Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS-owska negacja banderowskiego antypolonizmu

Posted by Marucha w dniu 2017-01-28 (sobota)

Poseł Michał Dworczyk

Klub Przyjaciół Ukrainy – którego najtwardszym jądrem jest PiS – w odpowiedzi na jawny antypolonizm pomajdanowej Ukrainy, pokazany przy okazji profanacji w Hucie Pieniackiej i Bykowni oraz incydentu z wydaniem zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla, przyjął taktykę zamykania oczu na rzeczywistość, czyli negowania banderowskiego antypolonizmu przy pomocy tezy o „rosyjskiej agenturze”.

Oto poseł Dworczyk z PiS wyjaśnił przyczyny zakazu wjazdu dla prezydenta Przemyśla na Ukrainę, rosnącego kultu OUN-UPA na Ukrainie oraz zakazu projekcji filmu „Wołyń” na Ukrainie. To wszystko były według niego „rosyjskie prowokacje” [1].

Nacjonaliści ukraińscy mają jego zdaniem powiązania z Moskwą. A więc wielbiony przez „Gazetę Wyborczą” stary banderowiec Jurij Szuchewycz – który właśnie zgłosił projekt ustawy penalizującej krytykę nacjonalizmu ukraińskiego i przypominanie o jego zbrodniach – to rosyjski agent. A Bandera był rzekomo sowieckim agentem, bo oczywiście nacjonaliści ukraińscy nie mogli się dopuścić ludobójstwa. To była robota „sowieckiej agentury” w OUN-UPA, co już dawno temu obwieściła m.in. „Gazeta Polska”, a jako pewnik przyjął prezydent Bronisław Komorowski.

W ten sposób kręgi pisowskie będą wyjaśniać każde negatywne wobec Polski działanie Ukrainy w przeszłości i obecnie. Właśnie przy pomocy sloganu o „rosyjskiej agenturze” ukrytej za plecami ukraińskich władz i sterującej Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy oraz nacjonalistami ukraińskimi.

Utrzymywanie przez Ukrainę embarga na polskie mięso to pewnie też rezultat zakulisowych działań „rosyjskiej agentury”. Wysuwanie roszczeń terytorialnych wobec Polski przez neobanderowców to także rzekome działanie „rosyjskiej agentury”.

Czegokolwiek negatywnego Ukraina nie zrobi, nawet jeżeli w rezultacie znowu padną polskie ofiary, usłyszymy od PiS, że to robota „rosyjskiej agentury”.

Ktoś może powiedzieć, że w związku z bankructwem tzw. polityki wschodniej prowadzonej przez post-Solidarność od 1989 roku PiS chwyta się jak tonący brzytwy sloganu o „rosyjskiej agenturze”. Sprawa jest jednak poważniejsza, ponieważ usprawiedliwiając przy pomocy tego sloganu antypolonizm nacjonalistów ukraińskich, PiS daje neobanderowcom wolną rękę wobec Polski.

Dla każdego myślącego samodzielnie człowieka musi się w tej sytuacji stać jasne, że PiS jest siłą antypolską i to tym groźniejszą, że posługującą się radykalnie patriotyczną frazeologią oraz pozującą na obrońcę interesu narodowego.

Dalsza kontynuacja przez Klub Przyjaciół Ukrainy kursu obliczonego na wspieranie w ślepo pomajdanowej, czyli neobanderowskiej Ukrainy oraz usprawiedliwianie jej antypolonizmu tezą o „rosyjskiej agenturze” zakończy się tragicznie. Dla narodu polskiego, nie dla PiS.

Bohdan Piętka

[1] „Dworczyk (PiS): zakaz dla prezydenta Przemyśla mógł być prowokacją rosyjskiej agentury w szeregach SBU”, http://www.kresy.pl, 28.01.2017.

