Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy nie za dużo poufałości?

Posted by Marucha w dniu 2017-01-28 (sobota)

W jaki sposób można ośmieszyć durnia? Najlepszy sposób, to nic nie robić, tylko mu nie przeszkadzać, a niechybnie się ośmieszy. Znakomitą ilustracją skuteczności tej metody jest list otwarty, jaki w postaci felietonu napisała pani red. Paulina Młynarska do Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, Melanii Trump.

Zwraca uwagę poufałość, z jaką pani Młynarska zwraca się do adresatki swego listu. Zakładając, że pani Trump ten felieton przeczyta, to trudno powiedzieć, jak zareaguje na te poufałości.

Myślę, że pobłażliwie, chociaż nie można wykluczyć irytacji, jak to miało miejsce w przypadku Franciszka Fiszera. Zaproszony na obiad podczas którego pani domu zanadto posunęła się w bezpośredniości, wybuchnął: „Paulino! Czy nie za dużo poufałości, jak na tę rozgotowaną cielęcinę?”

Ale poufałość, to jedno, a sposób, w jaki pani Młynarska chłoszcze panią Trump, to druga sprawa. Gdyby pani Młynarska miała inną przeszłość, niż ma, to krytyka ta byłaby bardziej zrozumiała. Niestety tak nie jest; pani Paulina Młynarska ma za sobą co najmniej cztery nieudane związki, więc mamy dwie możliwości; albo dobierała sobie na partnerów jakichś palantów – ale to znaczy, że nie zna się na ludziach, albo partnerzy byli w porządku, tylko coś złego jest z panią Pauliną Młynarską. Tak czy owak, byłoby lepiej, gdyby w ocenie pani Melanii Trump zachowała więcej pokory, a mniej tupetu.

Wreszcie chciałbym przypomnieć pani Paulinie Młynarskiej scenę z „Potopu”, kiedy pan Zagłoba, obrany wcześniej regimentarzem, przekazuje obowiązki przybyłemu właśnie hetmanowi Sapieże. Pan Zagłoba zdaje hetmanowi relację ze swoich czynności, między innymi – z korespondencji, jaką prowadził. Hetmana ta relacja zaczęła chyba trochę nudzić, więc nie bez złośliwości zapytał pana Zagłobę, czy nie korespondował również z cesarzem niemieckim.

Dotknięty do żywego tą uwagą pan Zagłoba odparł, że „z takim potentatem nie korespondował”, żeby nie powiedziano o nim: „jakaś głowa kiepska – musi być z Witebska!”

Być może, że pani Młynarska nie czytała „Potopu”, a jeśli nawet – to chyba nie zapamiętała tej sceny, bo w przeciwnym razie może by nie napisała takiego felietonu. Nikt jej także w tym nie przeszkodził – ciekawe, czy przez szacunek dla jej autorytetu, czy przez przeoczenie, czy może jednak specjalnie – żeby sama się ośmieszyła.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

 

Komentarze 52 to “Czy nie za dużo poufałości?”

 1. Marucha said

  Zdaje się, że oryginalny list Pauliny Młynarskiej zniknął z sieci.
  Tu streszczenie:
  http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,21293807,paulina-mlynarska-napisala-list-do-melanie-trump-wyladowalas.html

 2. Harnaś said

  Paulina Młynarska dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, pisarka, podróżniczka

  Jak długo już w tym tkwisz? Dlaczego nie potrafisz powiedzieć: „dość”? Czego się boisz? Skutkiem jakich życiowych błędów wylądowałaś u boku tego przemocowego pajaca, który rechocze, że może mieć każdą i każdą złapać za ci*kę, kiedy tylko zechce?
  Udostępnij
  6871
  Skomentuj
  Komentarze
  1727

  Cześć Melania!

  Niezwykle ważna uroczystość. Wystroiłaś się, chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie. Ludzie patrzą. Ludzie gadają. Czujesz się może trochę niepewnie, ale wiesz, że nie możesz zawieść, bo będzie dym. To ma być JEGO święto. Uśmiechasz się czule, starasz się MU przypodobać, ale w jednym mgnieniu oka, jednym słowem, może tylko spojrzeniem, on „usadza” Cię. Wiesz, że będzie źle, kiedy zostaniecie sami. Znasz ten schemat. Już on Cię urządzi.

  Nie liczysz na męskie ramię, uśmiech, puszczenie przodem. Nie z nim te numery. Nie jego styl. Jak długo już w tym tkwisz? Dlaczego nie potrafisz powiedzieć: „dość”? Czego się boisz? Skutkiem jakich życiowych błędów wylądowałaś u boku tego przemocowego pajaca, który rechocze, że może mieć każdą i każdą złapać za ci*kę, kiedy tylko zechce? Ludzie patrzą i myślą: taka piękna kobieta, a związała się ze starym bogatym satyrem. Zrobiła to dla pieniędzy! Dziwka! Wiadomo. I jeszcze są jakieś zdjęcia, z czasów, kiedy sądziłaś, że to fajnie i światowo pozować dla pism erotycznych, grać ciałem. Może wierzyłaś wtedy, że to wszystko, co masz? Teraz Ci nie odpuszczą, jakkolwiek nie postąpisz, media zrobią z ciebie mielonkę.

