Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykanie na polskim „poligonie”: Rosja może spać spokojnie.

Posted by Marucha w dniu 2017-01-31 (wtorek)

Na polskim „poligonie” nie obowiązują zasady ruchu drogowego. Jadą tu z trudem. Od miejsca rozładunku w niemieckich portach amerykańskie wojsko straciło już kilkanaście samochodów. Są też ranni i ofiary śmiertelne ich brawury na drogach.

Wpadają do przydrożnych rowów, amunicja się im do nich wysypuje i robią kolizję drogowe z innymi uczestnikami ruchu. A Rosjanie? Ci przed którymi mają nas ci dzielni żołnierze bronić? Jest jak w tym starym dowcipie — Rosjanie nie wyszli jeszcze z koszar!

Co by się z tym amerykańskim wojskiem stało, gdyby wyszli?

Rosja może spać spokojnie. Jeśli przekroczą Bug, to potopią się razem ze swym sprzętem w bagnach Polesia.

Na terenie byłego NRD kilka ich większych samochodów nie było w stanie zmieścić się pod wiaduktami. To nic, oni i tak próbowali się przeciskać. Sprzęty uszkodzili, ale to też nic, bo kupią sobie nowe. Ich armia dysponuje przecież takim budżetem jakim dysponuje reszta świata. Po 25 latach od zjednoczenia Niemiec, NATO nie zdobyło jeszcze informacji na temat przeszkód jakie może napotkać ich własne wojsko na terenie wschodnich niemieckich Landów.

Mimo, że przed każdym wiaduktem stoi znak drogowy informujący o tym do jakiej swej wysokości samochód może pod nim przejechać, przejeżdżają większymi, bo a nuż się uda?

Widząc taki znak Amerykanie głupieją. Być może to kwestia europejskiego systemu metrycznego, którego nie rozumieją? A być może kwestia przekonania, że Amerykanin potrafi wszystko? I co ważne — kto mu tu zabroni?!

Do czasu utworzenia baz w Europie Wschodniej, USA posiadało między 700 a 800 baz w 54 krajach świata. Statystyki podają to różnie, ponieważ cienka jest granica między bazą a instalacją.

Pomijając zabójstwa, pobicia, gwałty i inne przestępstwa, ich wojska są przyczyna setek różnych wypadków na całym świecie, w których często giną sami, ale i ginie tubylcza ludność.

Do dziś jednym z najgłośniejszych pozostaje wypadek z 1998 roku, gdy we włoskim kurorcie Cermis, podczas brawurowego lotu wycieczkowego 4 amerykańskich żołnierzy, którzy dla zabawy lecąc powyżej dozwolonej prędkości i poniżej dozwolonego pułapu, przecięli skrzydłem EA-6B Prowler linę kolejki linowej. Wagonik kolejki spadł w przepaść. Zginęli wszyscy pasażerowie, wśród nich jedna Polka z dwójką dzieci.

Amerykańscy żołnierze nie odpowiedzieli przed sądem włoskim, bo nie podlegają jego jurysdykcji. Amerykański sąd uwolnił ich od zarzutu zabójstwa i skazał jedynie pilota z łagodniejszego paragrafu na pół roku więzienia. Po 4 miesiącach za dobre sprawowanie, pilot opuścił więzienie.

Amerykanie próbowali mataczyć i mimo że ówczesny prezydent Clinton obiecywał odszkodowanie dla rodzin ofiar, senat nawet uchwalił w je w wysokości 40 mln dolarów, to nie zgodziła się na to komisja kongresowa.

I co im można było zrobić? Nic.

Odszkodowania wypłaciła prowincja Trydent i włoski parlament.

Dopiero po 10 latach, gdy wyszło na jaw, że piloci posiadali w samolocie dokładną mapę z zaznaczoną linią kolejki górskiej, a także instrukcje o tym na jakiej wysokości wolno im latać, a wszystko sfilmowali na amatorskim filmie, czemu piloci podczas „procesu” w USA zaprzeczali, Amerykanie zwrócili 75% sumy odszkodowań.

U nas będzie podobnie. Jeszcze latem ubiegłego roku, podczas natowskich ćwiczeń „Anakonda”, doszło do wypadku, gdy amerykańska ciężarówka wracając z poligonu włączała się do ruchu. Wydaje się, że jak ktoś się do ruchu włącza to musi ustąpić pierwszeństwa tym, którzy już w tym ruchu uczestniczą. Uwaga! Już wiemy, nie dotyczy to amerykańskich żołnierzy! Zginął wtedy pasażer forda mondeo, a kierowca został ciężko ranny. Podobnie jak w innych przypadkach, polska prokuratura i sąd może im naskoczyć. Kierowca ciężarówki może wróci do USA, gdzie zapewne dostanie naganę, a może go nawet zdegradują? A może tylko zruga go jego przełożony?

Najwyraźniej Amerykanie traktują nasz kraj jak jeden wielki poligon. Na poligonie zaś nie obowiązują przepisy drogowe przewidziane dla cywilów. Dlatego gdy kilka dni temu doszło do kolejnej kolizji między Żaganiem a Świetoszowem, gdy amerykańska ciężarówka wpadła w poślizg, zjechała na lewy pas i czołowo zderzyła się z osobowym busem, media podały, że policjanci sprawdzili kierowce busa, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu. Amerykańskiego szofera nie sprawdzili, bo nie maja do tego prawa. Zapewne jego dowódca pogrozi mu palcem i każe zrobić 10 pompek. Sprawdzili tylko poszkodowanego Polaka zanim zabrało go pogotowie.

Na szczęście nie jest jeszcze jak na Kubie przed rewolucją, gdy stacjonujący w Guantanamo żołnierze urządzali na przepustce burdy w Hawanie; czy na japońskiej Okinawie, gdzie szczególnie upodobali sobie japońskie dziewczyny; na razie nie gwałcą. Trudno się zresztą gwałci, gdy jedzie się w czołgu w kolumnie po terenach ich wschodniej flanki. Najpierw muszą się rozpakować. Wszystko jeszcze przed nami.

