Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  I*** o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Yagiel o Portret pokolenia batalionu NO…
  Czaruś o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Faza fermentacji
  revers o Wolne tematy (53 – …
  bryś o Szumowski dla money.pl:…
  . o Szumowski dla money.pl:…
  Boydar o Być wyjątkowym w Kościele…
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  kenig o Portret pokolenia batalionu NO…
  revers o Byliśmy przeciw powstaniu
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Amerykańska flota w stanie najwyższej gotowości

Posted by Marucha w dniu 2017-02-08 (Środa)

Amerykańskie siły w Zatoce Perskiej znajdują się „w najwyższym stanie gotowości” w związku ze wzrostem napięcia w relacjach z Iranem i zaniepokojeniem ogólnym stanem gotowości wojsk i sprzętu – powiedział w rozmowie z Ria Novosti pracownik amerykańskiego resortu obrony, który wolał zachować anonimowość.

„Wszystkie siły stacjonujące na wodach Zatoki Perskiej znajdują się w stanie najwyższej gotowości” — oświadczył urzędnik.

„Gotowość to błędnie rozumiana koncepcja. Na przykład niegotowe okręty wojenne to okręty, które są w naprawie, przechodzą modernizację, albo okręty, na których dochodzi do zmian w załodze” — zauważył urzędnik i dodał, że nigdy nie bywa tak, by amerykańskie siły znajdowały się w stanie pełnej gotowości.

Relacje USA i Iranu uległy zaostrzeniu po dojściu do władzy administracji Trumpa. Amerykański prezydent oświadczył, że nie będzie taki „dobry” w stosunku do Iranu jak jego poprzednik Barack Obama. Nowy prezydent USA odnosi się krytycznie do porozumienia nuklearnego pomiędzy Iranem i „szóstką” międzynarodowych pośredników osiągniętego w 2015 roku.

https://pl.sputniknews.com

Co właściwie robią amerykańskie siły w Zatoce Perskiej? Pilnują granic swego kraju?
Admin

Komentarzy 30 to “Amerykańska flota w stanie najwyższej gotowości”

 1. Marcin said

  Jak co robią? America First przecież i nawet Benek Satanyahu sie z tym zgadza.

 2. revers said

  jak to co robia? przprowadzaja akcje antyterrorystyczna, takze wg. Trumpa Iran jest panstwem terrorystycznym, takze spelnia sie wola nwo i izraela w tym miejscu swiata.

  Rosja jest przeciwko uznania Iranu panstwem terrorystycznym.

 3. Greg said

  Radzę to przeczytać!
  Ze dwa razy.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/apokalipsa-sw-jana-dr-franco-adessa-2017-01
  Reszta to..ble, ble.

 4. MatkaPolka said

  Dla tych co mieli nadzieje, że będzie inaczej –za Trumpa – że będzie pokój i współpraca spotyka przykry zawód.

  Syjonistyczny pachołek Donald Trump ukazuje swoje oblicze – będzie realizował cele Izraela i premiera Netanyahu – bo Iran jest celem Izraela – czyli nic nowego pod słońcem – ogon (Israel) macha psem (USA)– jest po prostu trochę inaczej – nie Syria, a Iran – na co oczywiście ani Chiny ani Rosja nie pozwolą

  Również na Ukrainie po rozmowie Trumpa z Poroszenko – Ukrowska armia rozpoczęła w Donbasie szeroką ofensywę

  Benjamin Netanyahu’s speech to Congress interrupted by standing ovations (IRAN, IRAN, IRAN)

 5. MatkaPolka said

  Przemówienie Donalda Trumpa dla AIPAC (American Israel Public Affair Committee

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przemowienie-donalda-trumpa-dla-aipac-2016-04

  >https://www.youtube.com/watch?v=bHmINZRwiZU

  Kandydat na prezydenta USA z ramienia Republikanów Donald Trump, pierwszy na liście nominowanych przez swoją partię, zwrócił się do AIPAC – Amerykańsko Izraelskiego Komitetu do Spraw Publicznych (American Izrael Public Affairs Committee) w poniedziałek, omawiając relacje między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem. Poniżej kompletny zapis jego przemówienia.

  TRUMP: Dobry wieczór. Dziękuję wam bardzo.

  Przemawiam dziś do was jako dozgonny sojusznik i prawdziwy przyjaciel Izraela. (wiwaty, aplauz)
  Jestem nowicjuszem w polityce, ale nie we wspieraniu interesu Żydów.

  (aplauz)

  W 2001 roku, tygodnie po atakach na Nowy Jork i Waszyngton oraz, mówiąc szczerze, na nas wszystkich, atakach które popełniono i których dopuścili się Islamscy fundamentaliści, Burmistrz Rudy Giuliani odwiedził Izrael by pokazać solidarność z ofiarami terroru.
  Ja wysłałem swój samolot, ponieważ wspierałem misję dla Izraela w 100 procentach.

