Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Kaczyński i Duda o UPA

Posted by Marucha w dniu 2017-02-07 (Wtorek)

Ostatnie dni przyniosły długo oczekiwane i wreszcie wprost odnoszące się do problemu wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Prezydenta RP Andrzeja Dudy na temat gloryfikacji na Ukrainie zbrodniarzy odpowiedzialnych za ludobójstwo na Polakach w czasie II wojny światowej.Lider Prawa i Sprawiedliwości przebywając na Podkarpaciu, w wywiadzie dla Radia Rzeszów stwierdził m.in., że

„przyszłość relacji polsko-ukraińskich zależy od tego, jak Ukraina będzie odnosić się do swojej historii. Jest ciągle niepewne, czy Ukraina pójdzie w stronę, która w Polsce będzie nie do zaakceptowania, czyli oparcia swojej historycznej legitymacji o tradycje UPA, o tradycje organizacji, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje. (…)

Powtarzam: mamy znak zapytania i pewien niepokój, ale często bywa w polityce tak, że jest źle, a później się okazuje, że jest dobrze. Ja ciągle liczę na to że tak będzie. (…) Powtarzam: są pewne granice nie do przekroczenia. Myśmy przez wiele lat wykazywali ogromną cierpliwość. I tej cierpliwości jeszcze trochę mamy, ale powtarzam: w tym roku tam będą (na Ukrainie) zapadały bardzo ważne decyzje z tego względu, że są różne rocznice i będziemy się musieli temu przyjrzeć”.

Z kolei Prezydent RP, wyraźnie ośmielony przez prezesa, po raz pierwszy w czasie kadencji zabrał również głos w tej sprawie w wywiadzie udzielonym Janowi Pospieszalskiemu dla jego programu „Warto Rozmawiać”. Andrzej Duda stwierdził:

„my mamy prawo twardo domagać się i domagamy się tego, żeby prawda historyczna rzeczywiście była pokazana. A prawda historyczna oznacza również absolutny zakaz gloryfikowania tych, którzy byli mordercami(…)”.

Zanim popadniemy w entuzjazm, przyjrzyjmy się bliżej tym wypowiedziom i ich kontekstowi.

Po pierwsze – są to wypowiedzi wewnętrzne; Kaczyński wypowiedział się na Podkarpaciu, gdzie trzeba uspokoić elektorat PiS-u, słusznie nienawidzący UPA i współczesnej neobanderii; znany jest z takich tekstów pod publiczkę – vide wystąpienie sejmowe z 2003, ale znany jest również z późniejszej wypowiedzi dla Radia Maryja, że Ukraińcy nie mają innych bohaterów i z zamętu wokół uchwały kresowej w 2016, gdzie zaproponowano żenujący tekst zrzucający winę na Sowietów i Niemców oraz szermowano pomysłami Dnia Kresowian, który miał przypadać na 17 września. Wszystko, żeby nie drażnić przyjaciół zza Buga.

Po drugie, w drugim półroczu 2016 r. Sejm RP i Prezydent RP (dwukrotnie, raz w formie uroczystej deklaracji prezydentów podczas wizyty na Ukrainie, drugi raz, w Polsce w czasie wzmiankowanej wizyty Poroszenki) wyrazili bezalternatywne poparcie dla Ukrainy; nic mi nie wiadomo, aby dopiero po tych deklaracjach oficjalnych czynników państwa (podczas gdy Kaczyński, niezależnie od swojego faktycznego panowania nad PiS-em i… Polską, jest formalnie tylko szefem partii i posłem), zaczęto na Ukrainie banderyzację historii i przestrzeni publicznej.

W trakcie podejmowania tych skandalicznych deklaracji, wytrącających nam (i to własnymi rękami i na własne życzenie) wszelkie narzędzia nacisku na Ukrainę, tak, jak co najmniej od 13 lat, trwała i trwa banderyzacja tego państwa. Deklaracje podejmowano zatem z pełną świadomością tego, co się dzieje na Ukrainie.

Co prawda wcześniej minister Waszczykowski twierdził, że nie zauważa oznak jakiegoś szczególnego hołdu i kultu Bandery, ale parę osób w Polsce mu nie uwierzyło, jak widać, z prezesem PiS na czele…

Po trzecie, w Polsce panuje aksjomat walki z Rosją, który komplikuje, a w tym momencie – w istocie – uniemożliwia jakiekolwiek ruchy wobec Ukrainy. Drugim, nierozłącznym elementem tego aksjomatu, jest popieranie antyrosyjskiej Ukrainy za wszelką cenę. O poparciu Ukrainy w tym samym cytowanym wyżej wywiadzie mówi Prezydent RP. Z Rosją zaś współpraca jest możliwa dopiero wtedy, kiedy przestrzegać ona będzie mitycznego już w ustach obozu władzy w Polsce „prawa międzynarodowego”. W tym samym tonie wypowiada się premier Szydło przy okazji rozważań o zniesieniu sankcji wobec Rosji.

Jeżeli więc „prawo międzynarodowe”, to zaraz pada argument okupacji i aneksji Krymu oraz konieczności jego zwrotu przez Rosję.