 

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 25 to “PiS-owska negacja banderowskiego antypolonizmu”

 1. Lara said

  Chyba mała znajomość tematu u p. Piętki. Dworczyk ostro wypowiada się o OUN i UPA. Krytycznie wypowiada się o prezesie ukraińskiego IPN Wołodymyrze Wjatrowyczu – jako głównym autorze polityki historycznej Ukrainy, wypaczonej, gloryfikującej zbrodniarzy.

 2. Wełna said

  Lara – a może jakieś przykłady !!

 3. Siggi said

  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/175181,trzeba-stanowczo.html

 4. anonim said

  Niech Pan Bogdan zamieni sobie Międzymordzie znaczy Międzymorze na Polin…i już mu się wszystko wyjaśni.

 5. Lara said

  Re 2

  To tylko fragment. Znam całość. Dworczyk pisze o integralnym nacjonalizmie ukraińskim jako zbrodniczej ideologii. Sugeruje, że Chomy nie wpuszczono do Ukrainy, ponieważ wielokrotnie wypowiadał się negatywnie nt. gloryfikacji OUN i UPA.
  https://dorzeczy.pl/kraj/20142/Uczmy-Ukraincow-historii.html

 6. Dworczyk(PiS): Nie wykluczam prowokacji agentury rosyjskiej umieszczonej w SBU, by zaognić relacje polsko-ukraińskie:http://wpolityce.pl/polityka/325123-nasz-wywiad-dworczyk-nie-wykluczam-prowokacji-agentury-rosyjskiej-umieszczonej-w-sbu-by-zaognic-relacje-polsko-ukrainskie

  Przeczytałem wypowiedz.Makabra.

  Zamiast potępiać rozczenia neo banderowców,żądających terenów Polski wschodniej,to przedstawiciele administracji w Polsce, milczą na ten temat i obciążają Rosjan za politykę, administracji Ukrainy.To jest tak jak by polska administracja, chwaliła sukcesy Hitlera i SS w Polsce.

  Panowie na Ukrainie ,powtarzam, otrzymywali od SS (dokumenty i pokwitowania są w Berlinie)forsę za zabijanie Polaków,Rosjan i nawet swoich mieszkańców.

  Zwyrodnialcy pod wpływem narkotyków ,które otrzymywali również oprawcy z SS zabijali dla forsy ludność Ukrainy a neo banderowcy dzisiaj reklamują masakry….Ufff w jakich czasach żyję.Przecież za każdego zabitego, SS wypłacała punktualnie pieniądze.

  Dalej….

  Już od wielu lat, setki tysięcy pięknych aktywnych „agentek” z Rosji już dawno opanowały,również poprzez biura matrymonialne, EU,w tym Polskę.

  O Niemcach już nie wspominam,gdyż tam nie ma embarga na żywność z Rosji(!)w Lidl, Edeka, Rewe, Netto a Rosjanki,są przez cały czas atrakcyjne.

  PiS popiera do dzisiaj ,niestety,neo banderowców,którzy kpią z polskiej administracji i emigrują….do Niemiec.Polska jest tylko tranzytem.Amen.

 7. Lily said

  Hierarchowie Pisu,graja na naszych emocjach,
  i na naszych wartosciach katolickich.
  Podczas ostatnich wyborow prezydenckich,
  Kaczynski na kleczkach modlil sie w Czestochowie. Ostatnio trijo Kaczynski,sZydlo,
  Kuchcinski w Czestochowie modlili sie,ale
  Ustawy 1066,ani im w glowie wycofac,chociaz
  przed wyborami byli przeciwko jej.
  Drzewo poznaje sie po jego owocach,ludzi zas
  po ich czynach.
  Stare Polskie przyslowie mowi,”modla sie pod
  figura,a …. …… z …..”

 8. Joannus said

  ”Dla każdego myślącego samodzielnie człowieka musi się w tej sytuacji stać jasne, że PiS jest siłą antypolską i to tym groźniejszą, że posługującą się radykalnie patriotyczną frazeologią oraz pozującą na obrońcę interesu narodowego.”

  Nic dodać, nic ująć. Amen.

