Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Do kogo należy Lwów?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-25 (środa)

Ukraiński konsul bada sytuację związaną z napadem na ukraińskich studentów w polskim Rzeszowie – poinformował szef służby konsularnej MSZ Ukrainy Wasilij Kirilicz.

Wczoraj ukraińskie media, powołując się na polską policję, poinformowały o sobotnim incydencie w Rzeszowie.

Jak poinformowała wcześniej rzeszowska policja, w miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę w Rzeszowie grupa młodych ludzi zaczepiła 3 ukraińskich studentów. Młodzi ludzie zapytali studentów o pochodzenie oraz o przynależność Lwowa a następnie nazwali ich banderowcami i pobili.

Ukraińcy nie doznali poważnych obrażeń; o sprawie policję poinformowała administracja akademika, w którym mieszkają studenci.

Policja zatrzymała 5 młodych mieszkańców Rzeszowa w wieku od 18 do 20 lat, którzy przyznali się do winy. Usłyszeli zarzut pobicia na tle narodowościowym, za co grozi do 5 lat więzienia.

Ukraiński konsul w Polsce bada sytuację związaną z napadem na ukraińskich studentów.

„Nasz konsul bada tę kwestię. Teraz nie mogę Państwu powiedzieć o rezultatach, lecz konsul zajmuje się tym tematem, kwestia jest sprawdzana i w razie uzyskania pierwszych danych o motywach, uzasadnieniu i okolicznościach Państwo zostaną poinformowani” — cytuje słowa Kirilicza ukraińska agencja UNN.

https://pl.sputniknews.com

Jest to ewidentnie prowokacja służb specjalnych Władimira Putina, podobnie jak zniszczenie pomnika pomordowanych w Hucie Pieniackiej.
Admin

Komentarzy 26 to “Do kogo należy Lwów?”

 1. Tomek said

  To może być prowokacja, ale prędzej podejrzewałbym miejscowy Judenrat (wiem wiem, to była ironia).

  Sam gajowy wrzucił tekst jakiegoś policmajstra co narzekał na spokój w Polsce: https://marucha.wordpress.com/2017/01/23/gen-adam-rapacki-wczesniej-czy-pozniej-w-polsce-dojdzie-do-zamachow/

  To nie jest zamach, jak domagał się policmajster, ale tak chyba zaczynają.

 2. watazka said

  Admin
  Gdyby to byla prowokacja Putina – to te chlopaki nie dostaliby po 5 lat. Pusciliby ich wolno ale narobili szumu na caly swiat.
  Bo Ukry za pobicie Polaka dostaja odznaki.

  Mnie kiedys bardzo rece swedzialy, choc ja sie do zadnej bitki nie nadaje, jak mi kolezanki ze Lwowa powiedzialy, ze Lwow to jest ukrainskie miasto zbudowane przez Ukraincow.
  A potem taka pani Nadia odwiedzajac rodzine w Polsce zwiedzila Krakow i byla zdumiona jaki ten Krakow do Lwowa podobny.
  „Bo widocznie Krakow tez Ukraincy zbudowali”- wyrwalo mi sie.
  Z tymi draniam ze Lwowa to jest tak: jak im wygodnie , to opowiadaja – tak jak Nadia- ze rodzice pochodza z Polski i mieli polskie nazwiska i przyznaja sie do polskiego pochodzenia. Jak im sruba odpali to pyskuja na Polakow i robia z siebie Ukraincow.
  Ale kto to do cholery jest Ukrainiec? Kozak? Rosjanin? Tatar, Polak? Moldawianin?I niech pokaza jedno miasto, ktore zbudowali.

  Kiedys stolica Ukrainy byl Charkow. Nagle im podpowiedzieli, ze lepiej wyglada Kijow bo pochodzi od Rusi Kijowskiej, a to lepiej brzmi od rosyjskiego Charkowa.
  Nie popieram mordobicia i uwazam, ze te glupki co pobily Ukraincow sie nie zachowaly. Przede wszystkim to jakies tumany; Nie dosc, ze nie potrafia zadac inteligentnych pytan to zachowali sie tak, zeby sobie narobic bigosu..
  Zeby choc Poroszenke sprali… za to tez byloby 5 lat.
  Niestety, Polakow juz nie raz pobili we Lwowie.
  I to tylko dlatego, ze mowili po polsku na ulicy!
  I polskie wladze siedza cicho.

 3. Moher49 said

  Piszą ludzie, że Ukraińcy dostali po pysku bo mówili, że Rzeszów to ukraińskie miasto, podobnie było w Krakowie.

 4. Ukrainiec to nazwa sztucznie wytworzona, a człowiek owy jest mieszaniną Kozaka, Tatara, Chazara i Rusina.
  Bardzo dobrze, że ta hołota dostaje manto.