Nie wracając po raz kolejny do kwestii „przestrzegania” prawa międzynarodowego przez USA, warto zauważyć, że ten argument ze strony Polski jest bardzo wygodny. Ocena przestrzegania czy nie owego prawa międzynarodowego przez Rosję dokonuje się bowiem wg wyłącznie polskiej interpretacji.

Jak dalece jesteśmy opętani bezalternatywnym poparciem Ukrainy pokazuje reakcja Beaty Kempy na ujawnioną niewinną notatkę rządu Tuska z 2008 r. dotyczącą działań Rosji w przestrzeni WNP, z której wg niej Tusk powinien tłumaczyć się Ukraińcom i spoglądać im w oczy ze wstydem!?!

Z kolei Jan Pospieszalski w treści jednego z pytań do Prezydenta RP ujął ową oczywistość tak: „Wspomniał Pan o konflikcie na Ukrainie. Mimo tego konfliktu Polska – a być może ze względu na ten konflikt – bardzo mocno zaangażowała się w tzw. sprawę ukraińską. Nasza pomoc pozostaje absolutnie oczywistym faktem, nikt jej w Polsce nie kwestionuje”. Nikt?

PiS ma jeszcze jeden kłopot – to polityka historyczna realizowana wg założeń partii rządzącej przez IPN. Skoro UPA znajduje się w „Atlasie podziemia niepodległościowego”, skoro skazani na śmierć banderowcy znajdują się w materiałach IPN jako ofiary stalinizmu, jeżeli powojenna Polska jest uważana za okupację sowiecką, a nadto, ukraińscy nacjonaliści znajdowali się pod płaszczykiem służb wywiadowczych USA, co przekładało się na konkretne wsparcie finansowe i działalność szpiegowską przez 50 lat po wojnie, skoro szpiegowanie na rzecz USA przeciwko okupacji sowieckiej (PRL) stawiane jest za wzorzec patriotyzmu we współczesnej Polsce, a USA to nasze światło mądrości na tym świecie, to pozostaje nam w zasadzie tylko stanąć ramię przy ramieniu z banderowcami…

Zapowiedzi prezesa PiS mogą być zatem trudne do urzeczywistnienia. Tym bardziej sprawiają na mnie wrażenie odrobionego z konieczności zadania polegającego na uspokojeniu nastrojów milionów Polaków, którzy wbrew propagandowemu biciu piany, nie podzielają entuzjazmu dla bezalternatywnego popierania Ukrainy.

„Po owocach ich poznacie” – zobaczymy, czy przestaniemy jako państwo składać publiczne deklaracje poparcia dla Ukrainy, czy Kaczyński, dajmy na to, każe odwołać Piekłę, czy Żurawski vel Grajewski przestanie doradzać Prezydentowi, czy IPN wreszcie uzna generalnie UPA za organizacje ludobójczą, a nie będzie się rozdrabniał jednostkowymi śledztwami ciągnącymi się w nieskończoność; czy opisywany ostatnio przeze mnie program rządowy odbudowy mniejszości ukraińskiej w Polsce zostanie wstrzymany. Bez tego wszystkiego, będą to tylko puste słowa, działania pozorowane. [A co z łajdakiem i debilem Targalskim? Co z ukraińskim agentem Sakiewiczem? Co z agentami Kowalem, Siemoniakiem etc? – admin]

Jeżeli PiS chce szczerze walczyć z banderyzacją Ukrainy, musi skończyć ze wspomnianym aksjomatem, który buduje tożsamość Polski po 89 – że Polska musi być wrogiem Rosji, że ma wyrywać spod jej wpływu Ukrainę (i jej bronić), że ma wspierać demokratyczne przemiany w Rosji etc.

Polsce potrzeba pilnie programu pozytywnego dla siebie samej i dla naszej części Europy. Inaczej będziemy jedynie pasem transmisyjnym obcych interesów, czy to amerykańskich, czy niemieckich. Dlatego wypowiedzi polityków PiS nie przynoszą ani satysfakcji ani nie budzą zaufania.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 7-8 (12-19.02.2017)
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 31 to “Kaczyński i Duda o UPA”

 1. Dziadzius said

  Jakos dzieki mojej dysleksji ten tytul tego artykulu wzial inny wyglad bo zlaly sie wyrazy DudaUpa w jedno slowo bardzo bliskie opisowi tylnej czesci anatomii a nie polityki choc co prawda nie ma roznicy.

 2. NC said

  Skutek objecia prezydentury przez Donalda Trumpa?

 3. JerzyS said


  Końcówka o Ukrainie!

