Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Teraz można znów rozmawiać z Rosją – Norwegia wybacza zbrodniczej Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-01-28 (sobota)

Pierwsza od wprowadzenia sankcji delegacja polityków z Norwegii przyjedzie w przyszłym tygodniu do Rosji. W jej skład wejdą przedstawiciele różnych partii politycznych.

„Uważamy za pozytywne, że Komisja Spraw Zagranicznych jedzie do Moskwy, bo dialog z Rosjanami jest ważny – powiedziała sekretarz generalna Komitetu Atlantyckiego Kate Hansen Bundt w rozmowie z norweską gazetą „Aftenposten”.

„Naszym zdaniem ważne jest mieć kontakt ze Zgromadzeniem Federalnym sąsiedniego kraju. I fińscy, i niemieccy parlamentarzyści bywali tam częściej niż my” – podkreśliła w rozmowie z „Aftenposten” szefowa Komisji Spraw Zagranicznych Anniken Huitfeldt.

Kraj przyjmujący reprezentuje szef Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczew. Norwescy politycy takiego formatu odwiedzą Moskwę po raz pierwszy od czasu nałożenia przez Norwegię sankcji na Rosję w 2014 roku.

Tematy do rozmów będą bardzo zróżnicowane – od Arktyki po Syrię. Mowa będzie też o prawach człowieka i sytuacji w Ukrainie.

https://pl.sputniknews.com

Gajowy na miejscu władz rosyjskich oznajmiłby, że wizyta delegacji norweskiej w Rosji nie jest pożądana, a to ze względu na nieprzyjazne kroki Norwegii wobec Rosji, które nie zostały cofnięte. Ale gajowy to żaden dyplomata.
Skądinąd nakładanie sankcji przez Norwegię na Rosję to kabaret – straszenie niedźwiedzia żabą.
Admin

Komentarzy 10 to “Teraz można znów rozmawiać z Rosją – Norwegia wybacza zbrodniczej Rosji”

 1. Siekiera_Motyka said

  „Gajowy na miejscu władz rosyjskich oznajmiłby, że wizyta delegacji norweskiej w Rosji nie jest pożądana, a to ze względu na nieprzyjazne kroki Norwegii wobec Rosji, które nie zostały cofnięte. Ale gajowy to żaden dyplomata.”

  Ja bym zrobił to samo co Chiny Obambi tylko trochę inaczej. Jako osoby witające wysłałbym celników by powiać Norweskich rybakow jak wychodzą z samolotu.

  Też można.
  Admin

 2. Józef Piotr said

  To warto obejrzeć. Nie pomijając komentarz autorów filmu pod filmem.
  Przy okazji przypomnieć sobie trochę historii prawdziwej którą tak strasznie zakłamywano po 1939 roku. Zapoznasz się z historią to nie dasz się tak łatwo oszukiwać dzisiaj

 3. Józef Piotr said

  &1 *
  Może Norwedzy kombinują sojusz z Rosją aby pomogła przyłączyć pobitą Szwecję do Królestwa Norwegów ?

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Piękny film. Coś takiego w Polskich Merdiach nie pokarzą 🙂

 5. revers said

  rozmawija malo zbrodniczo, powlolujac sie nawet na norweskich wikingow banderowcy w Donbassie ostrzeliwujac w nocy na codzien kolejne wsie, osiedla.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Zk46Qy-zwjk

 6. Waclaw-L said

  2 Józef Piotr,
  Serdeczne dzięki za ten wzruszający film.
  Łajdak ten, który używa mowy nienawiści do Rosjan. Ponieśli największą ofiarę w zmaganiu z ideologią nienawiści.

 7. matirani said

  Odp 2. Józef Piotr – piekny film!

 8. Stan said

  Konferencja w Kirkenes 2016

  „Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 // 10 lutego Minister Spraw Zagranicznych Børge Brende otworzył Konferencję w Kirkenes – jedną z najważniejszych aren dyskusji o rozwoju Dalekiej Północy, organizowaną po raz ósmy. Konferencja porusza ważne aspekty rozwoju tego regionu na skrzyżowaniu świata polityki, biznesu i społeczeństwa.

  Dostępność Norwegii, Finlandii i Rosji do zasobów na lądzie i morzu w tym regionie jest podstawą do debat i dyskusji, dzięki którym lokalne strategie zyskują wymiar międzynarodowy. Konferencja w Kirkenes stanowi ważny wkład w tym zakresie, gdyż pomaga poszczególnym krajom znaleźć najlepsze rozwiązania w kwestii definicji ich ról, wagi stojących przed nimi problemów i wyzwań, a także przyczynia się do rozwoju współpracy i sieci ponad granicami na dobrosąsiedzkich podstawach.

  Tegoroczna konferencja (10-11.02.2016) chce się skupić na wszystkich pozytywnych aspektach współpracy w regionie Morza Barentsa i możliwościach jej dalszego rozwoju.

  Konferencja organizowana jest przez norweskich i rosyjskich lokalnych przedstawicieli biznesu i polityki. Przebieg Konferencji można śledzić na żywo od godz. 13.00 w dn. 10.02.

  Program

  W tym samym miejscu odbędzie się jednocześnie Festiwal Kultury ‘Barents Spektakel’ (10-14.02.2016), który odbywa się już po raz dwunasty.”

  .http://www.barentsspektakel.no/home/

 9. Józef Piotr said

  Do &2 , 3 , 4 ,6 uzupełnienie

  Jak już pokopałem ,zafascynowany mądrym filmem , to daję link do strony autora i jego zdjęć !!

  Tutaj są zdjęcia i opis autora i trochę historii o zbrodniczych decyzjach wszechsovieta oraz ………………….!! najlepiej poczytajcie !
  http://www.waldemar-katowice.pl/0007_rosja/index.htm
  A Tutaj jest strona autorska
  http://www.waldemar-katowice.pl/

  Mój komentarz z &2 podtrzymuję tym bardziej

  Wielu powinno oglądnąć ten film oraz opis ze zdjęciami ,chociażby dla uspokojenia często głupiego umysłu.

  Co innego los WŁADZA a Co innego los prostego CZLOWIEKA

 10. Joe said

  Z tym kalmcy maja najwiekszy problem Panie Jozef Piotr…ze lata klamstwa rozwala taki jeden filmik.Ile ci szmatlawcy beda musieli sie natyrac zeby wyjsc na swoje??POzdrowko.

Sorry, the comment form is closed at this time.