Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Targalski zapowiada zbrojne zajęcie Moskwy przez Polaków – wspólnie „z Kozakami”

Posted by Marucha w dniu 2017-02-05 (Niedziela)

Dr Targalski, wygląda na tronkowego.

Dr Targalski; flaszka wypadła poza kadr

W dyskusji, która wywiązała się w komentarzach pod niedawnym wywiadem dr Jerzego Targalskiego m.in. na temat UPA, pozytywnie ocenionym przez kontrowersyjnego szefa ukraińskiego IPN, szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej zapowiedział zbrojne zajęcie Moskwy wspólnie „z Kozakami”.

Wcześniej informowaliśmy o wywiadzie dr Jerzego Targalskiego, publicysty „Gazety Polskiej” i szefa think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej, w którym stwierdził, że żądanie od Ukraińców potępienia UPA jest nie do przyjęcia. Podkreślił, że po tym, jak UPA dokonała rzezi wołyńskiej, to później przez 15 lat „walczyła przeciwko Sowietom o niepodległą Ukrainę”.

– Jeśli żądamy potępienia UPA od Ukraińców, to oznacza, że domagamy się nie tylko osądzenia za ludobójstwo, ale również za walkę z Sowietami. Jest to nie do przyjęcia. Ukraińcy tak samo nie chcą, byśmy wybierali im bohaterów jak my nie chcemy, by nam wybierali ich Niemcy czy Rosjanie – stwierdził dr Targalski.

Jego wypowiedzi spodobały się szefowi ukraińskiego IPN Wołodymyrowi Wiatrowyczowi, znanemu negacjoniście wołyńskiemu, który nie kryjąc swego zachwytu zamieścił link do wywiadu z Targalskim na swoim profilu Facebookowym.

– Ostatnimi czasy nieczęsto da się słyszeć tak wyważoną opinię polskich ekspertów – napisał Wiatrowycz.

Później na portalu, który przeprowadził wywiad wywiązała się dyskusja, w której wziął udział sam Targalski (jako „Targ”). W odpowiedzi na jeden z krytycznych komentarzy, w którym jeden z komentujących przypominał o polskim Lwowie zapowiedział, że Polacy wspólnie „z Kozakami” mogą zająć Moskwę.

– O Łubianka użyła tłumacza google, który nie stosuje dobrze przypadków. A może Moskwa to polskie miasto. Byliśmy już 2 razy u ciebie Iwan i jeszcze będziemy z Kozakami – stwierdził szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej.

Z kolei w reakcji na inny, ostry komentarz, w którym ktoś stwierdził, że „każdy szanujący się Polak powinien szczerze nienawidzić upainców, tak samo jak nienawidzą Rosjan [pis. oryg. – red.]”, a „Rosja to mniejsze zło w tym starciu”, Targalski odpowiedział: – Ile Chujło [wulg. określenie W. Putina, stosowane m.in. na Ukrainie – red.] płaci, na wódkę starcza?

Odnosząc się do innego, mało poprawnego gramatycznie komentarza, wytykającego mu „jednostronne analizy” i stawiającego tezę, że to USA „prowokują Putina za pomocą Ukrainy”, Targalski napisał: – A Pan pracuje dla Putina, co mnie zwalnia z dyskusji z Pana bredniami. Co przed Rosją rura mięknie, tylko wobec Kijowa odwaga rośnie.

– Rosja atakuje tylko słabych, tylko kastraci i eunuchy bredzą o niedrażnieniu. Silny może drażnić i Moskwa będzie ślepa i głucha. Słaby może być potulny i tak knuty dostanie, dla zasady, bo mu się za słabość i tchórzostwo należą, taki jego los – pisał w innym komentarzu Targalski.

W komentarzach wypomniano również Targalskiemu wywiad z marca 2016 r. dla „Gazety Polskiej Codziennie”, w którym stwierdził, że „Ukraina musi potępić ideologię integralnego nacjonalizmu”. Zarzucając mu, że zmienia swoje poglądy. – Ideologię musi potępić, a tu mówię o walce UPA z Sowietami – tłumaczył się publicysta.

Wcześniej, jak podawaliśmy, dr Targalski twierdził m.in, że należy wesprzeć Prawy Sektor w walce z Rosją. – W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. (…) Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy – mówił szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej.

