Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Zmarnowane pokolenie
  JanuszT o Wolne tematy (6 – 2…
  Lily. o Strefa B istnieje, więc jest n…
  Marek o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marek o Maski opadły
  WI42 o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Marek o Maski opadły
  Yagiel o Maski opadły
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Polska dla Polaków czy „Rzeczpospolita przyjaciół”?

Posted by Marucha w dniu 2017-02-02 (Czwartek)

Niestrudzony w deklaracjach poparcia i pomocy w dziele odbudowy Polin, prezydent Duda balansuje na cienkiej granicy pomiędzy polską a żydowską racją stanu. Nie po raz pierwszy, i obawiam się, że nie po raz ostatni, Andrzej Duda odleciał do urojonej krainy, lub jak kto woli, powtórzył niezgodną w wielu punktach z prawdą historyczną, żydowską narrację.

Historyczne fałsze

Od początku swojej prezydentury Andrzej Duda zdążył wielokrotnie powtórzyć bajkę o 1000 lat wspólnej historii dwóch narodów – polskiego i żydowskiego, żyjących przez tysiąc lat w zgodzie i wspólnocie.

Dla wszystkich, którzy znają historię Polski powyższe rewelacje powtarzane w dobrej lub złej wierze przez Andrzeja Dudę, mają się nijak do faktów. Trudno bowiem żydowskich handlarzy niewolników, przejeżdżających przez tereny dawnej Polski, zaliczyć do osiadłego narodu żyjącego na tych terenach.

Tak się niefortunnie składa, że w niechlubnej roli handlarzy niewolników nasi sprytniejsi bracia zostali uwiecznieni na pochodzących z drugiej połowy XII wieku słynnych drzwiach katedry gnieźnieńskiej. Na lewym skrzydle, w scenie ósmej ukazano biskupa Wojciecha oskarżającego Żydów o handel niewolnikami chrześcijańskimi przed księciem czeskim Bolesławem II Pobożnym. /Św. Wojciech przyprowadza do księcia Bolesława Żydów handlujących niewolnikami/.

Według relacji kronikarza Anonima zwanego Gallem księżna Judyta, żona Władysława Hermana, za własne pieniądze wykupywała chrześcijan przebywających w niewoli u Żydów.

Zdecydowanie nie sposób nazwać żydowskich handlarzy narodem osiadłym, podobnie jak nie należy tego czynić z ówczesnymi Tatarami, którzy również pojawiali się na terenach Polski piastowskiej w ilościach o wiele większych i równie przelotnych.

Pierwsze, niewielkie wspólnoty żydowskie, pojawiły się w Polsce w XIII wieku. W większej ilości uchodźcy żydowscy przybyli do Polski w wyniku decyzji króla Kazimierza III Wielkiego (1310- 1370), który wziął Żydów pod opiekę sądów królewskich, wyciągając ich tym samym spod jurysdykcji prawa niemieckiego. Masowy przypływ imigracji żydowskiej nastąpił w XVI wieku.

[Rzekome „przywileje” dla Żydów to najprawdopodobniej mit:
> https://marucha.wordpress.com/2017/01/05/o-falszywce-tzw-przywilejow-zydowskich/
Admin]

Również bajdurzenie o „zgodnym współżyciu” nie wytrzymuje w konfrontacji z następującymi faktami: Liczne przypadki kolaboracji ze Szwedami podczas „szwedzkiego potopu”, zakulisowe działania przyczyniające się do zrywania polskich sejmów w latach 1740–1748, destrukcyjna rola „Litwaków”, którzy pod koniec XIX wieku stali się dominującą siłą wśród Żydów w Polsce, poparcie dla projektu Federacji Wschodnioeuropejskiej zwanym potocznie Judeopolonią, antypolska działalność w strukturach organizacji komunistycznych w okresie międzywojennym, współdziałanie z NKWD podczas II Wojny Światowej, zbrodnie popełnione w okresie stalinowskim („żydokomuna”), a także dzisiejszy udział byłych komunistów żydowskich i ich potomków w teatralnej animacji pod szyldem antypolskiego KOD-u.

Rzeczą najbardziej haniebną jest nieustanne pomawianie narodu polskiego o udział w holokauście.

W ostatnich swoich wystąpieniach Andrzej Duda zaczął używać określenia Rzeczpospolita przyjaciół, a także wyraził radość z odradzania się żydowskiej kultury na polskich ziemiach.

Polska dla Polaków czy „Rzeczpospolita przyjaciół”?

Nie mam nic przeciw temu, aby prezydent Polski dbał o dobre relację z Żydami na gruncie autentycznego szacunku i wzajemności. Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny koncepcji, aby żydowska lub jakakolwiek inna mniejszość uzurpowała sobie prawo do bycia współgospodarzem na polskiej ziemi.

Napisałem „współgospodarzem”, czyli kimś, kto współdecyduje o sprawach lokalnych i państwowych. Nie oszukujmy się, wszak właśnie o to tutaj chodzi. Nowa świecka legenda o bratnim narodzie żydowskim przypomina mi komunistyczną brednię o bratnim narodzie (zd)radzieckim (ZSRR).

Potrzebujemy Polski dla Polaków, nie przeciw mieszkającym u nas mniejszościom, lecz dla Polski odbudowanej na fundamencie cywilizacji łacińskiej, bez dodawanych sztucznie, i na siłę domieszek z innych – całkowicie sprzecznych lub niezbyt kompatybilnych cywilizacji: turańskiej (Rosja), arabskiej, bizantyńskiej (Niemcy, Unia posteuropejska), żydowskiej.

[W chwili obecnej do cywilizacji łacińskiej bliżej jest Rosji, niż Polsce – admin]

Nie kupuję bajki o kulturowym: semickim (arabskim lub żydowskim) ubogaceniu. Znam wielu poetów i pisarzy żydowskiego pochodzenia, których twórczość cenię i bardzo lubię, lecz nie uważam, aby akurat współczesna antykultura obcych nacji, mogłaby się przyczynić pozytywnie do wzmocnienia siły ducha polskiego narodu.

Co na przykład ma wspólnego z ubogaceniem przegląd filmów o tematyce LGBTQA organizowanym w Polsce przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”? W jakim celu muzeum Polin zorganizowało spotkanie z krytykowaną przez watykańską Kongregację Nauki Wiary, znaną promotorkę homoseksualizmu – duszpasterkę w randze zakonnicy, Jeannine Gramick? Co to ma wspólnego z historią polskich Żydów?

