, NA FILMIE POWYŻEJ, TO ZNACZNIE LEPSZE NIŻ COUNTER STRIKE ANTONIEGO Z EDMUNDEM PRZY KOMPIE OŁ YEAH !!!! YHAAA YANKEE DOOODLE!!!!

 32. Boydar said

  u nas mówi się „jak za mokre zboże” … inaczej to nie ma sensu …

  A jeśli jednak się mówi źle, to sens wyłania się zupełnie inny. To już któryś kolejny raz, puszczana jest w obieg manipulacja, podobno ustami VIP’a. Specjalnych dementi nie zauważyłem. Znaczy się, trzeba to zdecydowanie inaczej czytać.

 33. Rico said

 34. Yah said

  Przypomnę tylko wywiad z generałem Różańskim z lipca zeszłego roku, o którym pisaliśmy w gajówce. To są tzw, balony próbne, czyli sprawdzenie reakcji określonych środowisk i badania kanałów przepływu informacji . Trzeba mieć tylko nadzieję, że oprócz noszący polski mundur obcych najemników, gotowych zabijać każdego za pieniądze, są jeszcze polscy żołnierze gotowi bronic Polski przed …… wewnętrznym zagrożeniem. Przecież wojskowi zdają sobie sprawę, że zewnętrznego zagrożenia ( przynajmniej ze wschodniej strony) nie ma.

  .https://marucha.wordpress.com/2016/07/07/gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz/

 35. Filomena said

  @ 28

  Rosja nie ma najmniejszej ochoty odgrywac roli agresora i konfliktow zaczynac nigdzie nie bedzie. Ale wyglada na to, ze ta druga strona nie wytrzyma i gdzies cos rozdmucha. Kaganat wyraznie chce rozpetac jakies zamieszanie. To pasozyt a pasozyt musi na czyms zerowac.

  Jesli chodzi o roznice sil to tu nalezy wprowadzic pewna poprawke. Ameryka z calym swoim NATO jest silniejsza, ma wiecej ludzi i oreza, ale czy to wystarczy? Oprocz oreza i ludzi armie potrzebuja ducha. W historii pelno jest przykladow, gdzie slabszy pokonuje silnego i robi to glownie dlatego, ze ten silny jest slaby duchem. Najlepszym przykladem moze byc Rzym przeciw Kartaginie w Trzeciej Punickiej Wojnie. Rzym mial tylko 40 tys wojska a Kartagina 300 tys. Oprocz tego Kartagina miala wyjatkowo grozna jak na tamte czasy bron – sto czy dwiescie a moze nawet wiecej sloni bojowych. Jednym slowem Kartagina byla od Rzymu duzo silniejsza i…duzo bogatsza. Byl to dobrze skonsolidowany oligarchat, ktory stac bylo na importowanie sloni i na oplacanie olbrzymiej armii najemnikow z roznych stron owczesnego swiata. I wlasnie to byla podstawowa slabosc Kartaginy – poleganie na najemnikach. Najemnik bedzie zabijac dla pieniedzy no nigdy nie bedzie chcial ginac dla pieniedzy. W rezultacie Kartagina z Rzymem przegrala.

  Warto dodac, ze Kartagina bardzo podobna byla do dzisiejszego anglo-syjonskiego Kaganatu. Byl to w wiekszosci semicki twor, gdzie dominowaly materialistyczne tendencje, hedonistyczny i rozwiazly styl zycia, i kult roznych bozkow miedzy innymi Molocha, ktoremu skladano w ofierze male dzieci. Glowna waluta Kartaginy byl szekel.

  Podejrzewam, ze jak tylko gdzies w poblizu pojawia sie tzw. zielone ludziki to bedziemy mieli powtorke scenariusza gruzinskiego, i tu zgadzam sie z panem Dziadziusiem (@ 7). Wojacy Kaganatu zmyja sie jak karaluchy przed sloncem.

 36. pawel said

  W telewizji pokażą przecież kto sprowokował.

 37. , said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/rugi-polakow-z-majatku-za-pomoca-przemocy-finansowo-prawnej-i-immunitetow-bezprawia/

 38. Siggi said

  Faushifka,nie fałszywka ,generał nie jenerał ,to w zasadzie sprawa wtórna.
  Zasadnicza kwestia to treść,z którą trudno się nie zgodzić.
  Nieprawdaż?

