Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łajdactwo

Posted by Marucha w dniu 2017-01-30 (Poniedziałek)

Były prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że zbrodnie OUN-UPA na Polakach miały miejsce „dawno temu” i w związku z tym – jak należy się domyślać – nie powinny być przeszkodą dla rozkwitu przyjaźni polsko-ukraińskiej (banderowskiej) obecnie.

Słowa te padły 27 stycznia na antenie telewizji Polsat News podczas dyskusji pomiędzy Komorowskim a byłym premierem i liderem SLD Leszkiem Millerem.

Były lider SLD – komentując obecne stosunki polsko-ukraińskie – powiedział: „Nie zapominajmy o mnożących się przypadkach dewastacji polskich pomników na Ukrainie, co bierze się z procesu wychowania młodzieży ukraińskiej, gdzie spotkania byłych żołnierzy SS-Galizien urastają do rangi uroczystości narodowej. To wszystko się dzieje za przyzwoleniem władz ukraińskich i powinno spotkać się z protestem władz polskich (…). Czas pobłażania i zamykania oczu na to co tam się dzieje, powinien minąć. Szef ukraińskiego IPN pisze historię od nowa, pisze historię antypolską i nikt z władz nie reaguje”.

Na koniec dodał: „Mówimy przecież o ludobójstwie”. Tę wypowiedź Millera Komorowski skwitował stwierdzeniem: „Ale to było dawno temu” [1].

Ten sam Komorowski nigdy by nie wypowiedział się w taki sposób o holokauście, który wydarzył się w tym samym czasie co ludobójstwo wołyńsko-małopolskie, czyli też „dawno temu”. Mimo to jest nieustannie przypominany i czczony, m.in. przez Komorowskiego.

To za rządów prezydenta Komorowskiego sfinalizowano w Warszawie budowę Muzeum Historii Żydów Polskich, którego zadaniem jest m.in. kultywowanie pamięci o zagładzie Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Ten sam prezydent Komorowski nie był natomiast zainteresowany utworzeniem Muzeum Kresów Wschodnich, które kultywowałoby pamięć m.in. o zbrodniach OUN-UPA na narodzie polskim, ani Muzeum Historii Polski.

Ówczesny minister kultury Bogdan Zdrojewski uzasadnił tę odmowę cynicznym stwierdzeniem, że w Polsce jest za dużo muzeów.

Z kolei partia PO, z której wywodzą się Komorowski i Zdrojewski, doprowadziła w 2008 roku do likwidacji Instytutu Kresowego [2]. Oficjalnie dlatego, że cele jego działalności „wykraczały poza zadania miasta stołecznego Warszawy”. A nieoficjalnie dlatego, że takie było życzenie Związku Ukraińców w Polsce.

Warto też przypomnieć, że w 2008 roku Komorowski – jeszcze jako marszałek Sejmu – zanegował w oficjalnej wypowiedzi odpowiedzialność OUN-UPA za ludobójstwo wołyńsko-małopolskie. Jego ówczesnym zdaniem ludobójstwa tego dopuścili się „Sowieci”. Teraz – gdy m.in. dzięki filmowi „Wołyń” wiedza społeczna na temat sprawców tego ludobójstwa z OUN-UPA stała się powszechna – twierdzi, że to się wydarzyło „dawno temu”, a więc machnijmy ręką w imię przyjaźni z Ukrainą.

Profanacje w Hucie Pieniackiej i Bykowni są – według Komorowskiego – rezultatem pogarszającej się za rządów PiS pozycji Polski w UE. Bo za rządów PO Polska miała jego zdaniem silniejszą pozycję w UE i mogła „działać więcej na rzecz Ukrainy”, przez co Ukraina bardziej kochała Polskę. To jeszcze ciekawsze wyjaśnienie od tezy o „rosyjskiej prowokacji”, propagowanej przez polityków PiS.

Jawny antypolonizm polityków wywodzących się z „Solidarności” przeraża, a ich głupota, brak elementarnych zasad moralnych i brak wyczucia sytuacji poraża. Sam już nie wiem co o tym wszystkim sądzić.

