Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (8 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-01-22 (Niedziela)

Naszym amerykańskim sojusznikom rozsypały się pociski do czołgów na drodze krajowej nr 27 przy miejscowości Piaski w województwie lubuskim, ale już wszystkie pozbierano.

Uspokojeni, możemy poniżej wpisywać dowolne uwagi.

plankstek

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/01/19/wolne-tematy-7-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/01/24/wolne-tematy-9-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 243 to “Wolne tematy (8 – 2017)”

 1. La Reine Toronto said


  kurczak z ryzem do pary.
  smacznego

 2. La Reine Toronto said


  na deser rolada bez maki

 3. Greg said

  re.256Alina
  Z poprzednich wolnych.
  RAK MÓZGU.
  Większość ,,komórkowców” tak skończy!
  OSTRZEGAŁEM!
  KOMÓRKI TO GŁÓWNY POWÓD RAKA MÓZGU!
  NIE DOCIERA?
  Dzwońta dalej!

 4. letnia said

  Pozwolę sobie poinformować o tym co stało się w szwecji. Trzech podrostków/migrantów gwałciło kobietę i na żywo można było śledzić przebieg wydarzeń przez fejsbuka! Zdesperowani ludzie zawiadamiali policję która z reakcją czekała do rana! A w gazetach podano imię i nazwisko osoby która zawiadomiła policję a dane osobowe sprawców zostały utajone!

  To się potwierdza. Nie mogę tylko potwierdzić, że policja aż tak zwlekała z interwencją, choć jest to bardzo prawdopodobne.
  Najlepszy był komentarz jednego z czytelników:
  „Mam nadzieję, że oni [bandziory] zrozumieli, że źle zrobili i teraz się tego wstydzą”.
  Admin

 5. letnia said

  https://www.thesun.co.uk/news/2677297/webcam-shows-police-arriving-to-save-victim-after-terrifying-three-hour-rape-by-armed-thugs-who-broadcast-it-on-facebook-live/

 6. snag said

  Siggi @ 221 w poprzednich ,…

  Autor tej ‚rewelacji’ wPolityce.pl rzekomo oburzony jeśli chodzi o paszkwil w Newsweek wygodnie zapomina dodać że powojenną Polską rządzili jewreje Stalina a komendantami obozów byli tacy jak Solomon Morel czy ojciec Kwaśniewskiego (Stoltzman) i żydowska banda przybłędów która instalowała i administrowała nowy ‚porządek’ a koncentruje się na tym kto zbudował obozy jakby to bylo ważne – Nie dziw się że polsko-jezyczna hołota W-wie czy gdziekolwiek omija ten fakt i milczy.

  Artykuł zamiast obnażać szajs, kieruje na manowce, zresztą nic nowego, w Polinie od dawna nie pisze się prawdy czy całej prawdy a jeśli chodzi o żydów Stalina w Polsce po wojnie to ekskluzywnie jako skrzywdzonych (sic) w ’68, albo zawoalowany szajs , jak ten w linku ,…

 7. denuo said

  Liga Muzułmańska islamizuje Polskę – co wy na to? Gdańsk, Poznań, Łódź, Warszawa, Katowice, Lublin
  .https://www.youtube.com/watch?v=W6Kx4cob_aw

 8. Demo-krata said

  “Polactfo”

  Dziwię się ogromnie, jak dużo ludzi na tym portalu (nota bene bardzo chwalebnym), z jednej strony chce być patriotą, obrońcą Polski i naszych tradycji, naszej kultury, ale z drugiej pluje na siebie, oskarżając innych Polaków o bycie „polactfem”.

  Ludzie! – opamiętajcie się, nie plujcie na innych, bo plujecie na samych siebie!

  Człowieku, zanim oskarżysz innego o bycie „polactfem”, zastanów się i przemyśl, co zrobiłeś(-aś), aby inny Polak otworzył oczy, obudził się z letargu, wyszedł spod prysznicowego szamba totalnej propagandy?

  Propaganda globalistów jest totalna, tyle było już dyskusji na ten temat, że nie warto przytaczać linków! Zgoda?

  Większość ludzi to niestety „barany”, tego nie ma co ukrywać. Tak jest we wszystkich państwach. Tak było i jest od pokoleń! Większość ludzi idzie w grupie, nie wychyli się, gdyż:

  – instynkt stadny dominuje, oczyszcza sumienie, to liderzy decydują, wygodny sposób na przetrwanie,
  – brak wiedzy, wyksztalcenia,
  – brak umiejętności filtrowania wiadomości, oddzielenia faktów od propagandy,
  – obawa o ostracyzm otoczenia, o wykluczenie, gdyby się miało odmienny pogląd,
  – mimikra, obawa o siebie i rodzinę: nie wychyle się, może stracę pracę, awans, etc. – czyli o ewentualne represje (vide ilu ludzi z pierwszych stron gazet zginęło… w wielu krajach… – mieli niewygodne dla „władzy” poglądy = syndrom „grasującego seryjnego samobójcy”).

  Zanim zaczniesz obrażać zagubionych, przytłoczonych zmasowanym atakiem propagandy ludzi, zrób cos pożytecznego:

  Miej odwagę i informuj ludzi wkoło siebie (nie tylko na niszowym portalu, anonimowo), ale w podroży, w pracy, w kolejkach do lekarzy, etc. – o tym, o czym tutaj anonimowo masz taką odwagę mleć ozorem, ile klawiatura kompa pozwala!

  To „ty” jesteś „polactfo”!

  Taki odważny, takie wszystko wiedzący, taki „au courant”, traktujący zagubionych, zupełnie niedoinformowanych ludzi z pogardą?

  Co dla nich zrobiłeś (-aś) ?

  Nic!

  Problem jest poważny, wszyscy wiemy o trollach.
  Typowym przykładem jest każdy portal, gdzie czytelnicy mogą pisać swoje komentarze.
  Na jeden rozsądny głos, natychmiast jest kilka reakcji, rozmywający problem, oskarżający o anty-…izm, motający, aby czytelnik broń Boże nie wyrobił sobie jakiegoś rozsądnego poglądu.

  Nie chcesz być „polactfem”, ty cwaniaku, pochwal się ilu zagubionych Polaków wyprowadziłeś z marazmu propagandy, ilu ludzi otworzyło oczy, zobaczyło świat w szerszym spektrum, niż oficjalna linia globalistów (czyli świat czarno-biały)?

  Nieudaczniku, nawet swojej rodziny nie przekonałeś, a co dopiero innych, obcych!

 9. snag said

  Greg @ 3 ,…

  Pieprzysz! Znalem kilka osob ktore nie widzialy w zyciu cell phone i zmarly na raka mozgu w tym dwie z mojej rodziny rowniez dwie nastolatki i moja chrzesnica w Niemczech, a w shopping mall widze muzulmanki ktore nosza telefon na uchu pod husta od rana do wieczora nawet jak rozmawiaja zamiast w kieszeni czy torbie … i zyja ,…

  ——
  To nie jest dowód. Do tego potrzeba lepszych statystyk, niż osobiste obserwacje.
  Admin

 10. snag said

  Mialo byc ‚nawet jak nie rozmawiaja’ ,…

  Sorry ,…

 11. Maćko said

  Rejno, szacunek jest sprawa zaslugi a nie urodzenia czy zamieszkania. Jasko, tez z Toronto, ma szacunek za zaslugi dla krzewienia wiedzy o finansach.

  Królowych ani primabalerin juz nie ma.

  Dwa linki typu badziewie na samym poczatku. ???

  Reine to nie po polsku, wiec w deklinacji moze byc Reno – bardziej pani pasuje?

 12. snag said

  Jeszcze raz Greg ,…

  Znalem Polaka ktory zbieral grzyby na Mt. Rainier, zabladzil we mgle (zdarzaja sie czesto i gesto niespodziewnie) posliznal sie i spadl kilkanascie metrow, znalezli go kilka dni pozniej i dzien za pozno. Gdyby mial cell phone mial szanse bo w wiekszosci na Mt Rainier jest sygnal ,…

 13. re1truth2 said

  Re 4
  plus komentarz Gospodarza.
  i wpis 7

  Ku pamięci – kto tym steruje, szkoląc i ucząc o ‚dziewicach’ w nagrodę.
  Zdarzenie z 4 lipca 2016 roku – małpa kaznodzieja islamski drze mordę na kobietę, a później na wezwanego do interwencji policjanta – centrum Birmingham.
  .https://www.youtube.com/watch?v=4_4febk6U3w

  .http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/07/29/01/36AF406F00000578-3713743-image-m-58_1469750495951.jpg

 14. snag said

  Admin @ 4 ,…

  Letnia ‚polewa’ podany link przeczy co pisze na temat policji i calego zajscia ,…

 15. Sos serowy, czy koperkowy?

 16. Polo said

  Ad 7
  Ten Gotquran to chyba Brzydkiburak 🙂

 17. Piskorz said

  re 8..”Miej odwagę i informuj ludzi wkoło siebie (nie tylko na niszowym portalu, anonimowo), ale w podroży, w pracy, w kolejkach do SŁUSZNIE , POPIERAM…ALE CZY POLAK DA SOBIE COŚ POWIEDZIEĆ.?! ILE NERWÓW MNIE TO KOSZTOWAŁO..TO TYLKO JA WIEM..!! PS NASI RODACY DOSKONALE WPISUJĄ SIĘ W MAKSYMĘ /?/…NIKT NIE JEST ZADOWOLONY ZE SWOJEJ FORTUNY, ALE KAŻDY ZE SWOJEGO ROZUMU..

 18. Peryskop said

  Re 11

  Serowo-koperkowy.

  ===

  Dlaczego Polska padła z końcem XVIII wieku ?

  -”Przejdźmy teraz do dalszych wypowiedzi. Beniamin Franklin podzielił się swoją wiedzą o Żydach na zebraniu Kongresu Stanów w 1787 roku:

  „Wszędzie, gdzie się pojawili, kolejność była ta sama. Od podkopywania poziomu moralnego ludności przez namowę do zbrodni, z której mogli korzystać jako paserzy, czy inaczej od stępienia ideałów przez zarażenie ludzi materialistycznym światopoglądem, od systematycznego niszczenia handlu do opanowywania z jednej strony lichwą, nieuczciwą konkurencją, oszustwem i korupcją bogactw i kapitałów krajowych – za ich zaś pomocą sprężyn życia państwowego, czyniąc sobie powolnymi potrzebujące grosza władze – a z drugiej strony do ostatecznej ruiny społeczeństwa na drodze rewolucji i rzucenia ich bezwiednej masy pod stopy żydowskie… Jeśli w przedłożonym tu projekcie konstytucji nie wyłączycie Żydów z granic Stanów Zjednoczonych, natenczas nie przeminą 2 stulecia, a Żydzi napłyną tu tak masowo, że kraj nasz opanują i pożrą. Jeśli wy ich nie wyłączycie, natenczas potomkowie wasi będą tymi, którzy tam w pocie czoła pracować będą w służbie u Żydów, a Żydzi, tucząc się ich pracą, będą się rozpierali w kantorach i zacierali ręce z zadowolenia.”

  Tak, Franklin trafnie to zauważył, że Żydzi podstępem zagarniają bogactwa gospodarza, by następnie stanąć za pulpitem sterowniczym jego państwa. To się już dziś w Ameryce stało. W tej chwili jest ona zadłużona powyżej uszu w swoim własnym jakoby banku, a w rzeczywistości w kieszeniach żydowskich, bo bank jest własnością Żydów, na sumę 13 bilionów dolarów. Ile odsetek płaci Żydom skarb państwa?

  Tak tedy żydowscy bankierzy wessali już całe bogactwo Stanów Zjednoczonych i ich obywateli uczynili swoimi niewolnikami. Tak jest, jeśli się weźmie pod uwagę, że na każdego obywatela przypada z bogactwa kraju 20.000 dolarów, zaś państwowego długu 64.000 dolarów. Czym się to – chyba już wkrótce – skończy?

  Celnym podsumowaniem naszych wywodów niech będzie to, co napisał Francuz Drumont w książce „La France Juiven” w 1885 roku [korekta uzupełniająca by wiki & Peryskop : Two-volume, 1200-page La France juive („Jewish France”, subtitled Essay on Contemporary History), was an antisemitic tract published by Édouard Drumont (1844 – 1917) on April 14, 1886, just three months after General Georges Boulanger, nicknamed Général Revanche, became minister of war …] :

  „Ponieważ Francja miała 800.000 Żydów, wygnała ich w XIV wieku, by istnieć. Ponieważ ich wygnała, stała się największym narodem Europy. Ponieważ Polska przyjęła tych Żydów, zniknęła z rzędu narodów, wydana na pastwę konspiracji i anarchii. Ponieważ Francja z kolei przyjęła z powrotem tych Żydów, jest w stanie upadku.”

  Tak by się przedstawiała szkicowa z konieczności odpowiedź na pytanie: dlaczego Polska padła? Wypływają z niej dla nas pewne aktualne wnioski.

  Zastanawiające jest i nas, Polaków, zawstydzające, że taki barbarzyński ordynus, Iwan IV Groźny, był o niebo mądrzejszy, ostrożniejszy i bardziej względem własnego narodu odpowiedzialny, aniżeli błyszczący na piedestale polscy dostojnicy. Zabronił on pod karą śmierci wstępu choćby jednego tylko Żyda w obręb swojego państwa. Jak za Batorego w wyniku przegranej wojny zmuszony był ustąpić Polsce miasta Połock i Psków, to wymóg w umowie na stronie polskiej, że nie wpuści ona do nich Żydów. Kto wie, czy tym samym nie kierował się również car Piotr I, który królowi pruskiemu Fryderykowi na jego przynaglającą propozycję przystąpienia do rozbiorów Polski odpalił pouczająco:
  es sei nicht praktikabel (czegoś takiego się nie praktykuje).

  Takiego rozumu i takiej ostrożności nie miała już caryca Katarzyna II, zwana Wielką, z pochodzenia księżniczka pruska, która bez żadnych ohamowań zagarnęła łapczywie ziemie polskie, ale wraz z nimi także żydowskiego skorpiona, od którego do jej czasów Rosja była wolna.

  Skutek: w 100 lat później państwo rosyjskie zwaliło się jak domek z kart, rabowane i mordowane na bezprzykładny w historii sposób. 1.400.000 Żydów przejęło administrację nad całą Rosją, co dało Leninowi konieczne oparcie.

  Dzisiaj Putin stara się wysunąć Rosję spod ucisku istniejącej tam jeszcze ekonomicznej czapy żydowskiej. Czym to się skończy? Światowe żydostwo przebąkuje już o mającym się dokonać – zapewne w zemście – rozczłonkowaniu Rosji na kilka państw. Jako Rosja pozostałoby tylko malutkie księstwo moskiewskie. Oto co znaczy jeden wydawałoby się drobny, ale jakże niewłaściwy ruch, który na szachownicy politycznej wykonała Katarzyna II, zwana Wielką, Prusaczka.

  Warto zaznaczyć tu jako ciekawostkę, a może nie tylko, że wśród ludzi nie ze świecznika, krytykujących żydostwo, okazał się być prawdziwie mądrym, niemal wizjonerem, pewien szlachcic, rubaszny Rey z Nagłowic, a właściwie znad Dniestru. Sprawę Żydów w swej „Postylli polskiej” postawił tak:

  „Aby wszyscy chrześcijanie lepiej wyplenili Żydów niż siebie wyplenić przez nich dozwolili”.

  Uważał tedy, że między chrześcijaństwem i żydostwem rozegra się konfrontacja na śmierć i życie i że jedno z nich padnie. Co do Polski, to sentencja Reya w pełni się sprawdziła, a co do chrześcijaństwa, łącznie z katolicyzmem, to widać dziś wyraźnie jak niemal z dnia na dzień osuwa się ono przed żydostwem na kolana. Rey to przewidział. Mądry chłop. A właściwie szlachcic.

  Ukraiński profesor historii, Bohdan Osadczuk, polakożerca, gdy wyszedł od prezydenta Kwaśniewskiego odznaczony Orłem Białym, powiedział do swoich: „Zawsze wiedziałem, że Polacy to naród idiotów”. Cóż, nie słucha się tego przyjemnie, tym bardziej, że powiedział to ukraiński polakożerca, ale jednak czy na wszelki wypadek nie należałoby tego wziąć pod uwagę?

  całość :
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/01/dlaczego-polska-padla-z-koncem-xviii-wieku/

 19. Maćko said

  13 – Piskorzu, jest tak albowiem juz od dawna w szkole jest zabawa a nie nauka, wiec po szkole ludzie chca sie bawic a nie dalej uczyc. Aby sie bawic potrzeba pieniedzy, wiec pracuja.

  A zaczelo sie niewinnie obserwacja niby naukowa, ze poprzez zabawe dzieci szybciej i lepiej wchlaniaja wiedze.
  To juz ze dwa pokolenia sie ciagnie. 42 lata… cos Wam to przypomina? 😦

 20. Siggi said

  Polska: Nie fałszować w „koncercie narodów”
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201701224654557-Polska-Nie-falszowac-w-koncercie-narodow-Marceli-Szpaczynski/

 21. snag said

  Siggi @ 234 w poprzednich ,…

  Nie świruj my friend – Użycie broni jest dozwolone jedynie w obronie przed uzbrojonym napastnikiem – Za użycie broni bez zagrożenia zdrowia i ciała czeka cie ława oskarżonych i wyrok ,…

  Zabezpieczyli teren bo wypadek i pociski kreowały zagrożenie dla cywili czy kogokolwiek – Nie chciał byś żeby twoje czy czyjeś wnuki znalazły ten szajs i urządzily ci fireworks show z latającymi kawałkami wnuków, do you ,…

  Pociski mogły być uszkodzone i niebezpieczne dla wszystkich wlacznie z kierowcami i ochroną konwoju i niewykluczone że czekali na saperów ,…

 22. Siggi said

  256/Alina said
  —————
  W ogromnym skupieniu wysłuchałem inż.Ziębę na temat leczenia śp.T.Kality(z SLD).
  Jest to skandaliczna wypowiedz nielekarza na tematy stricte medyczne,wypowiedz pełna ironii z wrednymi uśmieszkami,insynuacji,w której przy okazji przemycił informację o swojej książce ,gdyż jest materialnie zainteresowany jej jak największym zbyciem.
  Jak zwykle wypowiada się nieporadnym językiem,a chce,żeby odbierajacy zauważył jego „fachowość”w medycynie.Coś tam powierzchownie wie,ale bardziej zdradza niewiedzę.On jak mówi to sobie raka wyobraża jako guz o kształcie orzecha,jajka,kartofla i że usunięcie guza oznacza usunięcie całości.Gadanie głupie ,godne jedynie szarlatana.Omijajcie takich szerokim łukiem.
  Światowej sławy baryton Hvorostovskij Dmitrij,u którego w 2015 roku stwierdzono raka mózgu w miejscu nieoperowalnym.Jest leczony w jednej z najbardziej znanych klinik w Londynie,gdzie artysta mieszka z rodziną i właśnie tam jest poddawany leczeniu chemioterapią.Z tego powodu ma przerwy w występach,ale też ma rokowania,że uda się zwalczyć chorobę.
  Wszelkich nielekarzy,którzy zabierają publicznie głos w temacie ciężkich chorób zwłaszcza nowotworowych należało by pociagać do odpowiedzialności karnej ,za sianie zamętu i zarabianiu na ludzkim nieszczęściu.

 23. strach na wruble said

  Panie Demo-krato. To juz było, ale niech będzie jeszcze raz. Są Ruscy i sa kacapy. Są Niemcy (aczkolwiek niedużo) i są szkopy. Są Francuzy (cholernie mało) i są pieprzone żabojady. Takoż są Polacy (chyba jeszcze są) i są polaczki, czyli polactfo. Po p. Piskorzu powtarzać nie będę. Ale dla ilustracji wypowiedzi przedmówcy przytoczę dwie maksymy wyryte na ścianie potężnej biblioteki w jednym z dużych miast Midwestu: 1. Niewiedza nie jest powodem do wstydu, ale niechęć do zdobywania wiedzy. Oraz 2. Atrament uczonych więcej jest wart niż krew męczenników (ten drugi cytat, to nie uwierzy pan, ale z Machometa). No, może jeszcze jeden cytat: 3. Uczis’,uczis’,uczis’ tak Lienin skazał… ale tego o ile wiem, nigdzie nie wyryto.

  Zatem powodzenia życzę w nauczaniu innych o rzeczywistości i o ile potrafię, służę asystą. (tłuczek mi się wprawdzie złamał. ale jakoś sobie poradzę).

 24. Marucha said

  Re 8:
  No cóż… w ambitnej próbie obrony ludzi, którzy pozostali Polakami tylko genetycznie, sam Pan używa słowa BARANY…

  co zrobiłeś(-aś), aby inny Polak otworzył oczy, obudził się z letargu, wyszedł spod prysznicowego szamba totalnej propagandy?

  Co zrobiłem?
  Od jedenastu i pół roku, w świątek, piątek i niedzielę, prowadzę ten portal i forum. Bez przerwy.
  11 700 artykułów.
  570 245 komentarzy.

  A co Pan zrobiłeś, prócz namolnego domagania się szacunku dla ludzi, których szanować nie mam zamiaru?
  No. coś Pan zrobił?
  Pochwal się Pan. Choćby niszowym portalem.

 25. Marucha said

  Re 11:
  Coś w rodzaju Bernaise z dodatkiem leśnych grzybów.

 26. strach na wruble said

  Panie Gajowy, czy wypada przypominać Pańską robotę w tej materii mocno sprzed tego okresu, czy Pan sobie z jakichs przyczyn tego nie życzy?

  Zaczęła się chyba gdzieś tak w 1996 roku… może Pan przypomnieć… – admin

 27. Re 22

  Z czego pan Strach Na Wruble wywiódł myśl: „Są Francuzy (cholernie mało) i są pieprzone żabojady”?
  Ściślej – chodzi mi o proporcje.
  Dlaczego „Francuzów” miałoby być „cholernie mało”?
  Moje wrażenia, a żyję wród nich od mniej więcej trzydziestu lat, są przeciwne.

 28. maasteer said

  Rodzina Rothschildów najbogatsza na świecie

  Ostatni raport organizacji Oxfam jest bardzo niepokojący i wskazuje na stale rosnące rozwarstwienie społeczne. Przedstawiono w nim 8 najbogatszych osób na świecie, które posiadają taki sam majątek co biedniejsza połowa populacji ludzkiej. Niestety skupia się on wyłącznie na pojedynczych osobach i dlatego wciąż pozostaje zbyt optymistyczny.

  W raporcie Oxfam nie uwzględniono największego zagrożenia. Jest nim najbogatsza na Ziemi rodzina Rothschildów, która obecnie trzyma w garści zdecydowaną większość banków centralnych na świecie. Założycielem tej dynastii finansowej był niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego Mayer Amschel Rothschild.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rodzina-rothschildow-najbogatsza-na-swiecie

 29. strach na wruble said

  Od kilku miesięcy z pewnym aktywnym tu uczestnikiem dyskusyj przekonujemy sie nawzajem co do sensu otwierania innym oczu. Młody jest zapalonym zwolennikiem pracy misyjnej, a ja go z kolei wciąż raczę opowieściami o misiach (misie już od dawna nie chce). Czasami jednak daję sie namówić na to, aby coś powiedzieć w miarę poważnie, nawet od takich poważnych stwierdzeń mam specjalne autowyzwisko, ale wtedy zawsze dostaję po uszach, a w najlepszym razie zostaję przejechanym przez trollejbus. Czy warto zatem się wychylać na starość? Wygodniej siedzieć i obsmarczać szyderczymi komentarzami, co przyznaję się bez bicia że misie zdarza…

  Jak zawsze, deklaruję jednakże że staram się używać w miarę kulturalnego języka (co zdaniem niektórych obecnych tutaj jest objawem niskiego poziomu intelektualnego)

 30. strach na wruble said

  Nie wiem, panie Rozpuszczalniku o proporcjach. Ale moja była narzeczona (aktualna piękna Małżonka od wielu dekad), mieszkała za czasów przykrych w Paryżu i opowiadała, skutkiem czego będąc trzy razy na obwodnicy dookoła stolicy, nigdy nie odważyłem się tam wjechać. Historia zresztą pokazuje na co stać naszych sojuszników.

