Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska pochwała podłości

Posted by Marucha w dniu 2017-01-20 (piątek)

Przyjazd żołnierzy amerykańskich 3 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Fort Carson w stanie Kolorado uznany został przez polski establishment polityczny i wspierające go media – nie wyłączając katolickich, z „Naszym Dziennikiem” na czele – za największy od wejścia w struktury NATO sukces w polityce obronnej Polski.

Wprawdzie wcześniej ogłoszono, iż takim sukcesem jest rozpoczęcie budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Redzikowie, ale widocznie rolą obecnego rządu jest osiąganie kolejnych „największych” sukcesów w uzależnianiu polskiego bezpieczeństwa od interesów USA.

Tak więc odpowiednio do rangi ostatniego sukcesu grupę niespełna 4 tysięcy żołnierzy amerykańskich z Fort Carson witała 14 stycznia b.r. sama pani premier B. Szydło i minister A. Macierewicz. Tego samego dnia odbyły się w szesnastu miastach Polski „pikniki z sojusznikami”, na których witano i odpowiednio honorowano delegatów „najwspanialszej armii świata”.

Specjalizujący się w amerykańsko-natowskiej propagandzie „Nasz Dziennik” [nr 11-5764] podał nawet program z godziną i miejscem tych szesnastu pikników, wychodząc naprzeciw swym czytelnikom, zainfekowanym na dobre wirusem nie tyle zwykłej amerykanofilii, ile fałszywego mitu Ameryki.

Całość jak z filmu o epoce kolonialnej z Polską w roli odkrywanego przez „cywilizowany” Zachód afrykańskiego – zacofanego i słabego – kraiku, któremu wystarczą za jego terytorium na „sojusznicze ćwiczenia” przysłowiowe koraliki.

W takim stylu satyryczno-groteskowym można byłoby też zinterpretować przemówienia szefowej polskiego rządu i ministra obrony narodowej. Jednakże nie pozwala na to majestat Rzeczypospolitej oraz waga problemu: przyszłość Polski i jej narodu.

Pani premier wygłosiła hymn na cześć amerykańskiej armii, życząc jej żołnierzom, aby „czuli się w Polsce jak w domu”. To życzenie można bardzo szeroko interpretować: m.in. jako zapowiedź nieokreślonego czasowo pobytu i kasację statusu gości/intruzów. To także zaproszenie do takiego zachowania uzbrojonych osobników, które przysługuje tylko domownikom: nade wszystko w kwestii decydowania o losach domu.

O wiele bardziej kontrowersyjna okazała się jednak pochwała, jaką wygłosiła polska premier pod adresem siejącej w świecie śmierć i zniszczenie amerykańskiej armii: „Dzisiaj to wielki dzień, kiedy możemy na polskiej ziemi, tutaj w Żaganiu przywitać żołnierzy amerykańskich – reprezentantów najlepszej, najsilniejszej, najwspanialszej armii świata” [1].

Tej apoteozie towarzyszyło przeczące prawdzie cyniczne stwierdzenie, że stacjonowanie amerykańskich wojsk w Polsce to strategia pokoju, podjęta na szczycie NATO w Warszawie: „To jest ta strategia-strategia wzmacniania bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa regionu; myślenia w kategoriach pokoju, budowania pokoju na świecie”.

Trzeba dużo złej woli i złej siły, aby zbrodniczej armii amerykańskiej przypisać działanie na rzecz pokoju. Aby zapomnieć o jej milionach ofiar w Wietnamie, Serbii, Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Jemenie. Aby zapomnieć o ludobójstwie chrześcijan na Bliskim Wschodzie objętym działaniami „najwspanialszej armii świata”, o milionach uchodźców z państw, którym przyniosła ona wyłącznie krwawą rewolucję bądź permanentną wojnę. Aby zapomnieć o setkach tysięcy sierot, kalek, nędzarzy, których działania tej armii pozbawiły dorobku życia. Aby zapomnieć o barbarzyńskim zniszczeniu prawosławnych cerkwi w Serbii, chrześcijańskich świątyń i klasztorów na Bliskim Wschodzie, starożytnych zabytków w Babilonie.

Trudno też uwierzyć w to, aby premier polskiego rządu uważała za najwspanialsze osiągniecie tej armii jej technikę prowadzenia wojen w państwach dalekich od granic USA – „collateral damage” czyli mordowanie ich ludności na odległość, przy pomocy sił powietrznych [2].