  Dziś sceny z zaprzysiężenia twojego męża na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki analizuje cały świat. Pochylają się nad nimi psychologowie. Plotkarze i plotkary rozbierają twoją duszę na części. Tak robi się każdej kobiecie, po której widać, że jest nieszczęśliwa. Jesteś sama sobie winna. Winna. Wszak nikt Cię nie zmuszał!

  Jest taki kraj, gdzieś daleko, lecz blisko twojej starej ojczyzny. Pewnie bez trudu zrozumiałabyś się z jego mieszkańcami w swoim ojczystym słoweńskim języku. Tam także patrzą na Ciebie, a twoje smutne oczy migają na komputerach pośród innych wieści, o innych kobietach. O kobietach, którym w owym kraju właśnie zamknięto poradnię dla ofiar przemocy domowej, także tej ekonomicznej, której tak często ulegają kobiety takie, jak Ty. O kobietach, które uwierzyły, że silny bogaty mężczyzna to dobry sposób na zapewnienie sobie wygodnego życia. I o tych straszliwie biednych, które nie mają dokąd uciec, i tych zwyczajnie średnich, które dostają w zęby na kolację albo słyszą, że się je zniszczy, jeśli tylko zaprotestują, albo zechcą się wyprowadzić od tyrana.

  W tym kraju dużo się pisze o odbieraniu kobietom tych samych praw, które twój facet jednym podpisem załatwił, likwidując finansowanie programu świadomego planowania rodziny, ponieważ dawał on dostęp do bezpłatnej aborcji tym, które nie są w stanie zdecydować się na macierzyństwo. Chociaż to nie aborcja jest tutaj głównym tematem. Tu chodzi o edukację, o antykoncepcję i wsparcie, by do aborcji dochodzić nie musiało. Tu chodzi o setki tysięcy pojedynczych kobiecych i dziewczyńskich dramatów. Ten, który łapie za ci*kę, kiedy tylko zechce, nie stawia sobie trudnych pytań. Po co? Przecież to nie jego ci*ka. He, he. Nie jego rzecz.

  Kobiety z tego kraju mają ciekawy kłopot. U nich alimenciarze to wręcz elita narodu. U nich się likwiduje standardy opieki okołoporodowej i zasądza najśmieszniejsze wyroki za gwałt w całym zachodnim świecie. Okropne to i przykre, wolą więc zamiast myśleć, wrócić do Ciebie. Do twojej drogiej błękitnej sukienki i twoich smutnych oczu, kiedy otyły blondas, twój mąż, czyni Ci kolejny afront na oczach całego świata. I chce Ciebie zmieszać z błotem. Żeś sama sobie winna, że poleciałaś na kasę! To masz! A masz! Jemu wybaczają, bo facet i ma władzę. Tobie nie odpuszczą. Nie mają dla Ciebie współczucia, ponieważ go nie mają dla siebie. Polskie Melanie, sąd kobiet nad kobietami. Hejterki z własnej niewoli, którym łatwiej nienawidzić Ciebie niż siebie. Trzymaj się Mela. Daj znać, kiedy powiesz sobie dość. Jest kilka dziewczyn na świecie i w Polsce, które Cię nie osądzą.
  Udostępnij
  6871
  Źródło: Onet
  Data utworzenia: 25 stycznia 2017 10:19, data ostatniej zmiany: 25 stycznia 2017 10:19

 3. RomanK said

  Ha …. droga Paulino. Ja wiem to niezmiernie frustujace, ze taki moze zlapac za kazda…a zlapal Melanie…
  Czujesz sie odrzucona???

 4. Do tej zboczonej, brzydkiej żydowicy napisałem wiadomość na pocztę. Oczywiście odpowiedź nie nadeszła do tej pory.

 5. A tak z innej beczki: pan Michalkiewicz był na otwarciu nowej księgarni Te Deum:
  https://news.fsspx.pl/2017/01/nowa-ksiegarnia-te-deum/

 6. wiosna said

  Wybujale ego i zazdrosc Pauliny antypatycznej to zly doradca, ze oto z Polski posunela sie taka osobka za daleko w swej
  frustracji, za to,ze jej sie nic nie udalo w zyciu, ze
  zawiodla sie na tylu mezczyznach, i leje sie zolc
  na Bogu ducha winna modelke, ktora przewyzszyla swa slawa pierwszej damy poteznego panstwa ja, taka ‚slawna ze slawnego rodu Mlynarskich Pauline’ .

 7. NICK said

 8. Maciuś said

  Pani Paulina to feministka, jak widać i słychać, jest bardzo… zazdrosna.
  Nie wiem czy pani Melanie jest nieszczęśliwa.
  Raczej będzie u boku Trump’a do końca jego dni.