Zgodnie z zawartą przez polski rząd umową będą się po naszej ziemi przemieszczać wedle uznania. Z dowolna prędkością i na dowolnej wysokości. Jak to na poligonie.

A może cel, nasze bezpieczeństwo, rozgrzeszy ich z tych wszystkich wpadek? Niestety cel ten nie ma nic wspólnego z naszym bezpieczeństwem.

W czerwcu ubiegłego roku w wywiadzie dla niemieckiego „Bilda” głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges powiedział, że linia obrony NATO to linia Odry. W tym samym wywiadzie gen. Ben Hodges stwierdził, że najlepszą obroną przed atakiem Rosji, jest prowadzenie ćwiczeń i pokazanie w ten sposób, że NATO jest przygotowane na odparcie ewentualnej agresji. Aby zaś usprawnić przemieszczanie się sprzętu i oddziałów wojsk zaproponował utworzenie czegoś na kształt strefy Schengen, która gwarantowałby swobodne przemieszczanie się wojsk NATO. Chcemy czy nie to ten poligon ćwiczebny obcych wojsk już tu mamy.

Kraj, który jest obcym poligonem, przestaje być podmiotem w stosunkach międzynarodowych. Tracimy resztki wpływu na naszą pozycje w stosunkach międzynarodowych i nadzieje na ich zmianę. Na poligonie władzę ma administracja wojskowa, a nie cywilna. Nasz kraj ma być teraz miejscem ciągłych ćwiczeń, przemarszu wojsk, by Rosjanie wiedzieli, że nie ma tu z kim rozmawiać, bo jedynym uprawnionym do rozmów jest zarządca poligonu rezydujący w Waszyngtonie.

Zapowiada się też nam jakieś safari. Z tym, że jego celem nie będzie zwierzyna, ale piesi i zmotoryzowani na naszych drogach. Będą tu wchodzić i wychodzić kiedy będą mieć ochotę, a straży granicznej pozostanie tylko zasalutować, gdy na granicy pojawi się żołnierz w amerykańskim mundurze.

Głupio by to zresztą wyglądało, gdyby sprawdzać przy wjeździe na poligon, czy kierowca czołgu ma ważne prawo jazdy? Bądźmy poważni. Skoro dali mu czołg to pewnie ma uprawnienia.

Czy Rosja musi się bać takiego wojska?

Widzą, bacznie obserwują co się u nas dzieje i pewnie śmiech ich ogarnia. Ale i strach, że gdyby ruszyli się z linii Odry, na której się rozlokowują i przekroczyli Bug, to mogliby Rosjanom przysporzyć dużych problemów zakorkowując ich drogi… zanim potopią się w bagnach Polesia.

My na razie możemy tylko zaciskać zęby i pięści.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarze 53 to “Amerykanie na polskim „poligonie”: Rosja może spać spokojnie.”

 1. wanderer said

  Ci ktorzy pozwolili tej bandyckiej obcej armi znalezc sie na terenach naszej Ojczyzny powinni stanac przed sadem. Mam nadzieje ze ich to predzej czy pozniej nie minie.

 2. Dziadzius said

  To jest typowe zachowanie sie armii amerykanskiej w Europie. Podczas Drugiej Wojny oddzialy amerykanskie [a szczegulnie jezdzcy czolgow i ciezarowek] zrobily w Anglii wiecej szkody materjalnej niz Luftwafe bo mentalnosc amerykanska jest niezmienna
  – **Tylko MY Amerykanie wiemy co robic bo my jestesmy najmadrzejsi – najsilniejsi – i najbogatsi**
  i z tym haslem oni ida w swiat uczyc demokracji uznajac ze oni ta „niby ichna ” demokracje wymyslili i ze inne narody to ciemnota zyjaca jeszcze w jaskiniach.

 3. Efekt nadmiernego spożywania hamburgerów, hod-dogów, picia coli oraz żucia gumy. Typowe dla Hamełykańców.

 4. Dziadzius said

  @3 Premizlaus Crucis–
  no niby tak – te hamburgery maja swoj negatywny wplyw na rozwoj – ale te leki z hamburgerow to tylko na oczyszczenie jelit i grubej kiszki a nie na napelnienie rozumem pustej glowy- chyba ze przesuniemy glowe tam gdzie odbytnica dla szybszego napelnienia czaszki lepsza materia niz jest obecnie w niej..

 5. Lovshak Ruskij Agient said

  Jakże to? Powitaliśmy wraz z zsikanym Dudą i Szydło, najwspanialsza wyczekiwaną by nie rzec wymodloną, najwspanialsza armią świata….. No żenada żenada przykro byłoby mi być żołnierzem polskim stać i słuchac takich słów…. przyjazd okupanta nagrodzony lepszym powitaniem niż brama gminy żydowskiej we Lwowie w 39 czy 41 czy gdzieś w Galicji na powitanie Wermachtu czy Żydobolszevii ze Wschodu….. Jakie to przykre i jak to bardzo boli…..

  Zdrada narodu ubrana we frazesy i puste słowa…. nosz qrwa niech dziwisz czy jego następca nie powinien podzwonić Zygmuntem?

 6. snag said

  Wanderer @ 1 ,…

  Gdyby ci zalezalo na dobrym imieniu tej twojej ojczyzny to zamiast mielic jezykiem bez sensu wrocil bys do podstawowki zeby jej nie osmieszac swoim pozal sie Boze ‚intelektem’ czy raczej deficytem tegoz na strychu ,…

 7. snag said

  Reszcie tez by nie zaszkodzilo 😉 ,…

 8. revers said

  co to jest 20 000 001 o jeden wiecej , czy niej gdy w latach powojennych zginelo od demokracji amerykanskiej 20 mln. ludzi w 37 krajach, byl Vietkong, moze byc Polking lub na temat niesienia demokracji …
  http://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051

 9. Matirani said

  Jak sie teraz ich pozbyc? Cukier do benzyny? Piach do karteru? Aha! Juz wiem. Obnizamy mosty i zwezamy drogi…

 10. snag said

  Przeleciałem raporty wypadków w Niemczech i … Nic!.

