Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziadostwo ABW

Posted by Marucha w dniu 2017-02-06 (Poniedziałek)

Mija właśnie 9 miesięcy od aresztowania Mateusza Piskorskiego w jego 39 urodziny. Przed nami kolejna, czwarta już rozprawa, podczas której Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) będą żądać od sądu dalszego zatrzymania go w areszcie.

We wtorek, 7 lutego, ABW będzie kolejny raz przed sądem udowadniać, że ma materiały uzasadniające „duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego przestępstwa”, a dalsze tymczasowe aresztowanie jest niezbędne.

Zaczęło się od spektakularnego aresztowania, gdy na ulicy warszawskiego Wilanowa, odwożącemu dzieci do szkoły Piskorskiemu, zajechały drogę dwa samochody, z których wyskoczyli zamaskowani funkcjonariusze z bronią w rękach.

Piskorskiego aresztowano i w tym samym czasie dokonano włamania do biura partii Zmiana, gdzie przeprowadzono rewizję i wyniesiono wszystkie znajdujące się tam przedmioty. Podobnych rewizji dokonano w mieszkaniach członków zarządu partii.

Wkrótce po tym w mediach podano, że aresztowania Piskorskiego dokonano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Iraku, Chin i Rosji.

Nie podano przy tym żadnych dowodów.

Mimo to ABW po wielogodzinnej rozprawie uzyskała zgodę sądu na jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, wydając zgodę na aresztowanie, powołał się na niejawne materiały wskazujące na „duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego przestępstwa”.

Do dziś opinia publiczna nic nie wie o tych „wiarygodnych” materiałach, co nie przeszkodziło sądowi w przedłużaniu aresztu w następnych miesiącach o kolejne kwartały.

Latem „Wyborcza” napisała, że motywem aresztowania były planowane przez partię Piskorskiego protesty przeciwko szczytowi NATO w Warszawie. Piskorski miał rzekomo spotykać się w Rosji z funkcjonariuszami rosyjskiego wywiadu i pobierać pieniądze na organizowane w Polsce akcje antynatowskie. Gazeta podała, że prokurator zarzucał Piskorskiemu, iż ten „próbował wpływać na opinie publiczną w Polsce”, co zapewne jest rzeczą niedopuszczalną dla polityka.

W czerwcu 12 posłów Europarlamentu, głównie z frakcji GUE/NGL napisało list otwarty do polskich władz, w którym domagali się uwolnienia Piskorskiego. Oburzeni aresztowaniem parlamentarzyści przypomnieli kolejny raz polskim władzom że „Polska jako członek UE jest zobowiązana szanować prawo do wolności wyrażania opinii, co jest podstawą Europejskiej Karty Praw Podstawowych. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe.”

Publikacją tego listu nie były zainteresowane żadne polskie media. Fakt jego napisania przeszedł bez echa. Polskie władze też na list nie odpowiedziały i pominęły go milczeniem.

Po tych kilku miesiącach, kilku tekstach w polskiej i zagranicznej prasie sprawa, jak wiele innych, zaczyna przycichać.

Tylko człowiek nadal siedzi i nadal nie wie za co.

W demokratycznym i wolnym kraju za jaki chce uchodzić Polska, politycy i media wiedząc już dobrze, że Piskorski jest pierwszym więźniem politycznym PiS, przetrzymywanym w odosobnieniu z powodu jego poglądów na relacje polsko-rosyjskie, czy też zdecydowany sprzeciw wobec członkostwa Polski w Pakcie Północnoatlantyckim.

Domaganie się sprawiedliwości i poszanowania zasad państwa prawa, jest jednak skutecznie tłumione przez strach przed oskarżeniem o sprzyjanie Kremlowi, wobec dziennikarza, który będzie miał odwagę i się wychyli. Odważnych jednak brak.

Prorosyjskość to dziś w Polsce „argument” ostateczny, który ucina wszelką merytoryczną dyskusję.

Niemal całe środowisko dziennikarskie zajęło postawę oportunistyczną. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które w żaden sposób nie zajęło stanowiska w sytuacji, gdy w Polsce łamie się wolność słowa i więzi człowieka za jego poglądy, kilka dni temu nie miało problemu i w swym oświadczeniu wystąpiło w obronie Romana Suszczenki, ukraińskiego dziennikarza Ukrinformu, który w październiku został aresztowany w Moskwie pod zarzutem szpiegostwa.

Tenże Suszczenko, którego uwolnienia żąda SDP, wedle FSB jest zawodowym funkcjonariuszem ukraińskiego wywiadu wojskowego w stopniu pułkownika. Jeśli tak jest, to przecież wiarygodność zarzutów znacznie wzrasta. Bo to chyba dość oczywiste, że zawodowy szpieg zajmuje się szpiegowaniem. Mimo to SDP wyraziło bezwarunkową solidarność z aresztowanym Ukraińcem.

