Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Spektakl globalizmu i co z niego wyjdzie?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-21 (sobota)

Dopóki system zniewalania ludzi funkcjonował bezkolizyjnie i bezpiecznie dla jego autorów i wykonawców, dopóty można było przejść nad tym przykrym faktem do porządku dziennego i podziwiać inwencję jego „twórców”.

Podczas oglądania w dzieciństwie przedstawienia teatrzyku kukiełkowego zapadło mi w pamięć zabawne wydarzenie, kiedy to rozemocjonowana widownia ostrzegała Czerwonego Kapturka o grożącym mu niebezpieczeństwie, pokrzykując: „uważaj wilk się na ciebie zaczaił!”. Taki obrazek można uznać za miły w odniesieniu do sceny teatrzyku kukiełkowego i infantylnej widowni.

Mniej radości przysparza podobne zachowanie dorosłych społeczeństw Zachodu, w aspekcie sceny politycznej i odgrywającego się tam nieprzerwanie od dekad przedstawienia marionetek pt. „demokracja parlamentarna”. Przyjmowanie go za autentyczną rzeczywistość świadczy nie tylko o głębokim infantylizmie i bezmyślności, ale też totalnej tresurze, której nieprzerwanie poddawani są członkowie tych społeczeństw.

Omawiający to zagadnienie brytyjski autor Robert Eastern nie jest w stanie utrzymać swej angielskiej flegmy i określa swych rodaków mianem „imbecyli” [i]. Niespotykane sukcesy tego prania mózgów składa na karb oddziaływania zachodnich mediów, które są obecnie równie jednolite w przekazie, jak komunistyczne, ale za to o wiele bardziej wyrafinowane.

Dopóki powyższy system zniewalania ludzi funkcjonował bezkolizyjnie i bezpiecznie dla jego autorów i wykonawców, dopóty można było przejść nad tym przykrym faktem do porządku dziennego i podziwiać inwencję jego „twórców”.

W ostatniej dekadzie sytuacja uległa jednak znaczącej zmianie jakościowej. A mianowicie, niektórzy z wykonawców głównych ról wypowiedzieli posłuszeństwo reżyserowi, kierując tok jego globalnego przedstawienia na inne tory. Aktorami tymi byli przywódcy Rosji i Chin.

Taka „bezczelna krnąbrność” wywołała zrozumiałą wściekłość reżysera, której największą ofiarą stał się prezydent Rosji Putin. Zachodnie media rozpętały przeciw niemu niespotykaną w swej zaciętości kampanię, charakteryzującą się przy tym infantylizmem, którego nawet nie kupiłaby wspomniana na wstępie dziatwa.

Dla utrzymania karności wśród aktorów („polityków”) i recenzentów (zawodowych kłamców zwanych „publicystami”) zastosowano niespotykane dotąd rygory, na których przejechał się redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitung,Udo Ulfkotte [ii]. Dokonano nań ostatnio „ataku serca”, za publiczne przyznanie się do służenia agenturze CIA w pracy dziennikarskiej.

Tak dotkliwa i szybka kara miała na celu zastraszenie mas pismaków wysługujących się temu samemu panu. Reżyser nie może sobie bowiem pozwolić, by „recenzenci” zaczęli odkrywać przed „publicznością” (zachodnimi społeczeństwami) kulisy przedstawienia.

Zachodnie „elity” znalazły się więc w wysoce trudnej sytuacji. Wszelkie próby wyłamania się ze scenariusza grożą śmiercią, podczas gdy jego kontynuowanie może spowodować wojnę nuklearną z niepokornym Putinem, a więc jeszcze okropniejszą agonię (również dla nich). Postępująca destabilizacja społeczeństw, związana z katastrofalnymi procesami migracyjnymi, może też doprowadzić do „przejrzenia na oczy” widzów, a co za tym idzie, rewolucji w Unii Europejskiej.

Żadna z powyższych alternatyw nie odpowiada „elitom” i dlatego część z nich, w poszukiwaniu wyjścia z matni, mogła pójść na „wariant Trumpa”, który może spowodować głęboką transformację zachodniego Imperium Zła. Tyle, że rezultaty tak impromptu [iii] zmienionego scenariusza są niemożliwe do przewidzenia.

