Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czego szuka NATO na Morzu Czarnym

Posted by Marucha w dniu 2017-02-02 (Czwartek)

Międzynarodowe ćwiczenia Sea Shield-2017 (Morska Tarcza – 2017) z udziałem siedmiu państw członkowskich NATO i Ukrainy rozpoczęły się w środę, 1 lutego. W manewrach weźmie udział około 2,8 tysięcy wojskowych z Rumunii, Bułgarii, Grecji, Turcji, USA, Kanady, Hiszpanii i Ukrainy.

W ramach ćwiczeń wojskowi „będą realizować standardowe procedury NATO do walki z zagrożeniami powietrznymi, podwodnymi i nadwodnymi „, manewry odbędą się na Morzu Czarnym, na powierzchni około 80 tys. metrów kwadratowych.

Oprócz tego, jak poinformował we wtorek, 31 stycznia sekretarz generalny sojuszu Jens Stoltenberg [ksywka: Mikrocefal – admin], ministrowie obrony 28 państw członkowskich NATO na spotkaniu, które odbędzie się w dniach 15-16 lutego w Brukseli, przyjmą pakiet środków, dotyczących wzmocnienia obecności wojskowej w regionie Morza Czarnego.

„Ministerstwo Obrony Rosji kontroluje wszystko, co odbywa się w ramach ćwiczeń NATO na Morzu Czarnym” — powiedział szef rosyjskiego resortu obrony generał armii Siergiej Szojgu.

Wyraził on również nadzieję, że ćwiczenia będą przebiegać „w maksymalnie bezpiecznym otoczeniu i nie stworzą wyzwań dla Federacji Rosyjskiej”.

Naczelny doradca dyrektora Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych, profesor Akademii Nauk Wojskowych Federacji Rosyjskiej Władimir Kozin uważa, że ćwiczenia Sea Shield —2017 mają kilku „adresatów”.

„Te ćwiczenia adresowane są w pierwszej kolejności do Federacji Rosyjskiej. W drugiej — do wszystkich sojuszników z NATO, aby przestrzegali solidarności wojskowej na morzu. Oprócz tego, są adresowane do Ukrainy, by przekonała się, że nie zostanie porzucona, że osłonią ją od morza.

Jednocześnie ich celem jest jawna prowokacja. Co mogą robić grupy natowskie na zamkniętym Morzu Czarnym? One i tak już od zakończenia II wojny światowej pływają na Morzu Śródziemnym. I obecnie ciągle patrolują, zmieniając się wzajemnie, także na Morzu Czarnym. Czego oni tam szukają? Mianowicie szukają, przede wszystkim, konieczności demonstracji uzbrojenia” — powiedział Władimir Kozin.

Zwrócił on uwagę, że w ostatnim czasie na Zachodzie często słyszy się wypowiedzi o konieczności odbudowy dialogu z Rosją. Tymczasem NATO coraz bardziej zwiększa swoją aktywność.

„Dotyczy to zarówno przestrzeni morskich, jak i naziemnych i koniecznie dodałbym jeszcze element wojskowo-powietrzny. Siły powietrzne 15 państw NATO biorą udział w operacji patrolowania przestrzeni powietrznej państw bałtyckich (Baltic Air Policing), która rozpoczęła się już w marcu 2004 roku i odbywa się w przestrzeni powietrznej Łotwy, Litwy i Estonii. W jakim celu się to robi? Czyż nie jest jasne, że nie wolno ciągle mówić o jakiejś normalizacji, o jakimś pokojowym nastawieniu i jednocześnie trzymać za pazuchą tę „wojskową pięść” — powiedział ekspert.

https://pl.sputniknews.com

Na świecie któreś państwo MUSI być bandytą. Więc niech już będzie nim USA.
Admin

Komentarze 22 to “Czego szuka NATO na Morzu Czarnym”

 1. Jemen said

  Zajmuje dogodne pozycje do ataku na ROSJE.
  z tego zamyslu syjonistycznego Bo to zydostwo to wszystko kreuje.Polacy musza sie nie mieszac.TYLKO TWARDO STANAC PO STRONIE ROSJI.A ta niby nasza wladza.
  To utajone zydostwo w postaci ;PIS=proamerykanskie polityka.Co przeklada sie tylko na jedno.Mamy slugami byc zydostwa w walce z ROSJA.
  NIGDY NIGDY NIGDY powtarzam.Ludzie POLACY jak to mamy byc wrogami slowian ;
  POLSKO niedaj sie w platac anglosaskie zagrywki .JUZ mielismy 1939 rok.I WIEMY CZYM TO SIE SKANCZYLO…………………………..Pytanie .Czy anglosasi przyszli nam z pomoca 1939 roku.Nie …………….dupa sie wypieli.Na dodatek kazali sprzatnac G.Sikorskiego bo byl im nie wygodny.Sami tego nie zrobili bo to nie ladnie by wgladalo.A wiec zlecili to to Polskim sluzbom tajnym.Ktorzy w wiekszosci byli;;;masonami.I tak to sie kreci do dzisc……………….KONIEC Z NIMI