W wymiarze moralnym nie są ważne żadne podteksty i motywacje, którymi niektórzy patrioci usiłują usprawiedliwiać panią premier. W wymiarze moralnym mówimy o wartościach i antywartościach. W tym wymiarze była to pochwała podłości. Tej pochwały nic i nikt nie jest w stanie usprawiedliwić, nawet usłużny „Nasz Dziennik”, który promuje od kilku tygodni amerykańską brygadę jako umocnienie bezpieczeństwa Polski i w ramach tej promocji już w trzy dni po sławetnym powitaniu [Nr 12 – 5765] ogłosił Żagań „pancerną stolicą”.

Przemówienie A. Macierewicza było jedynie powtórzeniem ideowej i aksjologicznej treści wystąpienia pani premier. Wyróżniała je tylko forma inwokacji i paradygmat myślowy z czasów zimnej wojny, przeciwstawiający Związkowi Radzieckiemu jako imperium zła Stany Zjednoczone jako imperium dobra.

Pan minister popisał się też archaiczną wiedzą korowca o Rosji z epoki antykomunizmu, twierdząc, że Polska pragnie z żołnierzami amerykańskimi bronić „cywilizacji przed zagrożeniami ze Wschodu”. Jednym słowem pragnie bronić cywilizacji genderowej przed wartościami chrześcijańskimi, na których od ćwierćwiecza Rosja buduje swoją tożsamość, stając się ostoją konserwatyzmu. Kompletny brak wiedzy na ten temat – taki, że trudno z nim dyskutować. [Nie brak wiedzy. Ordynarne, nachalne, brutalne wciskanie kłamstw – admin]

Natomiast niech nikt nie mówi, że w wygłoszonych mowach w Żaganiu przemawiano językiem dyplomacji. Jest to język wasali, którzy wmawiają światu, że antywartości „najwspanialszej armii świata” są pozytywne i mówią głośno, że je podzielają. Co gorsza, chcą ich realizacji na terenie Polski.

W tym wszystkim dziwi dodatkowo kobiecy aspekt wygłoszonego przez polską premier powitania.

Zgodnie z klasyczną etyką, w osobową godność człowieka wpisane są bowiem inklinacje – naturalne skłonności – na które powinny być uwrażliwione szczególnie kobiety. Owe skłonności to: inklinacja do zachowani życia, do przekazywania życia oraz rozwoju osobowego na fundamencie wolności. Kobieta – premier winna więc nade wszystko bronić życia, promować pokój i uczynić Polskę jego liderem. Póki co, pani premier i jej partia – przy akceptacji opozycji – czynią z Polski promotora wojny.
————
[1] fakty.interia.pl_14.01.2017..14.01.2017 [link niepoprawny – admin]
[2] https://en.m.wikipedia.org/wiki/Collateral_damage

Anna Raźny
Profesor Anna Raźny, rusycystka, politolog i polityk, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www.prawica.net

Komentarzy 39 to “Polska pochwała podłości”

 1. Franz said

 2. Podskarbi said

  Nasz Dziennik Radio Maryja TV TRWAM dyr Tadeusz Rydzyk określili się jako żydofile, amerykanofile marginalizując Profesor Annę Raźny czy Profesora Wolniewicza.

 3. ojojoj said

  A wiec tak, pani Szydlo ma zakaz wstepu na posesje goscia, ktory mieszka w innym sasiedztwie (sprawa wiz). Natomiast gdy ten sam gosciu uzbrojony po zeby stanie w drzwiach domu pani Szydelko, to „mi casa su casa”. Czy tak to mamy rozumiec pani premierzyco, ze pani ma takie dobre serduszko i gotowa jest sie tak zachowac w prywatnym zyciu, gdy tylko nadarzy sie okazja?

 4. Jerzy Habdas-USA said

  Mielim; InsuErekcję;
  i ;madrych; bez liku,
  a ręce,jak były tak i są,
  w zbyt głębokim,
  i podziurawionym nocniku…JH-USA
  ————————————————-
  Zazwyczaj wybieramy zdrajców,
  i sprzedawców marzeń.
  Rezultat widać nad Wisłą,
  z nadmiarem haniebnych zdarzeń. JH-USA

 5. Piskorz said

  re 1 B, dziękuję….a tego fagasa z miska i w okularach…to tylko kopa w dupsko, tak aby ryjem w ziemię zarył..

 6. Zerohero said

  generał Polko redefiniuje pojęcie honoru:

  „byłoby dla nas dyshonorem, gdyby pierwszymi ofiarami rosyjskiej agresji na Polskę byli Amerykanie ….. Ostatecznie my sami musimy być przygotowani do przyjęcia pierwszego uderzenia i obrony przesmyku suwalskiego”.
  http://prawica.net/6377

  Już się tak utarło, że Rosja zaatakuje Polskę, a potem będzie walczyć z całym NATO i w końcu dostanie tęgiego łupnia. Taki amerykański clown jak Polko to wie, ale Rosjanie tego jeszcze nie wiedzą. Być może tak zaatakują Suwałki jak hakowali wybory w USA. Dowiedzą się o tym z amerykańskich mediów.
  Polko już od dawna straszy rychłą inwazją Rosjan i to straszy sposobami podpadającymi pod podżeganie do wojny.