Jeszcze wcześniej dr Targalski, jako ekspert portalu niezalezna.pl twierdził, że gloryfikacja Bandery na Ukrainie nie ma antypolskiego charakteru

– W Polsce nazwisko Bandery budzi grozę, jednak obecnie Bandera jest traktowany na Ukrainie jako symbol walki z Rosją, a same marsze nie mają wymowy antypolskiej – twierdził publicysta.

Niezalezna.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Powiedzcie ludziska, skąd się w Polsce biorą takie gówna, jak Targalski… kto je wysrał na naszą ziemię?
Admin

Komentarze 52 to “Targalski zapowiada zbrojne zajęcie Moskwy przez Polaków – wspólnie „z Kozakami””

 1. matirani said

  Sezon ogórkowy? :-))))))))))))))))

 2. Jemen said

  On jest poprostu kopniety w mozg.

 3. peacelover said

  Trzeba wskrzesic z grobu ksiecia „JAREMA” Wisniowieckiego,
  albo przywolac identycznego sobowtora!!!!!

  Juz naprawde czas zajac sie tymi odchodami !

 4. cadyk z Radomska said

  Zniekształcony ryj wskazuje na matkę syfilityczkę

 5. Adam Ryglowski said

  Panie Admin – podpowiedż jest prosta –
  tyż Juruś ( nie wiem ,tylko , czy JERZY, czy JURIJ
  Targalski .
  ps.
  Mieliśmy prezia mgra historii – wiemy , co gadał .
  Co gada / bazgrze dr historii – to , widać , słychać
  i ….. czuć .
  ….
  Tylko strach się bać co usłyszymy od drów hab. ,
  a od prof. – ów – TO PRZY CZYTANIU BĘDĘ MIAŁ ZAMKNIĘTE OCZY .
  -____-

 6. z Kozakami?

  😀

 7. Zenon K. said

  Sprawdźcie, kim był tatełe Targalskiego. Targalski dziś stroi się w piórka „antykomunistycznego opozycjonisty”.

 8. snag said

  A pan, senor gajowy kreci nosem czytajac moje wywody 😉 ,…

  Nie wszystkie, nie wszystkie, señor Snag.
  Jeśli mają sens, to na ogół milczę.
  Admin

 9. snag said

  Zenon K.

  Nic nie wygrzebiesz, zyciorysy polskojezycznych politykow w polskiej wiki zycie zaczynaja sie na: … ukończył studia ,…

 10. Rafal C. said

  Duzo takich sie namnozylo. Mieszaja w umyslach ludzi. I z tego mieszania wynikaja wojny. A na wojnach
  rodza sie bohaterowie. Na tym bohaterswie rodza sie mity.
  Mowiac krotko : kiedy rozum spi, budza sie demony. Jesli pozwolicie demonom zyc, to jestesmy zgubieni!
  Nie ma czgos takiego jak prawda zrelatywizowana. I nigdy nie bylo. A jdenak prawda zrelatywizowana
  jest uzytecznym narzedziem politykow. Bo oni nie szukaja prawdy. Im jest potrzebna wladza i tylko
  wladza. Dlatego traktujcie politkow z duza doza nieufnosci. Pytajcie ich o rozwiazania dotyczace waszego regionu, gminy,solectwa itd…I nigdy, ale to nigdy nie spuszczajcie ich z oczu.
  Wtedy jest pewna nadzieja ze demokracja zadziala.

 11. NC said

  Jerzy „Targalski”, szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej zapowiedział zbrojne zajęcie Moskwy wspólnie „z Kozakami”.
  W kaftan bezpieczeńsywa i do Tworek.

  Tworki go nie chcą przyjąć.
  Chyba przeskoczył Macierewicza, co jest nie lada wyczynem.
  Admin

 12. Maćko said

  6 Panie Uniosceptyk! No tak zydów traktowac? 😉
  Albo tak ich pieniadze marnowac?

  Dobre. 🙂

 13. Premizlaus Crucis said

  Hej! Hej! Hej sokoly! Omijajcie gory, lasy, doly!

 14. Marcin said

  Nie ma śmiacia. Dla sporej części elektoratu rebe rydzyka ten facio jest jak najbardziej normalny. Serio.