  (wiwaty, aplauz)

  Wiosną 2004 roku, w szczycie przemocy w Strefie Gazy, byłem głównym dowodzącym czterdziestej Parady Salutu wobec Izraela, największego pojedynczego zebrania wspierającego interes Izraela.

  (aplauz)

  To był bardzo niebezpieczny czas dla Izraela i szczerze mówiąc dla każdego wspierającego Izrael. Wielu ludzi odrzuciło ten honor. Ja nie. Podjąłem ryzyko i jestem zadowolony, że to zrobiłem.

  (aplauz)

  Nie przyszedłem to jednak dzisiaj by schlebiać wam o Izraelu. To robią politycy: sama gadka, żadnych czynów. Wierzcie mi.

  (aplauz)

  Przyszedłem tu by powiedzieć wam o moim stanowisku wobec przyszłości amerykańskich stosunków z naszym strategicznym sojusznikiem, o naszej nierozerwalnej przyjaźni i naszym bracie w kulturze, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, Państwem Izrael.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam.
  Moim najważniejszym priorytetem jest rozebranie katastrofalnego układu z Iranem.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam. Dziękuję wam.

  Byłem w interesie długo. Znam się na przeprowadzaniu transakcji. I pozwólcie mi wam powiedzieć, że ten układ jest katastrofalny dla Ameryki, dla Izraela i dla całego Bliskiego Wschodu.

  (aplauz) Problem tutaj jest fundamentalny. Nagrodziliśmy kraj będący światowym liderem sponsorowania terroru sumą 150 bilionów dolarów, nie dostając kompletnie nic w zamian.

  (aplauz)

  Przeanalizowałem ten problem do najmniejszych szczegółów, powiedziałbym, że lepiej niż ktokolwiek inny.
  (śmiech)

  Wierzcie mi. Oh, wierzcie mi. I to jest naprawdę kiepski układ.

  Największym zmartwieniem z układem jest niekoniecznie to, że Iran zamierza go nie dotrzymać, ponieważ wiecie, jak wiecie, że już go nie dotrzymał,większym problemem jest to, że oni mogą dotrzymać warunków i mimo to zdobyć bombę po prostu czekając na koniec umowy. I oczywiście, że zatrzymają te biliony i biliony dolarów które tak głupio i naiwnie im daliśmy.

  (aplauz)

  Układ nawet nie zobowiązuje Iranu do rozebrania swojej militarnej zdolności nuklearnej. Owszem, nakłada limity na ich wojskowy program nuklearny na określoną liczbę lat, ale kiedy te restrykcje wygasną Iran będzie miał wojskową zdolność nuklearną w rozmiarze przemysłowym, gotowej do produkcji i z zerową prowizją za opóźnienie, nie ważne jak złe będzie zachowanie Iranu. Okropna, okropna sytuacja w której wszyscy tkwimy, szczególnie Izrael.

  (aplauz)

  Kiedy zostanę prezydentem, przyjmę strategię która skupi się na trzech rzeczach gdy chodzi o Iran. Po pierwsze, postawimy się Irańskiej agresywnej chęci destabilizacji i dominacji w regionie.

  (aplauz)

  Iran jest bardzo dużym problemem i pozostanie nim. Ale jeśli nie zostanę wybrany prezydentem, to wiem jak sobie radzić z problemami. I wierzcie mi, właśnie dlatego zostanę wybrany na prezydenta, moi drodzy!

  (wiwaty, aplauz)

  A jesteśmy liderami w każdym sondażu. Pamiętajcie o tym, proszę.

  (wiwaty)

  Iran jest problemem w Iraku, problemem w Syrii, problemem w Libanie, problemem w Jemenie i będzie bardzo, bardzo kluczowym problemem dla Arabii Saudyjskiej. Dosłownie każdego dnia Iran zaopatruje więcej i lepszą broń by wspierać swoje kraje marionetki. Libański Hezbollah został obdarowany — i powiem wam coś, otrzymał zaawansowaną broń przeciw statkom, przeciwlotniczą, systemy GPS i rakiety jakie posiada niewielu ludzi gdziekolwiek w świecie i na pewno niewiele krajów. Teraz są w Syrii próbując stworzyć kolejny front przeciwko Izraelowi od syryjskiej strony Wyżyn Golan.
  W Gazie, Iran wspiera Hamas i Islamistyczny dżihad.

  A na Zachodnim Brzegu (West Bank), to otwarcie oferują Palestyńczykom 7 tysięcy dolarów za atak terrorystyczny i 30 tysięcy dolarów za każdy Palestyński dom terrorystów, który został zniszczony. Żałosna, godna pożałowania sytuacja.

  (aplauz)

  Iran finansuje siły zbrojne na terenie Bliskiego Wschodu i i jest to całkowicie niewiarygodne, że daliśmy im tak po prostu 150 bilionów dolarów by zrobili jeszcze więcej w kierunku licznych okropnych aktów terroru.

  (aplauz)

  Po drugie, kompletnie rozmontujemy Irańską światową sieć terroru, która jest wielka i potężna, ale nie tak potężna jak my.