Byłoby wskazane, gdyby świadoma politycznie część narodu [0.1% ? – admin] doprowadziła do trwałego odsunięcia elit politycznych działających od 1989 roku. Inaczej ich dalsze funkcjonowanie na scenie politycznej zakończy się dla kraju nieszczęściem.

Bohdan Piętka

[1] „Komorowski o ludobójstwie na Wołyniu: To było dawno…”, http://www.kresy.pl, 27.01.2017.
[2] „Instytut Kresowy zlikwidowany”, http://www.kresy.pl, 19.12.2008.

http://mysl-polska.pl

Komentarze 33 to “Łajdactwo”

 1. Adam Ryglowski said

  I PO-myśleć .
  Co mógł wyuczyć p. mgr w latach ’80 – zakonników (i księży ) w NIPOKALANOWIE , W TAMTEJSZYM
  Seminarium ???
  -_- –;

  ?

 2. snag said

  Nie to samo powie zydom jesli jest jakas racja w ich oskazeniach wobec Polakow nie wspominajac o drobnym fakcie ze nikt ich do Polski ne zapraszal ,…

 3. Lajkonik said

  WYPUSCILI go juz z Kobierzyna, to co naprawde nowego???? A co ze slynna Lewatywa z kawy zbozowej nie-POmogla i tym razem??

 4. Grace said

  No krew się gotuje w żyłach kiedy się słyszy takie wypowiedzi. Niech Komorowski jaki inni politycy przestaną wchodzi banderowcom w dupe. Nie wpuszczać ich do Polski a tym co juz sa dać bilet w jedna powrotna strone. Kiedy zapłacimy za te glupote. Ukraińcy nas nienawidzą!

 5. ANTY-polski KUNDEL Komorowski odznaczał żydowskiego ZŁODZEJA sabotażyste Sorosa ! said

  Zawzięty WRÓG instytucji Państwa Polskiego i Polaków, którym był i jest ten przekupny KUNDEL b. komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP w dniu 11 listopada 2012 roku ZNANEGO spekulanta-zołodzieja OSZUSTA finasowego, LEWAKA George’a Sorosa, który wynajmował w PRL-u-III RP żydo-złodzeji zamieszkałych w Polsce, którzy ROZGRABILI polski państwowy majątek, oraz osaczyli organizacje etnicznych Polaków, tak aby nie mieli wpływu na polska polityke :

  Ten ŚMIEĆ, łajdak b. komorowski odznaczał tego żydowskiego BYDLAKA Sorosa, dokładnie wtedy, gdy tuskowo-komorowy ANTY-polski „rząd warszawski” PACYFIKOWAŁ za pomocą ukraińskiej „policji polskiej” Marsz Niepodległości w Warszawie.

 6. Dziadzius said

  Panie Komorwski czy Panu nie wstyd tak publicznie osmieszac siebie no i przypadkowo i POLSKE. Te brutalne ukrainskie morderstwa byly dokonane recznie osobiscie widlami siekierami nozami i ogniem na Polakach tych samych Polakach co i pan udaje ze nalezy do! WSTYD! Zebym byl mlodszy to bym zbil ci morde ty parszywa ukrainska wszo ale na starosc moje uderzenia nie maja juz tej odpowiedniej sily ale w sercu ty gnido ja bym ci pokazal jak ryzuny robili to Polakom.

  Wie Pan, są takie urządzenia, które wzmacniają siłę ciosu…
  Najprostsze to żelazna rurka.
  Admin

 7. Sprzedajny SQURWIEL Komorowski przypieczentował PRZEKUPCZENIE Kasprowego Wierchu ! said

  Śmierdzacy KNUT b.komorowski w funkcji prezydenta III RP ostatecznie przyczynił się do PRZEKUPCZENIA Góry Kasprowy Wierch razem z Kolejką Linową na Kasprowy Wierch oraz przyległe tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego.