 15. Zenon said

  Wygląd przepitego menela. Think tank? Chyba pod hasłem „jak zebrać na flaszkę”.

 16. Zbyszko said

  Jeżeli takie indywidua sztuki są na Akademii Sztuki Wojennej, to nie ma chyba wątpliwości, że należałoby całą tą Akademię przenieść do Ministerstwa Kultury i Sztuki. Z tym tylko, że niech oni się tam sami finansują, bo ja protestuję by z moich podatków były finansowane takie kurioza. Niech oni zarabiają na pokazach podwórkowych, przecież mogą tego kretyna zamknąć do jakiejś klatki i obwozić go po ulicach i podwórkach, przygrywając np na fujarce.

 17. Zbyszko said

  A teraz już na poważnie, to: JA PROTESTUJĘ BY Z MOICH PODATKÓW, TAKIE KRETYNY DOSTAWAŁY PENSJĘ I TO WCALE NIE MAŁĄ PENSJĘ!!! A tak na marginesie, to kto jest podpisany pod jego dyplomami?!

 18. otto hak said

  One nie z podatków dostaja wypłaty. Podatki idą na spłatę nigdyniespłacalnego długu.

 19. Józef Piotr said

  „Powiedzcie ludziska, skąd się w Polsce biorą takie gówna, jak Targalski… kto je wysrał na naszą ziemię?”
  Admin

  &7 Zenon

  Mamy doczynienia z dwoma ludami o nazwisku Jerzy Targalski bo tak nazywają się OJCIEC i SYN
  MŁODY PTOK to SYN Jerzy T. „Wypomina innym rodziców współpracujących z komunistami, a sam był członkiem PZPR. Mowa o dr Jerzym Targalskim, współautorze książki „Resortowe dzieci”. Targalski twierdzi jednak, że jego epizod w PZPR to… przykrywka. Przynajmniej tak to opisuje w „Super Expressie”Dlaczego człowiek, który stara się skompromitować czołowych polskich dziennikarzy wiążąc ich w swojej książce z komuną, o sobie nie wspomina w niej ani słowem? Mimo to, że zarówno on jak i jego ojciec byli związani z PZPR, nie ma sobie nic do zarzucenia. Jerzy Targalski znalazł sposób, aby się usprawiedliwić i wszystko zrzuca na… konspirację. „
  STARA PTICA to ojciec Jerzy T. (czerwona świnia)
  „Jerzy Targalski (ojciec) Jerzy Targalski (ur. 10 listopada 1929 w Łodzi, zm. 17 sierpnia 1977 w Warszawie) – „polski „historyk(jak podaje wiki ) związany z PZPR, badacz dziejów ruchu robotniczego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_(ojciec)
  Życiorys[edytuj]
  Studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim w latach 1949-1953. Jeszcze jako student został zastępcą asystenta w Katedrze Historii Powszechnej w Zakładzie Historii Starożytnej, gdzie pracował do 1953. Od 1953 pracownik Katedry Marksizmu-Leninizmu na Wydziale Ekonomii Politycznej UŁ[1]. Od 1952 roku działacz PZPR, kierownik szkolenia ideologicznego w ZMP. Od 1961 w Warszawie, wykładowca marksizmu-leninizmu na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził także szkolenia partyjne. W 1968 krytycznie odniósł się do wzniecania antysemityzmu podczas tzw. „wydarzeniach marcowych”. W latach 1961-1968 pracował w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR, następnie w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. W latach 1964-1967 był członkiem redakcji kwartalnika „Z Pola Walki”. Jego badania naukowe dotyczyły historii początków polskiego ruchu socjalistycznego. Był konsultantem historycznym polskiego filmu biograficznego „Biały mazur” z 1979 roku w reżyserii Wandy Jakubowskiej, opowiadającego o Ludwiku Waryńskim[2]. Ojciec Jerzego Targalskiego.” ==============================================================
  Tak to z tymi co to Polaków na komunizm nawracali i odganiali od historii narodu jednocześnie zaprzeczając Istnieniu Boga oraz prawa Polaków do własnej Polskiej ojczyzny było i jest .
  Młody TARGALSKI to „resortowe dziecko” w całej krasie. Przepoczwarzone w czasach współczesnych pod pozorem aktywnej konspiracji w niby to obiektywnego badacza historii. Resortowe dzieci to RZYG NIEPOKORNYCH. Sens „Resortowych dzieci” jest prosty: pochodzenie przodków, ich służba w bezpiece bądź członkostwo w partii gwarantują dzisiejszą pomyślność potomków w mediach.
  Jest V kolumną banderowców w Polsce i pod pozorem jawności szczuje na Polaków Przedstawicielem tego nurtu jest też wielu który tutaj swinioryją
  A z tą grupą to jest tak jeśli któryś z pokolenia ojca doczekał nowych czasów to żeby zmyć z siebie hańbę walki Z Bogiem i Wiarą Polaków to szybko szli do Adwetystów zwanych JEHOWYMI i tam przystępowali do jakiegoś ZBORU po to aby mogli głosić wiarę i mieć z tego przykrywkę
  Dzieci natomiast wzorem Kuroniów i Michników pchały się pod sutanny i wkraczały do Kościołów . Targalscy to pomiot banderowski. Znaczący śladami pisarskimi każdy swój ruch
  ====================================================
  Resortowe dzieci To np. Lis , Kraśko , Olejnik , Szczerba, i wielu innych

