Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dzisiejsza rzeczywistość bez retuszu i kłamstwa

Posted by Marucha w dniu 2017-01-17 (wtorek)

Amerykańska „transformacja” wchodzi w krytyczną fazę. Pozostał jeszcze tydzień do formalnego przejęcia władzy przez Trumpa i jego ekipę. Odchodzący w przeszłość neokonserwatyści (trockiści/bolszewicy), którzy rządzili Stanami Zjednoczonymi przez wiele dekad robią wszystko by uniemożliwić zmianę politycznego kursu „jedynego supermocarstwa”, nakierowanego na militarną (prawdopodobnie nuklearną) konfrontację z Rosją i Chinami.

Stosują przy tym propagandę, na tak niskim intelektualnie poziomie, że mogą w nią uwierzyć jedynie całkowicie zidiocieli zachodni „nadludzie”.

Zakładając, że Trump autentycznie pragnie zmian w sytuacji Ameryki, jej społeczeństwa i unijnych wasali, warto się zastanowić jakie ma szanse dokonania tego. Aby to ocenić trzeba dobrze orientować się w specyfice Waszyngtonu.

Jedynym prominentnym i uczciwym znawcą zagadnienia jest dr Paul Craig Roberts, były minister w administracji Ronalda Reagana. Oto co pisze on w swym najnowszym artykule (1):

„If Trump intends to survive, he must break the CIA into a thousand pieces as President John F. Kennedy intended before the CIA assassinated him. Trump must arrest for treason the neoconservatives and put them on trial. Trump must curtail NSA’s spying, which is in complete violation of the US Constitution, on all communications of all Americans. Trump’s oath of office is to the Constitution, not to war on the American public. Trump must ban all presstitute print and TV media from White House press conferences and only give credentials to the alternative Internet media. The print and TV media are operatives of the CIA and are totally devoid of integrity. Indeed, perhaps the presstitutes should be arrested for treason and put on trial along with the neoconservatives and the CIA.”

„Jeśli Trump chce przetrwać musi rozbić CIA, jak próbował zrobić to Prezydent Kennedy, zanim CIA dokonała nań zamachu. Trump musi aresztować neokonserwatystów pod zarzutem zdrady stanu i postawić ich przed trybunałem. Musi przykrócić wywiadowcza działalność NSA, która w całości sprzeczna jest z konstytucja Stanów Zjednoczonych….Musi usunąć z konferencji prasowych Białego Domu całe sprostytuowane media i zastąpić je alternatywnymi internetowymi organizacjami. Drukowane i telewizyjne media są w całości agenturą CIA i pozbawione są jakiejkolwiek wiarygodności. W istocie powinny one być również postawione przed trybunałem za zdradę stanu.”

Przedstawiony powyżej obraz „wiodącej demokracji świata” jest niewątpliwie trafny. Nie inaczej mają się sprawy w Unii Europejskiej. 13 stycznia tego roku niespodziewanie zmarł na „atak serca”, były redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitzung, Udo Ulfkotte, który niedawno opublikował książkę opisującą totalną kontrolę unijnej prasy przez CIA (2). Sam przyznał się w niej do pisania „artykułów” we wspomnianym „szacownym piśmie” pod dyktando owych agentów.

Jak mogą się mieć sprawy w nędznej unijnej kolonii pod tytułem III RP? Zapewne jeszcze gorzej. Wśród jej „elit” nie ma odważnych ludzi pokroju Udo. Są same kundle, dla których lizanie zachodnich dup jest tak wielkim zaszczytem, że jakiekolwiek niezależne myśli nigdy nie penetrują ich przestrzeni pomózgowych. Nie wspomnę, przez delikatność, o tabunach ich wiernych odbiorców. No ale przecież nie wszyscy obywatele III RP to zwolennicy PO i im podobnych plugawych pomiotów! Są też „patrioci” z PiS wspierani na dodatek przez hierarchię kościelną!

Tak się jakoś składa, że pan Kaczyński i jego ekipa, to pierwsi kandydaci do postawienia przed trybunałem stanu! W haniebnej historii III RP, to właśnie oni de iure zlikwidowali polską niepodległość, negocjując i ratyfikując tzw. Traktat Lizboński, a dziś (po kilku dekadach fizycznej swobody) wprowadzili obcą okupację militarną w Polsce!

I niech nikt nie ma nadziei, że okupacja ta skończy się wraz z upadkiem amerykańskiego Imperium Zła! US Army, to najemni bandyci, którzy nigdy nie wygrali samodzielne żadnego konfliktu zbrojnego, a jedynie specjalizują się w niszczeniu i okupacji innych państw. Opuszczają je dopiero po całkowitym zniszczeniu i zrabowaniu.