  (aplauz)

  Iran zasiał grupy terrorystyczne na całym świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat Iran podtrzymywał ataki terrorystyczne w 25 różnych krajach na pięciu kontynentach. Mają komórki terrorystyczne wszędzie, wliczając Półkulę Zachodnią (sic!), bardzo blisko domu.
  Iran jest największym sponsorem terroryzmu na całym świecie. I my będziemy pracować nad ograniczeniem tego zasięgu, wierzcie mi, wierzcie mi.

  (aplauz)

  Po trzecie, przynajmniej musimy narzucić warunki poprzedniej umowy by zobowiązywały Iran całkowicie do odpowiedzialności. I wymusimy to, jak jeszcze nigdy nie widzieliście żadnego kontraktu tak narzuconego, moi drodzy, wierzcie mi.

  (aplauz)

  Iran już przeprowadził, pomimo obowiązywania układu, trzy próby ogniowe rakiet balistycznych. Te rakiety balistyczne o zasięgu 1250 mil, były przeznaczone do onieśmielenia nie tylko Izraela, który jest oddalony tylko o 600 mil, ale miały też w zamierzeniu przestraszyć Europę i kiedyś może nawet uderzyć Stany Zjednoczone. I my nie mamy zamiaru na to pozwolić. Nie pozwolimy na to. I nie pozwolimy by przydarzyło się to Izraelowi, wierzcie mi.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam. Dziękuję wam.

  Czy chcecie usłyszeć coś naprawdę szokującego? Jak wielu z wielkich ludzi obecnych w tej sali wie, namalowane na tych rakietach są słowa po hebrajsku i persku: “Izrael musi być zmieciony z powierzchni ziemi.” Możecie o tym zapomnieć.

  (aplauz)

  Jakie obłąkane umysły napisały to po hebrajsku?

  A tu następny. Mówicie o pokręconych. Oto następna pokręcona część. Testowanie tych rakiet nie pogwałca tego okropnego układu, który zawarliśmy. Układ milczy o rakietach testowych. Ale te testy są pogwałceniem dyrektyw Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych ONZ.
  Problem polega na tym, że nikt nic tym nie zrobił. My zrobimy, my zrobimy. Obiecuję, że my zrobimy.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam.

  To prowadzi mnie do kolejnego punktu, absolutnej słabości i niekompetencji ONZ.

  (wiwaty, aplauz)

  ONZ nie jest przyjacielem demokracji, nie jest przyjacielem wolności, nie jest nawet przyjacielem Stanów Zjednoczonych Ameryki gdzie, jak wiecie, ma dom. A już na pewno nie jest przyjacielem Izraela.

  (aplauz)

  Z prezydentem Obamą w jego ostatnim roku — yea!

  (śmiech)
  (wiwaty, aplauz)
  (śmiech)

  On może być najgorszą rzeczą, która kiedykolwiek przytrafiła się Izraelowi, wierzcie mi, wierzcie mi. I wy to wiecie i wy to wiecie lepiej, niż ktokolwiek inny.
  Tak więc z prezydentem w jego ostatnim roku zaczęły się kłębić dyskusje odnośnie próby wydania dyrektywy Rady Bezpieczeństwa na temat ewentualnego porozumienia pomiędzy Izraelem i Palestyną.

  Powiem szczerze: Porozumienie narzucone przez ONZ byłoby totalną i kompletną porażką.

  (aplauz)

  Stany Zjednoczone muszą przeciwstawić się tej dyrektywie i użyć mocy swojego weto, którego ja użyję jako prezydent na 100 procent.
  (aplauz)

  Kiedy ludzie pytają dlaczego, to dlatego, że to nie tak się robi układy. Układy się robi gdy strony spotykają się, siadają przy stole i negocjują. Każda strona musi coś poświęcić. To wartości. Chcę powiedzieć, że musimy zrobić coś gdzie jest wartość na wymianę za coś co jej wymaga. To jest układ. Układ naprawdę jest czymś takim, co narzucone Izraelowi i Palestynie sprawi, że zbierzemy grupę ludzi, którzy coś wymyślą.

  To się nie uda z ONZ. To tylko dalej, bardzo ważnie, to tylko dalej zdelegalizuje Izrael. To będzie katastrofa i klęska dla Izraela. Tak się nie stanie, moi drodzy.
  (wiwaty, aplauz)

  I dalej, to by nagrodziło Palestyński terroryzm ponieważ każdego dnia dźgają Izraelitów i nawet Amerykanów. Nawet w zeszłym tygodniu, Amerykanin Taylor Allen Force, absolwent West Point, fenomenalny młody człowiek kto służył w Iraku i Afganistanie, został zamordowany na ulicy przez dzierżącego nóż Palestyńczyka. Nie nagradza się takiego zachowania. Nie można tego robić.

  (aplauz)

  Jest tylko jeden sposób na potraktowanie takiego zachowania. Należy się z nim zmierzyć.