  „Bogusław Wolniewicz 41 SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa 21.01.15” :

  ZATWIERDZENIE tej ZŁODZEJSKIEJ tranzakcji to ZAMACH na NSZĄ wspólną własnośc, KLEJNOT wszystkich Polaków i naszego WSPÓNEGO SKARBU jakie są też Kolejeki Linowe w Krynicy, Szczawnicy, Kościelisku i Międzybrodziu Żywieckim razem z do nich PRZYLEGŁYMI ślicznymi terenami-ziemią krajobrazową tamtejszych Parków Narodowych.

  To tak jakby ktoś w USA PRZEKUPCZYŁ Narodowy Park Yellowstone ze wszystkimi jego skarbami natury co jest NIE MOŻLIWE w żaden sposób !
  Obejrzyjcie sobie filmik opowiadający jakim SKARBEM są perełki NATURY w USA, które są WŁASNOŚCIĄ Narodu i NIKOMU NIE wolno ich sprzedać: „The National Parks: America’s Best Idea”

  http://www.pbs.org/nationalparks/

  Gdyby jakiś kacyk usiłował w USA przekupczyć w prywatne ręce chociaż kawałeczek Parku Narodowego Yellowstone to najprawdopodobniej by to wywołało WOJNĘ DOMOWA w USA na skale wojny secesyjnej z 1861 roku !

  Po prostu Park Narodowy Yellowstone i inne amerykańskie Parki Narodowe w USA to największe PROCJOZA czyli drogocenne KOSZTOWNOŚCI, SKARBY o wartości duchowej jak RODZINNE kosztowności czyli NARODOWE KLEJNOTY Państwa USA czyli wszystkich amerykańskich obywateli.

  Z całą PEWNOŚCIĄ podniesiona ręka na taki KLEJNOT NARDOWY jak Narodowy Park Yellowstone by została OBCIĘTA ręka takiemu śmiałkowi, który to by usiłował sprzedawać jakimś prywaciarzom!

  W USA 50 najważniejsze Parki Narodowe uważa się za “America’s Best Idea – the FULL meaning of American Democracy” czyli że one NA ZWASZE ZOSTANĄ WSPÓLNĄ WŁASNOŚCIĄ wszystkich amerykańskich obywateli i te KLEJNOTY natury NIE mogą zostać SPRYWATYZOWANE, gdyż wtedy przeciętni obywatele by tam NIE miał pełnego dostępu oraz następne POKOLENIA zwykłych obywateli jak do SWOJEJ własności.

  Ta FILOZOWIA wspólnej WŁASNOŚCI tych amerykańskich NIE NARUSZALNYCH tych 50-ciu Amerykańskich Parków Narodowych daje poczucie WSPÓLNEGO POSIADANIA przez WSZYSTKICH obywateli obojętnie na zamożność, którzy mogą pójść na ten cudowny teren, kiedy im się tylko ZECHCE i tam PRZEBYWAĆ, bez żadnych problemów na te NAJPIEKNIEJSZYCH kawałkach ziemi w USA, które NIE MOŻE należeć do jakiś paru cwaniaczków, którzy by mogli by w jakiś sposób LIMITOWAĆ dostęp do tego SKARBU NATURY !

  Parki Narodowe w tym USA, jaką są IDEJĄ scalającą tamtejsze społeczeństwo czym jest NIE NARUSZALNA wspólna wartość NAJPIEKNIEJSZYCH kwałków ziemi na Świecie i USA.

  TYMCZASEM ta przeklęta rozwydrzona przekupiona PRZE-QURRWA b. komorowski SPRZEDAŁ górę Kasprowy Wierch i Tatrzański Park Narodowy jakimś cwaniaczkom z Luxemburga, a przecież Góra Krajobrazowa Kasprowy Wierch NIE była deficytowa razem z tam funkcjonującymi tamtejszymi kolejkami linowymi, które przynosiły KOŻYŚCI Skarbowi Państwa Polskiego oraz polskiemu podatnikowi. Teraz KOŻYŚĆI czerpią jakieś zagraniczne kutasy … gdyż komorowski i inni sprzedajni squrwysyni przy korycie władzy „warszawki” najprawdopodobniej wzięli ŁAPÓWKI.

