Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oriana Fallaci najlepiej poznała się na Wałęsie: „próżny, pretensjonalny, pewny siebie ignorant”

Posted by Marucha w dniu 2017-02-03 (piątek)

Fallaci była jedną z najwybitniejszych dziennikarek w historii – w swojej karierze żałowała jedynie wywiadu z Wałęsą. Od razu się na nim poznała i pisała o nim, że to ignorant.

Fallaci poznała Wałęsę w 1981 r. kiedy przeprowadzała z nim wywiad. Tak później to wspominała:

– Kiedy pytali mnie, czy żałuję sposobu, w jaki napisałam jakiś wywiad, odpowiadałam natychmiast: „Tak, wywiadu z Lechem Wałęsą. I to nie później, ale nazajutrz po jego opublikowaniu.”

Byłego prezydenta wspominała tak:

– Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam podobnie jak wielu innych – wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest ok, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji.

Z wywiadu z Wałęsą zapamiętała jeszcze jego niewyobrażalną pychę: „On był wtedy taki pewny swego, taki nadęty, że powiedział mi: »Zobaczy pani, że ja zostanę prezydentem«”.

W swojej autobiografii „Wywiad z samą sobą” napisała:

– Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, to nogi uginają się pod człowiekiem.

A także podsumowała go krótko: „Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem”.

Fallaci miała zupełną słuszność w ocenie „Bolka”.

http://polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 57 to “Oriana Fallaci najlepiej poznała się na Wałęsie: „próżny, pretensjonalny, pewny siebie ignorant””

 1. provincjal said

  I został prezedętem, chyba na złość Fallaci i Naszą UDrękę.

 2. Wlodzimierz said

  Był i jest zdrajca Narodu, dziś jest jeszcze wrogiem …

 3. Tomek said

  Ignorant albo prorok. Zgodnie z relacją Fallaci już w 1981 roku Wałęsa powiedział: „bendem prezydętem”. Sprawdziło się.

  Faktem jest że jeśli pijak Jelcyn zostaje carem a bufon Wałęsa prezydętem, to nie idziemy w dobrym kierunku.

 4. Jabo said

  Dlaczego Fallaci czepiała się Wałęsy i Jelcyna, a taki Bush „junior” to był lepszy. W myśl zasady, że takie rzeczy możliwe są tylko na „wschodzie”. Debile na wysokich stanowiskach trafiają się wszędzie, nie tylko na wschodzie, bo mają do spełnienia swoją rolę i nie chodzi tu wcale o rządzenie. Tym zajmuje się ktoś inny, komu nie zależy na bycie na świeczniku.

 5. Isreal said

  najgorszy jest niebyt medialny….

  „źle czy dobrze byle by gadali…”

 6. Boydar said

  Idźcie i zajmijcie miejsce panience w kiosku Ruchu; ciekaw jestem jak Wam pójdzie. A próbujecie zaakceptować samowładztwo jakiejś szumowiny.

 7. AniaK said

  „– Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, to nogi uginają się pod człowiekiem.”

  Dlatego dziwny jest ten Świat.

  .https://www.youtube.com/watch?v=XpKnjDlGTDA

 8. Wykonał co miał do wykonania i teraz skończy jak wyciśnięta cytryna w koszu, w dobrym dla niego scenariuszu.
  Nasuwa się inne ważkie pytanie: jak to się stało, że jego duchowni promotorzy z JPII włącznie nie dostrzegli tych kardynalnych przywar i słabości tego małego człowieka?

 9. Jaki said

  Dlaczego te namolne proby wywalania otwartych drzwi?
  Czemu ta kampania z TW Bolkiem ma sluzyc i co chca przykryc lub od czego odwrocic uwage?
  Moze chodzi o $65 mild. ktore „nasz żont wynegocjowal” w czasie odwiedzin starszych (strasznych?) braci w israelu?

 10. Marcin said

  Ignorancja I pewnosc siebie to cechy koczownikow. Musiał chyba już wiedzieć tez w którą stronę sprawy pójdą bo skąd niby byla ta pewność?

 11. Joannus said

  Ad 8

  ”…jak to się stało, że jego duchowni promotorzy z JPII włącznie nie dostrzegli tych kardynalnych przywar i słabości tego małego człowieka?”

  Postaram się Panu odpowiedzieć’
  Nie ma podstaw do stwierdzenia niedostrzegania, na pewno wielu dostrzegało i cośkolwiek wiedziało.
  Problem w tym, że Bolek i Lolek grali do jednej bramki , w jednej drużynie, za nimi podązały zauroczone tłumy. Wizyty, gadki szmatki et ceteram miały jeden cel zawrócić w głowach tak, aby zauroczeni ludzie nie kierowali wzroku na to co się dzieje, do czego wszystko zmierza.
  Tylko Lolek miał większe możliwości i zasługi, stąd został wywyżdszony na najwyższy piedestał. Bolek był dużo cieńszy. końcu Mimo naprężania się i andymania w końcu pękł jak balon. Szkoda iż dopiero teraz, kiedy mleko się rozlało.