  Ostatni wypadek w 2012 a później to musi top secret bo sza 😉 Jeszcze jeden scaremonger na garnuszku Sputnika, widać że niezbyt obliczalny w faktach bo nawet Sputnik zastrzega sobie że nie odpowiada za ten szajs, raz że facet zrzyna z cudzego materiału po drugie że niezbyt zgodne z faktami żeby się podpisac i nie ośmieszać ,…

  Zapewne, może, na szczęście, zapowiada się, ale i podobny szajs … gdybanie pajaca który myśli że pisze ,…

  Jeśli Amerykanie traktują twój kraj jak jeden wielki poligon to pisz do posła, senatora a jak nie dociera to nie głosuj na niego zamiast skomleć w Sputniku ,…

  Ciekawe że Putin nie zauważył tego szajsu w ktorym autor sie papla i przyznał co mu się nie tylko u Amerykanów podoba ale rowniez, co adoruje – Musi durak ,…

  Putin reveals what he admires most about Americans.

  „Creativity when it comes to your tackling problems,” Putin elaborated, according to a translation. „Their openness — openness and open-mindedness — because it allows them to unleash the inner potential of their people. And thanks to that, America has attained such amazing results in developing their country.”

  http://www.politico.com/story/2015/09/vladimir-putin-charlie-rose-60-minutes-interview-214007

 11. Lily said

  Re 5.
  „Raz przejetej wladzy,nigdy nie oddamy”.
  Ustawa 1066,ma im to zapewnic.Boja sie zgnebionego ludu.

 12. Marucha said

  Re 10:
  Nie tylko Putin, ale i wielu zwykłych ludzi ma szacunek dla Amerykanów za pewne ich cechy. Nie dla wszystkich i nie za wszystko.

  Ale nie ma go dla kolejnych rządów USA, które zrobiły z tego kraju najbardziej znienawidzone państwo na świecie.

  Nie tylko Polska, ale i cała masa innych krajów (np. Japonia) ma problemy z wojskami amerykańskimi.
  Też Pan im poradzi, żeby „głosowali na innych posłów”?
  I żeby nie skomleli w prasie i na Internecie?

 13. Re: Artykul..
  Oczywiscie, ze Rosja moze spac spokojnie, bowiem „kabaretowe” najemne sily zbrojne z „nasza niezwyciezona armia” maciar-rawicza jedynie moga sobie tylko postrzelac na wyrezyserowanych manewrach poligonowych dodajac sobie odwagi przed rosyjskim „zacofanym kolosem w walonkach”…I przykryty sloma…:)))
  (I glodnym uzaleznionym od polskiego eksportu zywnosci)…

  Rozczarowanie bedzie baaaaardzo bolesne…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. snag said

  Marucha @ 12 ,…

  Of course senor, nie wspominając że oprócz was inni tego nie zauważyli i próbują się dostać legalnie i nielegalnie, nie rzadko ryzykując życiem do tego ‚najbardziej znienawidzonego państwa na świecie’, nie wyłączając Polaków i Japończyków ,…

  A w Polinie odwrotnie uciekają, a jak już ktoś zapuka to taki gdzie nigdzie go nie chcą ,…

  Kipicie nienawiścią do wszystkiego co amerykańskie zamiast spojrzeć w lustro i zrobić rachunek sumienia ,…

  Widzę że żaden szajs na gajówce nie śmierdzi zbytnio dopóki dołuje Amerykę ,…

  Ale to ‚ich’ wina, nie nasza bo na nas się uwzięli. Kto? Jak to kto? WSZYSCY! – Pod tym względem nie ustępujecie żydom ,…

  Żyd ma dobry dzień jak kogoś skubnie a Polak jak ponarzeka … Czegoś biedny, bom głupi, czemuś głupi bom biedny – Mój old man miał rację, na zakute łby nie ma lekarstwa ,……

  ——
  Zawsze będą ludzie żyjący w większej biedzie, niż Amerykanie i mający z d…y wzięte wyobrażenia o raju. Tacy będę uciekać do USA.

  A co do Polaków – to pewnie zrobili jakiś spisek i podpuścili prawie cały świat, żeby znienawidził Ameryki… inaczej tego się nie da wytłumaczyć.
  No bo przecież USA to kraj miłujący pokój, zrzucający z samolotów cukierki dla dzieci, żadnego kraju nie rozpieprzył…
  Admin

 15. snag said

  Temat biednych Japończyków wałkowaliśmy jakis czas temu, patrząc na wasze posty, z widocznym skutkiem, dziś dodam krwawiącym serduszkom że patrząc na to co Japs wyprawiali w Chinach, Mengele przy nich to pikus, nie wspominając jak traktowali POW’s (jeńców) nuuu, ten szajs trzeba zapomnieć, bo … amerykańce mają tam dziś swoje bazy ,…

  Malkontentom radził bym zajrzeć do źródeł i sprawdzić jaki procent alianckich jeńców wojenych w japońskich obozach doczekał końca wojny i wrócił do domów i porównać jaki procent Japońców – Liczby są bardziej wymowne ,…

  ——
  Czyli amerykańskie gwałty na japońskich dziewczynach to zemsta za alianckich jeńców…
  A wie Pan co, ja szczerze wątpię, czy dzielni żołnierze z USA znają na tyle historię, by wiedzieć, że II Wojna to nie tylko żydowski holokaust.
  Admin

 16. Bogush said

  Snag, Ile i kto Ci płaci za te durnoty, które wypisujesz w obronie tej cudownej Ameryki ? nie widzisz ile ludzi mieszka w shakach i karawanach , niemalże bez środków do życia

