Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W UE słabną pozycje zwolenników konfrontacji z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2017-01-29 (Niedziela)

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow skomentował sobotnią rozmowę telefoniczną prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa. Jego zdaniem w UE jest wielu zwolenników współpracy z Rosją, a pozycje „stronników konfrontacji” obecnie słabną.

Przedmiotem rozmowy przywódców Rosji i USA była m.in. walka z Państwem Islamskim, sposoby osiągnięcia bardziej trwałego pokoju w Syrii, konflikt arabsko-izraelski, sferę stabilności strategicznej, sytuację wokół irańskiego programu jądrowego i Półwyspu Koreańskiego.

Prezydenci zobowiązali się też do podtrzymywania kontaktów. Ponadto Putin i Trump ustalili, że wydadzą polecenie, by został uzgodniony ewentualny termin i miejsce ich osobistego spotkania.

— W UE jest wielu zwolenników zniesienia sankcji i współpracy z Rosją. Dotychczas brali nad nami górę stronnicy konfrontacji. Ale ich pozycje słabną – napisał w niedzielę senator na Twitterze.

— Rozmowa pokazała: inicjatywę w polityce światowej ma dziś Putin i Trump. Merkel i Hollande bronią starych redut, nie proponując nowych idei – dodał rosyjski polityk.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “W UE słabną pozycje zwolenników konfrontacji z Rosją”

 1. maasteer said

  Rosja przedstawiła nowy myśliwiec MiG-35, który będzie można wyposażyć w broń laserową

  W Moskie odbyła się prezentacja lekkiego, wielozadaniowego myśliwca MiG-35, który w niedalekiej przyszłości powinien zastąpić samoloty starszej generacji w Rosyjskich Siłach Powietrznych. Jak się dowiadujemy, nowa maszyna będzie mogła zostać wyposażona zarówno w obecne, jak i przyszłe systemy uzbrojenia – między innymi w broń laserową.

  Opracowany przez Mikoyan Aircraft Corporation dwuosobowy myśliwiec MiG-35 rozwija prędkość do ponad 2 700 km/h i może osiągnąć wysokość do 17 500 metrów nad powierzchnią Ziemi. Co więcej, samolot może pozostać w powietrzu dwa razy dłużej od myśliwców poprzedniej generacji a w miejscu drugiego pilota można umieścić dodatkowy zbiornik z paliwem. Jego zasięg ma wynosić 3 500 kilometrów.

  Głównodowodzący Siłami Powietrzno-Kosmicznymi Federacji Rosyjskiej Wiktor Bondariew powiedział, że pierwsze testy myśliwców MiG-35 mają zakończyć się w okresie letnim bieżącego roku. Ministerstwo Obrony planuje zakupić przynajmniej 170 takich maszyn.
  ————————————————————-

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/mig-35.jpg?itok=y9N275Kv

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-przedstawila-nowy-mysliwiec-mig-35-ktory-bedzie-mozna-wyposazyc-w-bron-laserowa

 2. Yah said

  Czyli w Stanach doszło do walki pomiędzy dwoma gminami. Wygrała ta, która nie ma ochoty na współprace z gmina niemiecką, ale ma jak najbardziej na współpracę z gmina rosyjską. No i gmina niemiecka, która Pan Boydar malowniczo nazywa ma problem. Jeszcze większy kłopot maja pracujący w sobotę kelnerzy z Polski. Nie przewidzieli przegranej ich ulubionej gminy, a nienawiść do gminy rosyjskiej wyssali z mlekiem matki. Natomiast gmina niemiecka nie przepada za pracującymi w sobotę kelnerami od …… zawsze i nie wiem jak to się skończy ….. dla kelnerów.

 3. Boydar said

  Najpierw Pan Maaster (1).
  Prawdę rzekłszy, nie jest do końca oczywiste, kto tego Miga produkuje.

  Przykładowo tutaj wynikałoby że „Sokół” w Niżnym Nowogrodzie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sok%C3%B3%C5%82_(zak%C5%82ady_lotnicze)

  Stąd jeszcze co innego

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/mig-35-nowy-stary-rosyjski-mysliwiec,710626.html

  Informacja nieco starsza ale również mająca swoją wagę

  https://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/news/2014_05_23/Polscy-piloci-sa-pod-wrazeniem-mysliwca-MiG-35-6558/

  Ale generalnie to ciekawy wątek. Kiedyś, w kontekście Caracali, napisałem że i tak w końcu kupią Kamowa 🙂

  Ano zobaczymy.

 4. Boydar said

  I Pan Yah (2)

  Nic nie wskazuje, aby nie miała zastosowania diagnoza Pana Juliusza – Rotszyldy zaatakowały Holokaustów.

  Jedyne nad czym warto się pochylić to „dlaczego”.

 5. Yah said

  Ja wiem dlaczego. Nas już nie ma z czego skubać to pora na kanibalizm …. pieniądze ponad wszystko …. czyli nic nowego pod Słońcem …. dla niektórych.

Sorry, the comment form is closed at this time.