 12. Boydar said

  Bardzo taktownie Pan Jan to objaśnił 🙂

 13. Dlaczego czepiacie się pacynki? Już lepiej spytajcie Wachowskiego, kto się czepiać.

 14. Lovshak Ruskij Agient said

  TADEUSZ PŁUŻAŃSKI = POLSKA NIEPODLEGŁA = OPCJA ŻYDOBOLSZEWICKA

  http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/tadeusz-pluzanski-jpii-nie-byby-idiota_929318.html

 15. Lovshak Ruskij Agient said

  TADEUSZ PŁUŻAŃSKI AGRESJA ROSJI ANEKSJA KRYMU TRA TA TA BLA BLA BLA GOŃ BOLSZEWIKA GOŃ GOŃ GOŃ BO KAŻDY RUSKI TO PUTINISTA I KAGIEBISTA…..

 16. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/walesa-nigdy-nie-przeprosi-nie-jest-zdolny-do-refleksji

 17. Lovshak Ruskij Agient said

  NIE POZWOLIMY SZARGAĆ DOBREGO IMIENIA BOLKA….BOLEK NIE WSPÓŁPRACOWAŁ….BOLEK PROWADZIŁ Z NIEŚWIADOMYMI UBEKAMI GR E OPERACYJNĄ…. NO ROZPRACOWYWAŁ ICH NORMALNIE BRAŁ KASĘ, DENUCJOWAŁ KOLEGÓW I KOLEŻANKI A DANUŚCE MÓWI ŻE W TOTKA SZÓSTKI ZBIERAŁ…. NORMALNIE CHŁOPEK ROZTROPEK Z POPOWA, WSZYSTKICH WYKIWAŁ, W ZAMIAN ZA PUSZCZENIE POLAKÓW W SKARPETKACH MIAŁ SWOJE 5 MINUT NA WSZYSTKICH ŻYDOBOLSZEVICKICH UCZELNIACH USA

 18. Joe said

  Ad 17…Nobla zrobil w bambuko,krolowa brytyjska mu darme obiadki gotowala…tylko Polonia w Chicago mu troche w pyszczek naplula…ale generalnie gapil sie w komputer i przezyl.

 19. Dlaczego Oriana była ateistką?

 20. Siggi said

  http://www.prawdaobiektywna.pl/polska/atak-na-cenckiewicza-na-oficjalnym-profilu-walesy-1170.html

 21. Piskorz said

  re 19 Przeczytałem jej 5 książek i szukam następnej..i gorąco polecam!! A pytanie-baranie niech pozostanie bez odpowiedzi..

 22. jjj said

  Pani OF dostrzegała „problem imigrantów muzułmańskich” i umiała ocenić w pewnym zakresie „szermierzy wolności”, ale – jak to bywa wsród „prawicowców” – powiedziałbym, że była niewidoma na izraelsko-amerykańskie, oraz zapewne ogólnie żydowskie, oko.
  Chwaliła US-rael, wbrew tzw lewakom (w Europie Zach, jak wiadomo odwrotnie niż w Polsce czy USA, dopuszczalna i modna jest krytyka Izraela (ale oczywiscie nic więcej)), jakoś nie widząc wpływu ży-skich organizacji na masową imigrację kolorową (o czym tyle pisze K. MacDonald).
  Czyli chyba była taka trochę neokonowa. Cóż nie ma wielkości bez skazy, choć ja raczej nie tyle wielkość widzę,, lecz uczestniczenie w inżynierii społecznej.

 23. Racjonalista said

  Bolek nie był ignorantem, bo dobrze wiedział, jaka siła za nim stoi i znał rozkład jazdy. Mówiąc, że zostanie prezydentem, po prostu to wiedział od swoich mocodawców. Doskonale rozumiał, co ma być po obaleniu komuny.

  Bolek miał odwagę i pewność siebie, bo był świadomy, że za nim stoi cała potęga żydomasonerii, dysponująca nieskończonym środkami materialnymi. Nieskończoność ta wynika stąd, że żydomasoni mogą sobie wydrukować tyle pieniędzy, ile zechcą. Jako jedyni na Ziemi mają prawo bicia monety. Ostatnią i największą przeszkodą dla żydomasońskiej wszechwładzy jest Katolicyzm.

  Bolek został już wykorzystany, a żydomasoneria dzięki niemu osiągnęła w Polsce, co chciała. Teraz Bolek został rzucony na pożarcie, bo to widocznie ma żydomasonom przynieść korzyść polityczną. Nie wiem tylko jaką, ale to się okaże.

 24. witek said

  Ale się Płużański skompromitował tym artykułem.
  tfu!
  panie Płużański takiś sam jak wnuk Sienkiewicza czy praprawnuk Reya 🙂
  wyłazi sż(ż)ydło z worka

 25. witek said

  Panie Siggi
  Może i obraźliwy ale czy nieprawdziwy?!

 26. Siekiera_Motyka said

  „A także podsumowała go krótko: „Wałęsa był próżnym, retensjonalnym, pewnym siebie ignorantem”.”

