Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów nielegalny?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-17 (wtorek)

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) uznał za nielegalny zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów (ustawa Dimy Jakowlewa). Decyzję opublikowano na stronie organu sądownictwa międzynarodowego.

Według ETPC zakaz narusza art. 14 (zakaz dyskryminacji) i 8 (prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego) Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Sąd zdecydował o wypłaceniu każdej parze rodziców adopcyjnych, która złożyła pozew, odszkodowania w wysokości 3 tys. euro oraz pokrycie kosztów do 600 dolarów. Pozew złożono w imieniu 45 obywateli Stanów Zjednoczonych i 27 rosyjskich dzieci. Wskazano w nim, że formalności zaczęto dokonywać w latach 2010-2012, a władze Rosji wydały oficjalne zgody zanim ustawa weszła w życie.

Od 1 stycznia 2013 roku w Rosji obowiązuje tzw. ustawa Dimy Jakowlewa, zabraniająca adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych.

https://pl.sputniknews.com

Nie wiem, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka ma zamiar wyegzekwować swój wyrok. Nie wiemy też dlaczego jakieś fikcyjne „prawa człowieka” mają być ważniejsze od prawa dziecka do posiadania matki i ojca.

Przecież wiemy, skąd się wziął omawiany zakaz: z faktu, iż w USA dwóch zboczeńców może zawrzeć „małżeństwo” i adoptować dzieci. Dziecko takie wychowuje się w nienormalnych warunkach i będzie psychicznie okaleczone na całe życie. Jakby tego było mało – odnotowuje się zbyt wiele przypadków wykorzystywania seksualnego adoptowanych dzieci przez dwu „tatusiów”.

A w ogóle to prawo do posiadania dzieci nie jest żadnym prawem, zwłaszcza zaś „prawem człowieka”. Nie jest nim bardziej, niż np. prawo do posiadania uzdolnień muzycznych albo prawo do bycia bogatym. Dostajemy to, co daje nam natura i los, a właściwie Bóg.

Admin

Komentarze 32 to “Zakaz adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów nielegalny?”

 1. Józef Piotr said

  Ci w tym Trybunale nazywającym się Praw człowieka ocipieli !!
  Starość albo po silnym zastrzyku w żyłę i pomroczność jasna !
  Oni i Rosja ?
  A po za tym Prawo małego człowieka do posiadania naturalnych rodziców to jest biologicznych ojca i matki !!
  Rzeczywiście Unia Europejska zmierza do zagłady a za chw9ilę wszystkich tych głupców adoptują wyznawcy Proroka i popędzą pieszo do Afryki

 2. adsenior said

  Kolejny przykład, jak to prawnikom ich wiedza prawnicza wali w czachę. Uważają siebie za super władców innych, jak widać ta przypadłość dotyczy nie tylko kauzyperdów w Polsce.

 3. Frau2 said

  Coś mi się zdaje że Gajowy i Józef Piotr nie bardzo załapali o co chodzi.
  Albo załapali ale udają greka.

  ‚Nie wiem, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka ma zamiar wyegzekwować swój wyrok. Nie wiemy też dlaczego jakieś fikcyjne „prawa człowieka” mają być ważniejsze od prawa dziecka do posiadania matki i ojca.’
  ETPC w ogóle niczego nie będzie egzekwował. Wypąłci odszkodowani i tyle.