  Ponoć prowincjonalna Francja jest inna, ale nigdy nie miałem czasu żeby sprawdzic naocznie. Zawsze trzeba było pędzić przed siebie w nieswoich sprawach.

  Szło mi o to, że w każdym narodzie bywają ludzie i ludziska.

 31. konik said

  Manifestacja przed Sejmem przeciwko US Army w Polsce

  W minioną sobotę, 21 stycznia 2017 r. z inicjatywy Kongresu Polski Suwerennej i stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej spotkali się przed Sejmem przeciwnicy obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/22/manifestacja-przed-sejmem-przeciwko-us-army-w-polsce/

 32. konik said

  Putin wprost o NWO, pedofilach i satanizmie
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/136531,putin-wprost-o-nwo-pedofilach-i-satanizmie

 33. Marucha said

  Re 12:
  Nie ulega wątpliwości, że telefon komórkowy może uratować życie. I to co najmniej na dwa sposoby.

  Z drugiej strony widuję w górach ludzi nie mających pojęcia o górach – i liczących na to, że zawsze mogą wezwać pomoc przez komórkę. A tu pech… nie ma zasięgu.

  Re 14:
  Pan czytał link po angielsku, ja zajrzałem do szwedzkich oryginałów. Np.
  http://www.expressen.se/nyheter/misstankt-valdtakt-sandes-pa-facebook/

 34. Greg said

  #Snag
  Znasz się na wszystkim i na NICZYM!
  ,,wykształcenie” …nobilituje cię do zabierania głosu w sprawach FIZYKI?
  Komórka, zgadzam się, kilku uratuje, szczególnie w górach, ale milionom odbierze życie!
  Jaka jest proporcja?
  W sieci jest mnóstwo alarmujących sygnałów dotyczących tematu.
  Piekarzu? czy coś tam.
  Nie ubliżając piekarzom.

 35. Lovshak Ruskij Agient said

  Eksmisje po zydowsku….. ty tez warszawiaku przez żydobolszewcki reżym możesz zostac terrorystą nielegalnie okupującym nit Twój dom….. zydło i Maciorewicz dopomoże im nie tobie…..

 36. Maćko said

  ad 25, Panie Rozpuszczalnik, a gdzie geograficznie w Krainie Zabojadów ma Pan niewatpliwa przyjemność mieszkać?

  Jak jestem w lubionej Gaskonii to mam inne siedzenie i widzenie od wizyty podparyskich okolic a to z koleji jeszcze inne od wizyty na uczelni czy pod dawnym studenckim studio.

  Jeśli rózne dzikusy pala 1000 samochodów w jedna noc, blokuja cale ulice na modlitwy i obmacuja blondynki w metrze a Zabojady dalej glosuja na szkodników pokroju Smarkozego czy Holenderskiego to trudno ich narodek uwazać za bystrzejszy od naszego czy USanskiego, nieprawdaz?

  Oni w masie nic nie wiedza i niczego nie rozumieja, ot lemingi zamozne i hedeonistyczne, choc coraz biedniejsze, bo im rzad odcina co maja jak moze.

 37. snag said

  Admin @ 3 ,…

  Zgoda senor admin, to powiedziawszy nie widze ich w BS Greg’a i nie mam zamiaru komplikowac se zycie bo jedna pani, drugiej pani a Greg powiela.

 38. Marucha said

  Re 25, 28:
  Nie powiem, bym miał obszerne doświadczenia z Francuzami, ale swego czasu wydawało mi się, że istnieją dwa rodzaje Francuzów: ci z Paryża (aroganccy) i ci z prowincji (całkiem sympatyczni).

 39. snag said

  Greg @ 33 ,…

  Pokaz mi jakies wiarygodne studia na temat i dowody na te ‚miliony’, zamiast powielac BS i straszyc ,…

 40. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski Polska Rosja Donald J. Trump i co dalej?
  .https://www.youtube.com/watch?v=HDTn6nVAXSc

 41. La Reine Toronto said

  ad 11 mizoginista Macko ? co Panu przeszkadzaja kobiece obrazki? ale manier to Pan nie ma i szacunku dla mnie tez. Bolesne to ze jeszcze sa Polacy nie szanujacy kobiet.
  Prosze nie przeinaczac mego ‚nick’a bo to swiadczy juz o zlosliwosci.

 42. Marucha said

  Re 41:
  Pani La Reine… wklejanie obrazków i filmów w „Wolnych Tematach” sprawia, iż strona ta wolno się ładuje każdemu, kto aktualnie nie siedzi na szybkim łączu. A nieraz się wszystko zrywa.
  Stąd prośba o „kropki”:
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać

 43. Greg said

  #Snag
  Kończę z tobą jałową dyskusję. Jesteś ostatnią osobą której, miałbym coś pokazywać.
  Zrozum, że mikrofale są, choć ich nie widać. Wywierają destrukcyjny wpływ na każde organizmy żywe.
  Włóż łapkę do mikrofali, to się przekonasz.
  Zapodawałem dużo linków, widocznie przeoczyłeś, lub nie były dla ciebie przekonujące.
  Pozostaje życzyć ci długich i owocnych rozmów via kom.
  Ty się niczego Snag nie boisz, więc w czym rzecz?
  Boga też nie widać Snagu, a JEST.
  Zaprzeczysz?

 44. Peryskop said

  Re 38

  Coś w tym jest.

  I podobny osąd można by uznać za zasadny i w wielu innych krajach i stolicach – np Londyn, Warszawa, Sztokholm…

  Buta wskutek imigracji selektywnej typów mocno-łokciowych ?

 45. Marucha said

  Re 43:
  Oczywiście, że pewne fale radiowe są szkodliwe dla żywych organizmów. Stąd też producenci telefonów prześcigają się w minimalizacji ich emisji.
  Kwestią sporną pozostaje wielkość ich wpływu na człowieka.
  Ja prawie nigdy nie przykładam telefonu do ucha. Albo głośniczek, albo słuchawki.

 46. snag said

  Marucha @ 32 ,…

  Mt. Rainier jest bardziej niebezpieczny niż góry gdzie pan spędza wakacje – Położony blisko zatoki oceanu warunki, pogoda i temperatura na wysokosci gdzie rozna grzyby (1800-2000 M) mogą się zmienić w ciągu minut … wtedy najlepiej znaleźć sobie wygodme miejsce i odczekać (jak się ma pecha to bywa że dzień czy dwa) zamiast łazić i błądzić. koniecznie mieć (fire starter) ‚krzesiwo’ i podstawy ekwipunek pierwszej pomocy z igła chirurgiczna i nitką włącznie w razie wypadku, pozatym poczytać trochę na temat miejsca i czego sie spodziewac ,…

  Moją pierwsza wizyta na grzybach na Mt. Rainer mało nie skończyła się tragicznie bo w zagłębieniu (miednicy) wielkości basenu zauważyłem kilkanaście pięknych borowików a podchodząc bliżej martwe rattlesnakes, wiewiorke i orła i odpuściłem grzyby nie znając powodu. Po powrocie do domu kolega zapalony hiker powiedział mi że nie tylko na Mt, Rainier ale innych gorach pochodzenia wulkanicznego w takich ‚misach’ jak on to określił czasem zbiera się dwutlenek węgla i doopa zimna jak przypadkowo trafisz w take miejsce i nie wiesz jak się zachować ,…

 47. Maćko said

  Moze tu sa lekarze którzy by mogli sprawdzic zapadalnosc na raka glowy od 30 lat?

 48. snag said

  Senor Admin,

  Follow the money trail – Reklamowe podchody i ignorancja klienta … decyduje mamona, umiejetnie podane minusy konkurencji i wlasne rzekome czy nie, plusy ,…

  Ja od pewnego czasu unikam telefonu i rozmow a jak musze to nie paplam dluzej niz musze – Starosc czy instynkt cholera wie ale nie dlatego ze dmucham na zimne, no sir 😉 ,…

 49. Greg said

  Minimalizacja emisji komórek odbywa się kosztem zwiększenia mocy stacji bazowych.
  Koło się zamyka. Te z kolei ,,sieją” mikrofalami w obrębie kilometrów.
  Działanie jest termiczne i biologiczne. Biologiczne zaczyna się na poziomie kilku uW/m.kw.
  Komórki emitują nawet do 500000 uW/m.kw. w momencie ,,łapania zasięgu”….potem moc nieco spada.
  Działanie termiczne zaczyna się od 100000 uW/m.kw. Stąd bierze się efekt ,,ciepłego ucha” przy kilkuminutowej rozmowie.
  To można sprawdzić samemu. Nie trzeba być żadnym naukowcem.
  Efekt taki sam co w mikrofali ….delikatne smażenie mózgu i po kilku latach rak.

 50. strach na wruble said

  To inny temat, panie Peryskop. Imigracja raczej dla polepszenia bytu (niekoniecznie) albo autowizerunku. W Warszawie trudno znaleźć Warszawiaka. Moje slubne Szczęście to rzadki obecnie przypadek z Czerniakowa. Z dziada pradziada.

 51. snag said

  Maćko @ 47 ,…

  W ciagu ostatnich 30-tu lat zmienila sie nasza dieta i tryb zycia, nie tylko obecnosc cell phone, to nie takie proste, czasochlonne i bardzo kosztowne nie wspominajac o lobby i klodach pod nogami studiow w perspektywie ,…

 52. snag said

  Marucha @ 45 ,…

  Jak przekonalem corcie zeby przyszlemu nie pozwalala w kieszeni bo chce miec wnuczka/e i partnera na ryby a przy uchu to se moze jak nadziany i cos zostawi 😉 ,…

 53. snag said

  Grag @ 43 –

  Idiancy umra na raka pluc 😉 ,…

  Do cell phones cause tumors?

  Because cell phones usually are held near the head when being used, the main concern has been whether they might cause or contribute to tumors in this area, including:

  Malignant (cancerous) brain tumors such as gliomas
  Non-cancerous tumors of the brain such as meningiomas
  Non-cancerous tumors of the nerve connecting the brain to the ear (vestibular schwannomas, also known as acoustic neuromas)
  Non-cancerous tumors of the salivary glands
  A few studies have also looked at possible links to other types of cancer, such as skin cancer and testicular cancer.

  Researchers use 2 main types of studies to try to determine if something might cause cancer.

  Lab studies: Lab studies usually expose animals to something like RF energy to see if it causes tumors or other health problems. Researchers might also expose normal cells in a lab dish to RF energy to see if it causes the types of changes that are seen in cancer cells. It’s not always clear if the results from these types of studies will apply to humans, but lab studies allow researchers to carefully control for other factors that might affect the results and to answer some basic science questions.

  Studies in people: Another type of study looks at cancer rates in different groups of people. Such a study might compare the cancer rate in a group exposed to something like cell phone use to the rate in a group not exposed to it, or compare it to what the expected cancer rate would be in the general population. But sometimes it can be hard to know what the results of these studies mean, because many other factors that might affect the results are hard to account for.

  In most cases neither type of study provides enough evidence on its own to show if something causes cancer in people, so researchers usually look at both lab-based and human studies.

  What do lab studies suggest?

  As noted above, the RF waves given off by cell phones don’t have enough energy to damage DNA directly or to heat body tissues. Because of this, it’s not clear how cell phones might be able to cause cancer. Most studies done in the lab have supported the idea that RF waves do not cause DNA damage.

  http://www.cancer.org/cancer/cancer-causes/radiation-exposure/cellular-phones.html

 54. strach na wruble said

  30 lat? Panie Maćko, trzy dekady temu było sporym wyczynem podnieść telefon walizkowy do ucha. Woziło sie w bagażniku, albo między siedzeniami, a słuchawka była na sznurku. Za to trzy waty na wyjściu waliły falami radarowymi niczym HAARP. Więc powinniśmy tu mówic o innym raku niz głowy.

  Warto zaznaczyć, że mi to rak głowy nie grozi. Najsampierw trzeba mieć głowę.

 55. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-adam-rapacki-wczesniej-czy-pozniej-w-polsce-dojdzie-do-zamachow/hd73pzm

 56. Siggi said

  Przeczekać Trumpa…
  Rządzący w Polsce establishment przyjął wobec wyboru Donalda Trumpa na urząd prezydenta USA strategię strusia – chowania głowy w piasek. Najpierw tak PO (co naturalne), jak i PiS (po cichu) stawiały jednoznacznie na Hillary Clinton, przy czym politycy obozu Jarosława Kaczyńskiego mówili o „mniejszym złu”.
  Im bliżej zwycięstwa Trumpa, tym takich głosów było mniej, by oportunistycznie udawać na końcu radość, że to niby taka amerykańska „dobra zmiana” i w ogóle, to Kaczyński jest niemal akuszerem tego sukcesu.
  Nastroje polityków PiS są na pewno znacznie mniej optymistyczne niż publiczne deklaracje. Jest pewne, że są one bliźniaczo podobne do tego, co na ten temat sądzą ludzie z obozu Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru, tyle tylko, że ci drudzy mogą się na ten temat wypowiadać publicznie i jednoznacznie, a pisowcy muszą udawać, że się cieszą. W rzeczywistości jednak drżą ze strachu przed kolejnym amerykańsko-rosyjskim resetem, przed wielkim porozumieniem Trump-Putin. Póki co sami się oszukują, czego najlepszą ilustracją jest opinia Ryszarda Czarneckiego, który w wywiadzie dla „Polska The Times” mówi: „Jako człowiek, który od lat pasjonuje się amerykańską polityką powiem, że każdy amerykański prezydent, nawet Ronald Reagan, na samym początku swojej prezydentury wygłaszał deklaracje o naprawie stosunków z Moskwą, szansach porozumienia, czy to były czasy Związku Radzieckiego, czy obecnej nowej Rosji. To pewien rytuał, ja bym nie przewiązywał do tego zbyt dużej wagi”. No cóż, pogratulować tylko niefrasobliwości i dobrego humoru.
  Jest rzeczą zdumiewającą, że jak do tej pory żaden poważny polityk, tak PiS, jak i opozycji – nie odważył się wyartykułować jakiejś rozsądnej koncepcji wyjścia naprzeciw zmianom, które dokonują się w polityce światowej. Polscy politycy niezłomnie tkwią w okopach Donbasu, razem z postbanderowskimi batalionami ochotniczymi i z panami Turczynowem czy Awakowem. Nie dostrzegają, że i na samej Ukrainie pojawiły się pierwsze jaskółki zmiany – nie chodzi tu tylko o enunacjace Nadii Sawczenko, ale i o głos znanego i wpływowego oligarchy Olega Pinczuka, który w samym „Wall Strett Journal” napisał, że trzeba pogodzić się z Rosją, nie podnosić przez 15-20 lat kwestii Krymu i zrezygnować z prób wejścia do NATO. Pinczuka ogłoszono – a jakże – „agentem Putina” i „zdrajcą”, ale po cichu mówi się w Kijowie, że dla jego propozycji nie ma alternatywy.
  Tak oto, może dojść do sytuacji, że i Ukraina przystosuje się, albo dostanie nakaz przystosowania się do nowej sytuacji, tylko u nas będą nadal walić w tarabany. Czy naprawdę nikt w kraju o takiej tradycji i potencjalne nie odważy się głośno powiedzieć jaka jest prawdziwa sytuacja i wezwać do rewizji szaleńczej polityki na Wschodzie?
  an Engelgard
  Myśl Polska, nr 5-6 (29.01-5.02.2017)
  http://www.mysl-polska.pl/1141

 57. Siggi said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/przetasowania-w-rosyjskiej-razwiedce

  Tam pisze:…posiada dwa domy, pięć mieszkań i jedną dużą posiadłość ziemską o wielkości prawie 2,5 tysiąca metrów kwadratowych…
  ———
  Też mi …posiadłość ziemska.Dawniej samych truskawek miałem na 15tyś m2 tj półtora hektara,8ha łąki I jeszcze 5 ha ornej mady nadodrzańskie.Ta mada,niech ją cholera weżmie za darmo,dobra ziemia ,ale trudna,niewdzieczna w uprawie.Jak deszcz leje lepi się jak g…..o do wszystkiego.Jak słonecznie kilka dni twardnieje ,pęka i chodzi się jak po betonie.

 58. Siggi said

  Coś dla łóha z niemieckich zapierdalanek.

  ….https://www.youtube.com/watch?v=PcRyjkYdDxM

 59. Siggi said

  Multikulti w Niemcach.Rasowy Niemiec nawet potrafi jodłować.
  Jeszcze ze 30-50 lat i tam się tak wykrzyżują,że umaszczenie skóry będzie w 40% żółta,30% czarna i 30% reszta badziewia.

  https://www.youtube.com/watch?v=yO7MWuJ7zLA

 60. La Reine Toronto said

  ,https://www.youtube.com/watch?v=4U5zuoPvn2w

  Max Kolonko mowi jak jest.

 61. Maćko said

  49. Wrublu – 30 lat to aby miec skale porównawcza. Juz wtedy sluchano muzyki w sluchawkach. A lebski jestes,wiec raczej brak Ci telefonu niz glowy. 😉

  Swoja droga – Radyob poiwnien wiedziec – sluchawki douszne do fonów i innych grajdolów sa zasilane zmiennym pradem – jak to sie ma do zdrowia?
  Te HiFi zewnetrzne tez sa na cewkach. Nie podbieram tylko info zbieram.

  41. Pani Rejna przestanie wstawiac badziewie albo poda swoje imie, to nie bede przekracac. Ale od malego i od PRL anonimy mam w pogardzie… 😉 wiec zdanie jakiejs Renowej jest jak szum wody. Jak Pani na imie? Maciej sie klania z tej strony.

  Z drugiej strony, ktos podpisujacy sie La Reine Toronto pod koniec poprzednich WT naurogal Alinie, ze wstawila link bez kropki.
  Nastepnie, osoba podajaca sie za La Reine Toronto wstawia dwie fotki kulinarne na poczatku tych WT.

  Co? Rozdwojenie jazni?

  Ogólnie – kazde badziewie nam tu przeszkadza, ale do socjopatów nie bede pisac bo nie zrozumieja. Pani i tak ma dobra pozycje bo sie do Pani jeszcze zwracam grzecznie, Mi Reino querida!

 62. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=tmdG4wwflUw

  Redaktor Michalkiewicz .

  Bez komentarza do nr 56.

 63. snag said

  Przyjemnego wieczoru ,…

  .https://vimeo.com/67915169

 64. matirani said

  Z ND… 20. wygrana Stocha w karierze

  Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Na drugiej pozycji uplasował się w niedzielę Niemiec Andreas Wellinger, a na trzeciej jego rodak Richard Freitag.

 65. Siggi said

  http://wiemy.to/post-3172-ludzie-zatrzymywali-si-zszokowani-prawdziwa-syrena-p-ywaj-ca-w-najwi-kszym-akwarium-wiata-.html?utm_content=buffer28d52&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 66. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ghy79l2qxvI
  amerykanski polityk Trey Gowdy wzrusza do lez i to kogo!

 67. Siggi said

  http://krajwspanialy.pl/zolnierze-wykleci-raport-cia-1947/

 68. Siggi said

  Dlaczego Porozumienie Trumpa z Putinem jest nieuchronne!
  Czekają nas bardzo ciekawe czasy

  Układ militarny NATO dożywa swoich ostatnich dni. W sumie dziwić się nie ma czemu, jak już, to zdziwienie bierze, że istniał tak długo po rozpadzie bloku sowieckiego. Trzeba bowiem pamiętać, że Pakt Północnoatlantycki został zawiązany w związku z realnym zagrożeniem wojny z ZSSR i w tamtych czasach dobrze spełniał swoją rolę. Jednak wraz z rozpadem bloku komunistycznego i po upadku gospodarki Rosji, zagrożenie ze wschodu dla Europy, zmalało prawie do zera. Pomimo oczywistych faktów, NATO dalej prężyło muskuły, aby uzasadnić swoje istnienie i posady dla tysięcy urzędników wojskowych. Poza tym, obecność w Pakcie USA, dawała gwarancję ochrony przez najsilniejsza armię na świecie. W rewanżu, europejskie wojska brały udział w kolonialnych wojnach Ameryki, służąc za listek figowy dla tych oczywistych agresji militarnych. Kiedy w roku 2014, Rosja anektowała Krym, w Europie zapanowała histeria – oto Rosja powstała z kolan i od teraz znowu zagraża naszemu bezpieczeństwu. NATO znowu ma sens, można odwracać uwagę społeczeństwa od kryzysu ekonomicznego i skupić na „zagrożeniu” militarnym. Jednak chłodnym okiem było widać, że jakkolwiek Rosja miała bardzo żywotny interes w przejęciu spornego półwyspu i zrobiła to za wsparciem jego mieszkańców, to nie miała ŻADNEGO interesu, aby iść choć trochę na zachód. Dowodem na to jest zachowanie Rosji wobec secesji wschodnich terenów Ukrainy. Proszę zauważyć że Moskwa owszem wspiera rebeliantów, ale robi na tyle, aby zachować status quo konfliktu (to już prawie trzy lata), nic więcej. A przecież w ustach prawie wszystkich polityków europejskich, agresja Rosji na Europę, jest realna. Tylko jakoś żaden z nich nie powiedział nigdy, jaki interes miałaby Rosja w tej agresji. Otóż nie miałaby żadnego interesu, a nawet zagrożone byłoby jej istnienie w wyniku takiego działania. Póki co większość swojej sprzedaży Rosja realizuje z Europą i jest to sprzedaż masowa, ściśle związana z trwałą infrastrukturą (rurociągi). Bez dopływu gotówki ze sprzedaży surowców, Rosja leży na łopatkach i wystawia się na inne zagrożenia. Te inne zagrożenia, to oczywiście Chiny, które świadome zbliżającej się konfrontacji z USA o prymat w światowej gospodarce i polityce, muszą zdobyć niezależność surowcową, aby myśleć o własnym bezpieczeństwie. Takim źródłem niezależności surowcowej dla Chin jest oczywiście Syberia. Dla Rosji więc, groźba utraty źródła własnej potęgi, jest jak najbardziej realna.
  Ktoś mógłby zapytać, dlaczego konfrontacja Chin ze Stanami o prymat na świecie miałaby przybrać wojenny charakter? Czyż nie lepiej dla obydwu mocarstw podzielić świat na strefy wpływów i egzystować według dotychczasowych reguł. Myślę, że większość finansistów dobrze wie skąd bierze się potęga USA. Otóż jako najwyższy senior, pobiera lenno od swoich wasali. Jednak to lenno jest ukryte w mocy sprawczej waluty światowej jakim jest dolar. To stąd bierze się potęga finansowa i w ślad za tym militarna Stanów Zjednoczonych. Gdyby zabrakło tego źródła bogactwa, USA czekałby niewątpliwy upadek z uwagi na strukturę gospodarki, dostosowanej do zewnętrznego wspomagania. Gdyby rolę hegemona przejęłyby Chiny, to one mogłyby z kolei budować swoją przewagę nad potencjalnymi chalengerami na długie lata. Dlatego konfrontacja pomiędzy Chinami a USA będzie zażarta, a wysokość stawki daleko przewyższa straty przy aneksji Syberii.
  Tak więc i Rosja i Stany Zjednoczone Ameryki, mają żywotny interes w uzgodnieniu wspólnej linii obrony/ataku wobec Chin. Dlatego Europa przestaje być szczególnym miejscem na mapie świata, a problemy z nią związane przestają być pierwszoplanowe dla USA. Dlatego też Pakt Północnoatlantycki w obecnym kształcie staje się drażniącym anachronizmem.
  Idą czasy gwałtownych przemian i kwestie obronności będą kluczowe dla przetrwania tego lub innego kraju. Jednak aby budować realną siłę, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, kto w nadchodzącej burzy będzie moim wrogiem, a kto może być sojusznikiem. Uważam że akurat te kwestie trzeba przemyśleć na nowo.
  http://12345-abcde.neon24.pl/post/136540,dlaczego-porozumienie-trumpa-z-putinem-jest-nieuchronne

 69. snag said

  Na dobranoc ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=lvNw0s7pC_w
  .https://www.youtube.com/watch?v=TI2UMUJ6PVc
  .https://www.youtube.com/watch?v=gLe9V1Pi0R8

 70. snag said

  Komus kto przynudza na codzien – Pozna po obrazku komu ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=J3rCu3l0BOM

 71. strach na wruble said

  Zatem przypominam. Mam na to mandat od Gajowego, żeby nie było żem chlapa.