„Idee” mają swoje konsekwencje

Przekonuje się o tym boleśnie zachodnia Europa, która swego czasu otworzyła przysłowiową puszkę Pandory z napisem Multikulturalizm. Jazgot nienawistników oskarżających Polaków o rasizm i antysemityzm nie powinien nas zniechęcać do obowiązku ochrony polskiego domu przed realizacją podobnych pomysłów.

Nie mamy żadnego interesu w realizacji obcego projektu geopolitycznego. Mamy natomiast żywotny interes w odbudowie Polski. Warto też, aby zwolennicy PiS przestali wreszcie chować głowę w piasek i wpłynęli na swoich politycznych idoli, żeby – mówiąc wprost – przestali się wygłupiać.

Za http://www.ekspedyt.org

Komentarzy 51 do “Polska dla Polaków czy „Rzeczpospolita przyjaciół”?”

 1. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/kto-pomagal-niemcom-w-ludobojstwie-podczas-ii-ws-tez-zydow

 2. azbMC said

 3. Jemen said

  Musi byc WIEKSZY NACISK ;;;;;;;;;;;;;;;;POLSKIEGO SPOLECZENSTWA NA rzadzacych NAMI.

 4. Poziomka said

  Polska dla Polaków, ziemia dla ziemniaków.

 5. Maćko said

  Nie wazne co mówi. Wazne co robi.

 6. janetatanka said

  Pani Kurek nakręciła film o tym jak w czasie wojny siostry zakonne ratowały żydowskie dzieci, film rozopczyna sie wprowadzeniem autorki, która mówi, że na polskiej ziemi od tysiaca lat zamieszkiwały DWA NARODY, z których jeden został przez niemców skazany na zagłade…
  Prawda, że subtelnie, Pan Prezydent wypada słabiej przy fetowanej przez prawicę pani Kurek z zawodu naukowiec.

 7. RomanK said

  Polska juz dawno nie jest Polakow i dla Polakow… Polske zamieszkuja cyt za Autorem „zwolennicy”…POPiSu, KODu innego smrodu….

  Zw3lennicy zasluguja dokladnei na to co maja….Polakow juz nawet nie stac na …..Prawde….dziala na nich- jak lekarstwo na zatwardzenie.
  Zatem..tyle tylko ci zostalo..ze sie mozesz..c.alkiem smialo…..
  Wegrzy przyjmowali bardzo ladnie Prez. Putina…..

 8. Yah said

  Gromy spadają na cywilizacje bizantyjską, porównuje się z nie UE, ale to tylko w Bizancjum bohaterowie artykułu nie mogli sprawować ŻADNYCH stanowisk urzędniczych, ani być nauczycielami może ….. stad taka nagonka na Bizancjum ze strony infiltrowanego przez obcych Zachodu.

  W takim razie ja wole bizantyjska od łacińskiej….

 9. Guła said

  Na ten przykład Guła to LItwak (Litwin), a litwak od jego przodków skupował stare garnki.

 10. Lily said

  Stare polskie przyslowie glosi,”za dobre serce,
  gorzke lzy”.
  Duda z reszta PISiu,kontynuuje polityke swego
  mentora.
  Przeciez,za tym wszystkim stoi nie kto inny jak
  Kaczynski Jaroslaw,czy jak mu tam,bo roznie
  mowia.
  „Dotad,bedziemy wyprowadzac na ulice ten
  oglupialy narod(o nas),az dopniemy swego”J.K.
  Kaczynski to nieprzewidzialny,i niebezpieczny
  osobnik.

 11. peacelover said

  re. 6 Janetatanka

  „…zamieszkiwaly dwa narody..”

  jeden polski…to chyba ten piastowski ,,,
  a drugi to ten, co handlowal polskimi niewolnikami.

  obydwa zyly w zgodzie i harmonii o tysiaca lat !!!!!!!!!?????? ha! ha! ha!

  Panie kierowniku !! Skad te JAJA ???
  bo ja niegramotny !!!!

 12. Władek said

  Kto milczy i nie protestuje, ten zgadza się na swój los…

 13. gnago said

  jak zwykle nie rozumiecie słowa pisanego, Zgodnie przecie!! Taki kleszcz wpija się żeruje i odpada i ma domniemaną zgodę żywiciela. To samo z pijawką

 14. Władek said

  Niedługo zostaniemy zdegradowani jako Polacy. Na przykład przez Facebook. Ktoś napisze posta, że nie ma takiej narodowości. To wystarczy, żeby odebrać nam paszporty i zamknąć w obozach śmierci. Kto nie z „Rzeczpospolitą Przyjaciół”, ten przeciwko niej…

 15. Dziad Wernyhora said

  Podobno angielskie słowo „slave” pochodzi od słowa „slav” – słowianin.
  We wczesnym średniowieczu (przed r. 1000) słowianie uprowadzani byli w niewolę i trafiali na rynki niewolników.
  Dwa wydarzenia mogły położyć temu kres:
  1. Pokonanie imperium Chazarskiego przez ruskiego księcia (r. 964) – imperium to „zniknęło” i „nie wiadomo” co się stało z jego mieszkańcami.
  2. Chrzest Polski przez Mieszka I (r. 966)

  To sięga jeszcze czasów Imperium Rzymskiego.
  Admin

 16. Lily said

  Re 14;Wladek
  Zabieranie dzieci polskim rodzicom z biedy,ktora
  sami zgotowali po 1989 r.
  Wszystko to robia z mysla o dobru dzieci.
  Rodziny zastepcze, to dochodowy biznes.
  Kiedys sama na wlasne uszy slyszalam,”chcesz
  zarobic,zalatwie ci dzieci”.
  Takie rzeczy tylko w III.R.P,po okraglostolowej.

 17. Władek said

  Ad. 15. Dziad Wernyhora – nie chcę tu bluźnić, ale wydaje się, że Chrzest Polski nie miał tu wpływu na sytuację, inaczej po naszym kraju nie kręciliby się w tym samym czasie żydowscy handlarze niewolnikami jak chociażby słynny Ibrahim ibn Jakub, którzy swój towar chcieli wozić nie na wschód a właśnie na zachód.

  Ad. 16. Lily – opisuje Pani współczesny handel niewolnikami słowiańskimi.

 18. Archer said

  @ Maćko

  Właśnie! Może opowiadać niestworzone historie o wielowiekowej „przyjaźni” między Polakami a żydami. Ważne, żeby reprezentował Polską Rację Stanu, co u Dudy jest raczej wątpliwe. Jak jest napisane w Ewangelii św. Mateusza – „Po owocach ich poznacie”.

 19. Peryskop said

  Re 6
  Pani Kurek nakręciła film…

  Ta pani jest kolejną odkrywczynią zakrywkową dla naiwnych, poszukujących koła ratunkowego wśród szalejących bałwanów.

