Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Izrael chce zapewnić żołnierzom immunitet – będą mogli strzelać bez obaw o posądzenie o morderstwo

Posted by Marucha w dniu 2017-01-16 (Poniedziałek)

Ministerstwo Obrony Izraela pracuje właśnie nad problematyczną ustawą, która ma zapewnić żołnierzom IDF specjalną ochronę.

Jeśli zostanie wprowadzona w życie, wojskowi nie będą musieli obawiać się oskarżeń o morderstwo i, mówiąc krótko, staną ponad prawem.

Ta zaskakująca informacja pojawiła się wraz z zakończeniem sprawy izraelskiego żołnierza. W marcu 2016 roku, dwóch uzbrojonych w noże Palestyńczyków napadło na wojskowych. Jeden z nich został zabity, drugi leżał ranny na ulicy i nie stwarzał już żadnego zagrożenia dla otoczenia. Medycy zajęli się rannymi żołnierzami a napastnik leżał i oczekiwał na pomoc.

W pewnym momencie, jeden z żołnierzy podszedł do niego, wycelował swoim karabinem i oddał strzał prosto w głowę. Tak się złożyło, że całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego ze świadków. Informacja szybko obiegła cały świat. Autor nagrania otrzymuje teraz pogróżki za ujawnienie tej zbrodni.

Trudno powiedzieć czy dowiedzielibyśmy się o tym zdarzeniu, gdyby nie było świadków. Jednak niedługo potem, 19-letni sierżant Elor Azaria, który zabił rannego Palestyńczyka, został zatrzymany, zawieszony w czynnościach służbowych i rozpoczęto śledztwo. Dowództwo IDF uznało, że działania żołnierza należy postrzegać jako zbrodnię.

4 stycznia, Elor Azaria stanął przed sądem. Jak sam twierdził, zastrzelił rannego Palestyńczyka w samoobronie, ponieważ ten ruszał się i mógł stwarzać zagrożenie dla otoczenia. Politycy, w tym także premier Izraela, wzywali do jego uniewinnienia.

Lecz po 2-godzinnym procesie, zabójca dowiedział się, że dokonał rażącego naruszenia. Jego działania wskazują, że chciał dokonać zemsty i musi za to odpowiedzieć tak jak w przypadku morderstwa. Werdykt spotkał się z oburzeniem izraelskiej społeczności. Pod koniec stycznia wyznaczona zostanie dla niego kara.

W związku z powyższą sytuacją, izraelski rząd postanowił, że będzie chronił żołnierzy przed konsekwencjami działań. Nowa ustawa głosi, że członek służb porządkowych nie będzie ponosił odpowiedzialności karnej, nie będzie przesłuchiwany i otrzyma ochronę przed wymiarem sprawiedliwości w związku z działaniami, jakie podjął przed, po lub w trakcie operacji. Wiceminister Obrony Eli Ben-Dahan powiedział wprost, że „tak jak żołnierze chronią Izrael, tak Izrael będzie chronił żołnierzy.”

Wkrótce może się okazać, że samo nagrywanie tego typu zajść jest nielegalne. Sytuacja w Izraelu staje się więc potencjalnie niebezpieczna. Skoro nowe prawo będzie chroniło żołnierzy przed odpowiedzialnością karną, to może to wręcz zachęcić służby porządkowe do pozasądowych zabójstw. Prace nad taką ustawą dają do zrozumienia, że żołnierze chronią „świętego Izraela”, więc mogą posuwać się nawet do zbrodni. Zresztą czego można było się spodziewać po państwie, w którym można otrzymać nawet 20 lat więzienia za rzucanie kamieniami…

Za http://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 20 to “Izrael chce zapewnić żołnierzom immunitet – będą mogli strzelać bez obaw o posądzenie o morderstwo”

 1. strach na wruble said

  będą mogli strzelać bez obaw..

  W Polin, nieprawdaż?

 2. Frau2 said

  Nie, nieprawdaż. Póki co nie ma w Polsce izraelskich żołnierzy. I nie będzie. Więc nie sraj po nogach. Nie bój się, pieprzony cykorze. I nie ma żadnego Polin – jest Polska, żydku zasrany.

  ——
  Na pewno nie ma?
  Frau by się założyła?
  Czy Frau ma w poprzek, że tak odsuwa naszą uwagę od Izraela?
  Admin

 3. strach na wruble said

  Nie, na taki poziom intelektualny to misie wspiąć nigdy nie uda, z któego to powodu niezmiernie mi przykro.

 4. Archer said

  A później żydziochy biorą ciało zabitego i w szpitalu wycinają niektóre organy nadające się do przeszczepów. Potem zaszywają, i przekazują ciało Palestyńczykom. Żydzi są znani z tego, że i na trupach robią niezłe biznesy.

 5. Dziadzius said

  Kiedys w Polsce mowiono ze „co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie” – i to teraz sie pokazuje w asach w Hissraelu [ „hiss” angielski opis syczenia zmiji] . Jak w sadzie essesmanow w Nurymberdze zydzi [ a nie nic nie wiedzacy Amerykanie] ich wieszali to ess w obronie mowili ze oni wykonywali tylko rozkazy przywodcow na co zydzi [ narod wybrany i oczywiscie BARDZO moralny] mieli odpowiedz ze wlasne sumienie powinno byc miara dobrego czy zlego czynu a nie rozakaz przywodcow – i o DZIWO dzis synowie i wnukowie tych [ niewidocznych] katow z Nurymbergi daja takie samo prawo swoim zoldakom- za ktore to czyny wieszali ess- widac ze wojewoda[ hissrael] juz dorosl do wiekszej kabzy zlota.