[i] http://katehon.com/article/great-brainwash
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfkotte
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Impromptu

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarze 3 to “Spektakl globalizmu i co z niego wyjdzie?”

 1. Marcin said

  Piłka jest teraz po stronie administracji Trumpa i niedługo się przekonamy jak dalej potoczą sie losy tetrzyku lalek, przynajmniej w naszej części Europy.

 2. Kamil said

  http://www.mafie.pl/polska-mafia/chlopcy-z-pruszkowa/

 3. Peryskop said

  zastosowano niespotykane dotąd rygory, na których przejechał się redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitung,Udo Ulfkotte …

  Nie tylko on…

  Projekt Świadomość
  19 styczeń o 03:55 ·

  Think Tanki, geopolityka, Kukiz’15 i tragiczna śmierć agenta

  Poseł ruchu Kukiz’15 Rafał Wójcikowski zginął w czwartek rano podczas wypadku samochodowego, do którego doszło pod Rawą Mazowiecką na trasie S8.

  Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria.

  Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim.

  Należał do Stowarzyszenia masońskiego KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską, będącą niebezpiecznym Think Tankiem rozwalającym Polskę od środka.

  Ustawienie użytecznych marionetek w partii Kukiza, będącej zapleczem PiSu/B’n’B, pozwoliło na obniżenie jej popularności po wykonaniu działań docelowych, jakimi było utworzenie nowego obrazu politycznego zwanego jak zwykle podziałem.

  Eksperci masońscy, za pomocą licznych podziałów społecznych i ustaw, dopuścili się kolejnego rozbioru polski pod nadzorem europarlamentu i us army.

  Think Tanki

  Mamy w sumie więcej masońskich „instytutów myśli” niż Włosi.

  Od początku transformacji gospodarczej, Polska dorobiła się w sumie kilkunastu think tanków skoncentrowanych na kwestii ekonomicznego zniszczenia polski.

  Chodziło tu o przejęcie lub zniszczenie największych polskich firm i kontrolowanie firm państwowych poprzez ludzi zależnych od sił międzynarodowych. Kolejnym ciosem dla polski ma być ograbienie polskich rolników z dużych połaci ziemskich i zmuszenie Polaków do sprzedaży własności prywatnej i przejścia na system wynajmu.

  ( Po co to, o tym opowiem wam innym razem … Bez własności prywatnej nie ma silnego państwa tylko zbiór rozbitych jednostek, które można dowolnie kształtować poprzez przekształcenia społeczne, przesiedlenia zarobkowe, prawo, podatki, ceny i imigrację …)

  Największe polskie think tanki ekonomiczne oparte na masońskiej idei globalizacji :

  1. Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE, prezes Luca Barbone,

  2. Forum Obywatelskiego Rozwoju, założyciel prof. Leszek Balcerowicz,

  3. Instytut Sobieskiego, współtwórca Paweł Szałamacha,

  4. Fundacja Republikańska, założyciel Przemysław Wipler, silny wpływ Opus Dei

  5. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, prezes Jan Szomburg,

  6. Centrum im. Adama Smitha, prezydent Robert Gwiazdowski

  Geopolityczne Think Tanki mające realny wpływ na Polskę :

  1. Stratfor, założyciel George’a Friedmana, instytucja nazywana Cieniem CIA

  2. Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS), Think Tank kierowany przez masona i ludobójcę Zbigniewa Brzezińskiego, jego człowiekiem w Polsce jest Radosław Sikorski, będący członkiem masońskiego klubu Bullingdonu.

  3. Open Society Institute Sorosa, kieruje pośrednio wszystkimi polskimi Think Tankami.

  Nie ma przypadków w celowym pozbywaniu się kolejnych zużytych i wypalonych ogniw masońskiego łańcucha wpływu.

  Liga Świata

  .https://www.facebook.com/ProjektSwiadomosc/?fref=nf

Sorry, the comment form is closed at this time.