  Gajowy pisze jakby chodziło o porywanie dzieci.
  Rzecz w tym ze te dzieci nie mają ani ojca ani matki. Zostały porzucone. Co tu jest do rozumienia?
  Ustawa Dimy Jakowlewa to chęć dokuczenia amerykanom i nic więcej. To taki sam ciul jak i nasi posłowie. Najłatwiej wydawać zakazy. Tym bardziej że jakoś nie słyszałem zeby pan poseł do Dumy Państwowej wsławił się walką na rzecz dzieci i poprawę ich losu.A jak znam rosyjskie realia to kasę ma większą niż nasze sejmowe chujki.
  Jak wynika z danych za 2009 w FR liczba dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej wynosiło 681.301 dzieci. Z tego w domach dziecka i innych instytucjach zajmujących sie opiką nad dziećmi przebywało 151.771 dzieci.
  Nie wiem jak wyglada to obecnie ale nie sądzę aby sytacja radykalnie się zmieniła.
  W tym samym 2009 roku amerykanie adoptowali 1.773 dzieci (w tym 97 chorych). Oprócz amerykanów na II i III miejscu pod wzgledem liczby adoptowanych dzieci są Hiszpania i Włochy. Jakoś nie słyszałem o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli tych krajów.
  A tam małżeństwa jednopłciowe są dozwolone. Nieprawdaż?
  Poza tym procedura adopcyjna jest dość złożona (proszę się dowiedzieć jak to się robi w Polsce, to się zdziwicie). Przyszli rodzice są sprawdzani na rózne sposoby. W końcu to nie jest bałałajka, matrioszka czy rosyjska wódka, tylko dziecko.
  Dodatkowo jeśli władze wydały zgodę przed wprowadzeniem idiotycznego prawa a potem zabraniają adopcji to jest to draństwo. Chciałbym wiedzieć jak potoczą się losy tych 24 dzieciaków. Ale tego już się nigdy nie dowiemy.
  Bo przecież nie o dzieciaki tu chodzi tylko o to żeby dać kuksańca znienawidzonym amerykanom no i żeby rosyjska hołota z aprobatą kiwała głową ( proszę mnie nie poprawiać gdy piszę o ‚rosyjskiej hołocie’ bo skoro istnieje polska to dlaczego nie ma być rosyjskiej).

  Tu jest link do strony z której brałem dane liczbowe
  https://ria.ru/spravka/20100429/227818989.html

 4. Isia said

  … moim zdaniem podobna ustawa powinna obowiązywać w Polsce, i to w większym zakresie, obejmującym, w zasadzie, całkowity zakaz adopcji zagranicznych … nie tylko z przyczyn demograficznych (jak wiadomo, mamy katastrofalnie małą liczbę urodzeń, wymieramy jako naród), ale także z powodu faktycznej utraty kontroli przez państwo polskie (jego odpowiednie instytucje) nad dalszym losem adoptowanego dziecka … ostatnio było bardzo głośno o licznych nadużyciach, wręcz o sprzedaży polskich dzieci, w postępowaniu adopcyjnym …

 5. Marucha said

  Re 3:
  Jeśli nawet gajowy „nie załapał”, to po ostatniej wypowiedzi „Frau2” nie ma już żadnych problemów z załapaniem, o co chodzi Frau2.

  Otóż niech Frau2 przyjmie do wiadomości, że:
  – Zakaz adopcji dotyczy WSZYSTKICH krajów, gdzie pary pedałów mogą adoptować dzieci.
  – Rosja nie ma żadnego obowiązku wypełniania zaleceń czy dyrektyw spedalonego Zachodu z USA na czele.
  – Wiele normalnych rodzin czeka latami na adopcję, więc nie trzeba sięgać po homosiów, aby dać dzieciom rodzinę.

  Procedurę adopcyjną może sobie Frau opisywać w różowych barwach. Prawdą zaś są liczne przypadki wykorzystywania dzieci przez zboków, włącznie ze sprzedawaniem ich „usług” podobnym sobie bydlakom.

  Jest zatem rzeczą jak najbardziej słuszną zakaz adopcji do krajów, gdzie istnieje bodaj niewielkie ryzyko tego typu.

  Proponujemy Frau przejście na jakąś witrynę dla homoseksualistów. Tam jest jej miejsce.

 6. strach na wruble said

  z której brał>b>em dane……

  frał ma portki (chyba)

  Możliwe.
  Admin

 7. Boydar said

  I Prezydent Słupska ma.

 8. Frau2 said

  Marucha wy jesteście idiota, czy udajecie idiotę?
  Zakaz adopcji dotyczy tylko USA. I nikogo więcej. Więc proszę nie pieprzyć.
  W którym momencie opisywałem procedurę adoptacyjną ( po polsku to sie nazywa ‚przysposobienie’ w różowych jak to Marucha nazwał ‚barwach’.?
  Wy Marucha macie chyba jakiś dziwny kompleks. wam się wydaje że tylko pedały adpoptują dzieci? Pojebało Was?
  Wy Marucha poczytajcie liczby. Ponad pół miliona porzuconych i niechcianych dzieci. A Wy mi tu z pedałami wyskakujecie. Trochę umiaru Gajowy.
  I nie trzeba mnie do pedałów odsyłać.
  A w karajch gdzie nie ma małżeństw jednopłciowych nie ma ryzyka, że dzieciak wpadnie w ręce pedofila czy innego zboka? Marucha nie czytał widać artykułów o tym jak rodziny zastępcze (w Polsce) potrafią udręczyć dzieciaka. To się moża zdarzyć wszędzie.
  Zawiodłem się na Was Marucha, myślałem, że macie umysl bardzej lotny.

