Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co wiedzą owieczki ojca dyrektora

Posted by Marucha w dniu 2017-01-27 (piątek)

Intelektualny poziom propagandy stanowi swoisty papierek lakmusowy bieżącego stanu mentalnego społeczeństwa.

Tak się dobrze składa, że często otrzymuję od „owieczek ojca dyrektora” linki ukazujące zarówno osiągnięcia „patriotycznych” władz III RP, jak i zagrożenia z którymi ta unijna kolonia musi się ciągle borykać.

Krótki rzut oka na tytuł linku, lub zasadnicze tezy pozwala zorientować się w jakim kierunku idzie obecna propaganda polskojęzycznych mediów. Intelektualny poziom tej propagandy stanowi swoisty papierek lakmusowy bieżącego stanu mentalnego społeczeństwa.

Jeśli przykładowo porównamy wartość artystyczną kabaretów społeczno – politycznych doby PRLu i współczesnych, to z łatwością zauważamy prawdziwą przepaść kulturową między nimi. Te z czasów komunistycznej dyktatury i cenzury medialnej charakteryzują się finezją i dobrym smakiem, podczas gdy współczesne powodują rechot publiki tylko w przypadku gdy jeden „artysta” kopnie drugiego w tyłek, lub wykona inny równie finezyjny „skecz”.

Przepaść pomiędzy poziomem intelektualnym przeciętnego obywatela PRL i III RP klarownie ilustruje stopień degradacji społeczeństwa w przeciągu ostatnich trzech dekad. W głównej mierze ocena ta dotyczy „polskojęzycznych europejczyków”, którzy stanowią gros społeczeństwa.

Jak wygląda na tym tle poziom intelektualnych naszych patriotów? Niedawno otrzymany link [i] krzepi tychże informacją o tym, że „Polska to najbogatszy kraj świata”, paraliżując ich równocześnie informacją, że „o te bogactwa toczy się III Wojna Światowa”

Sam niejednokrotnie pisałem o III WŚ, ale w kontekście prób międzynarodowego żydostwa podporządkowania sobie reszty globu w ramach projektu „nowego porządku światowego” (NWO). A tu okazuje się, że toczy się ona o polskie bogactwa i o zgrozo, głównym pretendentem do ich rabunku jest Rosja! Państwo obejmujące swym obszarem jedną trzecią powierzchni lądowej naszego globu, dysponujące w nieprzebranych ilościach wszystkimi dobrami naturalnymi i posiadające jedynie 130 milionów ludności, postanowiło zaryzykować konflikt nuklearny z broniącą nas Ameryką w celu rabunku polskich dóbr naturalnych.

W tak monumentalną brednię nie uwierzyłby nawet uciekinier z zakładu dla obłąkanych, ale wierzą w to „owieczki ojca dyrektora”.

Cieszą się też one „osiągnięciami” neokonserwatywnego (żydowskiego) reżimu w Warszawie. A osiągnięcia te są nie byle jakie! Nasze placówki dyplomatyczne zaczęły wreszcie reagować [ii] na określenie „polskie obozy koncentracyjne”!!! Żydowscy „dyplomaci” mający w tych placówkach swe synekury dostali polecenie reagowania na szatańskie oszczerstwa stwierdzające, że obozy koncentracyjne zbudowane przez Niemców w celu zagłady Polaków, są w istocie miejscami gdzie Polacy mordowali Żydów!

Ktoś mógłby argumentować, że obowiązkiem polskich placówek dyplomatycznych była i jest zawsze obrona interesów Polski i Polaków. Mógłby też twierdzić, że skoro żyjemy obecnie w szczęśliwej i solidarnej rodzinie państw zachodnich, to te, jak i wszelkie inne łajdactwa dokonywane na Polakach, w ogóle nie powinny mieć miejsca w tych kochających nas krajach i społeczeństwach; a jeśli już mają, to ich władze same powinny na to zdecydowanie reagować.

No ale każdy „rozumny” polskojęzyczny „europejczyk” wyśmiałby się z głupoty takiego rozumowania. Przecież realia są takie, że Polska po to została członkiem „ekskluzywnego (zachodniego) klubu bogatych”, by umożliwić emigrację zarówno dóbr materialnych, jak i ludności na Zachód. Po to wstąpiła do NATO, by móc bronić pozostałych jego członków, a w szczególności USA i czerpać z tego bezgraniczną moralną satysfakcję, jaką ( w różnych dziedzinach) mamią Polaków od lat watykańscy (zachodni) hierarchowie nieudolnie odgrywający rolę apostołów Chrystusa!

Na tym oczywiście nie koniec. Nastająca otwartość III RP na imigrację i kontakty z obcymi, powoduje coraz powszechniejsze używanie w sferze publicznej angielskiego i innych „prawdziwie europejskich” języków. Być może w niedalekiej przyszłości zwolennicy „otwartości” z PO oraz innych „postępowych” partii zapragną wprowadzić zamiast polskiego, jako urzędowe jezyk angielski i ukraiński i wtedy nasi „patrioci” z PiS, będą mogli poszczycić się kolejnym „sukcesem” wprowadzając na przykład do stosownej ustawy klauzulę zezwalającą na prywatne używanie języka polskiego w miejscach publicznych. I znów „owieczki ojca dyrektora” będą miały powód do dumy i radości!?