  (aplauz)

  Więc to nie jest w sumie zadaniem ONZ, żeby zaoferować rozwiązanie. Tak naprawdę to zainteresowane strony muszą same wynegocjować wynik. Nie mają wyjścia. Muszą to zrobić samemu albo to się i tak nigdy nie utrzyma. Stany Zjednoczone mogą być pomocne jako mediator negocjacji, ale nikt nie powinien mówić Izraelowi że tak ma być i naprawdę że muszą przestrzegać jakijś umowy zrobionej przez kogoś tysiące mil stąd kto nie wie nawet dokładnie, co się dzieje z Izraelem, z czymkolwiek w rejonie. To tak niedorzeczne, nie pozwolimy by to się wydarzyło.

  (wiwaty, aplauz)

  Kiedy będę prezydentem, wierzcie mi, zawetuję każdą próbę ONZ narzucenia swojej woli na państwo żydowskie. Będzie zawetowane na 100 procent.
  (aplauz)

  Widzicie, znam się na interesach. Tym się zajmuję. Napisałem „Sztukę zawierania umów”.

  (śmiech)

  Jeden z bestsellerów, wszech czasów — i mówię, na poważnie, jeden z ponieważ będę skrytykowany kiedy powiem „najlepszy z” więc będę bardzo dyplomatyczny — jeden z…

  (śmiech)

  Będę skrytykowany. Myślę, że jest numerem jeden, ale po co ryzykować? (śmiech)
  (aplauz)

  Jeden z bestsellerów wszech czasów o interesach i zawieraniu umów. By zawrzeć świetny interes, potrzeba dwóch dobrowolnych uczestników. My wiemy, że Izrael jest gotów do umowy. Izrael już próbował.

  (aplauz)

  Taka jest prawda. Izrael próbuje usiąść przy stole negocjacyjnym bez warunków wstępnych od lat. Mieliście Camp David w 2000 roku gdzie premier Barak wystosował niesamowitą ofertę, może nawet zbyt hojną; Arafat odrzucił ją.
  W 2008, premier Olmert złożył równie hojną ofertę. Rząd Palestyński odrzucił i ją.
  Później John Kerry próbował wymyślić ramy i Abbas nawet nie odpowiedział, nawet Sekretarzowi Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nawet nie odpowiedzieli.
  Kiedy zostanę prezydentem, dni traktowania Izraela jak obywatela drugiej kategorii skończą się pierwszego dnia.

  (wiwaty, aplauz)

  Dziękuję wam.
  I kiedy coś mówię, to mam to na myśli, mam to na myśli.
  Spotkam się z premierem Netanyahu bezzwłocznie. Znam go od wielu lat i będziemy w stanie blisko ze sobą współpracować by przywrócić stabilizację i pokój Izraelowi i całemu regionowi.
  W międzyczasie, każdego dnia macie nieokiełznanych podburzaczy i dzieci uczone nienawiści do Izraela i do nienawidzenia Żydów. To się musi skończyć.

  (aplauz)

  Kiedy żyjesz w kraju, gdzie strażacy są bohaterami, małe dzieci chcą być strażakami. Kiedy żyjesz w kraju, gdzie atleci i gwiazdy filmowe są bohaterami, małe dzieci chcą być atletami i gwiazdami filmowymi.
  W Palestyńskim społeczeństwie bohaterami są ci, którzy mordują Żydów. Nie możemy pozwolić, by to trwało Nie możemy już na to pozwalać ani chwili dłużej.
  (wiwaty, aplauz)
  Nie można osiągnąć pokoju, jeśli terroryści są traktowani jak męczennicy. Gloryfikowanie terrorystów jest ogromną przeszkodą dla pokoju.To okropny, okropny sposób myślenia. To bariera która nie może zostać przełamana. To się skończy i skończy się wkrótce, wierzcie mi.
  (aplauz)
  W Palestyńskich podręcznikach i meczetach, masz kulturę nienawiści która podsycała się przez lata. Jeśli chcemy osiągnąć pokój, oni muszą z tego wyjść i muszą zacząć proces edukacji. Muszą zakończyć edukację nienawiści. Muszą to zakończyć teraz.

  (aplauz)

  Nie ma moralnych równoważników. Izrael nie nazywa parków publicznych po terrorystach. Izrael nie płaci swoim dzieciom by zadźgały losowych Palestyńczyków.
  Widzicie, czego prezydent Obama nie potrafi zrobić dobrze w umowach, to, że zawsze wywiera nacisk na naszych przyjaciół i nagradza naszych wrogów.
  (wiwaty, aplauz)
  I widzicie to zdarzające się cały czas, ten wzór stosowany przez prezydenta i jego administrację, wliczając byłego Sekretarza Stanu Hillary Clinton, która jest kompletną porażką, tak przy okazji.

  (śmiech)
  (wiwaty, aplauz)

  Ona i Prezydent Obama traktowali Izrael bardzo, bardzo źle.