 20. Józef Piotr said

 21. watazka said

  6
  Uniosceptyk
  Ja tez mysle, ze Kozacy pojda predzej do Moskwy niz na Moskwe.
  Ciekawe z czego on ma doktorat?. Napewno nie z polskosci ani historii.

  Debilzm sie ujawnil w kazdej wypowiedzi a najlepiej:

  „Ukraińcy tak samo nie chcą, byśmy wybierali im bohaterów jak my nie chcemy, by nam wybierali ich Niemcy czy Rosjanie – stwierdził dr Targalski.”
  My zas chetnie przyjmiemy kazda oferte polskiego bohatera od hitlerowskich banderowcow?

  „Byliśmy już 2 razy u ciebie Iwan i jeszcze będziemy z Kozakami – stwierdził szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej.”

  Ten spec od sztuki wojennej zdaje sie zapomnial jak nas z Moskwy ‚Iwany’ wypierd…li z hukiem i trzaskiem.

  Dla tego think-tanka, artysty od sztuki wojennej, mam taka propozycje: Karabin, plecak, spadochron i kamasze i won na Moskwe!
  Macierewicz da ci mape, zebys sie nie zgubil.

 22. Trak said

  No, że k… kolejny Napoleon. Wzruszyłem się.

 23. Zerohero said

  Jeśli Targalski jest głupkiem, to jak określic widzów TV w której występuje jako ekspert? Motłoch?

 24. watazka said

  20.
  To sa telewidzowie. I nie takie ‚showy’ ogladaja. Np. z Cejrowskim.
  Z Macierewiczem. Z Komisja Smolenska. Kazanie ojca dyrektora . Kampanie wyborcza..

 25. Władek said

  Ad. 6 . Dziękuję za piękny film. Przyjemnie popatrzeć, jak główna prowodyrka, zresztą mocno chazarskiej urody, dostaje gazem a następnie nahajką. Tak zawsze powinno być na świecie! Brawo Kozacy!!!

 26. Marucha said

  Re 25:
  Za łagodnie potraktowali te kurewki.
  Ściągnąć ubranie. zbić gołą dupę, potem wytarzać w lajnie i nago wypuścić.

 27. Władek said

  Ad. 26.

  To prawda, zbyt łagodnie. To samo dotyczy fotopstryka, którego aparat powinien zostać roztrzaskany o ziemię, a on sam zaliczyć parę kopniaków na tyłek. W każdym razie film bardzo ładnie pokazuje jak się powinno rozmawiać z chazarami.

 28. Lily said

  Re 4
  A,moze ? przedstawiciel,tzw”lepszego sortu”,
  jak to oswiadczyl Kaczynski J.
  Nowy narybek u Kaczynskiego J, „lepszy sort”
  nazwal, „we the people”(my ludzie),widac zna „TALMUD”.

