Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wołodymyr Wiatrowycz zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA

Posted by Marucha w dniu 2017-02-04 (sobota)

Dr Targalski, wygląda na tronkowego.

Dr Targalski, wygląda na tronkowego.

Znany negacjonista wołyński i szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz nie kryje zachwytu nad wypowiedziami dr Jerzego Targalskiego, który w jednym z wywiadów stwierdził, że żądanie od Ukraińców potępienia UPA jest nie do przyjęcia.

W wywiadzie dla portalu niezalezna.pl, dr Jerzy Targalski, publicysta „Gazety Polskiej” i szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej stwierdził, że w obliczu eskalacji konfliktu w Donbasie, „Polacy powinni popierać Ukrainę, ale oczywiście nie będą tego robić”.

– Operacja Putina i agentury Putina w Polsce, której celem było skierowanie Polski przeciwko Ukrainie odniesie sukces, ponieważ propaganda antyukraińska skierowana do środowisk narodowych i kresowych oraz moczarowskich spotkała się z tak szerokim odzewem u większości społeczeństwa, że walka z tzw. banderyzmem, potępianie Ukraińców i eskalowanie żądań stało się przedmiotem licytacji w walce o poparcie wyborców. A ta licytacja przekreśla współpracę – twierdzi Targalski.

[Oczywiście wymordowanie kilkuset tysięcy Polaków na kresach to tylko propaganda antyukraińska mająca źródło w agenturze Putina… Chodzą po ziemi takie bydlaki, jak Targalski, i nikt im nie przyp… w mordę i nie powybija zębów… – admin]

Podkreślił również, że po tym, jak UPA dokonała rzezi wołyńskiej, to później przez 15 lat „walczyła przeciwko Sowietom o niepodległą Ukrainę”.

– Jeśli żądamy potępienia UPA od Ukraińców, to oznacza, że domagamy się nie tylko osądzenia za ludobójstwo, ale również za walkę z Sowietami. Jest to nie do przyjęcia. Ukraińcy tak samo nie chcą, byśmy wybierali im bohaterów jak my nie chcemy, by nam wybierali ich Niemcy czy Rosjanie – twierdzi Targalski.

Jego zdaniem „można z tego wyjść dokonując rozgraniczenia czasowego, ale Polacy są do tego niezdolni”. – Większość Polaków będzie grała w rosyjskim teatrze marionetek zadowolona, że może potępiać Ukraińców. A to jest cel strategiczny Rosji, by wszystkie narody regionu walczyły między sobą – dodaje. [Wyjątkowo bezczelna kurwa umysłowa – admin]

– Ciekawe, że jakoś Polacy nie są tacy odważni wobec Rosji, która wymordowała 10 razy więcej naszych rodaków niż UPA [sic! – admin], jak wobec Ukrainy. W obliczu Rosji odwaga ulatnia się i pojawiają się brednie o niedrażnieniu, balansowaniu itp. Widocznie ofiary rosyjskie nie mają tych praw co ukraińskie dla hurapatriotów – powiedział Targalski. [Jest dokładnie odwrotnie; jakiej bezgranicznej bezczelności trzeba, aby coś podobnego powiedzieć. – admin]

Jego słowami zachwycił się Wołodymyr Wiatrowycz, szef UIPN i znany negacjonista rzezi wołyńskiej, który zamieścił link do wywiadu na swoim profilu Facebookowym. – Ostatnimi czasy nieczęsto da się słyszeć tak wyważoną opinię polskich ekspertów – stwierdził, zamieszczając niżej cytat Targalskiego nt. tego, że żądanie od Ukraińców potępienia UPA, która „przez 15 walczyła przeciwko Sowietom”, jest nie do przyjęcia.

 

Wcześniej dr Targalski twierdził m.in, że należy wesprzeć Prawy Sektor w walce z Rosją.

– W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. (…) Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy – mówił szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej.