 2. revers said

  „Mianowicie szukają, przede wszystkim, konieczności demonstracji uzbrojenia”

  Jest co pokazywac, niemiecka nowa fregta F125 z nowymi jednostkami napedowymi gazo-dislowskimi, dzialami 127 mm z pociskami kierowanymi gps o zasiegu do 100 km.

  http://www.defenseindustrydaily.com/germanys-f125-special-forces-and-stabilization-frigates-05119/

 3. peacelover said

  …jeszcze na razie Ruskie zachowuja zimna krew !!!!
  … ale tak, jak ktos sie jasno wyrazil :

  …nie dlugo wschodni niedzwiedz ich zywcem zezre !!
  to ten, co jego pchly swieca nuklearnymi promieniami,
  a bomby atomowe zjada na sniadanie.!!!

 4. revers said

  To tez dotyczy morza baltyckiego, lub po niemiecku ostsee. Co chwila dochodzi do roznych wizyt natowkich fregat, niszczycieli i to z wyrzutniami pociskow samosterujacych czy to porty w Gdansku, Klajpedzie ale w okolicach obwodu kaliningradzkiego i morskich granic tego rejonu, nie wspominajac o przerzucie niemieckich fregat z morza polnocnego na akwen morza baltyckiego czy jeziora wschodniego po niemiecku..

 5. NyndrO said

  Panie Snaaag&Splitex, rozumie Pan, że nikt nie ma nic do Amerykanów?Może oprócz Holokaustu Indian. * Pan ma tą manierę, że mówi ” wy, tam u was, w polin, zróbcie porządek u was” itd. Czy Pan zdaje sobie sprawę, że to za pomocą Ameryki północnej i komórki w Palestynie, żyd czyni najwięcej krzywdy Ludzkości? Przy was my to jesteśmy esencją dobroci i porządku. Pan to wie?

  ——
  Jeśli my Polacy szkodzimy, to najwięcej sami sobie.
  USRael szkodzi całemu światu, siejąc, gdziekolwiek sięgną jego łapy, pożogę, zniszczenie, mordy, zagładę.
  Ale zdaniem Snaga ktoś MUSI przecież być bandytą, ktoś musi być złodziejem, ktoś musi być kurwą – i niech to będzie USA.
  W jego wizji nie mieści się świat bez bandytów, kurw i złodziei.
  Admin

 6. NyndrO said

  Mnie też to wku*wia, Panie Kierowniku. Wolałbym jednak, żeby Splitex był głupi,czy np. kochający Amerykę, niż sayanim. A niestety czasem wygląda na bydlę.

 7. Jerzy Habdas-USA said

  ;Koniec z nami;(#1)
  Oto i przykład gotowy mam,
  nie tylko na podstawie znamion.
  Kiedy wielki głos woła;Gdzie moje owieczki;?
  Nawet echo odpowiada wzruszeniem ramion…JH-USA

 8. markglogg said

  manewry odbędą się na Morzu Czarnym, na powierzchni około 80 tys. metrów kwadratowych

  Chyba brakło w tym zdaniu 4 liter KILO. Bo wygląda to NA TO że ta cała Armada NATO zmieści się w prostokącie 2 x 4 km. Oby się nawzajem nie pozabijali

 9. RomanK said

  Czego szuka NATO????
  nato wychodzi, ze szuka ….. GUZA!

 10. markglogg said

  Ad @ 8. No i ja też się trochę pomyliłem 80 000 m2 to jest prostokąt o wymiarach zaledwie 400 x 200 m2 czyli 8 hektarów a nie 8 km2. Przepraszam.

 11. RomanK said

  Jeśli my Polacy szkodzimy, to najwięcej sami sobie.-( Gajowy Marucha.)..

  NO….pokaz mi taki drugi narod na swiecie , ktory nie majac zadnych wrogoo sam siebie obroci w perzyne:-)))))

  ——
  Wrogów mieliśmy. Mogliśmy ich czapkami nakryć i obsikać…
  Ale dopuściliśmy do tego, aby nas zniszczyli.
  Admin

 12. NyndrO said

  Ku*wa, nie znałem z tą czapką.

 13. Boydar said

  Gangrena zaczyna się od JEDNEJ bakterii.

 14. Adam Ryglowski said

  PANIE ROMANIE K. }
  Ad 11 i 9 }}
  Sama prawda … , i co dalej ?
  i ad 9) te manewry , to T E S T – czy jest podniesiony poziom uzbrojenia w temacie walki „elektronicznej – kosmicznej ” ze strony USA .
  Dwa lata temu , coś tam , kiedyś tam latało nad
  KRĄŻOWNIKIEM – OŚLEPIONYM , I NIE SŁYSZĄCYM

  Wietnam z lat ’60 -‚ 70 – przeniósł się nad Morze
  Czarne .