 17. snag said

  Admin @ 14 ,…

  Znaczy kto polglowki ktorym USraelski PR namacil w glowach? Panie admin sprawdz pan jaki procent tych polglowkow pracuje w Microsoft czy w Slicon Valley, jaki procent doktorow w szpitalach, studentow na uczelniach czy …

  Ich motyw jest taki sam jak mlodych Polakow pracujacych na saxach w Unii zapracowac na chleb, wyksztalcic dzieci i zyc godnie

  Cos panu powiem senor, gdyby Amerykanie zniesli wizy Polakom to nastepne 8 milionow jesli nie wiecej opuscilo by kraj i doszlo. do wniosku jak ci w UE ze nie ma po kiego wracac, tak tam dobrze ,…

  Ameryka czy biedni Japoncy nie jest waszym priorytetem i nie powinni byc tematem rozprawiajacych a fakt ktory nie trudno zauwazyc odwiedzajac kraj, w 5-cio tys miasteczku mojego dziecinstwa praktycznie nie ma mlodziezy a jak juz widac to pod budka z piwem, tak jest wszedzie gdzie bylem i sie nie zmieni dopoki nie zejdziecie z Ameryki i spojrzycie na siebie.

 18. snag said

  Do jasnej, p. admin, jakie gwalty i ile biorac pod uwage jest ich tam ponad 25 tys i 70 lat od zakoczenia wojny? Jak do tej pory fura oskarzen pod adresem amerykanskiego wojska i oprocz gadania zadnych dowodow. Ostatni raban na gajowce byl bezpodstawny. Czarny, rezerwista od kilku lat, ozeniony z Japonka, zamieszkaly na stale u tesciow na wyspie. Facet mial tylko tyle wspolnego z US Marines ze pracowal u tescia ktory swiadczyl uslugi na bazie ale warto odswiezac cyklicznie bo na gajowce Amerykanie sluza za worek treningowy na ktorym mozna wyladowac swoje frustracje ,…

  Na gajowce niewazne, winni Marines bo przywiezli go tam kilkanascie lat wczesniej ,…

  Pisalem kiedys, porownaj pan statystyke amerykanskich gwaltow np. na Okinawa ze statystyka gwaltow w 25 tys. polskim miescie i zobaczymy jak na tym wyjdziesz – Nie namawiam dlatego zeby dowodzic ze u was tez bija murzynow a ze macie zbyt duzo dziadostwa u siebie zeby zajmowac sie czyims ,…

  Bylem ponad 9 m-cy w mundurze i kilka razy na przepustce na zabawach w paru wiochach w okolicy Gdanska i nie zawsze zeby potanczyc i nie zawsze przykladnym gentlemenem jak byla okazja, mat ktory nam czesto towarzyszyl i koledzy nie byli lepsi.

 19. revers said

  Saudis zaplaca, to nie bedzie spokojnie …
  http://whatsupic.com/news-politics-world/prince-russia-putin-israel.html
  polskie araby tez sie rusza z paszportem izraela, jeszzcze polskich gojow pogonia za i przed soba.

 20. Marucha said

  Re 17, 18:
  Jasne, panie Snag.
  USA jest ofiarą międzynarodowej nagonki frustratów i nieudaczników (z Polską na czele).

  Lista krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej. Oczywiście nie chodziło wówczas o żadne interwencje militarne w suwerennych krajach, lecz o wprowadzenie demokracji.

  Chiny         1945-46
  Korea         1950-53
  Chiny         1950-53
  Gwatemala       1954
  Indonezja       1958
  Kuba          1959-60
  Gwatemala       1960
  Kongo Belgijskie    1964
  Gwatemala       1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru          1965
  Laos          1964-73
  Wietnam        1961-73
  Kambodża        1969-70
  Gwatemala       1967-69
  Liban         1982-84
  Grenada        1983-84
  Libia         1986
  El Salvador      1981-92
  Nikaragua       1981-90
  Libia         1986
  Iran          1987-88
  Libia         1989
  Panama         1989-90
  Irak          1991-
  Kuwejt         1991
  Somalia        1992-94
  Chorwacja       1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia         1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran          1998 (airliner)
  Sudan         1998
  Afganistan       1998
  Jugosławia       1999
  Afganistan       2001-
  Pakistan        2003-
  Libia         2011-
 21. ECHO said

  Brawo Admin, aż nie mogę wyjść z podziwu, skąd tyle opanowania i takiej prostej merytorycznej odpowiedzi. Liczyłem raczej na odrobinę zdenerwowania.

 22. snag said

  Marucha @ 20 ,…

  Lista autorstwa nijakiego W. Blum’a, byłego niższego rangą pracownika State Department którego nagle oświeciło kiedy miał popracować w Sajgonie jak w doope grzało. Dość znany od czasu od kiedy Bin Laden cytował go w swoim przemówieniu po 9/11, komuch na usługach Allende, koleś Chomskiego …

  Korea to interwencja UN … Wietnam? Ruscy pomagali północy, Amerykanie południu, zaczął Vietcong z inicjatywy Sojuzu, w Chinach Ameryka stanęła po stronie Chiang Kai-sheka sojusznika w wojnie z Japonią kiedy Ruscy instalowali Mao, Afganistan miał do wyboru, pogonić Bin Ladena, zamknąć bazy treningowe Al Kaidy co zlekceważył licząc że Amerykanie bluffują, oops! nie blooffowali, w Pakistanie, bo wojaki Bin Ladena tam się chowali ja w doope grzało w Afganistanie a rząd Pakistanu nie miał możliwości żeby ich wykurzyć, Iran 1998, samolot nie leciał wyznaczoną mu trasa, tragiczna pomyłka, przeprosili i zapalcili odszkodowania, jeśli chodzi o listę i ścisłość ,…

  9 rzekomych ‚bombardowań’ z wymienionych krajów na liście jest ‚disputed’ przez fachowców, kilka usprawiedliwionych jak Granada (nie Grenada) czy Libia za Reagana. Ta ostatnia nie libia a posiadłości Kadafiego za udzielenie schronienia zamachowcom którzy podłożyli bomby w amerykańskim samolocie która wybuchła nad Lockerbiei w Scotland i klubie w Niemczech bo gościli Amerykanów.