Jeszcze wcześniej dr Targalski, jako ekspert portalu niezalezna.pl twierdził, że gloryfikacja Bandery na Ukrainie nie ma antypolskiego charakteru

– W Polsce nazwisko Bandery budzi grozę, jednak obecnie Bandera jest traktowany na Ukrainie jako symbol walki z Rosją, a same marsze nie mają wymowy antypolskiej – twierdził publicysta.

Facebook.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Ten śmierdzący gównem z jamy ustnej bydlak (albo Żyd, albo parszywy szabesgoj) – jest szefem think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej i ekspertem portalu Niezalezna.pl.
Admin

Komentarzy 26 to “Wołodymyr Wiatrowycz zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA”

 1. Kojak said

  +Co to za okreslenie–,, znany negacjonista ,,? Nie zaden negacjonista tylko pogrobowiec i zausznik zbrodniarzy i bandziorow z UPA ! Tak nazywajmy ta odrazajaca i plugawa kreature Wiatrowycza ! Zasluzyl na nie niezliczona ilosc razy ! ! !

 2. Dziadzius said

  Polsce i obecnym ?polakom? nie trzeba zewnetrznego wroga do niszczenia Polski. Oni sami sa do tego chyba najzdolniejsi i tu nalepiej pasuje ten nam znany slogan „polak potrafi’ choc nie wie po co i dlaczego i jak widac to ?polak? Targalski juz zaczyna targac mimo ze jak pies nie wie co targa ale targa.

 3. Joannus said

  „Polacy powinni popierać Ukrainę, ale oczywiście nie będą tego robić”.
  Dwa kłamstwa w jednym zdaniu ukrowskiego szabesgoja.

 4. er said

  Ad 2: Tylko 1 kłamstwo, a twoje drugie.

 5. peacelover said

  …Sugeruje znalezienie adresu tego „filozofa”
  i udostepnienie go grupie „smutnych chlopcow”,
  ktorzy by w skuteczny (!) sposob wyperswadowali temu panu,
  co oznacza nalezyty szacunek do polskiej racji stanu !!!

  Osobiscie jestem sklonny pokryc czesc kosztow tej wizyty !!!!

 6. Joannus said

  Ad 4
  Nie jesteśmy na ty. Po drugie gdzie moje kłamstwo pro ukrowski parchu.

 7. JerzyS said

  Targalskiemu się coś mocno popierdoliło

  Nie rozumie podstawowych pojęć takich jak
  Bandera, UPA, Rosja, Bolszewia, obce agentury rządzące Rosją itp.

  Targalski w ogóle nic nie rozumie!

  Zwłaszcza jeśli
  „dr Targalski twierdził m.in, że należy wesprzeć Prawy Sektor w walce z Rosją.”

 8. PolishPolackski said

  „W obliczu Rosji odwaga ulatnia się i pojawiają się brednie o niedrażnieniu, balansowaniu itp. Widocznie ofiary rosyjskie nie mają tych praw co ukraińskie dla hurapatriotów”

  Jakim scierwem trzeba być żeby takie kretynizmy wyglaszac…

 9. JerzyS said

  Co rozumiemy pod POJĘCIEM Ukraina?

  Ludzie mówią, że:

  ” Jak Ukrainiec zaczyna mądrzeć, to zostaje Rosjaninem, lub Polakiem.”

  „Jak Polak zaczyna głupieć to zostaje Targalskim!”

 10. Wieś Rządzi Światem said

  Parę razy trafiłem na wypowiedzi tego pojeba i nie znalazłem tam nic z czym można na poważnie polemizować. Wszystko jeden wielki propagandowy ściek.

 11. JerzyS said

  https://marucha.wordpress.com/2014/02/11/jakie-moga-byc-granice-banderlandu/

 12. JerzyS said

  Gdzie ta Ukraina i od kiedy?