  Góra Kasprowy Wierch to była faktycznie NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ nas WSZYSKICH polskich obywateli, a nie tej PRZE-QURRWY e.kopacz czy tych SQURRWIELI bandytów komorowskiego lub tuska czy r.sikorskiego lub piechocińskiego (PSL) , którzy razem PRZEKUPCZYLI ten NASZ wspólny majątek !

  PRZE-SQURWIEL komorowski broniąc PRZEKUPCZENIA kolejki na Kasprowy Wierch kłamie Jakie są fakty o PLK:

  http://niezalezna.pl/66438-komorowski-broniac-sprzedazy-kolejki-na-kasprowy-wierch-klamie-jakie-sa-fakty-o-plk

 8. takatam said

  „To było dawno temu…” O wiele dawniej niż holokaust o którym nikt nie waży się zapominać???

 9. star1 said

  Z nieodżałowanej strony W. Kulińskiego – Wirtualna Polonia :

  „Dwóch Ukraińców – pisze w lipcu 2015 r. red. Witold Gadowski – tworzy w Polsce zespół i nadaje mu nazwę „Enej” … zaraz, zaraz – pukam się w czoło, toż to przecież pseudonim największego łajdaka z Wołynia, człeka, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy”.

  Cały artykuł:
  .https://wirtualnapolonia.com/2015/07/26/dzis-potanczysz-a-jutro-odrabie-ci-glowe/

 10. Zerohero said

  Dla skretyniałych wyborców PIS ten żydo-banderowiec i tak będzie „komoruskim”. Czemu? Bo „ludzie tak piszą”.

 11. peacelover said

  add. Dziadzius

  100% wsparcia dla propozycji !!!!!!!!
  Jak szanownemy Panu Dziadziusiowi trzeba pomoc,
  to ja moge jeszcze kilku zawolac, to sobie jakos poradzimy z tymi k**wami !!!

 12. Marek said

  Śmierdząca tłusta świnia. Zakała. fuj

 13. Plausi said

  Łajdactwo zakorzenione

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  od wieków

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Heine

  do dziś

  http://pppolsku.blogspot.com/2016/01/wykaz.html

  znane pod nazwą jurgieltnicy. No to taki drobiazg

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/konferencja-ipn-ws-lecha-walesy-opinia-ekspertow-o-teczce-tw-bolek-relacja/jvj457v

  nie poruszy nas nawet, bo łajdactow jest przecież podstawą tej naszej wymarzonej i wywalczonej demokracji z Wolną Polską na dodatek.

 14. maasteer said

  Z forum Onetu:
  „marzan : Każdy Ukrainiec pragnący przekroczyć polską granicę powinien przed kamerą albo obsikać (prawo do czasowej pracy w Polsce) albo napluć (prawo do pobytu ale bez pracy) na flagę UPA. Studenci, którzy chcą w Polsce studiować z pomocą naszego państwa, powinni na tę flagę wydalić wydaliny przeciwną stroną ciała a potem się flagą podetrzeć.
  I tylko taki Ukrainiec (pomijając dyplomatów – tu trudno, wpuszczać trzeba) powinni mieć prawo przekraczania naszej granicy.
  Kwestia tego, kto finansuje zakup flag UPA – do przedyskutowania.”

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/ukraina-walki-w-awdijiwce-nie-ustaja-wladze-szykuj,2,3057802,0,czytaj-najnowsze.html

 15. Dictum said

 16. PAWEL_TSL said

  do star1: dziękuje za link

  przy okazji poszerzania wiedzy na temat zespołu natknąłem sie na oświadczenie menadżera, mam nadzieje ze szczere i prawdziwe:

  http://www.cgm.pl/aktualnosci,31425,enej_oswiadczenie_w_sprawie_zamieszania_z_nazwa_zespolu,news.html

 17. Joe said

  Zostawcie durnia niech sie sam osmiesza.To Bolek numero 2…Bolek juz ugotowany,teraz HRABIA bedzie sie gotowal…sam i na wlasne zyczenie.Bo durnie tak maja….Durniowi POtrzebny tylko „swiecznik”zeby mial gdzie sie osmieszac.

