Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje na Ukrainie – 03.02.2017

Posted by Marucha w dniu 2017-02-04 (sobota)

Wyjątkowym bestialstwem popisuje się armia ukraińska w Doniecku – pisze pani Tiamat. – Czołgi i ciężka artyleria zaatakowały miejscowości w zdemilitaryzowanej strefie – pogwałcono wszystkie mińskie porozumienia.

W czasie okrutnej zimy, ataki na osiedla mieszkaniowe i dobijanie mieszkańców pozbawionych elektryczności, swiatła, wody i w ogóle żywności są aktem szczególnego barbarzyństwa. I dzieje się to w XXI wieku w Europie za przyzwoleniem Unii Europejskiej.

Karzą Rosję za ratowanie życia: na Krymie, w Syrii, na Ukrainie (ponad milion uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie i pracę w Rosji). Tymczasem Ukraina domaga się wynagrodzenia za zbrodnie przeciwko ludzkości: za mordowanie ludności cywilnej. Ukraińska prowokacja ma na celu wymuszenie dodatkowych pieniędzy od Unii i wsparcia międzynarodowego. W tym celu Ukraina oczywiście gra rolę ofiary rosyjskiej agresji.

Ewakuacje rodzin, którym zburzono mieszkania i domy, utrudnia nie tylko okropna pogoda, ale i brak bezpieczeństwa na drogach – brak transportu. Opołczeńcy próbują przewozić czołgami uratowane rodziny, bo to jedyny, w miare bezpieczny, transport. Zadziwiajace: Kijów oskarża Rosję o agresję. I to pomimo tego, że Poroszenko przyznał, iż prowadzi ofensywę w Donbasie.

Jest to jawna prowokacja przeciwko Rosji. Rada Bezpieczeństwa – jak zwykle – bezsilna wobec kolejnego zbrojnego konfliktu. Zastanawia, że łatwo było oskarżyć Asada o atakowanie zbrojnej opozycji. Poroszenko zaś to święta krowa żydowskiej mafii. Nikt go jakoś o nic nie oskarża. I jak dotad nikt nie planuje „zmiany rezimu” na Ukrainie i nikt nie śmie nawet pisnąć: „Poroszenko must go” – tak jak to do tej pory powtarzają o prezydencie Syrii różni nawiedzeni politycy Zachodu: „Asad must go”.

Ciekawe, dlaczego? – Ukraina powinna zostać postawiona do pionu:
> https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014738857-sputnik-ukraina-poroszenko/

Na potwierdzenie tego, że Kijów szuka pieniędzy, Poroszenko próbuje wyłudzić pieniądze, skąd się da (i nie da) – od Achmatowa. Poroszenko domagał się łapówki w wysokości 200 mln dolarów:
> https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014734369-sputnik-ukraina-poroszenko-achmetow-lapowka/

Tymczasem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – nowa pani ambasador USA do Narodów Zjednoczonych razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii rzucili się na ambasadora Rosji, oskarżając Rosję o agresję, uzasadniając sankcje nałożone na Federację Rosyjską za zajęcie Krymu i popieranie ‚separatystów’.

Witalij Czurkin spokojnie zacytowal Konstytucję USA po tym, jak pani ambasador USA Nikki Haley wygadywala bzdury o tym, co się dzieje na Ukrainie: „Pyskowanie na Rosję i opowiadanie bredni na temat sytuacji na Ukrainie nie jest żadną nowością” – zauważył rosyjski ambasador Czurkin.

„Dopóki Rosja i separatyści, popierani przez Rosję, nie zaczną szanować suwerenności i integralności granic Ukrainy, ten kryzys będzie się przeciągać – perorowala pani Haley – a Ukraina Wschodnia jest oczywiście nie tylko częścią Ukrainy, ktora cierpi z powodu interwencji rosyjskiej. Stany Zjednoczone Ameryki – ostrzegala pani Haley – potępiają okupację Krymu i sankcje nie zostaną zniesione, dopóki Rosja nie odda Krymu”.

Kiedy pan Czurkin zabrał głos, przypomnial zebranym, że 12 Lutego 2015 roku Rada Bezpieczeństwa przyjęła rezolucję nr 2202 pt. Porozumienie Mińskie, w którym to Kijów zobowiązał się do natychmiastowego przerwania ognia i rozpoczęcia rozmów z Donbasem na temat względnej autonomii regionu.

Donbas miał zawsze swoisty status – i w ZSRR, i na Ukrainie jako ośrodek przemysłowy i centrum przemyslu zbrojeniowego ZSRR, a potem i Ukrainy. Wschodnia Ukraina rozmawia głównie po rosyjsku – nie po ukraińsku. Tymczasem Rada Wierchowna Ukrainy zabroniła mówić po rosyjsku w calej Ukrainie. I właściwie to stało się główną przyczyną rebelii i na Krymie, i w Donbasie. Rosyjskojęzyczna ludność tubylcza miała zdawać testy z ukraińskiego języka, by mogła mieć prawo do pracy!!!

