Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Milion Polaków demonstrowało w Warszawie żądając uwolnienia więźnia politycznego

Posted by Marucha w dniu 2017-02-07 (Wtorek)

Milion Polaków demonstrowało kolejny dzień w Warszawie żądając uwolnienia więźnia politycznego. Wszystkie stacje telewizyjne w Polsce ignorują protest. Zagraniczni korespondenci spekulują, że dojdzie do upadku rządu PiS i wcześniejszych wyborów. Władze sprowadzają do Warszawy dodatkowe siły policji z Łodzi i Szczytna, obawiając się rozruchów i zamieszek.

Rząd został przyłapany przez Wikileaks na zakulisowych zabiegach w sprawie użycia brygady US Army przerzuconej do Polski do tłumienia zamieszek, w razie gdyby polskie siły porządkowe odmówiły wykonania rozkazów. Minister obrony zapewnia, że to wszystko prowokacja rosyjskich służb specjalnych, które wynajęły demonstrantów za dwa dolary.

Tak powinno być, gdyby Polacy patrzyli „grupie trzymającej władzę” na ręce, tymczasem …..

[Następuje przedruk artykułu ze „Sputnika”, opisujący sprawę Mateusza Piskorskiego, który od 9 miesięcy siedzi w areszcie po zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, Iranu i Chin – bez najmniejszego dowodu. Zobacz:
>https://marucha.wordpress.com/2017/02/06/dziadostwo-abw/
Admin]

Powiedzmy sobie jasno – w całej sprawie Piskorskiego nie chodzi o żadne szpiegostwo (bo nie miał dostępu do żadnych danych niejawnych). Chodzi o to, żeby pokazać ewentualnym niekoncesjonowanym opozycjonistom (odmowa rejestracji „Zmiany” to była właśnie odmowa przyznania koncesji), czym kończy się samodzielność w myśleniu, gdy to myślenie odbiega od „dopuszczalnych granic swobody myślenia” w „demokratycznym” państwie „Prawa” (i „Sprawiedliwości”).

Odsetek populacji skłonnej do siedzenia 9 miesięcy (ile jeszcze przysługuje w ramach rządowego programu „DZIEWIĘĆ PLUS”?) za poglądy nie jest znaczący, a blokada informacyjna (proces za zamkniętymi drzwiami!), szum medialny i marazm społeczeństwa powodują, że nawet ci, którzy byliby skłonni zaprotestować NIC o sprawie nie wiedzą. [Albo mylą Mateusza Piskorskiego z łobuzem i złodziejem Pawłem Piskorskim i myślą: dobrze mu tak – admin]

Śledzący polską scenę polityczną pamiętają, że Łyżwiński wszedł do więzienia o własnych siłach, a wyjechał na wózku inwalidzkim … Murzynów trzeba czasem troszkę postraszyć, żeby im się głupoty w głowach nie lęgły …

Dodatkowo milczą „narodowcy”, milczy Kukiz’15 – jedyna wydawałoby się „pozaukładowa” partia w parlamencie…

YogiBeer
Nacjonalista sekularny.
http://prawica.net

Komentarze 4 to “Milion Polaków demonstrowało w Warszawie żądając uwolnienia więźnia politycznego”

 1. JerzyS said

 2. NICK said

  PIS upadnie.
  Wedle scenariusza.
  Obcego.
  Kiedy?
  Hm.

 3. JerzyS said

  W „polskich” mediach , ani mru, mru!

  Sąd przedłużył areszt Piskorskiego o kolejne trzy miesiące
  © Sputnik. Leonid Sviridov
  Polska
  08:50 08.02.2017(zaktualizowano 09:00 08.02.2017) Krótki link
  3236014
  Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy przedłużony o kolejne trzy miesiące termin aresztowania zatrzymanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego liders partii „Zmiana” Mateusza Piskorskiego. O tym poinformował Sekretarza Generalny „Zmiany” Tomasz Jankowski.

  — Areszt został przedłużony o kolejne trzy miesiące — powiedział Jankowski.

  Mateusz Piskorski
  © East News/ Anna Abako
  Mateusz Piskorski – do Jarosława Kaczyńskiego: Szanowny Panie Prezesie!
  Według niego „taka sytuacja może trwać w nieskończoność”, a sam Piskorski „nadal jest więźniem politycznym”. Oficjalnych oskarżeń do tej pory nie przedstawiono.

  Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW rankiem 18 maja 2016 roku. W mediach pojawiły się doniesienia, że Piskorski jest podejrzany o szpiegostwo „na rzecz państwa trzeciego”, co może oznaczać Rosję lub Chiny.

  Jednocześnie z zatrzymaniem polityka w biurze jego partii i mieszkaniach jej członków prowadzono przeszukiwania i zatrzymano nośniki elektroniczne i dokumenty.

 4. Alex. said

  Takie stwierdzenie, że NATO wie, że Rosja nigdy nie zaatakuje -taki pewnik to lipa życzeniowa. Agresor atakuje kiedy chce i na ogół nikt tego się nie spodziewa.

Sorry, the comment form is closed at this time.