Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Roshen zamyka produkcję w Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-01-20 (piątek)

Korporacja cukiernicza Roshen, której właścicielem jest prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji fabryki cukierniczej w Lipiecku – głosi komunikat firmy.

„Taka decyzja została podjęta z przyczyn polityczno-gospodarczych. Pełne wstrzymanie (produkcji — red.) i konserwacja zaplanowane są na kwiecień 2017 roku.

Jak informowano wcześniej, areszt majątku lipieckiej fabryki cukierniczej, nałożony przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w związku ze wszczęciem postępowania karnego, sprawił, że sprzedaż fabryki jest niemożliwa — podkreślono w korporacji.

W Roshen dodano również, że od 2013 roku wysokość produkcji w lipieckiej fabryce zmniejszyła się trzykrotnie. Firma tłumaczy to gwałtowną redukcją asortymentu po wprowadzeniu przez Rospotriebnadzor zakazu eksportu produkcji Roshen na terytorium Rosji.

„Wszystko to na tle spadku ogólnego poziomu siły nabywczej doprowadziło do znaczącego obniżenia wielkości produkcji. W związku ze spadkiem produkcji w fabryce konsekwentnie trwała masowa redukcja personelu. Pozostali pracownicy (około 700 osób) zostali już poinformowani o planowanym zawieszeniu działalności fabryki. Konieczne oświadczenie ws. masowych zwolnień już znajduje się w Centrum Zatrudnienia w Lipiecku” — głosi komunikat.

W firmie podkreślono także, że w latach 2014-2016 korporacja Roshen otrzymała i wyprowadziła na Ukrainę ponad 72 mln dywidend z zysku lipieckich aktywów.

https://pl.sputniknews.com

Trzeba było nie kopać się z koniem.
Admin

Komentarze 4 to “Roshen zamyka produkcję w Rosji”

 1. Joannus said

  Aj waj co to będzie, co za nieszczęście dla Rosjan pozbawionych ukrowskiego szajsu.

 2. Adam Ryglowski said

  ……………
  qrwa -qrwie łba nie urwie

  Ale to były spostrzeżenia moich Dziadków (ostatni zmarł w ‚ 74 )

 3. Marcin said

  Ohydny wyrób czekoladopodobny. Próbował ktoś kiedyś tych specjałów od Walcmana?

 4. peacelover said

  …no i teraz patroszenko wyladuje na Kolymie !!!!
  (razem ze swoja gudjajska swita !)…..oby….oby !!

Sorry, the comment form is closed at this time.