Być może inne scenariusze są w przygotowaniu w Waszyngtonie, Brukseli, Berlinie, czy Warszawie? Czas pokaże!

Jedno nie ulega wątpliwości! Polska w istocie została przez Stwórcę szczodrze obdarowana wszelkimi dobrami natury, niestety poskąpił on Polakom najważniejszego, a mianowicie oleju w głowie i to stanowi nasze narodowe nieszczęście!

[i] https://rpolska.wordpress.com/2017/01/18/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa/
[ii] http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-24/ambasada-rp-reaguje-na-polskie-obozy-zaglady/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 39 to “Co wiedzą owieczki ojca dyrektora”

 1. Piskorz said

  re art. „Intelektualny poziom propagandy stanowi swoisty papierek lakmusowy bieżącego stanu mentalnego społeczeństwa.” TAK ZAWSZE BYŁO W HISTORII…LUD WSZYSTKO KUPI..NP. NA POCZĄTKU I ŚWIATOWEJ ALIANCI PUŚCILI PLOTĘ, ŻE NIEMCY OBCINAJĄ DZIECIOM W BELGII RĘCE..LUDEK TO PRZYJĄŁ. POTEM GDZIEŚ WE FRANCJI NIEMCY ZACZĘLI WYCINAĆ JABŁONIE..ABY MIEĆ DOBRE POLE OSTRZAŁU..LUDEK POWTÓRZYŁ, ŻE BOSZE /TZN SZKOPY/ WYCINAJĄ JABŁONIE W CAŁEJ FRANCJI..!! POTEM /SIC!!/ WSZYSTKO OKAZAŁO SIĘ BUJDĄ NA RESORACH, ALE…ŁŻE-PROPAGANDA POSZŁA W ŚWIAT..i tak się toczy ten walec..

 2. VA said

  Wiele lat temu napisałem list do dyrektora RM o. Rydzyka z prosba aby w RM była stala modlitwa o zdolnosc rozrozniania przez Polakow prawdy od falszu, oraz dobra od zła. Pozniej prosiłem o to ojcow-redaktorow RM i Tv Trwam ktorych spotkałem osobiscie przy roznych okazjach. Niestety do dnia dzisiejszego takiej modlitwy na antenie radia i w telewizji Rydzyka nie ma. Jest natomiast ogłupianie i indoktrynacja, pilnowanie interesow zydowskich w Polsce. Widac wyraznie ze Rydzyk z przechrzt zydowskich powiazany jest z zydomasoneria. To jest kretacz i kłamca. Ma mentalnosc talmudyczna.
  Prosiłem tez osobiscie zakonnikow z RM, aby propagowali objawienie włoskiego jezuity z Neapolu, ojca Juliusza Mancinelliego (1537-1618), ktoremu Matka Boska objawiła sie 3 razy i kazała sie nazywac Krolowa Polski. Swiadomosc ze Matka Boska ogłosila ze jest Krolowa Polakow, mogłaby podniesc Polakow na duchu. Niestety oprocz krotkiej wzmianki w Naszym Dzienniku, Rydzyk na ten temat milczy, ale szerzy kult JPII i Piłsudskiego – wrogow Polakow. Rydzyk to parch.

 3. Moher49 said

  Kabarety i kultura straciła naszą oryginalność, polskość – małpuje tą z zachodu. Niemcy, Amerykanie też rechoczą na prymitywne, ordynarne skecze. Piosenki lansowane przez Corę, Zapendowską, Niedźwiedzkiego, Sierockiego to przerobione amerykanizmy. W naszej „narodowej” telewizji nie usłyszysz śląskich przebojów, baciarów, wileńskich wesel, kapel podwórkowych bo to dla TVP obciach. Bywam w Bawarii, tam się Niemcy nie wstydzą swoich tyrolskich przebojów. Heidi śpiewają od stuleci i nikomu się to nie znudziło. Na wschodniej naszej stronie Kozacki Chor z Kubania śpiewa od ponad 100 lat, słuchają i są z niego dumni.

 4. Greg said

  Większość o tym NIE WIE!
  Primum non nocere – po pierwsze nie szkodzić !

  23.11.2008
  Krótki wybór problemów | Rydzyku służ ludziom! | Komunikujcie Ojca Rydzyka | Rydzyk fizyk: Pragniemy Dobra | Inż. M. Kłoszewski: Nie zabijaj mikrofalami- petycja do Ojca T. Rydzyka | Dlaczego Urszula Krupa zbłaźniła się jako lekarka i poseł UE| exProjekt Rezolucji PE z 19.12.2008 r., poprawki, U. Krupa walczy o mandat | sieć w Rodzinie będzie niosła choroby, list otwarty inż M. Kłoszewskiego

  16. lipiec 2009

  19 wiek, Krasiński: „Mord elektryczny prądem się rozpostrze”

  P E T Y C J A
  w sprawie sieci telefonii komórkowej w Rodzinie
  Dnia 8 lipca 2009r.
  pełny tekst, .doc, 37,7 KB

  Ja, Marian (77 l.) działający z inspiracji moralnej w obronie życia, odpowiedzialny przed Bogiem i prawem, wołam do Ciebie, Ojcze Dyrektorze Radia Maryja, zawieś istniejące umowy w sprawie radiotelefonii w Rodzinie i rozważ materiał dowodowy świadczący o szkodliwości tej technologii.