Ostatnim ich „sukcesem” w tej dziedzinie jest Libia, gdzie doprowadzili do całkowitej likwidacji struktur państwowych, oraz zrabowali dla swych mocodawców pięćset miliardów dolarów w złocie, które Kadafi przeznaczył na rezerwę swej planowanej waluty afrykańskiej (3).

Jedynym militarnymi sukcesami Amerykanów są tzw. „Collateral damage” (4), czyli mordowanie na odległość (przy pomocy sił powietrznych) ludności cywilnej, kobiet i dzieci, oraz niszczenie dorobku materialnego i kulturowego tychże.

Oczywiście na rezultaty „błogosławieństwa” amerykańskiej okupacji musimy jeszcze trochę poczekać. Ale przyjdą one nieuchronnie. Już teraz podziękujmy za to naszym „patriotom” z PiS!

(1) http://www.paulcraigroberts.org/2017/01/15/can-trump-take-back-the-presidency-from-the-cia-paul-craig-roberts/
(2) http://www.paulcraigroberts.org/2017/01/14/europes-courageous-journalism-voice-has-passed-away-paul-craig-roberts/
(3) http://katehon.com/article/great-power-isnt
(4). https://en.m.wikipedia.org/wiki/Collateral_damage

16 stycznia 2017 r.
Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 15 to “Dzisiejsza rzeczywistość bez retuszu i kłamstwa”

 1. Piszę więc jestem said

  Na 1-m miejscu postawiłbym jednak KEP!

  Jeden Biskup mógłby cały ten judaszowski cyrk,

  w popiół obrócić – JEDNYM Słowem:

  Anatema!

  Czego sie boją te faryzejskie dzi. . .wolągi?!

  Swojego sumienia!

  O Resztę zadbam Ja! – to cytat!

 2. Rokitnik said

  W zasadzie bardzo pobnie jak autor art. myślę.
  Stąd amerykańskie służby natretnie wciskają poprzez swoje meRdia ciemnotę, że Rosjanie maczali palce w ostatnich wyborach!
  Jedynym wyjściem byłoby dla NOWEGO Prezydenta nie tyle wsadzanie do ciupy byłych agentów, – co wzorem ROSJAN powołać nową słuzbę … (odsuwając KGB amerykańskie ) lojalną Prezydentowi i społeczeństwu !!!
  A co do Polski. Od 1981 roku wiadomym było , że episkopat maszeruje rownym krokiem razem z tymi, którzy pogrążyli jutrzenkę wolności, utożsamianą wówczas z Wielką Solidarnością !!
  I mamy to co WIDAĆ, a przecież biblijnie powiada się że ”po owocach ich poznacie ” …

 3. Bernard Korzeniewicz said

  Jedna uwaga do powyższego tekstu: złoto z Libii zabrała Francja. to Francuzi bombardowali Libię. To francuscy komandosi odnaleźli Kadafiego. Oczywiście za zachętą i z błogosławieństwem Hillary Clinton. Przynajmniej tak wynika e-mail Clinton opublikowanych przez Wikileaks.

 4. Yah said

  Cenię wypowiedzi Pana Ignacego, ale tym razem warto zastanowić się nad poszczególnymi elementami felietonu i ich znaczeniem.

  Czy transformacja , takiego słowa użył autor, gwarantuje jakiekolwiek zmiany w stanowisku geopolitycznym i wewnętrznym władz Stanów Zjednoczonych.

  Jakiekolwiek zmiany na lepsze były zawsze przygotowywane w tajemnicy a właściwi ludzie dochodzili do władzy tylko wtedy, gdy zagrożenia ze strony służb specjalnych już nie było, bo zostały zneutralizowane. Wiara, że demokratyczne wybory doprowadza do zmian na lepsze jest dziecinadą. Procedury demokratyczne są na tyle długotrwałe, że strona przeciwna jest w stanie przystosować się do tych zmian i zachować możliwości oddziaływania na rzeczywistość polityczną.

  Podam dwa przykłady ze stosunkowo niedawnej przeszłości. Czy transformacja możemy nazwać przejecie władzy przez Rosjan w ZSRR po śmierci Stalina? Czy działania marszałka Żukowa wobec Łubianki przeszłyby procedury demokratyczne czy też Łubiance udałoby się wykorzystując demokratyczne procedury zneutralizować Żukowa i jego ludzi ?

  Czy zakończenie okresu jelcynowskiego byłoby możliwe, gdyby na szerokim „demokratycznym” forum przygotowywać przejęcie władzy przez rosyjskich patriotów?

