Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Skończył się stary świat XX wieku – czy Niemcy sięgną po broń jądrową?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-23 (Poniedziałek)

Pan Frank-Walter Steinmeier, Minister Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, w jednym z wywiadów dał do zrozumienia, że skończył się stary świat.

Wybór pana Donalda Trumpa na Prezydenta USA, w świetle słów pana Ministra, to ostateczny koniec XX stulecia.

Można byłoby to przemilczeć, gdyby to powiedział nawet Minister Spraw Zagranicznych Francji, albo w zasadzie dowolnego innego kraju. Jeżeli jednak takie słowa powiedział pan Frank-Walter Steinmeier, to trzeba do tego podejść w sposób, dosłownie taki, jaki to tworzy kontekst.

Niestety tworzy. Wiele razy o tym pisaliśmy, że wielkie i potężne Niemcy, do tej pory realizowały politykę ekspansji gospodarczej, realizując tak naprawdę dokładnie takie same cele, jakie mieli zawsze jako państwo. Wcześniej używali czołgów, dzisiaj mają tak wielkie znaczenie, że mogą swoje czołgi rozdawać innym.

Początek XXI wieku to okres prosperity i wielkiego wzrostu siły Niemiec. Niemcy dzięki Unii Europejskiej i Strefie Euro osiągnęły lewarowanie potencjału swojej gospodarki na poziom globalnej dominacji.

Jest to kraj o olbrzymim potencjale i możliwościach. Wcześniej nazywany gospodarcza potęgą i politycznym karłem. Było to dziedzictwo okresu powojennego; nie jest tajemnicą, że NRF później RFN (w naszej nomenklaturze), było państwem koncesjonowanym. Zjednoczenie zwiększyło niemiecki potencjał w dużej mierze, wydane góry pieniędzy na byłe DDR opłacą się po tysiąckroć. Chociaż nie wszyscy Niemcy tak uważają, to zjednoczenie Niemiec, było wielkim sukcesem geopolitycznym tego kraju.

W praktyce słowa pana Steinmeiera, to ostateczne odrzucenie amerykańskiej (alianckiej) dominacji. Wielka Brytania nic dzisiaj nie może zrobić Niemcom, Francja jest potężna i bogata, ale ma olbrzymie korzyści ze współpracy w ramach Unii. Amerykanie formalnie jeszcze trzymają w Niemczech bazy i teoretycznie jest to kraj, który do niedawna okupowali. Wiele się mówiło i pisało w mediach drugiego obiegu o wpływie USA na akceptację kandydatów na niemieckich Kanclerzy.

20 stycznia 2017 roku, to wszystko się skończyło. Skończył się stary świat, w którym Niemcy były spętane zobowiązaniami, wynikającymi ze skutków swojej polityki w XX wieku. To wszystko właśnie przestało się liczyć. Amerykański przywódca mówi wprost o rozpadzie Unii Europejskiej, będącej wzmocnieniem dla niemieckiej gospodarki.

Pan Trump doskonale rozumie skalę konkurencji jaką stanowi Euro i silna Europa. Nie musi robić wiele, żeby doprowadzić do dekompozycji na kontynencie, wystarczy tylko, że się wstrzyma z akcentowaniem swojej potęgi. Po pewnym czasie Europejczycy się podzielą i znowu będą klientami USA.

Jednak Niemcy mogą wybrać inną drogę. Mogą urzeczywistnić sen o Europie, de facto odnowić Cesarstwo w nowej formule. Nie oszukujmy się, ale formuła współpracy jest ciągle taka sama jak za Karola Wielkiego. Naprawdę nic w sensie geopolitycznym się nie zmieniło.

Europa, to wynik współpracy najpotężniejszych i najbardziej produktywnych państw, jak również tych o znaczeniu strategicznym. Niemcy spełniają wszystkie te warunki. Powoduje to, że mogą wybrać inną drogę, znaną z polityki Bismarcka i Hitlera. Mogą chcieć po prostu zbudować swoją strefę wpływów, a to zawsze ze względów geopolitycznych będzie oznaczało konieczność porozumienia się z największą potęgą na świecie i absolutną dominantą w naszym regionie jaką była, jest i będzie Rosja.