  Dochodź prawdy, którą zakamuflowali technokraci związani z korporacją ponadnarodową GSM. Ani duchowni ani humaniści nie są kompetentni w tej sprawie. Głosy niezależnych ekspertów i masowe protesty społeczne przeciw GSM są na świecie i w Polsce dyskredytowane przez lobby przemysłowo-militarne. Ignoruje ono liczne rezolucje gremiów profesjonalnych, wyniki badań niezależnych naukowców, a nawet ustalenia Parlamentu Europejskiego.

  Według prawa wszystkie stacje bazowe telefonii komórkowej należą do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi, a więc mogą szkodzić środowisku i ludziom. Prawo określa limity poziomów promieniowania, które są kryteriami dopuszczalności emisji, a nie kryteriami bezpieczeństwa zdrowotnego, jak przyjmuje establishment.

  Nie ma dokumentu, w którym by autorytatywnie określono bezpieczne dla zdrowia normy. Każda stacja bazowa i każdy telefon komórkowy promieniuje mikrofale (nośnik informacji), które przenikają najgrubsze mury, również ciało człowieka (głowę), zmieniają w nim funkcje i struktury bioukładów, co po pewnym czasie prowadzi do schorzeń organizmu (Sedlak).

  Mikrofale te są wszechobecne, nawet w prywatnych posesjach, mieszkaniach, sypialniach. Modyfikują one środowisko życia, dane przez Stwórcę. Jest to najbardziej rozpowszechniony czynnik środowiskowy, który razem z innymi czynnikami powoduje gwałtowny wzrost schorzeń w krajach wysoko uprzemysłowionych, w tym w Polsce.

  W USA połowa populacji leczy się psychiatrycznie, w RFN 200 tys. osób jest przytroczonych do łóżek z powodu utraty świadomości . W Polsce – pandemia depresji i załamań nerwowych: 2 miliony osób rocznie przechodzi przez kliniki psychiatryczne, ADHD u dzieci, wiele zjawisk patologicznych o rzekomo nieznanej etiologii, w tym gwałtowny przyrost chorób nowotworowych. Wiele badań naukowych wskazuje na przyczynowy związek tych zjawisk z promieniowaniem elektromagnetycznym, ale to jest negowane przez urzędowych ekspertów.

  Od połowy XX wieku otwarto puszkę Pandory z energią elektromagnetyczną rozlewaną na ludzi. Tworzenie nowej sieci w Rodzinie zwiększy to napromieniowanie. Mikrofale dotrą również do ludzi, którzy ich nie używali. Dodatkowo będą napromieniowane dzieci, matki ciężarne, ludzie chorzy i starsi, właśnie ci, którzy są najbardziej wrażliwi na zmianę czynników środowiskowych ( w tym mikrofal).

  Tym i innym ludziom sieć w Rodzinie będzie niosła choroby. Działalność ta wpisuje się w kulturę śmierci, a wpłaty od operatora Center Net dla Fundacji „Lux Veritatis? byłyby judaszowymi srebrnikami.

  Marketing prowadzony przez media podległe Ojcu Dyrektorowi godziłby w polski ruch społeczny przeciw elektroskażeniom i w poszkodowanych.

  Marketing taki umacniałby przekonanie o braku szkodliwości technologii komórkowej, co jest również w interesie operatorów wszystkich sieci. Byłoby to szerszym otwarciem drzwi dla elektroskażeń, dla ukrytego i powolnego zabijania. Przy takim działaniu walka z aborcją lub z „in vitro? wygląda na demagogię.

  Jestem przekonany, że Ojciec Dyrektor jest wprowadzony w błąd i jeszcze raz rozważy materiał dowodowy i argumenty niezależnych ekspertów.

  Apeluję o działania eliminujące cywilizacyjne przyczyny schorzeń, w tym głównie elektroskażenia, przez wprowadzenie moratorium na dalszy rozwój naziemnej radiokomunikacji do czasu dogłębnego zbadania oddziaływań biologicznych, uświadamianie społeczeństwa o istniejących zagrożeniach i prawnej ochrony zdrowia. Polska jest już w potopie elektromagnetycznym. Konieczne jest tworzenie obszarów wolnych od elektroskażeń, szczególnie dla ludzi nadwrażliwych na pola elektromagnetyczne (zespół chorobowy uznany przez PE). Ojczyzna Ojca Świętego Jana Pawła II powinna zainicjować walkę z elektromagnetyczną zarazą na całym globie.

  Czyż na Ziemię nie spada już apokaliptyczna gwiazda? (Ap. 8.10.).

