Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Robert Winnicki: strach przed Rosją napędzają środowiska, które zlikwidowały niepodległość Polski na rzecz Brukseli i Waszyngtonu

Posted by Marucha w dniu 2017-01-20 (Piątek)

PiS i liberalna opozycja to dwa skrzydła obozu okrągłostołowego, które są odpowiedzialne za likwidację suwerenności Polski – jedni czynią to z naciskiem na wasalizację bezpośrednio wobec Waszyngtonu, a drudzy wobec Brukseli i Berlina – mówi Kresom.pl poseł Robert Winnicki.

– Jednostki armii amerykańskiej, które przybyły do Polski, to typowa błyskotka, która ma walor przede wszystkim propagandowy. Ich obecność niewiele Stany Zjednoczone kosztuje, tak jak i niewiele kosztować będzie ewentualne ich wycofanie do pobliskich Niemiec – mówi Kresom.pl poseł Robert Winnicki, komentując przybycie armii amerykańskiej do Polski.

– Znamienne, że zarówno „patriotyczny” PiS, jak i liberalna opozycja mówią w tej sprawie jednym głosem. Oba te skrzydła obozu okrągłostołowego są odpowiedzialne za likwidację suwerenności Polski – jedni czynią to z naciskiem na wasalizację bezpośrednio wobec Waszyngtonu, a drudzy wobec Brukseli i Berlina. Podpisanie traktatu lizbońskiego, ściągnięcie tu amerykańskich wojsk, niedawna deklaracja ministra Waszczykowskiego za federalną Europą – wszystko to wpisuje się w logiczny ciąg – dodaje lider Ruchu Narodowego.

– „Rosyjska agresja” ma być kluczem do wyjaśnienia całej złożoności sytuacji międzynarodowej, w której ważą się interesy rozmaitych podmiotów. Tymczasem, napędzanie tego typu histerii nie ma żadnych walorów poznawczych. Najbardziej martwi mnie jednak całkowite uprzedmiotowienie Polski przy aplauzie wszystkich głównych sił politycznych.

– Obama wysyła tu wojska pod koniec swojej kadencji, wiedząc że Trump zamierza zmienić charakter dotychczasowych relacji z Rosją. Terytorium Polski jest więc narzędziem rozgrywania odchodzącej ekipy rządzącej w USA przeciwko swoim następcom z przeciwnego obozu, jest miejscem harców amerykańskiej „partii wojny” z kręgów globalistycznych celem zachowania wpływów – dodaje parlamentarzysta.

– Zastanawiam się, gdzie entuzjaści stacjonowania obcych wojsk w naszym kraju mają rozum. Być może porównanie przebywania Armii Czerwonej do 1993 roku do obecnej sytuacji jest pewnym nadużyciem, przypomnę jednak wiarołomstwo Zachodu, szczególnie Anglosasów, wobec Polski podczas II wojny światowej. Nawet po tym, gdy wraz ze Stalinem USA i Wielka Brytania przystały na wejście Polski w sowiecką strefę wpływów i utratę Kresów Wschodnich, alianci zachodni obstawiali zachodnią granicę Polski jak najmniej godzącą w interesy pokonanych Niemiec.

Zachód sprzedał nas już w Teheranie i Jałcie, a zachodnią granicę Polski ustalono dopiero w Poczdamie zgodnie z życzeniem Stalina. Oczywiście, ciężko być tu wdzięcznym sowieckiemu dyktatorowi, ponieważ ZSRR wchodził do wojny nie po to, by Polska zyskała Ziemie Zachodnie, niemniej, wynika z tego jeden istotny wniosek: stacjonowanie obcych wojsk to nic dobrego – przekonuje poseł Ruchu Narodowego.

– Przede wszystkim jednak amerykańscy żołnierze w Polsce to wyraźny sygnał dla świata, że polskie sprawy nie rozstrzygają się w Warszawie, lecz w Waszyngtonie. Peany na cześć Amerykanów wygłaszane przez premier Szydło to także cios w morale naszej własnej armii. Widocznie niepodległa Polska wykracza poza horyzont myślowy znacznej części polskiej klasy politycznej, skoro nie możemy funkcjonować inaczej niż „wschodnia flanka” czy „przedmurze” – mówi Robert Winnicki.

http://www.kresy.pl

Komentarzy 87 to “Robert Winnicki: strach przed Rosją napędzają środowiska, które zlikwidowały niepodległość Polski na rzecz Brukseli i Waszyngtonu”

 1. gmo said

  Nie ma czegos takiego jak polityka amerykanska ,niemiecka,brukselska.Tak sie od lat potocznie mowi.Wszystkim kreci reka zyda.No ale zydek Winnicki pewnie o tym nie wie.

 2. Czesław z prowincji said

  mądry chłopak ,mądre słowa -tyle że prawie bez naszego Polaków poparcia .

 3. JerzyS said

  Panie Boże,
  chroń mnie od przyjaciół,
  bo od wrogów obronię się sam!

 4. Bogaty Miś said

  ad1.
  jakie dowody że Winnicki jest Żydem?

 5. anATOM said

  ty GMO jebnij się w czache bo zwoje w bani się tobie poplątały.

 6. Ad 1, Gmo

  Normalnie, nie powinno się na takie pierd.nięcia reagować, ale – być może – Gmo to licealista, napalony i naśladujący starszych i głupszych.

  Panie Gmo – pan wypluj te słowa! Albo pan pokaż to miejsce, gdzie jest napisane, że Winnicki to „zydek”. A jeśli nie, to pan sam jesteś „zydek” i przebrzydek, i pan pójdziesz pocałować Winnickiego w momencie, kiedy Winnicki na du.pie nie siedzi .

  Co do polityki – to polityka niemiecka istnieje z pewnością i zaczęła się (najpóźniej) z Bismarckiem. Pełna niepowodzeń, falująca, ale wciąż ta sama.

  Polityka amerykańska nie jest do końca samodzielna, ale też w Stanach istnieje coś takiegojak armia i posiadanie Izraela w wiecznych kłopotach jest dla amerykańskiej strategii globalnej darem z nieba; coż to za wspaniały pretekst, żeby minować drogi Chińczyków do ropy naftowej i próbować trzymać Rosję w szachu od strony geograficznych kaleson?

  Dla odmiany zgoda – samodzielna polityka brukselska, ta w imię racji stanu Unii (konstrukcji z parchatych klocków Lego), rzeczywiście nie istnieje i trzeba zadzierać łeb w kierunku rządu światowego.

  PS
  Widzę w tym momencie, że nie jestem sam w zachęcaniu Gmo, żeby się palnął w łeb.

 7. Waclaw-L said

  „…to polityka niemiecka istnieje z pewnością…”
  Tak jak polityka polska, istnieje z pewnością.
  Ta banda co robi politykę niemiecką przezimowała wygodnie w cieple w czasie wojny u swych ziomków, w USA.
  Podobnie polityka polskiej misji katolickiej czy w tak zwanych Instytutach Polskich w Niemczech. Robią ją przebierańcy.

 8. Marek said

  Brawa dla posla Winnickiego. Trudno znalezc w zazydzonym sejmie podobnie wypowiadajacego sie na temat jw.

 9. Obserwator said

  Do Gmo. Takie nazywanie narodowców żydami stosują żydki. Sam się z tym spotkałem. Tak, że ten Gmo to z całą pewnością menda żydo-chazarska, chcąca popsuć wizerunek osoby, która jest muuuuu niewygodna.

 10. Greg said

  ORMO czuwa….dalej?