 39. KibolT said

  Przynajmniej jeden trzezwy i prawdomowny general. Gratuluje!

 40. Boydar said

  „… gdy porosną …” 😦

 41. Guła said

  „… Putin – jaki jest – każdy widzi – ale na wszystko jednak się nie nadaje. Druga sprawa, to Donald Tusk. Przecież nie przyleciał do Wrocławia z Moskwy, tylko z Brukseli, z której nie ośmieliłby się wystawić nawet nosa bez pozwolenia Naszej Złotej Pani z Berlina, która – najwyraźniej po przeanalizowaniu przez BND przydatności starych kiejkutów dla niemieckiej razwiedki, skutków objęcia amerykańskiej administracji przez Donalda Trumpa i przybyciu do Żagania, leżącego wszak na niemiecko-polskiej granicy, amerykańskiej ciężkiej brygady pancernej – postanowiła 7 lutego przyjechać do Warszawy, by namówić się z prezesem Kaczyńskim, w jaki sposób w nowej sytuacji będzie realizowane „pogłębianie integracji w Unii Europejskiej” …
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3835

 42. Re 14:
  Nie mówiąc już o super ultra nowoczesnym czołgu T-90.

 43. Boydar said

  Oczy – wiście (14). ale jakie by nie były (te czołgeczki), nawet tekturowe, to już Bundeswehra ich nie ruszy. Genialne zagranie Putina, i rękawiczki ma jak syberyjski śnieg.

 44. , said

 45. jjjj said

  Wszak od razu widać, że to żart/fałszywka.
  Można sobie życzeniowo sądzić, że prominent wojskowy powiedział tak jak byśmy sobie życzyli, ale szczątkowa choćby znajomość świata/rzeczywistości, wskazuje, ze mógł tak powiedzieć, bo przestałby być aż takim prominentem jakim jest..

  I niezależnie od tego co sądzimy o „Antkach” i „polityce zagranicznej” czy „bronnej”- tak by się stało w każdym kraju świata….

 46. jjjj said

  ad 44 Oczywiście: „ze NIE mógł tak powiedzieć”

 47. , said

  ad 46 SKĄD NAWIĄZANIE do 44 – a co RFM FM -ich sztandarowe zapożycxenie textu

 48. Tamu said

  Niedługo zainstalują mi żandarma w moim własnym domu z uwagami co do niedojedzonego obiadu albo złej pozycji podczas seksu!

 49. vv said

  ..maciorę do rzeźni,.. szydło do szewców…demonich okupantów w żółci do piachu,..to przywitanie, godne lechickim potomkom ,… i być może się jeszcze ziści…

 50. jjjj said

  said obecnie 47. Oczywiście poprawiałem swój tekst gdy miał – tu u mnie 44, gdyż wszak nie widzę innych wpisów, gdy nie są jeszcze zatwierdzone. Po zatwierdzeniu tego filmiku jako 44, moje wpisy zostały zatwierdzone na pozycjach 45, 46 (a pisząc jeszcze raz powiem – widziałem je jako 44 i 45). To cała tajemnica:))

 51. Virgo said

  Kłamliwy, głupi, fakeowy artykuł, czyli nieprawda.

  Głupi?
  Sam Pan jesteś taki.
  Admin

 52. NICK said

  Trawestując.
  Jaka Polska taki TEN „generał”.

 53. Ну, погоди! said

  Ile Rosjanie teraz płacą za rozpowszechnianie takich fałszywek?

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15978055_490306844472853_1718231647385022682_n.jpg?oh=407e4ec73cb1120b7ac305c8e696116d&oe=5906287D

  Nie załapiesz się, Za głupiś.
  Admin

 54. Krisent said

  WASALIZMEM są wiszące w obiektach Wojska Polskiego – Godła Rosyjskich Służb Spacjalnych i ukrywanie Godła Polski za zasłonami albo meblami. Realizacja rozkazów Rosyjskich Spec Slużb przez POlityków PO – m inn. SCHETYNA oraz okradanie naszego wojska przez przestępcę Bronisława komorowskiego PROCYWILI. Jeżeli chodzi o Polską armię to z tych 100tysięcy 50 tysięcy to oficerowie i urzędnicy i sprzątaczki. Z tych oficerów to z 10 tysięcy pracuje dla Rosji a 5 tysięcy dla Niemiec.