  Na marginesie kiedy podejmę temat gdzie mam dowody że bullshit to zmienia go pan i tańczy po mapie ,…

 23. snag said

  Zaponialem dodac, jesli jedno bombardowanie bez powodu to jedno za duzo ,…

 24. Marucha said

  Re 22, 23:

  Stany Zjednoczone mają historię trwającą 240 lat.
  Niech mi Pan przypomni, ile z tych lat było bez żadnej wojny, w którą USA by nie było wmieszane,
  20? Może 30?

  Okropny jest ten świat,
  Wszyscy sprzysięgli się na USA i nie tylko szkalują ten pokojowy kraj, ale i bez przerwy toczą z nim wojny.

  A Rosja i Iran tak ulokowały swe granice, żeby być w bezpośrednim sąsiedztwie pokojowych baz USA, gdzie urządza się zabawy dla dzieci.

 25. snag said

  Ano okropny ,…

  Jak juz wspomnialem, jesli nie Ameryka to kto (czekam na odpowiedz) bo zawsze byl ktos – Od zarania ludzkosci, od faraonow 5 tys late temu po kacyka klanu dzisiaj zawsze byl ktos kto dyktowal maluczkim, tak zawsze bylo, tak jest i tak bedzie ,…

 26. snag said

  Jeszcze jedno Sojuz nie zawracal se doopy bazami w Iranie a ulokowal jedna pod nosem Stanow z baza nukes i nie amerykanski naczalny a ruski walil butem w blat mownicy w UN obiecujac ze zrobi porzadek z Yankesami ,…

  Kazdy orze jak moze, a na gorze raz ty raz ja, zalezy od …

 27. matirani said

  Mozna juz Sanga zbanowac czy jeszcze nie??? Ile czasu nam zjada jego propaganda pro USA?

  Szanowni Patrioci – policzcie ile roboczogodzin tracimy na czytanie, analizowanie, odpisywanie, prostowanie i przekonywanie w sprawach absolutnie dla Polski i Polaków bezuzytecznych lub szkodliwych.

  Jesli wyobrazimy sobie firme konkurencyjna która nam zagraza na rynku, jesli napuscimy na nia bande trolli, którzy sprawia, ze jej personel bedzie spedzal czas pracy na dyskusjach i zabawach , to po roku pracy regularnej i systematycznej w naszej firmie bedziemy od nich lepsi.

  Ok, nie powinienem brac za perfidie, co zwykla glupota da sie wytlumaczyc, ale bilansu to nie zmienia.

  Tracimy czas, tracimy energie, tracimy zapal do Pracu u Podstaw dla dobra Polski i Polskosci.

  Rzeklem

 28. Marucha said

  Re 26:
  Rosja – około 8-10 baz w dawnych krajach ZSRR.
  USA – około 1000 baz na całym świecie. I jeszcze chuje twierdzą, że to Rosja jest agresywna, bo szykuje obronę.

 29. Marucha said

  Re 27:
  Pan ma oczywiście rację.
  Traktuję Snaga, z całym szacunkiem, jako modelowy przykład proamerykanizmu, z jakim chyba nieczęsto się stykamy na co dzień.
  Jego poglądy są niekiedy wręcz fascynujące. Człowiekowi nie chce się wierzyć, że są możliwe…
  Dobry materiał do studiów.

  Choć zdarza się, że zapodaje ciekawe informacje.

 30. Kar said

  re:29

  ..na takich mowia;…psychologically twisted, ON na razie wciaz maca po ciemku..wpadl w paskudna dziure bez dna…z innej ciemni – dziury…, i wydaje mu sie, ze oblapil Rebe obiema rekami za kolana..i placzliwie caluje go w…

 31. matirani said

  Odp. 29. Marucho – Każdy agent musi się uwiarygodnić, wśliznąć w środowisko aby móc być wydajnym. Działanie polega na sączeniu jadu niejako subliminalnego ( niejako, gdyż nie da się subliminalnie sterować – nikt tego nie używa poważnie, powiedzmy dysymulowanego, ukrytego, ale słowo ładne ) oraz na prawie otwarcie szkodliwych uderzeniach w kluczowych momentach, wtedy kiedy gra jest warta świeczki. Potem wycofuje się na „z góry upatrzone pozycje” i odbudowuje wiarygodność.

  Oczywiście, nie zapominajmy, że agenci są w 1% i 99% oraz że brak informacji może zrobić z hiperaktywnego – nadczynnego człowieka agenta „bez jego woli ani wiedzy” – tyle że…. wynik dla zespołu pozostaje taki sam :

  strata czasu,
  strata energii
  szum informacyjny
  krzywienie pojęciowe u słabszych ( gorzej poinformowanych ) czlonków zespołu

  Na prawdę nie potrzebujemy tu absurdalenj i niezgodnej z faktami gloryfikacji imperialnej i antyludzkiej polityki USA.
  Wyważone opnie Romana, Mieta czy innych NDL są zupełnie wystarczające.

  Podobnie trzeba uważać na Maxa Kolonko – wyraźnie widać, że ma wypowiedzi o USA którre wskazują na jego chęć lub obowiązek „podlizywania się” neokonom.
  Ukłony

 32. Bogush said

  Miałem kiedyś kolegę, był tak proamerykański jak pan Snag , wyjechał na 6 lat do USA gdzie pracował, dobrze zarabiał i zwiedził je ze wschodu na zachód i północy na południe. Po powrocie aż nie do wiary jak zmienił zdanie. w dyskusji powiedział, że nigdy tam nie pojedzie nawet gdyby mu płacili 10 000$ na miesiąc

 33. snag said

  Bogush @ 32 ,…

  Mialem kolege w Stanach ktoremu zalatwilem zaproszenie, przyjechal, dobrze zarabial i mimo ze mial kilka slownikow i kartki na scianach w mieszkaniu i w pracy po trzech latach nie szprechal duzo lepiej niz kiedy przyjechal co bylo powodem ze wrocil,on jednak byl na tyle szczery ze nie winil za to Amerykanow ,…

  Get it? ,…

  ——
  A ja znam faceta, który mówi (a zwłaszcza pisze) po angielsku lepiej niż 90% Amerykanów. Był w USA dwa razy i powiedział, ze nigdy by tam nie został na stałe.
  I tak się możemy przerzucać przykładami.
  Admin

 34. Demo-krata said

  Re: 29 – amerykański patriotyzm.