  Wysłałem Ojcu Dyrektorowi dwie petycje, na które nie było żadnej odpowiedzi. Dodam, że ze stacji bazowych oraz z kościołów, w których zamontowane są te stacje emituje się filmy i gry erotyczne. Nikt nie reaguje. Na moje pisma nie ma odpowiedzi.

  W 1923r. wizjoner (Rudolf Steiner 1861-1925) powiedział o efekcie działania wytwarzanych pól elektromagnetycznych: „Człowiekowi będzie trudno być człowiekiem?.

  Ksiądz prof. KUL Włodzimierz Sedlak (1911-1993) stwierdził:
  „Cywilizacyjna interwencja człowieka w środowisko dotycząca frakcji elektromagnetycznej staje się głęboka i groźna, bo niedostrzegalna żadnym zmysłem, w skutkach nieswoista. Elektromagnetyzm uderza w rozród, zmienia behawior mózgu, a ponadto powoduje nieskoordynowanie psychofizyczne, zmienność nastrojów, drażliwość, stany nerwicowe, łatwość męczenia się, zaburzenia układu wegetatywnego i ich skutki dla układu krążenia i dla tkanki łącznej oraz procesy przedwczesnego starzenia? Śmierć elektromagnetyczna jest przeźroczysta, a więc zdradliwa i niedostrzegalna, bezgłośna: przenika każdą zaporę, nie daje cienia, gdzie można się ukryć. Obejmuje całą przestrzeń, posiada planetarny zasięg.?

  Stan zdrowia współczesnych społeczeństw potwierdza tezy księdza Sedlaka.
  Uwidacznia się degradacja predyspozycji ludzkich. Maleje człowieczeństwo, choruje soma. A sprawca jest ciągle skrywany, bo zapewnia komuś potężną kasę. Jest to problem dla ruchów obrońców życia, duchowieństwa i być może Magisterium Kościoła?

  Można podsumować:
  – mikrofale telefonii komórkowej działają skrytobójczo,
  – obojętność wobec takiego stanu jest grzechem, ale masowe użycie technologii
  mikrofalowej jest zbrodnią,
  – realizacja sieci w Rodzinie byłaby profanacją imienia Matki Bożej i kompromitacją
  mediów katolickich wspierających ślepo tę inicjatywę
  – moja wiedza i doświadczenie nie pozwalają mi milczeć.

  Dość eksperymentów! NIE ZABIJAJ MIKROFALAMI!

  Szczęść Boże

  Marian Kłoszewski.

 5. NICK said

  Nie wiem ale niektórzy piszą, tam i ówdzie, że PIĘĆ milimetrów od ciała to granica. W miarę bezpieczna. W miarę, piszą.
  Nie piszą od serca, mózgu… .

 6. Greg said

  Panie Nick.
  Piszą bzdury!
  Rzecznik SLD Kaleta, powiedział wprost, że jego rak mózgu (glejak) zawdzięcza KOMÓRCE!
  NIE MA BEZPIECZNEJ GRANICY!…….NIE MA!
  OSTRZEGAM.
  TYLKO.

 7. NICK said

  Wiem.

 8. Izaurus said

  ad 4. No i znalazł nareszcie winnego telefonii tzw, komórkowej. Tysiące masztów tej telefonii porozstawiały liczne agencie no po całej Polsce. A tu masz – Ojciec Rydzyk całemu nieszczęściu winien. Na wszelkie petycje w sprawie likwidacji telefonii komórkowej bezczelnie nie odpowiada i najwidoczniej nie ma chęci przystąpienia do rozwalania tych tysięcy masztów. A jak jedna z takich agencji telefonii komórkowej nazwała się „W Rodzinie” i złożyła ofertę Ojcu Rydzykowi współpracy z RM w postaci bezpłatnych połączeń dla swych abonentów z Radiem Maryja, to już głupawy wyrok zapadł i Ojciec Rydzyk został mianowany przez Pana Grega właścicielem tej telefonii „W Rodzinie”. Szanowny Panie, Ojciec Rydzyk jest zakonnikiem i tylko oficjalnym Dyrektorem Radia Maryja i żadnej funkcji w agencjach telefonii komórkowej nie pełni, i nie ma władzy likwidacji telefonii komórkowej, a więc żądania takiej likwidacji telefonii komórkowej kierowane do Niego są po prostu głupawe i nic dziwnego, że na nie nie odpowiada. Pewnie, że Ojciec Rydzyk nie podoba się osobnikom wychowanym na prawdzie z Gaz. Wyb. Jak na razie jest to jedyny w Polsce człowiek, który potrafił uruchomić do działania setki ludzi. I to ci ludzie, pobudzania do inicjatywy przez Ojca Rydzyka, a często przy jego współudziale, doprowadzili do powstania: 1.Radia Maryja 2. Ogólnoświatowej Organizacji pod nazwą „Rodzina Radia Maryja”. 3. Geotermii Toruń, 4. Wyższej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu, 5. Fundacji „Nasza Przyszłość”. 6. Fundacji „Lux Veritatis”. 7. Świątyni NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.
  To wszystko jest po prostu podziwu godne i nic dziwnego, że kohorcie z Czerskiej to nie odpowiada i ataki na Ojca Rydzyka, z tego środowiska, mnożą się od lat w nieskończoność. Przyłączenie się do ich plugawej akcji jest karygodne.