  Dlatego był wybrany bo takie są cechy dobrego politycznego „aktora”. Sumienie go nie hamuje. Co, Trocki się martwił ze ludzie będą ginąc jak much by robić jego rewolucje ?? Gdzie był Bolek jak niszczyli stocznie ????????? Strajkował bo ceny poszły do góry ale jak niszczyli miejsca pracy by móc te produkty kupić to go NIE BYŁO.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ORxMqapQlh0

 27. Re: Pp. Joannus i Racjonalista: gratuluję świetnych komentarzy (nr 11 i 23).

  A teraz, ponieważ dalsze tropienie „Bolka” stało się już w zasadzie bezprzedmiotowe, może by należało się na poważniej zająć ustaleniem rodowej genealogii p. lustratora Cenckiewicza.

 28. RomanK said

  Pani Fallaci…jak pani Tania…
  Mirzawyj byl…pianyj byl, no dzienguszki…kak dzinguszki….duszki potomc wziala i zabyla:-)))
  A pani Falaci nie mogla:-))))) ech te dziennikarki….to szczegolny rodzaj blat’stwa:-_))__)_)

 29. wiosna said

  A ja bym powiedziala tak: Szanujmy nasza historie. Wspomniani przez p.Joannus Bolek i Lolek sprawili, ze nie przelala sie polska krew,
  jak to bywalo, w powstaniach Listopadowym, Styczniowym, Warszawskim, w wojnach…

 30. AniaK said

  Re29:
  Pani Wiosno, mi się wydaje, że nieprzelana krew jest bardziej zasługą gen.Jaruzelskiego niż pana Wałęsy. Historii absolutnie fałszować nie wolno. Ani Bolka, ani Lecha, ani Jarka, ani Donalda…… w naszej historii pominąć się nie da bo za bajzel w tym kraju ktoś musi odpowiedzieć.

 31. Boydar said

  O ile trudno ustalić oficera prowadzącego Lolka, to już z Bolkiem większego problemu nie będzie. Niech Pani Wiosna nie przegina. Widać plan nie przewidywał że ma się uu nas lać krew. Przypisywanie im tej zasługi to wg. mnie nadużycie. Za pontyfikatu Lolka wylało się na świecie wiele krwi, tak samo ludzkiej i może mniej winnej jak nasza. Nie widziałem żeby go szczególnie skręcało.

 32. watazka said

  Polacy zas nie wyznali sie na Walesie nawet po pierwszej prezydenturze.
  Niektorzy nawet do dzis uwazaja go za filantropa i intelektualiste.

 33. RomanK said

  Wezie , poszukajcie i przeczytajcie wywiad Fallaci z Walesa….
  Ja bylem wtedy w MKZ Gdansk- kiedy zjechala ze swita…i widzialem ja i przygotowana do wywiadu.
  Walesa traktowal ja grzecznie, ale nie unizenie..i moze to sie jej nei spodobalo:-))))wiedzial ze to czerwona dziennikarka i ulubienica trockistow.
  [Mysle, ze jej zlosliwosci w stosunku do Walesy maja swoje uzasadnienie,..spodziewala sie prowadzic wywiad z glupim robolem…i chyba ten glupi robol zaskoczyl ja tak , ze zapomniala kto ja przyslal:-)))
  DO tego czasu robila wywiady z czerwonymi trockistami mowiacymi tym samym jezykiem co i ona…tu spotkalas ie z kims kto mowil po ludzku..jak sprytny ulicznik.
  Szybko po opublikowaniu zorientowala sie, ze ten bezczelny ulicznik z Gdanska…przypial ja pinzka do swojej kolekcji…zamiast ona jego:-))))
  To byl drugi raz…pierwszy raz przejechala sie na Khomenim….ktory zalatwil ja intelektualnie… ten drugi potraktowal ja -jak jednorazowke:-)) i tego- tak ambitne pindy nie zapominaja…:-_))

 34. watazka said

  29
  Wiosna
  Szanujmy nasza historie?
  To moze Wiosna jednak przyzna, ze polala sie polska krew!!!!!!!
  Jak dlugo jeszcze bedziemy klamac??
  I jakie to „dzieki” naleza sie handlarzom polskiego majatku i jak mamy dziekowac za puszczenie kraju z torbami?
  To co sie dzieje teraz w Polsce, obce armie wedrujace po Polsce jak po pastwisku – to sa wszystko wyniki radosnej rewolucji ubeckiej.

 35. watazka said

  33
  RomanK
  Orlana nigdy nie byla moja ulubiona dziennikarka ale i Walesa jakos mi sie nie objawil jako intelekt i dyplomata.
  Przeciez to cham i gbur.
  I z cala pewnoscia wiedzial, ze zostanie prezydentem, bo to mial obiecane – za to co zrobil.

