Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Pucz” i po puczu

Posted by Marucha w dniu 2017-01-17 (wtorek)

Obejrzałem w rządowej telewizji obraz zatytułowany „Pucz”. Rzeczywiście, mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, którego scenariusz był mniej więcej taki: najpierw posłowie opozycji stworzą jakiś pretekst do awantury, by następnie ją wykorzystać do obstrukcji, której celem będzie zablokowanie możliwości uchwalenia ustawy budżetowej w konstytucyjnym terminie.

Takie zablokowanie bowiem stwarza skutki prawne w postaci możliwości skrócenia kadencji Sejmu i rozpisania nowych wyborów. Toteż kiedy w Sejmie rozpoczęło się blokowanie mównicy i marszałkowskiego fotela, przed Sejmem zaczęli gromadzić się ściągani w trybie alarmowym z całej Polski konfidenci Wojskowych Służb Informacyjnych, którzy mieli odgrywać tam role „zagniewanego ludu”.

O wadze zadania świadczy fakt, że zjawił się tam nawet Najstarszy Kiejkut III Rzeczypospolitej w osobie pana generała Marka Dukaczewskiego, na widok którego (prijechał rewizor iz Pietierburga!) konfidenci wprost wychodzi z siebie, żeby zademonstrować gorliwość w służbie; rzucali się pod i na samochody, a niejaki pan Diduszko, którego żona w cywilu współpracuje z „Krytyką Polityczną” (redaktor Sierakowski swoim zwyczajem nie odważył się osobiście, tylko tchórzliwie wysłał najmitów), nawet udawał trupa.

Ale fajdanisi, których Wojskowe Służby Informacyjne wystrugały z banana na posłów, zawiedli na całej linii. Jarosław Kaczyński, który też coś tam musi przecież wiedzieć, przeprowadził uchwalenie budżetu w Sali Kolumnowej i w ten oto sposób najtwardsze jądro puczu, w postaci momentu zaskoczenia, spaliło na panewce.

Oczywiście ani banda idiotów i idiotek, co to własnymi śmierdzącymi ciałami blokowały sejmową mównicę, nie miała o tym pojęcia, podobnie – jak przypuszczam – również Najstarszy Kiejkut III Rzeczypospolitej.

Wojskowe Służby Informacyjne, które uważam za prawdziwą gangrenę na ciele Rzeczypospolitej, sprawiają wrażenie dziadostwa (podobno przez 26 lat nie złapały żadnego szpiega, ale musiałyby przecież łapać się za własne ręce) z którym żadne poważne centrale wywiadowcze nie powinny się zadawać. – „Listy tobie wozić, panny porywać, ale z rycerzem – dudy w miech!” – szydził pan Zagłoba z Bohuna; dodałbym jeszcze: samochody kraść i wywozić na Ukrainę, a z Afganistanu szmuglować narkotyki i szlachetne kamienie – i to bez żadnej poprawki można odnieść do obrośniętych w tłuszcz hersztów bezpieczniackich watah, które swoje mroczne, bandyckie początki, wyprowadzają z czasów okupacji hitlerowskiej i sowieckiej.

Te wszystkie Humery, te Kwaski, które potem przepoczwarzyły się w Kwaśniewskich – to jest właśnie potomstwo polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej, które, korzystając ze sprzyjających warunków rozwoju („jak grzyb trujący i pokrzywa”), rozwnuczyło się na nieszczęście narodu polskiego na przyszłe dziesięciolecia. To kompromitacja, że CIA toleruje na takiej Florydzie ubeckie gniazdo szerszeni. Co z tego mają amerykańscy bezpieczniacy – trudno zgadnąć, bo na razie tylko udało się przyłapać ubeckie żony na kradzieży futer w tamtejszych galeriach – ale może, swoim zwyczajem, donoszą na siebie nawzajem?

Aliści „były w partii siły, co kres tej orgii położyły”, chociaż nasza Złota Pani, która przykazała surowo swojemu brukselskiemu fagasowi w osobie Jana Klaudiusza Junckera, żeby na 21 grudnia zwołał w trybie pilnym posiedzenie Komisji Europejskiej, która podjęłaby decyzje o ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej i nawet obsztorcowała Donalda Tuska, który przyjechał do Wrocławia, żeby w razie czego być pod ręką.

Oczyma duszy widzę tę scenę: „Słuchaj no, frędzlu! Zrobiłam z ciebie człowieka, ale jak chcesz być prezydentem, to ruszaj się! Zamiast tu kijem gruchy obijać, jazda mi do Breslau, pilnować interesu!”