 9. NICK said

  Podobnie jak łajno będzie Nam wisieć. U dooopy.

 10. Maciuś said

  Dokładnie szanowny Panie NICKu.

 11. NICK said

  Prosty, raczej.

 12. Lovshak Ruskij Agient said

  And whoo the fuck is paulina mlynarska who defack is snooop dog or madonna or robert de niro……. who cares for thise piece of liberal pro abortion shit…….

 13. NICK said

  Piszcie.
  Mądrze.
  Dobranoc.

 14. Maciuś said

  Dobranoc drogi Panie NICKu.

 15. NC said

  Paulina – sfrustrowane beztalencie utrzymujace się przy życiu z nazwiska ojca, 4 kolejnych meżów, alimentów na dzieci i „rólek” w filmach porno czyli nikt. Z listu widać, jaki są realia tego światka „artystycznego”, w którym Paulinie przyszło wegetować.Ale co jej odbiło, by pisać do Pierwszej Damy USA tego doprawdy nie wiem.

 16. genetyk amator said

  Czy ktos móglby mi wskazac wartosci zawarte w tworczosci literackiej pana Mlynarskiego?
  No, bo skoro pan Wojtek spieprzyl dwa egzemplarze na planie fizycznym, to i moze w sferze duchowej jest przereklamowany?

 17. Marucha said

  Chciałem coś napisać od siebie o tej niezbyt atrakcyjnej kobiecie… mówiło się kiedyś o takich, że „wyżej sra, niż dupę ma”…
  Ale inni już to zrobili.

 18. cedric said

  Tekst dla prawników.

 19. cedric said

  http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/mynarski-idzie-po-rozwod_60959.html

 20. Adam Ryglowski said

  Tekst – i podpowiedzi – są , bo są
  Ale ad 7 ) Nick,u
  re – play ( bis ) poproszę
  ….
  .
  bo o córci Wojciecha .. szkoda słów
  ….
  z a m i l cz e ć to to
  -__-

 21. Zbyszko said

  Wyjątkowy tupet i chamstwo. Mam nadzieję, że Pani Tramp a raczej jej służba spuści to piśmidło świadczące o jego autorce, tam gdzie jego miejsce, czyli do kloaki

 22. Zenon said

  Ojcu chyba wstyd za te wulgarne wydaliny córki… Wyjątkowo tępa lewaczka…

 23. AniaK said

  Ja się zastanawiam po ilu kieliszkach pani Paulina spłodziła ten list. Na trzeźwo na pewno nie mogła tego napisać.

  Piłeś? Nie pisz.
  Admin

 24. wanderer said

  Zal jej d.pe sciska – i tyle.

 25. snag said

  Ojciec porzadny, matka porzadna a corka …

 26. u.s.m. said

  Okiem J.Woods’a http://twitter.com/realjameswoods

 27. watazka said

  Ja rozumiem, ze w obecnej, wyzwolonej spod sowieckiego buta Polsce , kultura spadla ponizej zera.

  Ale nic mnie tak nie drzazni, jak perfidna hipokryzja roznych „zatroskanych” nielotow, ktorzy sie maja za instruktorow od latania. .
  Glupota i klamstwo nie sprawdzily sie w naprawianiu swiata.
  Ani falszywa poboznosc i kretynska hipokryzja.
  No i te medialne klamstwa.

  My nie wiemy, czy Trump zakazuje aborcji czy jest poboznym i czy w ogole go temat obchodzi.

  Trump zakazal wydawania pieniedzy na aborcje dokonywane na obcych obywatelkach POZA terenem USA.
  Okazuje sie, ze istnieja rozne i dosc liczne ciekawe biznesy na swiecie – pewnie wszystkie dobroczynne- ktore usuwaja ciaze za pieniedze podatnika amerykanskiego.

  Ja nie znam szczegolow i malo mnie obchodzi, kto i komu z USA ‚urzadza’ zycie za pomoca skrobanek..

  Ale pani Paulina przeleciala przez bande.

  Jest jeszcze jedna, moja ulubiona scena ze Szwejka.
  Pijany do nieprzytomnosci feldkurat Katz wykrzykuje, ze to on wiernym na Ziemi zastepuje Pana Boga i Najswietsza Panienke. I konczy swoje pijackie kazanie:
  „Watykan sie mna interesuje!”

  Pani Paulina powinna uwazac. Pierwsza dama USA juz oskarzyla oficjalnie amerykanskie media, ktore opowiadaly, czym trudnila sie pani Melania zanim wyszla zamaz. Zdaje sie, ze chodzi o niekoniecznie drobna sume.

  ——
  Myślę, że p. Paulina Młynarska to za małe gówno, żeby Trumpowie w ogóle zwrócili na nią uwagę.
  Admin

 28. Miet said

  Widać wyraźnie, że wszystkie feminazistki kierują się jedynie zazdrością.
  Trump złapal za ci..ę nie jedną ale nie ją i w tym cały ambaras.:-)))
  Poczekajcie dziewuchy może i was ktoś zlapie – nigdy nic nie wiadomo:-))).