  Dawno, dawno temu, a był to rok 1998, pani Dana Alvi, znana działaczka polonijna, przy naszej korespondencji w sprawie Serbii, skierowała mnie na ciekawą listę dyskusyjną (tak się wtedy nazywały portale, gdzie mozna było wymieniać się poglądami – zazwyczaj wymagające rejestracji). Szefował tam pewien Burmistrz. Niestety, trafiłem na moment, w którym nastapił rozbrat i było przykro, ponieważ to miejsce skupiało wielu, zaskakująco wielu mądrych, światłych i poważnych ludzi, w dodatku z wizją. Z których zdaniem lepiej było się liczyć. Niemniej, ten internetowy zakątek istnieje do dziś, aczkolwiek nie w tak aktywnej formie jak niegdyś.

  W początkowym okresie biegałem tam pod nazwiskiem, ale szybkom się w tego wyleczył, gdy jakiś osobnik bez klasy (delikatnie powiedziawszy) poświęciwszy 19 dolarów i 99 centów na internetowego autodetektywa, wybebeszył na widok publiczny historię kredytowa i inne osobiste detale dotyczące innego uczestnika dyskusyj. Oczywiście, natychmiast wyleciał z grupy na zbity ryj, ale szkoda została już dokonana.

  Kilka osób stamtąd, nie chcę wymieniać po „nickach”, bo nie wiem, czy sobie tego życzą, przebywa dziś na Gajówce i pamięta. Burmistrz nigdy nie użył niecenzuralnego, a nawet złego słowa. Moze to kwestia środowiska…

 72. Siggi said

  Czytając ten felieton,szukałem najmniejszego wątku,z którym bym się nie zgadzał i skrytykował autora.Niestety niczego nie znalazłem,a jedynie skóra mi cierpła na moim starym garbie.Ponieważ prawie całe,już wystarczająco długie i owocne życie, wącham moimi nosdrzami niemczyznę ,zwłaszcza jak wieje zachdni wiatr w moim lubuskim,to i mam większe powody do niepokoju.Że sięgną po swoje ,tzn utracone ziemie,to kwestia czasu! Ułatwią im to sprzedajne yelity tutejsze w ramach dynamizowania rozwoju regionalnego.Po cichu,w białych rękawiczkach szybko to załatwia. Słowem – koshmar nadchodzi.
  —-
  Skończył się stary świat XX wieku – czy Niemcy sięgną po broń jądrową?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45442

 73. Siggi said

  Temat warto znać od strony odszkodowawczej i walczyć maksymalnie o swoje.

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/pozew-zbiorowy-za-wypadek-pod-nowym-miastem/cq557h

 74. Siggi said

  Zasrana zmiana: klasyczne przypadki ludzi o zasranym życiu których celem jest zasranie życia innym
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45430

 75. Ad 66, Siggi

  Udałem się pod link (.https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45430) i moje wrażenia są następujące:

  – ostatni akapit napisał krakauer
  – wszystkie poprzednie napisał zas.raniec

 76. Siggi, zanim kliknąłem w „Opublikuj” numer pańskiego postu podskoczył o 5 (dobrze, że zacytowałem link).

 77. letnia said

  snag @14
  ty to chyba angielskiego nie znasz! Albo czas pójść do okulisty! Widzisz w tym artykule zdjęcie dziewczyny która poinformowała policję? Ja widzę. A sprawcy – ich twarze są zamaskowani. Moja mama zawsze mi mówiła: głupiemu trzeba ustąpić. A już wiekowa jest i wie co mówi w odróżnieniu od ciebie.

  Dziennikarskie k… y wystawiły dziewczynę na zemstę szumowin.
  Admin

 78. Marucha said

  Re 46:
  Nie znam Mount Rainer, ale nie sądzę, aby nasze Tatry były dużo bezpieczniejsze – co roku zdarzają się tu wypadki, w tym śmiertelne.
  Również Babia Góra, choć niższa, ma złą sławę z powodu b. zmiennej pogody i trudnych niejednokrotnie warunków atmosferycznych.
  Mówię wyłącznie o warunkach letnich, bo zimowe to zupełnie insza inszość.

 79. Marucha said

  Re 48:
  Nie sądzę, aby fale radiowe generowane przez telefony nie wywierały żadnego wpływu na człowieka.
  Zauważono to już w samych początkach radiokomunikacji (bóle głowy, wymioty).
  Kwestią pozostaje, jak bardzo szkodliwy jest ten wpływ.
  Ja wolę zdać się na intuicję. Telefonu mało używam, nigdy przy głowie.

 80. aj said

  Nie trzeba się wyzywać od polactwa rodacy tylko przyjąć do wiadomości ten przykry fakt zamieszkiwania naszego kraju przez miliony żydów. Ich tu są miliony ja nie żartuje. Wyglądają jak my mówią jak my ale z nami nie są. Wczoraj przylapalem sąsiadkę, młoda, ładna blondynka myślała że nikt nie słyszy, na spacerku z pieskiem o ekscytujących się skokami Polaków, mruknęła pod nosem ” tępe polaki” na ripostę z mojej strony ” a ty qrwo żydowska nie lepsza” popatrzyła z byka i czym prędzej się oddaliła. Ale do rodaków to nie dociera, oni w to porostu nie wierzą tak jak większość z was tutaj. Wandaluzja o tym pisze że jest ich ok 7 milionów żydów czy tam wg niego masonów spłodzonych przez goje z obrzezaniem po śmierci. Ja mu uwierzyłem bo to nie pierwszy raz mi się zdarza spotkać takich żydowskich Polaków.

 81. piwowar said

  Japończycy zrobili eksperyment i nagrali. Postawilo cztery telefony w czworobok, w środku jajko i zatelefonowali do wszystkich czterech. Gdy telefony zadzwoniły, jajko eksplodowało.

  Poniżej inny eksperyment, z sześcioma telefonami. Nie wiem, czy wierzyć.

  .https://www.youtube.com/watch?v=l3ge9M54l7E

 82. Kwal said

  Niemcy tylko udają, że miękną. Plan Mitteleuropa obowiązuje nadal i nie bądźmy naiwni i łatwowierni że jest inaczej. Polska nie ma żadnego znaczenia…jesteśmy po prostu za słabi a parafrazując potomka naszego wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza istniejemy tylko teoretycznie…A tym, żeby Polska istniała nikt obcy nie jest zainteresowany a już na pewno nie Niemcy….szczególnie Niemcy. To My jako Naród powinniśmy być tym zainteresowani bo Polska jest potrzebna Nam i tylko Nam…

 83. Alina said

  Jeśli obecna, w zawrotnym tempie nasilająca się epidemia autyzmu w USA nie zostanie zatrzymana, szacuje się, że za 20 lat ok. 80% chłopców będzie chorych na autyzm. I to oznacza koniec znanej nam cywilizacji.

  Już dziś w USA brakuje normalnych mężczyzn do wykonywania zawodów elektryków, hydraulików, mechaników, pilotów, techników, żołnierzy oraz innych typowo męskich profesji.

  Wybór Trumpa na prezydenta USA ma kardynalne znaczenie dla ratowania młodych generacji, bowiem jest to jedyny polityk, który otwarcie mówi, że chce zastopować epidemię autyzmu. Będąc ojcem okaleczonego szczepieniami, autystycznego syna, Trump doskonale rozumie, jak wielkim zagrożeniem dla rozwoju dzieci są współczesne toksyczne szczepionki i przeładowane programy szczepień.

  całość:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19557&Itemid=53

 84. Boydar said

  @ Panowie Macka i Wrubel

  W technologii GSM dominującej do niedawna ale wciąż używanej, maksymalna moc w.cz. terminala osiągała 2 W (dwa Waty). Względem wspomnianych trzech, różnica w skutkach nieistotna. Pierwsze rozsądne technologie komórkowe (np. wdrożone przez Centertela NMT ma częstotliwościach rzędu 400MHz) operowały mocami 10 W (dziesięć Watów) a samo urządzenie ważyło nawet kilogram czy dwa (dość popularna NOKIA . Wcześniejsze rozwiązania nie mogą pretendować do nazwy „telefonia komórkowa”. Tak jak ogromnie popularny i de facto rewelacyjny jak na swoje czasy w socjalizmie, kolejowy system RASZ (radiowy abonencki system zarządzania). W urządzeniach o relatywnie dużej mocy promieniowania, antena nie znajdowała się w bezpośredniej bliskości głowy; była oddalona a słuchawka była na „sznurku”. Te starsze technologie, operowały na znacznie niższych częstotliwościach, co przekładało się na mniejszy wpływ. Zarówno pod kątem indukowania mocy grzejnej w przedmiocie o określonych wymiarach względem długości fali jak również mniejszemu zbliżeniu do rezonansu cząsteczek wody. Wpływ miały także inne, nieco bardziej skomplikowane czynniki.

  Prądy małej częstotliwości (np. o częstotliwościach akustycznych), płynące w „sznurkach” wspomnianych przez Pana Mackę, nie mają tak silnej tendencji do „odrywania się” od przewodników którymi są przesyłane. Praktycznie wcale. Jeżeli uwzględnimy również moce (kilkanaście tysięcznych części Wata), zagadnienie jest pomijalne.

  to technologia NMT
  .http://nokiamuseum.info/wp-content/uploads/2012/06/Nokia-720.jpg

  to zagraniczny zabytek klasy dwuzerowej, czterdzieści kilo żywej wagi
  .http://www.komputerswiat.pl/media/709192/SKGraf1.jpg

  Zdjęcia urządzeń używanych na PKP nie znalazłem w sieci. Jednak należy zaznaczyć, że pierwsze, wyprodukowane wspólnie przez RADMOR i KZŁ Bydgoszcz systemy pozwalające na łączność zarówno pomiędzy abonentami ruchomymi jak również „wdzwonienie się” w sieć telefonii stacjonarnej, bazowały na LAMPOWYCH urządzeniach typu FM302.

  Kiedyś wyciągnę, odkurzę, zrobię foto i pokażę 🙂

 85. gnago said

  Siggi said

  2017-01-22 (niedziela) @ 21:15:33
  256/Alina said
  —————
  W ogromnym skupieniu wysłuchałem inż.Ziębę na temat leczenia śp.T.Kality(z SLD).
  Jest to skandaliczna wypowiedz nielekarza na tematy stricte medyczne,wypowiedz pełna ironii z wrednymi uśmieszkami,insynuacji,w której przy okazji przemycił informację o swojej książce ,gdyż jest materialnie zainteresowany jej jak największym zbyciem.
  Jak zwykle wypowiada się nieporadnym językiem,a chce,żeby odbierajacy zauważył jego „fachowość”w medycynie.Coś tam powierzchownie wie,ale bardziej zdradza niewiedzę.On jak mówi to sobie raka wyobraża jako guz o kształcie orzecha,jajka,kartofla i że usunięcie guza oznacza usunięcie całości.Gadanie głupie ,godne jedynie szarlatana.Omijajcie takich szerokim łukiem.
  Światowej sławy baryton Hvorostovskij Dmitrij,u którego w 2015 roku stwierdzono raka mózgu w miejscu nieoperowalnym.Jest leczony w jednej z najbardziej znanych klinik w Londynie,gdzie artysta mieszka z rodziną i właśnie tam jest poddawany leczeniu chemioterapią.Z tego powodu ma przerwy w występach,ale też ma rokowania,że uda się zwalczyć chorobę.
  Wszelkich nielekarzy,którzy zabierają publicznie głos w temacie ciężkich chorób zwłaszcza nowotworowych należało by pociagać do odpowiedzialności karnej ,za sianie zamętu i zarabianiu na ludzkim nieszczęściu.

  Ze zdumieniem przeczytałem i podzielę się obserwacją swojej kumy która w starym roku „polska”oficjalna medycyna pozbawiła kobiecych narządów i u której stwierdzono liczne przerzuty w całym ciele. namówiłem na wit c . Do tej pory zjadła ponad 3 kg i ma się świetnie i badania stwierdziły zanik tych ognisk nowotworowych

  Obrzydzeniem napawa mnie fakt istnienia naukowców/lekarzy których edukacja i umiejętność przyswajania nowych faktów zatrzymała się w wieku 30 lat, którzy negują fakt istnienia badań przeczących dotychczasowej praktyce medycznej. Ale to u lekarzy zwykła postawa stosunkowo niedawno negowali potrzebę aseptyki pola operacyjnego. I kończyło się i wtedy i dziś śmiercią pacjentów
  Jak ocenić lekarza nawet utytułowanego na siłę forsującego operację na otwartym sercu, a negującego chelatację . Zabieg praktykowany w krajach z wyżej notowana medycyną . No rozumiem tu koszt kilkudziesięciu tysięcy za samą operację a tu koszt wlewek w kwocie raptem kilku tysięcy. A statystykę losu pacjentów googlajcie sobie sami

 86. Alina said

 87. Alina said

  WAŁĘSA: władzę trzeba szanować! Protestujących pałować!

 88. Kazik said

  Czy poseł Wójcikowski spotkał „ciężarówkę ze żwirem”?
  20 stycznia 2017

  „Jeżdżą ciężarówki ze żwirem…” mawiał Wojciech Sumliński, cytując groźbę jednego z byłych funkcjonariuszy PRL. Chodzi w niej o umyślne spowodowanie wypadku, w którym ginie osoba „niewygodna”. Czy tak było w przypadku śmierci posła Rafała Wójcikowskiego? Tego oczywiście nie wiemy, ale istnieją przesłanki, by twierdzić, że ktoś tej śmierci dopomógł.

  Kilka godzin po wypadku w sieci pojawiło się nagranie, w którym świadek zdarzenia zarzekał się, iż poseł żył, ale wymagał pilnej akcji ratunkowej, której nie podjęto, albo podjęto, lecz nieudolnie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=zqwgan-vhWc

  Inne wskazówki można znaleźć w wypowiedzi samego posła, której udzielił podczas zlotu Pobudki w Krzyżewie, 14 stycznia b.r. Prawdopodobnie jest to ostatnie nagranie z jego udziałem. Rafał Wójcikowski powiedział, że inwestując na giełdzie trafił na spółkę, „którą nie powinien się interesować”. Pojawiły się dziwne telefony, a nawet groźby werbalne. „Przyszedł do mnie jeden z takich smutnych panów (…) i dowiedziałem się gdzie mieszkam, gdzie mieszka moja rodzina” – mówił poseł.
  http://www.magnapolonia.org/czy-posel-wojcikowski-spotkal-ciezarowke-ze-zwirem/

 89. Kazik said

  Dokonanie rozbiorów Polski, oraz utrzymanie tego stanu rzeczy, było możliwe tylko dlatego, że Prusy, Austria i Rosja tworzyły jeden zgodny obóz, w którym nieformalne kierownictwo, przeciwko Narodowi Polskiemu, sprawowali Prusacy mający do swojej dyspozycji masonerię kierowaną przez Żydów. Jak już pisałem, powstania narodowe lat 1815 – 1830 – 1863 kończyły się klęskami. Polacy byli masowo wieszani na szubienicach, wysyłani na Syberię, lecz powstańcze organizacje spiskowo-masońskie kierowane przez semitów, bezpiecznie trwały nadal, działając z korzyścią dla Prus i Żydów.

  Powstanie styczniowe wybuchło w chwili, gdy z jednej strony zaczęło się zarysowywać przymierze rosyjsko-francuskie, a z drugiej strony Prusy, na których czele stał mąż stanu tej miary co Otto Bismark, poczuły się na tyle na siłach aby podjąć ambitne dzieło zjednoczenia Niemiec. Przymierze rosyjsko-francuskie było faktem wysoce pomyślnym dla Narodu Polskiego, gdyż rozrywało solidarny dotąd obóz zaborców, było natomiast wysoce niepomyślne dla Prus, gdyż brało je w dwa ognie. Prusy tworząc Cesarstwo Niemieckie potrzebowały spokoju i swobody ruchów. Gdyby istniał obóz francusko-rosyjski nie mogłyby o tym marzyć.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/marek-chwalewski-powstanie-styczniowe.html

  ——
  Miałbym pewne zastrzeżenia odnośnie tego tekstu.
  Admin

 90. Kazik said

  Jest 1989 rok, tłumy „zdegenerowanej” młodzieży biją się z ZOMO, okupują komitety PZPR, krzyczą „Sowieci do domu”. Ale wkrótce zaczyna się demokracja i w TVP pojawia się program Jerzego Owsiaka, w którym leci – szok – zakazana dotąd muzyka. Potem dzięki Owsiakowi degeneraci okazują się – szok jeszcze większy – wspaniałymi ludźmi, ratującymi życie dzieciom w czasie Orkiestry.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/ten-ktory-zniszczy-bunt-o-jerzym.html

  ——
  Pan propaguje nam Owsiaka-Siemaka, czy tylko beznamiętnie cytuje, czy co?
  Admin

 91. Kazik said

  SMOG – Monitoring powietrza – zwykła głupota!

  Należałoby się zastanowić w pierwszym rzędzie, skąd ta nagłą troska gazet polskojęzycznych, niemieckich właścicieli?

  Jak z Niemiec po 1989 roku służby specjalne ściągały liczne trujące odpady do Polski, to nikogo nie interesował stan zdrowia ludności. Pamiętam jak to taki transport odpadów niszczono w doraźnie zbudowanych piecach na poligonie w pobliżu Włocławka.

  Musisz przyznać Szanowny Czytelniku, że Nizina Kujawska doskonale „nadaje” się do budowy spalarni. Brak naturalnych przeszkód pozwoli rozwiać dymy z tak niszczonych niebezpiecznych odpadów na duże odległości. To, że odpady były bardzo niebezpieczne, nie ulega wątpliwości. Nawet Niemcy, posiadający liczne spalarnie, bali się je niszczyć u siebie. To chyba już mówi samo za siebie.

  W podobny sposób niebezpieczne odpady wożono z Ukrainy przy pomocy służb i spalało się w Gdańsku. Ale wg Ochrony Środowiska, Wojewody i wszystkich świętych urzędników, wszystko jest w najlepszym porządku. Jest to dowodem wprost, że urzędy te są atrapami, czy buforem pomiędzy producentami, a społeczeństwem. Mają tak działać, aby nie przeszkadzać producentom.

  Kiedy koncentracje pyłu zawieszonego przekraczały kilkaset razy dopuszczalne normy, nikt z urzędników nawet nie próbował protestować i nagłaśniać tematu o smogu. Przypominam sobie Międzynarodową Konferencję Parlamentu Bałtyckiego, jedynej w owym czasie organizacji NGO bez dofinansowań, gdzie to właśnie nie kto inny, ale ekolodzy z Krakowa żalili się na smog. I w owym czasie władze miasta zachowywały kamienny spokój, nie ruszając tematu. A było to ćwierć wieku temu.

  Jak w latach 90-tych nie można się było doprosić o dane pomiarowe z sanepidów, to obecnie się prześcigają w publikacjach. Poza tym, ten naprawdę szkodliwy smog, to cząstki poniżej 10 nm. Ale takie cząstki nie powstają przy spalaniu w piecach.
  Takie cząstki powstają tylko i wyłącznie przy elektrofiltrach. [tj. tam, gdzie elektrofiltry są niezbędne. MD]

  O kurde, jeszcze nie widziałem chaty z piecem i kominem z elektrofiltrem. No, ale przecież ten zachodni przemysł w Polsce nie jest żadną przyczyną smogu, ani innych zanieczyszczeń. Co to, to nie. Oni przynoszą nam właśnie czyste powietrze. Oni są tacy kulturalni!

  Chociaż z drugiej strony, to w jakim celu oni się do nas pchali i u nas ten zanieczyszczający przemysł rozwijają? Jak twierdzi gawiedź uliczna, ze względów ekonomicznych to robią. Ale względy ekonomiczne to oszczędzanie. A na czym mogą oszczędzać? No i jesteśmy w domu. Oczywiście, mogą oszczędzać na środowisku. Przecież zaraz po sprzedaży przemysłu Minister Środowiska zlikwidował listę największych 80 trucicieli. Po cichutku to zrobił. A parę lat wcześniej tak się nią chwalił.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/dr-jerzy-jaskowski-smog-monitoring.html

 92. Kazik said

  Ultima Ratio: Umierać – byle bezboleśnie: geneza upadku wielkich idei

  Scenka z autobusu nocnego w dużym mieście: podpity jegomość wulgarnie zaczepia młodą dziewczynę. Dziewczyna bezskutecznie prosi współpasażerów o pomoc. Świadkowie odwracają głowę, udają że nic nie widzą, odchodzą na drugi koniec autobusu. „A co mnie to obchodzi? Są inni. Dziewczyna pewnie sama sobie zawiniła, niech się teraz martwi.” – tak tłumaczą swoją własną bierność.

  „A co mnie to obchodzi? Są inni…” – być może sami często używamy tych słów dla usprawiedliwienia własnej bierności. Bo w zasadzie w pojedynkę świata nie zbawimy, więc trzeba się pogodzić z tym, że świat nie jest doskonały, a życie bywa niesprawiedliwe.

  I właśnie w tym rzecz – aby zło zatriumfowało, wystarczy aby dobro pozostało bezczynne: znamy ten aforyzm i lubimy go powtarzać, ale czy wyciągamy właściwe wnioski? Czy traktujemy jako realną przestrogę? Natura dobra jest taka, że zawsze wymaga ono wysiłku – tym cięższego, im donioślejsze dobro wchodzi w grę. Każda rzecz ma tym większą wartość, im więcej trudu w nią włożono. Praca zarobkowa ma znacznie większą wartość na głuchej prowincji niż w wielkim mieście. Dom postawiony kosztem wieloletnich wyrzeczeń dla właściciela ma znacznie większą wartość niż odziedziczony w spadku przez młodego milionera.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/ultima-ratio-umierac-byle-bezbolesnie.html

  John Rao: Jednostka, rodzina i katolickie społeczeństwo wspólnotowe
  Człowiek współczesny jest bardzo często zagubiony w kwestiach dotyczących właściwych relacji między jednostką, rodziną a społeczeństwem. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę że współczesna cywilizacja jest zasadniczo wytworem rewolucyjnego racjonalizmu, który stara się zrozumieć życie w oderwaniu od Boga i Jego prawa. Pozornie doceniając wartość natury oraz jej cudów, świat współczesny odrzuca zarazem doktrynę chrześcijańską, która umożliwiała ludziom podchodzenie do bogatego i złożonego charakteru natury w sposób rozumny i konsekwentny. Wskutek tej utraty właściwego punktu odniesienia oparty rzekomo na prawach natury porządek rzeczy stał się w istocie wielogłową bestią, podzielonym domem, którego różne elementy znajdują się ze sobą w stanie totalnej i nieustannej wojny. Jedynie otwarcie na katolicką prawdę może ponownie połączyć te aspekty natury, które współczesna naturalistyczna cywilizacja rozerwała na strzępy.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/01/john-rao-jednostka-rodzina-i-katolickie.html

 93. La Reine Toronto said

  ad 86;85;63;53;35; 31 Panie Gajowy a tylko Pan mnie zganil za dwie kulinarne apetyczne fotki a te bezczelenie wklejane materialy to co? Tylko kobiety sa narazone na reprymendy mizoginistyczne?
  Nie moge patrzec szczegolnie na te kreatury spod 86/85; to kompletny brak estetyki i dobrego smaku…w Gajowce.
  Alina to mezczyzna udajacy niewiaste, o tym wiemy.
  Nie da sie juz szybko otwierac wolnych tematow przeto zmykam w inne miejsce.
  Pozdrowienia…

  Pani La Reine… nie zganiłem Pani, wyjaśniłem tylko (jak na mnie – całkiem kurtularnie) powody, dla których czasami warto dać kropkę przez linkiem do obrazka czy filmu.
  Wiem, nie wszystko wyłapuję.
  Admin

 94. Marcin said

  Chcesz być zdrowy to nie jedz, nie pij, nie oddychaj itd. Od rzeczy mających szkodliwy wpływ na nasz organizm nie uciekniemy a jedyną rzeczą jaką możemy z tym zrobić to minimalizować efekty uboczne i ryzyko.

 95. Maćko said

  83, Panie Radyob,dziekuje za odpowiedz.
  Moej pytanie o sluchawki dotyczylo cewki raczej niz kabli laczacych. Zmienne pole EMG zapewnie wychodzilo i wychodzi poza aparat i wnika w glab organizmu. Choc na pewno jest nizszej mocy niz sygnal anteny telefonu no i innej czestotliwosci.