  Oczywiście Polko nie musi uzasadniać swoich fantazji. 🙂 To przecież nie jest ani strateg ani wojskowy. To clown z McDonalda.
  On nie musi uzasadniać, że Rosjanie w ramach swojej agresji uderzą na słynny Przesmyk Suwalski, a nie na przykład prostu na Warszawę. Wszak „przesmyk suwalski” to termin propagandowy, tak jak wojna hybrydowa i podobne. Termin dla starych bab słuchających rebe Rydzyka a nie dla wojskowych.

 7. Bo-bola said

  Rozmieszczenie nowych baz wojsk USA sugeruje, ze do terytorium oslanianego dolaczono odwieczne ziemie niemieckie (tzw Ziemie Odzyskane) przyznane Polsce po drugiej wojnie swiatowej. Amerykanie pozostawili poza swoja „linia obrony” rdzenna Polske i Ukraine co sugeruje , ze status tych terenow jest dyskutowalny w wypadku rosyjskiej agresji. Te tereny sa rodzajem „Dzikich Pol” , na ktorych beda sie odbywac starcia obu rywali.

 8. NICK said

  Zważmy proporcje.

  Czterem tysiącom zwykłych żołnierzyków usraelskich czoła biją!!!
  Kto?
  Pełniący obowiązki premiera i szefa MON w dawnej Polsce.

  Ciśnie się pytanie a odpowiedzi nie znamy:
  kto jest, imiennie, władcą judeopolonii.
  Imiennie.

 9. Marek said

  Sputnik:

  Wielka Brytania nadal wspiera Ukrainę w jej konfrontacji z Rosją, powiedział minister obrony kraju Michael Fallon. Szef resortu obrony przybył do Kijowa z dwudniową wizytą na tle inauguracji Donalda Trumpa, który „zaniepokoił Ukraińców swoim ciepłym stosunkiem do Władimira Putina”, pisze Daily Telegraph.

  „Nie można się targować takimi wartościami, jak wolność czy demokracja. Wielka Brytania umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej i twardo stoi za swoimi ukraińskimi przyjaciółmi. Zjednoczone Królestwo daje jasno do zrozumienia, że ​​jesteśmy pełni determinacji, aby bronić demokracji na całym świecie i wspierać suwerenność, niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy” — podkreślił Fallon.
  ===
  Wg Fallona, ludzie z Krymu nie zasługują na wolność wyboru, a ich demokratyczny wybór w referendum za Rosją – zasługuje na pełną detrminację zjednoczonego królestwa syjonu.

  żałosny śmieć

 10. Isia said

  … (7) Panie B. …

  … nasze Ziemie Odzyskane (piastowskie) n i e są odwiecznymi ziemiami niemieckimi, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, to Niemcy okupują nasze odwieczne słowiańskie ziemie … w dawnych czasach sięgające aż po Ren … miejscowości takie, jak Budziszyn (Bautzen) – pokój w Budziszynie 1018 rok, Chociebuż (Cottbus) etc., były piastowskie …

 11. Zerohero said

  @Bo-bola

  Wojsk pancernych nie rozmieszcza się przy samej samej granicy. Granica Rosji i III RP to de facto granica amerykańsko-rosyjska. Zawód, że amerykańskie czołgi nie stoją przy samej granicy i wnioskowanie na tej podstawie planów obrony USA przed Rosją to wyraz głupoty i zaślepienia. Ma Pan tą odrobinę rozumu aby znaleźć choćby na Wikipedii wielkość armii NATO i Rosji?
  Czemu Rosja ma atakować kilka razy silniejsze NATO i ścierać się z USA w walce o polskie a nawet niemieckie ziemie? Czy wyście już do reszty poszaleli w tej Ameryce?

 12. Zerohero said

  PS. „Wojsk pancernych nie rozmieszcza się przy samej samej granicy.” – no chyba, że krótko przed atakiem.

  Chęć ataku USA zdradza inspirując propagandę wojenną. To wszak od USA zależą wszelkie resety, to proamerykańskie kundle apelują by z Rosją nie negocjować. Czy tak zachowuje się strona defensywna?

 13. Joannus said

  Ad 11
  Tenże osobnik od czasu do czasu wchodzi tutaj by swoim gnojem puścić. Brak sensu dyskutowania.