  W poszukiwaniach przyczyn zła oraz winnych zaistniałych problemów – od dawna nagłaśniane są opinie, że za genezą rozmaitych nieszczęść ludzkości stoją Żydzi. No bo stoją.
  Tak jest zagranicą, jak i w za-judeo-katoliczonej Polsce :

  …bajdurzenie o „zgodnym współżyciu” nie wytrzymuje w konfrontacji z następującymi faktami: Liczne przypadki kolaboracji ze Szwedami podczas „szwedzkiego potopu”, zakulisowe działania przyczyniające się do zrywania polskich sejmów w latach 1740–1748, destrukcyjna rola „Litwaków”, którzy pod koniec XIX wieku stali się dominującą siłą wśród Żydów w Polsce, poparcie dla projektu Federacji Wschodnioeuropejskiej zwanym potocznie Judeopolonią, antypolska działalność w strukturach organizacji komunistycznych w okresie międzywojennym, współdziałanie z NKWD podczas II Wojny Światowej, zbrodnie popełnione w okresie stalinowskim („żydokomuna”), a także dzisiejszy udział byłych komunistów żydowskich i ich potomków w teatralnej animacji pod szyldem antypolskiego KOD-u. Rzeczą najbardziej haniebną jest nieustanne pomawianie narodu polskiego o udział w holokauście…

  To wszystko prawda.
  Ale przecież „nie do końca”.
  Czyli po prostu NIEPRAWDA !

  Dałem się nakierować na podobnie jednostronne ocenianie,
  aż zdałem sobie sprawę, że aby chazarstwo różnych szczepów dało radę robić co wyrabia, to – będąc ilościowo jednak ledwie kilkuprocentowym marginesem – musi działać z silnym wsparciem tłumu szabesgoim.

  Inaczej : LEWACTWA emocjonalnego.

  Inaczej : osób o pazerno-handlowej tendencji umysłowej.

  Inaczej – licznej armii najemników pod różnymi św. wezwaniami.

  O ile już dość powszechnie wiadomo, że PODSTAWĄ ZŁA
  jest skrajnie rasistowski, liczebnie marginalny talmudzizm,
  to SKUTECZNYMI POŚREDNIKAMI w ROZNOSZENIU ZŁA
  są liczni szabesgoim.

  Ażeby ukryć ten masowy proceder ZDRADY WARTOŚCI
  – wymyślono nawet przewrotną tezę jakoby chazarstwa
  nigdy nie było. No bo skoro nie było, to i nie ma skutków – tak podpowiada przewrotna logika m.in. produkcji dr Davida Duke’a – kolejnego tupeciarza i odkrywcy zakrywkowego dla naiwnych, dostarczyciela listka figowego na potrzeby szabesgoim.

  A przecież :

  NARÓD MOŻE PRZETRWAĆ GŁUPICH I AMBITNYCH,
  ALE NIE PRZETRWA WEWNĘTRZNEJ ZDRADY.

  — — Marek Tulliusz Cycero (106-43 pne) – pisarz, mówca, polityk, dowódca wojskowy, filozof, prawnik i kapłan rzymski. Jako polityk i wódz stojący na czele stronnictwa broniącego republiki rzymskiej przeciw Cezarowi, Antoniuszowi i Oktawianowi, poniósł klęskę. Jako mówca i pisarz, podziwiany nawet przez wrogów, już za życia odniósł wielki sukces. Współcześnie uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziejach światowej literatury. Podkreślał, że większa jest trwałość dowcipu niż siły, więc chętnie oddałby dwa militarne triumfy za dobrze ułożoną mowę… [wiki]

  Taką jak ta :
  NARÓD MOŻE PRZETRWAĆ GŁUPICH I AMBITNYCH,
  ALE NIE PRZETRWA WEWNĘTRZNEJ ZDRADY.

  A racjonalista Wolter ostrzegał :
  „Nasz nieszczęsny gatunek jest tak stworzony, aby ci którzy chodzą wydeptanymi ścieżkami, obrzucali kamieniami tych, którzy pokazują nową drogę.”

  Kto za kamień teraz chwyci ?

  Żeby zagłuszyć koszmarny szept sumienia :
  NARÓD MOŻE PRZETRWAĆ GŁUPICH I AMBITNYCH,
  ALE NIE PRZETRWA WEWNĘTRZNEJ ZDRADY.

 20. Dziad Wernyhora said

  ad.17
  Politycznie Chrzest Polski by czynnikiem konsolidującym państwowość.

  Oczywiście że słowianie trafiali na targi niewolników na zachodzie.

 21. Jemen said

  My polacy zapomnielismy co to orez;MIECZ SZABLA OGIEN PISTOLET KARABIN MASZYNOWY.A SLYSZY SIE TYLKO .Polska wygra nie orezem ale miloscia dobrocia Rozanicem cierpliwoscia az do bolu.Potem nie bedzie juz problemu Bo polakow juz nie bedzie.
  A smord zydowski bedzie tanczyl swoje szatanskie plasy .Na ulicach polskich miast.BIC BIC BIC w nich.BEZ ZADNYCH SKRUPULOW I SENTYMENTOW.Wyzbyjmy sie litosci milosci tej falszywej ;;;;;;;;;;;;;wszczepianej nam od wiekow w nasza slowianska jazn.BYCIE DOBRYM DLA TYCH CO NAS NISZCZA OD WIEKOW NIC NAM TU NIE POMOZE .TRZEBA CHWYCIC ZA OREZ TAK
  ze az KREW JUCHA WROGOW NASZYCH BEDZIE BRYZGALA SOWICIE

 22. Plausi said

  A to ci „wspólna historia”

  „wspólnej historii dwóch narodów – polskiego i żydowskiego”

  Autor kwestionuje „wspólną historię” i nie ma racji, czy może być więcej wspólnoty losu jak wspólnota między pasożydem i jego gospodarzem-żywicielem ? Chyba jednak nie, parazyt żyje z a raczej na swym gospodarzu-żywicielu i ich zarówno życie a cóż dopiero historia są wspólne bo nierozerwalne.

  „Dla wszystkich, którzy znają historię Polski ”, ci co mniej znają, niech zajrzą do innego tekstu Maruchy, patrz tekst główny w linku powyżej.

  „wykupywała chrześcijan przebywających w niewoli u Żydów. ”

  O tym, że pasożydy handlowały z Indiami, znając tamtejszy korzystny parytet między srebrem i złotem, pisaliśmy już, jednym z towarów sprzedawanym do Indii byli niewolnicy, naturalnie chrześcijanie, którzy w Europie mają z pasożydami przeszło tysiącletnią wspólną historię.