  Czy telefony ekranuja strumien energii w strone glowy? Mozna sobie chyba wyobrazic strefe cienia po stronie sluchawki?

  Inna sprawa – kolega kupil sobie ladowarke indukcyjana do Ciamciunga nowego nie mógl spac nocami – jak ja wyrzucil na korytarza to zacza spac lepiej. Jest mlody, gniewny i technologiczny, wiec obserwacja zostala zrobiona mimo jego checi spania z bystrymfonem jak z kochanka. 😉

  ***
  Ad. 89 Marcin – mozemy oddychac swiezym i czystym powietrzem, pic wode bez ciezkich metali czy toksyn oraz jesc zdrowe i pozywne produkty a nie zroszone chemia i dojrzewane w chlodniach badziewie, juz o produkcji chemicznej z supermarketów nie wspominajac.
  Zgoda, minimalizujmy, ale wymagajmy od producentów zdrowych skladników i zdrowej obróbki zywnosci.
  Pozdrawiam 😉

 96. Greg said

  Maćko.
  Jeżeli to cię nie przekonuje, na próżno ta dyskusja.
  .https://www.youtube.com/watch?v=5xaTNMT6EJ4

 97. Marcin said

  Zgadza się panie Maćko, wymagajmy. Tylko najczęściej tym producentom sie nie chce lub wychodź to za drogo. Produkty eko sa drogie bo wymagają większego nakladu pracy i czasu no i kasy a w dzisiejszym świecie jak wiadomo deficyt tych rzeczy jest ogromny. Dla większości producentów kwestia zdrowia jest drugorzędna. Do tego należ dodac jeszcze wszelkie zalecenia, przepisy, dekrety i jest tak jak jest.

 98. Boydar said

  Co do ładowania „indukcyjnego” to nie chcę się wypowiadać bo nie miałem w praktyce do czynienia; jedyne co, to szczoteczka do zębów. Z pewnością zdrowe toto nie jest; nawet jeśli pracuje na częstotliwościach rzędu tylko 150 kHz, to przy powiedzmy kilku Watach mocy, nie ma siły żeby nie „rozlazło” się częściowo po otoczeniu, nawet akustycznie. Rasputina pewnie by nie ruszyło, ale co wrażliwsze osobniki mogą odczuwać obecność pola, i na pewno nie pozytywnie. Uważam te rozwiązania za zło konieczne z którego korzystać należy rzadko i niechętnie.

 99. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/byly-ambasador-izraela-w-polsce-obrazil-polakow

 100. Siggi said

  Tylko sie nie przedrzeżniać!

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/2718-macierewicz-myli-powstania-powiazal-pilsudskiego-z-powstaniem-warszawskim

 101. Maćko said

  92. Greg – mnie zawsze przekonuja dobre argumenty, nie mam z tym zadnego problemu. Tylko ze patrze na swiat poprzez pryzmat tego co wiem i tego co rozumiem. Tak wiec, gdyby jesc tylko i wylacznie gotowane w piekarniku mikrofalowym to pewno uszczerbek za zdrowiu by sie pokazal po paru latach. Ale sporadyczne podgrzanie kawy o 20° czy makaronów na pewno raka nie wywola. A zycie usprawnia. Pan zauwazy, ze kiepskie ganki na gazie podpalaja miejscami i tworza wolne rodniki degenerujac w wysokiej lokalnie temperaurze tluszcze i bialka. No chyba zeby grzac na parze, ale…

  Promieniowanie EMG telefonów – bardzo prawdopodobnie szkodzi. Gadanie godzinami moze sie zemscic. 2 rozmowy dziennie po minute raczej nie. Tak mi sie wydaje. Dobrze, ze usiluje sie wplynac na ludzi, aby o tym mysleli oraz na producentów aby brali szkodliwosc pod uwage, ale bez przesady, nie wpadajmy w depresje, nie od tego umrzemy.

  Jak pisze Marcin, unikajmy toksycznosci w zywnosci, bo jestesmy zlozeni fizykalnie z tego co jemy. Jemy szajs to sie wszystko w nas psuje. Z pamieci to jest 19 witamin i kazdej brak powoduje 10 anomalii w organizmie.

  94. A cewki w sluchawkach promieniuja znaczaco czy nie? Bo ze od glosnej muzyki si egluchnie to juz wiadomo – pokolenie rock and roll sie starzeje i jest gluchawe, co sygnalizuja ucholodzy i co cieszy producentów aparatów sluchowych.

 102. Maćko said

  Szanownie, pochwalmy sie, ktoa jaka ksiazke teraz czyta. Ok?
  Bedzie motywacja do czytania oraz solidarny wysiew rekomendacji czytelniczych wzmacniajacy homeostaze rozproszona!
  😉
  Pozdrówka

 103. Boydar said

  „… A cewki w sluchawkach promieniuja znaczaco czy nie? …”

  Nad tym aspektem to ja bym się w ogóle nie zastanawiał. Jeśli już, to można analizować jedynie składową magnetyczną. Ale to tym bardziej nieistotne przy takich mocach.

 104. Maćko said

  97. Marcinie – zgoda, ino.. mnie interesuja rozwiazania problemów. Zdrowe zywienie ma pare aspektów, pierwszy z nich, jaki tu omówie, bo nie jest poplarny, to jest wybór produktów pod wplywem emocji.

  Jestesmy zanuzeni w reklamie, wiec nasze decyzje nie sa w pelni autonomiczne.

  Pomaga w odrzucenu reklam przyswojenie sobie stereotypu, ze rekama jest obelga dla myslacego czlowieka, gdyz nie argumentuje tylko gra na emocjach ( René Dubois) a dzialanie pod wplywem emocji jest zgubne dla duszy i ciala ( Ojciec Guz )

  Jesli wiec odrzucimy wplyw reklam, to teraz czytajmy co kupujemy:
  zawiera syrop skrobiowy ? won!
  zawiera E117? won!
  zawiera aspartam? won!

  Okaze sie, ze mniej na pozostanie do kupienia, ale czy to zle? Czy ja musze jesc czekoladki pistacjowe Goplana firmy Colian? No nie musze. Moge kupic np. Wedla, gdzie nie ma „cukry z kukurydzy”..

  Swoja droga – czy Chivas jest smaczniejszy od nalewki na orzechach i miodzie czy tez cenimy go bardziej bo kosztuje drogo i pija go w filmach hamerykanskich? 😉

 105. Grigorij said

  @ 11 Maćko said…Reine to nie po polsku, wiec w deklinacji moze byc Reno – bardziej pani pasuje?

  Pasować może: Regina, Królowa, Królewna. Mnie pasuje Carewna!

 106. Maćko said

  103. Ok, jasne. dzieki. A co z ekranowanie anteny komórki po stronie lepetyny?

 107. Boydar said

  Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka.

 108. Maćko said

  ad. 105. Grigorij – nieprawdaz?

  Anonimy nie maja praw takich samych jak ludzie poslugujacy sie swoim ( albo pozyczonym ) ale imieniem. Nie ma na swiecie równosci, sa równi i równiejsi. I kropka ! :-)))))))))))))))))))

  Zreszta – imie w naszej kulturze, to swiety patron, tak? Wiec jak go przeinaczac? Pawel, Maciej, Jan, Witold, Regina, Alina to sa osoby.

  Reine, Siggi, Snag, Nick to nie sa osoby, to sa anonimy. Niektóre zasluguja na uznanie a niektóre mniej. 😉

  Carewna… czemu nie. Co nuestra Reina z Tonto na to?

  ——
  Głupio mi to przypominać, ale ktoś podpisujący się nawet pełnym imieniem i nazwiskiem – jak np. Antoni Słowikowski – może w rzeczywistości nazywać się Ewa Tumidaj…
  Admin

 109. Maćko said

  107. Wycinajac stozek ze sfery a nawet pólkule pozostaje sporo pola do polaczenia sie… teoretycznie. Mniej anten do dyzpozycji ale mniej emisji w strone mózgu – nie ma darmowego obiadu.
  Ale moze warto jesc lepiej za pare groszy wiecej?

 110. Grigorij said

  @84 Boydar said…
  .http://www.komputerswiat.pl/media/709192/SKGraf1.jpg

  Z podobnego nadajnika relacjonował brak paliwa do powrotu do Houston, po wylądowaniu na Księżycu, astronauta Armstrong.
  Po zdrówko

 111. Siggi said

  Wg mnie,najskuteczniejszym sposobem pozbycia się tego ,byłoby przeniesienie resztek tych obozów o znanych nazwach na teren NRD i zrekonstruowanie,co nie było by z tym problemów.UE da na to środki.Po wywiezieniu baraków np. z Brzezinki,Majdanka do NRD ,teren zrekultywować,zaorać ,zasiać np.buraki czerwone i po zbiorze dać do zżarcia Niemcam.Dla symboliki zostawić tylko miejsca,gdzie Niemcy dokonywali egzekucji,palili zwłoki,czego nie są w stanie się wyprzeć.

  http://malydziennik.pl/oto-kto-tak-naprawde-wymyslil-termin-quotpolskie-obozy-koncentracyjnequot,2027.html

 112. pawel said

  Odnośnie smażenia jajek komórkami – co się stanie jak zamiast patelni umieścimy jakiś żywy organizm? Np. mysz, albo czyjąś głowę? Czy może te fale działają tylko na jajka?

 113. Siggi said

  Ja,mam własną teorię.Jak będzie życzenie,abym przedstawił,w bardzo skrótowej-poglądowej formię chętnie to zrobię bezinteresownie.

  http://arjanek.neon24.pl/post/136544,albert-einstein-plagiator

 114. Boydar said

  W tych czasach one wszystkie podobne były (109). Taka technika.

  Rozumowanie (108) jest tylko pozornie poprawne. W odniesieniu do sposobu łączności pomiędzy terminalem (naszym aparatem) a stacją – stacjami BTS, nie ma zastosowania, szczególnie przy UMTS czy wyżej. Nikt z wyjątkiem procesorów nadzorujących trafik nie ma pojęcia z której strony jest lepsza „słyszalność”. Tym bardziej, że same nasze ciało (głowa) w istotny sposób „przeszkadza” w transmisji – obniża poziom sygnału.

 115. Boydar said

  Ten tekst od Pana Kazika (91) to wcale mi się nie podoba. Mnóstwo przekłamań. Ale nie chce mi się wszczynać polemiki, niedługo pewnie samo wyjdzie.

 116. Demo-krata said

  Re: 8
  Re: 23, 24

  Szanowny Panie Gospodarzu,

  Dziwię się, że Pan się pofatygował, że jakobym ja osobiście Pana zaatakował?

  Chylę czoła i doceniam pańskie wysiłki celem informowania ludzi o „świecie”. Chapeau bas!
  Ja niestety nie pochwale się niczym takim, musze pracować każdego dnia, aby przetrwać.

  Niestety, czy Pan się z tym zgadza, czy nie, miejsca jak to – są to portale niszowe, bez obrazy.

  Moje uwagi są generalne, skierowane do czytelników, można powiedzieć do „gawiedzi”.

  Zanim się będzie oceniać całe społeczeństwo, używając bardzo pejoratywnego określenia „polactfo”, należy zoczyć i przemyśleć przyczyny, dlaczego to społeczeństwo jest takie bierne?

  Od setek lat nie mamy własnego rządu! Własnych – jak to teraz zwać: mediów!

  Od setek lat!

  I nadal nie mamy. Tam są ludzie o pochodzeniu… „pieniężnym”.
  To znaczy są to; „krzywe-tutki”,

  (w odróżnieniu do słowa „prostytutki” – te przynajmniej się nie mitygują: klient płaci, ja wykonuje usługę!).

  Krzywa-tutka zrobi dokładnie to samo, ale ubierze swój serwilizm w piękny bukiet kwiecia słownego; liberalizmu, walki o swobody, cały ten bełkot demo-kracji! Nawet zostanie służbowo „katolikiem”, „polskim patriotą”!

  Nie do uwierzenia, jak sprytnie globaliści wykonali roszadę w naszych umysłach? To jest roszada, jak w szachach!
  Z ofiary zrobić odpowiedzialnego za zbrodnie!

  Za swoje błędne decyzje, błędne demoniczne wybory, globaliści perfidnie oskarżają ofiary! – czyli nas! Miedzy innymi:
  http://www.wykop.pl/link/3567717/falszowanie-historii-jak-niemcy-robia-z-siebie-ofiary-ii-wojny-swiatowej/

  Znamy historię; zbrodniarze wywołali:

  – rewolucje (co najmniej od XVIII wieku, wszystkie…)
  – wojny, jak wyżej,
  – zamieszki, kryzysy,
  – holokausty,
  – załamania gospodarcze,
  – każde wybory zmanipulowane, w myśl zasady:
  nieważne, kto jak głosuje, ważne, kto liczy glosy (tako rzecze guru lewactwa, Lenin), ale za \\błędne decyzje takich „wybrańców” oskarża się „polactfo”?

  Bić się w piersi, chwalebna rzecz, ale… po zwycięstwie.

  Dopóki jesteś ofiarą, walcz o przetrwanie. My, Polacy (i nie tylko Polacy), jesteśmy atakowani przez obce siły.

  Prawo Kopernika tutaj by się nadało zastosować: gorszy pieniądz wypiera lepszy!
  Prawo Konecznego: walka cywilizacji, te prymitywne, barbarzyńskie, wypierają nowsze, bardziej ludzkie (rzymska jest ostatnia, ale już od wieków przeżarta rakiem barbarii!).

  Nie dajmy się zwariować!

  Walczmy o swoje prawa, o swoje przetrwanie. Ale walczyć trzeba z głową, nie robić z siebie ofiary, gdy nasz wróg nas do tego zachęca i nam to wmawia!

  Ludzie niestety są w większości jak barany, jak gawiedź, czyli lemingi. Tak jest w każdym kraju, nie tylko w Polsce! Od tysiącleci! Tak samo. Te określenia nie są obraźliwe, odzwierciedlają zachowanie ludzi w grupie.

  Co zrobić, aby z tych „powolnych” osobników ukształtować jakąś pożyteczną dla nas – społeczeństwa ogólnie mówiąc – energię?

  Używając wobec nich epitetów (w każdym języku są odpowiedniki) nic nie zyskamy.

  Edukacja, pomoc, zachęta…!

  Jak widzisz kogoś kto tonie, będąc w kanionie zalewanym przez rwący potok propagandy, zamiast mu pomoc wyjść z opresji, wyjść na bezpieczny brzeg, wyzywasz go, poniżasz go, nazywając „polactfem”?

  Czy dobrze robisz? – zastanów się czytelniku?

 117. Boydar said

  Pryncypialność p. Demo-kraty (114) jakoś dziwnie siarą mi wali.

 118. http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-koncerny-pozywaja-polske-ogromne-koszty-postepowan,nId,2341273

 119. Demo-krata said

  Re; Boydar 115

  Nie pij tyle, będziesz siarą śmierdział!

  Ty mniej gorzołka pij, ty więcej trenuj, ty za granica jedziesz, ciulu ty!

  Świetny tekst!

  http://warszawskagazeta.pl/felietony/miroslaw-kokoszkiewicz/item/3626-ty-mniej-gorzolka-pij-ty-za-granica-jedziesz-ciulu-ty

  Szkalowanie naszego kraju za granicą zatacza coraz szersze kręgi. Kto by przypuszczał, że wezwania Polski do rozliczenia się z Holokaustu dotrą do nas aż ze stolicy Tajwanu, Tajpej.
  To tamtejsza prezydent elekt, pani Tsai Ing-wen w wywiadzie, jaki ukazał się na łamach najpopularniejszego miejscowego dziennika „China Times” zaapelowała: „Polacy powinni wyjaśnić, co stało się w czasie Holocaustu, i stawić temu czoła”. Wypadałoby się zastanowić skąd tajwańska pani prezydent elekt czerpała wiedzę? Czyżby i tam dotarł Jan Tomasz Gross, albo prenumerata „Gazety Wyborczej”?
  Sprawa szybko się wyjaśniła. Właśnie na zaproszenie tajwańskiego MSZ w Tajpej przebywał Aleksander Kwaśniewski i jak wyznała prezydent Tai Ing-wen, kilka dni wcześniej rozmawiała z nim właśnie o rozliczeniach z przeszłością. Trudno znaleźć w świecie poważne państwo, którego ex-prezydent trudniłby się szkalowaniem własnego narodu. Kwaśniewskiego nie można traktować z przymrużeniem oka i zrzucać wszystkiego na karb jakieś kolejnej filipińskiej czy tajwańskiej choroby. Jest wręcz przeciwnie. Międzynarodowe antypolskie lobby Kwaśniewskiemu wybacza wszystko, nawet to, że bywa w miejscach publicznych pijany jak furman – pod warunkiem, że karnie wykonuje powierzone mu zadania. Co by nie mówić geszeft z Magdalenki jeszcze długo będzie się odbijał nam czkawką. Po Europie i świecie krąży nie jeden wyprodukowany przez III RP, „mąż stanu”, który choć przebrany w szykowny garnitur mentalnie nadal odziany jest w kufajkę, a na nogach ma śmierdzące walonki odziedziczone po przodkach. Nie można też liczyć na to, że jak w wielu małżeństwach żona skarci oraz zdyscyplinuje męża.
  Jola i Alek to jak mówi stare arabskie przysłowie, garnek z doskonale pasującą pokrywką. Jakże byłoby inaczej gdyby Jola idąc w ślady żony obiecującego śląskiego piłkarza Grundola w filmu „Piłkarski poker” powiedziała Olusiowi: Ty mniej gorzołka pij, ty więcej trenuj, ty za granica jedziesz, ciulu ty!
  Nowy numer „Warszawskiej Gazety” już w kioskach!

 120. Maćko said

  http://www.gospodarkamorska.pl/Stocznie,Offshore/grobarczyk:-stocznia-szczecinska-wraca-do-szczecina.html

  Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars – poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
  – Dzięki staraniom całego rządu udało się doprowadzić do finalizacji umowy. Silesia sprzedała Stocznię Szczecińską Funduszowi Inwestycyjnemu Mars, który obecnie jest największym funduszem skupiającym wokół siebie przemysł stoczniowy w Europie – powiedział w poniedziałek rano w Polskim Radiu Szczecin minister Marek Gróbarczyk. – Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina – dodał.
  Umowę dotyczącą sprzedaży Stoczni Szczecińskiej, przez Towarzystwo Finansowe Silesia, Funduszowi Inwestycyjnemu Mars podpisano w piątek.
  Jak podkreślił, był to „bezwzględny warunek konieczny, aby rozpocząć budowę dwóch promów i jest to ostatni element w obszarze organizacyjnym, który trzeba było wykonać, aby w drugim kwartale tego roku położyć stępkę pod budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej”. Minister zaznaczył, że PŻB ma zapewnione finansowanie tej inwestycji. Gróbarczyk szacuje, że koszt budowy jednego promu wyniesie ok. 100 mln euro.
  – Zyskaliśmy potencjał w postaci nieobciążonego hipoteką majątku, możliwości i zdolności produkcyjne oraz przywrócenie stoczni do funkcjonowania w zakresie budowy statków – wymienił….

 121. NyndrO said

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/polacy-produkuja-prad-z-moczu-wspolny-interes-z-billem-gatesem_481812.html

 122. Maćko said

  …Spór zagranicznego inwestora z państwem w ramach ISDS rozstrzyga trybunał arbitrażowy, a państwo musi się do jego werdyktu zastosować bez możliwości odwołania (ścieżka odwoławcza pojawia się dopiero w ICS).
  Koncerny pozywają państwa przede wszystkim za „wywłaszczenie” lub „pośrednie wywłaszczenie”; w praktyce – za regulacje i decyzje godzące w ich interesy.
  Jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, Polska pozywana była dotąd ponad 20 razy, jednak liczba pozwów w ostatnich latach wyraźnie wzrosła.
  Polska wygrywa większość tego typu spraw, ale 11 postępowań wciąż się toczy. Przegrana lub „częściowa przegrana” z inwestorem miała miejsce w trzech przypadkach (o dwóch poinformowała nas Prokuratoria Generalna, o kolejnym Ministerstwo Rozwoju). Najgłośniejsza z tych spraw to spór z holenderską firmą Eureko, której Polska musiała wypłacić 9 miliardów złotych odszkodowania za wycofanie się z prywatyzacji PZU. Z kolei amerykańskiej firmie spożywczej Cargill wypłaciliśmy 16 milionów dolarów za „dyskryminujące” ograniczenia w stosowaniu syropu izoglukozowego.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-koncerny-pozywaja-polske-ogromne-koszty-postepowan,nId,2341273#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 123. Marucha said

  Re 116:
  Ja robię to, co mogę, co potrafię i na co mi wystarcza sił.

 124. snag said

  Strach Na Wruble @ 71 ,…

  Pańskie doświadczenie przypomina mi doświadczenie znajomego z Francji który na marginesie pracował również w Australii bodajże w tym samym czasie, on nie tylko musiał zamknąć swoją website, zmienic numery telefonów, nie tylko zasrali mu opinię na uczelni to kosztowało go sporo finansowo bo zapronumerowali mu kupę magazynów nie wspominajac że stracił kupę czasu żeby wyjaśniać i ‚czyścić’ credit record ,…

  Jego ‚załatwili’ hasbara trole w Polsce ,…

 125. revers said

  chrzescianie raus z euroreichu,
  http://wrealu24.pl/services/3947-lewacki-skandal-niemcy-deportuja-chrzescijanskich-uchodzcow-masowo-odrzucaja-ich-wnioski-o-azyl
  isismani rain.

  A banderowcy juz bezwizowo w kanadzie
  http://spektrnews.in.ua/news/kanada-otmenila-vizovyy-rezhim-dlya-ukraincev/20418

 126. Alina said

 127. marcinkrys said

  Więzień polityczny zwrócił się do Donalda Trumpa bezpośrednio z polskiego więzienia
  Lider „Zmiany” Polskiej Partii Mateusz Piskorski, który od maja 2016 marnieje w lochu z powodów politycznych, napisał listu otwartego do nowo wybranego prezydenta USA Donald Trumpa
  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=ru&sp=nmt4&u=http:%2F%2Fmatveychev-oleg.livejournal.com%2F4776746.html&usg=ALkJrhgYoeMix4e2gXGqn3BsaC2zZokDCg

  przekażcie dalej na pohybel jewrejskim sługusom

 128. snag said

  Letnia @ 77 ,….

  Przeczytaj raport w linku który podwiesiła/es gdzie świadek zauważyła in real time, online (transmitowany na żywo) gwałt na kobiecie.

  Policja Interweniowała natychmiast po raporcie … przerwała transmisję … sprawcy aresztowani … żadnych detali na temat.

  Bullshit że ‚desperowani ludzie’ (w doniesieniu jest wzmianka tylko o jednej kobiecie „zawiadamiali policję która rzekomo zwlekała z interwencją do rana i bullshit że tabloid podał nazwisko i fotkę bez jej pozwolenia bo ktoś zrobił zdjęcie i opublikował to z jej przyzwoleniem za cenę 5 minut rozgłosu a może zapłacili bo i tak bywa … a jeśli nie to może ich sądzić.

  Nazwiska i dane sprawców nie podano, fotki zatuszowano bo takie jest prawo jeśli chodzi o małoletnich przestępców, nie tylko w Szwecji zresztą ,…

  Nawet w tytule doniesienia i adresie linku piszę jak byk:

  GANG RAPE ON FACEBOOK LIVE Webcam shows police arriving to save victim after terrifying three-hour rape by armed thugs who broadcast it on Facebook Live

  https://www.thesun.co.uk/news/2677297/webcam-shows-police-arriving-to-save-victim-after-terrifying-three-hour-rape-by-armed-thugs-who-broadcast-it-on-facebook-live/

  Nie lubisz policji to twoja sprawa ale pisz/tłumacz co podajesz w linku, nie płódź i nie okraszaj dla sensacji ,…

 129. Yagiel said

  myslałem, że sojusz Francji z Polakami Dmowskiego/LN jest sprawą powszechnie znaną – co tu wykazywać? był b.korzystny taktycznie i efektywny (I wojna na dwa fronty wykończyła II Reich), tyle że Prusacy mieli w zanadrzu Lenina i s-ka, co zmieniło sytuację na tyle, że II wojną odzyskali to, co stracili I. Nb Sienkiewicz po coś umieszczał Francuzów obok Zbyszka w „Krzyżakach”, a jednego nawet osiedlił na Mazowszu w Długolesie bodaj… Prawda’1410 była odwrotna, ale sytuacja’1897, tj. układ Dmowski-Rosja/Francja, zmuszała do „słusznej” wizji w powieści

 130. Peryskop said

  Nowa era w szczepieniach

  Prof. Maria Majewska mejlem 23.01.2017

  Wraz z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta USA nastaje nowa era w polityce, cywilizacji i medycynie – co zauważyło wielu światowych polityków. Trump jest jedynym w świecie prezydentem, który przeciwstawił się globalnemu establiszmentowi, który w ciągu paru dekad antyspołecznej, neoliberalnej, mafijno-kapitalistycznej, prowojennej polityki doprowadził USA a także Europę do ekonomicznej i cywilizacyjnej zapaści oraz do niespotykanego biologicznego wyniszczenia społeczeństwa (tyczy to szczególnie USA i Polski).