 29. Mozets said

  Bardzo wojownicze komentarze. Wolałbym bardziej merytoryczne, spokojne, a porażające – nie festynowym językiem z Konkolewa Dolnego , a wymową argumentów i faktów. Bardzo skomplikowana sprawa stosunków polsko-ukraińskich została przysłonięta życiorysem Targalskiego. Co jest ciekawe ale w kwestii ofiar polskich , genocydu Wołynia – Podola jedynie rozwadnia to sprawę. Polacy nic nie poradzą na pomniki Bandery , Szuchewycza, Kłyma-Łebeda i innych ideologów OUN- UPA. Powinniśmy rozpowszechniać na Ukrainie wydawnictwa przedstawiające prawdę o zbrodniach na Polakach , powinniśmy z uporem domagać sie od rządu Ukrainy remontowania zniszczonych pomników polskich ofiar. Przedstawiciele RP powinni odmawiać uczestniczenia we wszelkich ukraińskich uroczystościach gdzie są obecne symbole UPA. I wykorzystywać Ukrainę do własnych celów. Jeśli są zbieżne z ukraińskimi to dobrze. Prowadzić skuteczną politykę zachowujac godność i stanowczość.
  kpt. M.Mozets (jnwsws). specjalista uzbrojenia ( amator stosunków międzynarodowych) . Krewni zamordowani na Wołyniu.

  ——
  Wie Pan, trudno jest wobec kogoś takiego, jak Targalski, zachować spokój w sytuacji, gdy nie można go zdzielić kolbą po łbie…
  Admin

 30. Delikatnie wynurzam głowę zza krzaka said

  To on! To ten był razem z Marcinem Reyem w programie Pospieszalskiego i gadał, że zmianynaziemi oraz wolne media to strony ruskich agentów.
  Ci trzej bełkotali coś, że witryny internetowe sprzeciwiające się nowemu porządkowi świata to rosyjska agentura i należy je ocenzurować.

 31. Boydar said

  „… bardzo skomplikowana sprawa stosunków polsko-ukraińskich …”

  A co, oprócz rozwleczonych jelit polskich ofiar, widzi p. Mozets w niej jeszcze skomplikowanego ?

 32. Władek said

  Z terroryzmem się nie rozmawia, tym bardziej z jakimkolwiek faszyzmem, z ukraińskim również nie.

  Czy mamy również rozpowszechniać jakiekolwiek wydawnictwa pośród bandytów z Państwa Islamskiego (ang. ISIS), np. mówiące o chrześcijańskich ofiarach? A może wykorzystywać ich do swoich celów?

  Czy tak?

 33. Racjonalista said

  @32
  Tu raczej chodzi o banderowców, którzy robią przedstawiają się jako nacjonaliści ukraińscy i z tej pozycji uzyskują klucz do umysłów i dusz ludności Ukrainy. Dzięki temu ludność podlega stałemu procesowi banderyzacji, czyli duchowej i umysłowej degeneracji. Władze Polski nie tylko temu nie przeciwdziałają, nie starają się wcale propagować na Ukrainie postaw tych ludzi, którzy woleli sami zginąć niż mordować Polaków. Co więcej, także Polaków z pomocą mediów próbują banderyzować, by również Polacy ulegli w jak największej licznie zezwierzęceniu na banderowski wzór. Celują w tym dwie gazety: gazeta żydowska dla idiotów, czyli Gazeta Wyborcza, oraz gazeta żydowska dla patriotów, czyli Gazeta Polska.

 34. Mozets said

  Admin mówi :///Wie Pan, trudno jest wobec kogoś takiego, jak Targalski, zachować spokój w sytuacji, gdy nie można go zdzielić kolbą po łbie…… ///
  Admin
  ***********************************************
  Targalski nie jest akurat odpowiednim przeciwnikiem . Ma marną dykcję, marną argumentację,marną posturę – służy właściwie jako tło do dyskusji. Ale wolę go słuchać ( z dwojga złego ) niż Millera, Schetyny, Stolzmana, Bronka Bula, Bolka intelektualisty, Stokrotki, Swetru, Gronkowca -Tango i tych wściekłych feministek w kieckach, wyszczekanych, ze skurczonymi ze złości twarzyczkami niezaspokojonymi seksualnie i nie napoczętymi do końca dziewicami postkomunistycznymi. Ciotkami rewolucji i drugim Owsikiem – szefem KOD-u itp. Uderzenie kolbą w tzw. łeb zrobiłoby z Targalskiego mokrą plamę. To taki malutki osobnik – a jak zrobilibyśmy mu krzywdę – odpowiadaliśmy za człowieka …
  Zreszta nie mam uwag j/w do Pana osobiście. Bo pan przedstawia w publikacjach wyważone i mądre poglądy. Raczej odrzucają mnie komentatorzy w stylu V kolumny Federacji Rosyjskiej , którzy przez internet zapewniaja nas, że od Piasta byli patriotami , nie słuchali za PRL-u jedynki i nie oglądali dziennika TV , nie podpisywali jako studenci lojalki w indeksie ( służę wzorem) nawet lekarze w przysiędze Hipokratesa mieli zawartą służbę dla socjalizmu. Inaczej kopaliby doły 3m.
  I tych wszystkich co używaja ordynarnego słownictwa ( jebać, zjebany, zajebisty) rodem ze słownictwa krasnoarmiejców.
  Byłem trepem – oficerem ale nawet jako trep – nie używałem takich słów.