Toteż pogalopował tam skwapliwie, ale wygłosił tylko eunuchoidalne przemówienie, bo fajdanisowie w Warszawie zmarnowali moment zaskoczenia. Mam tedy nadzieję, że kiedy Donald Tusk ponownie pojawi się w naszym nieszczęśliwym kraju, powitają go okrzyki „Heil Hitler!” – podobnie, jak francuskiego polityka Jerzego Clemenceau, na etapie, gdyby był jeszcze aferzystą panamskim, witały okrzyki: „yes!”, „yes!”.

Ale fajdanisowie to jedna rzecz, a Amerykanie, to rzecz druga. Nie po to Amerykanie przeorganizowali polityczną scenę, żeby im teraz, zwłaszcza w następstwie zamachu stanu, na pozycję lidera wróciło Stronnictwo Pruskie, wzmocnione panienkami, a właściwie – disons franchement – wulgarnymi dziewuchami z Nowoczesnej, co to w przeszłości zdążyły już obydwoma rękami wygartywać z niejednego komina.

Jeśli pan minister Walter Steinmeier mógł sobie pomyśleć, że w Ameryce zapanowało bezkrólewie, to chyba nadział się na minę. Oto do Warszawy z krótką wizytą przybył Rudolf Giuliani, który odbył dwugodzinną rozmowę z prezesem Kaczyńskim, w trakcie której okazało się, że mają wspólnych znajomych, a konkretnie jednego, ale za to takiego, co wystarczy za Legion, czyli pana Lejba Fogelmana. Ile to będzie Polskę kosztowało, to już inna sprawa – ale hamulec został wciśnięty z taką mocą, że wszystko, z Zasrancen na czele, poleciało na zbity pysk.

No i złota trąbka („ja w tej izbie spać nie mogę, inną izbę daj kolego, tędy okna są na drogę, a po drodze poczty biegą. I gdy w nocy trąbka dzwoni, tak mi mocno serce skacze; myślę, że trąbią do koni…”) zagrała do odwrotu, na skutek czego Schetino „zawiesił” protest, czemu pokornie podporządkowały się wszystkie dostojne klempy z Platformy Obywatelskiej, z posagową panią posłanką Małgorzatą Kidawą-Błońską i byłą prokuratorszą, która podejrzewam o niebezpieczne związki z WSI, czyli panią Ewą Kopacz.

W ten sposób periculum zostało zażegnane i telewizyjny obraz kończy się zapowiedzią „przeczesywania terenu”, które Kurt Vonnegut w „Rzeźni numer 5” porównał do „gry miłosnej po orgazmie zwycięstwa”.

Opisywałem sekwencję tych wydarzeń już kilka razy i nie byłoby żadnego powodu, by do tego wracać, gdyby nie dwie sprawy.

Po pierwsze, pan Adam Bielan, który po różnych przygodach znowu znalazł się na łonie prezesa Kaczyńskiego, skąd czerpie siły żywotne, wyraził we wspomnianym obrazie pogląd, że nici „puczu” prowadzą do Moskwy, gdzie, jak wiadomo, czai się złowrogi Putin.

Warto tedy zwrócić uwagę, że firma, która „przypadkowo” w najgorętszym momencie „puczu”, gdy jeszcze nie było jasne, że moment zaskoczenia został przez Zasrancen zmarnowany, prawie na całym obszarze Polski wyłączyła sygnał rządowej telewizji, była firmą amerykańską, a nie rosyjską. Jakie udziały albo wpływy ma w tej firmie żydowski finansowy grandziarz Jerzy Soros, który nawet nie próbuje ukrywać, że nie tylko sam stoi za przewrotem politycznym w Polsce, ale w dodatku podkręca redaktora Michnika i jego cyngli – tego nawet autorzy obrazu nie próbowali nawet zauważyć. Putin – jaki jest – każdy widzi – ale na wszystko jednak się nie nadaje.

Druga sprawa, to Donald Tusk. Przecież nie przyleciał do Wrocławia z Moskwy, tylko z Brukseli, z której nie ośmieliłby się wystawić nawet nosa bez pozwolenia Naszej Złotej Pani z Berlina, która – najwyraźniej po przeanalizowaniu przez BND przydatności starych kiejkutów dla niemieckiej razwiedki, skutków objęcia amerykańskiej administracji przez Donalda Trumpa i przybyciu do Żagania, leżącego wszak na niemiecko-polskiej granicy, amerykańskiej ciężkiej brygady pancernej – postanowiła 7 lutego przyjechać do Warszawy, by namówić się z prezesem Kaczyńskim, w jaki sposób w nowej sytuacji będzie realizowane „pogłębianie integracji w Unii Europejskiej”.

