Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Najbardziej wrodzy wobec islamskich imigrantów są Polacy

Posted by Marucha w dniu 2017-02-09 (Czwartek)

Ponad połowa Europejczyków chciałaby wprowadzenia zakazu imigracji z kraju muzułmańskich. Najwięcej takich osób znalazło się wśród Polaków. Tak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez brytyjski ośrodek analityczny Chatham House.

Badanie zostało przeprowadzone przed publikacją dekretu Trumpa o ochronie USA przed terroryzmem, który zawiesza możliwość wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli siedmiu krajów, gdzie dominują muzułmanie. Dokument spotkał się z niejednoznaczną reakcją zarówno w USA, jak i w Europie.

Inicjatorzy badania oznajmili, że najnowszy sondaż pozwoli rzucić światło na faktyczny stosunek Europejczyków do islamskiej imigracji.

„Nasze wyniki są zdumiewające, a zarazem otrzeźwiające. Pokazują, że ogólne niezadowolenie migracją z krajów muzułmańskich nie ogranicza się do elektoratu Trumpa w USA, ale jest zakrojone na znacznie szerszą skalę” — czytamy w komunikacie brytyjskiego ośrodka.

[Odkrycie! – admin]

W badaniu wzięli udział mieszkańcy dziesięciu europejskich krajów — Belgii, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii, Węgier i Polski. Respondentów poproszono o odpowiedź na pytanie, czy zgadzają się z twierdzeniem, że „migracja z krajów, gdzie dominuje ludność muzułmańska powinna zostać zatrzymana”.

Okazało się, że średnio 55% mieszkańców Europy opowiada się za zakazem imigracji z krajów muzułmańskich. Przy czym spośród dziesięciu krajów objętych sondażem, aż w ośmiu ponad połowa respondentów opowiedziała się za takim rozwiązaniem.

Największy odsetek osób, które zgodziły się z powyższą konstatacją, wystąpił wśród Polaków. Za wprowadzenie zakazu imigracji zagłosowało ponad 70% Polaków. W Austrii dany wskaźnik wyniósł 53%, we Włoszech — 51%.

Najmniej zwolenników wprowadzenia takiego zakazu znalazło się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii — 47% i 41% odpowiednio. W tych krajach panuje też największa niezgoda na postawione w badaniu twierdzenie. Z konstatacją nie zgadza się 32% Hiszpanów i 23% Brytyjczyków. Wśród polskich respondentów zaledwie 9% wyraziło tak zdecydowany protest.

https://pl.sputniknews.com

W Polsce na razie nie ma problemów z masową imigracją z krajów muzułmańskich. Dlatego nie rozumiemy bezpodstawnych obaw Polaków przed czymś, czego nie doświadczyli na własnej skórze.

Powinno się na początek sprowadzić do Polski, powiedzmy, dwa miliony migrantów i sprawdzić, jak to będzie. Kto powiedział, że koniecznie musi być tak samo, jak w Niemczech, Francji, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy w dowolnym kraju, gdzie muzułmanie stanowią liczącą się mniejszość? Może w Polsce będzie zupełnie inaczej? Muzułmanie zasymilują się z Polakami, zaakceptują naszą kulturę i obyczaje, a nawet przejdą na katolicyzm? Nie lękajmy się!
Admin

Komentarzy 14 to “Najbardziej wrodzy wobec islamskich imigrantów są Polacy”

 1. jazmig said

  Najmniej przeciwników islamskiej imigracji jest w krajach, gdzie muzułmanów jest bardzo dużo, a więc oni również odpowiadają na pytanie, że nie chcą ograniczania imigracji.

  Celne – admin

 2. NICK said

  Jazmig. Dopowiem.
  Zapewne badanie reprezentatywne nie było.