 29. Centuria said

  Pierwsze małżeństwo może byc pomyłka. Może i drugie sie taką okazać… Ale po czwartym to już jest oczywiste, że to z Pauliną coś jest nie tak.

  A tak nawiasem mówiąc, jako kobieta, do dziś mam niesmak po tym pochodzie różowych p***d, mam niesmak. Przebrały baby sie za waginy i protestują, bo są traktowane jako symbole seksualne. Walczą o prawa! A ja się pytam jakie prawa? Mają prawo do pracowania lub nie pracowania, kiedy im sie nie chce. Mogą głosować. Moga chodzi do szkól. Moga mieć dzieci albo ich nie mieć. Mogą wykonywać każdy zawód. Mogą wyjść za mąż i nikt im nie wybiera męża.

  Pani Paulina wykonuje pracę, do której nie ma kwalifikacji, skoro jest po podstawówce, Ma prawo wychodzić za mąż i rozwodzić się. Ma prawę otwierać japę, nawet jeśli z tej japy wylewa sie jedynia głupota. Krytykuje Melanię za zdjęcia, a sama grała w serialu erotycznym.

 30. RomanK said

  Moze ktorys- kto blizej pdrzuci pani Pulinie..neich se poczyta…o tym Jak Pani Trump wygrywa wl;asnei pro es w Anglii..
  http://www.politico.com/story/2017/01/melania-trump-libel-suit-blogger-234263

 31. EyWey said

  Czy nie za dużo poufałości ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=6UbR_uWchAM

  .https://www.youtube.com/watch?v=pou3ZEE74qI

  Sami Swoi aszke nazi i sefardy ?

  WP

 32. Siggi said

  Grała w porno i duszno?
  A ma ktoś linck do tego filmiku?My by popatrzyli,ocenili,wydali fachową ekspertyzę.
  Chyba jest na YouTubu?

 33. stary zbereznik said

  Ogladanie pornografii z Paulinka w roli glownej?!
  A co bedzie z nasza chucia jak jednak kamera najedzie na twarz?

 34. Centuria said

  Re 31: A grała. Jest to zwany „serial erotyczny” (1986-1990) Różowa Seria (Série rose), nakręcony we Francji. Jest nawet wymieniona w obsadzie jako „markiza” Bardzo niewiele jest informacji na temat tego serialu:

  http://www.imdb.com/title/tt0131187/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

 35. Przemko said

  niepotrzebny rozgłos przydawany chazarskiej bliadzi.

 36. NICK said

  Żaden „drogi”. (14). Pan wybaczy. Ja to sobie TU.
  U Gospodarza. Piszę. Bezinteresownie. Nie interesują mnie jakiekolwiek reakcje. Niech tak zostanie. Szacunek. I, bez obrazy.

  Adamie, Panie.
  Ja tam nie wiem. Skąd.
  Młynarski? Zrobił błąd?
  Nie. Nie zrobił. Dobrze chciał.

  Paula czyni zbyt dużo złego. Od dawna.

  Celebrytka/frytka.
  Usmażona.

 37. Lara said

  Swoją drogą, Melania pięknie prezentowała się na tych wszystkich uroczystościach zaprzysiężenia itd. Podziwiam gust, bardzo dobry styl. Bo to tak prosto z zasobnego portfela nie wynika. To coś się ma, albo i nie. 🙂

  No i brawo dla Trumpa za ścięcie jednym ruchem funduszy federalnych na ruchy proaborcyjne.

 38. Boydar said

  „niepotrzebny rozgłos przydawany chazarskiej bliadzi”

  Bardzo słuszne spostrzeżenie Pana Przemko (35). Aż się dziwię imiennikowi (4).

 39. kail1410 said

  Dla ciekawskich (sam zresztą ciekaw byłem :D), od 11 minuty możemy podziwiać „talent” drogiej Pauliny.
  http://www.xvideos.com/video10046165/serie_rose_12-_le_demi_mariage_ou_le_triomphe_de_la_vertue

 40. Alina said

  Nie rozumiem dlaczego Admin tą idiotką – Młynarską, ponoć nawet bez matury – zaśmieca swoją Gajówkę i traci nasz życiowy czas?

 41. Peryskop said

  A propos – Paulina, zresztą Agata też… i cały patogenny układ rodzinny, wzwody, rozwody…

  Przeciętny użytkownik mediów nie zdaje sobie sprawy jak destrukcyjne stresy szarpią zdrowie „gwiazdom” podziwianym za talent, urok, wdzięk, błyskotliwość, humor i klejony uśmiech.

  Wojciech M. (75) onegdaj wzięty tekściarz i wirtuoz mikrofonu :
  – od wieku 30+ cierpiący na psychozę maniakalno-depresyjną (wg GNM „konstelacja schizofreniczna” – NIE tożsama ze schizofrenią – gdy w obu półkulach mózgu występują Ogniska Hamera tj. pozostałości po przeżytych psycho – bio – konfliktach);
  – w 2015 zabieg na sercu (wg GNM tło : rewir);
  – w grudniu 2016 udar (wg GNM tło : „utrata twarzy” /
  „być zrobionym na wariata”);
  – w styczniu 2017 umieszczony przez dzieci w domu opieki.