  Już dwie generacje młodych Amerykanów są poważnie zdegenerowane i chronicznie chore począwszy od pierwszych tygodni życia. Są to ofiary toksycznych, ludobójczych i bezużytecznych szczepień, które pod przymusem lub wręcz terrorem politycy oraz medyczni urzędnicy wmuszają dzieciom od pierwszych godzin życia.

  Jeśli obecna, w zawrotnym tempie nasilająca się epidemia autyzmu w USA nie zostanie zatrzymana, szacuje się, że za 20 lat ok. 80% chłopców będzie chorych na autyzm. I to oznacza koniec znanej nam cywilizacji. Już dziś w USA brakuje normalnych mężczyzn do wykonywania zawodów elektryków, hydraulików, mechaników, pilotów, techników, żołnierzy oraz innych typowo męskich profesji.

  Wybór Trumpa na prezydenta USA ma kardynalne znaczenie dla ratowania młodych generacji, bowiem jest to jedyny polityk, który otwarcie mówi, że chce zastopować epidemię autyzmu. Będąc ojcem okaleczonego szczepieniami, autystycznego syna, Trump doskonale rozumie, jak wielkim zagrożeniem dla rozwoju dzieci są współczesne toksyczne szczepionki i przeładowane programy szczepień.

  Jeszcze prze oficjalnym zaprzysiężeniem na prezydenta, Trump powołał „Vaccine Safety panel”, na czele którego będzie stał Robert Kennedy Jr, znany prawnik ochrony środowiska, syn zamordowanego przed laty senatora Roberta Kennedyego.

  Zadaniem tej grupy będzie zbadanie bezpieczeństwa szczepień oraz ujawnienie korupcji, fałszowania wyników badań oraz mengelowskich eksperymentów i oszustw szczepiennych na wielką skalę, jakie miały miejsce w CDC, których ofiarami są miliony trwale okaleczonych lub zabitych dzieci. Kilkudziesięciu uczciwych naukowców z CDC ujawniło te przestępstwa. Ma to kluczowe znaczenie dla radykalnej zmiany programu szczepień i ratowania młodych pokoleń.

  Jak można było oczekiwać, winni szczepiennych zbrodni (kartele farmaceutyczne, urzędnicy medyczni, politycy, lekarze, dziennikarze) natychmiast zaatakowali Trumpa za powołanie tego panelu. Jak diabeł święconej wody boją się oni ujawnienia prawdy, że szczepienia są groźne i nieskuteczne w ochronie przed chorobami. Boją się przeprowadzenia rzetelnego, niezależnego kontrolowanego badania, które porówna zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych, bo przecież, gdyby byli pewni, że szczepienia są bezpieczne, sami prosiliby o takie badania.

  Wcześniej korporacyjni fanatycy szczepień blokowali wszelkie badania tego typu i publikacje w pismach naukowych oraz mediach. Jeśli Trumpowi uda się zatrzymać obecną epidemię autyzmu, z całą pewnością zostanie uznany za jednego z najwybitniejszych prezydentów USA, który uratował naród od biologicznej zagłady.

  A tymczasem, w oczekiwaniu na antyszczepienną rewolucję w USA, polski rząd nasila szczepienny terror wobec polskich dzieci, wprowadzając kolejne groźne obowiązkowe szczepienia. Prawdopodobnie wynika to z rosnącej presji karteli farmaceutycznych na rząd, który nie potrafi lub nie chce bronić swych obywateli przed szczepiennymi okaleczeniami lub ludobójstwem. Z rozrzewnieniem i wielkim uznaniem wspominam tu panią Ewę Kopacz, byłą minister zdrowia, która w 2009 r. uratowała Polaków przed zabójczymi szczepieniami na „świńską grypę”.

  Trzeba oczekiwać, że zanim obecne ludobójcze programy szczepień zostaną obalone lub zreformowane, naciski ze strony karteli farmacji będą się nasilać, bo tracąc rynki zbytu w krajach bogatych, będą coraz agresywniej atakować kraje politycznie słabe, takie jak Polska. Nie ma obecnie w rządzie żadnego polityka, który wziąłby w opiekę polskie dzieci, więc rodzice muszą stać się bojownikami walczącymi o ich zdrowie i życie. Rodzice nie mogą się poddawać żadnej presji ze strony lekarzy, MZ, Sanepidu, czy mediów i godzić się na szczepienia, których nie chcą i których się obawiają.

  Wierzę, że wkrótce programy szczepień i same szczepionki ulegną radykalnym zmianom, i że niedługo będziemy patrzyć na masowe szczepienia jak na błędy lub zbrodnie medyczne, podobne do popularnego w ubiegłych wiekach upuszczania brudnym kozikiem krwi.

  ====================

  Komentarz Peryskopa:
  Różne okoliczności wskazują, że za decyzjami pani E. Kopacz nie musiała niestety stać jej osobista chęć ratowania Polaków przed zabójczymi szczepieniami na „świńską grypę”.
  Tak i teraz trzeba z ostrożnością patrzyć na działania Trumpa.

 131. Siggi said

  Realizm amerykański i „realizm” polski
  Zgodnie z moimi przewidywaniami sprzed kilku tygodni nowa administracja prezydenta Trumpa oparta została na reprezentantach establishmentu korporacyjnego.

  (Tillerson – sekretarz stanu, dotychczas szef ExxonMobile), wojskowego (gen. Mattis – sekretarz obrony, wcześniej szef operacji amerykańskich wojsk w Azji i na Bliskim Wschodzie), finansowego (Mnuchin – sekretarz skarbu, wcześniej bakier Goldman Sachs i założyciel funduszu hedgingowego Dune Capital Management) oraz republikańskiego (Priebus – szef personelu Białego Domu, dotychczas dyrektor Narodowego Komitetu Republikańskiego i bliski współpracownik przewodniczącego Izby Reprezentantów).
  W żadnym wypadku nie możemy więc mówić o ekipie złożonej z nieprzewidywalnych outsiderów. Nowemu kierunkowi polityki zagranicznej patronuje zaś guru realistów Henry Kissinger. To on zarekomendował nowemu prezydentowi na szefa amerykańskiej dyplomacji Rexa Tillersona, zaś na zastępczynię prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa kraju zarekomendował swoją współpracowniczkę K.T. McFarland. Wskazuje to na odsunięcie neokonserwatystów od decydującego wpływu na kształt republikańskiego myślenia o polityce zagranicznej i wielkim powrocie nurtu realistycznego, którego szczyt wpływów przypadł na okres prezydentury Nixona i Forda.
  Imperatywem realistycznej koncepcji Kissingera jest stworzenie nowej stabilnej architektury globalnego bezpieczeństwa poprzez wypracowanie modelu równowagi światowej między mocarstwami, którego elementem jest znalezienie modus vivendi z Rosją, traktowanej jako państwo będące niezbędnym uczestnikiem ładu światowego. Pamiętajmy przy tym, że negocjacyjna strategia Kissingera opiera się na negocjowaniu z pozycji siły, dlatego drugą stroną medalu jest deklarowany przez prezydenta Trumpa postulat zwiększenia amerykańskich nakładów na zbrojenia.
  Jak w tej sytuacji poszukiwania nowej równowagi międzynarodowej (implikującej równowagi regionalne) odnajdą się polskie elity? W różnych polskich środowiskach od lat panuje moda na realizm. Mamy więc realistów, dla których im gorsze relacje na linii Waszyngton-Moskwa tym lepiej dla Polski. Z drugiej strony mamy też realistów, dla których im bardziej zdemolowana Ukraina tym lepiej dla Polski. W końcu mamy realistów, dla których realizm to budowanie Trójmorza, w którym kraje regionu Europy Środkowej skupiają się wokół słabej gospodarczo i militarnie Polski przeciwko potężnym Niemcom i Rosji. Obawiam się, że nic dobrego raczej te „realizmy” polskiemu zrozumieniu nowej dynamiki stosunków międzynarodowych nie wróżą.
  Tadeusz Matuszkiewicz
  http://www.mysl-polska.pl/1142

 132. Peryskop said

  szczepienia pneumokokowe

  Prof. Maria Majewska mejlem 23.01.2017

  Właśnie otrzymałam wiadomość, że szczepienia pneumokokoqwe nie będą podawano noworodkom na porodówkach, tylko w 6-8 tygodniu życia. To nie było jasne ze strony w MZ.

  Niewielka to poprawa. W USA podaje się te szczepienia właśnie w 2 miesiącu życia i powodują one wiele zgonów i ciężkich powikłań u niemowląt.

 133. Siggi said

  http://malydziennik.pl/juz-w-pierwszych-dniach-prezydentury-trump-zaczyna-ratowac-zycie-ta-decyzja-oznacza-ze-setki-tysiace-nienarodzonych-dzieci-bedzie-moglo-sie-narodzic,2053.html

 134. snag said

  Marucha @ 78 ,…

  Gdyby nie baza US Air force w poblizu bylo by kilkanascie razy wiecej ofiar (mowimy o alpinistach) Mt Rainier ma ponad 4400 metrow i czeste lawiny, na ta wysokosc docieraja tylko wojskowe helikoptery, czesto nawet jak jest pogodnie maja miejsce niespodziewane zawirowanie powietrza co zwieksza ryzyko ewakuacji. Bylem raz na gorze 25 lat temu w sierpniu, najlatwiejszym szlakiem i musialem (nie tylko ja zreszta) przenocowac na 3700 metrow zeby przyzwyczaic organizm do zawartosci tlenu. Po powrocie probowalem zrozumiec alpinistow co ich rajcuje i sie poddalem ,…

  Analysis: Over 100 climbing deaths on Mount Rainier
  ———————————————————————————————————-
  http://mynorthwest.com/20919/analysis-over-100-climbing-deaths-on-mount-rainier/

  .https://www.youtube.com/watch?v=sIlnptpdEkg

 135. Yagiel said

  @Demo-krata 119: nie rozumiem – jeśli kremlowscy Żydzi zabijali Polaków po wojnie to ‚źle’, to dlaczego ma być ‚dobrze’, gdy Polacy zabijali Żydów w czasie okupacji/za Niemca? Zdanie „Polacy powinni wyjaśnić, co stało się w czasie Holocaustu, i stawić temu czoła” nie jest obelżeniem Polski, najwyżej jest za mało precyzyjne – co zrozumiałe z takiej odległości…
  Przy okazji zwrócę uwagę, Demo-krato, że 1. Tajwan daleko, lecz dosyć szczególne miejsce w kontekście Chin na kontynencie oraz obecności Chinczyków/biznesu u nas; na pewno pamiętasz wizytę PADy w Chinach i plany „nowego Szalku Jedwabnego” do Łodzi, właśnie storpedowane bodaj przez Macierewicza (oni się lubią?), 2. czy głos z Tajwanu to głos z Chin kontyn.? bo jakoś nie słyszałem, żeby Chiny kontyn. rozliczały Polaków z okupacyjnego żydobójstwa (bo handlu nie będzie)… 3. uważam za bardzo trafne i ważne sformułowanie „Polacy powinni itd.” – apel do ludzkiego osobistego sumienia, nie do ogólnikowego kraju, państwa czy narodu; dziwi mnie(?) Pana nerwowa reakcja…? 4. jeśli Kwaśniewski to kufajkowy, kremlowski Żyd, z tych co to po wojnie do Polski/PRL przywiezieni rządzić, to czy mógł/mogli mieć motywację przeciw Polakom za to, co Polacy Żydom w wojnę? bo tak,, jak Pan rzecz widzi, podobni się do Kali-moralności: Kali kraść krowa – dobrze… 5. może zamiast emocji-wyparcia trochę rozsądku-odpowiedzialności, więcej wyobraźni o innych w świecie? dlaczego Pani z Tajwanu przypomina Polakom Żydów? raczej: dlaczego część Polaków jest tym zirytowana, ba, oburzona? (i ściera z dłoni plamę krwi, i ściera…)

 136. revers said

  ks.Natanek: .. bez Czipa nic nie kupisz …
  .https://www.youtube.com/watch?v=QEhXgY2sCRk

  .

 137. Głos Prawdy said

  ładuje się strona trochę za ciężko jak na starszej wersji Windows, tak na 7 i 10. Kropki może nieco spowalniają, ale nie za bardzo. A tak się chce czasem obrazek wstawić bez kropki.

 138. Głos Prawdy said

 139. Głos Prawdy said

  „Obecny hymn jest hymnem masońskim, chwali masona Dąbrowskiego i agresora Napoleona. Księstwo Warszawskie płaciło Francji kontrybucję, a więc nie było wolne. Gdyby Napoleon pokonał Rosję, mielibyśmy katolicyzm taki jak we Francji. ”

  z komentarza

 140. revers said

  Trump wychodzi z TPP …
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701234676568-porozumienie-o-tpp/

  jak tam CETA stoi?

 141. Głos Prawdy said

  ja mogę podpisywać się swoim własnym imieniem, nie szkodzi. Głos Prawdy nie stwierdza tożsamości, za to dodaje intrygę i jako że każde słowo niesie informacje, podświadomie wybieram taką informację odpowiednią mojemu nickowi.

 142. Głos Prawdy said

  „Iwan Nieumywakin to profesor medycyny, współtwórca tzw. medycyny kosmicznej – metod leczenia i wykonywania zabiegów w ekstremalnych warunkach panujących na orbicie okołoziemskiej. Jego wynalazki i opracowania od lat są wykorzystywane we współczesnych gabinetach lekarskich. Niewielu z nas, wykonując badanie pojemności płuc, wie, że na końcu ustnika, w który dmuchamy znajduje się wynalezione przez Profesora urządzenie o nazwie „Suchy spirometr”. Profesor Nieumywakin swoją wiedzę zawdzięcza 50 latom pracy naukowej, wykonywanej we współpracy z najbardziej światłymi umysłami rosyjskiej nauki. Większość tego czasu poświęcił na badania mechanizmu oddychania, opracowywanie i testowanie nietypowych mieszanek oddechowych (zawierających np. hel i inne gazy) i wiele innych. Wszystko to sprawiło, że prof. Nieumywakin nabył ogromnego doświadczenia i wiedzy o wielu mechanizmach fizjologicznych organizmu. ”
  LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI WODY UTLENIONEJ
  (CZĘŚĆ 1)
  LINK! DO CZĘŚCI 2

  http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lecznicze_wlasciwosci_wody_utlenionej.html

 143. snag said

  Yo Greg, skoro juz o komorkach i raku 😉 ,…

  .https://1.bp.blogspot.com/-Mr01bhJb4q8/UAqHSCBfdEI/AAAAAAAAIRw/ifqulTY9-6E/s1600/Indian+Texting.gif
  .https://2.bp.blogspot.com/-vT4_W6kgkvM/UAqHSSEpyaI/AAAAAAAAIR4/XboPCBgrKk0/s1600/Indian+Tweeting.gif
  .https://3.bp.blogspot.com/-a_gWdDa1tEU/Vdu2DMVyS9I/AAAAAAAAWyk/Dynw90qsahA/s1600/Non-Secure%2BSmoke%2BSignals.gif

 144. Głos Prawdy said

  Soda oczyszczona na straży zdrowia – Iwan Nieumywakin
  Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina
  Inna droga do zdrowia prof. Nieumykawina Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w jego własnych rękach – Demokryt
  http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2014/styczen//inna-droga-do-zdrowia-prof.-nieumykawina.html

  Opis:
  W nowej książce profesora Iwana Nieumywakina mowa o uzdrawiających właściwościach zwykłej sody spożywczej, które wcale nie są tak nieznaczne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Powołując się na doświadczenia naukowców i badaczy, którzy powszechnie stosują sodę oczyszczoną w swojej praktyce, a także konfrontując je ze swoją metodą uzdrawiania organizmu, autor znów wykazuje, że do utrzymania zdrowia i do walki z chorobami często nie są potrzebne drogie lekarstwa, lecz stare sprawdzone środki i dążenie do życia w zgodzie z prawami Przyrody. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu Czytelników.
  http://www.tadzimir.pl/product_info.php?products_id=8290

 145. Peryskop said

  Rozdawali pieniądze na prawo i lewo. Ale to koniec. „Przetrwają tylko karaluchy”

  – Bańka w Dolinie Krzemowej jest gigantyczna i szybko pęknie – ostrzega Marcin Piątkowski, twórca startupu JIVR Bike. Polak lada chwila będzie szukał na rynku 5 mln dol., ale do Kalifornii po nie nie pójdzie. – Za rogiem jest już faza karaluchów, czyli tych, którzy potrafią przetrwać najtrudniejsze czasy – prognozuje. A Łukasz Młodyszewski, człowiek, który chce manipulować snami ludzi na całym świecie, dodaje: skończyło się szastanie pieniędzmi na oślep, zaczęły się zwolnienia.

  2014 rok. Elizabeth Holmes ma zaledwie 30 lat i trafia na okładki gazet na całym świecie z podpisem „najmłodsza miliarderka świata”. „Forbes” jej majątek wycenił na 4,5 mld dol., a jej firmę Theranos założoną w 2003 roku na 9 mld dol. Ta młoda dziewczyna chciała zrobić rewolucję w badaniach krwi dzięki prostym, szybkim i tanim testom, do których wystarczała jedna kropla z naszych żył. A właściwie tylko z palca. Chciała zmieniać świat.

  Boom! W maju 2016 roku okazało się, że to świat zmienił jej życie. Innowacyjność okazała się mocno naciągana, a Elizabeth została nazwana oszustką i zainteresowała się nią prokuratura. „Forbes” w kolejnym roku zweryfikował wycenę jej majątku do zera…

  więcej :
  http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/startupy-dolina-krzemowa-banka-inwestycyjna,69,0,2236741.html

  Ale to nieścisłe, bo latem 2016 „Forbes” majątek „genialnej” Elki wycenił na POMIĘDZY $4,5 mld A ZERO !

  Średnio $2,25 miliardów.

  Śledzę jej „karierę od ponad roku – ma (nie)ciekawe korzonki 🙂

  Ale sprytna i do Rady Nadzorczej wrzuciła nie tylko Kissingera, ale i spoczniętego generała, którego teraz Trump powołał do rządu. A więc agonia Theranos i Holmes jeszcze trwa mać…

  To fakt – bańka innowacji i startupów jest NIESAMOWITA !
  A wynika z goopoty bezkresnej, splecionej z takąż pazernością.

 146. Kwal said

  Jutro maja być ujawnione teczki agentów, ciekawe czy czy będą ujawnieni hierarchowie kościelni…

  Jeszcze ciekawsze byłyby teczki tych, którzy agentów werbowali i prowadzili.
  Ale o nich cisza.
  Admin

 147. Peryskop said

  NIEbezinteresownie* polecam ten blog i ten art na rozgrzewkę :

  http://niepoprawnipolitycznie.com/sciek-w-pigulce-czyli-cos-o-tranie/
  Ściek w pigułce, czyli coś o „tranie”
  utworzone przez Bartosz Bodnar

  ===

  *jako zainteresowany szerzeniem antydezinformacji

  – odsysają z oleju vit D
  – żółtą resztkę sprzedają jako „tran”
  – a vit D sprzedają oddzielnie drożej…

  To przykład „innowacji” z handlowego piekła rodem.

 148. Głos Prawdy said

  Higiena dawniej
  http://www.stylistka.pl/forum/temat/higiena-dawniej/

 149. Demo-krata said

  Re;134 Yagiel

  Niech Pan czyta ze zrozumieniem:

  Mój post jest cytatem artykułu autorstwa Mirosława Kokoszkiewicza z Gazety Warszawskiej.
  To był w całości cytat, ani jednego mojego słowa w nim nie było.
  Co do historii i jej znajomości:
  Za mało tutaj miejsca, aby o relacjach: Polsko-Rosyjskich-Zydowskich-Tajwanskich-Chinskich pisać!
  Pana uwagi są chaotyczne, jakieś oderwane od siebie myśli.
  Lepiej śledzić i czytać poszczególne dyskusje na kolejne tematy w Gajowce, i tam bezpośrednio poruszać poszczególne kwestie.
  Poza tym powyższy artykuł był i jest śmieszny, gdyż jak Pan zna historie, bywszy prezio Olek Stoltzman nie wylewał za kołnierz i dalej nie wylewa. Niech Pan wygoogla memy na jego temat, są tego setki! Naprawdę śmieszne i naturalnie prawdziwe.

  Powiem Panu jeden:

  Poszedł Olek do kościoła na msze (służbowo, aby popularność podnieść!). Co widzi: chodzi ksiądz po składce, zbiera pieniądze.
  Po mszy Olek trzeźwo zauważa: ci katolicy to oszukujo! Wszyscy się zrzucają, ale tylko jeden pije!

 150. NICK said

  GOSPODARZU!
  Pan musi się zmienić.
  PAN wie o czym piszę. Absolutnie na ABSOLUT.

  Pan MUSI.
  Ostatecznie się dookreślić.
  Pan winien sobie zdawać SPRAWY.

  Pan wie, jacy TU piszą. Większość… .

  Stokrotnie się dziwiłem.
  Tak, dziwne, że jeszcze to trwa… .

  Lucyfer szaleje. Przyśpiesza.

  Pokaż Pan Owieczkom o co chodzi.

  Ten rząd ‚ polski’ jest najgorszy.
  Ostatni.
  Jak dla mnie.

 151. NICK said

  Nic tu po mnie… .

 152. Głos Prawdy said

  Ostatnio dowiedziałem się o leku AV Dorogova ASD i ASD-2-W.
  Chcę wiedzieć w szczegółach o tym leku, jego składu biochemicznego itp Prawdopodobnie wielu czytelników chce wiedzieć, z tych wszystkich chorób lub lek jest skuteczny.
  ————-
  Historia ASD
  W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kilkadziesiąt laboratoriów z różnych instytutów, uczelni, uniwersytetów mieli tajną pracę rządu.
  Konieczne było opracowanie leku w celu ochrony ludzi i zwierząt przed promieniowaniem.
  Oprócz znacznego zwiększenia odporności miał być tani i nie brakuje.
  Taki sztywny zestaw postoju wielu badaczy.
  Sukces był tylko ułamek All-Unii Medycyny Doświadczalnej Instytutu Weterynaryjnego (przeglądaj), a mianowicie laboratorium kierowanym przez kandydata weterynarii AV Dorogova.
  Unikalne narzędzie zostało utworzone w 1947 roku.
  http://pl.apt.emed.org.ua/artyku-y-medyczne/13592-uniwersalny-lekw-asd-frakcja-2-i-3

 153. NICK said

 154. Marucha said

  Re 150:
  Nie, nie wiem o czym Pan piszę, co mam zmienić i dlaczego mam to zmienić.
  Może chodzi Panu o zbytnią tolerancję?

  Ten rząd… nie wiem, czy jest najgorszy. Jest wystarczająco zły i do tego głupi.

 155. NICK said

  Pan wie. Doskonale, Gospodarzu. (154).

  A kazanie X. Natanka, jak ŻADEN inny materiał jest na najpierwszą stronę.
  Da Pan?

 156. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/6243-bialoruski-balkon-kontra-nato

 157. Siggi said

  http://trybuna.eu/deir-ez-zor-syria-150-tysiecy-cywilow-na-granicy-zycia-i-smierci/

 158. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201701234668387-swiat-wedlug-trumpa/

 159. Peryskop said

  Re 100

  Wyszła Listwa
  spod podłogi
  i zaskrzypiała NICKiem.
  Z nerwów. Oraz z analiz.
  Filozofa-hipokryty.
  Bo Apokalipsa
  nie tylko w Ewangelii
  św. Jana, ale i w realu.
  Nadciąga.
  Sam się dooookreśl.