  „nie sposób nazwać żydowskich handlarzy narodem ”

  Istotnie, to nie jest żaden naród, pomijając tu trudności zdefiniowania tego pojęcia, bardziej zainteresowanym poleca się cikawe rozważania Renana, patrz. n.p. (Renan „Czym jest naród”),
  pasożydzi są społecznością, której najwyższym celem naszym zdaniem jest przestępczość, zbrodni nie wykluczając, tzw. święto Purim jest tego najlepszym dowodem. Jeśli chodzi o pojęcie pasożyda, to ta interpretacja, choć dyskusyjna, wydaje nam się godna rozważenia, przynajmniej niektóre poruszone aspekty.

  „Pierwsze, niewielkie wspólnoty żydowskie, pojawiły się w Polsce w XIII wieku. ”, trudno jest więc mówić o „1000 lat wspólnej historii dwóch narodów – polskiego i żydowskiego ”, także nowoczesne pojęcie narodu wykształciło się na dobre dopiero gdzieś w XIX. wieku, a więc o 1000 lat nie może być w żadnym przypadku mowy.

  „zwolennicy PiS przestali wreszcie chować głowę w piasek i wpłynęli na swoich politycznych idoli, żeby – mówiąc wprost – przestali się wygłupiać ” na „patriotyzm” tego POPiSu demokracji, o asystujących mu PSL, SLD, SP, jak też Palikokotki, Kukizki i tych od niedawna nowoczesnych Petru zwracaliśmy uwagę już wielokrotnie. „zwolennicy PiS” wezwani przez autora czy nie, nie mają żadnego wpływu na zachowanie wystawionych do zarządzania Generalną Gubernią imperium o fantazyjnej nazwie „III Rzeczpospolita”, każdy z nich ma jedynie w tym uciechę, jeśli mu pozwolą jak TW „Bolkowi” trochę „porządzić”, zanim zostanie wysłany do czyśćca nazywanego w kraju o aspiracjach demokracji „opozycją”.

 23. Filomena said

  @ 8

  Zupelnie sie zgadzam. Jest zupelnym nieporozuminiem porownywac cywilizacje wschodnio-rzymska (zwana blednie bizantyjska) z UE. Przede wszystkim w tzw. Bizancjum talmudysci mieli ciezkie zycie i to bardzo. Byl taki moment kiedy talmudysci probowali sobie lepiej poczynac, konkretniej mowiac bawic sie w handel niewolnikami na terenie Bizancjum. Wtedy ich z terenow cesarstwa usunieto. Mieszkancy tzw. Bizancjum byli ludzmi bardzo wysoko cywilizowanymi i bez zadnych wiekszych represji kazali Zydom sie wyniesc. I wlasnie wtedy talmudysci trafili na tereny Chazarii.

  Dlaczego nazywam Bizancjum cywilizacja wschodnio-rzymska? Dlatego zy byla ona kontynuacja Rzymu tylko ze w chrzescijanskiej oprawie i na wschodnim jego terytorium, gdzie etnicznie przewazali Grecy lub grecka kultura. Prawie wszystkie owczesne cywilizowane i mniej cywilizowane ludy nazywalo to imperium „Rzymem”. Po dzis dzien w jezyku perskim, arabskim, gruzinskim, armenskim, tureckim, etiopskim i nieuzywanym juz koptyjskim Bizancjum nazywa sie „Rzymem”. Nazwe „Bizancjum” zaczeto uzywac w Europie Zachodniej i bylo to juz o po upadku Konstantynopola.

  Nagonka na Bizancjum dzieje sie nie bez udzialu talmudystow. Dlaczego tak uwazam?

  Cywilizacja wschodnio-rzymska byla jedna z najwiekszych cywilizacji epoki post-antycznej. Charakteryzowala sie bardzo duza liczba pismiennych ludzi, ludzi umiejacych pisac i czytac. A wtedy nie bylo jeszcze druku. Nielatwo bylo rozprzestrzeniac pismiennictwo. Zadna inna cywilizacja, nie mial takiej liczby pismiennej spolecznosci. To raz. Dwa. Wschodnio-rzymska cywilizacja doskonale znala kulture antyku. Iliada i Odyseja byly jednymi z glownych lektur w szkolach. Do tego stopnia respektowano dawnych filozofow, ze wizerunki ich umieszczano na niektorych scianach cerkwii. To co pozniej nazwano w innych czesciach Europy „renesansem” we wschodnio-rzymskim imperium znano dawno. Uwazano jednak, ze z humanizmem nalezy byc ostroznym i nie mozna go stawiac wyzej niz chrzescijanstwo. Czlowiek nie moze byc w centrum swiata, bo taki swiat stanie sie bezbozny, wpadnie w objecia Szatana. Trzy. We wschodnio-rzymskim imperium byl wyjatkowo lagodny kodeks karny. Wyroki smierci wykonywano rzadko. Wszelkie kary jak na owe czasy byly lagodne. Byly lagodne dlatego, ze uwazano iz nie godzi sie praktykowac barbarzynskich kar w chrzescijanskim Imperium. Podobnie pozniej bylo w Imperium Rosyjskim.

  Jak juz wczesniej wspomnialam, dominujaca grupa w tzw. Bizancjum byli Grecy, narod inteligentny, narod herosow (Grecja Antyczna), narod matematykow, filozofow, artystow a i rownierz rzemieslnikow i handlarzy, narod z ktorym tzw. Narod Wybrany nie mial czym konkurowac. I to na dodatek w jezyku tego narodu napisany zostal Nowy Testament.

  Dlatego talmudysci nienawidza tzw. Bizancjum. Grek byl dla nich zawsze konkurentem a tym bardziej schrystianizowany Grek i jego chrzescijanska cywilizacja. Malo to – ta wlasnie cywilizacja porodzila cyrylice i dala podwaly cywilizacyjne i duchowe znienawidzonej slowianskiej Rusi.

  Talmudysci nie moga tez zapomniec, ze Bizancjum nie traktowalo ich tak fajnie jak Karol Wielki czy inni wladcy Europy Zachodniej.

  UE to twor talmudystow, humanistow-modernistow i masonow-lucyferianow a jak ma sie ona do tzw. Bizancjum to widzimy po tym jak traktuje jego spadkobierce – Grecje. Nic dodac nic ujac.

 24. Maćko said

  6. Janetatanka – interesujaca uwaga! Moze Panie Kurek zwracala uwage, ze poslki dab od malego ma jemiole ukryta miedzy galeziami?