 35. Korekta said

  „Celują w tym dwie gazety: gazeta żydowska dla idiotów, czyli Gazeta Wyborcza, oraz gazeta żydowska dla patriotcw, czyli Gazeta Polska.”

  Winno byc: „Celują w tym dwie gazety: gazeta żydowska dla idiotów, czyli Gazeta Wyborcza, oraz gazeta żydowska dla patridiotów, czyli Gazeta Polska.

 36. Maciuś said

  Napiszę Gajówkowicze Wam szczerze, że temu bydlakowi Targalskiemu, mam chęć napluć w tą jego zaprzańską mordę.
  Kto taką kanalię spłodził? To niesamowity dla Polski szkodnik, choćby w kontekście relacji z Rosją.

 37. Plausi said

  Natankowany szef „think-tanku”

  Jak widać z tego przykładu, „trhink-tank” tłumaczy się na polski: „tam gdzie można pochlać”.

  Samego pana dr. Targalski należy traktować, tak jak rekomenduje prof. Wolniewicz:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  podobnie zresztą jak i inne kanalie tego typu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  Opublikowano, że „Bolek” pracował dla bezpieki PRL, nie odkryto dla jakich innych służb.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 38. Zerohero said

  @Mozets

  „Ale wolę go słuchać ( z dwojga złego ) niż Millera, Schetyny, Stolzmana, Bronka Bula”

  A musi Pan słuchać? Zadziwiają mnie dylematy koprofilów podnoszących wyższość jednego G nad drugim. Podpowiadam: g..wna można po prostu nie jeść!

 39. vv said

  .. wiadomo banderia to groźna demoniczna choroba,…jej larwy wyżerają serca i mózgi nią zarażonym ,.. ale żeby aż tak, pozbyć się mózgu by maciora rządziła pastuchem, a nie pastuch maciorą… oraz pozbyć się serca, by miast niego pod nosem zapuścić sobie świńską szczecinę…

 40. gnago said

  Powiedzcie ludziska, skąd się w Polsce biorą takie gówna, jak Targalski… kto je wysrał na naszą ziemię?
  Admin
  zwyczajnie jak w komputerach są jednostki jednowątkowe i wielowątkowe . Targalski to przykład tej pierwszej wersji. Zdania nie zmienia , bo nie jest do tego zdolny. Ba nie dostrzega absurdu swych wypowiedzi. Takiego może zmienić bat lub zwykła kula w łeb

 41. stan said

  Procesu banderyzacji na ukraine nie da się zatrzymać to jest fakt dokonany. Jak każda ideologia zbrodnicza, prymitywna jakim jest banderyzm idzie w konfrontację i tylko poprzez konfrontację zostanie zmieciona (vide; faszyzm niemiecki i włoski, stalinizm itp.), oczywiste jest to, że ten bandytyzm ukraiński pochłonie duże ofiary (chciałbym aby tak nie było, a nawet się modlę). Jak się obserwuje poczynania polityków ze strony ukrainy, a tak że polityków polskich to możemy być pewni, że mam wojen z banderowską ukrainą. Trzeba sobie jasno uświadomić że mamy wewnątrz V kolumnę, to jest 1, 3 mil ukrinców mieszkających i pracujących w Polsce. Jest jeszcze sprawa nie rozwiązana dla banderowców jakim jest mniejszość która mieszka na ukrainie, oni zieją nienawiścią do Węgrów. Węgrzy szanują swój język (dla 95,4% z nich jest on ojczysty), zamieszkują przeważnie miejscowości wiejskie, mają wysoką świadomość narodową, a ponadto są dobrze zorganizowani w narodowo-kulturowych towarzystwach. Banderowcy tego nie mogą przełknąć.