  Według Germańskiej Nowej Medycyny GH dr Hamera wszystkie nasze psycho- bio- konflikty odczuwane są SUBIEKTYWNIE, w szerokim znaczeniu – także symbolicznym, i mogą być patogenne u osób podatnych.

  Czy ma ktoś jeszcze wątpliwości co do wielkiej wartości odkryć dr n. med. mgr teologii Ryke Geerda Hamera ?
  ===

  Czy te ciągnięte uszy mogą kłamać ?
  Albo nos ? Wydatna dominancka broda ?

  Czy gdyby Anitka znała GNM, to chciałaby publicznie obnosić się ze swymi bolączkami natury matrymonialnej ?

  Anita Anna Lipnicka, born June 13, 1975 (age 41), Piotrków Trybunalski. Tytuły jej piosenek korespondują z jej karierą oraz … z chorobą.
  ===

  wrzesień 2015 ► Kilka miesięcy temu Anita Lipnicka przyznała, że walczy z guzem ślinianki przyusznej, który spowodował paraliż jej twarzy. – Byłam zdiagnozowana trzy lata temu [2012], za uchem, mam jeszcze bliznę – przyznała gwiazda. – Zrobiono mi biopsję, czekałam na wynik i werdykt, czy to jest nowotwór złośliwy czy łagodny. W takich sytuacjach, kiedy nie jestem w stanie nic z tym zrobić, kompletnie się poddaję i myślę: cokolwiek będzie, widocznie tak ma być. Nowotwór nie był złośliwy i wszystko skończyło się dobrze. Gwiazda opowiedziała w magazynie „Viva!” o tym, co przeszła w tym trudnym czasie i wyznała, że w związku z chorobą nie miała egzystencjalnych przemyśleń…
  http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,19311901,anita-lipnicka-szczerze-o-chorobie-jestem-gotowa-odejsc-w-kazdej.html
  ===

  Według GNM nowotwór ślinianki podżuchwowej lub przyusznej ma postać guza, będącego pozostałością po przebytym procesie gruźliczym w fazie zdrowienia raka tego gruczołu. Przyczyną jest odczuwany subiektywnie psycho- bio- konflikt o treści : „nie móc pozbyć się kęsa” (lewa strona), albo „nie móc zdobyć kęsa” (prawa strona). A „kęs” to jest wszystko – z rzeczy materialnych i niematerialnych – na czym danej osobie zależy, albo czego nie chce i chciałaby się tego pozbyć. Konfliktom z „kęsem” często towarzyszy odczucie złości.

  Czy ma tu sens dochodzenie z guzem ślinianki po której stronie „walczyła” Anita, uchodząca jako piosenkarka, autorka, wokalistka, modelka, artystka, członkini AF, gwiazda ?

  OTO krótka historia choroby AAL-G :

  W 2002 roku Anita nawiązała współpracę z Johnem Porterem (1950-), Walijczykiem – piosenkarzem i kompozytorem mieszkającym w Polsce od 1976 – od 2003 nie tylko muzyczną.

  Ich pierwszy wspólny album „Indecent Songs”(Nieprzyzwoite piosenki) nagrany w Londynie, ukazał się w 2003, spotkał się z gorącym przyjęciem i pokrył się platyną, a singel z tego albumu „Bones of Love” też został przebojem.
  Jesienią 2005 wydany został drugi album duetu „Inside Story”, który powtórzył sukces poprzedniej płyty. 23.02.2006 w nieformalnego związku na świat przyszła ich córka Pola.
  W 2008 Anita i John wydali ostatnią wspólną płytę „Goodbye” – uzyskała ona status złotej płyty.
  Jesienią 2009 odbyła się premiera pierwszego od 9 lat solowego albumu Lipnickiej „Hard Land of Wonder”. Jesienią 2013 ukazała się polskojęzyczna płyta artystki „Vena Amoris” z promującą piosenką „Hen, hen”. Jesienią 2015 zaiskrzyło jej z grafikiem i producentem muzycznym z Anglii.