  7. Panie Romanie – tyle lat tresury antypolskiej musialo dac takie wyniki. Polskosc to anormalnosc, róbta co chceta, politycy za których sie wstydzimy, korupcja z Niemiec, Rosji, Israhell, Usrahella, Francji a nwet Korei…
  Ryba sie psuje od glowy a na czele Panstwa Polskiego od… 1926r stoja obcy agenci lub kompletni debile ( Bul, np. )

  8. Yah – zle Pan uwaza. W cyw. bizantyjskiej sa zalazki autodestrukcji, a w lacinskiej sa zarodki homeostazy. Pan przeanalizuje ewolucje Bizancjum, widac to jak na dloni.

  16. Lily – „handel” dziecmi i dotacjami dla rodzin zastepczych jest w calej Yeuropie, to ani polski wymysl ani w Polsce jest tych przypadków najwiecej. Z pamieci to sterowanie spoleczne rodem z USA

  18. Archer – nieprawdaz?! 🙂 …

  PYTANIE POMOCNICZE: Kto z opiniujacych zna Protokoly Merdców Syjonu? Jesli ktos ich nie czytal lub nia pamieta to moze miec bardzo falszywa wizje tego, co sie dookola dzieje.

 25. Maćko said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/protokoly-medrcow-syjonu-z-1919-roku-w-formacie-pdf-2012-06

 26. Filomena said

  @ 24

  Jak wiec mozna wytlumaczyc samodestrukcje Zachodu, ktory wyrosl z cywilizacji lacinskiej, bo przeciez nie wyrosl z chinskiej czy hinduskiej czy jakiejs tam innej? A wogole jak mozna wytlumaczyc inne zjawisko – jak to sie stalo, ze cywilizacja lacinska przepoczwarzyla sie w cywilizacje zydowska? W czym lezal problem? Jak to sie stalo, ze Kosciol Katolicki przepoczwarzyl sie w judeo-chrzescijanski twor? Czy to nie dowod samodestrukcji???

  A to co teraz dzieje sie w Polsce? Czy to nie jest samodestrukcja? A jaka cywilizacje teraz przedstawia Polska?

  Za czasow PRL Polska moze nie byla zupelnie niezalezna, ale byla jednak Polska. Czy PRL byl cywilizacja lacinska czy slowianska, czy mieszanina obydwu? A moze byl czyms jeszcze innym?

 27. Guła said

  litwacy
  (jidysz, litwakes) – określenie Żydów pochodzących z ziem wcielonych do Cesarstwa Rosyjskiego, używane w Królestwie Polskim i zabarwione negatywnie, czasem wręcz pogardliwe, oparte na stereotypowym ich obrazie.
  http://www.jhi.pl/psj/litwacy
  (same źródełko 😉 )
  ……………….
  To zagadnienie swego czasu na łamach Magazynu Wileńskiego wyjaśniała p. Lucyna Dowdo(?) choć co do autora tej krótkiej rozprawy mogę sie mylić.

 28. Boydar said

  Jest takie przysłowie, Pani Filomeno – „gorszy pieniądz wypiera lepszy”.

  Poza tym, wygląda na to, że cywilizacja łacińska wpłynęła na europejskie wody mniej więcej w tym samym czasie co i najazd judaistów. Mogę się mylić, ale to mało prawdopodobne. Ewentualne interpretacje przeczące takiej tezie wytłumaczyłbym okolicznością charakteru sił – plony cywilizacji łacińskiej można było obserwować wręcz on-line. Parchate knowania i inwestycje natomiast ukrywane były starannie i systematyczne od samego początku. Tak więc porównanie jest trudne; z całą pewnością można jedynie zacytowac „klasyka” – kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”, bo on nigdy nie zasypiał gruszek.

 29. Peryskop said

  #8 i #23 kontra #24 doopa, bo sęk #19

  W cyw. bizantyjskiej sa zalazki autodestrukcji, a w lacinskiej sa zarodki homeostazy.

  Kolejna prawda.
  Ale przecież „nie do końca”.
  Czyli po prostu NIEPRAWDA !

  Gdy przypominają mi się usilne starania prof. F. Konecznego – inteligentnego badacza, żarliwego katolika i piewcy cywilizacji łacińskiej – aby jakoś pogodzić godność z niegodnością, to ubolewam, że uczciwy człowiek musiał jeździć po bandzie demagogii, a w porywach powoływać się na stosy inkwizycyjne jako rzekome „zarodki homeostazy” oferowane przez Maćko.

  http://www.rownajwgore.pl/teoria_grunwaldu.htm

  Koneczny :
  „…Krzyżacy powoływali się na darowizny cesarzów i na to, że ziemia pogańska jest rzeczą niczyją. Wywody o cesarskich nadaniach były pod względem prawniczym nienaganne i zupełnie logiczne dla każdego, kto przyjmował założenie, tj. zwierzchność cesarską nad państwami chrześcijańskiemi, a władzę nieograniczoną nad pogańskimi, jako nie posiadającymi właściwego pana. Res nullius.”

  Czyż nie zasmuca aktualność tych stosunków ?
  Oczywiście we współczesnym wydaniu, gdy tym „właściwym panem” jest triumwirat, czyli Bóg w trzech osobach :
  PAN, $MAMON oraz HITEC.

  „…Stolica apostolska, odznaczała się wprost brakiem ślepego przywiązania do formy, gotowa ją zawsze poświęcić dla ocalenia treści.”

  W efekcie reform soboru watykańskiego II – na naszych oczach forma została zjudaizowana i nawet dość gruntownie zlunaparkowana ekumenicznie.

  Ale czy te wszelkie zabiegi pozwolą „ocalić treść” ?
  Czyją ? Przecież nie łacińską !

  „…Szlachta i miasta pruskie były w tej walce po stronie polskiej (już w r. 1410), bo z Polską wiązały ich interesy ekonomiczne. Panowanie krzyżackie było więc tam niekorzystnem dla rozwoju rolnictwa, handlu i przemysłu, skoro sami przedstawiciele tych zawodów pragnęli gorąco pozbyć się Zakonu. Nie reprezentowali tedy Krzyżacy nad Bałtykiem niczyjego interesu ekonomicznego, jak tylko swój własny.”

  Zatem kolejne potwierdzenie, że bałamutnym mitem jest teza o cywilizacyjnej misji Krzyżaków. Bowiem transferowali wiedzę i technologie, które były przede wszystkim dla NICH przydatne w podbojach i w administrowaniu ujarzmioną ludnością.

  „….Gdy Polacy wygrywali swą sprawę wobec soboru i papieża, wypowiadając w zasadzie uznanie cesarzowi, równocześnie Hus głosił, że nie można uznać papieża zwierzchnikiem Kościoła, bo ani Piotr św. głową jego nie był, a papiestwo i jego przywileje są dziełem cesarzy. Stawał więc Hus na stanowisku skrajnie imperialistycznym, a był równocześnie (boć to fakt) ojcem odrodzenia narodowego, skierowanego przeciw cesarstwu niemieckiemu.”