W tym kontekście Niemcy mają pełną świadomość historii i doskonale rozumieją powtarzalność jej ram w każdej epoce historycznej. Wojny Napoleona i Hitlera w istocie, nie różniły się bardzo od siebie jeżeli chodzi o cele i sposób ich osiągania. Obaj złamali kręgosłupy na Wszechrosji.

Dlatego obecnie Niemcy jeżeli będą chciały wejść w taką politykę, muszą poszukać polisy bezpieczeństwa. W przypadku każdego szanującego się państwa, jest tylko jedno rozwiązanie na obecnym poziomie rozwoju technologicznego. Tak się doskonale bowiem składa, że stare niemieckie elektrownie jądrowe, doskonale nadają się do produkcji materiałów potrzebnych do stworzenia broni jądrowej. Jest tylko kwestią decyzji politycznej, żeby Niemcy się na ten krok zdecydowały.

Stworzenie efektorów-nosicieli, przy ich potencjale, to jest kwestia rozpisania konkursu i sypnięcia pieniędzmi z budżetu federalnego, który jak wiadomo znowu odnotowuje nadwyżkę! Realnie Niemcy w ciągu 3 a na pewno 5 lat od wydania politycznej decyzji są w stanie posiadać w linii – wdrożoną broń jądrową i to nawet bez konieczności robienia testów. Tego niemieckie społeczeństwo by nie przeżyło łatwo, jednak przy ich możliwościach – na pewno sobie poradzą. Bez problemu można wskazać kraje, które w zamian za kilkanaście głowic udostępnią swoje górzyste terytorium zamieszkiwane przez wrogą mniejszość etniczną do testów.

Mają pieniądze, technologię, możliwości. Z ich perspektywy budowa potencjału jądrowego i tak naprawdę termojądrowego, to nie jest jakieś nadzwyczajne wyzwanie. To kwestia decyzji politycznej i jej realizacji, stopniowo, metodycznie i bez większego wysiłku.

Niemcy posiadające broń jądrową, byłyby zupełnie nową jakością w Europie, której nie dałoby się nie uznawać za samodzielny byt polityczny, zdolny do kreowania własnej polityki, z punktu widzenia realizacji interesów własnych. Niemcy z bronią jądrową, mogłyby sobie pozwolić na stosowanie dotychczasowej polityki wobec prawdziwego Zachodu i partnerów ze starej Unii i równolegle prowadzić politykę Mitteleuropy na Wschodzie.

Co to oznacza np. dla nas, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć? Od sześciu lat apelujemy o stworzenie polskiej broni jądrowej, mogłaby się bardzo przydać… Pięć lat temu nikt się nie spodziewał, że Ameryka zmieni swoją orientację geopolityczną. Dzisiaj, pomimo jawnych deklaracji jej przywódcy, wierzący w stary porządek świata w to nie chcą uwierzyć. Tymczasem sytuacja się zmienia, zmienia się już na samym poziomie relacji i odniesienia, a sfera faktyczna się dostosuje.

Warto zwrócić uwagę, że o ile Amerykę Niemcy mogą lekceważyć, o co nie jest trudno od czasu afery podsłuchowej, gdzie miała być inwigilowana sama pani Kanclerz – to w przypadku Rosji muszą poszukać jakiejś formuły porozumienia. Geostrategiczny układ sił robi swoje.

Ameryka jest daleko i będzie zajęta Pacyfikiem i swoimi sprawami wewnętrznymi. Natomiast jak wiadomo, granice Rosji nigdzie się nie kończą. Te wspaniałe słowa pana Władimira Putina Prezydenta Federacji Rosyjskiej, to bez wątpienia jeden z najbardziej wysublimowanych komunikatów politycznych, jakie światu może wysłać termonuklearne supermocarstwo. Były dobrze słyszane w Berlinie.

Niemcy nie będą biernie czekać na to, co się stanie. Ich potencjał i możliwości pozwalają im samodzielnie kreować swoją rzeczywistość. To kwestia przewartościowań politycznych, a o to nie trudno obecnie w ich polityce wewnętrznej. Błędy pani Merkel są dyskwalifikujące, Niemcy boją się wychodzić z domów, jak również spać we własnych domach, jeżeli w miejscowości w której mieszkają jest więcej obcych, niż autochtonów. Inni-kulturowo przybysze napastują kobiety, biją zwykłych ludzi w metrze, do tego terroryści pokazują, że mają gdzieś niemiecką gościnność. Pani Merkel popełniła wielką polityczną głupotę, konsekwencje jej błędu może odczuć cały świat, bo jak się zaczną zmiany polityczne, to będą trwały.