  (aplauz)
  Ale to się powtarza wciąż i wciąż od nowa i nie zrobił nic by ośmielić tych, którzy nienawidzą Ameryki. (sic!) Zobaczyliśmy to gdy oddał 150 bilionów dolarów Iranowi w nadziei, że magicznie dołączą do wspólnoty światowej. Tak się nie stało.

  (aplauz)

  Prezydent Obama myśli, że wywieranie nacisku na Izrael rozwiąże problem. Ale jest dokładnie odwrotnie. Już połowa populacji Palestyny została przejęta przez Palestyński ISIS i Hamas, a druga połowa odmawia konfrontacji z pierwszą połową, więc jest to bardzo trudna sytuacja która nigdy nie zostanie rozwiązana dopóki nie będziecie mieć świetnego przywódcy właśnie tutaj w Stanach Zjednoczonych.
  My to rozwiążemy. W ten czy inny sposób, my to rozwiążemy.

  (aplauz)

  Ale kiedy Stany Zjednoczone staną wspólnie z Izraelem, szanse na pokój naprawdę wzrosną i wzrosną wykładniczo. Tak się stanie kiedy Donald Trump będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

  (wiwaty, aplauz)

  Przeniesiemy amerykańską ambasadę to wiecznej stolicy ludu żydowskiego, Jerozolimy.

  (wiwaty, aplauz)
  I wyślemy jasny sygnał że nie ma żadnej bariery miedzy Ameryką a naszym najbardziej godnym zaufania sprzymierzeńcem, państwem Izrael.
  (wiwaty, aplauz)

  Palestyńczycy muszą podejść do stołu wiedząc, że więź między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest absolutnie, totalnie niezniszczalna.
  (aplauz)

  Muszą podejść do stołu chętni i potrafiący zatrzymać terror popełniany codziennie przeciwko Izraelowi. Muszą to zrobić.
  I muszą podejść do stołu gotowi zaakceptować, że Izrael jest państwem żydowskim i zawsze będzie istniał jako państwo żydowskie.
  (wiwaty, aplauz)

  Kocham ludzi na tej sali. Kocham Izrael. Kocham Izrael. Byłem z Izraelem tak długo w sensie, że otrzymałem jedne z moich największych odznaczeń od Izraela, jak mój ojciec wcześniej, niesamowite. Moja córka, Ivanka, spodziewa się wkrótce pięknego żydowskiego dziecka.

  (wiwaty, aplauz)

  W rzeczy samej, to może się dziać właśnie w tej chwili, co byłoby bardzo miłe jeśli o mnie chodzi.

  (śmiech)

  Więc chcę wam powiedzieć dziękuję wam bardzo. To był naprawdę prawdziwy zaszczyt. Dziękuję wam wszystkim. Dziękuję wam.
  Dziękuję wam bardzo.

  (wiwaty, aplauz)

  Nota od tłumacza: oryginalny tekst zawiera wiele błędów językowych i stylistycznych i innych, które pochodzą od samego Donalda Trumpa i które poprawiono jedynie w przypadkach mogących uniemożliwić zrozumienie.

 6. revers said

  Szykuje sie powtorka z wojny Iracko-Iranskiej, tylko teraz amerykanie namacalnie beda wyzwalac Irak jak Kuwejt od Sadama, teraz od terrorystow szyickich w Iranie i wschodnim Iraku.

 7. Piskorz said

  re 5..” 2001 roku, tygodnie po atakach na Nowy Jork i Waszyngton oraz, mówiąc szczerze, na nas wszystkich, ”
  CZY ON JEST GŁUPI? CZY TYLKO GŁUPA UDAJE..?! PS MIAŁEM DOBREGO NOSA…ODNOŚNIE NIEGO..NO I WYSZŁO..SZYDŁO Z WORA..

 8. NICK said

  Będzie „tsunami”.
  Gdzie?

 9. Piskorz said

  re 3..”Reszta to..ble, ble.” RADZĘ POCZYTAĆ 3X TO CO NA GŁÓWNEJ STRONIE..!! ŻADNE BLE BLE…PROSZĘ NIE WCISKAĆ KITU..!!

 10. Greg said

  Kim jest D.T. i komu służy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=3tXBlbcdls8

 11. Greg said

  Ble, ble nie odnosiło się do ,,Wolnej Polski”
  Raczej miałem na myśli następne komentarze….nie wszystkie, oczywiście.

 12. Piskorz said

  re 10..B. dziękuję, warto było posłuchać..I wszystko jasne..

 13. Piskorz said

  re 12 .https://www.youtube.com/watch?v=3tXBlbcdls8 TRZEBA TO ROZSYŁAĆ..!!