 18. Boydar said

  „chrabia” od samego początku odstawiał pacynkę i właściwie żadnych złudzeń nikt mieć nie powinien. To nie on jawi się jako bydlę tylko ci wszyscy którzy byli nim zachwyceni. On miał rolę, ale głupimi chu.jami byli oni. Nadal są.

 19. watazka said

  Nie wiem czy w Polsce istnieje jeszcze zbrodnia zdrady stanu. Wlasciwie cala obecna elita polityczna, ktora w kazdym kraju demokratycznym podpadala by pod pewien ciekawy paragraf – wywodzi sie z ubecji. Ta ubecja dostala wielkie pieniadze na rozwalenie Polski.
  Niestety, duza czesc spoleczenstwa w ogole nie wierzy, ze ubecja solidarnosciowa pozwolila i pomogla rozkrasc Polske.
  U nas jakis madrala wypisuje w tutejszych gazetach glupoty o tym, ze istnialy dwie Solidarnosci i ze jedna byla dobra a druga zla..
  Niektorzy widac nie zauwazyli , ze od samego poczatku az do dzis cala wierchuszka KORu i Solidarnosci rzadzi sie w Polsce i oplywa w dostatkach gdy inni gloduja. Przeciez przy Okraglym Stole zasiedli ci sami, ktorzy ten Solidarnosc stworzyli.
  Cala ta wierchuszka Solidarnosciowa zasiadala przy Okraglym Stole i teraz caly czas rzadzi Polska: wymieniaja sie stolkami w sejmie. Wszyscy zajmuja wazne stanowiska panstwowe inni na kradziezy polskich przedsiebiorstw dorobili sie fortun. Niezle im sie dzieje i maja konta tu i owdzie.
  Jeszcze sa takie bezczelne opasy, ze opowiadaja jak to ich komunisci w Polsce przesladowali!!!

  Ja rozumiem, ze dranie z Bezpieki potrafily przyciagnac troche naiwnych Polakow do ruchu Solidarnosci.Innych wciagali na sile. (sic!)
  Wielu naiwnym sie zdawalo, ze dobrze jest zniszczyc ten caly komunizm , bo czeka nas Ameryka!!!!!!
  Racje mieli. Ameryka czekala na nas od dawna… z mokra scierka i czekla az sie do konca skurwimy za srebrniki.

  Do zaprogramowanego Polaka nie dociera zadna informacja. Fanatyzm pro-Solidarnosciowy zacmil wiele umyslow. Nawet calkiem przyzwoitych. Marzyly nam sie kokosy Zachodu.
  Do tego stopnia, ze przecietny Polak patrzyl na Zachod jak na Swietego Mikolaja.
  Podobnie jak debile z Ukrainy i Litwy.

  Czy nikt nas nie nauczyl, ze:
  Polska nie miala kolonii zamorskich, nie miala floty i nie miala zapedow do handlu. Nasza szlachta brzydzila sie handlem.
  Ale tez i nie zylismy z okradania innych panstw, bo nawet jesli toczylismy boje z innymi, to nie umiemy napadac tak, zeby z tego cos miec. (Vide Libia, Mali, Serbia, Afganistan). podobno jakims zolnierzom udalo sie ukrasc pare drobnych pamiatek z muzeum w Falludzi. Smiem twierdzic, ze to wyjatek. W Bagdadzie nic nie ukradli. W Mali pomagali okradac Tuaregow ze zlota, ale musieli oddac Francuzom, bo zostali wyslani jako najemnicy.
  W Afganistanie zdobywal skarby mineralne glownie pan Sikorski – holota musial walczyc, zeby pan Sikorski mogl zebrac co trzeba.
  A my, perjojki, przesiaknelismy zydowska propaganda wierzac, ze przyjdzie gen. na bialym koniu i nic nie bedziemy musieli robic, bo ” jajka stanieja” – a kazdy z nas zostanie smolenskim wojewoda.
  Zachowujemy sie jak kopciuchy, ktorzy marza o krolewiczu co spadnie z nieba i nas ozloci.