 11. Re 11, Waclaw-L

  Owszem, polityka niemiecka istnieje.
  Raz nazywa się jawnie Drang nach Osten, a raz woli termin Mitteleuropa. Wciąż odwdzięcza się bośniackim, albańskim i ukraińskim sojusznikom. Polskę wykupiła do cna i nadzoruje nas bez dbania o pozory. Jawnie stara się o wyprowadzenie Amerykanów z Europy i robi interesy z Rosją, wydzierając się, że jest przeciwnie. Owszem, gnije moralnie od środka i wyludnia się, ale może być Pan spokojny – krok marszowy może wrócić szybciej, niż nam się to może wydawać.
  To wszystko z mojej strony i nikt nie ma obowiązku ze mną się zgadzać.

 12. Wełna said

  „Oczywiście, ciężko być tu wdzięcznym sowieckiemu dyktatorowi, ponieważ ZSRR wchodził do wojny nie po to, by Polska zyskała Ziemie Zachodnie”

  -jakie sens, oprócz „przyłożenia” Rosji ma ten cytat – po co wchodziła do wojny to jest jasne, nawet nie miała wyboru, a to, że Ziemie Zachodnie są nasze to niezaprzeczalnie dzięki niej.

  Ale i tak chwała Mu za odwagę.

 13. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – „Ale i tak chwała Mu za odwagę.”

  Dokładnie tak !!!!

 14. Aguirre said

  ad 12) Po prostu chciał doprecyzować żeby żaden psychol nie dowalił mu, że jest „sowieckim” agentem. Ostatnio za umiarkowanie pozytywny komentarz wobec Rosji i negatywny wobec USA dostało mi się na PCH 24. G. Braun, który w swoich wypowiedziach jest jeszcze bardziej ostrożny (wobec Rosji) lecz ośmiela się krytykować USA i stacjonowanie wojsk tego państwa w naszym kraju również w komentarzach na YT został okrzyknięty sowieckim agentem Putina.
  ad 1) Niczym się to nie różni od rzucenia w kogoś inwektywą: ruski agent. Tak można siać zamęt i skłócać polską prawicę w nieskończoność i o to chodzi prawda?
  Podoba mi się nowa inicjatywa RN i sojusz konserwatywno-narodowy. Przeglądałem ich program i zaczynają mówić zdroworozsądkowo. Winnicki chce przekształcić RN żeby nie był radykalniejszym ramieniem PIS tylko kieruje go na tory realistyczno ND-eckie i oby im się udało.

 15. Tekst przekazany przez Pana Winnickiego zawiera fakty ,które zna każdy Polak dlatego Panowie i Panie, proszę się nie kłócić.Polska jako kraj, jako państwo jest bardzo bogate w złoża,którymi byli zainteresowani Rosjanie za czasów CCCP jak i administracja USA (kartele,koncerny) w roku 2017.Rosja i USA od roku 1945 do dzisiaj decydują o sytuacji na naszej planecie.Chiny za kulisami.

  Korzystajmy dla siebie,dla swoich rodzin, dla społeczeństwa z tego podziału na który w kontekście państwa Polska, żadna administracja od 1989 roku do dzisiaj (nie mylić z pseudo rządami)w Polsce nie ma wpływu.

  Bez znaczenia są podziały w Polsce na Hebrejczyków,
  Rosjan, Niemców,nawet Polaków(w mniejszości) w administracji w Polsce.

  Oni w administracji w Polsce,mówią ,piszą po polsku,posiadają nawet polskie obywatelstwo ale nigdy nie pozwolą na wolną, suwerenną Polskę ,która była i jest w stanie, sama zabezpieczyć egzystencję nawet 60 milionów Polaków w Polsce.

  Wirus Polska jest zarażliwy i grożny dlatego od roku 1945 do dzisiaj, w roku 2017 trwa okupacja Polski.Polska jako państwo jeszcze przetrwała. Państwo „Polska” ma szanse na wolność? Tak.

 16. Boydar said

  Drogi Misiu, wyreguluj sobie ostrość widzenia widelcem a nawet dwoma (podobnie jak z lornetką). Tu nie potrzeba żadnych dowodów, on już się urodził z dowodem na twarzy

  Nie w tym rzecz, bo tak donikąd nie dojdziemy. Z expose p. Winnickiego wynika kilka konkretnych wskazówek dla nas użytecznych; a fakt kto to mówi, jest tylko przesłanką dodatkową. Jak sięgnę pamięcią, to od bardzo dawna gojom nie przysługuje prawo głosu publicznego, wiec musimy w rozważaniach zadowolić się tym co los niesie. Póki co przynajmniej.

 17. bałwan ze sniegu said

  Panie Marku, gwoli ścislości, to nie są Hebrajczycy.

 18. NC said

  Winnicki zwięźle przedstawił sytuacje polityczna w Polsce, na użytek zamieszkujacego ją tubylca, który, tak jak głosi hasło Gajówki, „ma poglądy, ale nie wie skąd, dlaczego właśnie takie i po co je pokazuje”.

  Wywołało to.natychmiastowy klangor kontrolerów, którzy wola dmuchać na zimne, także w Gajówce – jeszcze jaki leming albo dwóch zaskoczy, i po co to?

 19. Joe said

  Najbardziej jednak POdoba mi sie POstawa „agenta” Maruchy.Gdyby tak wszyscy przestali pakowac POmiedzy uszy tyle badziewia o agenturach,a zajeli sie sensowny rozwiazaniem , dochodzenia do Prawdy,zycie napewno staloby sie Lepsze i mniej piatkowych depresantow „tagalo sie na wlasne zycie”…

 20. Do 17.Sorry.Dziękuję.Przepraszam.Mała tastatura.

  Oczywiście musi być: Hebrejczycy.Specjalnie nie używam gloryfikowanego przez media słowa „żydzi”,”hazarzy””autochtoni”. Pomijam fakt , że hebrejczycy w Polsce,są analfabetami,gdyż nie znają ..hebrejskiego, tory, talmudu a nawet bibli.

  Specjalnie w tych dyskusjach o wolność Polski, pomijam Watykan i wiary.

  Nie pomijam zdyscyplinowanego społeczeństwa inwestującego w rodziny,
  w oświatę, w naukę, języki, programowanie, sport, zdrowie i ….w budowę własnej broni jądrowej, atomowej.Dla wolności i pokoju w Polsce i w EU.

  Okupanci w Polsce od roku 1945 do dzisiaj, muszą mieć respekt dla zdyscyplinowanego społeczeństwa.Na ten szacunek Polacy muszą przez cały czas pracować i współpracować ze sobą w Polsce ale i poza Polską.

  Ponad iluzoryczne układy polityczne.Najpierw Polska a potem inni..

  Mafie rosyjskie, triady, wietnamskie, arabskie, yakuza, które nie mają broni atomowej mają gigantyczne wpływy za aprobatą „scenarzystów”.

  Szanujmy siebie ale i wszystkich Polaków w Polsce i poza Polską.Pomagajmy sobie i innym Polakom.Jedyny cel dla wszystkich Polaków w Polsce i dla emigracji polskiej to wolność Polski jako państwa i ojczyzny.
  __________
  Bez krwi na ulicach w Polsce?Tak.To jest realne.

 21. Waclaw-L said

  Uwiarygodnił się niewyszukanym monologiem odnośnie Giertychów. Bo oni wiedzieli kto jest kto.
  Pierwszy w LPR podniósł głos oburzenia Pan Macierewicz. A dokończył Pan Winnicki.
  „kto to mówi, jest tylko przesłanką dodatkową”
  Pełna zgoda, ale bądźmy wtedy konsekwentni, w stosunku do Polaków także.

 22. Joannus said

  Ad 18
  Sensowna uwaga.

 23. Boydar said

  Kto jest kto, dzisiaj wie już tylko Pan Bóg. Ponieważ jednak „nie masz już Greka ani Żyda” (choć zupełnie nie wiem jak Chrystus ich odróżniał), narodowość nie może stanowić podstawy oceny wypowiedzi. W wykładzie Winnickiego występuja tendencyjne luki i nie da się pominąć tego faktu. Wynika z niego natomiast ograniczony kredyt zaufania. W przypadku np. Żyrinowskiego jesteśmy gotowi taki stan rzeczy przyjąć a nawet zaakceptować; nie widzę więc powodu dla specjalnego traktowania pana Wu.