  Co Pan bredzi? Coś Pan zjadł, wypił, powąchał, wypalił?
  Admin

 55. Krisent said

  SCHETYNA współpracuje z rosyjską GRU-Od ponad tygodnia w Polskich mediach piszą o tej współpracy wystarczy wpisać w GOOGLE „Schetyna GRU” np „Kulisy 24” „Trafiliśmy na ślad tajemniczej szpiegowskiej historii z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną w roli głównej. Otóż działająca w latach 2006-2008 Komisja Weryfikacyjna Wojskowych Służb informacyjnych dotarła do dokumentów po byłej WSI, które wskazywały że Schetyna miał bliskie relacje z oficerami sowieckimi, których ta służba identyfikowała jako kadrowych oficerów GRU, czyli elitarnej szpiegowskiej jednostki – wynika z informacji „Warszawskiej Gazety”. Dokładnie z jednym, z którym „miał indywidualne kontakty”. Komisja, której działalność zakończył rząd Platformy Obywatelskiej nie zdążyła zbadać tej sprawy. Była ona jednym z typowych przykładów nie reagowania przez WSI na rosyjskie (sowieckie) zagrożenie. Ustalono bowiem, że WSI, poza sporządzeniem notatek, nic w tej sprawie nie zrobiło. Grzegorz Schetyna nie odpowiedział na przesłane przez nas pytania (publikujemy je na końcu tekstu). ………..”

 56. Marucha said

  Re 55:
  Znowu jakieś mierdoły o „rosyjskim (sowieckim) zagrożeniu”. (co to za różnica, Sowiety czy Rosja…)
  Czym się przejawiało owo sowieckie zagrożenie i jakie były jego skutki?

  Proszę, kurwa, konkretnie: co złego Rosja zrobiła Polsce po 1992 roku?
  KURWA, KONKRETY!

  Ubawił mnie też Ukrainiec Schetyna jako sowiecki agent.

 57. Investor said

  Próbuję opisać drogę, jaka doprowadziła mnie do Bronisława Komorowskiego. On pojawił się w pewnym momencie, gdy różne osoby zaczęły do niego docierać, mówiąc ministrowi, że trzeba przerwać działalność fundacji Pro Civilii, bo Rosjanie kręcą się na WAT, wykradają tajemnice państwowe
  — mówił Sumliński.
  Jak mówił autor, Bronisław Komorowski o tym wszystkim wiedział: o Rosjanach na WAT, o defraudacji olbrzymich kwot, a nie zrobił nic, by położyć temu kres. Sumliński podawał też przykłady osób, które chciały sprawę wyjaśniać, a zostały wyrzucane z pracy w MON.
  Te wyłudzenia były prowadzone na gigantyczną skalę – między innymi były prowadzone „pod zastaw” pewnych systemów teleinformatycznych, które nie powstały. (…) Setki osób były słupami, które bez żadnej hipoteki i żyrantów utrzymywały kredyty warte miliony złotych
  — mówił o Fundacji Pro Civili.
  Pojawiały się też inne wątki:
  Przy okazji prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej, gdy ministrem obrony narodowej był pan Bronisław Komorowski, doszło do sytuacji, w której łączność między wrażliwymi instytucjami, jakimi były attache wojskowe – została powierzona rosyjskiej spółce GTS. Miała ona dostęp do łączności. (…) Na skutek „błędów i zaniedbań” szefa MON został zdekonspirowany obiekt 09120 – cóż to był za obiekt? Każde państwo NATO powinno mieć centrum dowodzenia państwem, gdzie na wypadek zagrożenia mogłyby się schronić najważniejsze osoby w państwie. Fakt istnienia takiego obiektu był objęty klauzulą ściśle tajne. Doszło do ściśle tajnej narady z udziałem premiera Jerzego Buzka. Zamieszczam protokół z tej narady – Bronisław Komorowski wypowiada wówczas zdania, jakie dyskwalifikują go jako ministra obrony narodowej. Mówi on premierowi Buzkowi, że nie wie, jak mogło dojść do tego, że podległy mu MON zaniedbał zabezpieczenie tych informacji. Spółka GTS miała pełny przegląd tego, co dotyczyło tego obiektu, a ten obiekt nie powstał do dziś