  Za sprzedanie majatku narodowego, za zamkniecie stoczni, za trwonienie pieniedzy podatnika, za wypedzenie kadry technicznej z Polski, za podstawienie Polski obcym zbirom jak krowy do dojenia – wszystkie solidarnoscoiowe ubeki powinny stanac przed sadem za zdrade stanu.
  Zeby odwrocic uwage od prawdziwych winowajcow, to zydowska ubecja wmawia teraz mlodemu pokoleniu, ze ci, ktorzy budowali i odbudowali Polske i stworzyli WSZYSTKIM polskim dzieciom jednakowe warunki rozwoju i edukacji – to byly wstretne komuchy; a po ulicach Warszawy lataly biale niedzwiedzie, a komunisci i urzadzali lapanki i zamykali do wiezienia niewinnych ludzi.
  Za czasow zydowskiej ubecji Solidarnosciowej, wymordowano wiecej urzednikow panstwowych, ministrow, generalow, ksiezy i politykow niz przez caly okres stalinowski. Mozna sprawdzic na gajowce liste smierci.
  Opowiadaja rozne durnie, ze za Stalina w Polsce byly procesy pokazowe.
  Byly.
  Ale teraz nawet procesow nie ma, bo szkoda czasu. Taniej wychodza przymusowe samobojstwa.

  Za zamkniecie Ossolineum, za zamykanie szkol za zawszenie wyzszych uczelni ubeckimi pociotkami i synkami, za noszenie zdrajcow na rekach i utrzymywanie pasozytow, szerszeni mrowiska – Polska placi straszna cene. I zaplaci jeszcze wiecej..

  Dopoki nie zrozumie, ze:
  Za czasow PRL-u ubecja donosila na Polakow, intrygowala i za pieniadze z zagranicy pomagala w dywersji.
  Ale nie rzadzila. Byla szara eminencja, ktora wyrzadzala szkody w kraju ale krajem kierowala PZPR. Wiadomo bylo, ze partia i UB toczyly straszne boje. Ale PZPR stala na strazy rozwoju polskiej gospodarki i dbala o warunki pracy i wypoczynku kazdego pracowmika w Polsce..
  Bylo ubogo, nie tak jak w zbojeckich krajach, ktore zyly z lupow i kradziezy.
  Ale Polak byl dumny, ze jest Polakiem i jakkolwiek z wielu rzeczy bylismy niezadowelni, to naszym dzieciom juz zaczynalo sie dziac lepiej w odbudowanym kraju.
  Teraz dzieci po roznych studiach nie moga dostac pracy ani niczego planowac; nie moga sobie ulozyc zycia jesli nie sa zydami, dziecmi ubekow i nie maja obrzezaznych narzeczonych .
  Politycy zas i ich zony zachowuja sie jak pijane papuasy w czasie uroczystosci obchodzenia kultu falusa, a sejm przypomina salon Kunta Kinte w afrykanskim buszu.
  My nawet nie mamy na kogo glosowac.
  No to glosujemy na takich co rzucaja kurwami na lewo i na prawo, pomagaja w zamachu stanu, wysylaja polskich zolnierzy do mordowania zaprzyjaznionych narodow; glosujemy na ostatnia swolocz, mety spoleczne co udaja hrabiow, jawnie i publicznie popieraja miedzynarodowych przestepcow i biora udzial w kazdej drace i awanturze.
  I przepuszczaja panstwowe pieniadze na szmelc wojenny i narod strasza wojnami.

  Ostatnio w wywiadzie z Sophie Szewardnadze, byly czeski prezydent powiedzial wrecz: trzeba byc komoletnym idiota, zeby robic sobie wrogow z sasiadow i do tego wiekszych od siebie..
  Ano trzeba.

 20. Marucha said

  Re 19:
  To nie tak, panie Watażka.
  Pan świadomie miesza fakty.