Tej solidarności zabrakło im jednak dla Piskorskiego czy też kolegi po fachu, dziennikarza Rossija Siegodnia, Leonida Swiridowa, który zostawił w naszym kraju jako rosyjski korespondent, 18 lat swego życia. Ten ostatni, uznany niczym w „Procesie” Kafki za winnego i niebezpiecznego dla naszego kraju, bez przedstawienia dowodów „winy” i tego, że jest dla nas „niebezpieczny” został z Polski wydalony w grudniu 2015 roku.

Polskie środowisko dziennikarskie o niego też się nie upomniało.

[Od kiedy to kurwy upomną się o kogoś uczciwego? – admin]

O ile tuż po aresztowaniu Piskorskiego, można było wstrzymać się z ocenami działań ABW do czasu przedstawienia dowodów jego winy, o tyle po 9 miesiącach aresztowania i dwukrotnym jego przedłużaniu o kolejne 3 miesiące oraz nieprzedstawienia w tym czasie jakichkolwiek dowodów na popełnienie przez niego zarzucanych mu zbrodni, nie ma już wątpliwości, że mamy do czynienia z politycznymi represjami.

Kompromitacja, a mówiąc wprost zwykłe dziadostwo i brak profesjonalizmu tajnych służb, które aresztują człowieka i po wielu miesiącach śledztwa, nie potrafią przedstawić aktu oskarżenia i wyjść poza zarzuty, które można nazwać jedynie niczym nie popartymi pomówieniami, budzi strach o stan państwa i efekty „dobrej” nomen omen zmiany.

We wtorek, 7 lutego, ABW będzie kolejny raz przed sądem udowadniać, że ma materiały uzasadniające „duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego przestępstwa”, a dalsze tymczasowe aresztowanie jest niezbędne.

Będzie się tego trzymać z uporem godnym lepszej sprawy, bo teraz, po tylu miesiącach, zaangażowaniu w śledztwo tylu środków, osób i poniesionych przez podatników kosztów tej bezmyślnej hucpy, ktoś w ABW może za brak wyników odpowiedzieć przed przełożonymi. By nie odpowiedział, Piskorski musi siedzieć! Czy sąd kolejny raz ustąpi i dalej będzie brał udział w tej kompromitacji? Zobaczymy.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powstała w 2002 roku po likwidacji Urzędu Ochrony Państwa. W jego miejsce powstały wtedy dwie nowe instytucje: ABW i Agencja Wywiadu.

Ustawa o ABW stawia jej pracownikom wysokie wymagania. Wymaga od nich m.in. „nieskazitelnej postawy moralnej, obywatelskiej i patriotycznej”. Nie stawia natomiast żadnych wymagań co do ich ilorazu inteligencji. [Patriotycznej? Chyba względem „Ukrainy”. – admin]

No i tu jest problem. Z takimi służbami, partaczami, gdzie nie matura lecz chęć szczera uczyni z ciebie oficera; najpierw aresztujemy kogoś, a dowody jakieś znajdziemy później, nie możemy się czuć bezpieczni.

[Autor uprzejmie zakłada, iż ewidentne przestępstwo dokonane przez ABW wynika z niekompetencji tego organu, co oczywiście nie jest prawdą. ABW jest bowiem na tyle kompetentne, aby wykonać zlecone im przez kaczystów zadanie. – admin]

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “Dziadostwo ABW”

 1. Piskorz said

  re 1..:ABW jest bowiem na tyle kompetentne, aby wykonać zlecone im przez kaczystów zadanie. – admin] A PEWNIE ŻE TAK ..!! AUTOR TYLKO OŚMIESZA SIĘ PISZĄC O NIE KOMPETENCJI ABW..!! ŚMIECHU WARTE..

 2. Lovshak Ruskij Agient said

  Nie mam nic do ABW… sprzedajnych sędziów prokuratorów… przecież oni to musieli uzgadniać z żydobolszewickim ministrem co najmniej, jeśli nie z samym kaczym Napoleone czego się nie robi i nie robiło za dobrych żydoblszewickich czasów, Wojna z Rosją rękami Polaków trwa w najlepsze….

  Sprzedajne służby są dziś bardzo kompetentne…. generał traci pracę za krytykę kapitana salutującego i trzymającego parasolkę nad bucem Misiewiczem…. o czym tu mówić…

 3. JerzyS said

  „odwożącemu dzieci do szkoły Piskorskiemu,
  zajechały drogę dwa samochody,
  z których wyskoczyli zamaskowani funkcjonariusze z bronią w rękach”

  To żaden profesjonalizm, ty tylko bufonada!

  Wkrótce będzie problem , jak z tego wyjść z „honorem”?