  Widzisz KULu ?
  Gregu + 300 mycków ?
  Też potrafię dysgrafię.

  ===

  http://fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-koncerny-pozywaja-polske-ogromne-koszty-postepowan,nId,2341273

  Jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, Polska pozywana była dotąd ponad 20 razy, jednak liczba pozwów w ostatnich latach wyraźnie wzrosła.
  Polska wygrywa większość tego typu spraw, jednak 11 postępowań wciąż się toczy. Przegrana lub „częściowa przegrana” z inwestorem miała miejsce w trzech przypadkach (o dwóch poinformowała nas Prokuratoria Generalna, o kolejnym Ministerstwo Rozwoju). Najgłośniejsza z tych spraw to spór z holenderską firmą Eureko, której Polska musiała wypłacić 9 miliardów złotych odszkodowania za wycofanie się z prywatyzacji PZU. Z kolei amerykańskiej firmie spożywczej Cargill wypłaciliśmy 16 milionów dolarów za „dyskryminujące” ograniczenia w stosowaniu syropu izoglukozowego.
  Jak udało nam się dowiedzieć, koszty postępowań przed trybunałem arbitrażowym są ogromne – wynoszą od kilkuset tysięcy do nawet 3 milionów dolarów! W przypadku zwycięstwa RP trybunał zazwyczaj zasądza pokrycie tych kosztów przez inwestora.
  Polska najczęściej skarżona jest przez inwestorów amerykańskich (na podstawie dwustronnej umowy z 1990 roku), a także m.in. przez koncerny z siedzibami w Luksemburgu, na Cyprze czy… wyspie Man.
  W Ministerstwie Rozwoju powiedziano nam, że rząd rozważa wypowiedzenie części umów zawierających mechanizm ISDS.

 160. Polo said

  Wideo z Rosji, które wzruszyło cały świat!
  .https://www.youtube.com/watch?v=6m_nRe3i7pc
  .

 161. osoba prywatna said

  Maliniak ze swoją koszerną.
  .https://media.giphy.com/media/l3q2PSloKON4KxjS8/giphy.gif 162. ANTONI MACIEREWICZ MIAŻDŻY PO WS. CARACALI – MOCNE (20.10.2016

  Opublikowany 20 paź 2016
  Szef MON Antoni Macierewicz. Debata w sejmie ws. zakupu śmigłowców.
  źródło: http://www.sejm.gov.pl/
  Jakość Wideo Sejmowa
  Kategoria: Wiadomości i polityka
  Licencja: Standardowa licencja YouTube

  Ten film z wystąpieniem MON Mecierewicza PRZECIW Caracalom, jako Antypolskiemu Spiskowi Ministra Rozwoju Mroczko, jest dlatego ciekawy, że jest SPRZED Podróży do Izraela rządu Beaty Szydlo w/s ujawnionego przeze mnie skarbca marszałka Goeringa.
  Po INCYDENCIE na autostradzie Jerozolimskiej samochód Premier Szydło, w którym był Macierewicz, wyglądał jak POWYBUCHOWA Pantera w Szczecinie, a ponieważ NIKT w tym samochodzie nie mógł przeżyć to ALBO Premier i Minister zostali podmienieni na Sobowtórów, albo zostali ocaleni przez CIA, które jadący na czele kawalkady Nieoznaczony samochód Premiera zastąpiło samochodem z polską ochroną ??? – Znamienne jest to, że INCYDENT zniszczył Tryumwirat rządowy na rzecz Jednowładztwa, w ramach którego Prezes PiS-u ANULOWAŁ polsko-ukraińskiego Aerobusa-SADDAM, co jest NIE Desygnacją, ale DEKRETACJĄ izraelsko-niemieckiej granicy na Wiśle.

 163. Boydar said

  Pan NICK nie jest hipokrytą. Zagięta Rura najwyraźniej nie wie, co słowo to znaczy.

  To znaczy może i jest, tak jak może być Anną Tumidaj; ale z publikowanych tekstów komentarzy absolutnie wniosku takiego wysnuć nie można. Poza tym, gdyby był hipokrytą, nie mógłbym Go lubić 🙂

 164. snag said

  Aj waj ,…

  Mimo naciskow zazydzonych mediow i jew oranizacji AfD partia nie wyrzuci z szeregow polityka Björn Uwe Höcke ktory miedzy innymi niedawno powiedzial (bodajze w Reichstagu) ze Niemcy to jedyny narod na swiecie ktory postawil se pomnik wstydu i ponizenia w stolicy … ze minelo 70 lat i czas zeby dac se spokoj z odgrzewaniem holohoax’u ,…

  AfD-politicus Höcke mag na Holocaust-uitspraken blijven
  ———————————————————————————————————–
  http://nos.nl/artikel/2154480-afd-politicus-hocke-mag-na-holocaust-uitspraken-blijven.html

 165. snag said

  Nawet lubię tę żydóweczkę 😉 ,…

  .http://www.uselessjunk.com/v/116184?Sarah-Silverman-Shaved-Pussy-iPhone-Trick

 166. Maćko said

  Szanowni, mniej fanzolenia a wiecej treści, ok?

  Pieriezgaworki bez treści tylko psuja atmosfere.
  Sami wiecie: ludzie wielcy o sprawach, ludzie normalni o rzeczach a reszta o innych ludziach.
  ****

  …pochwalmy sie, kto jaka ksiazke teraz czyta. Ok?
  Bedzie motywacja do czytania oraz solidarny wysiew rekomendacji czytelniczych wzmacniajacy homeostaze rozproszona!
  😉
  Pozdrówka
  ***
  108. Marucho, jasne, Jacej Gacek moze byc Izakiem Songerom, ale… Reine, Nick, Boydar nawet nie udawaja, ze sa kims rzeczywistym, tylko pokazuja ze sa czyms. 😉

  Miet, Roman, Jaśko czy Maćko jesteśmy konsekwentnie tymi samymi od kiedy jest ruch na internecie.
  Ja tu sie nawet przedstawialem pare razy, ale na szczescie wuje i trolle nie zauwazyly… albo nie sa takie wuje i trolle za jakich ich biore. 😉

 167. strach na wruble said

  Dlatego, panie Snagu, nie tylko należy występowac pod przykrywką, ale w dodatku zmieniać ją nie za rzadko, ale i nie za często. Także i komputery, dostępy do sieci najprzerozmaitszych, telefony, powinny być zakładane by proxy. Takie mamy czasy (it’s a jungle out there)…

  Jednakże ukrywanie sie za przezwiskiem (jakoś mi nie pasi określenie „nick”) wymaga ogromnej odpowiedzialności za słowo. Większej niż w przypadku występowania pod nazwiskiem. Obsikiwanie bliźniego swego zza „nicka” ,swiadczy o tym, że właściciel takowego reprezentuje filozofię kultury opartej na strachu (bynajmniej nie na wruble). Bo pozwalam sobie na postępowanie bez zahamowań, uważając że nie ma stracha, jako iż i tak mnie nikt nie rozpozna i hujal dusza piekła nima…

  A to jest tendencja zaprzeczająca człowieczeństwu. Mentalność niewolnicza.

  Czasami można bluzgnąć dla wzmocnienia impresji, ale nie wolno innych krzywdzić czy słowem zabijać jak nożem (Niemen).

 168. Boydar said

  Coś Pan Macka kibicować zaczyna, a to jak pamiętam, zawsze się smutno kończyło 🙂

  Ale lista jest prawidłowa, choć niepełna.

 169. NyndrO said

  …tylko nie Anną, tylko nie Anną.

 170. Boydar said

  Się rąbłem, Ewą miało być.

  Jak tam Panie Nyndr0, idzie wytrzymać ?

 171. strach na wruble said

  Pan to lubi prowokować, panie Maćko. Ja książek nie czytam, tylko pożeram nawet nocami. Dlatego muszę sobie dawkować tę rozrywkę. Tak jak flaszkę lub dwie piwa raz na tydzień, żeby nie wpaść w nałóg. Bo jak donosili na jakimś portalu, w Rzeszowie złapali pod księgarnią studenta, który miał we krwi 7.5 promila książek.

  Aktualnie wróciłem do „córki proboszcza” autorstwa Orwella. Coraz bardziej nabieram przekonania, że autora trzeba zaliczyć do naturalistów i postawić w lednym rzędzie z Maupassantem, Dumasem, Kamusem, czy Zolą. Dziwne, bo to Anglik a tak wrażliwy na ludzki aspekt rzeczywistości. Anglik wszak powinien byc drewniannogęby, tak prawi stereotyp.

  A Pan co czyta?

 172. Boydar said

  Zapiski kłusownika 🙂

 173. NyndrO said

  Idzie wytrzymać. Jest dziwnie, ale pod warunkiem, że człowieka stać.

 174. NyndrO said

  Jutro np. przymierzę z 300 koszul. 200 odrzucam bea przymierzania.

 175. NyndrO said

  W pory Ojca nie wlezę, ale za to bierę oldtimera motoryzacyjnego i kilka par trzewików. Na szczęście nie muszę chodzić do roboty. A tak w ogóle, to jazda, jak jasny wuj.

 176. Boydar said

  Trzeba ustawicznie się czymś zajmować, żeby nie odlecieć

 177. Peryskop said

  Re 167 strach na wruble said….
  ale zapomniał, że teraz ważniejsze by chodzić przodem do tyłu.

  Re 163
  Hipokryta swego kryje,
  zapewniając, że on zając.
  Pod innymi dołki ryje,
  sam w nie jeszcze nie wpadając…

  NIEzłe ?

  Choć NIEludowe, ANI Tuwimowe 🙂

  Na zgryzościski i/lub gaciowstrząsy zalecam groch z kapustą :
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/14/agresja-slowna-w-zwiazkach/#comment-646889

  Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem
  godzinki spędzali na macaniu miłem.
  Teraz są mamieni przed domowym kinem
  zaradna idiotka z pustym kabotynem.

 178. NyndrO said

  Generalnie ma Pan rację. Ale wie Pan, że pierwsze do głowy przychodzą niebezpieczne głupoty?

 179. strach na wruble said

  Oj, ten tran… Nie pamiętam, kto poruszył temat kilkadziesiąt postów powyżej.

  Artykuł z odnośnika w zasadzie prawdę powiada, ale jest kilka nieścisłości wynikających prawdopodobnie a dziennikarskiej słynnej ignorancji.

  Nie mam czasu na głębszą analizę tematu, ale dwa aspekty może skomentuję, jeśli wolno.

  Po pierwsze, racja z tymi witaminami D3 i A. Nabywszy kiedyś słoik tranowych kapsułek, patrze z zawodowego nawyku na nalepke i gdzie do diaska te witaminy? Od razu żem się domyślił, że pozyskują je, aby opchnąć oddzielnie. Ale zjadam te kapsułki rozgryzając, ponieważ jako urodzony odmieniec, od dziecka lubię smak tranu, zwłaszcza z odrobina soli i zagryziony chlebkiem razowym. Cóż, gdy skończą się kapsułki, nie kupię więcej tego produktu.

  Po wtóre, lniany zamiennik kwasów omega 3. Kilka lat temu do fabryczki majonezów, którą postawiliśmy i uruchomili wspólnie z polonijnym przedsiębiorcą, przyszło dwóch zainteresowanych produkcja na private label. Jeden naukowiec z telawiwu, drugi jakiś chyba bardziej forsiasty z kolumbii, czy coś. Powiadają, że chcą robić majonez z dodatkiem olejów bogatych w kwasy omega 3. No to mówię, przecież my robimy klasycznie, z oleju canola, który sam w sobie ma sporo omega 3. Nie, nie o to chodzi, rybi olej ma kwasy omega 3 krótkołańcuchowe, a rzepak ma długołańcuchowe i te krótkie niby są lepsze.

  Chyba przyszli na przeszpiegi, bo więcej się nie odezwali. Nasza technologia była bowiem unikalna jak na obecne czasy, z użyciem oleju rzepakowego kanola, świeżych niemrożonych żółtek, cukru zamiast HF syropu z kukurydzy, soku z cytryny mąki z pełnej gorczycy i tak dalej. Nieważne, chodzi o to, co ci specjaliści powiedzieli o kwasach omega 3.

 180. wanderer said

  re 166 Macko,

  Ponerologia (wreszcie.. az wstyd mi sie przyznac, ze dopiero teraz, choc musze powiedziec, ze choc wyksztalcenia w tym kierunku nie mam, to temat tylko potwierdza moje prywatne obserwacje zyciowe i przemyslenia od moich szczeniecych lat, od kiedy zauwazylem ze cos tu nie gra.. Wiec szalu odkrywczego nie ma, co najwyzej glebszy oddech uspokojenia ze wszystko ze mna w porzadku i wiecej osob tak samo mysli, zauwaza problem i nawet go bada)

  re 167 Strach Na Wruble,

  „Także i komputery, dostępy do sieci najprzerozmaitszych, telefony, powinny być zakładane by proxy”

  Proxy niczego nie rozwiazuje a na pewno nie zapewnia anonimowosci, chyba ze na „podstawowym” poziomie. Spotkalem zie z opiniami sosb ktore zawodowo zajmowaly sie internetem, ze servery proxy naleza do sluzb, wiec jesli cos sie grzebie przez proxy tym bardziej jest sie w obrebie zainteresowan.

 181. u.s.m. said

  http://www.youtube.com/watch?v=dJ04_GKtslE tak nie wygląda autystyczne dziecko. Chłopiec jest po prostu nieśmiały i dopiero oswaja się z nową rzeczywistością…

 182. wanderer said

  Trzym sie Panie NyndrO.

 183. Yagiel said

  @ Demo-krata, 149
  Niech Pan przyjmie wyrazy wdzięczności za pouczenie (postaram się) oraz wyjaśni, czy ten „dowcip” to też cytat tylko, czy Pana własny?
  Poza tym: 1. mnie uczono, że gdy się do kogoś przyprowadza kogoś, to się za niego odpowiada, Pan zaś go dezawuuje
  2. jest jeszcze kwestia, po co się kogoś przyprowadza, nie szanując go
  3. co ma do rzeczy, że on pił i pije? czyżby problem był wymysłem pijackim tegoż Olka St. – to Pan twierdzi?
  4. cytując/myśląc to, co Pan myśli: własciwie na czym opiera Pan przekonanie, że są jakieś warte opisu relacje polsko-rosyjsko-żydowsko…, jeśli są to relacje żydowsko-żydowskie?

 184. Maćko said

  Podstawowe znaczenie mają dwie formy witaminy D, różniące się budową łańcucha bocznego:

  ergokalcyferol (witamina D2), naturalnie występujący w organizmach roślinnych/drożdżach
  cholekalcyferol (witamina D3), naturalnie występujący w organizmach zwierzęcych
  *****
  Witamina D posiada wspólny dla steroidów rdzeń cyklopentanoperhydrofenatrenowy, z tą różnicą, że pierścień B uległ rozszczepieniu. Nie rozpuszcza się w wodzie, ale jest rozpuszczalna w tłuszczach. Jest dość odporna na działanie podwyższonej temperatury. Nie ulega rozpadowi w czasie długotrwałego przechowywania, o ile zostaną zapewnione odpowiednie warunki (m.in. brak ekspozycji na promieniowanie UV). Ponadto jest stosunkowo trwała w środowisku zasadowym i zarazem wrażliwa na działanie kwasów. Ergokalcyferol ogrzewany powyżej temperatury 160-190 °C przechodzi w biologicznie nieaktywne izomery[potrzebny przypis].

  Prowitaminą D2 jest ergosterol, a prowitaminą D3 jest 7-dehydrocholesterol.
  *****
  Źródła pokarmowe

  Pod wpływem światła słonecznego w drożdżach i roślinach powstaje ergokalcyferol.

  Najwięcej cholekalcyferolu zawiera mięso niektórych ryb (łosoś, dorsz, tuńczyk, śledź, makrela, sardynki, węgorz i inne) oraz tran. Ważnymi źródłami cholekalcyferolu są: wątroba, ser, żółtko jaj i niektóre grzyby.
  ****
  Ergosterol jest prowitaminą D2 (erkalcyd, ergokalcyferol) wykazującą w organizmie działanie przeciwkrzywicze i wzrostowe. Jest to jedyna witamina o budowie sterydowej. Witamina D jest stosowana w przemyśle spożywczym do wzbogacania mleka, a zwłaszcza margaryn, albowiem oleje roślinne nie zawierają witaminy D. Drożdże piekarnicze zawierające 0,1 – 0,6% ergosterolu w s.s. były jednym z pierwszych źródeł ergosterolu i wielu innych witamin.

  Witaminę D produkuje się na skalę przemysłową metodą chemiczną lub też przy użyciu mikroorganizmów, otrzymując prowitaminę – ergosterol, który pod wpływem promieniowania UV ulega przekształceniu w witaminę D2. Ergosterol produkuje się przy użyciu drożdży S. Cerevisiae, S. Carlsbergensis, S.uvarum, Candida tropicalis, C. petrophilum. S. Carlsbergensis ATC 2345 zdolny jest do biosyntezy ergosterolu w ilości 2,4% s.s., Rhodoturula gracilis 2,7% s.s. a S. Cerevisiae 3,9% s.s. Jako źródło węgla drożdże wykorzystują węglowodany zawarte w melasie, namoku kukurydzianym. Inne węglowodany oraz alkohol etylowy też mogą być źródłem węgla, Na biosyntezę ergosterolu w dużym stopniu wpływa napowietrzenie hodowli. Poczterodniowej hodowli, w temperaturze 28 stoponi Celsjusza, na pożywce zawierającej melasę i namok kukurydziany, biomasa wyselekcjonowanego szczepu S. Cerevisiae zawierała 7 – 10% ergosterolu w s.s. Z 1 dm3 pożywki otrzymano 30 – 40 g biomasy, co sugeruje, że szczep ten jest dobrym producentem ergosterolu.

  Namnożoną biomasę drożdży po wydzieleniu z płynu pohodowlanego poddaje się hydrolizie w celu uwolnienia ergosterolu. Stosuje się hydrolizie kwasową enzymatyczną (enzymy proteolityczne) lub autolizę w temperaturze 45 stopni Celsjusza. Metodami ekstrakcji wydziela się ergosterol z hydrolizatu i po zagęszczeniu i kilkakrotnej krystalizacji rozpuszcza w alkoholu etylowym, eterze etylowym lub innym rozpuszczalniku organicznym, nie pochłaniającym promieniowania UV. Roztwór 0,5-proc. ergosterolu poddaje się izomeracji w warunkach beztlenowych, w aparatach ze szkła kwarcowego, naświetlając go falami świetlnymi długości 275 – 315 nm. Wydajność procesu mierzona ilością powstałej witaminy D2 nie przekracza 10%.

  Wydawnictwo Naukowo-Techniczne. Biotechnologia Żywności – wydanie drugie zmienione

 185. Peryskop said

  Dla pokazania metod wrzuciłem tu z odpowiednim komentem apel avaazterów, żeby się organizować przeciwko Trumpowi.

  Obsztorcował mnie jedynie senior Snag nienadgramotny, bo niby nie zauważył obu przeciwstawnych celów takiej publikacji.

  A avaaztery namolnie właśnie przysłali mi POWTÓRNE już PONAGLENIE, żebym odpowiedział i włączył się do ich akcji.

  OTO początek mejla :

  Re :
  48 hours of hate
  Danny Auron – Avaaz
  do mnie

  Hi, looks like you missed this!
  To build this movement, we need everyone — here’s the email again:

  Dear friends,
  It was a big 48 hours for hate.

  The day after Trump became President, far right leaders from around Europe met in a remote German town to discuss how they can make sure Trump’s brand of politics sweeps the continent…

 186. Boydar said

  A czemu Pan Macka kropki przed (182) zapomniał postawić ?

 187. Maćko said

  183 Panie Radyob, czemu pan nie spi? W Lublinie jest teraz 0235 dalej na zapad jeszcze pózniej. Pan tez pisze z USA?
  No i jakiej kropki panu brakuje?

 188. Maćko said

  no na wschod… sorki…

 189. Boydar said

  Takiej małej, czarnej.
  Nie mogę spać bo mnie qurwica trzęsie. Trudno żebym pił na okrągło.

 190. Maćko said

  171 – Strachu na Rublew, beletrystyke to pozeram, ale dobre co znalem to juz pozarlem a nowego nietu. Chyba ostanie nocne czytanie to byl ten szwe.cki pisarz kryminalów politycznych. Stieg Larsson…
  Mam na tapecie Jacques Heers – L’Histoire Assassinée, Modelskiego raport o klesce wrzesniowej oraz
  From Dictatorship to Democracy A Conceptual Framework for Liberation – Gene Sharp.
  W wychodku lezy Missesa Human Action a w drugim zabawna Historia Imperium Polskiego nie pamietam kogo.
  W bystrymfonie na Kundlu jest IV opcja Dugina oraz Legutki Demon in Democracy.
  Tyle.. trzeba zaczac je konczyc, ale trolle i mole przeszkadzaja… moja wina ze sie daje odciagnac, alem slaby…

  Zamówilem Karpackie normalne i mocne. Jak dostarcza do sie wypowiem. Mam nadzieje, ze bedzie dobre to porozdaje dookola i bedzie reklama dla Kraju.

  A inni Szanowni lesni ludkowie co rekomenduja?

  Legutko po polsku wyszedl jako .. https://www.amazon.com/Triumf-czlowieka-pospolitego-Legutko-Ryszard/dp/8377850893

 191. Maćko said

  186 – tez mi sie przytrafia.. do 4+ nosi, drinki nie pomagaja. Melatonine pan próbowal?
  Albo po orientalnemu – przeczekac a nastepna noc bedzie ok. Powodzenia

  Z ta . to co pan ma na mysli? Pan to ma czarna kreske i to niejedna.. 😉

 192. Maćko said

  A ta qrvica to z jakiego powodu? Mozna w czyms pomóc?

 193. strach na wruble said

  A inni Szanowni lesni ludkowie co rekomenduja?

  Czeską siedmiczkę. Nie przepadają za dużym dynksem.

  No, może być dziesiątka.

  Albo takie:

  .https://trawkaseeds.pl/blog/wp-content/uploads/piwo-konopie-cannabis-wlochy.jpg

 194. Boydar said

  Mnie zawsze trzęsie z jednego tylko powodu, z bezsilności. Przypuszczam, że gdybym patrzył na płonącą Sodomę, zakładając że nie skończyłbym jak żona Lota, chyba nie potrafiłbym wzbudzić w sobie satysfakcji, że oto sprawiedliwości stało się zadość. Na moje szczęście, Bóg to wziął na siebie i nic mi do tego.

  Qurwica mnie trzęsie, bo patrzę na ludzi wokół; dalszych, bliższych, wręcz czasem najbliższych, którym nie można pomóc. Sami, z uporem maniaka twardo i stale wybierają w lewo; choć wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią im – idź w prawo. I co poradzić, jak to durne wszystko. Ładne dziewuchy, przystojne chłopaki, a w środku, robaki. Przypadek z tym rymem. Chyba się jednak położę. Dobranoc Panie Macka.

 195. NyndrO said

  Mój Kumpel, Pan Boydar jest skarbem tego zwanego „Gajówką’ szynku. I uj.

 196. strach na wruble said

  S. Cerevisiae, S. Carlsbergensis, S.uvarum, Candida tropicalis, C. petrophilum. S. Carlsbergensis ATC 2345

  To podpucha, panie Maćko, prawda? Z tymi wytłuszczonymi biomasowymi kandidami?

  Nie, nie będziemy dziś opowiadać, jak w latach siedemdziesiątych Japończycy robili hamburgery z ropy naftowej… Może kiedy indziej.

 197. strach na wruble said

  Czy cos pan może zrobić w tej materii? Domyślam się, że nie. Zatem trzęsienie nie pomoże, niech pan pomysli o czymś przyjemnym. To są ludzie dorośli. W takiej sytuacji poddawanie się trzęsionce to grzech przeciw samemu sobie. Walnij pan lufę czegoś zacnego i wszystkie strachi (te na wruble też) odlatujo, jak pisał Redliński w Konopielce.

  P.S. Ale tylko jedna lufę.