 58. Investor said

  Funkcjonariusze CBŚ ustalili też, że Rosjanin posługujący się personaliami „Igor Kopylow” – organizator procesu wyłudzania ogromnych kredytów bankowych na rzecz „Pro Civili”, współdziałający z WSI i grupą pruszkowską – miał niezbędne pełnomocnictwa wydane przez Ministerstwo Obrony Narodowej do zapoznawania się z pracami badawczymi na WAT, sięgającymi nawet tajemnic państwowych. Świadkowie potwierdzili, że Igor Kopylov regularnie kontaktował się z kapitanem Piotrem Polaszczykiem, który według relacji tych samych świadków miał z kolei mieć kontakt z Bronisławem Komorowskim. Kopylow był też inicjatorem factoringu, zwanego systemem satelitarnym, który polegał na zakładaniu fikcyjnych spółek na fałszywe tożsamości lub „ludzi – słupy”, w zamian za określoną gratyfikację. Osoby te, bądź firmy, zaciągały kredyty w bankach, głównie w IV Oddziale PKO BP w Warszawie. Po krótkim czasie spółki ogłaszały bankructwo lub upadłość, a zaraz potem upadały spółki, które poręczały im kredyty, jak Korporacje „Adar”, „Petimpex”, „Parsley Company Limited”, „Kipron”, „Czok”, „Kiumar”, czy „Glicor”. Wszystkie te spółki były kapitałowo i osobowo powiązane z Igorem Kapylovem. Kwota wyłudzeń dokonanych tylko w ten sposób przekroczyła sto milionów złotych, a przecież był to tylko drobny zakres działalności „Pro Civili”. Pieniądze transferowano z Polski za pośrednictwem Korporacji „Adar i Parsley Company Limited” zarejestrowanej na Cyprze, do państw byłego Związku Radzieckiego, głównie Rosji. Przykład takiego działania stanowiła umowa w sprawie zakupu jachtu motorowego przez „Adar” od firmy „Parsley” o wartości sześciu milionów dolarów. „Adar” zawarła umowę z WAT na leasing jachtu na sześć lat, której łączna wartość wynosiła trzydzieści sześć milionów złotych plus podatek VAT. Jednak już kilka miesięcy później zawarto kolejną umowę leasingu tego samego jachtu, której wysokość określono na dwadzieścia jeden milionów złotych plus VAT. Wartość każdej z tych umów była zatem wyższa od wartości jachtu, który po okresie leasingowania i tak miał pozostać własnością „Parsley”. W tym samym czasie „Adar” za pośrednictwem Wojskowej Akademii Technicznej kupił od „Parsley” platformę wiertniczą za sto dwadzieścia pięć milionów dolarów. Z uwagi na fakt, iż pieniądze wypłacone w wyniku obu umów – za jacht i za platformę – miały zostać wysłane na to samo konto w banku na Cyprze, stanowiły one prostą i szybką drogę do wytransferowania pod osłoną WSI ponad stu trzydziestu milionów mafijnych dolarów poza Polski system bankowy. Niezależnie od skutków finansowych, jakie wynikały z powyższych kontraktów, umowy te zawierały również klauzule umożliwiające kontrahentowi dostęp do informacji stanowiących co najmniej tajemnicę służbową. Dotyczyło to przede wszystkim możliwości wglądu w budżet i bilans finansowy Wojskowej Akademii Technicznej, w tym zakres i budżet finansowania prac naukowych, badawczych oraz wdrożeniowych na zapotrzebowanie Sił Zbrojnych i Komitetu Badań Naukowych.

  Nie mniej, nie więcej, oznaczało to, iż posługujący się kilkoma tożsamościami, powiązany z obcym wywiadem, międzynarodowy przestępca Igor Kapylow, mógł otrzymywać informacje o stopniu zaawansowania ściśle tajnych prac badawczych oraz o procesach ich wdrażania na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ustalono, że szczególnie interesował go nowoczesny system rakietowy. Tuż przed odebraniem śledztwa przez Wojskowe Służby Informacyjne oficerom Centralnego Biura Śledczego – czyli tuż przed przerwaniem śledztwa – prowadzący je policjanci próbowali dociec, jak to możliwe, że Bronisław Komorowski, który o działalności Igora Kopylowa był informowany na bieżąco i miał w tej kwestii pełne rozeznanie, nie zrobił kompletnie nic, by położyć jej kres. Odbierając śledztwo policji Wojskowe Służby Informacyjne nie dopuściły do pełnego zrealizowania tego wątku śledztwa.