 6. Zbyszko said

  Frał cwaj, swego czasu pani premier Kopacz powiedziała, że w Polsce agenci/żołnierze mosadu bronią czy będą nas bronić przed islamistami. Więc jak to w końcu jest są w Polsce czy nie są?

 7. Zbyszko said

  Archer @4 narządy ze zmarłego można już pozostawić temu zmarłemu. Narządy, żeby były wartościowe, pobiera się od jeszcze żywych. W tym celu wymyślona została śmierć pnia mózgu (co to za śmierć?). Czy pobieranie odbywa się przynajmniej po podaniu jakiegoś znieczulenia, to już jedyny Pan Bóg wie.

 8. peacelover said

  …Juz nie dlugo panstwa arabskie beda mialy bron „A” .
  i w zasadzie juz ja maja ! tylko o tym glosno sie nie mowi !!!
  Oznacza to koniec gudlajskiego kurwi-dolka !! To tylko kwestia czasu !!
  I nie pomoze NIC !! Ani USA .. ani mosad !!! ani wybranstwo boze !!
  Moze nareszcie ludzkosc odetchnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. RuchlaSzczelina said

  „Czy Frau ma w poprzek, że tak odsuwa naszą uwagę od Izraela?” – Admin.

  Mysle ze ona ma na skos w razie gdyby przyszlo jej agitowac w Chinach.

 10. Boydar said

  Ta cała anatomia to ona okropna jednak jest.

 11. Obrzedliwa wręcz.

 12. Dziadzius said

  @3 Strach Na Wruble-
  Bravo – 100% popieram
  Marnowanie miejsca na ekranie

 13. Sebastian said

  rezydent polin andrzej juda już ma do dyspozycji owych uzbrojonych pobratymców w hamerykańskich portkach. Oby nie były zaraźliwe te ich szatańskie pomysły. Pozdrawiam Sebastian

 14. Nie przebaczę żydo-wampirom said

  Muszą ludzie ujawnić naokoło prawdę światu o żydo-chazarskich wampirach i brać się za odjudaizowywanie świata. Widzicie ludzie do czego rządy żydowskich wampirów prowadzą. Przy nich nigdy!!! świat nie zazna spokoju. Te curvy wampiryczne wywołały wszystkie wojny i rewolucje na świecie z setkami milionów ofiar. Najwyższy czas zacząć ich fizycznie eliminować zanim oni nas unicestwią.
  Nas jest więcej!!!
  Brońmy się przed nimi.
  Wampiry żydo-chazarsko-syjonistyczne von z tego świata.

  Teraz my zróbmy im giga-holo. Pokazali nam już jak się to robi. Holo to był – zabieg chirurgiczny polegający na amputacji nóg chorego żydostwa, żeby ratować mu życie – Josef Yitzchak Schneersohn czyli Rayyatz to głosił (papież żydowski). Sami siebie „sholokauścili” wampiry.

  U Hitlera, chazara berberyjskiego, służyło ok. 40.000. żydków na różnych stanowiskach, w wermachcie, SS, gestapo. Szefem gestapo był żyd niemiecki Heinrich Mueller. Oświęcim był budowany za pieniądze Davida Rockefelera, założyciela Trilaterale, cyklon „BB” (oczywiście tylko do odwszania :-)) wymyślił żyd niemiecki-noblista Fritz Haber. Komory gazowe zaprojektowali konstruktorzy SOC. Gdzie Dawid Rockefeler był współudziałowcem.
  Lista żydowskiej hańby nie ma końca.
  A poza tym german po chazarsku znaczy aszkenazi. Zamieszkiwali niegdyś dorzecza Wołgi. Jak się tu znaleźli? Szukajcie to co przed nami ukrywają. Jahfe dał im takiego kopa, że przelecieli przez cały kontynent?

 15. Jacek2 said

  Re. 4, 7
  Serducho, nerki czy wątrobę to moźna pobrać tylko od bardzo żywych. Jak ktoś ciekawy i ma mocne nerwy to może głębiej wniknąć w temat. „Odruch Łazarza” czy w ogóle sam fakt że organy pobiera się bez żadnej anestezji, co najwyżej
  podaje się coś zwiotczającego żeby delikwent zbytnio nie wierzgał, to już jest prawdziwy horror. Dr Mengele to niewinny baranek w porównaniu z obecnymi pazernymi hienami. Przeszczep serca to koszt rzędu setek tysięcy.
  A tak w temacie: skąd ta obłudna nazwa IDF? Obawiają się że mogą oberwać nosem w kolano czy zębami w pięść? Te zbóje przed kimś się bronią? Wiem że klepię banały ale od niepamiętnych czasów ciągle mnie to wkurwia.

 16. NICK said

  Przejrzyj Pan, Jacku w tym temacie Zasoby [nieocenione] Pana Gospodarza/Gajówki.

 17. NICK said

  Każdy żołdak ma „immunitet”.

 18. NICK said

  I, każdy, wedle potrzeb, zabitym będzie.

 19. Dziadzius said

  @17-18 Nick ,
  Podczas sadu essesmanow w Nurymberdze , zydzi bardzo glosno mowil [ no bo oni a nie usa prowadzili sady] ze zaden Zaden zolnierz nie ma bezkarnego „Immiunentu” i ze jest odpowiedzialny za swoje czyny — wlasnie ten punkt jest teraz przez dzieci tych sedzi spaczanay zeby pasowal tak jak hitlerowcom. – My country right or wrong MY country

 20. […] / Za: Dziennik gajowego Maruchy ( 2017-01-16)  / Za; […]

Sorry, the comment form is closed at this time.