  Chiba testu na przeloty nie będzie , – TYLKO
  C A Ł Y . ŚWIAT BĘDZIE B A D A Ł ……..
  czyje to torpedy NIEWIDZIALNE , NIESŁYSZALNE
  porobiły , to co porobiły ……..
  ….
  i to nie będą Marsjanie , tylko…
  PODŻEGACZE DO NASTĘPNEJ HEKATOMBY
  N O R M A L N Y CH .L U D Z I.

  SZKODA , BO ŚWIAT JEST WSPANIAŁY …..
  …..
  ….
  tylko bydło pozwoliłoi i pozwala porządzać sobą bandytom ,
  hienom i oszołomom (politykom)
  -_- |

 15. revers said

  W Polsce nie trzeba wcale wojny, zeby wyczyscic kadry i wojsko z zdrowego kregoslupa, wystarczy paru posstkorowskich trockistow jak macierewicz, i jego Misiek z apteki i juz generalowie po irackich kampaniach wylatuja z pracy na bruk, jak to ma miejsce z gen. Skrzypczakiem, podobne czystki przeprowadzal Stalin w 1937 roku w swojej armi, bo wiekszosc oficerow jak i tez dziadek gen.Skrzypczaka stopnie oficerskie nabyli w armii carskiej. Czym to sie skonczylo w pierwszszej fazie wojny i planu Barbarossa nie trzeba przypominac, praktycznie rozgromienie armii czewrwonej, przejecie calej incjatywy strategicznej przez wojska hitlerowskie az po rok 1942..

  https://oko.press/general-skrzypczak-zwolniony-pracy-tym-skrytykowal-bartlomieja-misiewicza-mon/

  Jeszcze wniosek o degradacje stopnia wojskowego gen. Skrzypczaka lezy w MON.

 16. Adam Ryglowski said

  Ad 15) P. Revers.
  – Był Mirosławiec
  – Było wydarzenie 10 kwietnia
  …………….
  Były poprzednie „CZYSTKI”
  ……..
  A Pan B. WOLNIEWICZ ( zresztą PROFESOR !!!)
  wykładał wszystkim kumatym po polsku , co to za
  egzemplarze –
  ….
  (bajki z mchu i paproci , to dla dziecisków , lub ….
  zdziecinniałych , sklerotyków , i IDIOTÓW )
  .
  🙂

 17. Piskorz said

  re 15..”przejecie calej incjatywy strategicznej przez wojska hitlerowskie az po rok 1942..” BO ROSJANIE MIELI UDERZYĆ CHYBA 7. LIPCA../TZW. DZIEŃ M/..ALE BOSZE ICH UPRZEDZILI /GDY ZOBACZYLI CO SIĘ ŚWIĘCI/..A W JEDN ROS. WSZYSTKO BYŁO NASTAWIONE NA ATAK A NIE NA OBRONĘ..CHYBA „POLITRUKI OTWORZYLI ZALAKOWANE KOPERTY..A TAM DUPA BLADA NIE BYŁO CO ROBIĆ MA ARMIA CZERW. NA WYPADEK ATAKU..PS BOSZE CHCIELI ISC ROSJĘ…ALE CHYBA W 1943/44..

 18. Piskorz said

  re 11..
  AX;LINOC;ÖCA S:CWPÖSQ

 19. Piskorz said

  re 11 ..——
  Wrogów mieliśmy. Mogliśmy ich czapkami nakryć i obsikać…A BY LA SZANSA ALE GOWNIARZE Z POLSKIEJ STRONY BYLI
  W RYDZE W 1921 I TAKI NAM WYSMAZYLI TRAKTAT RYSKI ..CZYTAJMY P. ZYCHOWICZA..TAM WSIO PADROBNO..

 20. Altojen Ajama said

  Jeśli my Polacy szkodzimy, to najwięcej sami sobie.
  USRael szkodzi całemu światu, siejąc, ”

  No , no nie bądźmy tacy skromni. A co robią/ robiły polskie pułki w Gawganistanie czy Iraq? Ochraniali przedszkola?

 21. Ad. 20

  „A co robią/ robiły polskie pułki w Gawganistanie czy Iraq? Ochraniali przedszkola?”

  – Nie wyjechali tam z własnej woli. I nie Polacy ich tam wysłali.

 22. Altojen Ajama said

  Taa, jasne. Niemcy w czasie II wś też zostali wmanewrowani przez międzynarodową sitwe. Biedni Wykonywali tylko rozkazy.
  Wy to zawsze bedziecie jak ten listek na wietrze, kurek na ratuszu, choragiewka na maszcie smagana wiatrem.

Sorry, the comment form is closed at this time.