Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy poseł Wójcikowski spotkał „ciężarówkę ze żwirem”?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-23 (Poniedziałek)

„Jeżdżą ciężarówki ze żwirem…” mawiał Wojciech Sumliński, cytując groźbę jednego z byłych funkcjonariuszy PRL. Chodzi w niej o umyślne spowodowanie wypadku, w którym ginie osoba „niewygodna”.

Czy tak było w przypadku śmierci posła Rafała Wójcikowskiego? Tego oczywiście nie wiemy, ale istnieją przesłanki, by twierdzić, że ktoś tej śmierci dopomógł.

Kilka godzin po wypadku w sieci pojawiło się nagranie, w którym świadek zdarzenia zarzekał się, iż poseł żył, ale wymagał pilnej akcji ratunkowej, której nie podjęto, albo podjęto, lecz nieudolnie.

Inne wskazówki można znaleźć w wypowiedzi samego posła, której udzielił podczas zlotu Pobudki w Krzyżewie, 14 stycznia b.r. Prawdopodobnie jest to ostatnie nagranie z jego udziałem.

Rafał Wójcikowski powiedział, że inwestując na giełdzie trafił na spółkę, „którą nie powinien się interesować”. Pojawiły się dziwne telefony, a nawet groźby werbalne. „Przyszedł do mnie jeden z takich smutnych panów (…) i dowiedziałem się gdzie mieszkam, gdzie mieszka moja rodzina” – mówił poseł.

http://www.magnapolonia.org

Komentarzy 13 to “Czy poseł Wójcikowski spotkał „ciężarówkę ze żwirem”?”

 1. mosadpisowski said

  Pewnie robota mosadowcow pislamskich „patriotow”co chwila jezdzacych na wycieczki do izrahella po instrukcje…

 2. Kojak said

  Nie jest zadna tajemnica ze w Polsce sa zorganizowane szwadrony smierci ktorych trzon sanowia zbrodniarze i bandziory wywodace sie z tajnych sluzb III RP Te bandziory stanowia panst oni wo w panstwie i sa wyjeci od 89 z jakiejkolwiek kontroli ! To te bandziory i zbrodniarze zamordowali Sp.Andrzeja Leppera ,szefa NIK Waleriana Panke , gen .Petelickiego ,Falzmana , Filipa Adwenta i dziesiataki innych osb ! Prokuratura kazda zbrodnie natychmiast umarza ! Widac ze to jedna grupa ! Gnidy i smiecie z PIS sa tez czescia tego ukladu i

 3. Joe said

  A Szehter ciagle zywy…Calkiem jak Lenin…”mosadowcy to fachowcy” POwinna zaspiewac kapela podworkowa.

 4. Janosik said

  http://gazetawarszawska.com/videos/5240-rafal-wojcikowski-mogl-zyc-relacja-naocznego-swiadka-zdjecia-mocne

  http://gazetawarszawska.com/videos/5244-dr-rafal-wojcikowski-mowi-o-przyszlym-bankructwie-polski

  http://gazetawarszawska.com/zamach/5236-czy-posel-rafal-wojcikowski-mogl-przezyc-wypadek-ratownicy-stracili-najcenniejsze-minuty

  I tu jest problem, bo Volkswagen Wójcikowskiego tego nie wykazuje(!!!), pojazd nie ma sobie śladu po kolizji z barierkami. – co nie pasuje do wstępnie nam sugerowanych okoliczności wypadku.

  Arcyważne:

  Wg. świadka Pawła Bednarza, który przybył na miejsce- wg. jego kalkulacji – kilkadziesiąt sekund po wypadku VW Wójcikowskiego, przy rozbitym samochodzie stała jakaś osoba później niezidentyfikowana. Dwaj pierwsi świadkowie krzyczeli do Bednarza, z pytaniem, gdzie ta osoba jest, co się z nią stało? Bednarz pobiegł po latarkę, aby oświetlić miejsce wypadku, bo pomyślał, że ona uległa jakiemuś wypadkowi (np. potracenie), ale tej osoby nie znalazł – osoba ta „rozpłynęła się” – wg świadka.

  Wg. świadka, w rozbitym VW Bora, kierowca, poseł Rafał Wójcikowski leżał na dwóch przednich siedzeniach, nie miał zewnętrznych śladów uszkodzeń ciała, miał puls i oddychał. Jest prawdopodobne, że pasy był niezapięte – świadek nie pamięta.

  Właśnie zrzucenie samochodu z naczepy mogło wywołać takie uszkodzenia (obita felga lewa i dziwnie zdewastowana dolna krawędź karoserii pod chłodnicą, a gdyby ślad na feldze koła przedniego lewego byłby potwierdzonym śladem urwania dużego kawałka kołnierza tej felgi to hipoteza ta byłaby warta dalszych rozważań. Felga nigdy nie mogła być tak uszkodzona w kolizji samochodu z barierkami.

  Za takim wariantem zdarzeń przemawia zarówno pora wypadku (ciemno), jak i silny zakręt od strony Warszawy, leśna osłona od prawej strony oraz pewne wzniesienie drogi – czyli wygodne pustkowie. Obok autostrady jest zaraz droga boczna, która dała dobre warunki dla sztabu tej akcji, który miał swobodę ruch samochodem w obie strony, a co było ważne do komenderowania zamachowcami.