 4. Rokitnik said

  Patrząc z oddali… dla mnie ( i nie tylko dla mnie) owo lizo-dupsko UPA-ińskie jest największym błędem tej i poprzedniej ekipy ” mianowańców ” rzadzących w Polsce.
  Odczuwam WSTYD i zażenowanie…pomieszane z pogardą dla ludzi z pierwszych stron masMediów. !
  Takiż sam stopień niechęci czuję do celebrytów zaczynając od Owsiaka, Rydzyka aż po Kupę Wojewódkiego. Wkurza mnie BZEZSILNOŚĆ i m i l c z e n i e społeczeństwa nie tylko w Ojczyżnie – ale TAKZE, w srodowiskach Polonijnych. Wszak chodzi o nasze BYĆ – albo nie być ! Z niechęcią myślę o górnej półce hierarchów KK… podejrzewając is cichymi sojusznikami tych pierwszych. Och, wiem doskonale o k o r z e n i a c h owych jegomości / tylko CO z TEGO, skoro nie widać ŻADNYCH symptomów odwrócenia się owych mrocznyc trendów. Jedną z nielicznych eklaw normalności politycznej jest jedynie niniejszy portal…oraz NY-orski dziennikarz niezależny Max ( Mariusz ) Kolonko.
  Bez owych ” kotwic psychicznych ”, trudno by było żyć, nie stając sie furiatem albo zgorzkniałym politycznie tetrykiem.
  Ps. Nie mam żadnych dowodów na czystośc intencji p. Stanisława Michalkiewicza w kwestii właściwego uświadamiania społeczeństwa. Wedlug mojego wewnętrznego wyczucia jest on KSIĘCIEM czarnowidztwa i więcej z tej jego bystrej publicystyki ludzi dołuje, jak p o d n o s i na duchu !! To jest / w obecnej sytuacji / po prostu OBRZYDLIWE…albowiem TALENT który otrzymał od STWÓRCY, jest po prostu w tym przypadku komercyjnie wypaczony.
  TO jest tajemnica pozostawiania p. Stanisława w względnym spokoju ( prez inzynierow społecznych ) przy równoczesnym łagodnym blokowaniem tej postaci.

 5. NEO-banderyzm STREFA zagrożona KATOSTROFĄ ekologiczną said

  ALERT !!!
  DLACZEGO neo-banderowcy gangu PiS jak B.Szydło, Kaczynski ani A.Duda NIE zapytali TŁUSTEJ MAKRELI, czy coś ona działa w kierunku SPRAWDZENIA tych neo-banderowskich ukraińskich GŁUPKÓW nacjonalistów szrogęszących się w Kijowie, którzy absolutnie UTRACILI kontrolę na OBSŁUGĄ techniczną 5 elektrowni atomowych na Ukrainie wybudowanych przez ZSRR w Republice Ukraińskiej.

  Od 2012 roku w reaktorach atomowych tych elektrowni te prostaki nacjonaliści ukraincy systematycznie DŁUBIĄ, aby próbować „wzbogacać” URAN, do wyprodukowania BRUDNEJ bomby atomowej, które to ZEPSUTE reaktory ATOMOWE teraz grożą EKSPLODOWANIEM identycznie lub jeszcze z większą mocą jak ten reaktor ATOMOWEJ elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku !

  To NIE są żarty dla Polaków, gdyż opady radioaktywne po EKSPLOZJI reaktora ATOMOWEGO na obecnej ukrainie OPADNĄ na Polskę.

  Takich ROZDŁUBANYCH elektrowni ATOMOWYCH na ukrainie jest najmniej 3-y, które są NIE umiejętnie eksploatowane, przy których te GŁUPKI ukraińskie teraz BEZ pomocy Rosjan NIE umieją samodzielnie wykonać technicznych PRAC okresowych przez ostanie 3 lata, wiec te elektrownie grożą EKSPLODOWANIEM w każdej chwili !!!

  Generalnie rzecz biorąc obecna „ukraina” jest w całkowitym HAOSIE zarzadzania, oraz w kompletnej IGNORACJI przy technicznym bardzo NIE właściwie eksploatowanych rurociągach gazowych, kanalizacji komunalnych i trakcji wysokiego napięcia.

  Od 4 lata elektrownie ATOMOWE na ukrainie są bardzo NIE prawidłowo obsługiwane technicznie, co wcześniej robili Rosjanie, a ukraincy wcześniej przez 40 lat NIE potrafili się „przeszkolić”, aby te prace KONSERWACYJNE oraz eksploatacyjne wykonywać SAMODZIELNIE.

  Dzieci z dalekich okolic Czarnobyla:

  To samo dotyczy bardzo ważnych urządzeń sanitarnych jak oczyszczalnie ścieków komunalnych we wszystkich miastach ukrainy z których nacjonaliści ukraincy wysiedlili Rosjan.

  Obecnie cały TRUJACY „syf” z jeszcze NIE zamkniętych fabryk przemysłowych oraz ŚCIEKÓW komunalnych obecne nacjonalistyczne władze wpuszczają prosto do rzek bez oczyszczania i te rzeki ZATRUWAJĄ.

  Identyczny chaos jest na ukrainie z wysypiskami śmieci z których wiele powstało na DZIKO, bez zabespieczenia sanitarnego, co generuje ZATRUCIE środowiska oraz wybuchów EPIDEMII zakaźnych chorób na całej ukrainie.

  Obecna „ukraina” jest w KOMPLETNYM upadku prawidłowego zarządania i NIE wydolna pod każdym względem co bardzo zagraża Polsce, jak MILIONY ukrainców zacznie masowo UCIEKAĆ z tej ROZWALONEJ „ukrainy” i PRZEKRACZAĆ polską zieloną granicę i szukac SCHRONIENIA przeżycia w Polsce.