 24. Waclaw-L said

  Re 11 Rozpuszczalnik,

  Powtórzę za
  GMO,
  „Nie ma czegos takiego jak polityka amerykanska ,niemiecka,brukselska”
  Pan się z powyższym nie musi oczywiście zgadzać, ale taka jest prawda.
  Trza tu wiele lat siedzieć, mieć kontakty i oczy otwarte.

 25. Waclaw-L said

  Ad 23, Boydar,
  Dokładnie.

 26. snag said

  Zawsze kiedy widać jakieś światełko w tunelu i jest nadzieja, zaraz znajdzie się hasbara trol/e Polina i maci/ą wodę a polin-suckers poslusznie przytupują. Prawdę mówiąc nie zawsze jestem pewny czy polin-suckers czy przypadkiem pomocnicza ekipa ,…

  Rzygać się chce ,…

  Gdzieś trzeba zacząć, Winnicki to potencjalny materiał na lidera, dajcie mu szansę zamiast gnoić ,…

  ——
  Ludzie, co się dzieje… chyba się zgodzę ze Snagiem… !!!
  Admin

 27. snag said

  Rozpuszczalnik @ 6

  ”armia i posiadanie Izraela w wiecznych kłopotach” moze nie tyle amerykanskie sily zbrojne co Military Industrial Complex, przed ktorym ostrzegal Eisenhower ,…

 28. snag said

  Marek Lipski ,…

  Nie ‚Hebrejczyków’ a zydow. Hebrajczycy zmieszali sie z innymi plemionami, przyjeli wiare jaka byla wygodna w danym okresie, np. w czasie dominacji Seleucidow z racji ekonomicznej odchodzili od judaizmu na rzecz Grekow, pozniej Rzymu, jak Herod, czy Islamu w czasie podboju Kalifatu z racji wyzszego opodatkowania innowiercow. Hebrajczycy o ktorych p. wspomnial to dzisiejsi Palestynczycy i prawowici wlasciciele tej ziemi ,…

 29. Re 24, Waclaw-L

  Problem prawdy jest już rozwiązany, od kiedy Pan zadecydował, że „taka jest prawda”.

  Chodzi mi teraz wyłącznie o pańskie stwierdzenie, cyt. „Trza tu wiele lat siedzieć, mieć kontakty i oczy otwarte.”
  Naciskam na zaimek przysłowny „tu” i pytam, gdzie trzeba siedzieć, żeby coś w sprawie polityki innych krajów zrozumieć? Czy na przykład siedzenie we Francji (mój przypadek) odbiera mi szansę na rozumienie?

  (Przypominam, że nie chodzi mi o przedmiot sporu, tylko o metodę. Nie jestem z natury upierdliwy, ale chciałbym, aby po naszej incydentalnej wymianie poglądów podłoga została posprzątana.)

 30. snag said

  Marek Lipski @ 20 ,…

  Nie mała bo tym samym afirmujesz p. ich rzekome prawo do tej ziemi i usprawiedliwiasz dławienie aspiracji autochthonow, nie wspominając że usprawiedliwiasz rasową czystkę i apartheid które wdrażają pod woalką samoobrony ,…

 31. ojojoj said

  Zaczyna gadac jak Lepper. Jak zacznie kto-co-i za co, to dopadnie go seryjny samobojca i sie bajka skonczy.

  do 14 Aguirre
  Zeby kierowac na ND-ckie tory, trzeba najpierw nazwac „rzeczy” po imieniu (albo nochalu) i pokazac palcem. Winnickiego na to nie stac, tak jak reszte politykow.

  do 23 Boydar
  To proste, Chrystus ich odroznial po ubiorze i kiju. Zwykly czlowiek ubrany byl normalnie i chodzil bez kija.

 32. NICK said

  Rozsądnie, Lubelaku napisałeś.

  [bo coraz mniej pisać można; Gajowicze też chcą rzyć]

 33. Do 30.Dziękuję za opinie.
  Nie reklamuję i nie jak sugerujesz „usprawiedliwiasz rasową czystkę” ale oczekuję reform, korzystnych tylko dla Polaków w Polsce i to , bez walk ulicznych w Polsce.Proszę sprawdzić przy okazji wzrastające ceny za wodę pitną i paliwo.
  Ruch Narodowy w obecnym składzie ,tak jak skrajna prawica i lewica wraz z popisową administracją tworzą iluzje dla wyborców.Nie znoszą do dzisiaj apartheidu w Polsce,skierowanemu przeciw następnemu pokoleniu w Polsce.
  Nawet nie protestują.Niestety wraz z aprobatą Watykanu i innych wiar w Polsce.
  Tak długo jak będzie apartheid w Polsce i rasizm skierowany przeciw mieszkańcom Polski,przeciw następnemu pokoleniu w Polsce, uważam że szkoda czasu dla makentingu politycznego z którego pseudo „liderzy” korzystają.Oni się cieszą a naród Polski,przez cały czas jest pod okupacją.
  Tchórze polityczni w administracji w Polsce mają do dzisiaj w 4 literach Rodziny z dziećmi w Polsce.Posłowie wraz z senatorami do dzisiaj bojkotują znane i sprawdzone systemy zachodnie ,przykładowo w Służbie Zdrowia.Zakazują,zabraniają od roku 1989 do dzisiaj.
  Do 28.Dzięki. Palestyńczycy(Kanaan) piszą i czytają po arabsku a język hebrejski nigdy nie był językiem arabów.Powstanie języka arabskiego datuje się na VII wiek n.e.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Palestyna
  Polecam przy okazji stronę:
  http://www.imperiumromanum.edu.pl/artykul/stosunki-gospodarcze-ziem-polskich-z-imperium-rzymskim/

 34. Waclaw-L said

  29 Rozpuszczalnik,
  Tu, to znaczy na miejscu, w Narodzie, którego politykę chcemy poznać, np. w Niemczech lub Rosji.
  Samo siedzenie np. we Francji oczywiście nic nie daje. Trza mieć kontakty. Innymi słowy, korzystać ze źródeł. I oczy otwarte, jak nas Pan uczył, po owocach…

 35. Waclaw-L said

  „Kto jest kto, dzisiaj wie już tylko Pan Bóg”
  Pełna zgoda, chociaż uczył …po owocach ich poznacie. Jak Pan poznaje Pana Wu po owocach Jego urody.

 36. Waclaw-L said

  29, Rozpuszczalnik,
  „…od kiedy Pan zadecydował, że „taka jest prawda””
  Ja nie zdecydowałem. Ja doświadczyłem tego, osobiście.

 37. snag said

  Admin @ 26 ,…

  Pan zgadza sie ze mna czesciej niz sie do tego przyznaje 😉 ,…

  Brak moich komentarzy to na ogół zgoda, choć nie zawsze.
  Admin

 38. snag said

  Marek Lipski @ 33 ,…

  Mnie chodzi konkretnie o czesc akapitu gdzie sugerujesz obecnosc Hebrajczykow nad Wisla – W Polsce nie ma Hebrajczykow i prawde mowiac nie ma juz nigdzie jako takich, co zostalo z Hebrajczykow to zasymilowana mieszanka roznych plemion, ras i kultur ktore reprezentuja Palestynczycy ,…

  Rozumie ze nieostrozne przejezyczenie ale prostuje zeby jakies listwy nie wykorzystaly potkniecie i nie powielaly 😉 ,…

 39. Re 34, 36, Waclaw-L

  Nie powiem dlaczego, ale będę się odtąd starał omijać Pana z wielką ostrożnością.
  Pozdrowienia.