  Taka topografia daje zamachowcom dobrą kontrolę wizualną miejsca zamachu oraz pewne osłonięcie od oczu innych użytkowników drogi w momencie zrzucenia z naczepy lub lawety VW Bora Wójcikowskim w środku. Ruch o tej porze nie był zbyt intensywny.

  http://gazetawarszawska.com/zamach/5245-wypadek-posla-wojcikowskiego-zamach-wstepna-ocena-warunkow-technicznych
  https://gazetawarszawskacom1.wordpress.com/2017/01/21/wypadek-posla-wojcikowskiego-zamach-wstepna-ocena-warunkow-technicznych/

  https://gazetawarszawskacom1.wordpress.com/

  https://plus.google.com/u/0/+GazetaWarszawskacom

 5. Poziomka said

  Warto byłoby spytać „Kukizowców” czy samochody tej partii wyposażone są w dashcamy?
  To może wyjaśnić wiele wątpliwości.

 6. Rick said

  Każdy patriota, który wchodzi do polityki albo na obszar dyskusji publicznej, powinien wyzbyć się wszelkiej naiwności. Powinien wszystkich poinformować, że nie zamierza popełnić samobójstwa, powinien zaopatrzyć się w non-stop działający dyktafon lub minikamerę, nie powinien być nigdy sam. A wszelkie zastraszenia od razu nagłaśniać.
  Oczywiście, że każdemu z nas trudno uwierzyć, że „seryjny samobójca” naprawdę istnieje.
  Nikt z nas go nie widział. A nawet jak jakiś chojrak pisze, że to oczywiste, że to seryjny samobójca, to nawet on w to nie wierzy. Przyjmuje tę informację, akceptuje umysłem, ale jego poczucie bezpieczeństwa jest za silne, aby sam rozum wystarczył go do przekonania. To poczucie bezpieczeństwa kształtowane jest od dziecka, ta pewność, że świat mimo, że zły gwarantuje nam przynajmniej życie a nawet więcej, względny dobrobyt.
  Ten temat dotyczący informacji, jej wiarygodności, jej poziomu akceptacji, odpowiedzenia na pytanie: kiedy myśl może przerodzić się w czyn, problem woli – jest kluczowy do zrozumienia mentalności Polaków.
  Jak to możliwe, że przyjmując tak straszne informacje, i zdaje się – wiarygodne świadomość nasza nie przeradza się w czyn ? Być może „jakiś” czyn ale niewystarczający i nieodpowiedni !
  Jakiś czas temu Rockefeller powiedział, że Europejczycy przegrają z islamem i z nimi, bo swoje życie cenią wyżej niż w wartości które wierzą.
  Aby zmienić świat, trzeba pożegnać się ze światem i być gotowym każdego dnia na śmierć. A wtedy, gdy oni zobaczą, że nikt nie boi się śmierci, będą musieli odstąpić. Bo oni sami chcą żyć, ponadto nie mogą wszystkich zabić.
  Trzeba więc, aby wszystko to co mówił poseł Wójcikowski ciągle nagłaśniać i nigdy nie zapomnieć. Tak jak Leppera czy Petelickiego. Tak aby przestało być opłacalne zabijanie tych ludzi. Każdy powinien stać się Wójcickim, Lepperem i Petelickim na miarę swoich możliwości. Wtedy nas nigdy nie zwyciężą. Bo walczyć i nie ulec w walce to znaczy zwyciężyć.

 7. panMarek said

  Zastanawiające, czy lewy-przód był odkręcony asymetrycznie (zrywa koło działające jak wiertarka udarowa) czy była nacięta po okręgu opona w lewym-przodzie (pęka przy większej prędkości od sił odśrodkowych)?

 8. […] https://marucha.wordpress.com/2017/01/23/czy-posel-wojcikowski-spotkal-ciezarowke-ze-zwirem/ […]

 9. Janina Zagórska said

  Judoka , znawca Krav Maga Paweł Bednarz ,już we wrześniu błysnął przed kamerami upominając się o dzieci na konferencji marszałka Terleckiego , teraz był pierwszym , który się zatrzymał na miejscu kraksy ….

 10. Yah said

  Ad 9

  Rzeczywiście dosyć dziwny zbieg okoliczności jak również dziwny ten zapis rozmowy Bednarza z Radiem Kierowców. Albo przypadek, albo ….. szczyt bezczelności czyli żyjemy między wilkami, a wilki stanowią większość i bawią się naszym losem.

 11. Peryskop said

  koment spod linka
  http://www.magnapolonia.org/czy-posel-wojcikowski-spotkal-ciezarowke-ze-zwirem/

  Victoria Enterus
  Już pierwszą sprawą jaką podnosił był wniosek o niełączenie mandatów posłów z pracą w Radzie Ministrów (wniosek przepadł). Przy okazji wprowadzania programu 500+ głośno z mównicy sejmowej krytykował populistyczne aspekty programu i jego wpływ na zadłużenie Polski. Głośno było o nim, gdy podczas posiedzenia Sejmu pojawił się w koszulce z przekreślonym okrągłym stołem i napisem „Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek”. Był jednym z dwóch posłów Kukiza, którzy wzięli udział w uchwalaniu przez PiS budżetu w sali kolumnowej.

 12. Alina said

  Wykład śp. posła Rafała Wójcikowskiego o Łodzi, samorządach i bankructwie

 13. Alina said

Sorry, the comment form is closed at this time.