 5. VA said

  Prosze podac imiona i nazwiska prokuratora i sedziego. Założe sie że beda to potomkowie banderowcow albo żydokomunistow.

 6. LucekN said

  Tytul zawiera odpowiedz. Lwow nalezy do Lwow.

 7. BORU said

  Lwow jest polskim miastem Tak samo jak KRESY A. tzw.ukraincy sa polskiego pochodzenia.Polakow czy raczej zbiegow z centralnej Rzeczypospolitej.Ktorzy dopuscili sie grabierzy mordow przez co musieli uciekac na Kresy.Przed wymiarem sprawiedliwosci.

 8. Archer said

  @Boru

  Słusznie piszesz. Oprócz kolonistów polskich, zbiegłych chłopów pańszczyźnianych, szlachty gołoty która nic nie posiadała. Na terytorium dzisiejszej Ukrainy uciekali z Korony różnego rodzaju złodzieje, mordercy, gwałciciele, i inni przed wymiarem sprawiedliwości którzy mieli coś na sumieniu. Mieszali się z tamtejszą ludnością ruską. Nienawidzili Polski i Polaków bo musieli od nich uciekać. Tak też nienawiść do Polski, tą rzeczywistą i wyimaginowaną, przekazywali następnym pokoleniom swoich dzieci i wnuków, pogłębioną dodatkowo wyznaniem prawosławnym, później też (a zwłaszcza) grekokatolickim, które dominowały na tamtych ziemiach.

 9. Yah said

  Ad 7

  No i trafna diagnoza tylko po co tych „Ktorzy dopuscili sie grabierzy mordow” znow wpuszczać do Polski.

 10. Stanislaw said

  Połowa Ukrainy /dawne ziemie polskie/ to budowle Polskie, niech chachły się pochwalą co zbudowali poza UPA, a Lwów jest najbardziej polskim miastem.

 11. Tomek said

  BORU, o ja pie@@@#olę. Ile Pan czasu w szkole spędził? Nie za długo?;

 12. Tomek said

  BORU, czy wyście się nie szkolili u żydoobanderowców?

  Bo oni używają podobnych argumentów. Rzeszów czy nawet Kraków jest ukraiński i mieszkają tam Ukraińcy, tylko jeszcze o tym nie wiedzą 😉

 13. Yagiel said

  Zlot emocji, złych emocji wobec Ukrainców: wszyscy oni to „chachły”, to słowo rosyjskie, pogarda dla „gorszego sortu” – Polak mówiący językiem Kremla to patriota? Lwów jest polski, oczywiście, będzie znowu nasz? jakim sposobem? trzeba by wybić z 5-10 mln Ukrainców – który z was tego dokona? Czy bez pomocy Kremla? Jakoś nie widzę tu niczego poza bezradnymi złymi emocjami – ale to też ma swoją wartość: wywalić je z siebie. O ile są prawdziwe…
  Na Białorusi nie ma polskich miast? A w Rosji? Który z was twierdzi, że Lwów zabrali nie Moskale, a Ukraincy?
  Pytanie, kto teraz niszczy pomniki polskie, groby, kto bije? To jeszcze to: kto korzysta na takiej ślepej nienawiści, na sprowadzaniu Polaków i Ukrainców do poziomu walki psów…? Kuźwa! chcecie wywalić emocje zwierzęce, ok, ale czy macie jakiś pomysł na przyszłość? Na realny polski Lwów?

 14. Boydar said

  Skąd się wzięło Panu, Panie Yagiel, że „… wszyscy oni to „chachły” …” ?

  To Pan tak próbujesz nam wdrukować. „Chachłów” jest tam oczywiście pewna ilość, spora zresztą, ale przecież nie wszyscy. Rosjanie dobrze to wiedzą wiedzą, wielu u nas również; tylko Pan dziwną urawniłowkę czynisz.

 15. Yagiel said

  Boydar/14: stąd:
  Stanisław/10: „niech chachły się pochwalą co zbudowali poza UPA” – uwaga Pana jest niespójna z moim tekstem – za to z 2, 3, 4, nieprawdaż?
  Czyta Pan przecież, że patrzenie z góry, z pogardą na Ukrainców jest korzystne tylko dla Kremla: niech się durnie gryzą… Jestem za wyp… dla ambasadora Ukrainy za ew. następną Hute Pieniacką czy Bykownię: nie umieją pilnować, znaczy – nie chcą nas szanować, jasne? Ale tez jestem za wpuszczaniem tu Ukrainców, za pokazywaniem im kultury naszej, np. że nasz Kraków taki podobny do Lwowa, bośmy je budowali, za studiami dla niekrzyczących prowokacji, itp. Lecz/bo jeszcze bardziej jestem za Polakami w Ukrainie – tylko wymiana, współpraca z Ukrainą daje im szanse godnego tam życie, a może nawet fizycznego przetrwania (co zrobi Kreml PO Mundial’18?)… Można to przyswoić?