 198. Siggi said

  Bychek odbiera honory wojskowe,ale nie wiadomo,czy „byczek” wie co to jest?
  Byczek nie powinien mieć dostępu do „guzika”atomowego,bo czeka nas zagłada.

  http://natemat.pl/199907,sluze-ojczyznie-calym-sercem-to-jedyny-komentarz-oficera-ktorego-sfotografowano-jak-prezy-sie-przed-misiewiczem

 199. NyndrO said

  A ten myśli, że jak mówi prawdę, można tylko jedną lufę, to to jest inelligentne. No to są jaja.

 200. Peryskop said

  Re 179 i 196 (chyba że jeszcze i Snag pracuje na smyczy)

  Dzięki Strachu za wartościowe uzupełnienia.

  Re 183
  NIEdzięki Maćko za info DEZINFO 😦

  Bowiem cytowane Wydawnictwo Naukowo-Techniczne. Biotechnologia Żywności – wydanie drugie zmienione –
  NIE dziwnie zapomniało o 6 KLUCZOWYCH SPRAWACH :

  1) vit D jest ważnym czynnikiem ROZWOJOWYM u dzieci (profilaktyka krzywicy) oraz ZDROWOTNYM u nas wszystkich, m.in. zmniejszając ryzyko wielu dolegliwości przez zwiększenie tzw „odporności” organizmu, na przeziębienia itp;

  2) vit D – jak wszystkie inne pierwiastki i ich związki – ma zróżnicowaną WCHŁANIALNOŚĆ, przy czym najbardziej przydatne są naturalne warianty, a nie syntetyki – nawet te opisywane jako „analogiczne z naturalnymi”, bo istotne są np właściwości chelatowe, wynikające z walencyjności atomów obecnych w tych związkach, bo skład IZOTOPOWY (a NIE tylko atomowy) często ma kluczowy wpływ na BIO-właściwości fizykalne, chemiczne, biologiczne i medyczne molekuł;

  3) vit D jest w trakcie naturalnych procesów syntetyzowana w skórze człowieka pod wpływem promieni słonecznych;

  4) vit D jest obecnie deficytowa w naszych organizmach wobec extrahowania jej (i innych wartościowych nutrientów) z produktów spożywczych oraz wskutek blokowania dostępu do promieni słonecznych przez zasrywanie nieba chemtrailsami;

  5) Występowanie w przyrodzie vit D przewidział i podał jej lecznicze właściwości polski biochemik i odkrywca witamin Kazimierz Funk z Warszawy (1884-1967),, który prowadził badania także we Francji, Anglii oraz w USA.
  wiki : … After reading an article by the Dutchman Christiaan Eijkman that indicated that persons who ate brown rice were less vulnerable to beri-beri than those who ate only the fully milled product, Funk tried to isolate the substance responsible, and he succeeded. Because that substance contained an amine group, he called it „vitamine”. It was later to be known as vitamin B3 (niacin), though he thought that it would be thiamine (vitamin B1) and described it as „anti-beri-beri-factor”.
  In 1911 he published his first paper in English, on dihydroxyphenylalanine. Funk was sure that more than one substance like Vitamin B1 existed, and in his 1912 article for the Journal of State Medicine, he proposed the existence of at least four vitamins [which became known as vitamins B1, B2, C, and D] : one preventing beriberi (“antiberiberi”); one preventing scurvy (“antiscorbutic”); one preventing pellagra (“antipellagric”); and one preventing rickets (“antirachitic”). From there, Funk published a book, The Vitamines, in 1912 …

  6) Kazimierz Funk – jako odkrywca grupy substancji podstawowych dla naszego zdrowia – jest łakomym kąskiem dla najstarszych i pazerniejszych, którzy zaliczają go
  do †oważy♩stwa, choć nie odbierają mu polskości :
  Mimo, że wiele lat spędził na obczyźnie i miał nawet amerykańskie obywatelstwo, nigdy nie wyrzekł się polskości…
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/08/24/10-polskich-zydow-ktorzy-zmienili-historie-swiata/2/
  POMIMO jego postawy oraz późniejszego DEMENTI, które tu w Gojówce onegdaj już cytowałem :
  Uwagi : Funkowi przypisuje się pochodzenie żydowskie, choć zdaniem jego wnuczki, Desire Funk Laz, jest to nieprawdą.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Funk

  ===

  Spodziewałeś się Maćko jaki wrzucisz „naukowy” bzdet, działając bez szerszego backgroundu ?

  Zaprawdę uważaj na to, co tu przeklejasz, bo dajesz pożywkę dla drwin NICKoydara. I radzę poczytaj życzliwe rady w linku :
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/14/agresja-slowna-w-zwiazkach/#comment-646004

  A gdy przyjdzie pora na dr Otto Weiningera, to inaczej spojrzysz na świat, na kobiety i na samego siebie.
  Nie mówię, że gorzej, ale z nieco większym zrozumieniem.

 201. strach na wruble said

  Jak się jest postury bardzo słusznej, to moga być dwie. Ale więcej to juz nie. Żeby nie było na mnie jak co.

 202. NyndrO said

  Masz luz.Jesteś szczery.


 203. ZŁOTY POCIĄG ODNALEZIONY – SKANDAL! URZĄD SKARBOWY CHCE MI ZABRAĆ ZŁOTO!

  CO STAŁO SIĘ ZE „ZŁOTYM POCIĄGIEM” ? WYWIAD Z ANDRZEJEM GAIKIEM

  Znalazca Złotego Pociągu pod Książem, z którego wziął tylko kilka garści złota, utyskuje, że Rząd chce mu dać TYLKO 10% znalezionego złota. Jest to jednak według Prawa Napoleońskiego, jakiego żądali Koper i Richter, ale ja MUSIAŁEM żądać ze Skarbca Goeringa 20%, a gdy Kancelaria Premier Szydło nie odpisała mi Raz i Drugi to zażądałem 25%: 10% Znaleźnego, 10% Fajterskiego i 5% Naukowego – choć za samo fajterskie należy się mi 20%.
  Zgadzam się jednak ze Znalazcą Złotego Pociągu spod Książa w tym względzie, że 10% Napoleońskich NIE ZABEZPIECZA praw finansowych Znalazcy, gdyż miejsce w Radzie Nadzorczej wymaga 20%, więc ja zastrzegając sobie Nadzór i Gestię nad Rewindykacją dzieł sztuki muszę mieć 20% KAPITAŁOWYCH, mając przy tym zobowiązania finansowe.

 204. Siggi said

  199/Wandaluzja.com said
  ————-
  Aleś Pan szan.mnię rozczrował tą swoją chciwością na złoto.Jestem całkowicie zdumiony!
  Czy Pan szan. nie wiesz,że złoto szczęścia nie przynosi?Czy Pan szan.nie wiesz,że takie publiczne paplanie o złocie I do tego ile mam,albo,że ile będe mniał,może naprowadzić typów ,którzy Panu szan, mogą…doopi przetrącić,że do końca można jeżdzić na wózku.
  Trza Panu szan.wiedzieć,ze złoto główne znaczenie ma na giełdzie ,jak jest w sztabkach i pochowane jest w fortach głęboko.Dziś złoto nie jest środkiem obrotowym jak było za dobrych czasów Mikołaja II i wcześniej za jego ojca,kiedy czerwońce byli w ruchu,ale to się skończyło.
  Dziś nawet u jubilera mały ruch w tem temacie.Coraz więcej ludzi tworzy związki miedzyludzkie na „karte rowerowa” i do tego obraczek nie trzeba i pierścionków też.
  Za dobrych czasów naszego umiłownego Ojca Narodu Tow.Edwarda Gierka,kiedy my wszyscy robili i coraz lepiej zarobili,to zaraz było widać po naszych białogłowych jak sa obsypywane złotem wszędzie.Jubiler robił pierścionki na zamówienie takie duże cegły w złocie z „piaskiem pustyni”,że wielkość wyrobu plus wielkość biustu był sposobem na „złapania’ kumtego chłopa na męża.Takie dwa duże pierścionki,a nawet trzy na palcach jednej dłoni,to z powodzeniem służyło w potrzebie jako kastet i jak taki w zalotach dostał w pysk,to i podryw mu mijał na długo.
  Nie wiem jaki Pan szan.był za czasów Tow.Edwarda Gierka(1971-80) mały,średni czy duży,bo ja był już duży i to wszystko widział jak my sie rozwijali,jak nam wszystkim prawie rosła stopa życiowa.To też było widać na palcach u kobit pracujących.Ale niestety zdażały się też przykre przypadki,że w ciemnym miejscu typy spod „ciemnej gwiazdy” „zdejmowały paniom pierścionki z palców jak szły same ,bez obstawy.Jak trudno było ściągnął precjozę,to wtedy nawet palec ostrym nożem zdejmowali z pierścionkiem i…w nogi.Czasem tak pisali w gazetach.
  Specjalnie nie zajmuję się doradzaniem,ale Panu szan.radzę nie chwalić się tem. OKiej?

 205. Siggi said

  Nie żałuj dziada, bo dziad odżyje i Cię torbą zabije
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45459

 206. Siggi said

  Polska to kraj małych księstewek?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45447

 207. Peryskop said

  Gaciowstrząsy globalne cd

  Abstrakt : …Wart 17 milionów funtów każdy pocisk … w wyniku usterki znacząco zboczył z kursu … minister obrony Michael Fallon podkreślił, że „zdolność i skuteczność systemu Trident
  nie ulega wątpliwości” …

  Michael Fallon

  Legenda : felon is a person who has committed a felony which means a serious crime

  24.01.2017, 05:26

  „The Times”: rząd ukrył awarię Tridentu na prośbę Obamy

  Brytyjski rząd ukrył nieudaną próbę rakietową systemu Trident w czerwcu ubiegłego roku na prośbę amerykańskiej administracji – napisał we wtorek dziennik „The Times”.

  W niedzielę „Sunday Times” poinformował o ukrytym przed opinią publiczną teście, w ramach którego nieuzbrojony pocisk został wystrzelony z pokładu HMS Vengeance – jednego z czterech okrętów podwodnych wchodzących w skład brytyjskiego systemu odstraszania nuklearnego Trident – w kierunku zachodniego wybrzeża Afryki Północnej, ale w wyniku usterki znacząco zboczył z kursu.

  W wyniku dziennikarskiego śledztwa, reporterzy „Timesa” dotarli do kolejnego źródła, które anonimowo potwierdziło, że do awarii doszło w mechanizmie sterującym rakiety Trident, wyprodukowanym przez amerykańską firmę zbrojeniową Lockheed Martin.

  Jak podkreślił cytowany we wtorkowym wydaniu dziennika anonimowy rozmówca, usterka była niezależna od brytyjskiego okręgu podwodnego i jego obsługi. Zdaniem „Timesa” to wyjaśniałoby konsekwentne komentarze ze strony brytyjskiego ministra obrony i kancelarii premiera na Downing Street, że „okręt HMS Vengeance i jego załoga zakończyli test sukcesem”, świadomie pozostawiając pocisk poza zakresem wypowiedzi.

  Powołując się na swoich rozmówców, „Times” opisał, że prośba o nieinformowanie o nieudanym teście została skierowana do ówczesnego rządu Davida Camerona przez administrację odchodzącego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy w celu uniknięcia obaw, że problem dotyczy większej liczby pocisków. Warte 17 milionów funtów każdy pociski są używane zarówno przez Wielką Brytanię, jak i Stany Zjednoczone.

  Kancelaria obecnej premier Theresy May, brytyjskie ministerstwo obrony i biuro Camerona odmówiły „Timesowi” potwierdzenia tej informacji.

  W poniedziałek szczegółowej odpowiedzi na zgłoszone w trybie pilnym pytania posłów uniknął minister obrony Michael Fallon, który podkreślił, że „zdolność i skuteczność systemu Trident nie ulega wątpliwości”.

  – Chcę wyrazić się bardzo, bardzo jasno: ani ja, ani premier nie będziemy przedstawiali publicznie operacyjnych szczegółów dotyczących działań naszych okrętów podwodnych ani systemów lub podzespołów, które były testowane – zaznaczył.

  W lipcowym głosowaniu Izba Gmin podjęła decyzję o przedłużeniu programu Trident i zbudowaniu nowych atomowych okręgów podwodnych, które mają wejść do służby krótko po 2030 roku. Proces ich produkcji rozpoczął się w październiku.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,The-Times-rzad-ukryl-awarie-Tridentu-na-prosbe-Obamy,wid,18683467,wiadomosc.html

 208. Siekiera_Motyka said

  Śmiecie do Polski bo mamy za mało, a Ukraina jest mała na swoje,

  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/smieci-z-ukrainy-przyjada-do-lublina-lwow-prosi-o-pomoc-po-pozarze,n,1000193171.html

 209. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  Ile jeszce tego?

  .http://www.nacjonalista.pl/2016/07/12/duda-jak-michnik-walczy-z-rasizmem-i-antysemityzmem/

  .http://www.nacjonalista.pl/2016/09/22/hold-lenny-andrzej-duda-z-wizyta-u-miedzynarodowych-zydow/

  .http://www.nacjonalista.pl/2016/11/27/walka-z-antysemityzmem-hold-rzadu-pis-w-izraelu/

  .http://wolnosc24.pl/2017/01/17/w-izraelu-prezydent-duda-odznaczyl-szewacha-weissa-orderem-orla-bialego/

  .http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prezydent-duda-cieszy-mnie-ze-kultura-zydowska-w-polsce-odradza-sie

  .http://pikio.pl/duda-w-izraelu-niektorzy-polacy-pomagali-niemcom-mordowac-zydow/

  O lizaniu przez PiS dupy Ukrainie i USA już nie wspomnę!

 210. Boydar said

  Odnoszę wrażenie, że tow. Jacniacki za krótko się legendował. A legendarna już witryna neon udzieliła mu zbyt małego wsparcia

  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/136513,mieszko-i-czlowiek-ktory-sprzedal-lechie


 211. DR ZBIGNIEW KĘKUŚ O MATEUSZU I KORNELU MORAWIECKICH


  SYJONISTYCZNI ŻYDZI SZKOLĄ POLSKICH POLITYKÓW! DR ZBIGNIEW KĘKUŚ O TWORZENIU JUDEOPOLONII.

  Dr Zbigniew Kękuś mówi, że Premier Beata Szydło – jako szkolona przez Mossad dla Żydopolonii – NIE ODPOWIADA NA ŻADNE PISMA URZĘDOWE. To mi Rozjaśniło, Dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi z Kancelarii Premiera ma 2 pisma w sprawie Skarbca Marszałka Goeringa, choć Rząd 48 godzin po ujawnieniu przeze mnie ADRESU Skarbca Goeringa udał się z tą sprawą do Izraela.
  Dr Kękuś Stawia Sprawę, że Pocztę między Premier Szydło a Prezydentem Putinem trzyma Terrorysta Żydowski Mateusz Morawiecki, którego ojciec zrobił karierę w Wojskowych służbach sowieckich. Mateusz uważa się nie za Polaka, ale We The People tj. Narodowość Żydowską alias HOLOKAUŚCI-Amerykanie.
  Istotne jest też to, że został uwolniony z Afery Podsłuchowej przez nadanie mu statusy POKRZYWDZONEGO, co świadczy, że został przejęty z Mossadu przez CIA. Afera Pollarda wykazała, że KGB jest – a przynajmniej była – Oddziałem Mossadu. Ostatnio ogłoszono, że w Polsce jest 8 milionów Holokaustów, co świadczy, że Przemysł Płodzenia Holokaustów idzie pełną parą, co uzasadniła Królowa Brytyjska mówiąc do mnie w związku z Satelitarną Detekcją Złota: WIESZ ILE DUPA KOSZTUJE?
  Córka Hitlera z zamrożonej spermy z Dupy Francoisa Mitterranda wezwała Przeciw Holokaustom 70 milionów jezuitów a Zmobilizowała jeszcze 250 milionów. Anglicy wykazali, że jezuici to Trzecia Płeć: MÓZG KOBIETY W CIELE MĘŻCZYZNY, której seksualnie Nikt Nie Dorówna. Jeden Niemiec zapytał mnie, Czym się różni Arab od Żyda? I odpowiedział: ARAB MOŻE MIEĆ 72 BAB A ŻYD ILE CHCE…, z której to racji szejk Musi Być Żydem.
  *****
  Od 15 lat głoszę, że Bohdana Piaseckiego zamordował Powszechny Związek Robotników Żydowskich Polski i Rosji BUND za zastrzelenie Berii przez BOLESŁAWA PIASECKIEGO. Tym Bolesławem Piaseckim był jednak mój stryj: Przed śmiercią Bohdan powiedział do kolegów: STAŁA SIĘ RZECZ STRASZNA, ALE MÓWIĆ O TYM NIE MOGĘ. Zamordowany miałem więc ja, jako spadkobierca stryja. Dopiero jednak ostatnio odkryłem Całą Prawdę.
  Otóż Beria kazał Piaseckiemu FIRMOWAĆ cały polski zbrojny ruch nacjonalistyczny, z której to racji na uniwersytetach nauczano, że Bolesław Piasecki wydawał SZAŃCA ??? Piasecki nie był jednak nawet chadekiem tylko klerykałem czyli Dyktaturą Jezuicką Hlonda i Sapiehy.Ponieważ podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu to został prezesem Republiki Nowogródczańskiej, gdzie katował Żydów i Litwinów, o czym opowiadała mi Pani Kowalska, w której majątku była taka katownia.
  Piasecki przysłał do mego ojca Tadeusza Mazowieckiego, ale ojciec wyłgał się od Antikomunistischbehl’u pytając Tadeusz, Jak się skończy Wojna na Wschodnie? a gdy ten odpowiedział, że Pokojem w Brześciu Litewskim więc nie mieli o czym gadać. Piasecki dał jednak memu ojcu rzecz BEZCENNĄ w postaci Prowodyra Nikity Chruszczowa, dzięki któremu – jak sądzę – marszałek mego ojca Góra-Dolina wziął w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to ojciec wysłał do Szwajcarii przez marszałków, Żukowa, Broz-Titę i Górę-Dolinę.
  Zagranie Berii pozbawiało mego ojca suwerenności nad Złotem Stalina na rzecz Bolesława Piaseckiego, co faktograficznie nie ma sensu: Falanga działała na Litwie-Białorusi a Szaniec na Ukrainie na wschód od granicy Ryskiej. Szachrowano, że Złoto Stalina zostało przewiezione Za Frontem do twierdzy Brześć, co UŁATWIŁO Wojsku Polskiemu zdobycie go ???
  Winni są temu Kaczyńscy, gdyż nie powołali na świadków mego ojca i mnie, a ja wezwałbym Jarosława Piaseckiego, który MUSI TĄ SPRAWĘ ZNAĆ.

 212. https://marucha.wordpress.com/2017/01/22/wolne-tematy-8-2017/#comment-647632//
  Ad. 204:

  Awansował mnie Pan na Leszka Chytrego, którego zidentyfikowano z Leszkiem Złotnikiem, BO BYŁ CHYTRY NA ZŁOTO. Ja jednak złotem zajmować się muszę, ze względu na Faszystowski Środek Antykryzysowy, narzucony Rooseveltowi przez Keynesa i Paderewskiego, w postaci NACJONALIZACJI ZŁOTA. Renta Deflacyjna złota jest prawie zawsze Wyższa od Kapitałowej, co powoduje UCIECZKĘ pieniądza i kapitału od papierów wartościowych do Złota, bo po co harować w Biznesie skoro można kupić złoto i mieć zysk WYŻSZY niż z kapitału !!!
  Największy ekonomista XX wieku Keynes znalazł na to lekarstwo w postaci Nacjonalizacji Złota, ale ja znalazłem LEPSZE w postaci SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota: Chłopy – papiery wartościowe, baby – Złoto. Z tej racji od pół wieku walczę z łykaczami złota. Nie znaczy to, że Baby nie mogą grać papierami wartościowymi, ale jak u chłopa znajdą złoto to będzie leczony gorącym żelazem. I. przykazanie talmudyczne mówi: NAJWAŻNIEJSZE JEST ZŁOTO, BO DAJE WŁADZĘ NAD KOBIETAMI, które Pracują, Głosują i Rodzą Masonów.
  Jeśli nie zrobimy porządku Ze Złotem to będziemy mieli wszyscy spermę masońską, przez zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów. A niewolnikiem jest Każdy, Kto NIE MA Spermy Jezuickiej. Kiedyś śmiałem się z hrabiego Kurowskiego, ale teraz mnie to nie śmieszy.

 213. bolo said

  „Hahahaha…. zanim zaczną wojnę z Ruskimi, sami się wytłuką !!!!!!!!!!!!!!!!!”

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/lubuskie/news-lubuskie-kolejny-wypadek-amerykanskiej-ciezarowki,nId,2341794#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  „Amerykańska półciężarówka zderzyła się z busem koło Żagania w Lubuskiem – informuje RMF FM. Ranne zostały dwie osoby.
  To nie pierwszy wypadek samochodu z amerykańskimi żołnierzami w ostatnim czasie. W sobotę na drodze krajowej nr 27 koło Jeleniej Góry ciężarówka US Army wpadła do rowu, a z naczepy wypadły m.in. pociski czołgowe. Dwa dni wcześniej amerykańska terenówka zderzyła się z autem osobowym w Bolesławcu na Dolnym Śląsku.”
  .http://fakty.interia.pl/lubuskie/news-lubuskie-kolejny-wypadek-amerykanskiej-ciezarowki,nId,2341794

 214. Maćko said

  1. Zloto – Szanowni – ma spore znaczenie przemyslowe, pazlotki to chyba maly margines obrotu zlotem? Im mniejszy prad tym istotniejsza jest jakosc styków i polaczen a zloto ma wysoka przewodnosc i nie oksyduje sie. Srebro ma jeszcze wieksze znaczenie dla przemyslu. Radyob uzupelni jak mu przejdzie fqrfica.

  196 SnaW – spoko, cytaty byly wpisane z wiki aby mondrej glowie pokazac, ze wit. D nie tylko robi sie zubazajac tran… interesujace, ze sa dwie, jedna roslinna a druga zwierzeca. Klopot dla wegetarianów chyba ze sie smaza na sloncu.

  Co do pastylek z tranem, to jest tego tak malo w kazdej, ze aby miec efekt zdrowotny trzebaby jesc po 10 dziennie a wtedy cenowo by sie nie oplacalo. Berkeley Health polece kupic dobra, tlusta rybe czesto i polaczyc dobre bialko z witaminami i rozsadna cena. Makrela jest top, a jak kogos stac-moze dostac to wegorz, pstrag.

  Wandaluazja – zasady wspólzycia Wasci tez obowiazuja, poprzedzaj Pan, prosze, kropkami swoje linki bo Pani Rejnie z Torontowa zatyka sie puter. Innym tez, tym w Bieszczadach, na Suwalkach czy na bystrychfonach. Ok? ZGD.

 215. Maćko said

  Panie Radyob, pisze pan: „Ładne dziewuchy, przystojne chłopaki, a w środku, robaki. Przypadek z tym rymem. Chyba się jednak położę. Dobranoc Panie Macka.”

  Dziekuje za dobranoc, milego dzionka.

  Ale co do pierwszej czesci to mam mala uwage – otóz w naszej bezsilnosci musimy sie wstrzymywac od pogardzania innymi – pan rzuci okiem na pierwsze strony Ponerologii, jesli moje zdanie dla pana funta klaków warte.

  Ci mlodzi sa pod wplywem manipulacji mendialnej tak poteznej, ze traca zdolnosc do logicznego rozumowania. Zla szkola, zle otoczenie i manipulacja sprawiaja, ze 60 czy 70% populacji nie wie, nie widzi, nie planuje, nie rozumuje.

  Jesli robaki ich tocza, to sa chorymi, sa ofiarami i nalezy im sie z naszej strony dobroc, wyrozumienie i opieka i terapia. Czy sie da wyleczyc? Nie wiem, ale leczyc musimy. Powodzenia. No harm inteded…. tym razem .

 216. NyndrO said

  Panie Maćko, ja się nie chcę wtryniać. Ale pomimo Pana inteligencji, Pan nie zawsze łapie, o co temu Gościowi z Lublina się rozchodzi. Piszę to z pełną odpowiedzialnością oraz sympatią dla Pana.

 217. NyndrO said

  Mało tego ; ta Świnia to wykorzystuje.Serio.