 40. snag said

  Marek Lipski ,…

  Na marginesie, zydzi sprytnie wykorzystuja takie potkniecia bo sankcjonuja ich roszczenia i rzekome prawo do tej ziemi ,…

 41. Waclaw-L said

  „…będę się odtąd starał omijać Pana z wielką ostrożnością.”
  Pan nie pierwszy. Jeśli zadaje się pytania o przyczyny i bada wytrwale, to wcześniej czy później natrafia się na takie postawy. Pół biedy jeśli na tym się kończy.

 42. gmo said

  ad.16 Widze jeden trzezwo myslacy.

 43. Bogaty Miś said

  ad 16
  Panie Boydar,
  Chopin raczej napewno był genetycznie aszkenazyjczykiem, o czym świadczy nie tylko jego profil i nos w szczególności, ale też choroba, genetyczna, która go wyniszczała całe życie (nie była to gruzlica, bo sekcja dokonana przez dra Cruvelier wykazała, że płuca są OK, a serce zniszczone). To była choroba na którą cierpi 10% populacji aszkenazyskich Żydów i na którą zmarła też w dzieciństwie siostra Chopina. Ostatnio był pomysł, aby zbadać serce Chopina, które jest w koniaku w kościele na Krakowskim Przedmieściu, ale rząd się nie zgodził i dobrze, bo wiadomo, co wyszłoby na jaw.
  Wszystko to dowodzi, że geny nie decydują o narodowości. Chopin uważał się za 100% Polaka. Stworzył w muzyce polski archetyp. Nie odpowiadał na listy pisane do niego po francusku przez Polaków. Według tego, co napisał w swych listach, byłby uznany za ewidentnego antysemitę (podobnie jak George Sand, patrz: „Zima na Majorce”). Tak się zresztą stało: krytyczka muzyczna „Guardiana” napisała o nim artykuł pełen nienawiści z powodu jego poglądów.
  Istnieją twarde, niepodwarzalne dowody na to, że Chopin uważał się wyłącznie za Polaka, choć prawdopodobnie istnieją (w koniaku), dowody na to, że był z pochodzenia Żydem.
  Na koniec: Endecja dopuszczała ludzi pochodzenia żydowskiego do swych szeregów pod warunkiem bycia Polakami z poglądów.

 44. Marucha said

  Re 43:
  Znowu wracają jakieś mętne, wysoce subiektywne poglądy na temat narodowości. Jakieś pomieszanie konkretnych biologicznych faktów z odczuciami, sentymentami itd.

  „Geny nie decydują o narodowości”.
  Bzdura.
  Geny są dane raz na zawsze.
  A to, czy człowiek się uważa za Żyda, za Polaka czy za Portugalczyka – może się zmienić jeszcze kilka razy w ciągu jego życia.

  Niejaki Olisadebe „uważał się” za Polaka i przekonał do tego kupę idiotów. Po czym okazał się na dobrą sprawę anty-Polakiem.

 45. Bogaty Miś said

  ad 44
  Panie Admin,
  czy to oznacza, że ludzie, którzy mają gen słowiański, nigdy nie zmieniają narodowości, nawet gdy wyemigrują? Ani też ich dzieci z ojca i matki – Polaków? A ci wszyscy Niemcy, którzy urodzili się z ojców rosyjskich – żołnierzy sowieckich – którzy zapłodnili co najmniej milion jeśli nie więcej, niemieckich kobiet, to co – mają narodowość rosyjską, czy niemiecką ?

  Moje poglądy nie biorą się z subiektywnego „widzimisię”. lecz z prób dociekania prawdy. Co Pan na to; tylko proszę merytorycznie argumentować.

 46. gmo said

  Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu skandalicznego zachowania Roberta Winnickiego na Ślęży. Swoim zachowaniem pokazał, że nie tylko nie ma szacunku wobec przedchrześcijańskich tradycji, ale najwyraźniej nie przeszkadza mu niszczenie zabytków.

  Pomijając już kwestię kultowości rzeźb ze Ślęży, Winnicki dopuścił się aktu wandalizmu wobec nielicznych świadectw naszej starożytności. Człowiek uważający się za nacjonalistę i kreujący się na przywódcę nie może tak robić. Takie zachowanie jednego z liderów Ruchu Narodowego nie rokuje dobrze. Przykład idzie „z góry”, a od osób mieniących się narodowcami oczekuje się poszanowania, wręcz aktywnej ochrony dziedzictwa kulturowego.

  Stowarzyszenie „Niklot” domaga się od p. Winnickiego oficjalnych przeprosin i zapewnienia, że takie zachowanie się już więcej nie powtórzy.

  Zarząd Główny Stowarzyszenia na rzecz Tradycji i Kultury „Niklot”

 47. peacelover said

  add 45 Boga Mis

  Na poparcie Pana argumentu przytaczam historyczny „JASYR” czyli porywanie polskich dzieci,
  by wychowac je pozniej w duchu tureckiego militaryzmu na wspanialych i b. groznych wojownikow.
  (Tzw. JANCZARZY !!!) .

 48. Bogaty Miś said

  ” „Po pierwsze zdjęcie nie jest aktualne, pochodzi sprzed kilku lat. Po drugie zostało celowo wydobyte i użyte przez ludzi zajmujących się
  „zawodowo” zwalczaniem RN. Po trzecie – nie byłem autorem napisów na rzeźbie, nie pochwalam tego. Po czwarte – uważam, że siadanie na tej rzeźbie nie było właściwe ani odpowiedzialne. Podkreślam, ze nie miało w sobie żadnej ukrytej intencji, będąc wyrazem niefrasobliwej, wycieczkowej beztroski. Po piąte – jeśli ktoś uznaje to zachowanie za niestosowne proszę by przyjął moje zapewnienie, że jest mi z tego powodu przykro.” – tłumaczy Robert Winnicki.

  Komentarz Gmo (46), świadczy o zasadniczym niezrozumieniu istoty narodowości. Pogańska słowiańskość nie ma nic wspólnego z narodem polskim, w sensie ideowym, czyli takim, jak ujmował go Dmowski, który twierdził, że polskość Polaków, czyli marodowość polska, nie istnieje bez katolicyzmu, czyli chrześcijaństwa, a więc nie może mieć nic wspólnego z pogaństwem. Z tego samego powodu z polskością nic wspólnego nie ma bolszewizm, nazizm, albo ideologia gender, bo to są ideologie neopogańskie, które dążyły i dążą do likwidacji polskości (narodu). Jeszcze w XVI- tym wieku, w szczecińskiem był zwyczaj pogański (słowiański) ucinania kosą głowy obcemu, który się napatoczył w czasie żniw, w celu uzyskania dobrych plonów. Jest to pogański element ofiarnictwa ludobójczego związanego z przekonaniem, że bez ofiar z ludzi niemożliwy jest dobrobyt. On powraca zawsze w ideologiach neopogańskich (bolszewizm, nazizm, gender). Nie mam czasu się rozpisywać, więc tylko o gender: ludobójstwo zalecane przez gender, to swoboda przerywania ciąży, aby pozbyć się ograniczeń w zdobywaniu pieniędzy na życie (dziecko zabiera czas) oraz pozbyć się człowieka, na którego trzeba wydawać pieniądze, co sprawia, że ma się mniej pieniędzy na siebie samego (mniejszy dobrobyt).
  Na tym kończę komentowanie neopogańszczyzny, która nic wspólnego z narodem polskim w rozumieniu Dmowskiego, nie ma.

 49. @ Marucha

  Myślę, że czasem niełatwo jest być właścicielem Gajówki.
  Nie jest to naturalnie hotel, gdzie właściciel musi akceptować wszystko, co się rusza, ale idea forum też zawiera w sobie obowiązek akceptacji różnych poglądów (byle wyrażanych w sposób cywilizowany).
  Co nie znaczy, że właściciel nie miałby czasem ochoty dać kopa w okolice kości ogonowej i to może być przyczyną chwilowych napieć, a czasem chronicznej frustracji.