 9. opserwator said

  Czesto slucham RM zwlaszcza ciekawych audycji jak np. Rozmowy niedokonczone czy audycje dla malzonkow. Ale jedna zecz mnie zawsze zastanawia jak to jest ze w kwestji szczucia na Rosje, dezinformacje jesli chodzi o ukraine, wrecz gloryfikacji kupacji przez wojska usa-ra, o szczepieniach juz nie wspomne SA IDEALNIE ZGODNI z tzw. Sciekiem medialnym tvn rmf itd. Ktos potrafi to wyjasnic?

 10. Zerohero said

  O Rosji chcącej zabrać Polsce Suwałki i ich podziemne bogactwa pisał również czołowy polski „ateista” Mariusz Agnosiewicz. Czemu ujmuję w cudzysłów? Agnosiewicz to założyciel portalu racjonalista.pl – znanego nie tylko z walki z religią, ale i promocji syjonizmu, USraelizmu, demoliberalizmu.
  Czyli jednak w coś tam ten pan wierzy.
  Myślę, że Rydzyk czułby się w tym towarzystwie wyśmienicie. Byle kasa się zgadzała.

 11. RomanK said

  Ja panu wyjasnie .
  ….miesza sie uja z alleluja….Alleluja ulatnia sie dosc szybko i zostajemy tylko z… ujem….
  A co do owieczek.
  Jako stary juhas dyplomowany nigdy w swej pasionce nie spotkalem sie z uczeniem owieczek. Owieczki sie nie uczy , owieczki sie strzyze…
  Dobry Pasterz moze tuczyc owieczki..ale to nie odnosi sie do Ojcow Dyrektorow.
  W tym przypadku Ojce dyrektory tuczom sie same -na koszt kierdla.
  Teraz… owieczki nie zmieniaja repertuaru i obojetnei co by do owieczek nie mowil, jak je nie zaganial.. zawsze odpowiadaja zgodnie …beeeeeeeee, meeeeeeeee….i to wszystko.
  Nawet kulawy i najglupszy baran nie liczy na owieczki..zatem i wam nie radze

 12. witek said

  AD8
  ” Jak na razie jest to jedyny w Polsce człowiek, który potrafił uruchomić do działania setki ludzi. I to ci ludzie, pobudzania do inicjatywy przez Ojca Rydzyka, a często przy jego współudziale, doprowadzili do powstania: 1.Radia Maryja 2. Ogólnoświatowej Organizacji pod nazwą „Rodzina Radia Maryja”. 3. Geotermii Toruń, 4. Wyższej Szkoły Kultury Medialnej w Toruniu, 5. Fundacji „Nasza Przyszłość”. 6. Fundacji „Lux Veritatis”. 7. Świątyni NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.”

  Pytanie
  – a ilu ludzi doprowadził do Zbawienia?!
  Bo czyż nie to jest głównym celem KAŻDEGO Kapłana?

 13. witek said

  szok!

  Ziemkiewicz dostał zlecenie na upupienie 🙂 maciory?!

  „Burza po słowach Ziemkiewicza: Podejrzewam Macierewicza o pederastię”

  http://pikio.pl/burza-po-slowach-prawicowego-dziennikarza-podejrzewam-macierewicza-o-pederastie/

 14. Piskorz said

  re 6…Jak p. Kaleta zapewne godzinami wisiał na telefonie..to nie dziwota..Rozmawia się krótko..i w miarę rzadko..!! Poza tym, poza tym…NIE TRZYMA SIĘ TEL PRZY UCHU CZEKAJĄC NA POŁĄCZENIE, bo wtedy ponoć działanie tel jest b. szkodliwe. Zresztą zdania na ten temat są wśród naukowców podzielone..

 15. Joe said

  A ja pamietam jak zaczelo radio raczkowac i POrozwieszali anteny POmiedzy chalupami i drzewami…to krowy przestaly mleko dawac.Mysle ze juz dozylismy czasow ze jakby O.Dyr.POzwolil im zazdrosnikom wszyskim ,zlozyc POcalunek na Jego zyci…to wszystko wrociloby do normy.

 16. konik said

  Tyle wiedzą ile im belzebub Rydzol we łby natłoczy wraz z zydem kaczyńskim

 17. konik said

  Ostatnio jeban.. parch rydzol był na wycieczce w Izraelu i był bardzo zafascynowany „multi kulti” a najciekawsze to że żydzi tam tępią wszystkich i wszystko co nie żydowskie, mordują codziennie xx dorosłych i dzieci.