 14. witek said

  Polko nie wie, żeby zaatakować Polin, Rosja musi wpierw przejść przez Białoruś?!
  A po jaką cholerę im państwo w stanie głębokiego rozkładu?
  żeby wypłacać zaległe emerytury, wspierać szpitale czy toruńskie media 🙂
  Aż tak głupie ichniejsze ” kacapy” ( termin używany przez patryjotów) nie są.
  Macierewicz sika z radości, że jego ukochaną OT będą szkolić byli komandosi, typu Polko i amerykańskie wojaki!
  Taaaa…. wpierw wyszkolą, potem pozwolą pozabijać, bo czymże jest stworzenie tzw oddziałów leśnych, o których ci chorzy ludzie mówią?!
  W dzisiejszych czasach dronów, kamer na podczerwień itp?
  …a toruńskie nawiedzone matki rwą do wyniszczenia swoich synów…. z łojcami redachtorami na czele.
  jakie to wszystko smutne!

 15. Głos Prawdy said

  Jak na to można reagować spokojnie? nerwy puszczają, a przecież to ludzie, którzy chodzą so spowiedzi, Komunię Św. przyjmują,Szydło ma księdza syna.
  Może ktoś zna jakiś dobry uspakajajacy środek? żeby raz go przyjąć i na zawsze przestali by te świni wywoływać mdłości i oburzenie, bo to nic nie zmieni,aż Polska nie naprosi się na wojnę.

 16. Głos Prawdy said

  Szanowny Panie Gajowy, ja Pana powierzam Bogu i Matce Najświętszej. Niech Bóg Pana obdarzy zdrowiem, błogosławi za stałość w poglądach i publikacji prawdy, za co Pana z pewnością wielu chyba z przyjemnością by pobili. Tak trzymać!

 17. Bobola said

  @10 , Isia
  Odwieczne znaczy od wiekow nalezace i w tym sensie nalezy rozumiec to co napisalem. Istotnie pierwsi Piastowie mieli przez krotki okres czasu wladze we wschodniej czesci obecnej Polski ale utracili ja juz w 13 wieku na korzysc Swietego Cesarstwa Rzymskiego (czyli Niemiec) oraz Zakonu Krzyzackiego. Tak wiec Niemcy jako narod i panstwo maja uzasadnione historycznie roszczenia do Ziem Odzyskanych.

 18. Głos Prawdy said

  Szef MSZ Polski: Putin powinien wiedzieć: PRO w Polsce jest nastawione na ochronę Europy od ataków rakietowych z Bliskiego Wschodu

  Vladimir Kornilov@

  Więc niech I Polska wie, że iskandery w Kaliningradzie będą skierowane wyłącznie przeciwko piratów z Somalii

 19. Bobola said

  @12 , Zehero
  Jak oceniac sytuacje strategiczna konfliktu NATO-Rosja pisalem w http://bobolowisko.blogspot.com/2015/02/dlaczego.html.
  Znajdzie tam Pan mapke baz USA -NATO i Rosji . Pomiedzy liniami laczacymi kazdy system baz lezy „ziemia niczyja”, czyli teren ktorego przynaleznosc moze byc zmieniona bez wywolania zasdniczego konfliktu obu sil. Obecnie linia baz „niebieskich” przesunela sie do terenow nalezacych uprzednio (czyli przed II WS) do Niemiec a scislej do Cesarstwa Pruskiego. Linia baz rosyjskich pozostaje na granicy Bialorusi i Ukrainy.

 20. Isia said

  … (17) Panie B. …

  … Niemcy nie mają żadnych praw do naszych odwiecznych, piastowskich ziem, które zostały nam zrabowane, jeśli już, to my Polacy (jako Słowianie) mamy uzasadnione, historyczne prawo do ziem słowiańskich, obecnie zajmowanych (okupowanych) przez Niemcy … Pan chce legitymizować grabież ziemi ? … a tak na marginesie, Pan nadal używa , jako pseudonimu, nazwiska naszego męczennika, świętego Andrzeja Boboli, tu, na portalu katolickim … to, z Pana strony, widoczny brak poszanowania dla uczuć Polaków, katolików …

 21. Greg said

  Słuszna uwaga Pani Isiu.
  Myślę, że to nie przypadek.

 22. Zerohero said

  @Bobola

  W razie konwencjonalnego starcia z NATO Rosja nie jest w stanie wywalczyć przewagi w powietrzu nad Wisłą i Bałtykiem. Co więcej… taką przewagę po pewnym czasie (zależnym od intensywności walk) straci nawet na swoim terenie. W dajacej się przewidzieć przyszłości to się nie zmieni. Rosjanie w przypadku konfliktu globalnego skupią się na ochronie potencjały jądrowego. Pociski międzykontynentalne, bombowce i okręty podwodne to ich polisa.