  Ale do rzeczy.
  Nie wiem, czy Miś utrzymujący, że jest bogaty, jest Judejczykiem czy szabesgojem, ale – świadomie lub nie – pracuje na rzecz tych Izraelitów, którzy do każego wybitnego w dobrym lub złym sensie człowieka przylepiają na ślinę etykietkę „nasz człowiek”. Grzebać i szukać żydostwa w trupach ludzi, którzy nie mogą wstać i dać w mordę, to specjalność tego draństwa. Kiedy w dodatku (to akurat bez żadnego związku z Chopinem) ktoś miał w żyłach 4% Chazara i 96% Polaka, wtedy rozlega się chórek o śmierdzącym oddechu, że to był Żyd. Ciekawe, że w Izraelu, gdzie średnio zawartość Żyda w Żydzie jest być może wyższa od przeciętnej, nic szczególnego „na odcinku” geniuszu się nie dzieje. Ot, zwykły orientalny kraik, który bez stałej światowej transfuzji (zwłaszcza z USA) rozpłaszczyłby się w środku trzecioświatowych statystyk.

  (Kiedy już ostatni człowiek z IQ powyżej 80 zostanie obwołany Żydem, przyjdzie pewnie kolej na zwierzęta z intelektem powyżej kurzego, z wyjątkiem niekoszernych świń, naturalnie.)

 50. Marucha said

  Re 45:
  Nie lubię długich wpisów, ale cóż…

  Narodowość się nie zmienia. Można zmienić obywatelstwo. Nawet więcej, niż raz. Można też mieć kilka obywatelstw jednocześnie.

  W wielu dokumentach wyraźnie odróżnia się narodowość od obywatelstwa.

  Niektóre nacje nie odróżniają tych dwu rzeczy, stąd też Murzyn z Afryki bywa nazywany Szwedem albo Anglikiem. Zwyczaj ten dotarł do Polski, stąd „Polak” Ugonoh czy „Polak” Olisadebe.

  A historia zna przykłady, gdy rzekomo „zasymilowani” cudzoziemcy, uważani za „tak samo dobrych Polaków, jak i my”, w momentach krytycznych nagle tracili swą nabytą polskość.

  Przypadek rzekomych (wyolbrzymionych przez propagandę zachodnią) „milionów” gwałtów na kobietach niemieckich jest szczególny. Można oczywiście ustalić geny dziecka. Ale z reguły, gdy ojciec jest nieznany, bierze się narodowość matki.
  Swoją drogą mit o liczbie gwałtów jest wciąż żywy:
  https://marucha.wordpress.com/2015/02/16/dwa-miliony-z-d-y-wziete-czyli-o-gwaltach-niemek-przez-ruskich-soldatow/

  Nawiasem mówiąc to właśnie Pan reprezentuje subiektywizm – opierając przynależność narodową na płynnych, uznaniowych kryteriach, zamiast na naukowo weryfikowalnej genetyce.

  Re 47:
  Nonsens.
  Ani porwanie polskich dzieci w jasyr, ani wywózka ich do hitlerowskich Niemiec, nie zmienia narodowości owych dzieci.
  Mogą jedynie nie wiedzieć o swych korzeniach.
  Dziecko wietnamskie adoptowane w Polsce też nie nabywa w sposób magiczny polskich genów. Nabywa obywatelstwo i może stać się dobrym obywatelem, wiernym Polsce.

 51. Marucha said

  Re 49:
  Mam podobne wrażenia.

  Nie ma chyba wielkiego Polaka, któremu pewne środowiska nie chciałyby dorobić żydowskich korzeni. Bo przecież Polacy nie są zdolni do wyłonienia z siebie geniuszy. Jeśli geniusz – to MUSI, absolutnie musi mieć w sobie geny żydowskie.

  Prawdę mówiąc, niezbyt obchodzi mnie narodowość Chopina. Całym życiem udowodnił, że czuł po polsku.

 52. Obserwator said

  @Gmo masz rację i przepraszam!

  Dziś w środowisku wybitnie patriotycznym w Warszawie rozmawiano o Winnickim. Niestety. Jest to ŻYDEK udający patriotę polskiego. W taki m.in. sposób chcą q…wy jewreje skanalizować polską młodzież na jewrejskie szlaki. Jak by był polskim patriotą to najprawdopodobniej w knesejmie się nie znalazł.

  Przepraszam Cię Gmo za pomówienie. Dziś otworzono mi oczy.

 53. Marucha said

  Jeszcze o narodowości i obywatelstwie.

  Jeśli konsekwentnie stosować kryteria pp. Bogatego Misia i Peacelovera, to:
  – Maria Curie-Skłodowska była Francuzką
  – Henryk Sienkiewicz był Rosjaninem
  etc. etc.

 54. Marucha said

  Re 52:
  Czy są na to jakieś dowody? Że Winnicki to Żydek?
  Pytam, bo Marucha też, zdaniem niektórych, jest Żydkiem wiodącym Polaków na manowce…

 55. Isia said

  … (54) Panie Gospodarzu …

  … całkowicie podzielam pańskie poglądy odnośnie narodowości i obywatelstwa, sama jestem Polką z dziada, pradziada … nie dopuszczam myśli, by Pan Gospodarz nie był rodowitym Polakiem, prowadząc taki patriotyczny, polski portal … rozumiem, że, z tym żydkiem, to tylko żarty …

 56. RomanK said

  Gudlaji poznaje sie po gudlajstwie…..

  http://3obieg.pl/informacja-usopal-o-skandalicznym-zachowaniu-sie-pewnych-osob-na-zebraniu-unii-stowarzyszen-organizacji-polskich-ameryki-lacinskiej-usopal-z-okazji-xx-lecia

 57. Marucha said

  Re 55:
  Pani Isiu,

  Moje poglądy są zgodne nie tylko z Pani poglądami, ale także znakomitego, choć celowo przemilczanego historyka Tadeusza Millera, który udowodnił, że Polska nie powstała dopiero w X wieku i że Polacy mieszkają na swoich ziemiach wiele tysięcy lat.
  >https://marucha.files.wordpress.com/2014/02/3000-lat-panstwa-polskiego-zip.jpg
  (Ściągnąć, usunąć końcówkę .jpg, rozpakować)
  Naród to zbiorowość, która ma wspólnego przodka.

  Oczywiście z tym żydostwem to żart. Natomiast, jak się wydaje, mam w sobie kroplę krwi Jaćwingów ze strony babci po kądzieli.