  Znam dosyć dobrze wielu Amerykanów i… są tacy sami jak Pan Snag!
  Do nich nic nie dociera, mają całkowicie wykrzywione poczucie patriotyzmu!

  Dla nich patriotyzm to… obrona poczynań swoich rządów, które nie są „swoje” tylko globalistów, czyli plemienia pustynnego! Oni tego nie widzą, mało tego: nawet, jak się chce im cokolwiek na ten temat powiedzieć, zaprzeczają, wolą być oszukiwani, niż zaakceptować szokujące realia.
  Codzienne dawki holokaustu, omawianie wszystkich ichnich świąt, wszędzie w radio, tv, etc dominują przedstawiciele plemienia pustynnego!

  Tak naiwnego (w sensie politycznym) narodu trudno szukać na świecie. Ich „chłopcy” idą dobrowolnie do wojska, co dla nich jest wzorem patriotyzmu! Ale dlaczego to robią?

  Nie są to decyzje dobrowolne:

  1.Naciski ekonomiczne.
  Młody chłopak ma trudny start w życiu w USA. Nie musze tutaj pisać, jak drogie jest szkolnictwo. Poza tym kryzysy ekonomiczne, ile chłopak zarobi, gdzieś na prowincji, bez wyksztalcenia? W miastach czynsze są niebotyczne, jak żyć?
  Idzie wiec do „wojska”, wraca jak „bohater”, dają mu jakieś ochłapy, ubezpieczenie, kredyty, etc., może łatwiej znajdzie zatrudnienie, jako „weteran”? Z krwią na rękach!

  2.Naciski społeczne.
  Mit USA; jako światowy policjant, światowy obrońca demokracji.
  Te inscenizowane sceny, gdy „tatuś” niespodziewanie wraca z wojenki do domu, a tam kamery, piękna blond żona i obowiązkowo córeczka, taki blond aniołek – rzucają mu się na szyję! Jakie to wzruszające?
  Tylko trzeba zadać pytanie: ilu niewinnych ludzi zabił ten „tatuś” w obcych krajach, do których nikt go nie zapraszał?

  To jest morderca, nie weteran, panie Snag!

  Co do ostatnich protestów w USA, przeciw Trumpowi:

  To są jakieś „popierdółki”, nie protesty!

  Wczoraj w Berkeley (totalny komunizm, tam „wykładał” niesławny Miłosz) protestanci ubrani w „uniformy”, zamaskowani, regularna armia!
  Za to pozostali „studenci” to kupa sierot! Policja nie reagowała!

  Tak samo z wcześniejszymi protestami na ulicach amerykańskich: banda sodomitów, jakichś przebierańców, cześć młodzieży, totalnie zmanipulowanej, reszta to „grube doopy”, idące jak stado słoni.

  Jak pamiętam marsze w Polce, demonstracje, czy kontr-pochody pierwszomajowe, gdzie zomowcy, gazy łzawiące, armatki wodne, gdzie trzeba było mieć siłę i spryt, aby nie dać się złapać i być spałowanym. To co tutaj widać, to degrengolada.

  To, co globaliści zrobili z USA na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci (i poprzednio) to zbrodnia. Ten naród się degraduje, a że polityczna poprawność działa, nie ma poprawy.

  Popatrzcie, jak to sprytnie to żmijowe plemię zorganizowało:

  „Nie rozmawiamy o polityce, o religii, o zboczeniach”, o…. – tutaj cała lista „poprawności politycznej”!

  Czyli jak człowiek, który jest niedoinformowany, ma się czegokolwiek nauczyć, zobaczyć większe spektrum opinii, wyrobić sobie swoje zdanie? – gdy główny ściek medialny to gorsza propaganda nich najgorszy okres stalinizmu!
  Nie wolno rozmawiać na żaden poważny temat, co pozostało? Sport?

  Ostatnio się załamałem: wykształcony Amerykanin powiedział, że jak chce sobie wyrobić opinie na jakiś temat, jakieś bieżące zdarzenie, otwiera CNN i na nich się wzoruje!

  Czym jest CNN – tam same Sary, Dawidy, Rachele, etc!

  Nie widzę w najbliższym czasie, aby społeczeństwo amerykańskie się czegoś nauczyło, aby nastąpił jakiś postęp w sprawach społecznych.

  To stado powolnych lemingów, poprawność polityczna zamyka im usta, zamyka próby wyjaśnienia prawdziwych problemów, stopuje indywidualne myślenie.

  Ten system wymyślili geniusze, ale niestety słudzy diabła! – wiec działa na nasze zatracenie!

 35. Marucha said

  Re 34:
  Szczególnie antypatyczne jest, gdy tak zachowują się „nowi” z Polski. Jakby chcieli być bardziej amerykańscy, niż sami Amerykanie.
  No cóż. Jakiś robak ich toczy.

