Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska w trzy lata globalnym mocarstwem!

Posted by Marucha w dniu 2017-02-05 (Niedziela)

Czy Polska mogłaby się w ciągu trzech lat wybić na pozycję globalnego mocarstwa? – Moim zdaniem tak. Wystarczy tylko mniej zarozumiałości. Postaram się to zaraz udowodnić.

Tabelka poniżej jest wyciętym fragmentem strony Komisji Statystycznej ONZ. Informuje ona, jaki PKB (GDP – Gross Domestic Product) osiągnęły w 2015 roku KRLD i Polska. Wartości podane są w dolarach amerykańskich.

Z grubsza rzecz biorąc, my mieliśmy PKB na poziomie 477 mld $, natomiast KRLD tylko 16 mld $. PKB Korei Północnej stanowił zaledwie 3,4% naszego PKB. I przeżyli z niego!

Skoro północni Koreańczycy potrafią funkcjonować za 16 mld $, to ja mam związaną z tym propozycję. Z naszego PKB w wysokości 477 mld $ przeznaczmy na funkcjonowanie społeczeństwa i państwa samą tylko końcówkę 77 mld $ a pozostałymi 400 mld $ spłaćmy jednorazowo wszystkie nasze zagraniczne długi.

W jeden rok będziemy całkowicie oddłużeni!

No ale czy Polska może funkcjonować za 77 mld $ rocznie? – A dlaczego nie!

W 2015 roku, według Komisji Statystycznej ONZ północni Koreańczycy (jest ich ponad 25 mln) mieli tego swojego PKB po 646 $ na głowę. Nam sama tylko końcówka 77 mld $ dałaby 1995 $ na głowę, czyli ponad trzykrotnie więcej, niż mają północni Koreańczycy. Dlaczego mielibyśmy nie dać rady, mając ponad trzy razy więcej na osobę.

Spójrzmy np. na wyżywienie. Według FAO dzienna dieta mieszkańca KRLD to ponad 2000 kcal i około 60 gramów białka. Trzy razy tyle, to ponad 6000 kcal i około 180 gramów białka. W żadnym państwie świata tyle nie jedzą, bo to nie da się zjeść, jeśli nie jest się super ciężko pracującym mężczyzną. Z każdą inną konsumpcją jest dość podobnie.

Przypomnę w tym miejscu, że w KRLD praktycznie co tydzień otwiera się jakąś nową i nowoczesną fabrykę lub przynajmniej okazały obiekt publiczny. To my, mając w całym państwie do dyspozycji niemal pięć razy tyle (77 : 16 = ok. 5), powinniśmy otwierać takie nowoczesne obiekty niemal po pięć razy w tygodniu, czyli tyle, ile jest dni roboczych. A zatem z tych 77 mld $ możemy realizować zasadę: W całym roku nie ma dnia roboczego, w którym nie otwarto jakiegoś wielkiego i nowoczesnego obiektu.

A co z armią? KRLD ma milionową armię. To proporcjonalnie, z tych 77 mld $, powinniśmy sfinansować pięć razy większą. Ale po diabła nam pięciomilionowa armia! Zróbmy milionową, ale pięć razy lepiej uzbrojoną. Na każdą północnokoreańską rakietę balistyczną, pięć naszych rakiet balistycznych. Na każdy ich okręt podwodny, odpalający rakiety, pięć naszych okrętów podwodnych, odpalających rakiety. Na każdy ich myśliwiec, pięć naszych myśliwców. Będziemy wtedy mieć najpotężniejszą armię świata. I wszystko w ramach tych 77 mld $.

Wyżej opisałem tylko pierwszy rok, w którym spłacimy wszystkie nasze zagraniczne długi. W kolejnych dwóch latach będziemy mieć do zagospodarowania całe 477 mld $. Jeśli będziemy nimi gospodarować na wzór KRLD, to osiągniemy najwyższy w świecie poziom życia.

Myślę że jest to cel, dla którego warto pojechać do KRLD (całe nasze władze państwowe), pokłonić się tam Szanownemu Przywódcy Kim Dzong Unowi do samej ziemi i poprosić, by udzielił nam bezcennych wskazówek na temat gospodarowania.
Wszystkie wskazówki Szanownego Przywódcy nasze władze muszą skrzętnie zapisać w kajecikach i absolutnie złotymi literami (trzeba im wyprodukować długopisy piszące złotym kolorem).

Nikt na świecie, oprócz Szanownego Przywódcy, nie zna recepty na taki cud gospodarczy, z jakim mamy do czynienia w KRLD. Proponuję tabelkę, porównującą PKB Angoli i KRLD:

Angola i KRLD mają podobną liczbę ludności (po 25 mln), ale według Komisji Statystycznej ONZ PKB Angoli jest przeszło siedem razy większy. Angola ma też dziesięć razy większą powierzchnię niż KRLD i korzystniejszy dla rolnictwa klimat. Ma także bogactwa naturalne, w tym ropę naftową.