  ——
  1. Nie jest dobrym pomysłem próbowanie obrażania admina.
  2. Proszę poczytać np:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Zakaz-adopcji-dzieci-do-krajow-z-malzenstwami-homoseksualnymi,wid,15742820,wiadomosc.html
  Żydowska prasa akcentuje wyłącznie Amerykanów,
  3. Pedałom WON KURWA od dzieci.
  4. W związku z tym nie wolno zezwalać na adopcję do krajów, gdzie legalne są „małżeństwa” zbuków, pedałów i innych gównojadów.
  5. Pełno normalnych rodzin czeka na adopcję.
  Żegnamy.
  Admin

 9. stach na ruble said

  Cicho, Boydar, bo usłyszą

 10. stach na ruble said

  domki w Słupsku

 11. Centuria said

  O ile pamiętam zakaz adopcji został wprowadzony po tym jak babsko z Tennessee wsadziło 7-letniego chłopca samego do samolotu i odesłała go do Rosji. Twierdziła, że chłopiec zagrażał jej bezpieczeństwu. Inne dziecko zmarło po tym, jak adoptowani rodzice zostawili go w samochodzie. Prawo zakazujące adopcji zostało nawet nazwane imieniem tego zmarłego dziecka – Prawo Dimy Jakowlewa.

 12. Centuria said

  Re 10: Dima był w nagrzanym samochodzie przez 9 godzin, bo „tatuś” zapomniał go zawieżć do przedszkola.

 13. watazka said

  3
  Frau
  Dlaczego klamie albo pisze to, o czym nie ma pojecia.
  Dzieci rosyjskie byly w USA bardzo zle traktowane i byly przypadki znecania sie nad dziecmi. Byly nawet dwa przypadki smiertelne. Byla o to wielka awantura pare lat temu, bo rzad USA nie zgodzil sie potraktowac malego chlopca jako obywatela Rosji i odmowil kontaktu z konsulatem. I o to poszlo! Awantura jest nie tylko o dwoch Australijczykow, ktorzy adoptowali chlopca i okazali sie pedofilami.
  Amerykanie traktuja inne narody jak niesforne bydlo. To nie sa ludzie!!!
  Rosjanie zas wprowadzili prawo, ze pierwszenstwo do adopcji maja Rosjanie.
  Frau zdaje sie nie uswiadomil , ze adpoptowane dzieci australijskich tubylcow domagaly sie ( i otrzymaly) ogromne odszkodowania za pozbawienie ich wzrastania we wlasnej kulturze.

  Mala psine nie sprzedaje sie byle komu. Kotka zagubionego oddajemy w dobre rece.
  Ale narodowi, ktory z zimna krwia morduje dzieci po swiecie ( w samym Iraku ponad pol miliona) w Serbii, Afganistanie, Syrii czy Libii – gorace zelazo do raczki sie nalezy a nie sierotki. .
  Rece precz od sierot.

 14. Listwa said

  @ 3 Frau2

  A niby dlaczego nie można ciebie poprawiać? Ty hołotą nazywasz tych, co hołotą nie są. Do hołoty to sam należysz.
  Kraj ma prawo bronic swoich obywateli, a obywatele, nawet ci bardzo mali mają prawo do takiej obrony. A zachcianki pedofilów to żadne prawo.

  Całe prawo karne, także w unii to są zakazy ciulu.

  „Dodatkowo jeśli władze wydały zgodę przed wprowadzeniem idiotycznego prawa a potem zabraniają adopcji to jest to draństwo”

  – chyba sam czegoś nie załapałeś. Jak wynika ze skromnych informacji, sprawa dotyczy uchylenia wywiązania się z zawartych umów w skutek wprowadzenia ustawy. Sądzę że relacja Sputnika jest słaba. Są jakieś pozwy dotyczące zakazu adopcji po 1 stycznia 2013r.?

  Prawo do obrony dzieci jest bardzo ważne „W końcu to nie jest bałałajka, matrioszka czy rosyjska wódka, tylko dziecko”.
  Najwyżej zapłacą a dzieci nie oddadzą. I ty ciulu nazywasz ich z tego powodu hołotą? albo draństwem? ty ciulu.

  Napisz jak w Polsce przedstawia sie sprawa zagranicznych adopcji z domów dziecka i jaki jest los tych dzieci.