 9. szum said

  co ty pieprzysz. Z kogo ty idiotów robisz z siebie czy z nas próbujesz ? tumanie ty. wy Pis-owcy jesteście agentami Moskwy i to wy wskrzeszacie banderyzm na Rusi Kijowskiej i w Polsce przeciwko Narodowi Polskiemu. Działające partie w Polsce od ’89 zmieniają tylko nazwy i struktury, a nadal są tymi samymi „politykami” z Polskimi Paszportami. LACHU ZNOWU nie daj się otumanić bądź MĄDRY !!! Polaku Bądź POLAKIEM !!! Nie Głosuj na obywateli z Polskim Paszportem !!! Trwaj w WIERZE !!! TAK Głosuj na Polaków NARODOWOŚCI Polskiej Na Środowiska NARODOWE !!!

 10. Lam said

  ISLAMIŚCI BYLI PIERWSI…
  Ukraińskie „elyty” spod znaku Bandery
  I ci, znad Wisły, co im dają ordery –
  Coraz niepewniej się czują,
  Kolejki swej oczekują…
  29-01-2017 (2)

 11. revers said

  Banderyzm zalegalizowany na Ukrainie i przy okazji legalizacja banderyzmu w PiSolandzie …
  http://stalkerzone.org/ukraine-jail-anyone-tells-truth-banderist-feats/

 12. Re. Szkoda bronić Dworczyka, bo jest to przedsięwzięcie beznadziejne – hipokryta i dwulicowiec, a nawet i kłamca w każdym calu.

 13. Pisałem to do p. Lara.

 14. Bez dwóch zdań bardzo dobry artykuł, jak i zresztą wszystkie inne p. Piętki.

 15. Marek said

  Przypominam, że już wiele lat temu, niejaki Szechter powiedział, że jak trzeba będzie, to napuści się Ukraińców przeciwko Polakom.
  Z tego, co pamiętam, wypowiedź była udzielona prywatnie gdzieś na spotkaniu w Australii.

 16. Marucha said

  Re 9, Szum:
  Panie kochany, niech Pan się już lepiej nie wypowiada na żadne tematy, bo w Pana głowie jest tylko groch z kapustą – czyli pomieszanie z poplątaniem, bełkot, śmietnik. Slogany tego nie ukryją.

 17. Władek said

  PiS to nie tylko siła antypolska ale przede wszystkim antysłowiańska, reprezentująca interesy światowego syjonizmu. PiS wspiera OUN/UPA, ponieważ ukraiński faszyzm jest syjonistom niezbędny do oczyszczenia przestrzeni życiowej i osadniczej w Polsce. W odpowiednim momencie żywioł banderowski i żywioł antybanderowski zostaną ze sobą skonfrontowane, co doprowadzi do zniszczenia Polski, Białorusi, Ukrainy oraz znacznego osłabienia Rosji.

 18. Władek said

  Dworczyk to w PiS główny obrońca Macierewicza, z którym podobno jest jakoś skoligacony…

 19. BORU said

  POLSKA rzadza H…..e Ktorych powinno sie USUNAC nie zastanawiajac sie.Ze to tez ludzie.Przepraszam nie ludzie.Tylko bydlece nasienia poprostu BYDLO

 20. watazka said

  Zastanawiam sie na ile to jest wazne, kto co i o kim powiedzial w Polsce.

  W najgorszych , okrutnych czasach okupacji niemieckiej nie bylo w Polsce Quislingow.
  Teraz sie jakos namnozyly – widocznie na tym amerykanskim’ fast foodzie’. I te Quislingi tylko niepotrzebnie robia konkurencje ruskiej agenturze, ktora tez sie jakos dziwnie dobrze czuje w Polsce.