 16. Boydar said

  To prawda; moja uwaga nie była do końca spójna z Pańskim tekstem. Ale istnieje podejrzenie, że taka właśnie miała być. Bo Pan ma swoją misję, a ja mam swoją.

  Których to „Ukraińców” chce Pan wpuszczać do Polski ?

 17. Joannus said

  Ad 15
  ”jestem za wpuszczaniem tu Ukrainców,”
  Wpuszczaj pan do swego domu, a nas nie uszczęśliwiaj.

  Proszę nie wciskać kitu naiwnym o rzekomym sprawstwie władz Federacji Rosyjskiej w poróżnianiu nas z ukrami.
  Chyba że, to Pan Prezydent FR polecił naszym władzom – wspieranie i doposażanie ichnich majdanów,szkolenie i materialne wsparcie banderowców do walk z Rosjanami z Noworosji, zasilanie miliardem euraków itd.

  ” tylko wymiana, współpraca z Ukrainą daje im szanse …”
  Współpraca z nienawistnymi Polsce potomkami morderców z szatańskim piętnem Kaina, zaiste będzie bardzo korzystna.

 18. Marucha said

  Re 13:
  Panie Yagiel,
  O co się Panu właściwie rozchodzi? I jakie poglądy Pan reprezentuje?
  Bo ja nie potrafię tego wywnioskować z Pańskiego wpisu.

  Re 15:
  Jeśli chce Pan patrzeć nie z góry, ale z dołu na „naród ukraiński” – to proszę bardzo.
  Wpuszczać ich Pan też może – ale do siebie. Do swojego domu, a nie, ku*wa, uszczęśliwiać wszystkich Polaków sprowadzaniem im na głowę potencjalnych rezunów.

  I niech Pan nie brecha o jakiejkolwiek roli Rosjan w poróżnianiu narodu polskiego z ukraińskim. Nawet zakładając, że takie gówno, jak „naród ukraiński” istnieje, Ukraińcy nie potrzebowali rosyjskiego wsparcia przy piłowaniu na pół ciężarnych kobiet.

 19. Yagiel said

  Boydar@16
  1.Podobno denerwują się trafieni w punkt
  2.Na ogół nie ma szans, by tekst napisany przez A był spójny z tekstem potencjalnym B, chyba że jesteśmy w PiS – nie jestem…
  3.Pan ma misję – ja mam poglądy
  4.bełkot u dorosłego? nie ja wpuszczam, proszę sobie nie ułatwiać odreagowywania, jak dziecko – wpuszcza PiSrząd, znaczy prezio, czyż nie? i jeszcze zapowiada, że wpuszczanie nasili, nawet da 500+, czyż nie? więc pod ich adres
  5. nie mam z nimi przyjemności… jestem za wpuszczaniem Ukrainców (Czeczenów, Tybetanczyków, Chinczyków, Ormian, itd.) POD WARUNKAMI – jestem za otwartością kulturową na innych POD WARUNKAMI – nie respektuje kto? pa! – czy PiSrząd stawia Ukraincom jakieś warunki do podpisu? wzywa ambasadora już! na dywanik za Hutę Pieniacką, itp.?
  6. jeśli więc Panu przeszkadza, że ktoś myśli po swojemu, to po co tu pisać? nie lepiej zamieszkać w misji?

 20. NICK said

  Misja.
  Yagiel’ a?
  Weg!

 21. Yagiel said

  Joannus@17 – to Pani czy Pan – nie wiem – kit wciska: to taki rodzaj przesłuchania?
  1. proszę czytać uważnie, chyba że i Pani/Pan ma misję (jak Boydar) – bronić Kreml przed posądzeniem o popychanie pionków? albo debilizm rodaka, albo szczerość trolla (dobryj wieczier? kakże to – połnocź użie!)
  2. jestem ‚za’ znaczy dyskutuję – jasne? nie mam mocy sprawczej, tym bardziej rządowej… Cygan zawinił, kowala wieszają – PiS/prezio to właściwy adres tych emocji – bez mojego pośrednictwa, proszę się nie ściesniać
  3.proszę o minimum logiki: PiS rządzi – jemu proszę wpier…l spuścić (a czy rządzi nie na smyczy Kremla – to inny temat (np. pierwszych częstotliwści dla Rydzyka od Armii Czerwonej))
  4.oraz empatii patriotycznej: w Ukrainie żyją Polacy – ich los zależy od postawy PiSrządu IIIRzP (od mojej postawy w mini zakresie) – nie ma mnie na liście płac PiS; jeśli te tysiące Polaków – oby nie! – zostaną zagrożone biologicznie przez neo-banderowców (nie z mojej winy), to jak tu uciekną? jakis pomysł?
  5.objaśnianie obecności Moskwy/Kremla w dziejach RzePy I, II i III oraz Ukrainy równolegle (oraz…) nie nastąpi – trolla mam uwiadamiać, gdzie sięga?
  6.od następnego wpisu od @Joannus zależy, czy odpowiem…
  ze słowiańskim pozdrowieniem