 13. Moher49 said

  @5, Ciepło, ciepło. Nareszcie właściwe myślenie. Dawno temu był taki, nazywał się Igo Sym. Odwiedzili go.

 14. JerzyS said

  w pełni zasadna jest mądra myśl wybitnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego, że

  „trzeba rozrywać rany polskie by się nie zabliźniły blizną podłości”.

 15. JerzyS said

  Czy Naddniestrze doczeka się specjalnego statusu?

  © AFP 2016/ DANIEL MIHAILESCU

  Proces uregulowania kwestii Naddniestrza powinien się zakończyć jego reintegracją z Mołdawią, w ramach której należy mu przyznać specjalny status – napisał na swoim Facebooku prezydent Mołdawii Igor Dodon.

  Protesty w Mołdawii
  © Sputnik. Miroslav Rotar
  Mołdawia domaga się od NATO uznania jej za neutralne państwo
  Z takim oświadczeniem mołdawski lider wystąpił po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Austrii pełniącym teraz obowiązki przewodniczącego OBWE Sebastianem Kurzem, który przyjechał do Kiszyniowa z wizytą.

  „Proces uregulowania kwestii Naddniestrza powinien się zakończyć jego reintegracją z Mołdawią, przy czym należy mu przyznać specjalny status” — powiedział Dodon.

  Nowy prezydent Mołdawii przyznał się do błędów przed Moskwą
  Mołdawski prezydent zaznaczył, że pomimo różnic zdań między nim a rządem w kwestii rozmaitych aspektów polityki wewnętrznej i zagranicznej, on sam opowiada się za „jednym frotnem i wypracowaniem wspólnego podejścia w celu znalezienia optymalnych rozwiązań w interesie obywateli zamieszkujących na obydwu brzegach Dniestru”.

  Dodon wyraził nadzieję, że przewodnictwo Austrii w OBWE przyczyni się do aktywizacji procesu negocjacyjnego w celu uregulowania kwestii Naddniestrza.

  Premier Mołdawii Pavel Filip oświadczył wcześniej, że władze w Kiszyniowie uznały, iż nastał czas omówienia specjalnego statusu prawnego Naddniestrza.

  Naddniestrze, którego 60% mieszkańców stanowią Rosjanie i Ukraińcy, walczyło o wyjście ze składu Mołdawii jeszcze w okresie istnienia ZSRR, obawiając się, że na fali nacjonalizmu Mołdawia przyłączy się do Rumunii. W 1992 roku, po nieudanej próbie siłowego rozwiązania problemu przez władze Mołdawii, Naddniestrze wymknęło się de facto spod kontroli Kiszyniowa.

 16. Peryskop said

  Wcześniej dr Targalski twierdził m.in, że należy wesprzeć Prawy Sektor w walce z Rosją. – W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć.

  Ukraina Maski Rewolucji (francuski dokument napisy PL)

  Majdan, OdeSSa, Czarny Sektor, Nulland & Co

 17. La Reine Toronto said

  .http://www.moikrewni.pl/Start.action

  nie ma takiego nazwiska na tym portalu; moze to wymyslone ‚targalski’ od targania nas za czupryny?Ciekawa mapa nazwisk w Polsce.
  Negocjator negacjonista i na mysl przychodzi ona….sta….
  Ten czlowiek to szkodnik dla naszych interesow jako narodu.Nalezy go odeslac na Ukraine i niech sobie tam mieszka i opiekuje sie Ukrancami banderwowcami. Nam by sie przydal taki prezydent jak Pan Donald Trump co by posprzatal w tej panstwowej stajni i oborze.