 3. Dziadzius said

  nienawisc do imigrantow polega na wiedzy i poszanowaniu wlasnej spolecznosci, kultury, wiary, patriotyzmu, historii i rodziny i niestety kraje tak jak anglia, szwecja,holandia, francja i inne [dzieki edukacji polegajacej na plukaniu mozgow] dawno temu zabily te wartosci i dla nich immigracja nie przedstawia zadnych strat spolecznych bo oni juz nie maja zadnych wartosci spolecznych,narodowych, religijnych i rodzinnych.
  Gustave Le Bon powiedzial [ tlumaczenie luzne]:-
  Masy ludzkie nigdy nie pragnely ( dazyly do) prawdy i ktokolwiek podsunie im jakies zludzenie (illusion) latwo stanie sie ich panem ;ale ktokolwiek by poprobowal zniszczyc to zludzenie zawsze bedzie ofiara tej gromady.

 4. Tomek said

  Wreszcie Admin przejrzał na oczy. Lepiej późno niż wcale!

  Moim zdaniem niechlubny wynik Polaków w tym badaniu ma związek z tradycyjnym polskim antysemityzmem. Dlatego, że
  (1) imigrację muzułmanów wspierają żydzi, oraz
  (2) spora część imigrantów to Semici.

  ——
  No to rozgryzł mnie Pan doszczętnie. Z małym wyjątkiem. Ja wynik Polaków uważam za chlubny.
  Admin

 5. otto hak said

  Proszę Was.

  Wyniki sondy mogą byc zawyżone albo zaniżone, a nawet moga byc rzetelne. Kto o to dba?
  Natomiast opublikowane cyferki są zgodne z intencjami władców tego świata, oraz ich przedstawicieli, którzy szykują sobie ciepłe a bogate gniazdko w najatrakcyjniejszym miejscu na świecie.

  Zatem za rok albo dwa okaże się, że to zwierzęcy polski antywhatever przyczynił sie do zablokowania imigracji bednych nieletnich sierotek z dyplomami lekarzy i inzynierów nad Wisłę, ale za to przybędzie repatriacja polskojęzyczna i anglojęzyczna. Spaskdzony niemiecki dla elit a chibru w szczątkowej skali dla ortodoksów.

  Imigracja z drugiej strony tego pięknego świata to zupełnie odrębny aspekt.

  Wszystko jest pod kontrolą, proszę Gajówki, proszę się w ogólności nie martwić. „U nas do tego nie dojdzie” nabiera innego zupełnie znaczenia.

  Szalomelejcham.

 6. Alina said

  Znaczy się tylko Polacy pozostali przy zdrowych zmysłach 🙂

 7. u said

  Ważne żeby ten sondaż dodarł do muslimów, to nawet gdyby makrelka ich siłą wepchneła nam do kraju, to sami sie migiem deportuja.

 8. Archer said

  W Polsce było dużo wojen na przestrzeni wieków z tatarami i turasami. Przetrwało to w świadomości narodu do dnia dzisiejszego. Polacy wiedzą kto to był Sobieski, z kim walczył, i że wygrał bitwę pod Wiedniem z Turkami i ich sojusznikami. Poza tym, wielu ludzi z Polski pracuje w Europie zachodniej i styka się mniej lub bardziej z muzułmanami na co dzień. Wyciągają ludzie wnioski, że emigranci muzułmańscy to nie jest nic dobrego, jak usiłują wmawiać żydowskie i liberalno-lewicowe media. Poza tym, ludzie w Polsce nawet za reżimu komunistycznego nie bali się mówić co myślą (jest to prawdopodobnie spadek po zanarchizowanej I Rzeczpospolitej), nie mają poczucia winy w stosunku do krajów postkolonialnych i nie są zaszczuci polityczną poprawnością jak społeczeństwa zachodnie.

 9. Marcin said

  Chatham Housepowinien przeprowadzić ankietę w Birmingham lub Londonobadzie . Wynik na tak dla muzułmańskiej imigracji wyniósłby 90%.

 10. otto hak said

  Pani U, znów biję się w pierwsi, Pani wie dlaczego. Niech mi Pani łaskawie puści szczura na emalię.

 11. VA said

 12. Trak said

  Kiedyż, do cholery wreszcie będziemy u siebie?

 13. Stal said

  # 12 „Kiedyż, do cholery wreszcie będziemy u siebie?”

  jak wypedzimy gudlajstwo.

 14. Kresy said

  Ukraina I Islam z buta …

Sorry, the comment form is closed at this time.