Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Należy natychmiast znieść sankcje wobec Rosji”

Posted by Marucha w dniu 2017-01-23 (Poniedziałek)

Były szef Komisji Europejskiej, ekspremier Włoch Romano Prodi wezwał Europejczyków do natychmiastowego zniesienia antyrosyjskich sankcji, nie czekając, aby jako pierwszy zrobił to nowy prezydent USA Donald Trump.

„Wydaje mi się, że UE zupełnie nie zareagowała na wypowiedzi Trumpa, które oznaczają rewolucję w stosunkach z UE. Dziwi mnie, że nikt nie zgłosił potrzeby zorganizowania pilnego nadzwyczajnego spotkania na najwyższym szczeblu. Myślę jednak, że trzeba szybko reagować. Ponadto należy zorganizować «kontrmanewr» w sprawie sankcji wobec Rosji” — powiedział Prodi w wywiadzie dla turyńskiej gazety La Stampa.

„Należy natychmiast znieść sankcje wobec Rosji. Jestem co do tego głęboko przekonany. Można poświęcać się w imię solidarnej polityki, ale jeśli nie ma już solidarności, nie warto się upierać. Zagrajmy z wyprzedzeniem, nie pozostawiając USA uprzywilejowanej roli w stosunkach z Rosją” — wyjaśnił Prodi.

Mówiąc o linii Trumpa w stosunku do Europy, były włoski premier zwrócił uwagę na fakt, że wypowiedzi prezydenta USA skierowane są głównie przeciwko Niemcom jako liderowi UE.

Niemcy zawsze były najlepszym uczniem w klasie w Europie, zawsze miały organiczne stosunki z USA, były pierwsze przy wprowadzaniu sankcji wobec Rosji, nawet pomimo ich bezpośrednich interesów materialnych — powiedział Prodi.

Według niego w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami „lojalność określała siłę i odwrotnie”.

Jednak w nowych warunkach, gdy prezydentem USA został Trump, były premier nie wykluczył zmiany linii politycznej Berlina. W szczególności zwrócił uwagę na częste wypowiedzi prominentnych niemieckich polityków, z których możemy wywnioskować, że Berlin zastanawia się nad możliwością porzucenia euro i samodzielnym ruchem naprzód.

https://pl.sputniknews.com

Im dłużej trwają sankcje, tym właściwie lepiej dla Rosji, która coraz bardziej uniezależnia się od importu i przechodzi na produkcję krajową. Najbardziej zaś ucierpiały kraje UE, z Polską na czele.
Admin

Komentarzy 7 to “„Należy natychmiast znieść sankcje wobec Rosji””

 1. Tak, Rosjanie poszli nareszcie po rozum do głowy i na serio zajęli się budową własnego potencjału rolnego.

 2. RomanK said

  Ojjjuj pan Prodi to taka madra czlowieka:-)))) on wie ze to co podchodzi zeby go zlapac i wsadzic za pazyuche to nie jego pani, ani zadna inna pani,,,,ale .. SSynski …..hycel.
  Nie trzebqa bylo sobie chujkow robic z Nigela Farage:-))))))

 3. RomanK said

  A co na to : Europejski osiol „?????:-_)))))

 4. Rad said

  #2 To nie osioł. Tusk to po angielsku to kieł, ale to chyba Kaczor wziął go na kieł odmawiając poparcia na 2gą kadencję.

 5. Joe said

  Lone sobie tak tera scekaja i zartuja,bo to czasy ze nic nie widza z ktorej strony kopniaka dostana…Losiol nacelny juz pewno POliczyl jakom wyprawke dostanie.Jem tyko lo to chodzi.

 6. Wschodnia said

  Im szybciej zniosa sankcje ekonomiczne tym lepiej dla Polski Wschodniej ktora jest pod syjonistyczno- brukselskim butem od 1 lipca 2003 roku. Jest to data poczatkujaca upadek ekonomiczny Polski Wschodniej I poczatek Wielkiek Emigracjii Za chlebem…Smiesza nas emigrantow Polskie statystyki bezrobocia, gdybysmy wszyscy wrocili
  Do kraju to by sie ekonomistom procesory zagotowaly…

 7. Vladimir said

  Jesli ktos liczy na pogorszenie stosunkow USA – Niemcy to jest w bledzie. Zbyt wiele zawdzieczaja oni USA czy to w przeszlosci czy aktualnie. Ich stosunki z Rosja sa dobre na tyle na ile moga byc, oficjalnie. I dopoki Niemcy beda korzystac z UE a korzystaja skrzetnie dopoty nie bedzie mowy o zadnym Germanexit. Trudno przewiedziec jaka bedzie decyzja Trumpa w sprawie embargo Rosji a pomysl Podiego jest niepowazany jesli argument o pospiechu mial by byc przyjety za glowny.

Sorry, the comment form is closed at this time.