Obawiam się, że jednym z warunków łagodniejszej formy „pogłębiania integracji” będą gwarancje nietykalności dla starych kiejkutów, których nikt nie ośmieli się już nie to, że wziąć na powróz za zdradę stanu – jak to u siebie zrobił turecki prezydent Erdogan – ale nawet powsadzać za kraty – bo pan prezes Kaczyński mówi tylko o odpowiedzialności „posłów”, co to „łamią prawo”. O tych, którzy i posłów i niezawisłych sędziów co rano nakręcają, żeby ćwierkali z właściwego klucza, nie ośmieli się nawet wspomnieć komisja badająca aferę Amber Gold.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 30 to “„Pucz” i po puczu”

 1. Zerohero said

  Jaki rząd taki pucz.

 2. opera said

  neoliberalny żałosny pisowski troll dziad michaliewicz kiedyś ten bełkot czytywałem ale już nim rzygam un za a nawet przeciw.

  Jak na osobę pozbawioną mózgu, to „opera” daje sobie nieźle radę. Jego polstrzyznę można zrozumieć.
  Admin

 3. Józef Piotr said

  &1 Zerohero

  Tym wpisem udawadnia Pan że jest naprawdę mądry inaczej czy dosadniej głupi

  Pucz ten jest uderzenie w Państwo likwidowane przez zachodniego sąsiada jako ukoronowanie jego co najmniej 30-letrnich zabiegów
  A rząd jest tylko wybrany na kadencję

 4. Józef Piotr said

  &2 Opera

  Jak sam NICK wskazuje mamy do czynienia z OPERĄ z wariatkowa.

  Urwał się z wariatkowa i wpadł do Gajówki robiąc ” arshszpricę” już na progu

 5. witek said

  Zgadzam się z Zerohero!
  Jaki mamy rząd, taki i pucz.
  …i kto wie czy nie za wiedzą i zgodą prezesa?!
  Żeby nam wbić do głów mniłość do PIS
  – bo jak nie PIS, to co 🙂

 6. Józef Piotr said

  Wielkie uznanie dla Michalkiewicza.

 7. Zerohero said

  @6, Józef Piotr

  Chodzi o tych bydlaków z „dobrej zmiany” którzy pod osłoną umówionego z PO pseudo puczu mordują polski biznes ustawami VAT?

  http://prawica.net/6325

  tych co dają medale mordercy palestyńskich dzieci – Szewachowi Weisssowi w dowód uznania za plucie na Polskę w Jedwabnym?
  Tych samych co dali właśnie dali dotacje Mercedesowi?
  Tych pisiaków które nawet zadymę „puczową” w sejmie wykorzystały by oskarżać Rosjan?

  itd.
  itd.

  Pan Michalkiewicz zauważył, że „pucz” jest reżyserowany z Brukseli i USA. Inteligenty czytelnik powiążę to ze ślepym oddaniem PiS dla Zachodu i zacznie domyślać się, że cała afera jest grubymi nićmi szytą ustawką. Pan jednak inteligentny jak widać nie jest, skoro woli posługiwać się stereotypami typu
  PO – obca agentura
  PiS – „państwo polskie”

  Kręcicie się w tym chocholim tańcu jak g w przeręblu.

 8. Zerohero said

  W sejmie był „pucz” a Michnik siedział w więzieniu.
  Niestety, ale jedyny realnym pucz w jaki był zamieszany PO-PiS to ten banderowski na Ukrainie. Wg. standardów norymberskich Tusk z Kaczyńskim za rozpętanie wojny domowej u naszego wschodniego sąsiada powinni wisieć.
  Oni powinni wisieć, a ich debile-wyborcy milczeć. I świat byłby lepszy.

 9. Józef Piotr said

  &7
  Podtrzymuję &3
  A co w sytuacji 0statniego 30 lecia było realnie możliwe.
  Trzeba lat aby wychować nowe pokolenie w- wolności nauki i myślenia. I wszystko co temu służy jest dobre
  Panie Zerohero do działania wszak o Heroicznego narodowego przywódcę się rozchodzi i jest zapotrzebowanie.