  Rosja ma ok. 500 samolotów bojowych, USA 2500, reszta członków NATO to grubo ok. 1000. Jeszcze gorzej jest z pociskami samosterującymi których Amerykanie mają ponad 10 razy więcej i mogą umieszczać w dogodniejszych dla siebie miejscach. Dyspropocje wystepują też w amunicji powietrze-ziemia. Zachodnie lotnictwo ma więcej amunicji rażącej cele lądowe ze znacznej odległości. Od bomb szybujących (zasięg 50km) po takie rakiety jak JASSM (do 1000km).

  Jedyna przewaga (pozorna) Rosji to zakonserwowane czołgi. Czołgów w słuzbie Rosja ma nieco ponad 2000, zakonserwowanych z 10tys. Można je ucuchomić, ale nie od razu, ponieważ wyszkolenie załóg i stworzenie zaplecza dość długo trwa. Wartość bojowa 40 letnich pojazdów nie jest wielka, zapewne też nie najlepsza jest ich bezawaryjność…
  Tak czy siak czołgi przemierzające 1000 km pod niebem na którym panuje wróg… To mogło przejść w 1916, ale nie w 2016.

  Jaka więc logika stoi za obroną Amerykanów na linii Odry albo Wisły? Rosjanie musieliby oszaleć.

 23. Zerohero said

  …poza tym USA też ma zakonserwowane czołgi, a zakonserwowanych na pustyni samolotów istne zatrzesięnie. A ludzi…..Całe NATO to 700 milionów. Zatem zabawa w mobilizację Rosjanom nie opłaci się.
  Rosjanie nie będą maszerować przez Polskę tylko ją zbombardują jądrowo aby uniemożliwić rzucenie drugiego rzutu NATO.

  Oczywiscie nikt w demokracji nie może atakować, atak jest niepoprawny politycznie. Dlatego Ameryka zamierza się przed Rosją „bronić”, Rosję powstrzymywać itd. Polacy też nie życzyliby sobie ryzyka związanego z atakiem na mocarstwo jądrowe. Co innego konieczność obrony przed nieuchronnym atakiem. To Polacy popierają.

 24. Siorba said

  .Zbananowany Robert Nowak przez TV Trwam przywrocony do lask przez Ojca dyrektora pomimo,ze wystepowal przeciwko rozmieszczaniu obcych wojsk na terenie Polski.Protestowal miedzy innymi z Olszanskim i Maciejem Poreba.Czyzby kameleon zmienia kolor i wyczul wiatr skad zaczyna wiac.Wkrotce zaczna kochac Putina z naganem.Czy idzie nowe,czy tylko mi sie wydaje???

  ?

 25. Bobola said

  @20, Isia

  Narody zmieniaja swoje habitaty . Najczesciej pod wplywem nacisku ze strony bardziej rozwinietego militarnie i kulturalnie sasiada. Polska (czy Slowianie) mieli juz inne granice na wschodzie i zachodzie niz te jakie sa , byc moze tez chwilowo, obecnie. Walka o byt to nie rozprawa w sadzie . Ameryka niegdys nalezala do Indian. Teraz pozostaly im tylko rezerwaty z laski silniejszego i wyzej stojacego kulturalnie i przemyslowo , bialego agresora. Starajmy sie zeby taki los nie spotkal Polakow.

 26. BORU said

  Najpierw musimy zrzucic z siebie ;bycie poslusznym dobrym lekliwym wiecznie przebaczajacym.Tylko ;;;;;;;;;;;;prac w morde I BIC zyda BIC zyda BIC zyda BIC zyda.
  ;;;;;;;;;;;;;;;A NIE PRACOWAC SUMIENNIE jak to robia dzisiejsi POLACY .I TAK POLAKU/POLKO pod protektoratem ;niemiecko=zydowskim sie nie wzbogacicie.BIC W NICH POLACY.

 27. Isia said

  … (25) Panie B. …

  … „naród niemiecki” jako taki nie istnieje (przeprowadzone, przez naukowców, badania krwi wśród poszczególnych populacji, dowiodły tego ponad wszelką wątpliwość), w przeciwieństwie do narodów słowiańskich (w tym polskiego), które genetycznie zostały wyodrębnione i zamieszkują, u siebie, od przeszło 10 tysięcy lat, a swoje warunki do życia znalazły na ziemiach rozciągających się, w dawnych czasach, na zachodzie za rzekę Ren a na wschodzie daleko w głąb Azji (dowodzą tego także wykopaliska archeologiczne, choć wyniki tych badań, prowadzonych w Niemczech, są, o ile to możliwe, ukrywane) … ponadto proszę prześledzić, najlepiej na mapach, kiedy pojawiło się (w historii) państwo niemieckie, to bardzo „świeża” sprawa w porównaniu do państwa polskiego …