  Sytuacja ekonomiczna GŁODUJACYCH i ZMARAZAJACYCH przeciętnych obywateli „ukrainy” jest TRAGICZNA !!! pod zarządami kompletnych IGNORANTÓW neo-banderowskich nacjonalistycznych NIE legalnej samo-zwańczej władzy.

 6. peacelover said

  …i znowu przypominam o POLIN i ZYDOBANDERA !!!!
  Zwracam szczegolna uwage na juz rozpoczeta kolonizacje pejsata na upadline !!!

  To nie zadna glupota ani bezmyslnosc „polskich liderow” , ale precyzyjnie realizowany PLAN
  zamiany terytoriow Polski i jej kresow wschodnich (upadliny !!!) na nowy israHELL !!!!!!

  To zadne lizo-dupsko, czy bledy (takie lub owakie !!) , to swiadomy , antypolski bandytyzm
  za ktory nie ma innej kary niz kula w leb !!!!!!

 7. Władek said

  Kaczyński i Duda to niemalże ojcowie współczesnego banderyzmu, więc na nic to odwracanie uwagi.

 8. Inkwizytor said

  „nie wierze im k***om jak psom”. Gdyby Hilaria była prezydentem USA kaczyńskij dalej darłby ryja sława UPAinie. To sa kundle bez zasad i honoru, im ufać nie wolno. NIgdy nie zrobili nic dobrego dla Polaków

 9. Władek said

  Tu nie chodzi o nic innego jak tylko o napuszczenie banderowców na Polaków i Polaków na banderowców, a jak powszechnie wiadomo – gdzie dwóch się bije, tam parszywy chazar korzysta.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Flider-oun-grozi-polakom-uzyciem-sily-moskale-juz-sie-przekonali-polacy-tez-chca

 10. Głos Prawdy said

  Dwuch wrogów naraz rząd PIS mieć przy boku nie chce, jak rozprawi się z jednym -Rosją, przy popaciu Zachodu, to może wtedy zacznie precyzyjnie nazywać rzeczy po imieniu, a dokładnie nie uzna ukraińskich banderłogów. Tak mi się wydaje. Nie znam ich zamysłów.

 11. Plausi said

  To jest to samo zjawisko

  tolerowania banderowców przez administrację warszawską, co tolerowania podobnych, a może gorszych, przedstawicieli innego przemysłu.

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/27/holokaust-czy-99-procentowy-mit/#comment-648608

 12. Marucha said

  Re 4:
  Pan nie ma dowodów na czystość intencji red. Michalkiewicza. I to Pana ma uprawniać do snucia insynuacji odnośnie jego osoby.
  Czy ma Pan zatem jakieś dowody na NIEczystość jego intencji?

  Bo wie Pan… w naszej cywilizacji istnieje domniemanie niewinności, a nie domniemanie winy. Z niego wynika m. in. że jeśli nie mamy dowodów na czyjąś winę, to traktujemy go jak osobę niewinną.
  W innej wersji: nikt nie ma obowiązku udowadniania, iż nie jest wielbłądem – to Pan musi mu udowodnić, iż wielblądem jest.

 13. Marucha said

  Re 8:
  Oczywiście.
  Wszystkie duże partie polityczne RP to jedno wielkie antypolskie kurewstwo, złodziejstwo, łajdactwo i agentura.
  Gdy ci powiedzą, że 2 x 2 = 4 – sprawdź to na trzech różnych kalkulatorach.
  Jedynie niektóre osoby są w porządku. Więc są marginalizowane.

 14. Re: 4 Rokitnik
  Do p. S.Michalkiewicza trzeba dorosnac…niestety…
  Nie jest on politykiem, ani czlowiekiem wplywu wladzy, ktora nota bene ma wiele do zyczenia, a nawet nadaje sie do wywalenia na zbita morde…
  P.Stanislaw Michalkiewicz w sposob SATYRYCZNY wskazuje nam wszystkim k…wskie nieprawidlowosci zarzadzajacych naszym „nieszczesliwym krajem”…z ktorego wyemigrowalo (dzieki k…wskim „rzondom”) ponad 10 milionow Polakow – 1982-2015, a zadluzenie wobec lichwiarskiego kartelu zydowskiego wzroslo ze 120 milardow do 3 bilionow zlotych…I trzeba byc slepym, (a nawet gluchym) aby nie zwrocic uwagi jak te fakty maja sie do samej rzeczy o ktorych m.in., p. Stanislaw Michalkiewicz publicznie napomina…

  ===========================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Racjonalista said

  Niemcy i żydzi po to stworzyli banderowców by wykopać rów nienawiści między Polską a ludnością Ukrainy. Banderowcy ludności ukraińskiej wpajają rzekome krzywdy, jakich ta ludność doznała od Polaków. Ta cześć ludności Ukrainy, która dała się przekonać, czynnie wystąpiła na Wołyniu i działając zgodnie z banderowskimi instrukcjami, przepełniona talmudyczną nienawiścią dokonała zbrodni o okrucieństwie przekraczającym ludzką miarę. Dzięki temu i propagandzie zwącej banderowców ukraińskimi nacjonalistami Polacy nienawidzą Ukraińców. Z drugiej strony banderowcy rządząc dziś Ukrainą wpajają Ukraińcom nienawiść do Polski.