 10. Guła said

  Teraz pozostaje prezesowi – no bo kto inny – stworzyć konstruktywną opozycję w parlamencie a życie w kraju wróci do normalności.
  Geopolityka ulega również zmianie. Już nie FR i Putin stanowią zagrożenie, a Ukry i Poroszenko o czym donoszą polskojęzyczne (fakt) media.
  Cieszy ta „ścieżka obok drogi” którą z taką konsekwencją prowadzi Stanisław Michalkiewicz.
  Dobrej Nocy Życzę.

 11. Józef Piotr said

  &5
  jak to kto ?
  Zerohero !

 12. Józef Piotr said

  &1o
  To jest klepadło.

  Pomimo beznadziejnych lat rośnie nowe pokolenie . Ono nie jest głupie. Na pewno będzie zaskakiwać wyborami

  A tak, na pewno nas zaskoczy…
  Głupotą, niezdolnością skoncentrowania uwagi na dłużej niż 30 sekund, zarozumiałością, powierzchownością, oderwaniem od kultury i historii…etc.
  Admin

 13. Józef Piotr said

  &1 Zerohero

  Dla pana szczególnie.

  http://www.fronda.pl/a/niesamowite-oredzie-zofii-nosko-ktore-wlasnie-sie-wypelnia-na-naszych-oczach,63656.html

 14. Boydar said

  „… za twój fałsz, obłudę, kłamstwo, którymi nakarmiłeś nas …”

  A jednak zasady gramatyki pozostały niezmienne, Panie Józefie.

 15. Zerohero said

  @13, Józef Piotr vel pytający o drogę Icek Przebieraniec

  Fronda to ten portal którego redaktorkowie modlą się o odbudowę świątyni Salomona i robią nawet z Michalkiewicza ruskiego agenta.
  Głupio zrobiłem i z ciekawości kliknąłem na ścierwo jakie był Pan tu łaskaw zostawić w komentarzu. Rzut oka na „zajawki” artykułów i utwierdzam się w przekonaniu, że jak ten portal był syjo-ścierwem tak pozostał.

  Tekst przepychanek okrągłostołowców z PO-PIS zatytułowany „tagowica” i ze zdjęciem Putina. Co ma do KOD Putin poza tym, że pisiury w swojej hucpie wciągają go w swój teatr?
  Nachalne lansowanie PiS i wojenki PO vs PiS.

  Artykuł: „Zakup prawie 100 F16 z USA da nam przewagę nad Rosją”

  Jaką przewagę? Za jaką cenę. Po co!
  Kurvva!

 16. Piszę więc jestem said

  Ad. 14 – tak, to trzeba przyznać:

  głębia i rzeczowość po prostu powala na, no nie wiem, może i

  na uznanie geniusza, ale tak bez tłumacza?!

  Jesteśmy skazani na takich „geniuszy” aż do odzielenia:

  kozłów od . . .

  Jedni wiedzą, inni przypuszczają a są i tacy co rozumieją i

  idą w zaparte . . .

  O resztę zadba ten, który Jest Prawdą!

 17. RomanK said

  Pisze pan panei Stanislawie:

  To kompromitacja, że CIA toleruje na takiej Florydzie ubeckie gniazdo szerszeni. Co z tego mają amerykańscy bezpieczniacy – trudno zgadnąć, bo na razie tylko udało się przyłapać ubeckie żony na kradzieży futer w tamtejszych galeriach – ale może, swoim zwyczajem, donoszą na siebie nawzajem?
  :-)))))))
  Nie -nie trudno:-)))
  Zakladanei gniazd bylo czescia umowy….zeby przechowac bazpiecznei jaja i wykluc pisklatka:-)))
  zaczeli sie instalowac jeszcze za Jaruzela….

  Gniazdeczka za ciezka forse i wekszosc to rozkradziony FOZZ…plus dwa roczne budzety PRL wywiezione z PRL przed 1980 rokiem..

  NO i jak pan trafnie zgadl ..donosza….:-)))))a jak donosza to sie nei rozbrykaja:-)))

 18. Józef Piotr said

  &15

  Zobacz &9 i końcowe zdanie i do dzieła . Ja natychmiast przystąpię do takiej charyzmy.

  a ..”vel pytający o drogę Icek Przebieraniec”
  Oh , gdyby głupota mogła by mieć skrzydła……….

 19. Zerohero said

  To byś latał Icku. Wiem.

 20. Marcin said

  A więzienia pękają w szwach po czystkach.