 18. Rafal C. said

  Ad. 16.
  A wiec wrocily demony. Cena za uwolnienie demonow moze byc niewyobrazalna.
  „……… a tej trzeciej co chce przerwac nasze sny winien bede Ja, winien bedziesz Ty.
  Dlatego zdecydowanie i sila moze te cene zmniejszyc. Kazde ludzkie zycie jest wazne. Kazde!
  Ale sa przypadki,kiedy trzeba wybrac:ocalic miliony kosztem unicestwienia dziesiatkow tysiecy.
  Straszny wybor, a wybierac trzeba. Co bys zrobil, drogi gajowkowiczu?
  Mnie nie zdarzylo sie stanac przed takim wyborem.I juz sie nie zdarzy – jestem juz stary.Ale to pytanie
  ciagle mnie dreczy, bo odpowiedz to klucz do wielu zagadek historii.

 19. vendaval said

  Ad.17 –
  Jak widać na załączonej mapie
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/targalski.html
  w Polsce jest 78 Targalskich, a więc raczej niewielu.
  Wydaje się, że są z jakiegoś niedawnego importu, bo nie zdążyli się jeszcze u nas rozmnożyć.

 20. otto hak said

  Panie RafaleC: Stefan kardynał Wyszyński powiedział mniej więcej tak: Nie ulegajmy pokusie, by ocalić świat kosztem rodziny i kosztem ojczyzny.

  —————————————

  Admin

 21. Władek said

  Parchate ścierwo z wyciągniętym lewym uchem teraz z kolei chciałoby napuścić Polaków i „kozaków” (banderowskie odchody) na Moskwę, myśląc sobie, że Polacy dalej są tacy głupi, żeby oddawać swoje życie w imię żydowskich interesów.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Ftargalski-zapowiada-zbrojne-zajecie-moskwy-przez-polakow-wspolnie-z-kozakami

 22. JerzyS said

  Moskwa dokładna lokalizacja
  OPIS
  Moskwa – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Nowosolna, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie łódzkim.Wikipedia

  Województwo:
  Województwo łódzkie
  Wysokość n.p.m.:
  240 m

  https://www.google.pl/maps/place/Moskwa/@51.8145164,19.6393054,14z/data=!4m5!3m4!1s0x471bcdde588b7311:0x6cd54567f34d3b48!8m2!3d51.8145131!4d19.6568149

 23. Jacy „Ukraińcy”? Potomkowie ruskiej czerni, Tatarów, Kozaków i Chazarów. Dziwie się, dlaczego dzisiaj nie noszą osełedca. Byłoby łatwiej tę dzicz odróżnić.
  Tryzub to symbol Chanatu Chazarskiego.

 24. Joannus said

  Ad 23
  ”Dziwie się, dlaczego dzisiaj nie noszą osełedca. Byłoby łatwiej tę dzicz odróżnić.
  Tryzub to symbol Chanatu Chazarskiego.”

  Zestawmy czas tworzenia obiecanej przez Hitlera samoistnej, kiedy masowe mordy ”czyściły” teren z Polaków z innych narodów, z obecnym kiedy znowu manieni obietnicami nastał czas kolejnego etapu oczyszczania, jak narazie z Rosjan.
  Co z tego wynika, ta dzicz to nie Rusini, a mieszanka chazarsko-mongolsko-tatarska, stanowiąca przyjazne podglebie do restytucji Chanatu.

 25. Boydar said

  Rolę gwoździa w gotowaniu zupy przejęły faki a’la Targalski. Panie Jerzy(7), także WRzŚ (10); un bardzo dobrze wszystko rozumi, może nawet lepiej od nas. Znacie takie powiedzonko „z ptaka mąki jak młyn stoi” ? Co un może powiedzieć, ‚skaczę’ ?

 26. outsiderR said

  Proszę mnie nie rugać zbytnio, za to, co piszę….

  Generalnie unikam wycieczek osobistych i podobnych niegrzeczności.
  Jadnak patrząc na p. Targalskiego oraz słuchając jego tez, skłonny jestem przychylić się do teorii, że ludzie (przynajmniej niektórzy) pochodzą od małpy.
  No dobra. Mają wspólnego przodka…

Sorry, the comment form is closed at this time.