 36. Okadwa said

  A przecież Lech to symbol emocji.
  To symbol emocji odzyskiwania wolności.
  Idea i ruch „Solidarności” to były rzeczy czyste i prawe a z głębi ducha i serc.
  Dlatego porwały miliony… i nic że sterowane… wiara była prawdziwa.
  I ta wiara nie wymiękła i została na mapie uniesień ludzkich.
  I nic że potem spuścili łby wszyscy i do dziś te łby we spuszczeniu i opuszczeniu.
  Tamta iskierka wciąż się tli i wystarczy dmuchnąć…
  Toteż coby nie miało się na dmuchanie dobrze jest od czasu do czasu dmuchaniu parę zdjąć.
  Kubeł wody na idee i na bidnego Lecha któren to Nobla za udowodnienie teorii gier liczbowych dostał był.
  Teoria ta mówi co aby liczby układały się dla nas korzystnie należy na owe liczby donosić czyli nakładać na nie wartości z obszarów urojonych.
  I teraz mówi się nam że to nieprawda co do odkrycia i że funkcja donoszenia znana jest z dawien dawna.
  To czym my właściwie się przejmujemy?
  Należy wbrew wszystkim i wszystkiemu wykrzyknąć wziąć a z głębi urojeń bladźstwu na pohybel:
  – Solidarność!… Solidarność!… Solidarność.
  … może chociaż ognisko da się zapalić.

 37. AniaK said

  Re36:
  „Kubeł wody na idee i na bidnego Lecha któren to Nobla za udowodnienie teorii gier liczbowych dostał był.”

  Może nie przesadzajmy. Pan Wałęsa żadnego Nobla nie dostał. On go tylko odebrał w imieniu Solidarności. A że rozumek malutki, sam poczuł się Noblistą, nagrodę zwinął do kieszeni, a zamiast studiować Sokratesa wskoczył w garnitur i skumał się z pseudointeligencją której odbiło po uzyskaniu tytułu mgr.

 38. AniaK said

  Obrazków chyba wklejać nie muszę. Czego po takim towarzystwie można się spodziewać. Dwie lewe ręce do roboty, awersja do książek albo przedawkowanie, zero logicznego myślenia……

 39. AniaK said

  Szkoda że Pani Oriana już na drugim Świecie. Może wywiad ze mną chociaż trochę zatarłby niesmak po panu Wałęsie. Ja jestem w stanie doskonale wyobrazić dobie jej szok. Pewnie spodziewała się prostego skromnego człowieka z dużą mądrością życiową…..

 40. AniaK said

  „Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi – próżność.” (Sokrates)

 41. watazka said

  Wiadro wody na łby obrońcom Wałęsy

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201702034750519-polska-sputnik-blog-walesa/

  A ja sie zastanawiam, dlaczego Zwiazki Zawodowe w Melbourne nie wpuscily Walesy do miasta jak kilka lat temu urzadzil zawrotne turnee po Australii?

 42. Racjonalista said

  @29,30
  Moim zdaniem Solidarność powstała po to, by zrobić w świecie komuny pieriestrojkę i zakończyć ostatecznie żydomasoński projekt, który zainicjowano w Rosi w 1917. Wszystko jednak się posypało, gdy Polacy przejęli władzę nad Solidarnością, zamiast ludzi z KORu. Wtedy Geremek wydał Jaruzelskiemu rozkaz i ten go wykonał. Solidarność zniszczono, po czym stworzono jej atrapę. Okrągły Stół wreszcie mógł zostać zrealizowany, choć z winy Polaków dopiero 10 lat później. Znów Polacy zamieszali i opóźnili żydomasonom rozkład jazdy. Gdyby KOR przejął wtedy kierownictwo nad Solidarnością, tak jak to miało być, Okrągły Stół i wszystkie przemiany łącznie z pieriestrojką i upadkiem ZSRR odbyłyby się o 10 lat wcześniej. I tak samo Wałęsa byłby 10 lat wcześniej prezydentem, a dzisiejsza nagonka na Wałęsę miałaby miejsce w 2007 albo w 2008. Natomiast w 2017 przeżywalibyśmy to, co będziemy teraz przeżywać w 2027.

 43. AniaK said

  Re41:
  A ja zastanawiam się kto wpadł na ten idiotyczny pomysł.

  http://www.ilw.org.pl/

  Rozumiem Budkę z Piwem Lecha Wałęsy, rozumiem Warsztat rozrywek Lecha Wałęsy…..ale Instytut? To są dopiero jaja.

  „Intencją powołania Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy” było przede wszystkim skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechniania zasad moralnych w działalności politycznej i konieczności pielęgnowania tradycji niepodległościowej.”

 44. Joannus said

  Ad 42
  Rzeczywistość mniej lub bardziej zakryta to jedna strona, a zdawanie sie sobie na bazie subiektywnego niepełnego oglądu to druga strona.
  Widzimy jak na naszych oczach kwiat z pączka rozkwita, wreszcie więdnie i usycha, ale nie widzimy kto wsiał jego nasiono i dlaczego akurat teraz i tutaj.