 14. Re: 10 Greg.
  Mam powazne watpliwosci co do tych pokazywanych przez D.Trumpa trzech szostek I nieprawda jest, ze zaraz po zaprzysiezeniu D.Trumpa wystapil zydowski rabin ze swoim starotestamentowym oredziem.
  (wystapil pierwszy katolicki pastor – jesli juz.).
  Ponadto, smierc J.F.Kennedy’ego byla faktem nagranym na 8 milimetrowa kamera, wiec o jakimkolwiek „studio” nie moze byc mowy. J.F.Kennedy’ zostal zastrzelony przez kierowce z bardz bliskiej odleglosci, a posadzony Oswald za to zabojstwo zostal zgladzony w wiezieniu.

  Z mojej strony, moge tylko obserwowac poczynania D.Trumpa w sensie polityczno-ekonomicznym I okaze sie,. czy jego zapedy wojenne z Iranem zostana zrealizowane, bo jak na razie jest to tylko „prezenie miesni” wobec Iranu, ktory (jak wszyscy wiedza) ma bardzo powazne zbrojne zaplecze sojusznicze w Rosji I Chinach o czym rowniez zydowska masoneria zdaje sobie sprawe, ze jesli zacznie sie jakakolwiek wojna z Iranem, to w pierwszej chwili jej rozpoczecia caly I-sra-hell w doslownym tego slowa znaczeniu „wyparuje” z powierzchni Ziemi…
  W kazdym razie zalecam odrobine cierpliwosci I nie „podniecac” sie „skleconymi na kolanie” filmikami obrazujace czas prezydentury „bamba” do obrazu w czasie prezydentury D.Trumpa…
  Nalezy oczekiwac owocow z dzialalnosci D.Trumpa.
  Owszem, byc moze jest masonem, byc moze bedzie wspieral I-sra-hell, byc moze rozpocznie wojne z Iranem, byc moze rozpocznie III wojne swiatowa, I byc moze, I byc moze I byc moze…

  Nalezy czekac I jeszcze raz czekac na owoce – przynajmniej 100 dni prezydentury a nie 20…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Yah said

  Bo tak się jakoś składa, że zawsze bija naszych:

  .http://indoeuropejski.blox.pl/resource/800pxR1a1a_distribution.jpg

 16. Yah said

  A o wszystkich , którzy przybyli do Ameryki i nazywają sie Amerykanami warto pamiętać to, co mowili Indianie – „Maja podwójne języki”. NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO. To do wszystkich fanów „cywilizacji” i „kultury’ Zachodu „wywodzącej” się z kultury łacińskiej.

 17. Racjonalista said

  Nie można uderzyć na Rosję bez zdobycia Syrii i Iranu. Po zajęciu Iranu Syria sama wpadnie już w żydomasońskie łapy i Rosja nic tu nie poradzi. Kolejnym krokiem będzie atak na Rosję. Może jak w przepowiedniach dokonają tego poszczuci przez USA Chińczycy?

 18. watazka said

  To, ze jeden oligarcha z poparciem innych, nie dba o narod, to bylo wiadome od poczatku i Trump pewnych rzeczy nie ukrywal. (Poroszenko – tez nie)
  Trump nie ukrywa tez antypatii iranskich. Wlasnie chce oglosic Rade Rewolucyjna Iranu organizacja terrorystyczna.
  Iran bardzo sie narazil Rotszyldom, bo nie tylko nie chce im oddac banku Iranu ale zapowiada porzucenie dolara.
  I naturalnie Iran popiera Hezbullah i Huthis w Jemenie co jest juz szczytem przestepstwa.

  Natomiast rownie skandaliczna jest polityka Trumpa gdy chodzi o uchodzcow. Amerykanie zatrudniaja u siebie naukowcow z Iranu i Iraku, wielu studentow z BW studiuje w USA i pracuja w laboratoriach badawczych. A do tego sa obywatelami USA.
  Wszystkie raporty UNHCR i raporty urzedow emigracyjnych wyraznie wskazuja, ze uchodzca nie jest terrorysta. Tlumy madrali, ktorzy nie maja pojecia o procedurze emigracyjnej wierza w ordynarne prowokacje.
  Uchodzca, ktorego podanie jest rozpatrywane w urzedzie emigracyjnym na 150 procent nie bedzie sie wyglupiac w zadne gwalty i zapedy milosne ani ataki terrorystyczne bo wie, ze dostanie gowno a nie wize.
  Uchodzcy sa najbardziej przeswietlana grupa emigracyjna, lacznie z notowaniem kryminalnym, i zaswiadczeniami z policji. Tylko ktos, kto nie ma zielonego pojecia jak sie rozpatruje podania i przeprowadza wywiady i przesluchania prowadzone najczesciej przez ludzi z wywiadu – moze gadac glupoty bo ma taka fantazje
  Handlarze ludzmi i prowokatorzy wlasnie wykorzystuja brtak ‚mocy przerobowej” wszystkich podan przez urzedy Europy i nasylaja bandziorow udajacych emigrantow. Taktyka Sorosa nie jest niczym nowym, zwlaszcza, ze on sie do wszystkiego przyznaje.
  Okrucienstwo i brak podstawowych zasad humanizmu pozwolilo nam zapomniec, ze przeciez inni – to tez ludzie stworzeni przez tego samego Boga.
  Natomiast oligarchom i matuzalemom, ktorzy co chwile przechodza odmladzajaca kuracje transfuzji krwi z mlodych ludzi (wampiry) wydaje sie, ze beda zyc wiecznie i ze cala planeta nalezy wylacznie do nich. Parceluja grunty, rozdaja ziemie, morduja stare baby, niedoleznych starcow i dzieci i programuja znieczulice i pozostalych przy zyciu naiwnych tego swiata.