 58. Bogaty Miś said

  re 50, 51, 53
  odpowiadam tylko na poglądy wyrażone w sposób rzeczywiście cywilizowany (lizusom udającym dżentelmenów, 49, nie odpowiadam); a więc:
  -w kwestii gwałtów żołnierzy sowieckich na Niemkach oparłem się nie na propagandzie zachodniej, ale na opinii marszałka Wiktora Kulikowa, który powiedział Albinowi Siwakowi, że sukcesy sportowców enerdowskich biorą się stąd, że większość z nich ma geny rosyjskie z powodu gwałtów właśnie. Pomijam masowe relacje zródeł polskich, np. kpt. Jerzy (Biełołus) z Przyczółka Czerniakowskiego, napisał („Walka w Pożodze”), że „tylko samica jeża może czuć się bezpiecznie wobec sowieckich żołnierzy”.
  On żył w czasie, o którym pisał, podobnie jak marsz. Kulikow, który wymienił cyfrę milionową. Ja nie żyłem wtedy, mam tylko przekazy tych którzy żyli, w tym mojej rodziny.
  – w kwestii Chopina, Pan pisze:
  „Prawdę mówiąc, niezbyt obchodzi mnie narodowość Chopina. Całym życiem udowodnił, że czuł po polsku.”
  czy ja nie napisałem innymi słowami dokładnie prawie tego samego? czy Chopin sam nie uważał się wyłącznie za Polaka?
  a dodatkowo: jeśli mamy uznawać geny jako wyznacznik narodowości, to dlaczego większość Polaków, Rosjan, Serbów nie ma nosa o krzywiznie Chopina?
  jak chodzi o zdolność narodową do wyłaniania geniuszy: otóż Maria Curie-Skłodowska właśnie jest dowodem na polską zdolność do wyłaniania geniuszy. Uważała się za Polkę, i ze strony matki oraz ojca była Polką z dziada pradziada. Nie rozumiem na jakiej podstawie Pan twierdzi, że wg moich poglądów MC-S była Francuzką – czy uważała się za takową? – nigdy o tym nie słyszałem, ani nie czytałem. Czy Sienkiewicz uważał się za Rosjanina? – nigdy o tym nie słyszałem.
  Nawiasem mówiąc: Olisadebe i inni kombinatorzy i karierowicze, co zmieniają narodowość, to chłam, ja tego nie traktuję jako poważny argument.
  I jeszcze jeden argument do debaty: czy Kazimierz Pużak (jeden z procesu „szesnastu” w Moskwie) – Ukrainiec, który uważał się za Polaka i życie za Polskę oddał, był Ukraińcem, czyli chłopem polsko-rosyjskim (przecież większość Ukraińców to potomkowie zbiegłych z pańszczyzny polskich chłopów na „Wołyń” – czyli „wolność” od pańszczyzny na 30 lat). A więc jeśli urodził się Ukraińcem, to w końcu za przedstawiciela jakiego narodu mamy go uważać? – ukraińskiego? Ja w tych genetycznych kryteriach się gubię, szczerze mówiąc.

  I na koniec: jeżeli Winnicki ma być Żydem tylko dlatego, że dostał się do knesejmu (tak pisze 52 Obserwator), to biada Polakom, bo nigdy nie wydostaną się z bagna w którym toną. Będą zatapiać każdego, kto spróbuję zrobić cokolwiek sensownego w walce politycznej. Nadal czekam, choć bez wielkiej nadziei na JEDEN choćby, dowód że Winnicki jest Żydem.

 59. NICK said

  Szabesgoj.
  Wystarczy?
  Inni wstępu nie mają.

 60. Marucha said

  Re 58:

  1. Wypowiedź marsz. Kulikowa traktuję jako chełpliwy żart o zerowej wartości dowodowej. Sukcesy NRD-owni brały się głównie ze stosowania środków dopingujących, hormonów i innych praktyk, np przerywania ciąży u sportsmenek w pierwszych tygodniach.

  2. Proszę przyjąć do wiadomości to, co powtarzam do znudzenia: można być genetycznym Polakiem i ostatnim łajdakiem – można też mieć cudzoziemskie geny, a zachowywać się jak dobry Polak.
  Czy to trudno zrozumieć?
  I to powinno zamknąć dyskusję o Chopinie, Pużaku i innych przypadkach, jak np. Wincentego Pola albo Mariana Hemara.

  Odnośnie Winnickiego – zgadzam się z Panem, co już wyraźnie uprzednio zaznaczyłem.

 61. Greg said

  Proszę się z tym zapoznać!!!
  http://docs5.chomikuj.pl/2634994970,PL,0,0,Stalinowski-sza%C5%82-gwaltow-powojennych-na-kobietach.doc
  To jest szokujące!!!

  Pytanie – jak to jest wiarygodne.
  Admin

 62. gmo said

  Na historię XX wieku wpłynęli tacy tytani dywersji i zbrodni, jak Hitler, Houston Chamberlain, Dwight Eisenhower, Giscard D’Estein, Francois Mit- terrand, George Shultz, Henry Kissinger, Helmut Schmidt, Willy Brandt, Olof Palmę, W. Churchill, George Bush (senior). Niemal sami Żydzi, może poza Olofem Palmę zamordowanym w zamachu.

 63. gmo said

  ad.52 Alez nie ma sprawy.Kazdy bladzi w jakims stopniu.

 64. Greg said

  Nie wiem Adminie.
  Pani Ola nie tłumaczy bzdur.

  ——
  Nikt z nas nie ma możliwości weryfikacji wszystkiego.
  Admin też z parę razy się nabrał.
  Admin

 65. Wełna said

  A Kosiński przeżył sam to o czym pisał więc pisał prawdę…
  ZSRR wywołał wojnę żeby sobie pogwałcić…
  Drezno, Tokio, Nagasaki – to tylko pomyłka…
  Obozy były polskie…
  Niemcy to porządny naród – to hitlerowcy byli…

 66. gmo said

  ad.58 Zajrzyj mu do rozpora niedowiarku.

 67. gmo said

  ad.51 Bez przesady nikt Dmowskiemu czy Witosowi nie przypisuje zydowskiego pochodzenia.

 68. Marucha said

  Re 66:
  Żarty na bok. Proszę o konkrety.
  Np. kim była matka, ojciec

 69. Brednie osiągają szczyty. Znawca zawartości rozporków chlapie (z właściwą mu troską o ortografię nazwisk) monstrualne byle co, a m.in., że Valéry Giscard d’Estaing i François Mitterrand byli nie tylko Żydami, ale również „tytanami dywersji i zbrodni” (hi hi). Obaj byli tylko, każdy na swój sposób, snobami, bałwanami i szkodnikami.
  Tytana widzę tylko jednego – w osobie autora postu 62.

  – – –

  Ad 56

  Informacja, którą Pan podał, Panie Romanie, jest poważna, tak jak zresztą jej źródło. Stawia to rzeczywiście Winnickiego w marnym i jakby podejrzanym świetle.

 70. Wełna said

  Panie Rozpuszczalnik, Pan jest normalny? Na podstawie tej grafomanii podpisanej dyrekcja, chcesz Pan oceniać człowieka. Że co – wykapał się w morzu – tragedia – zachowanie niegodne człowieka????

  Leczcie się!!!!

 71. Marucha said

  Re 70:
  Nie bardzo wiem, do czego Pan odnosi swój komentarz…

 72. Wełna said

  Panie Gospodarzu, do p.Romana (56) i p. Rozpuszczalnika (69)

  http://3obieg.pl/informacja-usopal-o-skandalicznym-zachowaniu-sie-pewnych-osob-na-zebraniu-unii-stowarzyszen-organizacji-polskich-ameryki-lacinskiej-usopal-z-okazji-xx-lecia

 73. Wieś Rządzi Światem said

  Robert Winnicki stał na czele ruchu, który miał potencjał sięgający około 30% poparcia. Przez PIĘĆ kolejnych lat przekonywał do słuszności idei, odwoływał się do najważniejszych narodowych symboli i wartość po czym w jednej chwili to wszystko zostawił.

  Gdyby był autentycznym, niezależnym politykiem nigdy by tak nie postąpił.

  A że powie coś czasem z sensem? Urbanowi też się zdarza. Czy jest Żydem, czy żydem, czy Polakiem czy polaczkiem nie na żadnego znaczenia. Nigdy nigdzie nie pracował i nic nie umie. Wykształcenie o ile wiem średnie. Z resztą ciekawe, że nawet strony na Wikipedii się nie dorobił. jakby ktoś dna, żeby było mało wiadomo na jego temat.

  I poza wszystkim, gdyby był autentycznie pozasystemowy nigdy nie podstawiono by mu systemowych mikrofonów czy kamer pod nos. Nie zapraszono do systemowych mediów i nie pozwolono na jakąkolwiek działalność.

  Myślę, ze jest tak samo autentyczny i antysystemowy jak to pośmiewisko zwane Endecja.

 74. Peryskop said

  Re 62

  Niemal sami Żydzi, może poza Olofem Palmę zamordowanym w zamachu.