Pan Czurkin przypomniał więc treść mińskich porozumień, gwarantem ktorych jest Rosja, Niemcy i Francja, dodając, że wjazd czołgów ukraińskich na teren Doniecka i napad na ludność cywilną mają jeden cel: sprowokować Rosję i Donbas do awantury i udawać potem ofiarę rosyjskiej agresji – tylko po to, żeby nie dopuścić do żadnych porozumień z Donbasem, a tym samym kompletnie zlekceważyć rezolucję ONZ nr 2202. Poroszenko zresztą oficjalnie i publicznie, i kilkakrotnie stwierdził, że nie ma zamiaru honorować rezolucji, którą sam podpisał.

„Dowództwo Ukrainy potrzebuje teraz ogromnych pieniędzy – dodaje Witalij Czurkin – bo im się cała Ukraina i gospodarka wali, więc potrzebują wycisnąć fundusze i z Unii Europejskiej, i z indywidualnych państw Europy i USA oraz z międzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarżeń i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji. Jakoś dziwnie – powiada Czurkin – ta awantura obecna na Ukrainie zbiegła się w czasie z podróżami naczalstwa Ukrainy po świecie i wymuszania pomocy finansowej. W ten sposób Kijów uważa, że będzie mógł kontynuować mordowanie ludzi w Doniecku i wyłudzanie pieniędzy od Zachodu – Kijów cały czas naciska na militarne rozwiązanie konfliktu”.

Ambasador brytyjski, Matthew Rycroft oskarżył Czurkina o wprowadzanie Rady Bezpieczenstwa w błąd, jako że oskarżenie Ukrainy o cokolwiek jest odwróceniem rzeczywistości. Po czym pan ambasador z Anglii poparł panią ambasador z USA utrzymując, że sankcje wobec Rosji są absolutnie potrzebne, dopóki Rosja nie odda Ukrainie Krymu i Donbasu.

Witalij Czurkin zachował się bardzo grzecznie i powital nową ambasador USA w Radzie Bezpieczeństwa, wyrażając nadzieję na owocną współpracę bez względu na różnice zdań. Równocześnie przypomniał pani Haley o amerykanskiej Konstytucji, który to dokument we wstępie zawiera te historyczne słowa: ‚We, the people’. „Na tej właśnie podstawie ludność Krymu wyraziła swoją wolę w referendum, w którym to ludność Krymu zagłosowała, żeby wrócić do Rosji i zachować wolność od ukraińskiej tyranii” – wyjaśnił Czurkin.

Natomiast ambasadorowi Anglii pan Czurkin bardzo uprzejmie przypomniał, że Anglia powinna zająć się raczej swoimi sprawami i przede wszystkim oddać Argentynie Las Malvinas (Falklandy), Hiszpanii – Gibraltar i zlikwidować ogromną bazę militarną na terytorium Cypru.

Russia’s Churkin cites US constitution after ambassador Haley’s rant at UNSC over Ukraine — RT News
> https://www.rt.com/news/376146-churkin-haley-ukraine-constitution/

Opracowała: Tiamat
Za http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 4 to “Co się dzieje na Ukrainie – 03.02.2017”

 1. Dziadzius said

  „Wyjątkowym bestialstwem popisuje się armia ukraińska….”
  a od kiedy to cos nowego ze swinia zachowuje sie po swinsku ze ukainska armia [upowcow czy onocow ] to chodzace bestie i co najgorsze to to ze ta bestia jest na smyczy splecionej przez hussein suerto w USraelu a obecnie trzymanej w reku sorosa.

 2. Joannus said

  ”… – nowa pani ambasador USA do Narodów Zjednoczonych razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii rzucili się na ambasadora Rosji, oskarżając Rosję o agresję,”

  Codziennie wiadomości rozgłośni z Torunia pitolą o agresji Rosji.

  ”cała Ukraina i gospodarka wali, więc potrzebują wycisnąć fundusze i z Unii Europejskiej, i z indywidualnych państw Europy i USA oraz z międzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarżeń i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji. ”

  Jest taki kraj co w to nie uwierzy ale rychle udzieli hojnego wsparcia eurakami.

 3. revers said

  https://www.theguardian.com/world/2017/feb/03/un-envoy-nikki-haley-criticises-russian-aggression-in-ukraine

  dobrze zaplanowana akcja miedzynarodowa neokonow i syjonu, nie tylko Poroszenko bral w niej udzial, ale McCain, Robert Kagan torzy ustawili odpowiednio czesc kongresu, sterowali mediami no i rzecznikami przez ONZ.

  Trzeba wpomniec ze w tym czasie w Andrejewce przebywal tez przebrany w OBWE ciuchy, samochody ze znakami OBWE z banderowcami. zestrzelono drona OBWE ukrainskim bukiem, w centrum doniecka wybuchla dalekosiezna rakieta, donbaskie wioski i miejscowosci okladano z 120 mm, 155 milimetrowych haubic i dzial.

 4. watazka said

  Zobaczie tylko co sie stalo: Okazuje sie, ze Ukry strzelaja do Makejewki z tego samego BUKa, ktory zestrzelil malezyjskiego Boeinga!!!!!!
  A przeciez sie wypierali, ze zadnego BUK-a nie maja!

  Zobaczcie wideo:
  Kiev BUK missile hits Makeevka: Ukraine’s Malaysian Boeing lie is now exposed (VIDEO) – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/02/kiev-buk-missile-hits-makeevka-ukraines.html

Sorry, the comment form is closed at this time.