  4.01.2016 – John Porter po 12 latach nieformalnego związku z Lipnicką i po rozstaniu przeszedł załamanie. Z dołka wyciągnęli go Nergal Behemoth i jego towarzyszka Alicja Domańska, artystka malarka. John i Anita nadal wspólnie wychowują razem 9-letnią córkę Polę. Alicja maluje z Johnem. Pola ma wszelkie dane, aby zostać artystką, jeśli…

  12.01.2016 – Anita Lipnicka (41 l.) jest wielką nieobecną jubileuszowej trasy koncertowej zespołu Varius Manx, z którym w latach 90. odnosiła ogromne sukcesy. Piosenkarka odmówiła byłym kolegom. Nie skusiły jej nawet wielkie pieniądze! Trudno się jednak dziwić, bo sama nie narzeka przecież na finanse. Jak udało się ustalić Faktowi, w 2015 r. zarobiła około 400 tysięcy złotych! Lipnicka zagrała 22 koncerty, a za każdy dostała średnio prawie 20 tysięcy złotych. Nie dziwi więc, że zamiast wracać do przeszłości, wciąż stawia na karierę solową. Co prawda Anita Lipnicka ostatni raz zaprezentowała premierowy materiał muzyczny w 2013 roku, ale ma na koncie tyle przebojów, że fani wciąż chętnie chodzą, by posłuchać jej występów. To z pewnością dobra wiadomość dla Lipnickiej, która w ostatnich miesiącach zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi.
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/anita-lipnicka-zarobila-fortune-na-koncertach/eqz70ze

  24.06.2016 – Przez ostatni rok darli ze sobą koty. Dziś to już przeszłość. Piosenkarka ze względu na córkę znalazła znowu wspólny język z Johnem Porterem. Dzięki temu zaśpiewa z nim na nowej trasie. – Od tygodni Anita szykuje się do swojej jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 20-lecia kariery. Startuje już jesienią. Anita zaśpiewa nawet z Johnem! – zdradza nam brat piosenkarki, Arkadiusz Lipnicki. Wygląda więc na to, że gwiazda wybaczyła Porterowi, że rok temu porzucił ją, gdy walczyła z guzem ślinianki przyusznej. Dziś gwiazda jest już zdrowa i z dystansem patrzy na przeszłość.
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/anita-lipnicka-zaspiewa-z-johnem-porterem-na-nowej-trasie/dy5smx4

  Piosenkarka dumnie ogłosiła na okładce magazynu Olivia : Właśnie [13.09.2016] wyszłam za mąż po raz pierwszy w życiu. Jestem bardzo szczęśliwa. Od dziś nazywam się Anita Gray. Bardzo zakochana w nowym mężu Marku Gray’u, Anita wzięła z nim swój pierwszy ślub w romantycznej ceremonii na plaży na greckiej wyspie Hydra ! Mark stworzył jej teledysk do nowego singla „Ptasiek”. Nadają na tych samych falach, bo oboje są bardzo romantyczni i uduchowieni.
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/anita-lipnicka-wyszla-za-maz-teraz-nazywa-sie-gray/qkjzvk9
  http://www.plotek.pl/plotek/7,78649,20744711,anita-lipnicka-wziela-slub-tego-nie-spodziewal-sie-nikt-da.html

  12.11.2016 – Anita Lipnicka (41 l.) jest właśnie w trasie koncertowej „Na osi czasu”, podczas której wykonuje przeboje z całej swojej kariery. Niestety powrót do śpiewania dawnych hitów okazał się dla wokalistki bardzo wymagający. Wokalistka nie spodziewała się, że występy będą kosztowały ją tak wiele wysiłku…
  – Gdy zaczynała karierę w pierwszej połowie lat 90., Anita miała inną barwę głosu – lżejszą i bardziej świeżą. Dziś już nie potrafi starych piosenek śpiewać tak samo, jak kiedyś. Musiała nawet na nowo zaaranżować niektóre utwory – mówi Faktowi informator.
  Dziś wokal Anity Lipnickiej jest dojrzalszy i wciąż może zachwycać. Ale gwiazda ma sobie ponoć za złe, że zaniedbała trening strun głosowych. – Żałuje, że przez lata nie chodziła na lekcje śpiewu. Po smutnym spostrzeżeniu z trasy koncertowej postanowiła, że musi nadrobić stracony czas i przed nagraniem nowego materiału będzie szkolić głos – dodaje nasze źródło.
  Przypomnijmy, że Anita Lipnicka jest także w trakcie promowania swojego najnowszego singla „Ptasiek”. Teledysk do utworu osiągnął blisko milion odtworzeń w 3 miesiące od premiery.
  Przed artystką koncerty w Szczecinie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. BP, RF
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/anita-lipnicka-stracila-glos-z-dawnych-lat/ksetthz

  14.12.2016 – Choć po rozstaniu ich stosunki nie były przez jakiś czas najlepsze, dziś przyjaźnią się. Co więcej – John Porter (66 l.) zapewnia Fakt, że polubił nawet nowego męża Anity ! W końcu od jakiegoś czasu musi razem z nimi wychowywać ukochaną córkę, którą ma z piosenkarką – 10-letnią Polę.
  – Jej mąż to sympatyczny facet i absolutnie nie mam problemu z ich związkiem – mówi Faktowi Porter. Muzyk był z Anitą 11 lat. Para kochała się na zabój, zapozowali nawet nago na jednej z okładek, otwarcie mówili o swej miłości i fascynacji. Z tego właśnie powodu nowy mąż piosenkarki – Mark Gray początkowo był zazdrosny o walijskiego muzyka. W końcu jednak panowie znaleźli wspólny język i dziś się przyjaźnią. Mimo to Porter raczej nie będzie już pracował z byłą ukochaną. – Grać z Anitą zawsze było super. Jednak to już mało prawdopodobne, że wystąpimy jeszcze kiedyś. Każdy z nas ma już swoją osobną drogę w życiu prywatnym i artystycznym – dodał.
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/john-porter-o-marku-grayu/ekx20ds