  Konkluzja oficerów Centralnego Biura Śledczego odnosząca się do tego fragmentu śledztwa była jednoznaczna: Wojskowe Służby Informacyjne, które odpowiadały za kontrwywiadowczą osłonę technologii rozwijanych w ramach projektów badawczych na Wojskowej Akademii Technicznej, same przekazały je w obce ręce. Zdaniem prowadzących śledztwo oficerów CBŚ kluczowymi postaciami, których działania – bądź zaniechanie działań – doprowadziły do takiej sytuacji, a nadto do wyłudzenie z WAT setek milionów złotych, byli kierujący resortem szef MON, Bronisław Komorowski, generał Andrzej Ameljańczyk oraz zastępca komendanta WAT do spraw ekonomiczno – organizacyjnych pułkownik Janusz Łada. Ten ostatni, przekraczając zresztą swoje uprawnienia, wyraził pisemną zgodę na założenie rachunku bankowego w IV Oddziale PKO BP w Warszawie – do czego upoważniony był tylko komendant WAT – a następnie założył w tym oddziale rachunek udzielając przy tym pełnomocnictw do korzystania z konta osobom powiązanym z „Pro Civili”. Na tak funkcjonującym koncie bankowym dokonywano szeregu operacji poza ewidencją WAT, a dotyczących fikcyjnych transakcji gospodarczych pomiędzy „CUP WAT” i licznymi firmami, m.in. „Budomix”, „Transatlantic Finance Division”, „Korporacja Adar”, „Glikor”, „Sicura”, „Kiumar”, czy „Nasz Dom”. Co ciekawe, pułkownik Łada zataił przed Urzędem Kontroli Skarbowej fakt istnienie tego konta, ułatwiając tym samym przeprowadzenie operacji służących do dokonania wyłudzeń. Przeprowadzane transakcje uwiarygadniały przed bankami kooperujące z WAT firmy, co z kolei skutkowało zaciąganiem kolejnych kredytów, który nigdy nie zostały spłacone. Tylko na tej jednej operacji kooperujące z „Pro Civili” banki straciły ponad siedemdziesiąt dwa miliony złotych, z kolei na współpracy z „CUP WAT” tylko jeden oddział tylko jednego banku – IV oddział PKO BP w Warszawie – stracił kolejnych sto trzynaście milionów złotych. Przy takim poziomie defraudacji, rzecz jasna, trudno było zamieść sprawę pod dywan, więc, jak to zwykle w takich razach bywa, poświęcono najsłabsze ogniwo. W zamian za skompromitowanego pułkownika Janusza Ładę na stanowisko zastępcy komendanta Wojskowej Akademii Technicznej do spraw ekonomiczno – organizacyjnych oddelegowano pułkownika WSI, Romualda Miernika, byłego zastępcę dowódcy Oddziału 36 Zarządu III WSI, w którym powstał specjalny zespół operacyjny do spraw malwersacji na WAT.

 59. Investor said

  Konkretne mechanizmy – jak okradają nas agenci rosyjskich służb i polscy politycy PO z nimi współpracujący – FILM – Program 30 MINUT – Fundacja Pro Civili – LINK : https://www.youtube.com/watch?v=MBwxvobbJTs

 60. Marucha said

  Re 57, 58, 59:
  Panie Inwestor, pierdol się Pan ze swoimi odkryciami.
  Gdzie Pan masz wpływy rosyjskie w Polsce?
  Masz Pan szansę na JEDNĄ odpowiedź. Konkrety. Aktualne.

 61. NICK said

  Przeinwestował co otrzymał.
  Ciekawym od kogo i ile.

 62. Radek said

  Taka wypowiedź to by było coś. Dziwiło mnie też że człowiek wybrany prze PIS ich tak krytykuje. Na stronie DG Sił Zbrojnych jest komunikat dementujący całą wypowiedź i opisujący te artykuły jako fałszywe. Generał odcina się od tych wypowiedzi.

  My też to zauważyliśmy.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.