 21. Boydar said

  Co Wam PWJ niezrozumiałym się wydaje; proszę przeczytać proponowany w (13) przez Pana Józefa tekst. Zacytowany fragment łatwo znaleźć a kontekst odczytać – wszystkiemu winien Szatan, oszukał „nas”. Np. powiedział, że ruchanie cudzej żony jest trendy i cool. Ale szóstego jednak nie zmienił, cały czas wisiało nad łóżkiem takie same. Opcja cudzołóstwa istnieje bez względu na fakt agresywnej reklamy realizowanej przez pomiot diabelski, i my ją sami wybieramy.

  Moje (14) adresowałem do zorientowanego w przedmiocie Pana Józefa.

 22. Yah said

  Ad 7

  Pan Zerohero ma rację. To WSZYSTKO to ustawka i to trwająca ponad 25 lat, której celem jest zniszczenie Polski i Polaków. Pojawiający się od czasu do czasu „patrioci” to tylko element gry, żeby towarzystwo się nie zorientowało w czym rzecz.

  Jak widzimy aktorstwo w wykonaniu PiS jest dość dobre ( no w końcu prezes ma niejakie doświadczenie filmowe) i nadal spora grupa ludzi daje się na to nabierać.

 23. Yah said

  Ad 13

  Panie Józefie niestety ale wygląda to na frankistowskie brednie. Dlaczego brednie i dlaczego frankistowskie ? Bo przewija się tu pogląd Polski w jakiś sposób cudownie uratowanej:

  „Ogień powoli pożerać je będzie. Serce Europy zakwitnie, stanie się wolne, zahuczą wolne sztandary, nigdy już nikt nie będzie ciemiężył więcej tego narodu. Do Polan przypłyną i przybiegną wszyscy.”

  Miesza czasy ostateczne dokładnie opisane w Objawieniu i w Ewangeliach z marzycielstwem ( a marzycielstwo przypominam to grzech) na temat specjalnej roli Polski:

  „„Ja, Jezus Chrystus, podaję ci do wiadomości, że Kraków będzie sto­licą Polski. Na środku rynku Krakowa stanie potężny Krzyż, sięgający prawie do Nieba. Popłyną do niego wszystkie narody świata. Polska jest Ojczyzną Polaków, ludu, który jest Mnie, Bogu w Trójcy Przenajświęt­szej, powierzony.Polacy, już niedługo będziecie uciskani przez komunizm.”

  No i fakt – nie jestesmy uciskani przez komunizm tylko jego najwyższe stadium liberalizm.

  Każdy kto zdaje sobie sprawę jaka jest sytuacja duchowa i moralna Polaków ( tylko bez udawania, że się pewnych rzeczy nie widzi) doskonale wie, że prawie niczym od zachodnioeuropejskiego Babilonu ( jak to ujął ksiądz Glas) się nie różnimy.

  Jedyne co nas jako naród , w pewnym stopniu sprawiedliwa to dziecięca naiwność i równie dziecięce naciąganie berecika na oczy i udawanie, że o pewnych rzeczach nie wiemy, a tak prawdę mówiąc nie chcemy ich przyjaciel do wiadomości.

  „Pomimo beznadziejnych lat rośnie nowe pokolenie . Ono nie jest głupie. Na pewno będzie zaskakiwać wyborami”

  panie Józefie, skoro dają się nabierać ludzie nie ukształtowani przez liberalne mass media to jak się będzie zachowywało młode pokolenie wychowane nie przez rodzinę, nie przez kościół tylko przez liberalny meinstream. Tak będzie nas zaskakiwać ale zupełnie czymś innym – złem, egoizmem i bezdusznością.

  Pisanie :

  „Wszystkie dzieci ziemi, które zły duch trzymał na łańcuchu kłamstwa, zła, obłudy, rzucą mu w jego fałszywą twarz swoje bilety przynależności do niego i właśnie te dzieci najzagorzalej będą go tępić i niszczyć w dniu oskarżenia, mówiąc: Karmiłeś nas kłamstwami, niewolą ducha, szydziłeś z prawdy, fałszowałeś wszystko – oto teraz zgiń na wieki! Będą się przyglądały ze zdziwieniem inne dzieci, które nigdy nie były w jego szeregach. Będą patrzały na bezmiar zapalczywości tych dzieci które były mu posłuszne, a które wołać będą: Oddaliśmy tobie twój wilczy bilet, by móc cię niszczyć i ćwiartować do końca za twój fałsz, obłudę, kłamstwo, którymi nakarmiłeś nas. Nie mamy dla ciebie litości, kłamco, oszczerco, wężu starodawny, szatanie-diable. Swoje chorągwie zbrukane krwią bratnią będą drzeć i deptać, i zwrócą wszyscy swoje twarze ku Bogu, i wykrzykną wszyscy oszukani przez złego ducha: Jedynie tylko Bóg Najświętszy w Trójcy Jedyny jest godzien wszelkiej chwały i służenia Mu! Amen.”

