Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polityk AfD krytykuje upamiętnianie Holocaustu w Berlinie

Posted by Marucha w dniu 2017-01-21 (sobota)

Lokalny lider Alternatywy dla Niemiec skrytykował Pomnik Holocaustu w Berlinie, nazywając go „pomnikiem hańby”.

Według Björna Höcke niemiecka mentalność ma w sobie cechy „brutalnie pokonanego narodu” i nie przekazuje młodemu pokoleniu informacji o wybitnych niemieckich naukowcach czy twórcach.

Szef Alternatywy dla Niemiec (AfD) w landzie Turyngii spotkał się z działaczami partyjnej młodzieżówki w Dreźnie. Höcke w swoim przemówieniu stwierdził, że Niemcy są jedynym narodem stawiającym sobie „pomnik hańby” w centrum własnej stolicy, a taki charakter ma mieć właśnie Pomnik Holocaustu w Berlinie.

Podobne działania mają zdaniem polityka AfD wynikać z obecnej mentalności niemieckiego narodu, która jest mentalnością „brutalnie pokonanego narodu”. Ma ją kultywować szczególnie chadecka kanclerz Angela Merkel, którą lokalny lider AfD porównał do Ericha Honeckera, przywódcy komunistycznej Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Höcke zauważył przy tym, że młode pokolenie Niemców nie otrzymuje wiedzy na temat niemieckich dobroczyńców, znanych na całym świecie filozofach, muzykach, genialnych wynalazcach i odkrywcach, których Niemcy mają mieć wielu i „być może dużo więcej od innych narodów”. Zamiast tego niemieccy uczniowie i uczennice muszą mieć do czynienia z obsmarowywaniem i wyśmiewaniem niemieckiej historii.

Słowa lokalnego szefa AfD zostały skrytykowane przez polityków innych partii oraz Centralną Radę Żydów w Niemczech. Szef tej ostatniej instytucji w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że słowa Höcke były skandaliczne, natomiast jego ugrupowanie prezentuje swoje prawdziwe oblicze blisko 70 lat po zagładzie europejskich Żydów. Lider socjaldemokratów Sigmar Gabriel powiedział za to, że polityk narodowych konserwatystów „pogardza Niemcami, z których jest dumny”.

Stanowisko Höcke nie spodobało się również szefowej AfD. Frauke Petry w wywiadzie dla nowoprawicowego tygodnika „Junge Freiehit” powiedziała, że to prywatna opinia Höcke, będąca „obciążeniem dla partii”. Zdaniem Petry AfD będzie kierowało się realizmem politycznym, albo będzie zupełnie nieistotne politycznie.

Na podstawie: dw.com, jungefreiheit.de.
http://autonom.pl

Komentarzy 10 to “Polityk AfD krytykuje upamiętnianie Holocaustu w Berlinie”

 1. lopek said

  Ma rację – ale zagryzą go sami Niemcy co to ich na szatańskie odchody przerobiono.

 2. Marcin said

  Durny czy prowokator? Przed wyborami Frau Frauke powinna takich chować do szafy.

 3. Dziadzius said

  Takie wypadki co do wartosci pomnikow i „muzeuf ??” holocaust beda i powinny byc czesto kwestionowane az dopuki nie oglosza prawdziwej ilosc tych zydowskich ofiar – no i zarazem ofiar Polskich – z tego czasu wojny i zarazem prawdziwej przyczyny smierci. Wiemy ze nie bylo 6 miljonow a bylo moze 50 tysiecy ale to dalej jest tylko zgadywanie. Moze by tez bylo dobrym krokiem do uznania pienieznej [miljardowej] wartosci przedsiebiorstwa holocaust i udzialu i wspolpracy zydow w zabijaniu zydow. – ale to tylko mazenia – no bo nie wolno kwestionowac NIC z holocaust bo to gorsze od polityczno finansowego swietokradztwa przeciw zydom i karane prze kary i wieziania w niemczech i nawet w kanadzie [ jakby kanada byla pepkowo zwiazana z holocaust]

 4. Zerohero said

  @2. Marcin

  Odnoszę wrażenie, że Marcin nie przeczytał tej informacji ze zrozumieniem i nie wie nawet z jakiej partii jest Merkel, co to jest AfD itd.

 5. Marcin said

  Odnoszę,wrażenie,że pan Zerohero nie przeczytał mojego postu ze zrozumieniem.

 6. Zerohero said

  To skąd postulat, że Merkel może schować AfD do szafy? Przecież AfD to nie CDU, a wiele wskazuje, że to partia faktycznie antysystemowa.
  Rozumiem, że nie powinno się przesadzać z radykalizmem poglądów w sytuacji gdy potencjalni wyborcy są – mówiąc delikatnie – politycznie poprawni. Z tym bym się zgodził. Björn Höcke trochę przedobrzył z radykalizmem czym niebezpiecznie przypomina np. JKM który w obliczu przekroczenia progu wygaduje niepopularne kontrowersje.. .

 7. Zerohero said

  PS. nie z radykalizmem, ale ze szczerością. Szczerość w polityce nie pomaga.

 8. Jazzik said

  „Stanowisko Höcke nie spodobało się również szefowej AfD. Frauke Petry w wywiadzie” „Przed wyborami Frau Frauke powinna..” Chyba pan panie Zerohero czegoś uważnie nie przeczytał. A co do 50tys żydow.. postawił bym na 350 000 jak już. 300 000 przyjechało z Węgier dzięki uczynności Sorosa. Dorzućmy te 50 000 od pana Dziadziusia i będzie 350 000. A swoją drogą co nam przeszkadzają osłabione Niemcy? Niech sobie stawiają te pomniki hańby. Byle bramy Brandeburskiej nie burzyli bo tam załoga z Rudego czapkę wieszała 😛

 9. gnago said

  Zerohero said

  2017-01-21 (sobota) @ 23:37:20
  PS. nie z radykalizmem, ale ze szczerością. Szczerość w polityce nie pomaga.

  Przez tysiąclecia się sprawdzała poparta odpowiednim argumentem i obietnicą: zerżnę twoje kobiety, potomstwo wygubię a z czaszki pił będę

 10. watazka said

  Ja sie troche tym niektorym Niemiaszkom nie dziwie. Tyle klamstw i przekretow na temat drugiej wojny swiatowej i tyle tak zwanej poprawnosci klamstwa, ze sie rzygac chce. A najgorsze, ze zginal dr. Ratajczak bo sie za bardzo tymi klamstwami przejal. Nie ujmujac Niemcom dranstwa i ludobojstwa – mieli przeciez nie tylko partnerow w tym mordowaniu ludzi. Mieli sponsorow, fundatorow, mocodawcow i kumpli po fachu.
  Nie rozumiem, dlaczego wolno mowic tylko o winie Niemcow.
  W tej chwili w Polsce powtarza sie sytuacja z1939 r: Obce wojska na polskiej granicy.
  Tak zwana koalicja. (coaltion of the killing)
  A my?
  Nie oddamy ani guzika.

  Miejmy nadzieje, ze sie to jakos rozejdzie po kosciach, bo to przeciez zgroza – taka atmosfera bijatyki i strachu.

Sorry, the comment form is closed at this time.