Mimo to pozycja Angoli w świecie wydaje się dużo słabsza niż pozycja KRLD. Nie wydaje się też, by Angola zapewniała swym mieszkańcom wyższy standard życia niż KRLD. Nie dziwi więc zainteresowanie Angoli współpracą z KRLD, i to wbrew międzynarodowym naciskom. Angolczycy trzeźwo oceniają sytuację. Może my też powinniśmy trzeźwiej patrzeć na świat.

Tym, którzy wolą jednak nietrzeźwą jankeską wizję świata, polecam niezawodną Marię Kruczkowską z „Gazety Wyborczej”, która niecały rok temu wieszczyła nadejście katastrofalnego głodu w KRLD (nie nadszedł):

Dowodem na tę nadciągającą klęskę głodu miało być rzekomo zachowanie chińskich sępów, które lecą na zimę do Korei Południowej i muszą przelecieć nad Koreą Północną.

Według jankeskiej propagandy w Korei Północnej ludzie masowo mrą z głodu i wszędzie leżą zwłoki. To niby raj dla sępów, ale tylko na pozór. Walające się po KRLD zwłoki to, prawdę powiedziawszy, same kości. Sęp się na tym nie pożywi. Co najwyżej połamie sobie dziób.

Co innego martwy Chińczyk czy południowy Koreańczyk, to jest dla sępa uczta. Stąd chińskie sępy, gdy już zbliżają się do granicznej rzeki Yalu, robią postój, by utuczyć się na Chińczykach. Utuczone przelatują nad KRLD bez jedzenia. Kolejny posiłek dopiero w Korei Południowej. Myślicie że zmyślam? To wklejam stosowny fragment artykułu Marii Kruczkowskiej:

[Jakbym nie zobaczył, to bym nie uwierzył, że powyższy tekst może zaistnieć poza środowiskiem kabaretowym… – admin]

Gdyby ktoś chciał cały tekst, to polecam:
http://wyborcza.pl/1,75399,19841262,korea-polnocna-przygotowuje-sie-do-kleski-glodu.html

Piotr Badura
(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo „Beczka” (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

http://www.prawica.net

Z oddłużeniem Polski jest pewien mały problem: Polska MA BYĆ zadłużona. I tego dogmatu une gotowi są bronić wojskiem.
Admin

Komentarzy 19 to “Polska w trzy lata globalnym mocarstwem!”

 1. Kojak said

  Ten facet oderwal sie od ziemi i stracil poczucie realizmu i rzeczywistosci ! Z taka mentalnosci ksiegowego z GESU , to on moze porywac sie tylko na przyslowiowy ksiezyc z motyka ! Jest mozliwe oczywiscie nawet w ciagu pieciu lat stanac na nogi ! Trzeba jednak czlowiek z wizja ,smykalka do interesu potrafiacym obudzic wiare ludziom ,ze sa nowe czasy i nowe mozliwosci, stwarzajac im takowe ! Taki czlowiek typu jak kiedys byl Sp. Mieczyslaw Wilczek !

 2. Kojak said

  Trzeba oczywiscie ,,unych,, odsunac od ich kryminalnej i wszawej dzialnosci i zapewnic w zyciu publicznym MORALNOSC OPARTA O CHRZESCIJANSTWO !

 3. Dziadzius said

  czy juz nie ma innego temetu i spadamy na te brednie [ sralis medralis ex differentis duptis] Polska dopuki nie wymrze obecne pokolenie a nowe nie nauczy sie jednosci, wspolpracy, rozumu i wspolzycia NIE bedzie (nie moze byc ) mocarstwem nawet gdyby byla tylko jednym jedynym panstwem na swiecie. My osobiscie i pojedynczo jestesmy za wielkimi madralamia zeby zrozumiec wspolprace jednosc -mowie to bo widzac wyniki na emigracju gdzie poszczegulni czlonkowie tej emigracji juz od + 50 lat widza jak inni ludzie inne kraje wspolpracuja [ nawet ukry] i nie nauczyli sie ani jednej dobrej nauki wspolpracy tylko ze teraz moga ” obs**rywac” w dwuch jezykach.

 4. otto hak said

  To pokolenie wymrze, a następne przyjedzie. Z pięknego śródziemomorskiego regionu.
  I Polska będzie mocarstwem. Może nawet nazwę zachowa.

 5. Racjonalista said

  Przedmówcy chyba nie pojęli, że artykuł ten to satyra na absurdy żydowskiej propagandy o poziomie gospodarczym Korei Północnej.

 6. Marucha said

  Re 5:
  To też.
  Ale artykuł zawiera coś, co daje do myślenia: jak to jest, że z tak wielkim (w porównaniu z Koreą Północną) dochodzie narodowym nie powstają w Polsce praktycznie ŻADNE inwestycje. Co się dzieje z tymi miliardami?