  Pod względem zmian na lepsze procedury demokratyczne są mało wydolne i bardzo uzależnione od oddziaływań zewnętrznych.

  Wszystkie zmiany na gorsze miały w przeszłości fundamenty ….. demokratyczne.

  Powstanie bolszewizmu w Rosji nie byłoby możliwe gdyby nie „demokratyczne” rewolucje 1905 roku i rewolucja lutowa .

  Zniszczenie Polski, nie byłoby możliwe gdyby nie wybory 1989, kiedy to Komitety Obywatelskie i ludzie z nimi powiązani uzyskali „tak” Polaków na demontaż państwa polskiego . Oczywiście wówczas nikomu nie przyszło do głowy ( po praniu mózgów zaletami liberalnej demokracji), że DEMOKRATYCZNIE wybierane władze będą przez ponad 25 lat działać wbrew polskiej racji stanu.

  Cytowany Paul Robert Craig, powinien się zastanowić, w którym momencie bolszewicy i trockiści przejęli władze w Stanach Zjednoczonych. W końcu drogę do władzy neokonów przetarł Ronald Reagan, w którego rządach Pan Craig uczestniczył.

  I dalej:

  „Jeśli Trump chce przetrwać musi rozbić CIA, jak próbował zrobić to Prezydent Kennedy, zanim CIA dokonała nań zamachu. Trump musi aresztować neokonserwatystów pod zarzutem zdrady stanu i postawić ich przed trybunałem. Musi przykrócić wywiadowcza działalność NSA, która w całości sprzeczna jest z konstytucja Stanów Zjednoczonych….Musi usunąć z konferencji prasowych Białego Domu całe sprostytuowane media i zastąpić je alternatywnymi internetowymi organizacjami.”

  Panie Robercie Craig – udowadnia Pan tylko dziecinna naiwność zachodnich społeczeństw i ich elit ( tych dobrych, nie tych złych). Czy można sobie wyobrazić by infiltrowane przez neokonów CIA będzie spokojnie czekało aż Pan Trump w sposób demokratyczny aresztuje „neokonserwatystów pod zarzutem zdrady stanu i postawić ich przed trybunałem” Nie Panie Craig to najpierw po cichu powinna nastąpić wymiana w CIA z neokonów na amerykańskich patriotów, którzy pilnowali by aby nic , ani nikt nie przeszkadzał Trumpowi w rządach.

  Oczywiście możemy zaistniały w Stanach Zjednoczonych sytuacje rozpatrywać jako walke prezydenckiego FBI vs. neokońskie CIA, ale tak czy inaczej nie wróży to jakichkolwiek zmian na lepsze w prowadzonej przez Stany Zjednoczone polityce zagranicznej.

  Kontekście US Army, której żołnierze ” specjalizują się w niszczeniu i okupacji innych państw. Opuszczają je dopiero po całkowitym zniszczeniu i zrabowaniu.”‚ warto zauważyć, że to strona tworząca popyt na pradukcję amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego – jedynej chyba gałęzi przemysłu, ktorej produkcja nie została przeniesiona poza granice USA. Trudno sobie wyobrazić, że lobby tego przemysłu podetnie gałąź nie której siedzi pozwalając na powrót do doktryny Monroe’a.

  Natomiast działania „elit” działających w Polsce szkoda komentować. Najlepiej od razu przyjąć założenie, że polska od 1989 roku znajduje się pod Zachodnią okupacja i nie jest państwem suwerennym. Jesli nie przyjmiemy takiego założenia , przyszłe pokolenia mogą obarczyć nas winą, że uczestnicząc w wyborach i dając legitymizację tym „elitom” przyłożyliśmy rękę do zniszczenia Polski i Narodu polskiego.

 5. Marcin said

  Trump dużo lata. Jego miłość do Izraela tez jakoś tam uzasadniona jest bo wojenki na 2 frontach to nawet i wujek Adolf nie wygrał.

 6. RomanK said

  Zalosne jest to- ze tacy jedyni znawcy, jak Mr. Roberts nwoluja do rozprawy z neoconami, ktorych sami do administracji Reagana nawpuszczali stadami. Ci ich oczywiscie w podziece wykopali na margines polityki…i smiem twierdzic ze to jedyne powody dosc wygodnie usadzonych, naiwnych :-)))) emerytow.