  Ukraińcy to ludność słowiańska, potomkowie polskich chłopów, którzy po Unii Lubelskiej 1569 roku wyemigrowali z Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski, Kujaw i Pomorza na Ukrainę, skuszeni zwolnieniem od pańszczyzny, jaką przyrzekali wielcy ruscy magnaci. Tym sposobem ludność Ukrainy wzrosła z 300 tys. w 1569 do 4 mln. w 1648. Szkoda, że za polskim chłopem nie podążył Kościół Katolicki, bo w ten sposób ludzie ci mieszając się z tubylcami, przyjmowali prawosławie, co separowało ich od ojczyzny. Dzięki temu łatwo było żydom i niemieckiej agenturze buntować ukraińską ludność, wywoływać jej nienawiść do „polskich panów” i wywoływać powstania ukraińskie. Była to żydowsko-niemiecka robota którą można by określić prabanderyzmem. Jedni Żydzi najmowali się na arendarzy wielkich latyfundiów, po czym po uzyskaniu stanowiska cisnęli ludność chłopską niemiłosiernymi podatkami, w czym żydom na pomysłowości nigdy nie zbywało (i do dziś nie zbywa), a drudzy żydzi, poprzebierani za dziadów proszalnych, tłumaczyli chłopom, jak wielka krzywda im się dzieje. Tak tworzono talmudyczną przepaść nienawiści między Polską i Ukrainą już wtedy, w tak dawnych czasach. I czynili to duchowo ci sami ludzie, co dziś.

 16. Jemen said

  Zgadza sie za to wszystko co robia zdrajcy polityczni POLSKIEGO INTERESU od okraglowego stolu.Winnii poniesc kare I to ;surowa;KS.Wszystkie bydlo ktore ;;;;;;;;;rzadzi POLSKA.

 17. DzK27 said

  # 4 Podzielam pana zdanie i juz slysze wrzask oburzenia i zadania “niezbitych dowodow”.

  SM wystepuje przede wszystkim w interesie wlasnym. Nigdy zadnych rewelacji nie podal procz cytowania i powtarzania innych w kolko. Prof. N Filkensztajn byl pierwszym ktory wskazal szantaz U$65 millionow i sugerowal przeciwdzialania. Zydowskie rzady PO-PiS milcza na ten temat, a zwloka z wyplatami jest gra o wynegocjowanie jak najwiekszego procentu od tej sumy ktory trafi do ich kieszeni. Jednak sprawa posuwa sie do przodu skoro Duda udekorowal Wajsa Bialym Orlem. Wajs w rozmowie z G Braunem (YouTube) mowi ze tych pieniedzy nie nalezy zadac jednorazowo tylko tak po malenku, po troszeczku na raty.

  #14 SM drwi i poniza Polakow czego lemingi nie sa w stanie zrozumiec, bo oni juz “dorosli”.
  Polskie obozy koncentracyjne to takze skrot myslowy, wiec po co drzec jape?
  Roznice interpretacji tekstu/wypowiedzi dowodza braku jasnego formulowania mysli. Inaczej zadnych watpliwosci by nie bylo. Jest zasadnicza roznica miedzy okresleniem “gorszy narod”, ktorego SM stale uzywa, a okresleniem “traktowani jak gorszy narod”.
  Wiecej oczywistosci tlumaczyl nie bede, bo szkoda czasu.

  Co do erudycji SM to wystarczy obejrzec jego wystapienia z G. Braunem i posluchac odpowiedzi na pytania z sali. SM wyglada jak uczen przy tablicy ktory nie odrobil domowego zadania. Zarowno forma i tresc zenuja.

  P.S. Wlasnie zobaczylem wpis #12 Admina i przypominam ze dowody przedstawia sie w sadzie. Tutaj czytajacy wyrazaja prywatne opinie i widac ze dosc jest osob ktorych okreslenia SM raza.

 18. MatkaPolka said

  Aj waj. Jak ten parchate gudłaje Kaczyński i Duda „groźnie kiwają palcem w bucie”

  Wszystko co mówią te parchy to „kupy się nie trzyma” – to jedno wielkie G

  Kaczyński nie tylko powinien potępić zbrodnie ludobójstwa UPA – ale powinien zażądać od UPA – kolaborantów zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej odszkodowań za zbrodnie i zniszczenia.
  Polska powinna mieć roszczenia – tymczasem Duda daje „ciepłą rączką” wielomiliardowe prezenciki dla nazistowskiego reżymu. To Kaczyński wykrzykiwał na Kijowskim Majdanie bandrowskie hasła „Sława Ukrainie – gierojom Slawa” – niech nie udaje, że potępia banderyzm

  Bandera był skazany na śmierć za zamach na umiłowanego przez PiS Piłsudskiego ministra Piernackiego – i tym samym wszystkie Pomniki Bandery powinny być „skazane na śmierć. UPA i Banderyzm zostały stworzone przez III Rzeszę, a ideologia nazistowska jest w Polsce PRAWNIE ZAKAZANA – i jakikolwiek dialog z nazistami uwiarygodnia nazistowski reżym w Kijowie.