Nasza sytuacja będzie się coraz bardziej komplikować. Wszystko wskazuje na to, że oto znowu będziemy sami, pomiędzy potęgami mającymi inne interesy geopolityczne, niż wyrażają je nasze nieudolne elity. Czas najwyższy, żebyśmy sobie uświadomili, że Polska jako klin w tej części świata, nie ma szans na przetrwanie. Nie ma już nawet papierowych gwarancji Sojuszu, chociaż bardzo chcielibyśmy się mylić.

Skończył się stary świat XX wieku, Niemcy sięgną po broń jądrową, ponieważ jest to w ich interesie. Oni doskonale rozumieją własne interesy i umieją o nie dbać. Witajcie w Mitteleuropie!

Ps. Niedawno podobna dyskusja przetoczyła się przez kilka największych niemieckich tytułów medialnych. Był to tzw. balon próbny. Komentarze pod tymi tekstami były bardziej niż wymowne.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 17 to “Skończył się stary świat XX wieku – czy Niemcy sięgną po broń jądrową?”

 1. arnik said

  „Rosja – najwieksza potega świata”
  „Polska nie ma szans na przetrwanie”
  „Nie ma papierowych gwarancji Sojuszu”….
  Może autor tego bloga od razu napisze ile Putin mu płaci za te brednie?

  Wciąż zbyt mało. Starcza na bimber i walonki, ale na kawior już nie.
  Admin

 2. Tomek said

  Rzyt trochę chrzani. „Niemcy, Niemcy, Niemcy”.

  A kto jest właścicielem Volkswagen AG? Niemcy?

  A kto jest właścicielem Daimlera? Niemcy?

  Kto sprawuje kontrolę nad Spiglem, FAZ, i generalnie, nad mediami? Niemcy?

  Kto okupuje Niemcy? Niemcy?

  Trochę rzyt chrzani.

 3. Marcin said

  Zawsze te psie syny jak sięgają po oręż to kiepsko się dla nich kończy i nie byłoby w tym nic niepokojącego gdybyśmy byli dalszymi sąsiadami. Pozostaje jeszcze jeden aspekt a mianowicie jeśli Trump zdecyduje się na osłabienie obecności USA w Europie to jak potoczy się sprawa upainy? Kto będzie głównym animatorem „der ukrainische frage” i jak to między sobą rozegrają szwaby z Rosją bo chyba będzie tylko taka ewentualność zdarzeń bo Styropianowo wiadomo jaki czeka los? Dla mnie to jest niepokojące.

 4. Boydar said

  Najlepsze jest to zdanie – „… Wielka Brytania nic dzisiaj nie może zrobić Niemcom …”
  Oprócz tego że może zrobić „pstryk” i wyłączyć BRD GmbH 🙂
  Tylko po co; geszeft Anglii był, jest i zawsze będzie na wojnie, a nie na wyłączaniu. Ale ktoś kiedyś ich też „wyłączy”; może jeszcze za naszego życia.

 5. Wieś Rządzi Światem said

  Niemcy są już przecież w trakcie rozpadu. Pytanie tylko kto wyciągnie kasę ze skarbonki i pod jakim pretekstem.

 6. Przemko said

  co za brednie. wymierające helmuty (kradnące polskich chłopaków do swych szkół zawodowych, aby KTOKOLWIEK pracował na emerytury coraz liczniejszych 80 letnich helg), rosnący kalifat i amerykański but na ich ryju (jedyny przypadek, kiedy popieram okupację amerykańską) nagle skończyły się 20 stycznia. bo krakauer tak wykrakał.
  PS. zakład o 1000 PLN, że jankesi nie pozwolą niemiaszkom na żadną broń atomową ani na wyjście bundeswehry spod swego nadzoru.

 7. AlexSailor said

  Taaa.
  Rosjanie będą patrzyć, jak im się Niemcy zbroją w broń atomową, a Amerykanie i Brytyjczycy przymkną na to oko.
  Bzdet goni bzdet.

  Pierwszym beneficjentem w przypadku starań Niemiec o broń atomową i wyłganie się z rzeczywistej (acz ukrytej) okupacji amerykańskiej i brytyjskiej, byłaby właśnie Polska.
  Zarówno Rosjanie potrzebują kogoś, kto pilnowałby Prusaków, jak i amerykanie z brytolami kogoś, do ryglowania Niemców z drugiej strony.