 45. Siekiera_Motyka said

  Ad. 43 – Wszytko się zgadza patrząc na fotkę,

  „Nagroda została wręczona 7 lutego roku podczas 42 Uroczystego Balu Polonijnego w Miami, organizowanego przez Amerykański Instytut Polskiej Kultury w Miami pod dyrekcją Konsul Honorowej RP, wieloletniej działaczki na rzecz polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, Pani Lady Blanki Rosenstiel.”

  na rzecz polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, Pani Lady Blanki Rosenstiel ——> 🙂 🙂 🙂

  http://www.ilw.org.pl/en/news/567-david-ensor-wins-the-lech-walesa-media-award

 46. RomanK said

  No..panie …..Siekiera Motyka..przejezdzasz sie na ksywkach:-))))
  Pani Blanka Rosenstiel…to poprostu Bronislawa Wdowiak….
  Bardzo madra i mila Polka,godna szacunku m, prawdziwa dama- ktora ciezko pracujac- jako pielegniarka dyplomowana…zrzadzeniem losu i decyzja sedziego z Miami..zostala dziedziczka poteznej fortuny….

  http://www.poland.us/strona,9,548,0,blanka-a-rosenstiel-filantrop-z-miami-czlonek-rady-nadzorczej-polskiego-domu-maklerskiego-idmsa.html

  I pytanie panie Motyka ……i Siekiera…
  Wydalby pan -gdyby pan mial …100mln dolarow na cele charytatywne…pomoc chorym i stypendia dla zdolnych, ale biednych polskich dzieci?????

 47. matirani said

  23. PAnie Racjonalisto, mysle, ze Pan przecenia Bolka. On na pewno nie wiedzial ani co sie dzieje, ani kto tym, co sie dzieje manipuluje i w jakim celu…. Taki Balcerowicz, który raczej idiota jak Bolek nie jest, tez nie wiedzial dokad sie zmierza… takie jest przynajmniej jest zdanie jego kolegów z uczelni.

 48. Docent said

  Oriana Fallaci doskonale wypunktowala Bolka. W tym wywiadzie zapytala go „co przeczytal w zyciu, bo ciazy na nim odpowiedzialnosc za przywodztwo Zwiazku” Odpowiedzial, ze nic nie przeczytal, ale za chwile si zreflektowal, ze wychodzi na glupka i dodal, ze przeczytal Le Bon Gustave „Psychologia tlumu”. Skad wiedzial o istnienu takiej ksiazki ktos, kto praktycznie nie czyta nic? Zostala wiec mu podsunieta!!

 49. Docent said

  Sorry, to jest pierwsza czesc

 50. osoba prywatna said

  Bolek i jego papuga pokonali serial Kiepskich.!!!
  [Wcześniej Widacki mówił PAP, że „jakiekolwiek wnioski w tej sprawie są przedwczesne”. Wątpliwości pełnomocników Lecha Wałęsy w telewizyjnej prezentacji IPN wzbudziło m.in. to, „czy dobrym materiałem porównawczym do badań były rękopisy Lecha Wałęsy z ostatnich lat”.
  Pismo Lecha Wałęsy dzisiaj i pismo Lecha Wałęsy z 70. roku, kiedy był prostym robotnikiem i niewiele pisał – zresztą pamiętamy, że ani pisać, ani mówić nie umiał – jest jednak trochę inne obwieścił Widacki.] Czy prawnik kapusia został już przebadany pod katem psychiatrycznym, przecież takie tezy może głosić tylko idiota!!! Pomroczność jasna opadła po tym jak został prezydentem, choć nie chciał, ale musiał…Dawni sąsiedzi z Popowa pisali, że „Wałęsa nie nadawał się do uczenia się w zwykłej podstawówce, i uczył się w szkole dla opóźnionych w rozwoju”…. a podpisywał się trzema krzyżykami. Stąd był taki dobry w Toto Lotku! Mieliśmy więc prezydenta Polski z prawdziwą klasą, który ani mówić ani pisać nie umiał – potwierdzone prawnie bo przez prawników tego unikatowego w świecie prezydenta. Jednym słowem hucpa na skalę światową. Prezydent dużego Europejskiego państwa, nie umiał ani mówić ani pisać, więc domniemam, że nie potrafił również się podpisać u schyłku XX wieku, co sugerują jego prawnicy?! Jak zatem prezentuje się dzisiaj Polska w oczach świata, dostając taki klejnot informacyjny a zwłaszcza wobec nowego ładu demokratycznego tworzonego na ulicach i w parlamencie przez zaprzańską targowicę, wobec to których aktów bezprawia polski rząd jest kompletnie bezradny? Ja myślę, że poziom analfabetyzmu tych panów prawników jest bardzo zbliżony do poziomu ich klienta bo oni nawet nie potrafią odróżnić w pismach byłego prezydenta Polski krzyżyków od właściwego podpisu. Jegomość w ówczesnych czasach, który nie umiał się podpisywać stawiał zwykle w miejscu podpisu krzyżyk a oni twierdzą, że w pismach Wałęsy nie powinno być nic, dlatego, że były prezydent Polski nie potrafił pisać. Obaj panowie najprawdopodobniej kształceni w Moskwie ale nie widzę intelektualnej różnicy pomiędzy inteligencją absolwentów sowieckich fakultetów a SBeckim niewykształciuchem.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 51. osoba prywatna said