  Banderyzm przetrwał w USA i Kanadzie i został „wyeksportowany” do Kijowa jako narzędzie walki z Rosją i Polską – I tylko od USA zależy czy będzie wyeliminowany z życia publicznego – tylko nowa administracja w Waszyngtonie może ideologie i reżym nazistowski zlikwidować – Kaczyński i Duda to bezwolne marionetki rządu w Waszyngtonie.

  UKRAINY NIE MA I NIGDY NIE BYŁO – Polska stworzyła Ukrainę od początku do końca na „dzikich polach” i polski chłop i szlachcic cywilizowali Ukrainę zakładali miasta i zagospodarowali ziemię – ale o tym Kaczyński i Duda ani słowem

  Kto założył państwo polskie? Polanie. A Ukrainę? Też Polanie!
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/03/14/kto-zalozyl-panstwo-polskie-polanie-a-ukraine-tez-polanie

  Taki Kijów był założony przez Polan – przez Kija w V w.– a król polski Aleksander Jagiellończyk nadał miastu prawa miejskie magdeburskie w 1494
  Nawet Gorbaczow 1987 r chciał zwrócić Polsce ziemie należące do II Rzeczpospolitej – województwa Wołyńskie , Stanisławowskie i Lwowskie – Jaruzelski się zgodził – ale koledzy Kaczyńskiego z KOR-u Michnik, Kuroń Geremek… wręcz błagali Gorbaczowa żeby tego nie robił
  (***)
  UKRAINY NIE MA I NIGDY NIE BYŁO

  Zawsze – z największym zdumieniem – obserwuję jak łatwo słowo Ukraina I państwo Ukraina jest bezwarunkowo akceptowane w przestrzeni publicznej jako fakt dokonany. Dzieje się tak dlatego, że Ukraina jest SZTUCZNYM TWOREM Masonerii o proweniencji Krzyżacko- Pruskiej w wielowiekowej grze Prus i Masonerii przeciwko Polsce i Rosji – odwiecznym „Drang nach Osten

  Jak powstała Ukraina i KTO Ukrainę stworzył – czy też wystrugał z banana

  Ruch ukraiński i masoneria

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  U ŹRÓDEŁ KONCEPCJI WIELKIEJ UKRAINY

  (***)
  PiS oraz IPN, środowisko GW Michnika to agendy banderowskie – i ośrodki kultu bandery – cała polityka PiS-ui posłowie PiS-u jest pro-banderowska – bonderyzacja Polski idzie pełną parą

  Kaczyński nic dobrego dla Polski nie zrobił i nie zrobi – za to chce zrobić wiele dla Ukrainy tzn. chce Wielkiej Chazarii ze stolicą w Dniepropietrowsku pod światłym przewodnictwem żydo-banderowców.
  Cała polityka PiS- u jest antypolska.

  Ukraina już niedługo przestanie istnieć tak samo jak i Unia Europejska. Przyszłość Polski to dobre stosunki z Rosją. USA agresywną politykę przeciw Rosji zmieniają. Polska traci gospodarczo na blokowaniu poprawnych stosunkach z Rosją –chociażby transfer gazu i sankcje przeciw Rosji, a tymczasem Niemcy mimo sankcji zakupiły od Rosji rekordowe ilości gazu.

  Jakikolwiek głos rozsądku – taki jak Piskorskiego jest brutalnie kneblowany – uwolnić Piskorskiego.

  Niech ten Gudłaj Kaczyński nie ściemnia udając patriotę narodu polskiego.

 19. MatkaPolka said

  ad 17 DzK27 said

  Co do erudycji SM to wystarczy obejrzeć jego wystąpienia z G. Braunem i posłuchać odpowiedzi na pytania z sali. SM wygląda jak uczeń przy tablicy, który nie odrobił domowego zadania. Zarówno forma i treść żenują.

  Machając różańcem można sprzedawać „kit” – Katolicyzm jako żydowski marketing
  Jak zagajał 7 lipca 2016r. przed sejmem żydowski katolik G.Braun?

  Erudyta Braun – kolejny głęboko zakonspirowany gudłaj ze swoimi najmądrzejszymi mądrościami

  Zbrodnia wołyńska = zbrodnia katyńska

  Lub

  kłamstwo wołyńskie = kłamstwo katyńskie

  Ostre przemówienie Grzegorza Brauna o Wołyniu pod Sejmem!