  Tu raczej obok.
  Bo około roku przed zamachem zdumiałem się widokiem Premiera Olofa P. w transmisji w Svenskt Teve z niedzielnej mszy w czarnej mycce na głowie.

  A chyba w protestanckich zborach to szczególne nakrycie nie obowiązuje ot tak bez przyczyny ?

  Potwierdził to inny Żyd Henry Makow :
  … Olof Palme came from a crypto-Jewish family by his mothers side. The original family emigrated out of Germany and to Baltic states…

  ===

  … poza Olofem Palmę …

  Co za (nie)fart !
  Po tak znamiennie błędnych końcówkach poznajemy was niczym po biblijnych owocach 🙂

 75. Re 73, Wieś Rządzi Światem

  Rozsądne i przekonywujące.
  (Niedziela rano – przyjemnie jest obudzić się i przeczytać coś takiego.)

 76. Wełna said

  Ad. 73 WRŚ

  Mógłby Pan doprecyzować swój kom.
  W której chwili i co zostawił?
  Do czego odnosi się te 30% (poparcia-czyjego)?

 77. Peryskop said

  Admin said 2017-01-21 (sobota) :
  Nikt z nas nie ma możliwości weryfikacji wszystkiego.
  Admin też z parę razy się nabrał.

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/20/robert-winnicki-strach-przed-rosja-napedzaja-srodowiska-ktore-zlikwidowaly-niepodleglosc-polski-na-rzecz-brukseli-i-waszyngtonu/#comment-646877

  Re 44
  „Geny nie decydują o narodowości”.
  Marucha : Bzdura. Geny są dane raz na zawsze.

  Na szczęście w Piśmie Świętym tego nie zapisano explicite.

  ——-
  | Proszę mi podać, k-mać, przykład JEDNEGO żywego organizmu, który w czasie swego życia zmienił geny.
  | Poza tym Pan wogóle nie rozumie, o czym mówię.
  | Admin
  ——

  Dr Paul Kammerer (1880-1926) z Austrii potwierdził teorię dziedziczenia francuskiego przyrodnika Jean-Baptiste Lamarck’a (1744-1829), gdy na żabkach i salamandrach wykazał, że modyfikowanie genotypu występuje TAKŻE wskutek procesów przystosowawczych już w obrębie żyjącego osobnika. I – poprzez „mobilne elementy genetyczne” – nabyte nowe cechy przenoszone są również na potomstwo.

  Odkrycie było tak brzemienne, że spece z The Royal Society sfałszowali przesłane przez Kammerera próbki wraz z tekstem do publikacji, który oczywiście nie mógł się ukazać, bo naruszał świentą wiedzę – bazę imperialnej dominacji…

  Walka z ZABOBONEM nie jest walką z WIARĄ w BOGA.

  A abstrahując od osoby posła R. Winnickiego…

  Znaczenie „genetyki” w ogóle jest mocno nadużywane przez specjalo-magów NWO. Ążeby nami manipulować, wpuszczać w fałszywe ścieżki w sytuacjach jak powyżej, czy dla naganiania na mammografię za nadmuchanym przykładem „obciętych cycków” Angeliny Jolie de domo Voight, w ramach „preventive double mastectomy” na tle rzekomo wadliwego genu BRCA1 z 87% risk ! WOW !!!
  .https://4.bp.blogspot.com/-n_mZIdkLrRs/WICdZ4KNK_I/AAAAAAAACIA/I8kipixHuIgU0YwDVzXO-PqMozDg7JXpgCLcB/s320/mammograf-z-kartonu-na-ulicy-gosc-w-przebraniu-poloz-tutaj.jpg

  I generalnie żeby robić z nas palantów.
  Współczesny lingwista prof. Noam Chomsky głosił prześmieszny pogląd – jakoby nauczanie, np. języka, nie miało większego sensu, bo i tak zbyt dużo zależy od raz danych nam genów !

  Ale i ten profesor MIT powoli się uczy i po 9 latach uznał inwazję na Afganistan za zbrodnię wobec braku dowodów na atak Al Kaidy na WTC, co uczący się szybciej wiedzieli już od 2001 roku. Link już nie działa, uczą się zamiatać ślady dezinfo !
  http://www.redactednews.blogspot.com/2010/11/its-about-time-chomsky-admits-no.html

  W batalii o geny zasłynął m.in. dr Trofim Łysenko (1898-1976) z ZSRR, który kwestionując zasady obowiązującej na Zachodzie genetyki i praw dziedziczności, wykazał – wśród ideologicznych emocji – możliwości przekształcania roślin przez zmiany środowiskowe. Aby wymusić zmiany genotypu, poddawał je w okresie ich młodości stresom termicznym, glebowym i/lub radiacyjnym. Żeby zamulić jego przełomowe odkrycia – rzucono na niego odium komucha.

  Podobnie modyfikowała kukurydzę Amerykanka dr Barbara McClintock (1902-1992), a w 1953 roku przestała publikować wobec podobnych jak w relacji do prac Łysenki drwin i sceptycyzmu ze strony kolegów z branży.

  Ale jednak i tu potwierdziło się, że publikacje nie zastępują skuteczności ani wytrwałości – w 1983 roku dostała Nobla za mobilne elementy genetyczne, które odkryła 30 lat wcześniej
  Zapewne i w jej przypadku toczyły się zakulisowe boje – nagłośnić czy nie – fakt że i my posiadamy mobilne elementy genetyczne, kształtowane głównie przez nasze stresy codzienne.

  Zatem nie tylko nadymana genetyka, ale i BEHAWIORYZM decyduje !

  BEHAWIORYZM czyli wzorce : z domu, szkoły, środowiska, tv, internetu…

  Bo przecież mobilne elementy genetyczne występują nie tylko w modyfikowanej kukurydzy !

 78. Peryskop said

  Re 77

  | Proszę mi podać, k-mać, przykład JEDNEGO żywego organizmu, który w czasie swego życia zmienił geny.

  Przecież podałem, k-mać, OBA przykłady żywych KRĘGOWCÓW – salamandry hodowane przez Kammerera, które zmieniły ubarwienie na zgodne z zadanym im podłożem, oraz żaby zmuszone do powiększenia pazurków kopulacyjnych w nietypowych warunkach życia. W obu przypadkach nowe wykształcone cechy zostały przeniesione na potomstwo, a więc rodzice zmienili geny w czasie ich życia, bo tu trudno się dopatrzyć dziedziczenia poprzez przykład, tzn behawioryzm.

  Po fałszerstwach w The Royal Society i wobec zapuszczonych oszczerstw oraz drwin – Kammerer popełnił samobójstwo, a potencjalni kontynuatorzy tego typu badań wytracili potencjał.

  O potencjale odkryć Kammerera świadczy reakcja TRS.

  | Admin : Poza tym Pan wogóle nie rozumie, o czym mówię.

  Niestety, wydaje mi się, że rozumiem.
  A zbadał kto czy koczownicze salamandry przenoszą czy nie ?

  Boże dopasowują swe ubarwienie do barw podłoża, to wiemy.

 79. Marucha said

  Re 78:
  Gówno, a nie zmieniły.
  Zmieniono im – o ile to w ogóle prawda.

  Na tej samej zasadzie człowiek z wszczepionym sercem też ma (częściowo) zmienione geny.

  Powtarzam: Pan ni ch… nie rozumie o czym mówię. Gada, kujwa, o salamandrach – gdy chodzi o narodowość i obywatelstwo.

 80. La Reine Toronto said

  Pan Winnicki jest Polakiem widac to po jego rysach; swojski chlopak patriota i czy to jest powodem do szkalowania i pomawiania? Dajcie temu mlodzianowi poparcie i szacunek a moze wreszcie cos sie zacznie zmieniac na lepsze. Mlode Pokolenie i Nowa Polska Krew to nasza wzajemna Przyszlosc i lepsze jutro.
  Negownicy jego polskosci a kysz a kysz a kysz! Trollowanie ? Nie godzi sie.
  Wstyd i hanba kto go oczernia z jego odwage i chec do nawprawy naszej Ojczyzny!