 18. RomanK said

  Wszystkim zafacynowanym zafascynowaniem Ojcow, Biskupow i kardynalow Wyjatkowoscia i Dobrocia Israela i Zydow, Ich niespotykanym i wyjatkowym Humanizmem, inteligencja i spolegliwoscia! Umiejetnscia wspolzycia z wieloma narodami i szczegolnym poswieceniem dla Ludzkosci…przypominam….
  ze samego Jezusa Chrystusa, sprzedali, pobli i powiesili na krzyzu.
  Za nic! ….czeyliu za to…. za to ze powiedzial im prawde…cala prawde i tylko Prawde.
  Czyzby naszych swietnych duchownych katolickch o tym nie uczyli???? a oni sami nie czytali w Ewangelii????

 19. ojojoj said

  do 18.
  bo jak sie powie zydowi ze jest zydem to cie powiesi, ot taka nacja

 20. VA said

  Programowanie Ludzkiego Umyslu – Przekaz Podprogowy

 21. EyWey said

  Dokąd na ziemi będzie żyd z każda próba uczynku dobra będzie szło zło. Takie układy bez rady. Do nas zatem należy ich rozgarniecie i ocena. Ostateczna będzie wiadomo jaka ..bezwzględna. Jak miłościwy tak i sprawiedliwy, i nie bredzę więcej zmiłuj się nad moim parchatym, udanym połatanym chałacie. Bóg raz mógł poświecić się dla Swoich `baranków` zbawienia ale ile można wiedząc i mówiąc swoje.

 22. snag said

  Amen senor Nowopolski ,…

  „Jedno nie ulega wątpliwości! Polska w istocie została przez Stwórcę szczodrze obdarowana wszelkimi dobrami natury, niestety poskąpił on Polakom najważniejszego, a mianowicie oleju w głowie i to stanowi nasze narodowe nieszczęście!”

 23. Izaurus said

  Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym dziele Ojca Rydzyka. To już 8. Wszechświatowa Telewizja Trwam. I wszystkie te dzieła służą ewangelizacji. Wielu ludzi, słuchając RM, już się nawróciło i następni będą się nawracać. A przypomnę wiersz Tuwima świadczące, że i do nich, do poniektórych po wiekach, zaczyna przemawiać Chrystus.

  JULIAN TUWIM – CHRYSTUSIE….
  Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
  Jeszcze do Ciebie powrócę,
  Chrystusie…

  Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
  Że przez łzy Ciebie zobaczę,
  Chrystusie…

  I taką wielką żałobą
  Będę się żalił przed Tobą,
  Chrystusie…

  Że duch mój przed Tobą klęknie
  I wtedy serce mi pęknie,
  Chrystusie…

  ——
  Nawrócili się… Na CO?
  Na żydo-katolicyzm.
  Już lepiej być uczciwym niewierzącym.
  Admin

 24. MatkaPolka said

  III Rzeczpospolita to była PRL- tylko polscy Żydzi próbują zdyskredytować dorobek PRL-u

  Zbrodnicza, nazistowska III Rzesza niemiecka zamieniła Polskę w kupę gruzów – Polska została odbudowana przez naród polski pod protektoratem Rosji – Związku Radzieckiego. Niemiecki okupant miał wyraźne cele – eksterminować naród Polski – General Plan Ost zakładał fizyczną likwidację 85% narodu polskiego. To Armia Czerwona przy olbrzymich stratach uratowała naród Polski od niechybnej zagłady

  Okres gierkowski był najlepszym okresem dla Polski – zbudowano najwięcej zakładów przemysłowych, zbudowano największą ilość mieszkań – siermiężnie było ale było;

  Dziś ten dorobek został rozkradziony – a Polska ponownie została skolonizowana przez Niemcy – wszystkie profity z Polski trafiają na zachód – do Niemiec.

  Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur
  .
  Stanisław Wyspiański (z książki Wesele)
  (***)
  Miałeś chamie PRL
  Rusek cie ratował
  Bo Szwab cie mordował

  Szkop zostawił gruzy
  Bo to są łobuzy

  Rusek cie pilnował,
  Bo Niemiec rabował

  Naród odbudował
  A Szkop rozszabrował

  Szkop Unią cie mami
  Razem z pedałami

  Posłuchałeś ŻYDA
  100 RAZY Cie wydał

  Został Ci się jeno sznur

  Nota bene – Radio Maryja jest wymysłem niemieckim. – Got mit uns

 25. MatkaPolka said

  Wesele (Wernyhora)

  .https://www.youtube.com/watch?v=Zi5a2EHFFmM

  Czesław Niemen – Miałeś chamie złoty róg….

  .https://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A

 26. Izzak Goldberg said

  Pan Marucha z grupką radzieckich i polskich towarzyszy na gwałt szuka tematów które dadzą jako taką popularność.Niestety o o.Rydzyku wiedzą w Polsce wszyscy a o Gajowym Marusze wiedzą tylko nieliczni może kombatanci LWP.Bez obrazy trafiają się tutaj ciekawe informacje ale 80 % to plewy.

 27. Zenon K. said

  Nie wiem, czy ktoś już poruszał ten temat w Gajówce, sam dopiero go odkryłem: w sanktuarium na Jasnej Górze powieszono tablicę upamiętniającą masona, mordercę i apostatę- Piłsudskiego.