 15. Marucha said

  Właściwie to zbyt łagodnie potraktowałem Frau2. Słowo „ciul”, użyte przez Listwę, jest jak najbardziej na miejscu.

  Żaden kraj, w którym tlą się jeszcze jakieś resztki chrześcijańskiej etyki, nie powinien pozwalać na adopcję dzieci do USA, gdyż jest to państwo promieniujące czystym, satanistycznym złem na cały świat, dzięki pasożytom, jakie go opanowały.
  USA to jak człowiek chory na trąd, który zaraża innych. Możemy mu współczuć, możemy leczyć… ale nie oddawajmy mu dzieci pod opiekę.

  Tak, na pewno będzie to z krzywdą dla przyzwoitych Amerykanów. Ale cóż, takie sobie rządy wybrali…

 16. AniaK said

  Re15:
  Może nie przesadzajmy. Wszędzie są ludzie i ludziska.

  Ponoć Polska jest największym dostawcą organów od małych dzieci nie tylko na Amerykę. Gwoli przypomnienia.

  .https://www.youtube.com/watch?v=DUKFL-c8INY

 17. Tomek said

  Biorąc pod uwagę powyższą dyskusję to w celu zabezpieczenia dzieci należałoby zabronić zagranicznej adopcji generalnie.

  Czym takie Stany Zjednoczone różnią się od Holandii czy Belgii? W większości Europy są już „małżeństwa jednopłciowe”. Poza tym nawet w małżeństwach „tradycyjnych” w takich krajach, ze względu na rozkład kultury, częściej mogą się zdarzać dziwne rzeczy. Poza tym dziecko ze Wschodu często może być postrzegane właśnie jako mięso do eksploatacji.

  Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka Rosja powinna wsadzić sobie w doope ale to nie rozwiązuje problemu.

 18. AniaK said

  Re17:
  „Biorąc pod uwagę powyższą dyskusję to w celu zabezpieczenia dzieci należałoby zabronić zagranicznej adopcji generalnie.”

  DOKŁADNIE!!!

 19. Marucha said

  Re 16:
  Nie wiem, skąd Pani wzięła tę wiadomość.

  W każdym bądź razie sugeruje ona, iż Polska – podobnie jak „Kosowo” – zajmuje się handlem organami na poziomie rządowym.

  A chodzi o to, że w Polsce ginie co roku wiele dzieci. Bez śladu.

  W grupie wiekowej do 17. roku – w 2010 r. zaginęło 3469 dzieci, a w 2014 już 8104 (z tego zdecydowana większość w grupie wiekowej 14–17 lat, czyli nadającej się do pobierania organów). Możemy się domyślać, kto je porywa.

  Re 17:
  Zgoda.

 20. AniaK said

  Re19:
  „Nie wiem, skąd Pani wzięła tę wiadomość.”

  Dołączyłam link. U Pana się nie wyświetla?

  Ok, rzeczywiście. Izwinitie.
  Admin

 21. Halszka said

  @13, Watażka
  absolutnie tak! było wiele przykładów bezkarnego maltretowania rosyjskich, adoptowanych dzieci w USA, także ze skutkiem śmiertelnym. Jeśli było więcej niż dwa takie przypadki, to na pewno się już o tym nie dowiemy, po po nagłośnieniu sprawy z pewnością dalsze takie przypadki utajniono.

  W Stanach jest zresztą wiele przykładów znęcania się nad dziećmi (własnymi, czy też konkubiny) przez bohaterskich żołnierzy US Army, skrzywionych psychicznie i następnie zwolnionych do cywila po paru latach zaprowadzania demokracji w innych krajach. Na dzieciach dobrze trenować np. podtapianie (waterboarding) pod pretekstem nauki alfabetu dla trzylatków.

  @16
  Pani Aniu, mnie się w ogóle zaczyna wydawać, że także niektóre długotrwałe działania wojenne podtrzymuje się właśnie w tym celu: bo potrzebne są części zamienne. Od dzieci, i nie tylko od dzieci.

 22. Boydar said

  „Pan Tomek” bardzo ładnie opowiada, ale jego opowieść zawiera poważne braki. Pierwszy z brzegu prawnik, poradziłby mu założenie sprawy o ustalenie ojcostwa. Oświadczenie bowiem składane być musi przez oboje rodziców. Jeżeli matka podała coś w stylu „ojciec nieznany”, złożyła fałszywe oświadczenie podlegające KK od 271 poczynając (dotyczy urzędnika, stąd moje „poczynając”).