 22. Yagiel said

  Marucha@18
  1. kto czyta, ten rozumie, chyba że nie chce rozumieć, bo ma misję… (ew. można drugi raz czytnąć – ja tak robię)
  2. czy każdy, kto powie ‚ku…a!’ uważa się za króla? do domu wpuszczam, ewent., zagraniczników, których UPRZEDNIO wpuścił PiS do Polski – nie mam zaufania do PiS, więc najpierw sam rozmawiam: Gospodarz z Gościem – to taki pradawny obyczaj Słowian, ale też innych narodów, np. na Kaukazie, pewnie i w Himalaja… – jeśli mamy wspólny język
  3.z Panem – popisowe chamstwo – nie mam zamiaru rozmawiać: było mi niemiło!

 23. Joannus said

  Ad 21
  ” – trolla mam uwiadamiać, ”

  Zamiast bezsensownej dyskusji prowokującej może nawet wyjęcie z szafy przyrdzewiałej siekiery po dziadku – bonus
  Federacja Rosyjska wyasygnowała 5 mld dolarów na Majdan za pośrednictwem pani Nuland, aby w konsekwencji poróżnić hierojską nację, spragnioną jak kania dżdżu, przyjaźni i współpracy z Polską’

  Odpowiadam pana słowami /cytat z 22/
  ” z Panem – popisowe chamstwo – nie mam zamiaru rozmawiać: było mi niemiło!”

 24. BORU said

  Panie Tomek z kad te niedorzeczne pytania.Odsylam cie do lektury ;Janusza Pieszk;Slowianscy Krolowie Lechi.A dowiesz sie kim Polacy byli.A kim teraz nie sa.A powinnii byc.
  Co do wyksztalcenia Mozliwe ze nie mam uniwersyteckiego wyksztalcenia.Ale to nie znaczy ze jestem glupi czy debil.Madrosci nie zdobywa sie na uniwersytetach.Ludzie po uniwersytetach to wyksztalcone glaby .Ktorzy nie znaja prawdziwie polskiej historii.
  I sprzedaja sie za byle jakies dolary ,szekle,euro.Ten kraj to tylko czysci zbawia (prosci ludzie kochajacy POLSKE).Dalej panu nie bede pisal .Bo widze nie ma takiej potrzeby.Juz nie bawem zobaczy pan co ta pseudo wladza nam przyszykowala.

 25. Marucha said

  Re 19, 21, 22:
  Panie Yagiel, powiem Panu brutalnie, bo inaczej do Pana nie dotrze:

  MAM W DUPIE PAŃSKĄ I JAKĄKOLWIEK INNĄ „OTWARTOŚĆ KULTUROWĄ” czy inne multikulti
  Nigdy nie była niczym dobrym dla Polski, przeciwnie rozbijała jedność narodową, jedność obyczajów, wiary, moralności, kultury.
  Sam sobie Pan wpuszczaj do domu obcych i niech Panu wzbogacają rodzinne obyczaje – np. sraniem pod prysznicem albo podrzynaniem gardeł.
  Mam również głęboko to, czy Panu się miło ze mną rozmawia, czy niemiło.

  Nie wiem, czy jest Pan na zleceniu, czy też z własnej woli i chęci pisze to, co pisze. W zasadzie jest to bez znaczenia: różnica między złym a głupim nie jest wielka, a ich destrukcyjna rola bardzo podobna.

 26. Yagiel said

  Marucha@25
  Tak to bywa z kimś, komu do dupy wchodzi łatwiej, niż do głowy…
  Pan udaje, że nie rozumie niczego powyżej Pana: ze strachu? Zna Pan różne języki, a już to jest kolorowe multi-kulti. No ale uparł się Pan, czy podpisał udawać niemotę czy prostaka; ale jeśli Panu rzeczywiście wszystko jedno, to taka obojętność na innych właśnie Pana określa: prostak. Zakon Monochromatyczny Moralnie.
  Z Panem rozmawia się o kulturze, jak z daltonistą/katolikiem o kolorach – Pan nie widzi, więc kolorów nie ma! To i rozmowy nie ma. Pa!

  No to Pana już tu nie ma, nosicielu „kultury”.
  Wynocha.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.