  Mit Walesy obalily drugie demokratyczne wybory prezydenckie, podczas których były komunistyczny aparatczyk, lepiej „ociosany” i otoczony dobrymi specjalistami od „imydżu” Kwaśniewski bez większych problemów pokonał „geopolitycznie zmodyfikowaną legendę Solidarności”. Był to dla Wałęsy cios na tyle bolesny i poniżający, że… oskarżył Komisję Wyborczą o „nieścisłości” w przeliczaniu głosów.
  Później majac jednocyfrowe poparcie społeczne – Pan Wałęsa zrozumiał co elektorat (w tym byli członkowie sierpniowej „Solidarności”) naprawdę o nim myśli i w końcu dał sobie spokój z udziałem w wyborach a nawet z czynną działalnością polityczną. Do dziś żyje już tylko wspomnieniami otoczony wycinkami z wypłowiałych gazet, pożółkłymi fotografiami z papieżami, prezydentami i innymi celebrytami. Podejrzewam, że trochę się obraził na swój Naród… nieoficjalnie – od czasu do czasu – grożąc nam… emigracją…
  Wałęsa – lekceważony na polskiej scenie politycznej – za wszelka cenę walczy o medialne zaistnienie nawet kosztem dalszego publicznego ośmieszania się. Zaczynał jako prezydent a kończył jako giermek „sp” Kulczyka podczas jego wizyty w Ułan Bator…Wstydzimy się za niego ale dla usprawiedliwienia naszej krótkowzroczności i naiwności trzymamy tego człowieka w naszej narodowej podświadomości trochę z historycznej konieczności czyli – tak naprawdę – z braku lepszych mitycznych symboli wolnej, demokratycznej po-gorbaczowskiej Polski.
  Każde publiczne wystąpienie tego dziś już raczej dość karykaturalnego solidarnościowego emeryta z bardzo wybiórczą pamięcią to doskonały materiał kabaretowy.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 52. osoba prywatna said

  Mecenas Widacki chyba coś musi wiedzieć o zasobach finansowych Bolka, skoro dla niego opinia Instytutu Shena i IPN nie jest końcem, a dopiero początkiem chocholego tańca wokół – jak najwyraźniej sugeruje mecenas – PIERWSZEGO KRETYNA tzw. transformacji ustrojowej w Polsce oraz światowych salonów. Przecież za darmo mecenasy nie robią z siebie pośmiewiska. Może się okazać, że w skarpetkach to puszczą Wałęsę te mecenasy i tak sprawiedliwości stanie się zadość. Widacki, klarowny nie jest, zupełnie jak ta kasta sędziowska ma trochę na sumieniu.Teraz ile to Wałęsa mu naobiecywał ,że już takie bzdury opowiada ,że miał kłopoty z pisaniem i mówieniem to łatwo można było zauważyć ,że miał ,ale pisał i mówił. Dlaczego więc Widacki nie oponował skoro analfabeta został prezydentem w tym to mu nie przeszkadzało.Oni teraz będą chwytać się wszystkiego i w końcu wyjdzie ,że Bolek Wałęsa to człowiek bezmyślny ,bo ktoś nim kierował i kazał podpisywać a,że podpisy są jego to już Widacki nie może się z tym pogodzić ,ale robi z siebie głupszego od samego Wałęsy.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 53. osoba prywatna said

  Prawda już pomału wychodzi na jaw, wiadomo bowiem, że pan Lech Wałęsa, a naprawdę Lejba Kohne, jest pochodzenia żydowskiego i za wszelką cenę chciał w Polsce wprowadzić rządy żydowskie… Miejmy tylko nadzieję, że zanim mu się to uda, prawda ujrzy światło dzienne i znajdzie się odpowiedni sposób, by tym zamiarom się przeciwstawić… Już w roku 2009 wypowiedział głośno co tak naprawdę kieruje jego intencjami w wywiadzie udzielonym dla The Jerusalem Post:
  Wywiad Walesy dla The Jerusalem Post ( „JP”). „It seems we understand each other so very well and are doing so well together that we could establish the United States of Poland and Israel,” Tymi
  słowami Walesa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych Izraela i Polski!! „Wydaje się nam zrozumieć siebie nawzajem tak bardzo dobrze i robi to tak dobrze, że razem możemy ustanowić Stany
  Zjednoczone w Polsce i Izraelu, Unię Polsko-Izraelską tu w Polsce” Tymi słowami Wałęsa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych
  Izraela i Polski! Twierdzi, że ONZ jest nieefektywna, a więc trzeba stworzyć nową organizację która walczyłaby globalnie z
  terroryzmem.etc. Lecha Wałęsa to Lejba Kohne. Przecież jego ojciec był żydem z Niemiec. Mieszkali koło Torunia, gdzieś na wsi. Miejscowi pamiętają jego ojca, jak się zasłużył dla Niemców w czasie wojny. Podobno pracował w obozie koncentracyjnym w Dachau, był jako esesman wartownikiem. Podczas wyzwalania obozu przez żołnierzy gen. Pattona jemu udało się przeżyć, tłumaczył się, że jest żydem i musiał z powodu licznej rodziny, etc.. po przejściu obozu jenieckiego uzyskał jako żyd azyl w USA. Nazwisko Wałęsa ma po ojczymie, matka drugi raz wyszła za mąż po śmierci pierwszego męża, ojca naszego bossa robotników. Ojcu zmarło się w USA, ale pochowany został w Niemczech. Lech Wałęsa z domu Kohne wie gdzie jego
  rodzony ojciec leży, bo odwiedził grób ojca. Widziano go jak składał kwiaty i stawiał znicze, jest to uwidocznione na zdjęciach! Wcześniej wychowywał go stryjeczny wujek, rodzony brat ojca. Szkoda, że tak ukrywane są prawdziwe życiorysy. Dlaczego ukrywają wszyscy prezydenci RP swoje życiorysy i pochodzenie, to ja tego nie rozumiem. Widocznie w Polsce nie ma analityków, badaczy, historyków. Być może Cenckiewicz jak taki odważny się tym zajmie?
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 54. osoba prywatna said

  Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego:
  “Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki Żyd Leiba Khone, takież samo imię nosi obecnie Lech, służący w wojsku niemieckim w SS. Miał wyrok śmierci wydany przez AK, Gryfa Pomorskiego za wydawanie Niemcom Akowców, lecz zaciągnął się do SS i był dla podziemia nieuchwytny. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam jako wartownik w KL.Dachau poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam żył w dostatku gdzie zmarł, pochowano go w Niemczech. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce”. – Podejrzewam, nie tylko ja lecz wielu prawych moich znajomych, Polaków i patriotów, że ten cały i na chybcika tworzony Libertas jest także takim żydowskim nowym tworem mającym skanalizować niezadowolenie Polaków i pełną ich kontrolę, jak i tzw. ”polskie” i niezależne” portale, nawet te bez cenzury. Polacy przemyślcie to co piszę w ostatnich zdaniach i wyciągnijcie wnioski z tego, dlaczego Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za “wykłady” tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda. Czy nie daje Wam to Polacy do myślenia? Nie zapala się, w głowach czerwone ostrzegawcze światło ? Wygląda to na prawdę. Musimy stosować zasadę – poznajemy po czynach. To że (…) Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za “wykłady” tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda (…) jest podejrzane. Bardzo możliwe, że stoją za tym pieniądze „Amerykanów” a kto płaci ten wymaga. Przywódcy Libertas mogą być nieświadomym narzędziem w ich rękach. Zresztą USA nie jest zainteresowana powstaniem silnej UE. Nikt nie lubi silnego konkurenta. Wsciekłe kundle stoją po obu stronach wielkiej wody i każdy walczy o swoje. Ten pułkownik to mógl być nawet porządny Polak. Szkoda tylko, że nie zrobił zdjęć tych dokumentów. Mielibyśmy 100% dowód. Nie zmienia to postaci rzeczy gdyż w stanie wojennym chodziły słuchy, że Wałęsa to agent, człowiek żydokomuny – jednakże ta informacja była blokowana by utrzymać famę o Wałęsie, i my Polacy na tym przegraliśmy, bo gdyby na czele związku byli inni ludzie z kręgu Gwiazdy i Walentynowicz, to mogliśmy mieć teraz inną Polskę. Myślę, że ten pułkownik wie, gdzie jest grób ojca Wałęsy. Można to sprawdzić. Może Niemcy daliby informacje o jego ojcu. Przecież Wałęsa to zwolennik stanów USA-Israel-Judeopolonia, czyli zawalidroga do budowy wielkich Niemiec. Czy wobec tego mamy szansę na te informacje ? Może – her Tusk mógłby tu pomóc o ile Lech Kaczyński tej informacji nie zablokuje. Oni wspólnie grają przeciw silnej niepodległej Polsce dla Polaków.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 55. osoba prywatna said