 81. Wieś Rządzi Światem said

  @76 Zostawił Ruch Narodowy, 30% – potencjalny pozasystemowy elektorat.

  Proste pytanie: Dlaczego Piskorski siedzi, a Winnicki nie chociaż w wielu punktach (np polityka wschodnia) mówią w zasadzie to samo?

 82. Mietkowski said

  16. Boydar said … Tu nie potrzeba żadnych dowodów, on już się urodził z dowodem na twarzy….

  A tutaj czytamy:
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20241183,posel-winnicki-troszczy-sie-o-zbrodniarza-rasiste.html?disableRedirects=true
  Dolnośląski poseł nacjonalista Robert Winnicki apeluje do rządu, by walczył o uwolnienie Janusza Walusia, który w więzieniu w RPA odsiaduje dożywocie za zamordowanie Chrisa Haniego, zastępcy Nelsona Mandeli.

  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20464901,posel-winnicki-atakuje-franciszka-i-rezygnuje-z-papieskiej-mszy.html
  Poseł Winnicki atakuje Franciszka i rezygnuje z papieskiej mszy
  „Pasterze nie powinni prowadzić swoich owiec na rzeź” – tak Robert Winnicki, dolnośląski poseł nacjonalista, skomentował naukę papieża dotyczącą przyjmowania uchodźców.

  Panie Boydar, poproś G.W. o pokazanie zdjęcia mamusi posła, które będzie dowodem nie do podważenia

 83. Peryskop said

  Re 79:
  Gówno, a nie zmieniły.
  Zmieniono im – o ile to w ogóle prawda.

  Zmieniono im genotyp wycinkowo, BEZ użycia PIPETY i BEZ LANCETA, a wprowadzając jedynie zdarzający się w Naturze STRESS ŚRODOWISKOWY. Tak, jakie i nam się zdarzają.

  Na tej samej zasadzie człowiek z wszczepionym sercem też ma (częściowo) zmienione geny.

  Proszę nie mieszać mydła z powidłem.

  O skutkach transplantacji krążą przeróżne opinie.
  Zwolennicy bagatelizują twierdząc, że to tylko przydatne tkanki.

  Natomiast niektórzy duchowni i ezoterycy dopatrują się transferu świadomości, migracji pól astralnych i Bóg wie czego.

  … Gada, kujwa, o salamandrach – gdy chodzi o narodowość i obywatelstwo.

  NARODOWOŚĆ to wspólni przodkowe [Marucha].

  OBYWATELSTWO to wpis w rejestrze i dokumencie podróży
  + obowiązki oraz uprawnienia z tego wpisu wynikające.

  TOŻSAMOŚĆ to inna – intymna – sfera dot. OSOBOWOŚCI.

  GENOTYP dziś nie jest już powiązany z obywatelstwem,
  ani z tożsamością.

  Koczownik żyjący w IZOLACJI ze stadem – traci cechy stada !
  Powoli, ale sukcesywnie. A więc behawioryzm okazuje MOC.

  Ale wystarczy drugi taki koczownik w pobliżu – też żyjący w IZOLACJI od STADA – aby zaczęły im wracać resentymenty…

  ===

  Gdybym był w butach R. Winnickiego na Kanarach z listy USOPALu, to prawdopodobnie zachowywałbym się podobnie, bo też mam sporo dystansu do dętych szopek i dewocjonaliów.

  Spotkałem go na MN i pogadaliśmy krótko. Po zewnętrznych cechach trudno określić korzeń, a tym bardziej jego zamiary.
  Robi dobre wrażenie, bo póki co nie jest/nie był politykierem.

  Będzie behawiorował w zależności, które stado go znęci.

 84. KOR said

  @ 82 Mietkowski said … Robert Winnicki apeluje do rządu, by walczył o uwolnienie Janusza Walusia, który w więzieniu w RPA odsiaduje dożywocie …

  https://en.wikipedia.org/wiki/Janusz_Walu%C5%9B
  Janusz Waluś jest obywatelem Republiki Południowo-Afrykańskiej, więc nie nasza to sprawa, że urodził się w 1953 roku w Zakopanem, a w 1981 roku dobrowolnie wyjechał z Polski do Afryki.
  Można tylko ubolewać nad wysokością wyroku za zastrzelenie innego obywatela tej republiki. Anders Breivik, który zastrzelił 77 osób dostał łagodniejszy od Walusia wyrok, a nawet zaskarżył z więzienia rząd norweski o nie przestrzeganie Konwencji Praw Człowieka. Zastanowić się należy nad wyrokami polskich sądów, czy niemieckich na podobne przestępstwa jakie popełniają obcokrajowcy na mieszkańcach tych krajów. Tam dożywocie za przypadkowy strzał, tutaj kilka lat w zawieszeniu lub pogrążenie palcem

 85. Marucha said

  Re 83:
  Właściwie to nie ma sensu odpowiadanie na kaskady wody wypływające z wpisów Peryskopa

  Jaki mają związek jakieś doświadczenia na salamandrach czy innych muchach plujkach z człowiekiem i jego genami?

  Przy okazji: definicja narodu jako zbioru ludzi mających wspólnego przodka NIE pochodzi od Maruchy, lecz od kogoś o znacznie większym kalibrze – Tadeusza Millera.
  Nie znajdziecie go w Wikipedii.
  Może to i lepiej, niż sąsiadować z „Heleną” Michnik…
  Za to jest tu: https://marucha.files.wordpress.com/2014/02/3000-lat-panstwa-polskiego-zip.jpg
  Ściągnąć, usunąć końcówkę .jpg, rozpakować.

 86. Peryskop said

  Dzięki za namiar na Tadeusza Millera.

  Przecież ja też krytykuję prostackie porównywanie liczb genów czy chromosomów u człowieka do muchy owocówki, świni, czy szympansa 98% 🙂

  I zwalczam cytowane i tu rzekome analogie człowiek vs chrząszcz w przedłużaniu życia abstynencją sexualną.
  Niech chroniony zamulacz Rubens Prawdzic Wandal Juliusz Tell Rubaszny popróbuje o tym przekonać samca pewnej odmiany gza, który ma parę nadzwyczaj jak na gzy rozwiniętych oczu, bo musi nimi szybko wypatrzyć samicę dla in flagranti, ponieważ jego żywot trwa jedynie JEDNĄ DOBĘ !
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/19/wolne-tematy-7-2016-2/#comment-646378

  Natomiast ostrożne wnioskowanie ze starannie przeprowadzonych doświadczeń na salamandrach i żabkach – czyli KREGOWCACH, ma sens, bo są to stworzenia z centralnym układem nerwowym, mają narządy funkcjonalnie podobne do naszych – np. po parze błędników, i posiadają wiele cech przystosowawczych, czyli dysponują swoim całkiem sprawnym ciałkiem oraz sporą inteligencyjką.

  Jaki mają związek doświadczenia na salamandrach z człowiekiem i jego genami ? Bez experymentów na zwierzętach Pan Marucha nie poznałby ani tajników swojego zdrowia, ani specyfiki odruchów warunkowych i bezwarunkowych, ani jak się porozumiewają koty itd. itp. A te funkcje powiązane są z genami – naszymi, jak i zwierzęcymi.

  Jaki jest sens drwin oraz cenzurowania rzeczowych wpisów, przypominającego stosunek osobników gburowatych do nauki ?

  Nie tego się po Gaojówce spodziewają ci z Akademii…

 87. snag said

  Polakiem/Ruskiem/Niemcem jest ktos kto uwaza sie za takiego a nie kim jest w opinii snaga czy np. gajowego ,…

  ——
  Wczoraj się „uważał” za Polaka, dziś za Niemca. Albo jeszcze gorzej.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.