Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Poroszenko doskonale wie, że utrata Krymu jest bezpowrotna”

Posted by Marucha w dniu 2017-01-27 (piątek)

Zdaniem rosyjskiego senatora Aleksieja Puszkowa, prośba ukraińskiego lidera Petra Poroszenki skierowana do przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga o pomoc w odzyskaniu Krymu ma na celu stworzenie iluzji, że dany temat jest wciąż żywy.

Jak czytamy w komunikacie służby prasowej ukraińskiego prezydenta, Poroszenko i Xi Jinping rozmawiali na marginesie forum w Davos. Ukraiński lider wyraził wówczas nadzieję, że Chiny będą sprzyjać pokojowemu uregulowaniu konfliktu w Donbasie i przywróceniu integralności terytorialnej Ukrainy.

„Poroszenko doskonale rozumie, że nie dojdzie do „reintegracji” Krymu. I cały ten pomysł, dziwaczna prośba skierowana do szefa ChRL służy czemuś innemu – stworzeniu iluzji, że ten temat jest wciąż żywy” – napisał Puszkow na swoim blogu na Twitterze.

https://pl.sputniknews.com

Jedna odpowiedź to “„Poroszenko doskonale wie, że utrata Krymu jest bezpowrotna””

  1. Halszka said

    Poroszenko „ma na celu stworzenie iluzji, że dany temat jest wciąż żywy”. Chyba jednak nie o iluzje tu chodzi. Raczej Poroszenko obawia się, że dla Trumpa i jego rządu sprawa Krymu i Ukrainy odejdzie w siną dal, a przecież to z podsycania tego konfliktu żyją obecne władze Ukrainy. Dlatego Poroszenko próbuje szturchnąć Trumpa: Uważaj, bo jak wy nam nie pomożecie, to może znajdzie się się inne mocarstwo chętne do przyjścia nam z pomocą: Chiny…

Sorry, the comment form is closed at this time.