  nie ma żadnego sensu. Musimy się zmięć my – tu, teraz i zaraz, a nie czekać na jakieś nowe pokolenia. To odwlekanie w stylu, wiem, że grzech jest zły ale ponieważ jeszcze trochę pożyję, to pogrzeszę jeszcze rok – to takie przyjemne.

  Zresztą od orędzie upłynęło prawie 40 lat i :

  „Wszystkie dzieci ziemi, które zły duch trzymał na łańcuchu kłamstwa, zła, obłudy, rzucą mu w jego fałszywą twarz swoje bilety przynależności do niego i właśnie te dzieci najzagorzalej będą go tępić i niszczyć w dniu oskarżenia, mówiąc: Karmiłeś nas kłamstwami, niewolą ducha, szydziłeś z prawdy, fałszowałeś wszystko – oto teraz zgiń na wieki!

  Czy widać jakakolwiek zmianę ? Czy zwiększyło się umiłowanie prawdy, Boga ? Czy ludzie bardziej pamiętają o tym , że liczy się przede wszystkim przyszłe życie, a nie doczesne. Nie , nadal króluje doczesność, przyjemność i mamona, a we wszelkiego rodzaju tego orędziach dominuje oczekiwanie nie życia wiecznego w Królestwie nie z tego świata, tylko obietnice doczesnej chwały Polski co przypomina nie chrześcijaństwo tylko talmudyczny mesjanizm – zresztą wypisz, wymaluj mickiewiczowski.

 24. Wełna said

  Ad. 17

  „…plus dwa roczne budzety PRL wywiezione z PRL przed 1980 rokiem..”

  – popatrz POSPOLITY … a mówiłeś, że PRL biedny, tyle wywieźli i jeszcze więcej zostawili solidurniom do szabrowania???

  A może oni wywozili srebra rodowe jeszcze z II RP. (no tak !!! przecież ona była bogatsza od Włoch)

 25. NICK said

  Zerohero i Yah – oczywiście.
  Gawiedź tutejsza jednak uczęszcza do ‚teatru lalek’ im. Jana Ch. Andersena… . Wystawiają ‚sztukę’ „Pucz”.

  Antrakt.
  Scena ostatnia niebawem

 26. Józef Piotr said

  &19
  Ale pan się pochlastał

 27. Józef Piotr said

  &23
  Dziękuję . Brałem to pod uwagę . Zapiski Zofii Nosko czytałem za jej życia.
  Nie mam zdolności oceny takich rzeczy ale pamiętać o tym co przeczytam potrafię
  Kpl dwutomowy zapisków (dziennika) Zofi Nosko posiadam do dzisiaj. (wydawnictwo w Kanadze)

  Przypomnę tylko że była Lekarzem . Żyła w Szczecinie . Pochodziła z Kresów dawnej RP. Była wygnańcem
  Dała się poznać jako pamagająca bezinteresownie BLIŻNIM.

  Przywoływanie ” frankistów „‚ jest nieporozumieniem . W tym wypadku jest „batem” na wszystko co nam nie pasuje do modelu.

  Temat za długi . I narazie tyle i aż tyle.

 28. Yah said

  AD 27

  Nie krytykuję Pani Zofii, nie krytykuję zapisków, nie krytykuje Pana za przytoczenie. Zastanawiam się tylko na ile pewne obce nam koncepcje na nas wpłynęły i na ile ten wpływ jest negatywny.

  Takie rozmyślania nad sensem i celem … przepraszam jeśli poczuł się Pan dotknięty moim pisaniem.

  Pozdrawiam

 29. Joannus said

  Ad 24
  Wywieźli nie tylko 2 budżety ale papier toaletowy i kartofle. Stąd na polach uprawy ziemniaka śladowe, a ynteligencja musiała do 1989 r. chodzić z zfajdanymi tyłkami.

  @ Zerohero – całkowita racja.

  Ad 28 Objawienia Centurii radzę pomijać.

 30. Józef Piotr said

  &28
  Z takim jak Pan wymiana poglądów to czysta przyjemność
  pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.