  Piszę ,ukraina, z małej litery, ponieważ państwo które gloryfikuje bestialstwo, mordowanie niemowląt, kobiet i starców nie zasługuję na szacunek.

 42. 7.62-51; said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_(ojciec)
  wot i wsio

 43. Racjonalista said

  Putin teraz siedzi w bunkrze i trzęsie się ze strachu. Pyta, czy dywizje Macierewicza zachodzą już Moskwę od północy, czy Targalski już ruszył, co robi Kaczyński, gdzie uderza Sakiewicz, czy Misiewicz przeprawił się już przez Dniepr. No i co robią sotnie Poroszenki.

 44. Lovshak Ruskij Agient said

  Targalski bawi do łez, a wmawiają nam że kosmici nie istnieją, natychmiast dekretem psychopaty Maciorewicza powinien zająć stanowisko zdyskredytowanego Generała Skrzypczaka….. wielki potencjał i wielka mądrość na miarę Kovola Gosieskiej i tej od tv bielsat

 45. Lovshak Ruskij Agient said

  Tv republika = Tv Polin = prawica reglamentowana przez starszych i mądrzejszych braci w wierze, w wierze że u poczatków pradziejów Polski, przepraszam Panie Prezydencie -u pradziejów Polin, był Lech Czech i Moshe…. Cyrk jak Białostockie disco party Miisiewicza

  Można by rzec za Ojcem Dyrektorem, taki ładny chłopak…. Antosiowi też wpadł w oko, no i się porobiło jak im ptaszek wyfrunął zaszaleć..

 46. Zs said

  Targalski po prostu „targa za szejka i bigmaka”.

 47. watazka said

  Niestety, Targalski swoim tytulem doktorskim reprezentuje skurwienie polskiej nauki.

 48. watazka said

  To bardzo przykre stwierdzic, ze niestety tytul pana Targalskiego reprezentuje skurwienie polskiej nauki.

 49. Plausi said

  Tylko nauki ?!

  „2017-02-07 (wtorek) @ 01:25:52

  Niestety, Targalski swoim tytulem doktorskim reprezentuje skurwienie polskiej nauki.”

  Tylko nauki ? Nazwijmy to elitą wielebnie nam od wieków panującą, na dobre od czasu Kazimierza, który za to otrzymal nawet tytuł Wielki.

 50. GonDar said

  A może to właśnie jest „pożyteczny idiota” albo wręcz ruski szpion. Czy Ruskie(tracą coś na nas, czy My na nich?).
  Podobno było tak, że ten kto najgłośniej ujadał na Ruskich, okazywał się ich człowiekiem. Przecież służby się nie zmieniają.
  Ktoś te brednie jego łyka.
  Zawsze jest powód do użycia noża.
  Kariera ojca i syna bardzo jest związana z kolektywną pracą dla ludzi pracy i socjalistyczną Ojczyznę.

 51. Filomena said

  Juz sama fizjonomia tego typa mowi za siebie. Nie trzeba nawet analizowac jego drzewa genealogicznego.

  @ 33
  Dobrze powiedziane. Rola Targalskiego jest mieszanie w glowie polskiemu spoleczenstwu. Chodzi o to zeby polskie spoleczenstwo zaczelo widziec w banderowcach swojego sojusznika. Zeby zrealizowac taki scenariusz trzeba najpierw to spoleczenstwo zarazic odpowiednia doza rusofobii. Sa tu jednak pewne komplikacje. Banderowcy dokonywali strasznych zbrodni na Polakach i to przede wszystkim na ludnosci cywilnej. Warto wspomniec, ze po drugiej stronie Zbrucz a juz szczegolnie na wschodniej Ukrainie slowo „banderowiec” bylo obelga czy wyzwiskiem.

 52. Re 6:
  Coś ostatnio cicho o tych wywłokach. Możne zostały po kryjomu ubite a uprzednio obdarte ze skóry?

Sorry, the comment form is closed at this time.