  Wina za ludobójstwo na Polakach nie tylko po stronie Kijowa leży, ale także po stronie Berlina. Przecież Ukraina (jej obecne ziemie zachodnie, a kiedyś wschodnie rubieże RP) była strefą okupacyjną IIIRzeszy, a między IIIRzeszą a NRF istnieje ciągłość prawna państwa niemieckiego. –

  Innymi słowy winniśmy mieć pretensje także do RFN, jako spadkobiercy niemieckiego okupanta, który sam wymordował kilka milionów Polaków (co było tylko częściową realizacją jego Generalplan Ost), że nie zapobiegł ukraińskiemu ludobójstwu – retoryka katolika Brauna skrupulatnie obliczono na głupotę współwyznawców, którzy jednocześnie mają słabą pamięć i nie pamiętają, że zbrodnie ukraińskie trwały do 1947r., a wtedy nie byli pod niemiecką okupacją.

  Tylko pozornie w oracji Brauna istnieje jakaś logika, której jednak jedynym celem jest – mimo wszystko – częściowe odbarczenie ukraińskich ludobójców od odpowiedzialności – „przecież nie tylko oni winni”.

  Wina leży także po stronie Moskwy, która wspierała eskalację zbrodni na tych obszarach – kontynuował katolik Braun

  . I byłby strzelił w dziesiątkę, gdyby nie jedno małe ale. Ukraiński szowinizm i jego zbrodnie obejmowały także ludność rosyjską. Ale, czy katolicka wiara wychwyci te polityczno-historyczne niuanse – wątpię. Braun jako zdecydowany rusofob osiągnął tu z łatwością swój cel. A jeśli przywołamy stwierdzenie z początku jego wypowiedzi: „zbrodnia katyńska – kłamstwo katyńskie”, które według powszechnych żydowskich mediów i oświaty są sprawstwem Rosji, a wierzy w to duża część społeczeństwa, ten cel jest oczywisty: macie nienawidzić i nigdy nie ufać Rosji.

  Retoryka Brauna nie byłaby wiele warta, gdyby nie padło w niej jedno prawdziwe zdanie – bo takie są wymogi socjotechniki – kłamstwo trzeba ładnie opakować. Stali słuchacze radia o.Rydzyka, jeśli pamiętają interesujące wykłady bpa A.Lepy na temat właśnie technik propagandowych, znajdą w nich potwierdzenie powyższego zdania.
  Katolik Braun robi jeszcze jedną ważną rzecz, ustawia współczesnych Polaków zarówno przeciw Rosji – dla lepszego indoktrynacyjnego efektu wymienił ją na drugim miejscu, jak i przeciw Niemcom.

  Dlaczego? Dlatego, żeby w sprawach Polski, jako jedyny wiarygodny element mógł wystąpić syjonistyczny Żyd z V żydowskiej kolumny, który będzie się układał z Niemcami i z Rosją ponad naszymi – często pustymi niestety – głowami.

 20. Wełna said

  Ad.19 M.P.
  Braun – czyżby następca Geremka – nawet fizycznie stara się upodobnić. (artykulacja, broda)

 21. otto hak said

  Prosze Was.

  Na wp.pl pokazał się dziś rano artykuł zajmujący się serią zamachów na przywódców powstańców w Donbasie. Ostatni paragraf sugeruje niedwuznacznie, że to Rosja organizuje te zabójstwa, celem oczyszczenia powstanczego przywództwa przed nawiazaniem relacji z Trumpem.

  Nie podaję linka, bo mnie to wszystko wq. a ponadto, wpis juz znikł, dość szybko. Widocznie redakcja troknęła sie, że czytelnicy może jeszcze nie do konca zgłupieli. Ale nic straconego, akcja trwa.

 22. Marucha said

  Re 17:

  Panie DzK27,
  Tak właśnie jest — jak się komu chce dupę obrobić, to trzeba mieć na to albo niezbite dowody, albo przynajmniej porządnie uprawdopodobnić swoją wypowiedź.
  Tak postępują ludzie cywilizowani, czy to przed sądem, czy poza sądem.
  W przeciwnym razie jest to nieodpowiedzialny bełkot idioty – albo prowokatora.

  Do jakiej grupy zaliczyć Panów?

  PS:
  Pan się zna na ironii, jak ja na hodowli strusi.
  Nie każdy musi się dopasować do Pańskiego łopatologicznego sposobu pojmowania tekstów pisanych.
  Obrażaj się Pan dalej za „mniej wartościowy naród” i za „bezcenny Izrael”. Ja nie widzę powodu.

 23. NICK said

  Ponieważ S.M. .
  P. „DzK27” (17),
  S.M. Powtarzam.
  Czytuje blog Maruchowy a i ciągle się kryguje i koryguje. Siebie i Nas?

  To źle?

 24. Rokitnik said

  Ależ Panowie…. ja jako dorosły już człowiek byłem p. Michalkiewiczem wprost ZAUROCZONY…/ tematyka, eurudycja, dowcp, lekkość przekazu / i moge powiedzieć, ze ja z tego w końcu WYROSŁEM sz. Kolego z Toronto !
  Nic nie muszę udawadniać. Tak jak nie muszę udowadniać, że SPOŁECZEŃSTWO Polskie w wyniku wojny i inzynierii społecznej połączonej z terrorem – nam po prostu ”schłopiało ”. Ze wszystkimi tego konsekwencjami dla Ojczyzny. !
  Wyrażam tylko swoja opinię opartą o wyczucie – a nie o znajomość kulis jego osobowości widocznej w pisarstwie p. Stnisława.