 36. snag said

  Jeszcze nie nauczyl sie angielskiego a juz zapomnial polski – Dominuja na Greenpolinie i Czikagowie ,…

  Pan języka nie zapomniał, ale po polsku myśleć już nie umie.
  Admin

 37. Dziadzius said

  Niema to jak pokoj szerzaca demokracja
  .http://www.globalresearch.ca/us-has-killed-more-than-20-million-people-in-37-victim-nations-since-world-war-ii/5492051

 38. snag said

  Admin ,…

  Ja tez znam takich ktorzy wrocili i zostali i takich ktorzy wrocili i wrocili – Jeden z nich zostawil zone i piekny dom pod Szczyrkiem i wrocil do Stanow dzieciaki rowniez jak podrosly … Nie kazdemu lezy, tu czy tam ,…

 39. VA said

  Dlaczego wojska amerykanskie rozlokowano wzdluz zachodniej granicy z Niemcami, a nie wschodniej blizej Rosji?
  Moze chodzi o pilnowanie Niemcow?

 40. snag said

  Dziadzius ,…

  Nie dlatego bo u was tez bija murzynow ,…

  Mao wymordowal 80 milionow swoich. Stalin 40-50 milionow swoich, Niemcy odpowiedzialni za II wojne, Angole za smierc paru milionow niemieckich cywili … a dziadziusie w gajowce wkolo wojtek o 20 milionach ofiar Amerykanow liczby delikatnie mowiac wyssanej z palca na liscie ‚disputed’ a pozostala reszta nie zawsze nieuzasadniona ,…

  Odsylam pod 22 ,…

  ——
  Te 40-50 milionów Stalina to legenda.
  A 20 milionow ofiar USmanów to raczej niedoszacowanie.
  Admin

 41. Dziadzius said

  @36 ADmin.
  Prawdziwe slowa ktore bolesnie pasuja i mi – bo jeszcze jezyk ( po 80 latach) jako tako z bieda i kalectwem pamietam ale juz nie jestem w stanie ani zrozumiec ani dzielic sie—„Pan języka nie zapomniał, ale po polsku myśleć już nie umie.”— Polskim spospobem wielorodzajowego/ wielotematowego myslenia na jeden temat artykulu przedemna- co bardzo widac tu na tej witrynie( i na kazdej innej Polskiej witrynie) w rozwoju roznorodnych tematow wciskanych pod niby ten jeden temat artykulu jako akcja okryta wolnoscia ‚Polskiego myslenia’ ? Ten sposob „Polskiego myslenia” jest najwidoczniejszy w zmudnych i powiklanych prawie Herkulesowych probach tlumaczenia z Polskiego na jaki kolwiek jezyk ‚anglosaski’

 42. Dziadzius said

  @40 Snag,
  Jezeli pan czyta tylko „fejknius” to napewno widzi masakre murzynow na kazdym kroku tylko Pan nie widzi kto tych murzynow bije . „Fejknius” nie pisza ze zabito policjanta ale ze zabito niewinnego bezbronnego murzyna co mial w reku pistolet ( ale on ten pistolet tylko ogladal) i ze on byl anolem milosierdzia dla calego spoleczenstewa i dlatego on byl 3 razy w wiezieniu ( no bo on sie poswiecil bo wiezienni stroze tez musza miec prace) za kradziez i pobicie. W zeszlym roku w Detroit murzyni zabili ponad 700 murzynow – i tego nie bylo w „fejknius” bo ci co zabijali to byli murzyni a nie BIALI i nie bylo na kogo koty wieszac wiec nie bylo w „Fejknius”.

 43. snag said

  Admin @ 40 ,…

  Mozliwe,

  … jesli odliczysz pan tych ktorzy zmarli ‚naturalna’ smiercia z glodu, zimna i przepracowania w gulagach/kolymie tych z niewygody w transportach do obozow, nie wspominajac o tych ktorych poslal nieuzbrojonych na pewna smierc na froncie z III Rzesza ,…

  Znów ta czarna legenda…
  Admin

 44. snag said

  Dziadzius ,…

  Skup sie i postaraj nie zjezdzac z tematu ,…

 45. snag said

  No good senor admin, ja przez to przekomarzanie z panem zaniedbuje starszych braci ,…

  Nie moja opinia a konkluzje demografow jesli chodzi o liczby ofiar Stalina i naocznych swiadkow jesli o uzbrojeniae czerwonoarmistow ,…

 46. otto hak said

  Dominuja na Greenpolinie i Czikagowie…..

  Mieszkańcy Chicago wymawiają: „SZ’koogo”.

  Do rzeczy. USA powstało w drodze zbrodni. Tego się nie już odkręci. Aby oddać ziemię i rządy tubylcom, trzeba by wyemigrować dokądś, a kto zechce 300 milionów ludzi? (spoko, to tylko retoryka). Natomiast można się starać, aby ten kraj (mój kraj), był jak najnormalniejszy. Jak najmniej nienormalny. Od nas, ludzi zależeć może normalność do pewnego poziomu władzy, gdzie istnieje pewien zakres kontroli społecznej. Nie wiem, czy jest to rząd gminy, czy township, czy też municipality (miejski) i nie wiem, czy chcę na starość to wiedzieć. Powyżej tego poziomu, od nas, ludzi nie zależy zupełnie nic i nigdy nie zależało.

  Zakładając oczywiście, że ten kraj rządzony jest przez własne władze…

  Ja tak mogę pisać, bo jestem stary, a pan Snag jest młody.

 47. Dziadzius said

  @44 Snag,
  ibid @ 40—-
  Ja teraz juz zupelnie trace moznosc zrozumienie Polskiej logiki i mentalnosci – a szczegulnie Twojej —
  Czyz nie napisales po numerem 40 —
  „Dziadzius ,…

  Nie dlatego bo u was tez bija murzynow ,…”

  Wiec ci odpowiedzialem kto murzynow bije i kto o tym pisze
  Panie Snag ja naprawde mysle ze pan jest podplacony TROLL co po naszemu chyba znaczy BALAMUTNIK
  Dowidzenia i Tobie i tym innym ‚krasnoj’ ludkom

 48. snag said

  Otto Hak @ 46 ,…

  I wish 🙂 ,…

  Pozdrowiam z Pacific NW ,…

 49. gnago said

  Och kraj na użytek koncernów , napad na Afganistan dopiero po fatwie zakazu upraw maku i konopii. A po zajęciu, dostawa wojskowym sprzętem towaru do UE i USA