  … a „kultura niemiecka” (cokolwiek miałoby to znaczyć) na przestrzeni dziejów przejawiała się głównie w eksterminacji Słowian (w tym Polaków) i grabieży słowiańskiej (w tym polskiej) ziemi … więcej o niej mogliby opowiedzieć, między innymi, Ci więźniowie, którym udało się przeżyć n i e m i e c k i e obozy koncentracyjne, zbudowane w czasach rządów dyktatorskich Adolfa Hitlera, kanclerza III Rzeszy … mieli Oni „okazję” z bliska „podziwiać” żydoszwabską „kulturę” … w moim rozumieniu nie ma mowy o wyższości tzw. „kultury niemieckiej” nad naszą starą, odwieczną, rdzenną, polską (słowiańską) kulturą …

  … Panie B. … jeszcze raz proszę o poszanowanie uczuć nas, Polaków i katolików, i zmianę pseudonimu …

 28. Bobola said

  @27 isia
  Narod niemiecki istnieje dokladnie tak samo jak polski. W obu wypadkach mamy do czynienia z hybrydami rasowymi o dominujacym skladniku genetycznym. W przypadku Niemcow jest to genotyp R1b i I1 . W przypadku Polakow R1a (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/World_Map_of_Y-DNA_Haplogroups.png) . Swego czasu o tym pisalem i tam kieruje zainteresowanych detalami :http://bobolowisko.blogspot.com/2015/12/co-nam-mowi-wspolczesna-genetyka.html . Istnieja tez wspolne elementy jezykowe dla obu grup i wspolna kultura typowa dla kazdego z tych narodow. Co zas sie tyczy wyzszosci czy nizszosci kultur to wystarczy porownac liczbe „owocow ducha” wywodzacych sie z obu populacji aby stwierdzic, ze narod niemiecki stoi wyraznie wyzej od polskiego i innych narodow wschodniej europy.

 29. Zgorzkniały said

  Re 28 Bobola

  „Co zas sie tyczy wyzszosci czy nizszosci kultur to wystarczy porownac liczbe „owocow ducha” wywodzacych sie z obu populacji aby stwierdzic, ze narod niemiecki stoi wyraznie wyzej od polskiego i innych narodow wschodniej europy.”

  To prawda, zaś szczyt przewyższania narodu polskiego i innych narodów Wschodniej Europy naród niemiecki osiągnął w latach 1939-1945. Nasza kultura nigdy by nie doszła do wniosku że na ulicy można polować na ludzi, celem przerobienia ich na mydło. Powinniśmy pochylić czoła przed wysoką kulturą Herrenvolku.

 30. Isia said

  … (28) Panie B. …

  … proszę nie mącić ludziom w głowach … można zapoznać się (w internecie są liczne materiały na ten temat) z wynikami badań krwi i z wnioskami naukowców … genetycznie nie można wyodrębnić tzw. narodu niemieckiego, wobec czego Niemcy desperacko próbują, wbrew w/w wynikom badań, tworzyć własne, „postawione na głowie” teorie, aby udowodnić istnienie tegoż „narodu”… „owoce ducha” tzw. „kultury niemieckiej” zobaczyli i śmiertelnie odczuli więźniowie w niemieckich obozach koncentracyjnych i polski naród podczas okupacji, bezlitośnie mordowany i eksterminowany przez zbrodniarzy niemieckich (wielu żydowskiego pochodzenia, jak A.Hitler, H.Frank, H. Himmler, A. Eichman, R. Heydrich, A. Rosenberg etc.) …

  … Panie B., proszę wybaczyć, ale kończę z Panem rozmowę, skoro lekceważy Pan moje prośby …

 31. NICK said

  Czkawką zostanie.

 32. Joe said

  Witek 14…Czy ty Witek sluzyles w wojsku?PO jakiego rympala Rosja ma deptac ziemie przyjaciela,a zostawic z boku w spokoju ziemie WARYJOTA UKRA?Rosja jezeli ustali z Trumpem nowy reset…To zajmie UKROW w dwa dni…tak slownie 2…tyle im POtrzeba zeby z WARYJOTEM zrobic POrzadek.

 33. Yah said

  ad 28

  „Co zas sie tyczy wyzszosci czy nizszosci kultur to wystarczy porownac liczbe „owocow ducha” wywodzacych sie z obu populacji aby stwierdzic, ze narod niemiecki stoi wyraznie wyzej od polskiego i innych narodow wschodniej europy.”

  No niby tak bo skoro :

  „Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania).”