  A powinien być problem, jak zdobyć forsę na zapłacenie Piskorkiemu odszkodowania.
  Skromnie licząc – milion zł.
  Admin

 4. AlexSailor said

  @JerzyS

  Proszę przypomnieć sobie aresztowanie i skazanie człowieka za próbę wysadzenia parlamentu przy pomocy nawozu rolniczego, który miał być dowieziony na miejsce zamachu transporterem opancerzonym, którego „zamachowiec” nie posiadał, i w ogóle, do którego podana ilość nawozu by nie wlazła.
  Zatem ten transporter musiałby chyba ciągnąc za sobą przyczepkę, zresztą nawozu też „zamachowiec” nie posiadał, ale teoretycznie mógł kupić.
  A, i jeszcze miał niepostrzeżenie przejechać przez całą Warszawę pod sejm tym nieposiadanym transporterem opancerzonym, do którego nie zmieściłby się nieposiadany nawóz, pokonać straże i odpalić wszystko (chyba zapałkami) i wyjść bez szwanku.

  Zwracam uwagę na nie wzbudzające podejrzeń przejechanie Warszawy transporterem opancerzonym i takież podjechanie nim pod sejm.

  Na dodatek, mimo działania w grupie zamachowców, skazano tylko „zamachowca”, bo reszta brała udział w zamachu chyba będąc na etatach.

  Tak, że Pan Piskorski może spodziewać się całkiem ładnego wyroku.
  Przypomnę również, że sędziowie nie podlegali lustracji i nic mi nie wiadomo o zakazie ich werbowania
  do współpracy ze służbami.

  Ale to tylko szczegół.
  Po ostatnich wypowiedziach „zwykłego posła” trzeba być niepoprawnym optymistą, by nie zauważyć, że czeka nas staczanie się w każdej dziedzinie.
  Stagnacja, bieda, bankructwo, regres cywilizacyjny, moralny, naukowy, z biologiczną eliminacją na skutek wymierania bez reprodukcji włącznie.
  W zasadzie, kto nie wyjechał, ten chyba przegrał życie.
  Ze smutkiem stwierdzam niemal co dnia.

 5. Marta1973 said

  Poziom i słownictwo niektórych komentarzy, choćby @2, świadczy bez żadnej wątpliwości, że w sporej części swoje opinie wpisują tutaj bywsze czleny egzekutyw terenowych „Naszej Partii”, a także emerytowany aktyw razwiedki, przerażony faktem, że już od października przyjdzie żyć za 2000 zł brutto… 🙂

 6. Yah said

  Ad5

  Nudna są te Pani komentarze…… ale skoro, jak napisał Alex „Stagnacja, bieda, bankructwo, regres cywilizacyjny, moralny, naukowy” to nie ma się co dziwić.

 7. Marucha said

  RE 5:
  Nie wiem, co Pani ma przeciwko wpisowi #2.

 8. Kojak said

  Dziadowstwo ? NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE ! To czesto jawne zbiry i bandziory wyjete spod prawa tak JAK ZA CZASOW KOMUNY ! TO Z NICH REKRUTUJA SIE SZWADRONY SMIERCI MORDUJACE LUDZI !TO TAKIE BANDZIORY I ZBRODNIARZE ZAMORDOWALI Sp Andrzeja Leppera ,Waleriana Panko, Michala Faltzmana, Filipa ADWENTA i dziesiatki innych ! To te baNDZIORY ZWSZE MAJA PARASOL OCHRONNY RZADZACYCH ! ZAWSZE ICH KRYMINALNE DZIALANOSC I ZBRODNIE SA POD ZELZANA OCHRONE TZW PROKURATUR !

 9. Piskorz said

  re 7. Dobra uwaga ! Ja też nie wiem..Ale wiem, że jak to baba…zawsze musi swoje 3grosze wtrącić..One najperw
  buźki otwierają…a potem dopiero myślą..

 10. Józef Piotr said

  Ja naprawdę nie wiem za co i po co go trzymają w areszcie wydobywczym.
  Nie rozumiem !
  To jest tak jak z tym kibicem Legii że najstarsi policjanci zapomnieli za co go przymknęli

 11. gość said

  Polecam uwadze dydkusję o tym samym tekście na prawica.net, tam można dowiedzieć się trochę więcej o otoczce tej sprawy

  http://prawica.net/6518

 12. gość said

  Polecam uwadze dyskusję o tym samym tekście na prawica.net, tam można dowiedzieć się trochę więcej o otoczce tej sprawy

  http://prawica.net/6518

  *poprawiam literówkę

 13. Ja said

  Jestem przerażona! Tfusk nie siedzi, Walcowa nie siedzi, od żyrandola nie siedzi, kwasy nie siedzą i inne z tej parafii, też na wolności! A Piskorski siedzi?
  Panie Ziobro, naród Ci tego nie wybaczy!

Sorry, the comment form is closed at this time.