  Dlaczego mnie to nie dziwi…
  Admin

 28. Siggi said

  Mnię się nie podoba,że Ignacy miesza w to …zootechnikę.Proszę dać se spokój tym poczciwym przeżuwaczom owieczkom.Gdyby nie one i ich węłna nie raz by nam doopi zmarzła.Gicz też smakuje.
  TT – Tadek z Torunia zwany ogólnie Ojciec Dyrektor jest twórcą „struktur poziomych”w Kościele,znalazł też wielu naśladowców,a czem się to zakończy ,to przypomnę „struktury poziome” w Naszej Partii umiłowanej po 1980r , na skutki tegoż nie trza było długo czekać ,około 10 lat,że wszystko -jak my mówim w poznańskiem – pierdalło.
  Zdaje się ,że wszystko idzie w tym kierunku,co mnię wcale nie cieszy.
  Tadziu mądrala myśli,że…złapał Pana Boga za nogi i mu wszystko wolno,Ojczyznę naszą umęczoną doić także.Pisuleńcy mu buty liżą,a to nie jest zgodne z naszą Racją Stanu.M.in.przez to Antek strategiczny o mało co by ludzi pozabijał na drodze w swoim szale na tle tadzio-prezesowym. Wariat …nieprawdaż?
  Boże.miej w opiece Polskę i Polaków!

 29. NICK said

  „ze samego Jezusa Chrystusa, sprzedali, pobli i powiesili na krzyzu.”

  „Chrystusa nie zjedli; na Krzyżu nie sięgli.”

  I z martwych Powstał.

  I. Przyjdzie. Sądzić. Żywych. I. Umarłych.
  Amen.

 30. błysk said

  Radio Maryja ,to groch z kapustą. Ogólnie biorąc jest to Radio i pokrewne dzieła szczerze nienawidzące Rosji ,przy czym np. czołówka tej kampanii np. p. Zachenter z NDz nie rozróżnia reżymu sowieckiego od Rosji dzisiejszej,a przypomnijmy ,że w Rosji bolszewickiej rządzonej przez żydów wymordowano ok. 50 milionów Rosjan i była ona pierwszym w świecie krajem szerzącym komunizm.Nie ma niemal audycji czy każdorazowego Naszego dziennika ,by nie dochodziło do ataków na Rosję i Putina. A oddziaływuje to na kilka milionów słuchaczy,których po prostu się ogłupia. Inna kwestia to JPII /czyli Jan Paweł II i JPI /czyli Piłsudski / Usiłuje się szerzyć kult tych osób ,średnio zasłużonych dla Kościoła i Polski .Podejrzewam,że telefony w RM są podzielone: część jest udostępniana dla wybranych np. poprzez zapalanie się czerwonego światełka , a reszta dla pozostałych ,przy czym ci drudzy muszą długo dzwonić ,by otrzymać połączenie np. ostatnio pewien słuchacz powiedział,że dzwonił sto osiemdziesiąt razy .Tym niemniej proponuję dzwonić do RM i prostować ścieżki . Da to więcej ,niż zwykle biadolenie.

 31. Greg said

  #15 Joe.
  Ponieważ wspomniał Pan o krowach, proszę poświęcić kilka minut.
  .https://www.youtube.com/watch?v=sM_ZA1l9KTY

 32. Joannus said

  Z dedykacją dla owieczek muchomora

 33. watazka said

  32
  Joannus
  Tak jest na katolickich Filipinach. Na codzien. Zdaje sie, ze nikt tam takich filmow nie robi.. A ja nie umiem robic filmow.
  Filipiny, to naprawde katolicki kraj. I to pomimo wieloletniej, zydoamerykanskiej kolonizacji kraju, nic nie zlamalo religijnego ducha Filipin. Ani zachowania wobec innych. Od Mindanao po Luzon.
  Manili nie znam i nigdy sie tam nie wybieram. Za duzo jankesow. Zreszta Amerykanie strasznie zbombardowali Manile i wprowadzili tam zbyt wiele swoich „biznesow’ i zwyczajow. Teraz Duterte i narod wypowiedzial im wojne. Zobaczymy czy cos sie zmieni za Trumpa, ktory ma w Manili wiezowce.

  Prawde mowiac, nie wiem gdzie jeszcze na swiecie mozna sobie poplywac z rekinami w naturalnym srodowisku: (Cebu- to wyspa w Visayas -Filipiny- niechcaco odkryta przez Magellana w 1521 roku, ktory szukal drogi do Chin.)

  CEBU WHALE SHARKS & WATERFALLS – YouTube

  PS
  Wszystkich moherow razem z Rydzykiem i stacja Trwam chetnie wyslalbym na Filipiny na przeszkolenie jak powinien zachowywac sie katolik wobec innych katolikow i innych chrzescijan. I wogole wobec calkiem nieznajomych, ktorzy chwilowo znalezli sie w klopocie.