 7. RomanK said

 8. Maćko said

  Szanowni, w KPln nie jest tak zle:
  Cos o Korei… PÓLNOCNEJ!
  http://www.prawica.net/6481
  Inną ciekawą inwestycją, o której informowano w styczniu, był nowy oddział produkcji kołder w pjongjangskiej fabryce (informacja z 8 stycznia). Wzniesiony obiekt łączy w sobie zakład produkcyjny, hotel robotniczy (w 4-milionowym Pjongjangu chyba brak rąk do pracy) i administrację oddziału:
  Piotr Badura: Nowości z KRLD – styczeń 2017
  prawica.net, , Styczeń 2017 trwał w KRLD od Nowego Roku do Nowego Roku. Rozpoczął się Nowym Rokiem według naszego kalendarza, a zakończył się Nowym Rokiem według kalendarza chińskiego (przypadł on 28 stycznia).
  prawica.net

 9. Listwa said

  @ 6 Marucha

  To znaczy że ktoś prowadzi inteligentną i bardzo przemyślaną poliykę (można powiedzieć plan ekonomiczny) na naszą szkodę.

 10. AlexSailor said

  Autor ma rację.
  Trzeba by kilkunastu stron A4, żeby wyjaśnić dlaczego.

  Podam tylko, że Iran posiadający budżet wojskowy na poziomie polskiego zbudował potężną armię regionalnego mocarstwa, a my – każdy widzi.
  Ale gdy polskie sprawne czołgi np. T54, a nawet T72 szły sobie na przetop do huty, która zresztą później została zlikwidowana, to irańskie szły do firm irańskich, które we współpracy z naukowcami, je modernizowały.

 11. Maćko said

  10. Panie Alex, jaki jest budzet wojskowy Polski?

 12. watazka said

  A tak dzieciom w Korei Polnocnej kiszki marsza graja:

  Dzieci z przedszkola:
  North Korea Kindergarten children playing Guitar at Chongam Kindergarten Chongjin – YouTube

  North Korea children playing the guitar. Creepy as hell. – YouTube

 13. watazka said

  North Korea children playing the guitar. Creepy as hell. – YouTube

  North Korea Kindergarten children playing Guitar at Chongam Kindergarten Chongjin – YouTube

 14. Marucha said

  Te dzieci nie mają prawa tak grać. Gitara to nie instrument dl 5-latków czy 6-latków.
  Przecież ich nie tresowano od 2-go roku życia….

 15. otto hak said

  Kitajce sa zdolne. Koreańczyki, te skuśne wszystkie.
  Ich tresowano od 2 roku zycia.

  Oraz w ogóle dzieciaki na całym swiecie sa zdolniejsze niż nam sie wydaje.

  Na ten przykład:

  .https://www.youtube.com/watch?v=yAwgJUmsXh4

 16. Marucha said

  Re 16:
  Owszem, Mozart też wcześnie zaczął, choć jeszcze Youtube nie było…

 17. Maverick said

  Polska to biedny i rozszabrowany kraj, praktycznie kolonia globalistów, montownie dla taniej siły roboczej, brak myśli technicznej, rynek zbytu dla obcych korporacji.

 18. Mozets said

  Marucha powiedział: ///Te dzieci nie mają prawa tak grać. Gitara to nie instrument dl 5-latków czy 6-latków.
  Przecież ich nie tresowano od 2-go roku życia….///
  *****************************************************
  Marucha – jest Pan dyplomowanym gajowym i wie Pan , że nie ma rzeczy niemożliwych. Te dzieciaczki wybrano z całego ogółu ( wszystkich dzieci w Republice) maluchów uzdolnionych muzycznie i zastosowano szkolenie jak w wojsku. Czyli na okrągło. Z przerwami na sen i jedzenie – zabawą zaś był trening.
  Zółta rasa jest niesłychanie zdolna i pracowita. Uczeni wzięli na warsztat jazdę na rowerze i ustalili, że jazda na rowerze z matematycznego punktu widzenia jest niemożliwa. A maluchy wsiadają i jadą. Mają w nosie dowody matematyczne.
  Jedna rzecz jest tylko niemożliwa. Jeden Cygan próbował oduczyć kobyłę jeść. Twierdził, że to jest wykonalne. Zabrakło mu tylko 1 dnia i miałby sukces. W przeddzień kobyła zdechła. (Przepraszam , teraz zgodnie z correct political i marksizmem kulturowym , oraz ogólnym zlasowaniem mózgów ludzi karmionych papką medialną – mówi się – ” kobyła umarła”)…

 19. Ad. 18

  „mówi się – kobyła umarła”

  – Nie mówi się „umarła”, a „odeszła”.

Sorry, the comment form is closed at this time.