  I dlatego mamy takie zamieszanie w kraju.
  Doszlo juz do tego, ze wszystkie pieniadze, ktore z takim trudem pozyczamy z IMF (MFW) z banku swiatowego, zeby niesc pomoc bratniej Ukrainie – to sie okazuje, ze poczta pantoflowa i kanalem Wolga -Don te pieniadze dostaja sie do Moskwy, ktora wykorzystuje nasza slabosc wobec Ukrainy i przez swoich agentow w Kijowie namawia Ukrow, zeby namowili Polakow na dalsza pozyczke z Banku Swiatowego.
  W tym samym czasie Putin wysyla swoich emisariuszy , a tak naprawde szpiegow, zeby dobrodusznych Polakow dla niepoznaki podjudzac przeciwko Ukrainie.Ta rosyjska propaganada nie dziala na polskie umysly ; my wiemy dobrze, co nam zrobili Niemcy i Ukraincy w czasie wojny; wtedy to tez byla stalinowska strategia, zeby naklonic Niemcow na napasc na Polske, i zburzyc polskie miasta tak, zeby droga byla wolna dla Armii Czerwonej jak bedzie maszerowac na Berlin..
  Obecnie nasz rzad dzielnie walczy z rosyjska agentura na terenie Polski – dlatego trzeba bylo zamknac przejscie do Rosji, zeby Putin mial pod gorke jak bedzie nam szpiegow przysylal.
  Macierewicz zas przygotowuje miedzynarodowy batalion do walki z Ukraina jakby sie im zachcialo na nas napasc. Bo strona rosyjska nie spi, ale bezczelnie buntuje Ukrow przeciwko Polakom, zeby Polacy wiecej placili za gaz i zeby sie wykosztowali na bron przeciwko rebeliantom z Donbasu.
  Dlatego mamy takie zamieszanie w kraju, ze wladze juz nie maja czasu, zeby pracowac i polowa spoleczenstwa wiecznie czegos szuka na ulicy, bo tez nie maja co robic.

  A tu taki mamy metlik w glowie: ruska agentura obiecuje swoim agentom granice Polski na Amurze a znowuz Poroszenko z wdziecznosci dla narodu polskiego obiecuje wyzebrac dla nas wizy amerykanskie.
  Bo okazuje sie, ze nie tylko nacjonalisci ukrainscy maja powiazania z Moskwa ale i administracja USA, ktora co prawda obiecuje wyslac audytorow do Kijowa, zeby zbadali co sie stalo z tymi pieniedzmi, ktore USA wyslalo na Ukraine; niemniej jednak Kijow liczy na swoje powiazania z Pentagonem i te wizy dla Polakow skads wygrzebie.

  Powaznym atutem Ukrainy w rozgrywce na linii Moskwa – Warszawa- Kijow jest niedwuznaczny stosunek USA do … Korei Polnocnej i Iranu.

 21. Lara said

  Re 12

  Ja go nie bronię. Tak się złożyło, że przeczytałam tę rozmowę w tygodniku Lisickiego i ona ma zupełnie wydźwięk niż to, co pisze Piętka na blogu „Myśl polska”. Mam na myśli treści podane w wywiadzie expressis verbis, autoryzowane, jak rozumiem. Są w swoim charakterze dość mocno krytyczne wobec Ukrainy.
  A czy Dworczyk jest hipokrytą? Wie Pan, po facjacie trudno osądzić. Może i jest. Dziś w ogóle hipokryzja, interesowność, kłamstwa, różne krętactwa stały się wszechobecne w naszym życiu, co stwierdzam ze smutkiem, bo jestem człowiekiem z natury ufnym.

 22. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18687925&kat=1342&title=Kaczynski-o-sprawie-prezydenta-Przemysla&ticaid=118884&_ticrsn=5

 23. NICK said

  OOO!
  Ten scenariusz. (22). Zakładam.
  Ooo!
  Sam się sobie dziwię….. .

 24. Boydar said

  Czy Pan NICK domniema, iż obywatel Maciejewski był bardziej pobożny od Antosia ?

 25. gosc said

  ad 7-NA KLECZKACH oni nie klekaja/moze wyjatkowo-wyjatki/ kazda miesiecznica stojac-przyjmuja SWIETY +SAKRAMENT /TV-Trwam

Sorry, the comment form is closed at this time.