  Szokujące fakty z życia Danuty Wałęsy! Tego o byłej pierwszej damie na pewno nie wiecie…”Nadęta własną ważnością dama” – to jeden z delikatniejszych epitetów, jakimi Danutę Wałęsę sprzed lat opisuje historyk Sławomir Cenckiewicz. Powołując się na archiwalne dokumenty i wspomnienia rysuje szokujący obraz żony legendy „Solidarności”. Wygląda na to, że wcale nie była cichą, zahukaną kurą domową a wywyższającą się żoną „Wodza”.
  Fryzura „a la madame Gierek”
  O nieznanej twarzy byłej pierwszej damy Cenckiewicz pisze w artykule w tygodniku „Do rzeczy”. Dowodem na to, że Danuta Wałęsa dobrze znana jest ze „specyficznej kultury osobistej” jest historia z roku 1980. Wałęsom przyznano nowe lokum na gdańskiej Zaspie. Zresztą godne pozazdroszczenia, bo rodzina dostała trzy połączone
  mieszkania na jednym piętrze bloku. Lech Wałęsa, wówczas zapracowany przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, poprosił o wysłanie kilku osób z pomocą żonie.
  „Dwie młode dziewczyny (…) ulitowały się nad rzekomo pozostawioną samą sobie biedna matka sześciorga już wówczas dzieci i zaofiarowały się z pomocą” – pisze Cenckiewicz. Młode studentki „pobiegły szybciutko, ale jeszcze szybciej przybiegły z powrotem”. Dlaczego?
  „Otóż zamiast zapracowanej biedaczki spotkały tam nadętą własną ważnością damę, która – dyrygując fryzjerką, która tapirując jej włosy, miała zrobić jej fryzuję a la madame Gierek – wskazała im szmaty, którymi miały myć podłogi w pokojach wyposażanych właśnie w meble w stylu typowym dla elegancji PRL” – opisuje dalej historyk.
  Podobno historia o nadętej żonie Wodza nie rozpowszechniła się szeroko tylko dlatego, że środowisko działaczy WZZ nie było plotkarskie. Danuta WAŁĘSA o swoim małżeństwie: ŻYJEMY już OSOBNO…
  „Teraz jest pani szatanem”
  Inna historia pokazująca drugą twarz Danuty Wałęsy pochodzi z nagrań bezpieki. To kłótnia żony przywódcy „Solidarności” z Anną Walentynowicz. Panie pokłóciły się po tym, jak Walentynowicz przyłapała Lecha Wałęsę w niedwuznacznej sytuacji z inną kobietą. Danuta osobiście wybrała się do Anny Walentynowicz, żeby zrobić jej awanturę. „Nie jest pani człowiekiem, tylko kimś z zaświatów – teraz jest pani szatanem.(…) Wielka artystka. Chciała wejść na piedestał” – wyzywała Wałęsa.
  Rodzina z kryminalną przeszłością
  Mirosława – bo to naprawdę pierwsze imię żony Wałęsy – urodziła się w wielodzietnej rodzinie Gosłosiów spod Węgrowa. Ma ośmioro rodzeństwa, ale po wyprowadzce do Gdańska, kontakt utrzymywała praktycznie tylko z jedną siostrą. Tak bardzo chciała odciąć się od rodziny, że długo nie przedstawiała jej nawet przyszłego męża. Być może wstydziła się bogatej kartoteki, jakiej jej ojciec i bracia dorobili się na lokalnym komisaricacie. Zbigniew Gołoś, ojciec Danuty Wałęsy, nadużywał alkoholu i kilkakrotnie skazywany był za kradzieże, pobicie a nawet współudział w zabójstwie. Bracia, Wiesław i Adam, znani byli policji z udziału w chuligańskich wybrykach. „Danuta starała się jakby oddzielić świat Gosłosiów (…) „grubą linią”, próbując nawet wyprzeć tamte obrazy i wspomnienia z pamięci” – pisze Cenkiewicz. Ps..Pisał brat prezydenta Gdańska Adamowicza Piotr Adamowicz, dziennikarz Rzeczpospolitej, co ona mogla napisać jak pisać nie umie. Szokujące jest to, że taki prymityw jest nazywany „Pierwszą Damą” !! Toż to bezczelna i prosta kobieta a dzieci takie jak matka i ojciec nie urodzi wrona sokola! UOP działał wtedy na jej życzenie normalnie jak dawna SB…gdy na początku lat 90tych synek Wałęsów przejechał kobietę to zaangażowała wtedy UOP do gnębienia i zastraszania tej poszkodowanej w wypadku… Niech jakiś dziennikarz się tym zainteresuje. Kto w czasach komuny będąc opozycjonistą walczącym z komunistami miał takie przywileje, że dostawał 3 mieszkania obok siebie na jednym piętrze? Takie przywileje mieli tylko i wyłącznie politycy, działacze komunistyczni i współpracownicy SB tacy jak Wałęsa. A więc już to pokazuje najlepiej jak donosicielstwo Wałęsy zostało nagrodzone przez komunistów skoro dostał aż 3 mieszkania na jednym piętrze obok siebie. To kolejny dowód na to że Wałęsa był TW Bolkiem i to nie tylko w latach 1970-1976 ale również później w latach również w latach 80. Te 3 mieszkania Wałęsa dostał w 1980 roku i to jest dowód na to, że w latach 80 dalej współpracował z SB. W tamtych czasach było wiele rodzin wielodzietnych podobnie z 6 dzieci i takie rodziny z ledwością dostawały jedno mieszkanie. Zawsze jest tak, że jak życie burzy uporządkowany przez wieloletnią propagandę lukrowany obraz świata, to wywołuje się w niesamodzielnych, „zdradzonych”, zgwałconych umysłach agresję. Bowiem, jak podają podręczniki psychologii, istnieje coś takiego, jak perwersyjny związek ofiary z gwałcicielem . To samo przeżywają ci, którzy uwierzyli w komunizm. I wcale koniecznie nie musi towarzyszyć temu uczuciu utracona korzyść materialna. Ale zawsze towarzyszy strach przed utratą złudzeń! I z tą historią jest podobnie. Cenckiewicz wyrywa mozolnie tkany dywanik spod nóg… i ludzie wrzeszczą, bo tracą równowagę… A pod dywanikiem coś paskudnego!…
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66

 56. osoba prywatna said

  Historyk: Teść Wałęsy był skazany za współudział w morderstwie!
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydentowa-walesa-jej-ojciec-byl-skazany-za-morderstwo/94xn7lz

 57. Boydar said

  Dziwnie ta Fallaci do „nasiej” Stokrotki podobna …

  Fallaci – mimo swych poglądów – była Dziennikarką, a nie Stokrotką.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.