  „…Hus w dziedzinie życia politycznego niczego nie burzył, ale robił wszelkie życie społeczne niemożliwem. Wystarcza jego teza, że osoba, piastująca urząd (duchowny czy świecki), traci władzę, popadłszy w grzech śmiertelny, aż do oczyszczenia* się z grzechu. Najmniejsza próba wprowadzenia tego w praktykę wiodłaby do anarchii…”

  * poprzez wysoko-temperaturowy proces zwęglania białka

  A patrząc na dzisiejsze skutki tamtych „zarodków homeostazy” czyż nie okazały się one być zalążkami autodestrukcji ?

  Zatem wobec expansji Azji – czy nie widać już, że wysunięta też mentalnościowo ku Wschodowi cywilizacja bizantyjska góruje ?

  I masoneria nas omamiła, lokując tu Wielką Lożę Wschodu 🙂

 30. Maćko said

  Pani Filomeno, slowo „autodestrukcja” jest nieadekwatne. To jest destrukcja zaprogramowana i konsekwentnie realizowana.
  NIe jestem w stanie podac ani wszystkich przyczyn ani nawet tych najwazniejszych, ale moge podac ich zbiór dosc kompletny.
  Na poczatek, prosze zauwazyc, ze w systemach wszytkich i procesach kazdych latwiej jest niszczyc niz budowac, psuc niz naprawiac.

  Tak wiec mieszanie cywilizacji zawsze pogarsza ta bardziej ludzka a niekoniecznie poprawia ta mniej ludzka.
  Temat na ksiazke a czasu malo, wiec tylko naszkicuje strukture.

  Co stanowi o jakosci danej cywlizacji? Wydaje mi sie, ze jakosc zycia wszystkich jej czlonków, zdolnosc do samosterowania sie, czyli mozliwosc decydowania o wlasnym losie i mozliwosc realizacji tych decyzji.

  Cywilizacja lacinska daje Czlowiekowi najwiecej tych mozliwosc, wszystkie inne cywilizacje sa bardziej restrykcyjne i mniej pociagajace do odpowiedzialnosci za bledy. ( u Zydów jak prawo nie zabrania to mozna krasc i zabijac, u buddystów warto byc tredowatym aby zostac maharadza w nastepny wcieleniu, w chinskiej mozna wygonic zone na mróz bo to sprawa rodzinna, u muzulmanów mordowac sie miedzy soba i innych Allah niby pozwala, w bizantyjskiej liczy sie tytul a nie zdolnosci, et j’en passe… )

  Przyczyn niszczenia Europy jest wiele, byc moze sa niezalezne i nieskorelowane miedzy soba poza tym, ze sa obecne razem w danej epoce.
  Popatrzmy na ich niewyczrpujaca liste:
  – ped Islamu do opanowania calej Ziemi bezustannie drazacy inne cywilizacje od circa roku 600 do dzisiaj.
  – ped Zydów do podporzadkowania sobie calej Ludzkosci, bo Yah-ve im to obiecal, bo wygodniej jest zyc Panom majac rabów
  – ped wszystkich psychopatów ze wszystkich kranców Ziemi do egoistycznego istnienia wlasnego kosztem innych Ludzi

  – Naturalny choc szkodliwy proces opanowywania wielkich korporacji przez socjopatów sprawia, ze wypadkowa ich dzialania jest szkodliwa dla zycia Homo Sapiens. Korporacje sa juz systemami autonomicznymi i wplywaja z ogromna sila na kazdy aspekt naszego zycia.

  Ten ostatni punkt jest najbardziej widoczny, ale opiera sie na pozostalych.

  Moim zdaniem, remedium uniwersalnym powinno byc wprowadzenie do zycia codziennego zasad etyki prostych:

  szanowac zdrowie.
  szanowac mienie.
  szanowac dane slowo.

  Nie widze problemu Ludzosci którego by nie rozwiazaly te trzy zasady.

  ****
  Polska nalezy do cywilizacji lacinskiej i ma swoja w niej specyficzna kulture. Nalecialosci cywilizacjne jakie sie obserwowalo to bizantynizm za PRL i teraz z Yeuropy, pewien turanizm ze wschodu oraz wplyw cywilizacji zydowskiej.

  pozdrawiam.

 31. Ciekawy jestem co znaczy żyd said

  Napiszcie jakiś artykuł o żydach. Co to jest żyd. Bo mi się wydaje, że to jest taka czapka do dezorientacji goi. Ponoś słowo żyd powstało w XVIII wieku w Anglii od słowa jewerlery, czyli handlarz drogimi kamieniami. Od tego słowa powstało JEW, JEWREJ itd.
  Pod słowem żyd mieszczą się sefardyjczycy, aszkenazyjczycy, kurwy dzikusy chazarskie itd. Jak ich właściwie nazywać? O jakie plemię tu chodzi?
  Mój pies też jest chyba żydem bo szczeka w idisz i ch…j wie o co mu chodzi.
  Dlaczego Jidisz jest mieszaniną germańskiego, czyli aszkenezyjskiego z hebraiskim? Przecież prawdziwe żydki mówią po hebrajsku.

  Wyjaśnijcie ludzie kogo dotyczy słowo ŻYD.

  Niech Pan poszuka albo bezpośrednio w archiwum gajówki, albo poprzez Google – site:marucha.wordpress.com
  Mamy wiele artykułów na ten temat.
  Admin

 32. Marucha said

  Mimo pewnych sympatycznych cech w cywilizacji bizantyjskiej, są w niej pewne rzeczy, których nie potrafię zaakceptować:

  Głosi ona bowiem zwierzchność władzy politycznej nad duchową. Władcy bizantyjscy nie tylko wyznaczali biskupów, ale rozstrzygali też spory dogmatyczne.
  Głosi też niezależność polityki od moralności.

  Przy okazji – cywilizacja bizantyjska cechowała się olbrzymim rozrostem biurokracji państwowej i mnogością praw regulujących niemal wszystkie aspekty życia. Z powodu wielkiego ucisku fiskalnego całe prowincje wyludniały się.

 33. Maćko said

  Zyd to osoba identyfikujaca sie z cywilizacja zydowska. A CywZyd to taka cyw. w której prawda jest podporzadkowana oficjalnej ideologii a etyka zawarta w prawie.
  Stad jej podlosc z naszego punktu widzenia. Jesli prawo na cos pozwala to jest to etyczne a jesli cos nie zgadza sie z rzeczywistoscia ale powinn no to sie nagina to cos do tego co ma byc wedlug zydów.
  Krótko i tresciwie?