  Sądy to w większości p…dolone qurwy, co tego wątpliwości nie ma, ale narracja nie może być aż tak naiwna.

  Poza tym, jak wynika z „opowieści”, jakieś akta jednak są, ktoś je po coś produkował, nie ma róży bez ognia.

 23. Boydar said

  – – –
  Kto może wnieść pozew?

  Pozew o ustalenie ojcostwa mogą wnieść osoby, które są bezpośrednio zainteresowane ustaleniem pochodzenia dziecka.

  Pozew mogą wnieść:

  samodzielnie dziecko po uzyskaniu pełnoletności,
  przedstawiciel ustawowy dziecka w imieniu małoletniego dziecka,
  matka dziecka, w celu ustalenia ojcostwa dziecka małoletniego,
  domniemany ojciec dziecka,
  prokurator.

  Z żądaniem ustalenia ojcostwa można wystąpić dopiero po urodzeniu się dziecka.

  Po śmierci dziecka ustalenia ojcostwa może dochodzić:

  matka dziecka,
  domniemany ojciec dziecka,
  prokurator.
  – – –

  np. za – http://www.infor.pl/prawo/alimenty/ustalenie-ojcostwa/85472,Sadowe-ustalenie-ojcostwa.html

 24. NICK said

  Prawo do adopcji; prawo… .
  Jak przełknąć ten shit… .
  Eeeech. Polecam. Mam gdzieś na winylu tę płytę… .

 25. Spuścizna rewolucji antyfrancuskiej. ETPC powinno być zlikwidowane.

 26. witek said

  Niech Frau obejrzy filmiki pana Pawła Bednarza z Fundacji Dobrego Pasterza, który zajmuje się ratowaniem dzieci !
  Adopcja zagraniczna to zwykły handel dziećmi, za wiedzą Sejmu, rządzących i Kościoła…

  http://fundacjadobregopasterza.pl/

 27. witek said

 28. Joannus said

  Frau2 zgrywa stręczyciela niewinnych dzieci dla satanistycznego molocha, Moim zdaniem lepiej sierotkom w biednej Rosji niz u nienasyconego łupami i krzywdami USA.

 29. ten pan marusik mowi wielokrotnie wieksza prawde ! anizeli mowil jezus chrystus!:) obecni urzednicy w UE sa bogami i wladcami i decydentami !!! o naszym zdrowiu, zyciu i wolnosci . MY LUDZIE JESTESMY BEZ PRAWA GLOSU W ….KAZDEJ KWESTI W KAZDEJ KWESTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A CO GORSZA 🙂 NAWET SOBIE Z TEGO NIE ZDAJEMY SPRAWE TAK NAS WYTRESOWANO W SZKOLACH,W ZLOBKACH, NA UNIWERSYTETACH, PRZED SIRODKAMI MASOWEGO RAZENIA ITP:):) .NAWET KIEDY CHCE NAM SIE PIERDNAC 🙂 CZY KICHNAC 🙂 CZY SPLUNAC ! TO SAMI DZWONIMY DO PRAWNIKA Z PYTANIEM CZY ABY NIE POSTEPUJEMY NIEZGODNIE ZE „STANDARDAMI UNIJNYMI:)

 30. Boydar said

  Przyjdzie pora „to się” okaże, palancie. A Jezus Chrystus piszemy z dużej litery. Że od lewej do prawej i z samogłoskami to obczaiłeś, ale że z dużej to już nie.

 31. Zerohero said

  Zboczuchy z USA znalazły sobie w latach 90 zagłębie sekslalek. Koniec dostaw zboczuchy. Przynajmniej w Rosji, bo na Ukrainie i w Kosowie macie swoje „demokracje” i możecie narządy, lalki i młodą krew brać bez limitów.

 32. witek said

  Czytałem kiedyś książkę ” Dzieci bez dzieciństwa”
  Przeżyłem szok!
  I teraz ktoś, kto mówi, że USA są wartościowym państwem
  – jest kłamcą!
  To co wyprawiają z dziećmi tuż obok amerykańskich baz ( a może i z pomocą)?
  Przyprawiło mnie o ból.
  …że też Kościół Katolicki a hierarchia w szczególności, milczą to jakiś obłęd!
  I ten biskup zielonogórski sterczący tuż obok przedstawicieli ” najwspanialszej armii świata”…
  Niedobrze się robi!

Sorry, the comment form is closed at this time.