  Wygląda na to, że Anitę Lipnicką (41 l.) łączy z byłym ukochanym coraz mniej. Jak dowiedział się Fakt, pod wpływem nowego męża gwiazda nie chce już przyjaźnić się z Johnem Porterem (66 l.). Mimo rozstania, które miało miejsce rok temu, piosenkarka zamierzała występować z muzykiem podczas swojej trasy koncertowe.
  – Będzie kilka zaskakujących duetów. Anita zaśpiewa nawet z Johnem – mówił Faktowi w czerwcu jej brat, Arkadiusz Lipnicki…
  ===

  Nie zaśpiewa.
  Czy John Porter porzucił „biedną” Anitę w chorobie, czy raczej został przez nią wyrzucony – z serca i z domu ?

  Przesłanki wynikające z GNM przemawiają za drugą opcją.

 42. Marucha said

  Re 41
  Traktuję Nową Germańską Medycynę z dużą podejrzliwością i niedowiarstwem.
  Ale co ja tam wiem.

 43. Peryskop said

  Re 42
  To rozsądnie.
  Też tak zaczynałem 7 lat temu.

  Potem poznawałem kawałki i kręciłem głową na boki…

  Ale gdy zacząłem poznawać powiązania organ-objaw-tło
  i weryfikować na otoczeniu oraz na sobie – to mi mina rzedła !

  Obecnie jestem na trudnym etapie KONSOLIDACJI wiedzy.

  I pozwalam sobie na takie OTO polemiki i analizo-syntezy
  (Nemo to Nemo, a ŁGaja to trollka Myśląca Gaja + 100) :

  https://www.monitor-polski.pl/harald-kautz-vella-aresztowany-weze-tummo-i-kundalini-kreuja-matrix/comment-page-2/#comment-270581

  Peryskop 29 stycznia 2017 at 09:45
  Nemo, dzięki za podane argumenty i przykłady mroków ludzkiej psychiki u osobników psychopatycznych.

  To właśnie przez te cechy GNM jest całkowicie nieprzydatna dla tej kategorii osób, o czym wspomniałem w końcówce repliki do Jerzego Zięby, nazywając je :

  – osoby mocno zakłamane – że aż też wobec siebie.
  https://www.monitor-polski.pl/harald-kautz-vella-aresztowany-weze-tummo-i-kundalini-kreuja-matrix/comment-page-2/#comment-270408

  Tak więc step by step stopniowo możemy porządkować poszczególne zagadnienia np w nawiązaniu do sił sprawczych, tkwiących w naszej podświadomości, do czego nawiązałem m.in. w Szkopułach #4 i #5 :
  https://www.monitor-polski.pl/harald-kautz-vella-aresztowany-weze-tummo-i-kundalini-kreuja-matrix/comment-page-2/#comment-270539

  A ci, którzy nie potrafią skorzystać z GNM – w tym część lekarzy – wyśmiewają dr Hamera i jego odkrycia, a bardziej zdeterminowani wprost zwalczają wiedzę GNM.

  Oczywiście należy uwzględnić fakt, że część lekarzy zajmuje taką pozycję z powodów korporacyjnych, bo nie chcą stracić pracy i/lub autorytetu w swym środowisku.

  Udało mi się spotkać lekarkę, która zna zasady GNM i je stosuje skrycie z podanych wyżej względów, i ma dużą satysfakcję, bo potrafi skuteczniej diagnozować FAKTYCZNE PSYCHO-PRZYCZYNY chorób, a ponadto czasem udaje się jej nakłonić pacjentów do postępowania zgodnego z GNM bez powoływania się na dokonania Hamera !

  Natomiast wśród pozamedycznych wrogów GNM – oprócz osób zakłamanych ze skłonnościami psychopatycznymi – są też i zwykli ignoranci.

  I ta synergia też jest znamienna, bo dla psychopatii oraz dla ignorancji przecież cechami wspólnymi oprócz maskowanych komplexów jest … TUPET.

  A zależność ta daje narzędzie do detekcji co w kim vibruje,
  jeśli Hamerowi dokopuje 🙂

  Ł^Ga.ja nie jest tu jedyną „perełką” małoPolską…

  Jak oni się wkurzają gdy ich wymacamy bezdotykowo 🙂
  Tym większe dzięki za podstymulowanie asocjacji 😀 😀

  ============++++++++++=============

  Uprzedzam lojalnie Pana Maruchę, Boydarów, Wełnów, Yahów, Maćkow, NICKów, o.Salijów, Gregów, Listwów, Isiefisie itd itd, że my – znający GNM – wiemy SPOOOOOORO więcej nie tylko o nas samych, ale także o innych 🙂

  Bo mamy hamerowskiego bio-cyber-rentgena na podorędziu.