  Nie da sie z nimi ani wspólpracowac ani dyskutowac.

 34. Ad. 26

  „1. A to co teraz dzieje sie w Polsce? 2. Czy to nie jest samodestrukcja? 3. A jaka cywilizacje teraz przedstawia Polska?”

  – 1 – Wodzenie za nos i mydlenie oczu.
  – 2 – Nie, to nie samodestrukcja. To brak świadomości, brak edukacji, brak zrozumienia spraw podstawowych.
  – 3 – Polska ma w genach cywilizację łacińską. Ale geny mogą być nieaktywne – tak jak dziś. Polska zbliża się do stanu acywilizacyjnego. Czyli oczekujemy na kozę, która wskoczy na to pochyłe drzewo.

 35. Ad. 31

  Czy zamiast zastanawiać się, kto to jest żyd, nie lepiej zwrócić uwagę na tych, dla których jesteśmy gojami?

  To raz. A dwa: jeżeli ktoś chce mnie okraść, oszukać, zdeprawować moje dzieci, to ja się nie będę zastanawiał, czy chce to zrobić żyd, Niemiec, czy Aborygen.

 36. Boydar said

  „… jeżeli ktoś chce mnie okraść, oszukać, zdeprawować moje dzieci, to ja się nie będę zastanawiał, czy chce to zrobić żyd, Niemiec, czy Aborygen …”

  I bardzo q …a słusznie. Jak już będzie zdychał, można ewentualnie zajrzeć mu w spodnie; tylko po co.

 37. Re 32:
  I na tym tle odbywał się spór o inwestyturę w Świętym Cesarstwie Rzymskim między cesarzem i papieżem.

 38. narozniak said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowa-chazerai-czyli-zydzi-krymie-ostatnia-szansa-putina-2017-01

  w artykule w linku jest m.in legenda z czyjego nadania/wskazania Piast został władcą.
  Nadejdą takie czasy że czworaki nam pobudują.

 39. Władek said

  „Rzeczpospolita chazarskich parchów” typu Targalski…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwolodymyr-wiatrowycz-zachwycony-wypowiedziami-targalskiego-nt-upa

 40. mgrabas said

  „Duda balansuje na cienkiej granicy pomiędzy polską a żydowską racją stanu”???
  daleki jest od zbliżenia się tej granicy – od początku stoi po stronie żydowskiej „racji” stanu, co udowadniają wszystkie czyny, a nawet słowa tego żydowskiego rezydenta pilnującego żydowskich interesów

 41. Seraf said

  Duda, były działacz Unii Wolności (czyli żydowskej mafii), żonaty z żydówką jest na etacie prezydenta.
  Łże i orze jak może.

 42. Peryskop said

  33
  Maćko : …Nie da sie z nimi ani wspólpracowac ani dyskutowac.

  Qma Maćko teraz dlaczego ListwaNICK jest niedyskutowalny ?

  Ale on pewnie ma zasadną viceversę i wychodzi na pat-pat !
  Zamiast win-win.

  A dogaduje się jedynie ze sobą samym : Greg, Wełna, Carlos, Zbyszko, o.Salij, Sy, Syriusz, Władek, Maciuś, Maasteer …

 43. matirani said

  42. Peryskop. Pan sugeruje, ze ListwaNick to Zydzi?
  W 33 napisalem, ze z Zydami nie da sie dyskuwac…. A Pan mi tu o Lisnickah… cytuje co napisalem w 33:

  „Zyd to osoba identyfikujaca sie z cywilizacja zydowska. A CywZyd to taka cyw. w której prawda jest podporzadkowana oficjalnej ideologii a etyka zawarta w prawie.
  Stad jej podlosc z naszego punktu widzenia. Jesli prawo na cos pozwala to jest to etyczne a jesli cos nie zgadza sie z rzeczywistoscia ale powinn no to sie nagina to cos do tego co ma byc wedlug zydów.
  Krótko i tresciwie?
  Nie da sie z nimi ani wspólpracowac ani dyskutowac.”

  ***
  Zabawne – wlasnie zadalem Gajowemu pytanie w temacie osób piszacych równocześnie pod róznymi pseudonimami…
  ( w 42 Pery napisal : A dogaduje się jedynie ze sobą samym : Greg, Wełna, Carlos, Zbyszko, o.Salij, Sy, Syriusz, Władek, Maciuś, Maasteer …)

  Panie Peryskopie, zeby bylo jasne : Wróg mojego wroga nie musi byc moim przyjacielem.

 44. matirani said

  Peryskopie — espero respuesta!

 45. Peryskop said

  Re 43
  Pan sugeruje, ze ListwaNick to Zydzi?

  Tego nie sugeruję.
  Natomiast stawiam tezę graniczącą z pewnością, że to jest ta sama osoba – dr filozofii z KULu.

  Z postępowania wnioskuję, że wykazuje „tendencję umysłową” wyczerpującą znamiona podane przez dr Otto Weiningera,
  że o żydowskości nie decyduje religia, rasa, czy urodzenie,
  ale właśnie owa szczególna „tendencję umysłowa”.

  Przecież szabesgoim potrafią przeskoczyć oryginały !
  W każdym aspekcie – zarówno pozytywnym, jak i negatywnym.

  Tupet NICKListwy (wcześniej hjk, ex-student, experto +++) oraz cynizm w udawaniu pobożnisia – cechy i metody obserwowane przez ponad 5 lat – uzasadniają ocenę, że filozof to także o.Salij Greg Wełna Zbyszko Sy Syriusz Władek Maciuś ,.. Tor Maasteer Joannus Bronisław SAP Rick Mickiewicz Inkwizytor
  (na sugestię Wanderera „Carlos” wycofany do obserwacji)

  Na szczęście Pan Gojowy Marucha uczciwie przyznaje, że też nie wie wszystkiego i że się również myli – jak każdy z nas.

  Ja również, ale z racji zawodu i doświadczenia, mam wysoki urobek w odstrzeliwaniu multi-nicków – także niegroźnych i dziecinnie łatwych do identyfikacji, jak Piwowar = OttoHak.

  Na małoPolskim poległ m.in. Wojciech Cejrowski vel Fakir, no_name, Leon i ponad 100 nicków – kolejny fałszywy sefard katoliban. Myślał że mnie okiwa, ośmieszy, zniesmaczy albo zastraszy – bo to jest ich typowy repertuar. Filozof ZP też sporo się wtedy nauczył metodyki – jak działa trollizm zaawansowany.