 218. Maćko said

  Wanderer – moze na tym polega uczenie sie, ze dzieki innym umacniamy sie w naszych odkryciach czy przeczuciach? Nie bedac sami specjalistami potwierdzenie przez dobrego naukowca daje naszym obserwacja sile i stabilnosc.
  Po anglijsku niezle pisze Marta Stout – Psychopaths are between us lub podobnie. Ksiazka duzo latwiejsza, wiec szyncije ja przeczytaja znajomi czy rodzina.

 219. Maćko said

  214. NyndrO – być może a może nawet tak być, ale… będąc wybuchowym hamuję się pewnymi zasadami:

  Nie brać za perfidię co się „czymś innym” da wytłumaczyć.

  Oraz: dobrocią nawet bestia dzika da się oswoić.

  Oraz: ocenia się każdego po czynach jego – jeśli ktoś systematycznie jest złośliwy, podły, podstępny czy chamski to sam się pogrąża i pokazuje kim jest.

  Ludzie działamy zawsze dla polepszenia sytuacji aktualnej czyli, subiektywnie, szukamy aby przyszłości była lepszą niż teraźniejszość.
  Można sterować złymi innymi tak, aby im się nie opłacało być złymi. Nie każdy zły człowiek jest na to podatny, ale tak na oko Paretto, to 80% tak. 80% paskudników może być zmuszonych do poprawnego zachowania się solidarnym wysiłkiem otoczenia.
  Czy to jest proste? Nie, nie jest proste. Czy warto? Na pewno. Nawet jest to konieczne.
  Sursum corda.
  Serdecznie pozdrawiam.

 220. Maćko said

  ad. 200 Peryskop – pan opisze jak sklad izotopowy ma wplyw na aktywnosc witaminy D?

  Jaka jest wazna D2 i D3 dla zdrowia nie jest poddane pod watpliwosc.

  Ani to, ze wytwarza sie w skórze pod wplywem promieniowania UV.

  Naturalna jest lepsza i nic przeciwnego nie napisalem

  Chembzdety to bzdety i nie kompromituj sie pan wstawiajac falszywke na poziomie dziecinnym.

  Kazimierz Funk – interesujace info.

  Reszta – spoko i grzecznie zajdziemy dalej i lepiej, a zapalczywosc mozesz pan kontrolowac – fakty naukowe i techniczne nie sa bzdetami a pan nie jestes referencja w materii, nieprawadz?

  Tak w ogóle, to ni przypial ni przylatal pan wpis 200 – lewa noga pan wstal czy co???? Tyle agresji za pare technicznych danych???

 221. Siggi said

  Trzeba zabronić niegłosowania na aktualnie jedynie słuszną opcję i będziemy szczęśliwi
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45465

 222. Yah said

  Ad 215

  Jest jeden problem jak ich odciąć od źródła infekcji ? Po odcięciu można by pomagać i leczyć. Można by tez zaszczepić i wytworzyć odporność infekcje ale ….. osoba musi dąć się zaszczepić.

  Tak myślę sobie, że człowiekowi zawsze najbardziej doskwierała nuda. Tylko wybitne jednostki zawsze znajdowały sobie jakieś zajęcie i z przyjemnością je wykonywała. Większość się nudziła, a jak choć musiała robić to szybko sie męczyła i …. znów sie nudziła. Współczesne media I Internet wykorzystały te luke do manipulacji społeczeństwem Dzięki nim ludzie się nie nudzą, nie meczą i zaspokajają ….pierwszy stopień do piekła czyli ciekawość.

 223. Siggi said

  214/Maćko said
  Wandaluazja – zasady wspólzycia Wasci tez obowiazuja, poprzedzaj Pan, prosze, kropkami swoje linki bo Pani Rejnie z Torontowa zatyka sie puter. Innym tez, tym w Bieszczadach, na Suwalkach czy na bystrychfonach. Ok? ZGD.
  ———————
  Czymu Pan Go zaraz opirdalasz za kropki?
  Kropki stawiamy nad „i” i na końcu wiersza,a nie na początki,chyba że interpunkcja stanowi inaczej.
  Lepsze są „ptaszki” przed linkiem,albo jakieś inne znaczki,albo najnormalniej napisać:…postaw kropke przed. I już …Nie?

 224. NyndrO said

  No Maćko! Olej Boydara. Nie okiełznasz. Ja okiełzłym, ale tylko dla tego, że kompletnie się Nim nie przejmuję.

 225. Maćko said

  223 Siggi . Pan to uwaza za opirdalanie? ( Wandaluazja – zasady wspólzycia Wasci tez obowiazuja, poprzedzaj Pan, prosze, kropkami swoje linki ) Mnie to wyglada na prosbe poparta argumentami dobra wspólnego

  222 Yah – trzeba sie starac, dawac przyklad, wytwarzac interesujaca nas stereotypy: GWna nie czytam, Springera nie czytam, Telawizja klamie i manipuluje. Concha Kielbasa to poskudztwo, obrazy.bohomazy sa brzydkie. Prosci ludzie czuja, ze jest zle i ciesza sie z poparcia innych, kiedy sie im pokazuje bezsens i szkodliwosc Yeuropy czy klamliwosc mendiuf.

  224. Radyob dobrze pisze o sprawach, na których sie zna, choc troche wasko i zapalczywie. Jesli ktos Polsce, Tradycji, NDLudziom nie szkodzi to nie mam do niego pretensji.

 226. Maciuś said

  Media różnego autora-mentu zajęły się ostatnio majątkiem super ministra Mateusza Morawieckiego. Jak wiedzą czytelnicy mojego profilu nie jestem fanem tego slajdowego cudotwórcy. Jednak święte oburzenie odnośnie posiadanego przezeń majątku wyrażane przez tak kryształowego polityka jak niejaki Vincent Rostowski wywołuje oczywiście uśmiech politowania.
  Osobiście uważam, że majątek tego czy innego ministra czy posła to jego prywatna sprawa, a jeżeli ktoś ma zastrzeżenia, co do jego legalności to niech poinformuje o tym odpowiedni urząd skarbowy czy prokuratora.
  Oczywiście sama zawiść jest niewystarczającym motywem. Trzeba mieć jeszcze jakieś argumenty i dowody. To, co na razie wyczytałem w publicznie złożonym donosie przez „Gazetę Wyborczą” czy cytowanego już Vincenta R. to tylko paskudny niepoparty niczym donos.
  Dla mnie ważne i istotne jest to, co robi i czego nie robi konstytucyjny minister finansów rządu Rzeczypospolitej. W omawianym kontekście zastanawiam się dlaczego to rząd dobrej zmiany tak bardzo dba o „dobrostan” banków, że nakazał wszystkim przedsiębiorcom dokonywania wszelkich płatności powyżej 15 000 złotych za pośrednictwem banku?!
  Przypominam, że stragan z pietruszką i marchewką znajdujący się w dobrym punkcie handlowym dziennie osiąga taki obrót. Zastanawiam się dlaczego ludzie zarabiający po 1300 zł miesięcznie są zmuszani do zakładania kont bankowych i żaden troszczący się o człowieka pracy urząd państwowy nic z tym bezprawiem nie robi.
  Ale skoro aby zapłacić podatek czy inną daninę na rzecz państwa „dobrej zmiany” w urzędzie skarbowym nie można tego zrobić gotówką w kasie urzędu tylko za pośrednictwem banku udającego kasę urzędu?
  Przykłady można oczywiście mnożyć ale jak uświadomimy sobie, że o to na bieżący rok pan minister zaprojektował budżet z rekordowym deficytem prawie 60 miliardów złotych to powstaje pytanie, w których to bankach pan minister zaciągnie w imieniu nas wszystkich oraz naszych dzieci i wnuków ten kredyt?
  I tutaj zgadzam się z internautą „Hideo”, który komentując omawiany artykuł napisał;
  „Co ma posiadanie akcji banku do konfliktu interesów? Zapewne ma również akcje innych firm, nie tylko tego banku. Teraz nagle musiałby wszystko sprzedać nie bacząc na zdroworozsądkowe podejście do obrotu akcjami?”
  I dalej, co wydaje mi się szczególnie istotne – ” Tak na marginesie naprawdę nie wiem po cholerę wziął sobie na garba to ministrowanie – znacznie więcej zarobiłby na poprzednim stanowisku dyrektora wielkiego banku. A tak teraz musi skądś znaleźć te wszystkie miliardy które partyjni koledzy populiści rozdają ludziom na prawo i lewo.”
  No właśnie, komu to było potrzebne?

  Leszek Samborski

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/morawiecki-akcje-bz-wbk-rostowski-szczurek,164,0,2240932.html

 227. NyndrO said

  Ja tam mogę Mu uuuu dać z piąchy. O ile dopłaci 1,78 PLN. A tak, to z giry.

 228. Maciuś said

  Wydaje się, że w naszym kraju nie można uczciwie zdobyć władzy w sposób oddolny i spontaniczny.
  Skład KAŻDEGO rządu przed kolejnymi wyborami jest uzgodniony w Waszyngtonie. Oni już wcześniej, zanim masowo pójdziemy do urn wyborczych, wiedzą kto w Polsce będzie premierem/prezydentem!

  Na dowód tego niech posłuży fakt, iż Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Kazimierz Marcinkiewicz oraz Beata Szydło są adeptami TEJ SAMEJ szkoły o nazwie „Akademia Liderów” – właśnie w Waszyngtonie!!!
  Dlatego też proponuję przejąć inicjatywę, która będzie polegać na wykorzystaniu ich własnej taktyki przeciwko nim.
  Jak wcześniej wspomniałem, na UCZCIWE wybory nie mamy co liczyć! Musimy czekać na zorganizowane przez nich ruchawki, które podobne były do tego, co działo się w grudniu ubiegłego roku. Konieczne jest ich sprytne PRZEJĘCIE!

  Aczkolwiek, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że większość przewrotów jest uprzednio przez długi czas przygotowywana przez praktycznie to samo grono. Soros to tylko czubek góry lodowej…
  Musielibyśmy naprawdę w jakiś sprytny sposób wykorzystać ich broń przeciwko nim samym. Jeśli jakakolwiek (tfu!) „oddolna” rewolucja „młodych, wykształconych z wielkich miast” kiedykolwiek będzie miała miejsce w Polsce, która wcześniej była przygotowana przez „Starszych i Mądrzejszych”, powinna być w chytry sposób przejęta przez organizacje wolnościowe, konserwatywne i patriotyczne! MY MUSIMY je przejąć, bo nie ma innego wyjścia!!! Sami nie jesteśmy w stanie nic zorganizować, bo nie stać nas na opłacanie dniówek staczom oraz podwójnych dniówek tym, którzy będą w stanie bić się z silami porządkowymi!

  Jeśli waszym marzeniem jest WOLNA, SUWERENNA Polska, to nie liczcie na wybory! One nic nie dadzą, bo z góry „Starsi i Mądrzejsi” wiedzą kto będzie po wyborach przy władzy (Szkoła Liderów w Waszyngtonie się kłania – wystarczy prześledzić kto i w którym roku został adeptem tejże Szkoły). Jedynym wyjściem jest pokonanie ich własną bronią…

  Tomasz Ryszard Elbl

 229. Boydar said

  Taaak … krowa to piękny ptak.

 230. Maciuś said

  Prawdziwa „miłość, przyjaźń” nie istnieje. Każdy przy lepszej okazji wypier…____doli ciebie i się odsunie… Powodzenia, idę sam i mnie nie ma.

  Przyjaźń istnieje, ale jest rzadka, bo większość ludzi jest marna.
  Zbyt pochopnie używaja się słowa „przyjaciel” na określenie np. dobrego znajomego, stąd rozczarowania.
  Admin

 231. Siggi said

  Do braci Słowian!
  Bez Ukrainy, a ściślej Ukraińców obydwu języków, Rosja stanie się eurazjatyckim państwem, a jej gazowo – naftowe arterie omijające Centralną Europę w swojej dążności na Zachód niewiele tutaj zmienią. Bez wpływu na Ukrainę Polska prędzej czy później spadnie do roli drugorzędnego państwa, tkwiącego w kleszczach między Berlinem a Kijowem.
  Nie łudźmy się, bez udziału Ukrainy słowiańskie projekty odtworzenia systemu bezpiecznego bytowania dla naszych narodów, staną się czystą i beznadziejną utopią. Tymczasem polityczny świat trzeszczy już teraz u swoich egzystencjalnych podstaw.
  Towarzyszy temu: ideowy ferment, ekonomiczny nieład, kolorowa inwazja na Zachodnią Europę, renesans islamu, potężnienie kontynentalnych Chin. Amerykańskie zwycięstwo Trumpa należy traktować raczej jako sukces epigona starych demokratyczno – liberalnych czasów, który w gruncie rzeczy, jakby otwierając nową epokę, ma za zadanie ratować rządy zgranej oligarchii Wschodniego Wybrzeża. Nowe czasy wymagają rzetelnej inwentaryzacji rzeczywistego stanu różnych spraw, ale także nowego spojrzenia i budowania śmiałych politycznych konstrukcji, wybiegających ku przyszłości. I z tej perspektywy, to co widzimy na Ukrainie jest swoistym znakiem epoki, a rządząca Kijowem soldateska, to rząd o wątpliwym pochodzeniu, miernej reputacji i dwuznacznej prawomocności; pełni on rolę anglosaskiego dywersanta w kluczowym miejscu słowiańskiej Eurazji.
  Trzeba sobie zdać sprawę i z tego, że przewlekły militarny konflikt w Donbasie, jeśli tylko nie doprowadzi do głębszych rozstrzygnięć w bliskiej przyszłości, nie jest dla Moskwy sukcesem. Wywiązała się tam bowiem taka krwawiąca rana, którą stale trzeba doglądać i wciąż opatrywać. Także sam pomysł zmiany granic pod mianem Noworosja, z punktu widzenia wielkiej polityki w końcu też jest przedsięwzięciem karłowatym, wikłającym Kreml w niekończący się konflikt. Zatem cała Ukraina winna przyłączyć się do słowiańskiej jedności.
  W tak zarysowanych okolicznościach starcie donbaskich batalionów z pododdziałami Zachodniej Ukrainy, odwołującym się do Stefana Bandery, nabiera nieco innego charakteru. Zauważmy, że ukraińskie państwo, dysonując w końcu nie tak małą armią i wsparciem Waszyngtonu jest dziwnie indolentne. Czy czasem nie chodzi więc o to, by w jednakowym stopniu wykrwawić i wschodnie Opołoczenie i galicyjskich wyznawców ideologii Doncowa. Pomijając osobiste oceny oraz sympatie, jedni i drudzy żyją umiłowaniem własnej nacji i ojczyzny.
  Gdy dzieło zniszczenia będzie więc wystarczająco wielkie, zaś wykopany rów uprzedzeń i rozbuchanej nienawiści bardzo głęboki, wtedy ugruntowane zostanie panowanie nad Ukrainą grup wpływu obcych duchem i kosmopolitycznych w usposobieniu. Jeśli powyższe rozumowanie jest prawidłowe, to Ukrainę czeka wówczas degrengolada, emigracja wielkich rzesz do Polski i Rosji oraz z drugiej strony powrót Dzikich Pól.
  Nie jest to dobra wiadomość ani dla Moskwy, ani dla Warszawy. Jedyna nadzieja w tym, że obie strony tej beznadziejnej i bratobójczej wojny znajdą punkt politycznej równowagi i licząc na zbudowanie federalnego państwa wspólnie pomaszerują na Kijów, co jest przecież zmorą ukraińskich oligarchów. Byłby to kompletny zwrot akcji i także dobre rozwiązanie dla Polski.
  Dlatego nie należy jątrzyć, trzeba wyciszać zbyt egzaltowanych zwolenników obecnego kijowskiego reżimu i przede wszystkim czekać oraz mieć nadzieję, że obowiązującym kierunkiem kremlowskiej polityki jest zachowanie państwowej jedności Ukrainy, pod nowym narodowym kierownictwem. Przebieg walk na donbaskim froncie może właśnie wskazywać na tę możliwość. Mniemam, że jest to jedyne korzystne dla wszystkich rozwiązanie.
  Antoni Koniuszewski
  http://www.mysl-polska.pl/1143

 232. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/6251-ekspert-o-alarmujacej-sytuacji-za-nasza-wschodnia-granica-ukrainie-bedzie-potrzebna-denazyfikacja

 233. Boydar said

  „… państwowej jedności Ukrainy, pod nowym narodowym kierownictwem …”

  Znaczy się pod jakim, towarzyszu Koniuszewski; tak bardziej banderowskim czy raczej kołomojskim ?

  „… Zatem cała Ukraina winna przyłączyć się do słowiańskiej jedności …”

  Już prawie sto lat próbuje, i widłami, i siekiera i piłą drewnianą; co tam który ma pod ręką.

  Te qurwy stale próbują nam coś wdrukować; pogonisz takiego oknem to kominem lezie.

 234. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/czy-gdansk-oderwie-sie-od-polski-to-projekt-antypanstwowy

 235. Jako republikanin (w prawdziwym, a nie amerykańskim tego słowa znaczeniu), nie rwę włosów z głowy z tego powodu, iż ,,demokracja” nie działa. Czy też raczej: że nie działa, bo system nie życzy sobie tego, by działała. Już Arystoteles przedstawiał ją jako patologiczną i zdegenerowaną formę rządów, w której część obywateli staje się tyranami dla pozostałych. Z tym, że wtedy przewidywano, iż w demokracji większość będzie dyskryminować mniejszość. Dziś działa to już na odwrót – uprzywilejowane mniejszości zachowują swe przywileje tylko dlatego, że utrzymują się z ciężkiej pracy mniejszości. Nie jest to zatem żadna ,,demokracja”, a najzwyczajniejsza w świecie oligarchia. W Polsce jest to oligarchia miliona, żyjącego na koszt pozostałych trzydziestu kilku milionów obywateli. Wspierana przez zagraniczne media, wielkie korporacje i banki, jak zwykle pierwsze do każdej nieetycznej działalności, szkodzącej ogółowi społeczeństwa.Jako republikanin (w prawdziwym, a nie amerykańskim tego słowa znaczeniu), nie rwę włosów z głowy z tego powodu, iż ,,demokracja” nie działa. Czy też raczej: że nie działa, bo system nie życzy sobie tego, by działała. Już Arystoteles przedstawiał ją jako patologiczną i zdegenerowaną formę rządów, w której część obywateli staje się tyranami dla pozostałych. Z tym, że wtedy przewidywano, iż w demokracji większość będzie dyskryminować mniejszość. Dziś działa to już na odwrót – uprzywilejowane mniejszości zachowują swe przywileje tylko dlatego, że utrzymują się z ciężkiej pracy mniejszości. Nie jest to zatem żadna ,,demokracja”, a najzwyczajniejsza w świecie oligarchia. W Polsce jest to oligarchia miliona, żyjącego na koszt pozostałych trzydziestu kilku milionów obywateli. Wspierana przez zagraniczne media, wielkie korporacje i banki, jak zwykle pierwsze do każdej nieetycznej działalności, szkodzącej ogółowi społeczeństwa.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/01/24/o-teorii-demokracji/

 236. Boydar said

  @ tekst od Pana Siggi (232)

  Niezły tekst. I nawet autor z paszczy trochę do człowieka podobny

  .http://dziennik-polityczny.com/images/62563207798052fh7.png

  Ale on młody jeszcze, jak Janek z myszerej … 🙂

 237. Demo-krata said

  Re: 183 Yagiel

  Język polska trudna język?

  Może Pan od razy przejdzie na ydish? Będzie Panu łatwiej przelewać myśli na papier?

  Co do pijanego Prezydenta:
  Zna Pan historie Olka: w Katyniu tak się spił (nota bene z feldkuratem „flaszką” – zwanym biskupem G.), że zamiast wsiadać do limuzyny na tylne siedzenie, pakował się do bagażnika!
  Choroba filipińska do niego tak przywarła, jak falandyzacja prawa do Wałęsy i jego syna!

  Inny pijanica prezydent – Jelcyn, ileż zła wyrządził ten typ narodowi rosyjskiemu?

  Mam więcej wyliczać?

  Nie sam fakt, że prezydent jest alkoholikiem go deklasuje, ale fakt, że w pijanym widzie nie wykonuje swoich obowiązków! Daje się manipulować!

  Co do innych pańskich „pytań”, to powtarzam:
  w Gajowce są różne tematy poruszane, pod każdym artykułem można się odpowiednio wypowiedzieć, komentować dowolnie.
  Co ja mam Panu powiedzieć na tematy relacji „żydowsko – żydowskich”, etc?
  Pewnie Pan lepiej zna ten temat, wiec proszę napisać dłuższy tekst, wówczas publicznie będziemy na jego temat wymieniać poglądy!

 238. Marucha said

  Re 231:
  Szanuję p. Koniuszewskiego za całokształt jego działalności felietonistycznej, ale z Ukrainą to pojechał po bandzie.
  Cóż można dodać do komentarza p. Boydara (#233), oprócz paru wyrazów na cztery albo pięć liter?

 239. Siggi said

  Indie nie podpiszą żadnej międzynarodowej umowy, która umożliwia inwestorom pozywanie rządu do międzynarodowego trybunału – czytamy w serwisie indiatimes.com.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-indie-daja-kosza-ue-i-kanadzie,nId,2341963#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  ——
  A to głupie smoluchy, i aroganckie…
  Admin

 240. Yagiel said

  kilka uwag do Antoni Koniuszewski/Myśl Polska/231:
  1. b.ciekawy, rozsądny, myślę, tekst
  2. do Braci Słowian? dlaczego tylko Słowian? bez Litwinów (nad Bałtykiem)? bez Tatarów (nad MCzarnym)?
  3. jeśli do Słowian, to do wielu Rosjan (Rassija nie jest 1-etniczna), w tym także do Kremla, w którym czy na pewno sami Rosjanie?
  4. z innych tu tekstów wynikało, że Centr.Europa, czyli takze Zachod.Ukraina i Białoruś to nic ważnego w polityce USA/Izraela, Rosji, Chin ,czyli ZERO WAŻNOŚCI; więc gdzie ma Trump?
  5. wielcy mogą zatem być obojętni na to, co dzieje się w ww. państwach, czego wynik będzie taki, że na pewno w Centr.Europie nie będzie islamistów – a to jest duży +
  6. jesli jednk Kreml/Putin chcą skrzyknąć Słowianię na ww. terenach, to musieliby stolicę przenieść – do Kijowa: jak to podoba się nam albo innym Polakom?
  7. ktoś tu pisał, że KGB to jeden z oddziałów Mosad’u – załóżmy – zatem Mosad chciałby Słowiańji? w jakim celu?
  8. myślę sobie i daję pod rozwagę, że: Izrael moze mieć kłopot z utrzymaniem się tam, gdzie jest (Zakon wśród wrogów), a co najmniej nakręci się wojna, zatem trzeba mieć nie tyle Nową Ziemię Obiecaną , ile Terytorium Zapasowe, Terytorium Odpoczynku? oczywiście bez braci w semityzmie, czyli Arabów albo, co gorsza, islamistów globalnych…
  9. z tej perspektywy rzecz widząc, pytam: wizja powrotu Dzikich Pól komu jest miła? załóżmy, że neo-Chazarom… jak pogodzić Kreml z neo-Chazarią? skrzykiwanie Słowian jest do pogodzenia z semityzmem, judaizmem?
  10. z tej też perspektywy: Polska, a tym bardziej III RzeczPospolita, jest możliwa jako część zwartej Słowiańji Kijowskiej?
  11. warto przypomnieć, że Rassija raczej bedzie musiała ustąpić Chinom znaczną część Syberii i Azji Centr., więc…

 241. Boydar said

  A Pan Nyndr0 mi wyrzuca, że ja piję …

 242. NICK said

  http://www.bing.com/videos/search?q=hera+koka+hasz+lsd+youtube&qpvt=hera+koka+hasz+lsd+youtube&view=detail&mid=A2B4C421297755505E79A2B4C421297755505E79&FORM=VRDGAR

  To jest wersja.
  Lepsza. Niźli ‚magisterska’.

 243. Alina said

  Qltura muzułmańska w Szwecji:
  http://prawy.pl/44844-muzulmanscy-imigranci-zgwalcili-zbiorowo-szwedke-a-gwalt-transmitowali-na-facebooku/

Sorry, the comment form is closed at this time.