Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Norwegia narzeka na trudności z wykrywaniem rosyjskich łodzi podwodnych

Posted by Marucha w dniu 2017-02-07 (Wtorek)

Norwescy wojskowi mają trudności z wykrywaniem nowoczesnych rosyjskich okrętów podwodnych – podaje norweski nadawca radiowo-telewizyjny NRK, powołując się na Ministerstwo Obrony królestwa.

„Obserwujemy rosnącą aktywność rosyjskiej floty podwodnej a także jej przemieszczanie się coraz dalej na zachód.

Gen. Leutenant Morten Haga Lunde

Gen. lejtnant Morten Haga Lunde

Równocześnie nowoczesne wyposażenie rosyjskich okrętów podwodnych jest na takim poziomie, że jest ich coraz trudniej wykrywać” — cytuje telewizja słowa szefa służby wywiadowczej Ministerstwa Obrony Norwegii generał-lejtnanta Mortena Hagi Lunde.

Wyjaśnił, że zmodernizowane rosyjskie okręty podwodne poruszają się pod wodą, prawie nie emitując hałasu. [A to sukinkoty podstępne… i do tego jeszcze poruszają się pod wodą, żeby utrudnić obserwacje… – admin]

W poniedziałek norweska Służba Wywiadowcza przedstawiła raport na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa. Zgodnie z dokumentem cyberataki i zamachy to zagrożenia, z którymi królestwo może zetknąć się w 2017 roku.

Według Lunde „Rosja przeprowadziła duże operacje elektroniczne, aby wpłynąć na wybory w USA, dlatego nie można wykluczyć, że zagraniczne władze wpłyną na wybory w Norwegii i innych krajach Europy w 2017 roku”.

Minister Obrony Królestwa Norwegii, Ine Marie Eriksen Søreide.

Minister Obrony Królestwa Norwegii, Ine Marie Eriksen Søreide 😀

Rosja wcześniej wielokrotnie oświadczała, że nie wpływała na wybory w USA. Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow twierdził, że Kreml kategorycznie odrzuca wszelkie zarzuty o związek Moskwy z działalnością hakerów. Nazwał podobne oświadczenia „niedorzecznymi insynuacjami”.

CIA nie przedstawiło żadnych dowodów, powołując się na poufność danych.

Norwescy analitycy uważają, że pomimo trudności gospodarczych Rosji, jej sfera wojskowa będzie umacniana, w tym potencjał Floty Północnej. Analitycy uważają, że konflikty w Ukrainie i Syrii sprzyjały wzrostowi kompetencji rosyjskich wojskowych.

Moskwa wielokrotnie podkreślała, że Rosja nigdy nie będzie atakować krajów NATO. Według słów szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa NATO świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że Moskwa nie planuje żadnych ataków, lecz po prostu traktuje to jako powód do rozmieszczania większej ilości sprzętu i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “Norwegia narzeka na trudności z wykrywaniem rosyjskich łodzi podwodnych”

 1. Co?! „Norwescy wojskowi mają trudności z wykrywaniem nowoczesnych rosyjskich okrętów podwodnych”.

  Czas, aby jakże groźna pani minister obrony Królestwa Norwegii, Ine Marie Eriksen Søreide, użyła durszlaka. A potem wytrząsnąć na papier i w łeb!

 2. RomanK said

  https://nstarikov.ru/club/74803

 3. Dziadzius said

  „Według Lunde „Rosja przeprowadziła duże operacje elektroniczne, aby wpłynąć na wybory w USA, dlatego nie można wykluczyć, że zagraniczne władze wpłyną na wybory w Norwegii i innych krajach Europy w 2017 roku”
  Jest bardzo ciekawe zestawienie prawdopodobnych faktow tak norwegii jak i germanii co do elektronicznych wplywow Rosji na wybory w USA – mimo ze Partia Demokratyczna USA co przegrala te wybory jeszcze do dzis nie moze udowodnic ani jednego oskarzenia- a wysunela ich setki – a taki bastion techniczny jak norwegia ma dowody – wiec Demokraci z USA powinni isc do norwegii po wiadomosci i przygotowac wnyki zeby wybory we Francji i w reszcie Europy nie byly prowdzona prze Rosje ale jak potrzeba przez NWO

 4. watazka said

  Strach!!!!!
  Dojdzie do tego, ze ruskie hakery wybiora nastepnego szefa NATO.

 5. Kar said

  ..wlasciciel wod terytorialnych w przypadku ingerencji nieproszonych gosci powinien skorzystac z prawa uzycia korka-bezpiecznika (identycznego jaki znajduje sie w wannie)…Wyciagnac natychmiast (!), i badziewie militarne/plywajacy schowany gleboko w wodzie zlom stalby sie bezbronny-bezuzyteczny…

 6. Dziad Wernyhora said

  Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi się „Gang Olsena” 😉

 7. provincjal said

  To w tym kraju szprycują „ekologiczne” łososie ?
  Też bym musiał brać, jakbym miał taką ministerkę, o naszym nie wspomnę, bo cały czas jezdem nawalony.
  😉

 8. peacelover said

  …zle Pan doradza redaktorze Wkurzak, bo przez sitko w durszlaku maga przeslizgnac sie szczupaki i
  ukasic mila pania minister !
  …i co wtedy !?

 9. peacelover said

  add 5
  KAR

  …moja babcia mowila mi , ze jesli chcesz zlapac rybe, to najpierw trzeba jej na ogon soli nasypac,
  bo potem to juz idzie latwo !!! a z tymi u-bootami to podobnie …Trzeba probowac !!!

 10. Kar said

  re:9/Pea

  ..dziwne, bo ja slyszalem to samo, ale odnosilo sie do zajaca (?)

Sorry, the comment form is closed at this time.