 34. Bobolanin said

  Prawda o Piłsudkim, tego nie zobaczysz w RM i Naszym Dziennikuhttps://m.youtube.com/watch?v=wdT5L-9yxN0

 35. Bobolanin said

 36. Boydar said

  Nawrócili się… Na CO? Na żydo-katolicyzm. Już lepiej być uczciwym niewierzącym. Admin

  To straszne, co Pan Gajowy napisał. Ale za późno już dzisiaj; jutro postaram się coś wysmerfować, tak tego nie zostawię 🙂

 37. Boydar said

  Może teraz uda mi się coś napisać.

  Obserwuję procesy „nawracania się” Żydów i nie tylko, jakie mają miejsce w Polsce. Zapewne i na świecie, choć nie sprawdzałem. Rzecz ma się tak, że oni się faktycznie niby nawracają. Zachowują się po takim nawróceniu zupełnie jak chrześcijanie. Można zaobserwować też kiełkowanie pojęcia sumienia. Rzadko ale można. Być może nawet coraz częściej, jednak trudno odróżnić dobrze pojęty interes (wedle mojego rozumienia, najlepszym interesem jest przestrzeganie dziesięciu przykazań) od bezinteresownego poczucia życzliwości i współczucia drugiemu.

  Jeszcze trochę (kilkanaście lat, może dłużej) zewnętrzna moralność społeczeństwa wyglądać będzie zupełnie poprawnie. Przestaną socjalistycznie kraść (kazionne, to wolno), kraść zwyczajnie (po co, jeśli jest za co żyć), czynić bezinteresownie zło sąsiadowi (dobry sąsiad to wyższa wartość naszej parceli czy posesji), skrobać się na potęgę (po ustaniu sztucznych problemów z odchowaniem dzieci nie będzie to już jedynym dostrzegalnym wyjściem) i tak dalej i dalej. Będą chodzić do kościoła, uczciwie się spowiadać i przyjmować Komunię. Tak będzie; bo tak zaplanowano.

  I nic w tym wszystkim złego nie ma. Za wyjątkiem jednego małego „ale”. Oni wszyscy będą chcieli być tutaj. Bo tu jest ciepło i miło. I to jest właśnie przerażające. Owo „tutaj”. Bo tam gdzie są oni tam nie ma miejsca na my. Można się nauczyć chrześcijaństwa, można. Uczyli tego Apostołowie, uczył i sam Chrystus. A więc nie można się temu przeciwstawiać.

  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Jeżeli uznajemy tą modlitwę, to tym bardziej nie. I co ? Się qurwa pytam, i co ? Z nami ?

 38. Yah said

  Panie Boydar z nami ….. z nami będzie dobrze jeśli w sercach naszych jest taj jak Pan Bóg sobie życzy. On już nam daje znaki, a jak mało to po łbie i d…ie, żeby w tych sercach było tak jak trzeba. No chyba w tym względzie mam rację ?

  Problem tkwi w tym, że to nie nawrócenie, a taki deal z Panem Bogiem ( oni naprawdę myślą, że interesy można robić z każdym , nawet z Panem Bogiem) przypomina to trochę, ta pascalowska „opłacalność” wiary w Boga.

  Zdiagnozował Pan to wszystko bardzo ładnie, a najważniejsze jest to : „Oni wszyscy będą chcieli być tutaj. Bo tu jest ciepło i miło.”.

  Bo to wszystko robione jest tylko i wyłącznie dla doczesności, nie dla Chrystusa, nie dla bliźniego tylko dla ….. siebie i swojej rodziny. To że to sie Panu Bogu nie podoba to oczywiste bo w kółko dostają po łbie i to mocno. To , że podoba się to szatanowi to tez jest oczywiste bo powodzenia materialnego nie można nie zauważyć ale ….. za powodzenie materialne trzeba kiedyś zapłacić. Po śmierci swoja drogą, a przed śmiercią swoja droga. Oczy i twarz to obraz duszy. popatrz Pan na twarze tych wszystkich, którzy osiągnęli „sukces” tu na ziemi. I co Pan widzi ? Wywalają miliony na operacje, liftingi a wyglądają jak imperator Palpatine jak przeszedł na ciemna stronę mocy.

  Twarze ludzi stojących po stronie Chrystusa ( ale naprawdę, a nie na pokaz) pod koniec życia emanują ciepłem, spokojem, radością w końcu …. dla nich życie dopiero się zaczyna.

  A modlić za wiarołomnych się trzeba, bo to miłosierne i TYLKO modlić sie, a nie wchodzić w związki , współpracę i inne konszachty, które dla naszych dusz tylko źle skończyć się mogą.

  Dziekuje Panie Szanowny za inspirację i zostawmy robotę Panu Bogu, a my dłubmy dla naszego chleba powszedniego

 39. Joe said

  Panie Boydar…Nie wolno nam z nimi walczyc fizycznie…ale Ojciec dal nam cala mase narzedzi.Totalna obojetnosc na umizgi i propozycje.Bron Boze dialogi i biznesy.Nawet POzdrowienia MINIMALNE…Mam ich za sasiadow od 28 lat.On z Wroclawia wychowany w Izraelu,ona z Istambulu wychowana w Izraelu.W Stanach sa od 30 lat…Moge na ten temat ksiazke napisac.POzdr.

Sorry, the comment form is closed at this time.