  Szczytem chamstwa i absolutnego lotrostwa jest domaganie sie np. parcelacji … Macedonii, „bo to nie jest zadne panstwo i nalezy przylaczyc ja do Kosowa”.
  Taka scierka ostatnia, kongresmenka z Partii Republikanskiej nawet nie wie, ze Macedonia jest troche starsza od Kosowa, ktore nawet nie jest panstwem, i to amerykanskie qrwiszcze chce przylaczyc chrzescijanska Macedonie do skradzionych Serbii terenow okupowanych przez donmechow i whabitow i albanskich terrorystow!.
  Tragedia narodow jest to, ze wierza zlodziejom i przestpcom. Zanika zdolnosc samodzielngoe myslenia. Lykamy papke, ktora nam oligarchia swiata wciska do gardla. Wstyd.

  ‘Macedonia not a country – sorry’: Skopje furious after US Congressman suggests partitioning — RT News

  https://www.rt.com/news/376657-macedonia-split-rohrabacher-republican/?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation&spotim_referrer=recirculation&spot_im_comment_id=sp_6phY2k0C_376657_c_XIq2jz

  A DO TEGO SOROS WLASNIE teraz (przypadek?) URZADZA KOLEJNA KOLOROWA REWOLUCJE , W MACEDONII

  ‘Stop Operation Soros’ movement begins in Macedonia — RT News

  https://www.rt.com/news/374241-stop-operation-soros-movement-macedonia/

 19. Kar said

  re:18/Watazka/Natomiast rownie skandaliczna jest polityka Trumpa gdy chodzi o uchodzcow. Amerykanie zatrudniaja u siebie naukowcow z Iranu i Iraku, wielu studentow z ….

  – czesciowo mozna by sie zgodzic z powyzszym, bo tylko ci przebywajacy w obozach przejsciowych dla uchodzcow podlegaja procedurze szczegolowych „przeswietlan”..Natomiast fala sterowanych (przyklad europejski) nie kwalifikuje sie..a to z prostej przyczyny:-..nie posiada tzw. dokumentow tozsamosci..nie mozna zlokalizowac terenu z jakiego pochodza etc..

  – innymi slowy- czcze gadanie, panie Watazka..

 20. watazka said

  19
  Kar
  Jakby Kar umial czytac toby sobie poczytal Konwencjed/s Uchodzcow ONZ.
  Uchodzcza nie musi miec zadnych dokumentow. Zwlaszcza ze spalonego Aleppo czy Donbasu.
  Ukrainskie wladze bezczelnie odmawiaja wydawania kopii dokumentow dyplomow i zaswiadczen pracy uchodzcom z Donbasu, ktorzy schronili sie w Rosji.
  My ciagle mamy do czynienia z LUDZMI panie Kar!.
  To sa ludzie a nie drewniane kukielki.
  Nie z olowiane zolnierzyki.
  Czas wyrosnac z krotkich portek.

  Polacy tez nie mieli dokumentow,. I to nie dlatego, ze im podpalili chalupe i zniszczyli dobytek.
  Z PRL-u nie wolno bylo wywozic zadnych dyplomow bo byly wlasnoscia panstwa. Uciekali tez ludzie, ktorym odmowiono paszportu.

  Afganistan nie wydaje paszportow, Podobnie teraz Irak.
  I tylko ktos kto uwaza sie za BOGA na ziemi jak Soros – ma ochote decydowac kto powinien zyc – a kogo mozna sponiewierac jak scierke.

  9 milionow chrzescijan juz wypedzono z Bliskiego Wschodu. Nikt nie wie ilu ich zginelo.
  Chrzescijanskich trupow tez nikt nie liczy.
  Znieczulica dobija. Niewiedza tez.

  I tylko biurwy oceniaja wartosc czlowieka na podstawie papierow albo ich braku.

 21. watazka said

  Pan Kar probuje wprowadzic nowe prawo uchodzcze bo nie wie, ze system przyjmowania uchodzcow istnieje juz prawie 200 lat. A obecna Konwencja podpisana przez 147 panstw jest aktualna od 1951 roku i potwierdzona Protokolem w roku 1972 i obowiazuje nadal.
  Pana Kar moze zglosic swoja wersje Prawa Uchodzczego do ONZ. jest nowy Sekretarz Generalny ONZ. A nuz znajdzie zrozumienie dla nowych pomyslow.