 50. snag said

  Dzidziuś @ 47 ,…

  Jeszcze raz … Skup się a może zauważysz: ‚przysłowiowych’ murzynów w sensie że wytykanie ‚amerykańskich zbrodni’ jest tu na porządku dziennym a ruskie, chińskie, japońskie (dla przykładu) wygodnie pomijacie i w tym sęk, poza tym nie trawię bullshit a tym jest te rzekome 20 milionów ,…

  To ‚podpłacony’ i resztę pominę bo nie widzę sensu tłumaczyć się idiocie ,…

  Get a life ,…

  Właśnie, get a life.
  Zbrodnie chińskie, japońskie, ruskie skończyły się.
  Amerykanskie trwają nieustannie od 240 lat.
  Admin

 51. snag said

  Gnago ,…

  A’propos fatwy ,…

  In 2004, a fatwa was issued by Muslim clerics claiming that opium production is contrary to the sharia law and that opium producers would face punishments in accordance with the sharia.

  Sprawdz kiedy Amerykanie z koalicja wkroczyli i nie truj ,…

  —————————————————————————————————-

  Wiecej ,…

  However, in the last decade both the Taliban and the Karzai government have actively protected the opium trade, while the US forces have mostly turned a blind eye. The US invasion has in fact been causal in a massive increase in opium production, with public eradication efforts being largely window dressing. Notably, there was a large increase in the area under cultivation between 2002 and 2014.

 52. snag said

  Admin

  Japonskie skonczyly sie dzieki amerykanskiej interwencj, ruskie i chinskie, bo nie dominuja militarnie bo gdyby to widzial bys wasc tania jatke na Taiwanie – To ze minely* nie znaczy ze mamy zapomniec czy pomijac ,…

  *Czy minely niech paswiadcza studenci z Tiananmen Square gdzie w/g oficjalnych raportow odnotowano ponad 10.000 zabitych a w rzeczywistosci cholera wie, nie wspominajac o tych co gnili i gnija do dzis w wiezieniach ,…

 53. Dziadzius said

  @52-51-50 et all–Snag
  ** Tak na poczatek to serdecznie CI dziekuje za taka darmowa lekarsko- psychiatryczna ocene mojej mentalnosci — za te zaoszczedzone pieniadze na prawdziwych lekarzy kupie sobie miotelke do czyszczenie kurzu z pepka.
  Przypomina mi Pan ta swoja lekarska ocena te same zachowanie co jest dzis tak szalenczo promowane( za pieniadze Sarosa) w tej juz do konca zajeb**nej Hameryce gdzie konstytucyjne prawo „wolnosci slowa” jest deptane przez marksistowski UNIWERSYTET w Kaliforni i to zanim zaproszony mowca mogl wyglosic swoj referat ?????? **Kilka godzin temu ta „wolnosc slowa” ( gwiazda demokracji) znow podeptano na NewYork University z tej samej przyczyne ?????
  {Cos mi tu waniajet Leninem i Stalinem i Hitlerem a nie demokracja}!!!

  Mialem cicho siedziec i nie wchodzic w konwersacje z TROLLEM ((punkt #47)) ale tak jak widac kiedy sa puszczane rakiety to czy chcesz czy nie to wielu wiecej je widzi niz byly na to plany i dlatego czlowiek sprawiedliwy i rzelelny NIE MOZE cicho siedziec w lunie tych czarcich rakiet i nie wstac na swoje tylne nogi i porozbijac te rakiety w proch..
  Wiemy ze czy Rosja czy Chiny nie sa wedlug ameryki panstwami DEMOKRATYCZNYMI ale wiemy tez ze Amaryka jest Panstwem Demokratycznym bo nam ciagle o tym mowi (( no bo musi – cos jak policjant co kradnie musi mowic ludziom ze jest policjantem zeby go nie uznali za zlodzieja)) i jako bastion demokracji spodziewamy sie demokratycznej akcji i zachowania a nie tylko opini przekupionych zydowskich fejknius .
  Od kiedy panstwo demokratyczne [[ rzadzace przez ludzi dla ludzi]] klamie o * broni masowej smierci* kiedy nie ma dowodow i na podstawie tych stworzonych przez siebie bajek atakuje IRAK dowdca ktorego to kraju jest Sadam Husein znany pionek AMERYKANSKIEGO *CIA* – no bo co -on komus w USraelu siusiu do kawy zrobil.??
  Od kiedy panstwo demokratyczne klamie o ataku 9/11 ze to byli pijani arabi w 3 samolotach ktorzy ponad godzine latali po USraelu i zaden wojskowy samolot ich nie sprawdzal. Dowod ze to bylo klamstwo to to ze ZNALEZLI PASZPORT jednego z tych zamachowcow w Nowym Jorku nie daleko od tych dwoch palacych sie drapaczy chmur i z tego juz wiedzieli ze to arabi i ze to zolnierze Osama Bin Ladden ( chorego cukrzyka co z telefonem i „laptopem” z jaskini w Afganistanie co kierowal tym atakiem,
  Od kiedy panstwo demokratyczne atakuje bezbronna wysepke Grenada bo tam sa Kubanskie wojska [[Prawda bylo cos 6 szeregowych}}
  Od kiedy demokratyczne panstwo atakuje suwerenny kraj Libie za to ze on chce wprowadzic zloto jak wartosc rynkowa a nie USraelski papier toaletowy.
  Od kiedy demokrateyczne panstwo atakuje suwerenny kraj Syrje za to ze on nie zgadza sie na rurociag ropy .
  Wiec na podstawie ze USrael jest samozwancza Demokracja kazdy rozumny czlowiek wymaga demokratycznego sie zachowania a nie klamstwa. Klamstw my spodziwamy sie [ wedlug opini USraela] od Japonii- Chin- Rosji ale od USraela my spodziewamy sie DEMOKRACJI a nie oszustwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.