  Namierzyłem także Marcina Dobruka vel Kefir, Malina + 100+ (antykatol który kiedyś Gajowego straszył tu grafiką ze spluwą), Tadeusza Kisiela vel Zanobiusz + 100+ i piekielnie sprytną oraz upartą, ale zadufaną Danutę Luszawską vel Myśląca Gaja +150+. Tylko ona tam na MP wciąż operuje w miarę regularnie, ale już mało groźnie, bo pod kontrolą. Wygląda na to, że bez urwanych pazurów, bo się przesiliła i szwankuje jej zdrowie.

  W każdym z w/w przypadków (plus Józef Bizoń i Piotr Bein jako odrębne typy bez-nickowe) z uwagi na dość wysoki poziom inteligencji osobników – trzebało włożyć trochę pracy i talentów.
  Ale przecież nie takie bryły przed nami były 🙂 🙂 🙂

  Multi-nicki zmieniają przykrywki, bo to są podłe szachraje.

  Z czasem niektórzy zaczynają tracić poczucie integracji jaźni. A filozof NICK, który jest zawodnikiem extremalnym, może już ma objawy maniakalne, jeśli sobie dorzuca „ojciec Salij”.

 46. Marucha said

  Re 45:
  Czy Pan aby dobrze się czuje – czy też całkiem celowo, świadomie usiłuje Pan zasiać podejrzliwość względem pewnych osób w gajówce?

  Ponieważ mogę natychmiast zweryfikować nieprawdziwość Pańskich twierdzeń odnośnie osób w gajówce – więc traktuję Pańskie rewelacje na temat innych witryn/forów również jako zmyślenia.

  Doc. Rupert Gwüsdek

 47. Peryskop said

  Re 46

  Czuję się dobrze i m.in. dlatego jestem w stanie całkiem celowo, świadomie i asertywnie ukazać fałsz jednej niecnej osoby korzystającej w gajówce ze swobody w robieniu intryg.

  Skoro Pan może natychmiast zweryfikować prawdziwość moich twierdzeń odnośnie owej WSKAZANEJ osoby w gojówce – proszę o dokonanie weryfikacji – ale uczciwej.

  Również jeśli okazałoby się, że jest jeszcze inna osoba dopuszczająca się w goajówce intryg oraz bezpodstawnych pomówień z operacyjnym wykorzystaniem kilku nicków.

  Póki co na zasadzie wzajemności traktuję Pańskie rewelacje na temat użytkowników tej witryny również jako zmyślenia.

  I bardzo proszę o powstrzymanie się od erystycznych ocen, sugerujących moje rzekome zaburzenia emocjonalne.

  Także z tego powodu, że jak uczy doświadczenie – tego typu „diagnozy” stawiane przez osoby nieposiadające kwalifikacji, zwykle wskazują na ich własne zaburzenia.

 48. Marucha said

  Re 47:
  Panie Peryskopie,

  Jak Pan się domyśla, mam dostęp do adresów IP a także pewnych innych parametrów, o których mówił nie będę, a które pozwalają mi w wielu przypadkach z ogromną pewnością ustalić, czy chodzi o dwie lub więcej osób, czy o jedną.
  Nie wiem, po co mam powtarzać to, co już pisałem: Nick, NyndrO, Boydar, Listwa, Marucha etc. etc. to są różne osoby.

  Pan sobie może traktować moje słowa, jak Pan chce.
  Niestety, życie nie jest sprawiedliwe i ja Pana mogę definitywnie usunąć z gajówki za rozrabiactwo i prowokacje.
  A Pan może co najwyżej obrobić mi d@pę na innych forach, co niezmiernie mało mnie obchodzi, albowiem okazało się z biegiem lat, iż żadne ataki na mnie nie wpływają na popularność gajówki.

  Doc. Rupert Gwüsdek

 49. Peryskop said

  Po co ten unios i patet plus zabełt i zawoal ?

  Proszę dystrakcyjnie nie mieszać NyndrO i Boydara ze sobą.

  Czyż ListwaNICK jest idiotą, żeby nadawać ze stałego IP-a ?

  Zatem Pański dostęp do IP-ów nie jest tu ŻADNĄ RĘKOJMIĄ , więc proszę już tego nie powtarzać, bo mam wyjątkową pamięć.

  Na szczęście życie jest sprawiedliwsze niż się Panu wydaje.

  Oczywiście może Pan mnie niby „usunąć” ze swojej gojówki
  – definitywnie lub nie – ale NIE „za rozrabiactwo i prowokacje”, bowiem tego typu niecnych zachowań nie dam sobie wmówić.

  Choć zdaję sobie sprawę, że nie dawanie się sprowokować też może być poczytywane przez prowokatorów za prowokację.

  Natomiast co do przyszłości, to nie mam już większych złudzeń – indywidualizm zwycięży, bo wazelina daje tylko miły poślizg, więc mity padają, gdyż bernaysm przekroczył swoje apogeum :

  http://arjanek.neon24.pl/post/136833,holokaust-czy-99-procentowy-mit

  Dla relaxu warto czasem zamknąć oczy i podoomać…

  ——
  Pigdoli Pan, aż się rzygać chce.
  Admin

 50. Peryskop said

  Może i pigdoli, ale nie Szanownemu Adminowi, a tylko jakiemuś palantowi doc. Rupertowi Gwüsdkowi.

  Kto go tu wpuścił i w jakim celu ?

  ——
  Nooo… nie odgadł Pan, że Marucha próbuje oszukać gajówkowiczów i tworzy dla siebie alter ego pt. doc. Rupert Gwüsdek [wym. w przybliżeniu jak „gwizdek”]?
  Admin

 51. matirani said

  Swoja droga, Szanowni Patrioci, to nasylani nam agenci sa na wyraznie niskim poziomie konspiracji. Amatorzy.

  Co komplikuje sprawe.

  Znaczy sie, ci odkryci tacy sa. A ci nieodkryci czyli kreci, znaczy sie krety? A tacy sa, oj sa, i jad sacza, oj sacza.
  No to mamy klopot. Dlatego czuj duch i notujmy kto co beknie tu i tam na tematy najwazniejsze.

  Pamietliwy nie jestem i jak paru przeprosi „cybernetyke” za jej szkalowanie nierozumne to osobiste urazy ( których juz i tak malo pamietam ) zapomne i nie wspomne nikagda.

  Co do DNS, to aby móc ogladac Netlixa z Kraju Kangórów kupuje sie sobie programik tani i hop hop, wirtualnie, jestem Australo-pitem z prawami do ich najglupszych seriali ogladania.

  Jesli ktos jest agentem, widmem EMG czy alter ego i poza ego wygórowanym ma jeszcze srodki, czas, ochote, pomoc i dobry puter, to moze nawet Gajowego oszukac.

  Przez pewien czas może, dopóki nie zadziałają inne środki identyfikacji.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.