  Ci którzy należeli do Pierwszej Solidarności, tej autentycznej z 1980 roku – głodowali i głodują.
  Dobrze się wiodło i wiedzie takim „solidarnościowcom”, jak Tusk, Komorowski, Geremek, Bielecki, Lewandowski, Frasyniuk czy ta okropna baba Krzywonos.

  Przy Okrągłym Stole nie siedział NIKT z prawdziwej Solidarności. No bo niby kto? Zna Pan kogoś?

 21. watazka said

  A kto byl szefem tej „prawdziwej Solidarosci’?

 22. Boydar said

  Nikt. I to był problem.

 23. Joe said

  Panie Boydar pana talent belferski rozweselil mnie do placzu…juz nic wiecej sie nie da dopisac.Tylko czekac na efekty…szewc Dratewka POtrzebny,co by smoka siara nakarmil,przyspieszajac proces oczyszczenia.

 24. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=9nE9AosdwRA

 25. Marucha said

  Re 21:
  Nie odpowiedział Pan na pytanie: kto z Solidarności 1980 zasiadał przy Okrągłym Stole.

  Bo z tego, co ja pamiętam, po stronie „opozycyjno-solidarnościowej” trudno było znaleźć Polaka.

  Stefan Bratkowski
  Zbigniew Bujak
  Władysław Findeisen
  Władysław Frasyniuk
  Bronisław Geremek
  Mieczysław Gil
  Aleksander Hall
  Jacek Kuroń
  Władysław Liwak
  Tadeusz Mazowiecki
  Jacek Merkel
  Adam Michnik
  Alojzy Pietrzyk
  Edward Radziewicz
  Henryk Samsonowicz
  Grażyna Staniszewska
  Andrzej Stelmachowski
  Stanisław Stomma
  Klemens Szaniawski
  Jan Józef Szczepański
  Edward Szwajkiewicz
  Józef Ślisz
  Witold Trzeciakowski
  Jerzy Turowicz
  Lech Wałęsa
  Andrzej Wielowieyski

 26. Wełna said

  Panie Gospodarzu, już to zamieszczałem 10.01 2017 r.

  to są „głodujący ludzie” z PIERWSZEJ SOLIDARNOŚCI!!!

  -Bronisław Geremek
  -Karol Modzelewski
  -Jacek Kuroń
  -Henryk Wujec
  -Tadeusz Syryjczyk
  -Tadeusz Mazowiecki
  -Janusz Onyszkiewicz
  -Antoni Macierewicz
  -L. J. Kaczyńscy
  -Władysław Frasyniuk
  -Waldemar Kuczyński
  -Jerzy Buzek
  -Ludwik Dorn
  -Stefan Kurowski
  -Cezary Józefiak
  -Witold Trzeciakowski
  -Jerzy Stępień

 27. Boydar said

  PROCENTY, Panie Wełno.

 28. Wełna said

  Dobre som we w gorzałce. Wystarczy jeden poduczony i pociągnie miliony ku zagładzie.

 29. Boydar said

  Trudno zaprzeczyć. Tak było.

 30. Joannus said

  AD 26
  Drugi z Pana listy zasłużony wielce, to on autorem nazwy ”solidarność”

  Dalej.
  Robiącemu za knura nie przeszkadza zaszczyt potraktowanie przez banderowskich braci jajami podczas wizyty.

 31. Wełna said

  Panie Watażka,
  bardzo dobry komentarz. Dziękuję.

 32. Inkwizytor said

  Skurwiel

 33. Adam Ryglowski said

  Ad 19 { PANIE WATAŻKA }
  + 31 – p. Wełna
  ….
  \*****.
  ….
  I co z tego ???

  .
  rynsztok , … itp. zawsze są pełne ….
  …nie ludziów ,
  ale tych , którym o.k. – W SZAMBIE
  .
  -__-
  I TO NIE J E S T ŚMIESZNE

  ….

  a lista popularna , ale………….
  brak jeszcze co najmniej 500 „rodów /”nazwisk”
  ,
  ….
  a może więcej ???.

Sorry, the comment form is closed at this time.