 25. Isia said

  … przypomnę, że blisko 70 – letni dziś redaktor St. Michalkiewicz niewątpliwie ambicje polityczne miał (i być może, że jeszcze całkowicie z nich nie zrezygnował) … wiadomo, że, w latach 70 -tych, zakładał ROPCiO … co najważniejsze, był współzałożycielem, wraz z żydem J. Korwinem – Mikke (Ozjaszem Goldbergiem), Unii Polityki Realnej i jej prezesem w latach 1997 – 1999 (wiceprezesem w następnych latach) … i właśnie z ramienia UPR kandydował w 1997 roku do Sejmu, w 2001 roku do Senatu, a w 2004 roku do Parlamentu Europejskiego, ale bezskutecznie … ponownie ubiegał się o mandat senatora w 2005 roku, tym razem jako bezpartyjny reprezentant Ligi Polskich Rodzin, również bez powodzenia … współpracował także (po wystąpieniu z UPR) z Wolnością i Praworządnością a następnie z Kongresem Nowej Prawicy … krótko mówiąc, obracał się głównie w kręgach żydowskich i współdziałał z żydami … występował też wspólnie z żydem G. Braunem (wraz z O. Goldbergiem), można obejrzeć w internecie filmy z tych spotkań … a są to fakty wiele mówiące o tej osobie …

  … osobiście byłabym ostrożna w ocenie redaktora St. Michalkiewicza, który, co prawda, wypowiada się w dość specyficznej, można nawet powiedzieć – kabaretowej, konwencji … ale jego patriotyczno – „antysemickie” wypowiedzi uwiarygadniają go w oczach Polaków …

 26. Re: 25 Isia…
  Jesli kiedykolwiek w Polsce zjawil sie jakis Krol, to zyczylbym sobie, aby p.Stanislaw Michalkiewicz zostal jego Stanczykiem…I byc moze wrocilibysmy do monarchii…z ktora lichwiarskie zydostwo walczylo na smierc I zycie z powodu suwerennego bicia monety…(nieoprocentowanej I nieopodatkowanej)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli chodzi o k.mikkkkke, to zwykly szubrawiec gloszacy „wolny rynek” (ryjek) z opodatkowanym I oprocentowanym pieniadzem…przez lichwiarski kartel finansowy…
  Szkoda czasu I atlasu na takie indywidua…polsko-jezyczne…

 27. Isia said

  … (26) Pan Jasiek z Toronto …

  … oczywiście, że ten żyd (O. Goldberg) to matacz pierwszej wody, bez dwóch zdań … ale, czyż redaktor St. Michalkiewicz nie podzielał jego poglądów na tzw. wolny rynek, skoro firmował, swoją osobą, ich wspólne „przedsięwzięcie” pod nazwą UPR ? … odpowiedź nasuwa się sama …

  Wygląda na to, że red. Michalkiewicz stonował swoje poglądy.
  Admin

 28. Re: 27 Isia…
  Kazdy ma szanse w swoim zyciu zobaczyc jaka jest prawda I kazdy moze sie nawrocic odrzucajac falsz…
  Nie mam do nikogo pretensji, ze nie wie tego co ja wiem, ale mam pretensje do kazdego, ze nie chce wiedziec co jest publicznie zapodawane…weryfikujac w/g Pisma Swietego Nowego Testamentu.
  Jesli chodzi o p. Michalkiewicza, to lepiej pozno niz wcale. On dokonal wyboru I „wypisal” sie z UPR-u wlasnie w tym czasie…I odpowiednim momencie…
  Prosze zwrocic uwage na ewangelie sw. Lukasza…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Isia said

  … (28) Pan Jasiek z Toronto …

  … zgadzam się z Pana opinią, że, jak to w w życiu bywa, szukając prawdy, niejednokrotnie błądzimy … jednakże redaktor St. Michalkiewicz, po wystąpieniu z UPR – nota bene wraz z O. Goldbergiem, który powoli tracił wpływy w UPR – dalej współpracował z tym żydem, najpierw w ugrupowaniu Wolność i Praworządność a potem w Kongresie Nowej Prawicy … i nie słyszałam o tym, żeby zaprzestał owej współpracy (kontaktów), czy doznał jakiejś iluminacji w odniesieniu do poglądów, powszechnie znanych, głoszonych przez jego przyjaciela O. Goldberga …

 30. Co do Brauna, to wystarczy jego rodzinka oraz „kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym” i wszystko jasne.
  Czytałem jego artykuł w nr 2 Magna Polonia i się zastanawiam czy nie specjalnie używa takiego skomplikowanego słownictwa, w którym można się łatwo pogubić, nic nie zrozumieć i nie dojść do żadnych konkretnych wniosków. Inne artykuły są pisane normalną polszczyzną, bez żadnych przeintelektualizowanych wyrażeń i zabiegów słownych.

 31. Greg said

  Mnie się podoba Pan Michalkiewicz, choćby za te słowa dotyczące abp. Lefebvre.
  .https://www.youtube.com/watch?v=oA3XZs0Hz5g

Sorry, the comment form is closed at this time.