  ===

  Pozdrawiam Larę 🙂 😀
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/14/agresja-slowna-w-zwiazkach/#comment-646112

 44. NICK said

  Łaskawy Nasz Gospodarz. (42).
  I, skromny.

 45. NICK said

  Oczywiście Peryskopie. (43).

  Już kiedyś Pana zdiagnozowałem… .
  Opuść tą pokręconą rurkę POD powierzchnię wody.
  [tlenu szuka; w Gajówce; tupeciarz]

 46. Peryskop said

  Czemu półTradycyjny NICK kiepsko diagnozooje ?
  Bo na Nowym Testamencie jedynie bazooje 😀

  Zdiagnozowan :
  https://marucha.wordpress.com/2017/01/27/wolne-tematy-10-2017/#comment-648781

  A dlaczego nie taka trójka bez sternika ale z peryNessie ?

  ————————–
  Panie Peryskop, po jaką jasną cholerę wpuszcza Pan w dużych ilościach takie komentarze, jak np.powyższy?
  Co on komu daje?
  Jaką wiedzę przekazuje?
  Przecież to bełkot o niczym.
  Admin

 47. Lara said

  Re 46

  Uśmiech daje, Panie Gajowy. Uśmiech. 🙂

 48. Lara said

  Re 41

  Panie Peryskop,specjalnie te celebryckie różne wieści mnie nie obchodzą, ale z tego co Pan tu powynajdował, wynikają ciekawe rzeczy, spod blichtru różne dramaty wyzierają. Choćby ten Młynarski oddany przez swoje córki do domu opieki, w stanie jakim – półotępiennym? No właśnie.

  Nie zakonotowało mi się, że Anita już nie jest z Johnem. A szkoda. Bo miłości zawsze jakoś szkoda.

  Motyw Nowej Germańskiej Medycyny nawet ciut sama zresearchowałam. Dość ciekawy.

  Proszę dalej płynąć po przestworzach Internetu, podwodnie jak rozumiem. Pan pewnie zawija do wielu portów.
  Też pozdrawiam. 🙂

 49. Marucha said

  Re 47:
  To może być zabawne raz, dwa razy… ale jeśli dość długie i niemal beztreściowe komentarze zaczynają się mnożyć, to trochę diabli mnie biorą.

 50. Peryskop said

  Pani Laro, mnie też celebryckie wieści mało kręcą – aż trochę wstyd się przyznać, że dopiero w zeszłym tygodniu dowiedziałem się o istnieniu Anity Lipnickiej i jej Portera !

  Trochę dlatego, że sporo portów zagranicznych odwiedzałem…

  Ale ta sfera i polityka, to kopalnia przykładów na GNM, bo oni prowadzą życie niezdrowe, są znani i paparazzi wciąż ich śledzą – więc mam bogaty dość „świeży” materiał do analiz.

  Stay tuned…

  ===

  Jeśli diabli biorą Pana Maruchę tylko trochę, no to akurat,
  i proszę porównać wartość merytoryczną z wazeliniarzami…

  Ale ki czort wyrwał moją odpowiedź, że muszę repetować ?

  Mój „bełkot” ma jak zawsze wymowę oczywistą i racjonalną.

  Tu mianowicie jest kontr-diagnozą bełkotów NICKa #45 #44, który ma nawyk pieprzenia głupot bez zastanowienia.

  A po zwróceniu uwagi przez Admina – szantażuje odejściem.
  Jak na porządną kanalię przystało.

  Natomiast w głębszej warstwie – peryskopowej – zawarłem zarzut perwersyjnej bigoterii ListwaNICKa, choćby poprzez cyniczne i NIEJEDNOKROTNE (recydywa !) podszywanie się pod o. Salija, czy pruderia jak ostatnio w obronie rzekomo uwłaczanej godności Pana Yaha przez Pana Tamtakiego :

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/27/wolne-tematy-10-2017/#comment-648495

  Jestem przyjazny i wesoły, ale kanalie wyczuwam i sprzątam !

  Zwłaszcza te udające świętoszków, bo są pasożytami.
  Zazwyczaj przez duże D.

 51. Lara said

  Re 49

  Rozumiem. 🙂

 52. Lara said

  Re 50

  I Pana argumenty rozumiem, i nawet mogę się z niektórymi argumentami zgodzić. Mnie też niektórzy ludzie w necie ogromnie denerwują. Ale się wstrzymuję. Ćwiczę silną wolę. 😉
  Ale czasami to bym wygarnęła. Oj, bym wygarnęła. Ja z kolei zetknęłam się z różnymi obłudnicami, świętoszkami w spódnicy, co to myślą, że mnie wystrychnęły na dudka.
  Powiem Panu. Jestem czasami bardzo zła. I wtedy wyłączam się z sieci. Nie ma sensu nakręcać w sobie złych emocji.

  Dobranoc.

Sorry, the comment form is closed at this time.