  Co do transformacji ,,to POlska pierwsza przechodzila transformacje…juz w 1772 roku na tereny Rzeczypospolitej wprowadzily sie once garnizony…nie usuwajc zadnej polskiej administracji:-))) a poprostu dbajac o jej zalegle pobory i podwyzki plac… i transformujac. poprze podwyzki, nowe sorty mundurowe , sdzkolenia u wod..etc…wzystko co administracja lubi.
  To zaczyna w koncu widziec wielu swietnych i felietonistow i profesorow..ktorzy wczesneij jakies 30-20 lat temu pukali w czolko ludzi zgorzknialych i nawiedzonych:-)))) w tych samych organach na jakie dzis popluwaja:-))))))
  vide:
  .
  http://konserwatyzm.pl/artykul/23898/razny-polska-pochwala-podlosci/
  Ino ze zdziebelko za pozno….najpierw bowiem pisze sie Epistoly o Naprawie Rzeczypospolitej i Skutecznym Rad Sposobie , a potem nie wpuszcza obcych wojsk na ich podstawie…a nie odwrotnie czego sie Polacy przez lat 300 nauczyc nie moga.
  A malo kto pamieta ze raz zaczetej transformacji,,,nei daje sie przerwac ..nigdy!
  Sa dwie szkoly zabezpieczenia swego terytorium…
  Jedna lacinsko cywilizowana to wpuszczenie wszystkich na swe terytrium i oddanie go wraz ludnoscia na pole rozprawy w razie czego..
  Druga otoczyc sie dwoma przepastnymi oceanami i zbudowac armie i flote, zdolna do wscieklych wojen o swoje, ale na czyim terytorium i czyims kosztem..poza oceanami….prosze pamietac ze ten drugi sposob jest mniej szlachetny niz ten pierwszy ..ale za to etycznie wyzszy i wskazujacy kto jest gosciu:-)))))

 7. Lam said

  PAUL CRAIG ROBERTS
  Znany Amerykanin odważnie
  Do walki o prawdę w mediach staje.
  Ale kogóż-to dzisiaj poważnie
  Obchodzą samotni samuraje?
  28-01-2015

 8. RomanK said

  Panie Lam…
  dzisiaj w mediach staje
  Tak jak tym w zimnej wodzie
  czyli tylko tym kaczorom
  ktorych do niej wpuszcza.:-)))))

 9. RomanK said

  Przepraszam filologow za brak rymu w parafrazie fraszki…ale musialem wybrac – albo rym ..albo sens:-))))

 10. RomanK said

  US Army, to najemni bandyci, którzy nigdy nie wygrali samodzielne żadnego konfliktu zbrojnego, a jedynie specjalizują się w niszczeniu i okupacji innych państw.

  Panie Ignacy..albo panu sie kukulkuje..albo ja nie wiem co to znaczy wygrac konflkt zbrojny.
  Jak sie pobijemy i ja panu zniszcze i ubranko i facjate i konczyny i dusze pana butem i panu okupuje i dom i smochod i malzonke naganiam do gotowania i innych poslug darmowych, a przykrych..i kaze panu powtarzc jakies glupoty raz za razem np..kocham zabe..kocham kota…jestem pedalem, etc….to co to niby jest???I

 11. Wełna said

  Ad. 10.

  POSPOLITY … a może jakiś przykład, a nie przypowiastki dla półgłówków?

 12. Joe said

  Re 3…Panie Bernardzie.Zloto zabrali zolnierze NATO i natychmiast przekazali do”centrali”…Wszystkie zloto zrabowane
  zarowno Zydom w Majdanku i Oswiecimiu,jak i na Ukrainie,kiedy jeszcze PATROSZENKO nie zdazyl obeschnac PO wykluciu z JAJA majdanowego,lezy tam gdzie rozkazali WLADCY swiata.A wiec z tym zrabowanym w Libii i Iraku nie moglo i nie bylo inaczej.Pozdr.

 13. RomanK said

  ad11.Welna narysuj o jaki ci przyklad chodzi…w zasadzie nigdy nie tlumacze niczego poglowkom..ale niech tam- dla ciebie zrobie wyjatek:-))))

 14. NICK said

  Wyjątek. (13).
  Dla siebie.
  Raczej.
  Cała główko.

  Jakżeś Pan taki wy-Jątek!
  Całościowy.
  To tłumacz!
  Nawet mi.
  „0”. Jestem.

  Nie mam ‚główki’.
  [Pan się boi komentarzy…]

  Mogę poprosić?
  Napisze Pan takie A4 na cztery papiery?
  Reasumując dotychczasową sytuację?
  Globalną?
  Cytowanie siebie to przeszłość.

 15. Wełna said

  POSPOLITY … nie musisz się tak do końca obnażać … wystarczy, miej litość dla samego siebie.

Sorry, the comment form is closed at this time.