 22. Kar said

  ..ja tylko probowalem wytlumaczyc pewne sprawy bazujac na wlasnym doswiadczeniu (sam szedlem przez osob dla uchodzcow), a ktore wyraznie nie docieraja do pana, panie Watazka, pan arogancko pozjadal wszystkie rozumy..to byloby wszystko

 23. […] 2017-02-08 (środa) @ 21:05:00 […]

 24. watazka said

  22
  Kar
  Ja tez przeszedlem przez uchodzctwo.
  I tak jak kazdego Polaka, tak kazdego innego uchodzce mozna zidentyfikowac bez papierow.
  Powtarzam: niewiedza nie usprawiedliwia okrucienstwa wobec tych, ktorzy po nas przyszli.
  A Konwencje d/s uchodzcow radze poczytac.
  Wtedy bedzie wyrownany poziom dyskusji.

 25. Miet said

  Ad.24.
  Panie Watazka, przyznam się, że czytam wiele Pana wpisów i pod wieloma mógłbym sam się podpisać.
  Niestety muszę stwierdzić, że wiele wypowiedzi okrasza Pan niepotrzebnie, chyba dla lepszego medialnego efektu, emocjonalnymi wstawkami, które, delikatnie mówiąc mijają się z prawdą.

  Ja też z moją rodziną przeszedłem poprzez uchodźctwo – dokładnie przez obóz w Austrii.
  W Austrii czekałem na wizę emigracyjną przez osiem miesięcy i ta wiza do ostatniego dnia nie była gwarantowana przez jakiekolwiek prawo – międzynarodowe, czy krajowe.
  Mojemu bliskiemu koledze takowej odmówiono i nie tłumaczono się z tego.

  W tym czasie poznałem mnóstwo polskich rodzin, które tak jak moja musiały przejść przez uchodźczy proces pod Wiedniem.
  Proces ten był długi i wyjątków nie było. Nie spotkałem nikogo, ani rodziny, ani singla, którzy byli tam bez polskich dokumentów.

  Pisze Pan:
  ========
  Polacy tez nie mieli dokumentow,. I to nie dlatego, ze im podpalili chalupe i zniszczyli dobytek.
  Z PRL-u nie wolno bylo wywozic zadnych dyplomow bo byly wlasnoscia panstwa. Uciekali tez ludzie, ktorym odmowiono paszportu.
  ========

  To jest nieprawda co Pan napisał.
  Żeby można było dostać się do Wiednia, trzeba było mieć paszport i w nim wizę.
  Bez żadnych dokumentów to nawet czeskiej granicy nie dało się przekroczyć.
  To co, Pan przez zieloną granicę dostał się na Zachód?
  Owszem słyszałem o takich wyjątkowych przypadkach – ile takich uchodźców było – „ile wos?,… roz???”.

  Uważam, że nasz Prez. Trump ma prawo powiedzieć wyraźne NIE, temu komu chce i nie musi się nawet tłumaczyć przed nikim.
  Gospodarz domu sam decyduje, komu otworzyć drzwi a komu zatrzasnąc – może też gościa wyprosić, jeżeli uzna to za stosowne.

  Umowy międzynarodowe, owszem, obowiązują ale głównie słabeuszy – nistety taka jest rzeczywistość.;-)))

 26. Człowiek niemoralny nie będzie dobrym przywódcą narodu. Wielkiej fortuny nie zdobywa się uczciwie. Nie przestrzeganie przykazań Boskich np. wierności małżeńskiej musi spowodować dalsze odstępstwa . Np. w dziedzinie prawdomówności. D.T. = H.C.

 27. Marucha said

  Re 18:
  Panie Watażka,
  Pan z tym dokładnym badaniem i prześwietlaniem „uchodźców” – to tak na serio, czy dla żartu?
  Bo ja z Europy mam cholernie inne doświadczenia.

 28. Kar said

  ..Fran/Watazka zawsze ten sam… uczulony na punkcie uchodzcow..ale nie kryminalistow sterowanych z obozow CIA za mamone..bij zabij zapomnialem o starym znajomym Fran..Fran nie gniewaj sie i nie zmieniaj na chybcika nick..pisz dalej, draz dalej.. nieopatrznie zrobilem wyzej wpis

 29. hulsz said

  ad,17 Tak tylko zapomnial Pan ze Rosja ma jeden z najpotezniejszych aresalow jadrowych na swiecie .Idac na calosc z Rosja trzeba liczyc sie z tym ze tez bedzie sie wyniesionym nogami do przodu,Rosja jest tak wielka obszarowo ze moze sobie pozwolic na np 400 – 500 kilometrowa zapore jadrowa ktora szybko zniecheci obce wojska do natarcia.W przypadku krajow europejskich jest praktycznie niemozliwe,

 30. Racjonalista said

  @29
  Dlatego poszczują na Rosję Chińczyków. Poza tym pan rozumuje racjonalnie, podczas gdy psychopaci uważają, że schrony przeciwatomowe pozwolą im przetrwać.

Sorry, the comment form is closed at this time.