  Tylko jakie są prawdziwe owoce tych „owoców ducha” narodu niemieckiego ? Sama zgnilizna, żeby nie szukać daleko : Krzyżacy, Prusy, Reformacja, „osiągnięcia nauki” prowadzące do wynalezienia rzeczy niosących śmierć, filozofia Hegla i innych , która doprowadziła do „śmierci Boga ” w zachodnich społeczeństwach ….. mam wymieniać dalej ? To wszystko ukryte w dźwiękach pięknej muzyki klasycznej …

  To ja już wolę być pozbawionym wysokiej kultury słowiańskim głupkiem …Niestety dożyliśmy takich czasów,że Słowianie zazdroszczą germańskim bandytom i bandyckości skrywającej się, za ta ich niby „wiedzą i kulturą” Może jest to i wiedza i kultura, ale nie pochodzi od Boga, tylko od kogoś zupełnie innego.

 34. Joe said

  Panie Yah…to wszystko w historii bylo platne,tak samo jak te zidiociale „gwiazdy” na protestach w Waszyngtonie dzisiaj….PO 50 dol/godz….Hegel,Darwin,Marks to byly zamowienia za gruba kase.A czyje? No to juz darujmy sobie…te jasnosc.

 35. Yah said

  Ad 34

  Wszystko opłacone …. ma Pan rację. Proszę jeszcze zwrócić uwagę na jedna rzecz. Jeśli coś opłaconego dla złych celow zaczynało przynosić dobre owoce to całe przedsięwzięcie porzucano lub torpedowane wywołujac inne.

 36. Boydar said

  No przecież od samego początku było widać, słychać i czuć, że to pruska gnida; jeszcze pod szubienicą Heil Hitler będzie krzyczeć, takie geny, nic się nie poradzi.

 37. Boydar said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gnida_(jajo_wszy) – kliknij, aby odświeżyć pamięć

 38. Yah said

  Ad 36

  A wszystkich, którzy maja duży wkład w hodowle wychwalają pod niebiosa. Jagiellonów za niedobicie krzyżackiej gnidy po zwycięstwie pod Grunwaldem i wyhodowanie innej Hohenzollernów. Sobieskiego za Wiedeń i uratowanie Austriaków.

  Przecież gdyby nie to to nie byłoby tej „wysokiej” niemieckiej kultury i techniki, która wszyscy się tak zachwycają

  Ale …. co się odwlecze to nie uciecze ….

 39. watazka said

  Ciekawe dlaczego Ruskim sie tak nie podlizywalismy gdy nam nie tylko POZWALALI budowac huty i POLSKIE przedsiebiorstwa ale i pomagali budowac fabryki – tak jak sie podlizujemy tym, ktorzy nas okradaja?

  Przy okazji dyskutowania agresywnej Rosji warto przypomniec pokojowe inwazje USA na suwerenne kraje:

  JAK USA zdobywały HEGEMONIĘ NAD ŚWIATEM.
  Krótka historia ‚walki o demokrację”” przez USA
  1899-1902 Podboj Filipin , i w tym czasie tez najazd na Kube.
  1901-wprowadzenie wojsk do Kolumbii
  1902-najazd na Panamę
  1903-USA skierowały do Przesmyku Panamskiego okręty wojenne w celu izolowania Armii Kolumbijskiej
  1903-inwazja Hondurasu, Republiki Dominikany i Syrii
  1904-inwazja Korei, Maroko i Republiki Dominikany
  1904-1905-wojska amerykańskie interweniują w wojnie rosyjsko-japońskiej
  1905-wojska amerykańskie ingerują w rewolucję w Hondurasie
  1905-wprowadzenie wojsk do Meksyku (pomagano dyktatorowi Porfirio Diazowi w tłumieniu powstania)
  1905-wprowadzenie wojsk do Korei
  1906-inwazja amerykańska na Filipiny, stłumienie powstania narodowowyzwoleńczego
  1906-1909-amerykańskie wojska wkraczają na Kubę w czasie wyborów
  1907-wojska amerykańskie wprowadzają w życie protektorat „dolarowej dyplomacji” w Nikaragui
  1907-wojska amerykańskie interweniują w rewolucję w Republice Dominikany
  1907-wojska amerykańskie uczestniczą w wojnie Hondurasu z Nikaraguą
  1908-wojska amerykańskie wkraczają do Panamy podczas wyborów
  1910-Nikaragua. Wojska amerykańskie wkraczają do portów Bluifilz i Corinto
  1911-Amerykanie lądują w Honduranie w celu wsparcia powstania pod wodzą byłego prezydenta Manuela Bonnity przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Miguelowi Davila
  1911-stłumienie antyamerykańskiego powstania na Filipinach
  1911-wprowadzenie wojsk amerykańskich do Chin
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Hawany (Kuba)
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Panamy podczas wyborów
  1912-napaść wojsk amerykańskich na Honduras
  1912-1933-okupacja Nikaragui, ciągła walka z partyzantami. Nikaragua przekształciła się w kolonię monopolu „United Fruit Company” i innych firm amerykańskich
  1914-wojska amerykańskie wchodzą do Republiki Dominikany, walki z powstańcami o Santo Domingo
  1914-1918-seria najazdów na Meksyk
  1914-1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat
  1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany
  1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny
  1917-1918-udział w I Wojnie Światowej. Początkowo Ameryka utrzymuje neutralność czyli sprzedaje broń za astronomiczne kwoty, bogaci się niewyobrażalnie, przystępuje do wojny dopiero w 1917 roku to znaczy prawie przy samym końcu, straciła zaledwie 40 tysięcy ludzi (przykładowo Rosjanie 2 miliony) ale po wojnie ogłasza się głównym zwycięzcą
  1918-1922-interwencja w Rosji
  1918-1920-Panama. Po wyborach wprowadza wojska w celu pacyfikacji zamieszek
  1919-Kostaryka. Powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Tinoco. Pod naciskiem USA Tinoco zrezygnował ze stanowiska prezydenta jednakże niepokoje w kraju nie ustały. Lądowanie wojsk USA w celu „obrony amerykańskich interesów”. Wybór na urząd prezydenta D. Garia. W kraju przywrócono rządy demokratyczne
  1919-wojska amerykańskie walczą po stronie Włoch przeciwko Serbom w Dalmacji
  1919-wojska amerykańskie wchodzą do Hondurasu podczas wyborów
  1920-Gwatemala. Dwutygodniowa interwencja
  1921-Amerykańskie wsparcie dla rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Gwatemali Carlosa Herrero w interesie „United Fruit Company”
  1922-interwencja w Turcji
  1922-1927-wojska amerykańskie w Chinach podczas powstania ludowego
  1924-1925-Honduras. Amerykańskie wojska napadają na kraj podczas wyborów
  1925-Panama. Wojska amerykańskie rozpraszają i tłumią strajk generalny
  1926-amerykańska inwazja na Nikaraguę
  1927-1934-Na całym terytorium Chin stacjonują wojska amerykańskie
  1932-Salwador. Inwazja od strony morza. W tym czasie trwało powstanie
  1936-Hiszpania. Wprowadzenie wojsk podczas wojny domowej
  1937-pojedyncze starcie militarne z Japonią
  1937-Nikaragua. Z pomocą wojsk amerykańskich Somoza dochodzi do władzy obalając legalny rząd Sacasa. Somoza zostaje dyktatorem, członkowie jego rodziny rządzili krajem przez 40 lat
  1939-wprowadzenie wojsk do Chin
  1950-1953-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA
  1961, kwiecień-próba amerykańskiej inwazji na Kubę w rejonie Zatoki Świń w celu obalenia rządu Fidela Castro
  1965-1973-wojna w Wietnamie. Największy udział sił zbrojnych USA po II Wojnie Światowej
  1979 – Obalenie/ zamordowanie Mosadeka w Iranie
  1964-1973-operacja zbrojna USA przeciwko Frontowi Patet Lao w Laosie. Brało udział ponad 50 tysiące ludzi
  25 października 1983-czerwiec 1985-operacja wojskowa USA „Nagła furia” na Grenadzie w celu obalenia lewicowego rządu tego wyspiarskiego państwa
  1986, kwiecień-po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych USA rozpoczęły akcje wojskowe przeciwko Libii. Zbombardowano dzielnice mieszkalne Trypolisu i Benghazi
  1989, grudzień-wojskowa operacja USA pod nazwą „Just Cause” w Panamie w celu 1991-1995 i 1998-1999 usunięcia szefa kraju, prezydenta Noriegi, oskarżonego o handel narkotykami i o popieranie terroryzmu
  1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza”, w wyzwoleniu Kuwejtu od irackiej okupacji
  1991-1995 i 1998-1999-wojna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii Bombardowanie dywanowe Krajiny spowodowalo smierc 200 000 Serbow.
  1993, 17 stycznia-USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie , według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu
  1993, 26 czerwca-USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha
  1996, 3 września-USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku
  1998, 20 sierpnia-atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii
  1999, 24 marca-operacja „Sojusznicza siła”. Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę
  2001, 7 października-Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku
  2003, 20 marca-wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”
  2008, sierpień-konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji
  2011, 19 marca-wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię
  2013, wspieranie Al-Kaidy (co za perfidia!) w Syrii
  2013, Obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie
  Od 1948 roku nieustajaca wojna na Bliskim Wschodzie i podboj Afryki.

  I prosze zauwwazyc jak trudno byc sasiadem USA.

Sorry, the comment form is closed at this time.