  Ani Rosjanie, ani Amerykanie, no i oczywiście brytole też, nie będą ryzykować zwąchania się Prusaków z Chinami.
  Dla Rosji jest to wzięcie ich w potrzask, a dla Amerykanów bezprecedensowe wzmocnienie Chin niemiecką technologią i utrata wpływów w Europie Zachodniej jak i Środkowej.

  Myślę też, że do Amerykanów dotarło, ci zrobili w Jugosławii (również do brytoli), i kto wyniósł z tego największe korzyści.

  Myślę, że rozpanoszenie się Prusaków spowoduje powrót do sojuszu rosyjsko-amerykańsko-brytyjskiego, przy czym Polska nie będzie już na sprzedaż, ale do odbudowania jako stabilizator w środkowej Europie.

  Poza tym.
  Amerykanie Niemców gospodarczo mogą zniszczyć bez problemu.
  Może już zaczęli.
  JE Trump tylko kontynuuje działania, to jest chce uciąć profity Niemiec z ekspansji na podbitą gospodarczo Europę.
  Podbitą przy pomocy UE.

  Na koniec przypomnę, że UE posiada PKB równe Chinom, a niemal 2x większe od USA.

 8. Poziomka said

  Panie Przemko, umowa trwa 99 lat.
  Pozdrawiam

 9. Boydar said

  A nabity rewolwer wzmacnia dyplomację 🙂

 10. NyndrO said

  Chyba złapią się za jaja. Sory. Jądro.

 11. Jurek said

  Koniec starego świata powinien objawić się efektowną i chyba żółtą rewolucją i upadkiem ameryki.
  Tramp nie nadarmo odwiedził wszystkie kiszki stolcowe syjony i został do wykonania tego upadku dosyć komicznie namaszczony ( powtórzono trik z Dudą )

  Gdzie ta bestia się odrodzi ?

 12. Antares said

  #Tomek
  Nie wiem skąd Pan ma takie dane ale volkswagen i daimler to spółki gdzie grubo powyżej 50% udziałów mają podmioty niemieckie i działające na terenie Niemiec. W przypadku volksWagena największym udziałowcem zagranicznym jest fundusz z kataru – 17% udziałów.

 13. Guła said

  ad 6 Nie pozwolą im nawet na rzut oka, na hitlerowskie złoto.
  Broń nuklearna?! Kogoś p o p i e r d o l i ł o.

 14. GonDar said

  A niech mają. Niech wezmą. Ostanie się ich tylu, ilu zmieści się pod dębem.
  Pan Alex Żeglarz napisał to z czym się zgadzam w 100%.
  Oddajcie nam Kopanicę-Kradzieje!

 15. Zbyszko said

  Wychodzi na to, że POLSKA CZYM PRĘDZEJ POWINNA SOBIE UŁOŻYĆ DOBRE STOSUNKI Z ROSJĄ I WEJŚĆ Z NIĄ W SOJUSZ GOSPODARCZY A POTEM MILITARNY. Już raz postawiliśmy na Zachód i… wystarczy zaglądnąć do podręcznika Historii Polski…

 16. GonDar said

  W gospodarczy? I co, obniżą nam ceny gazu? Przecież to są mądrzy ludzie. Umowy przecież nie zmienią. Pasuje im, nie nam.
  A co takiego Rosjanom możemy dać skoro mają to samo?
  Ja Panu powiem. Ludzi możemy im dać. Ale o tym, już kiedyś wspomniał albo Putin albo Żyrinowski. Powinniśmy jeździć tam a nie na „zachód”. Tylko najpierw trzeba by zrobić porządek u siebie. Przestać jątrzyć przeciwko Rosji(wczorajsze upublicznienie notatki MSZ)-kretynizm, ale cóż tam. Najsamprzód wybić do nogi całe te „elity” z PKWN-u, Gestapo, NKWD, Smierszu.

 17. EyWey said

  a ja ja, polski mamrot mówi, Polacy to Polacy tamto, tak niemiecki mamrot mówi, Niemcy to Niemcy tamto.
  Oni nawet wiele się nie wysilają, bo i po co. Na palcach policzyć albo i nie, gdzie tak nie mówią.

Sorry, the comment form is closed at this time.