Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pomysł Morawieckiego: wszyscy kierowcy będą śledzeni i kontrolowani. WSZYSCY! To nosi znamiona systemu totalnego.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-09 (czwartek)

W Sejmie procedowany jest tzw. pakiet przewozowy, czyli ustawa o systemie monitoringu drogowego przewozu towarów, która ma wejść w życie 1 marca 2017 roku. Teraz przygotowana została do niego poprawka, autorstwa ministerstwa finansów kierowanego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, która umożliwi śledzenie każdego kierowcy.

Rząd spieszy się i chce, aby ustawa weszła w życie już od przyszłego miesiąca. Jej celem ma być oficjalnie walka z oszustwami podatkowymi, jednak od samego początku budzi ona ogromne kontrowersje.

Projekt powinien dotyczyć określonych podmiotów, ale resort finansów chce wprowadzić regulacje, które dotkną wszystkich kierowców poruszających się po polskich drogach.

Ministerstwo kierowane przez Morawieckiego proponuje poprawkę, która dodaje tylko kilka ustępów, ale jej znaczenie może być ogromne. Resort finansów postuluje utworzenie systemu umożliwiającego szerokie zbieranie informacji na temat ruchu na drogach dla bliżej nieokreślonych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

W praktyce propozycja oznacza, że niedookreślone organy, w tym na pewno policja i służby specjalne, dowiedzą się, gdzie, z kim i kiedy dany obywatel jechał samochodem. To kolejny pomysł PiS-u, który brutalnie uderza w resztki wolności w naszym kraju.

Administratorem nowej bazy miałby być generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Znalazłyby się w niej natomiast dane takie jak: imię i nazwisko, numer PESEL, NIP, rodzaj, seria i numer dokumentu tożsamości, adres zamieszkania, obrazy pojazdów, w tym te zawierające wizerunek osób, oraz numer rejestracyjny pojazdu. Najważniejsze jednak, że będzie ona zawierała dane, dzięki którym można określić miejsce i czas przemieszczania się pojazdu po drogach krajowych.

Dane miałyby być pozyskiwane dzięki funkcjonowaniu inteligentnych systemów transportowych, systemu poboru opłat transportowych oraz systemu opłat za przejazd autostradą (czyli wszystkie już istniejące odcinkowe pomiary prędkości, bramki autostradowe, fotoradary itp., a także systemy monitoringu stworzone przez nowe prawo).

Do tej propozycji odniosło się Biuro Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Na pierwszy rzut oka propozycje kreują nieuzasadnione i nadmierne z punktu widzenia zasad ochrony danych osobowych kompetencje dla GDDKiA (…) Z uwagi na możliwość stosowania takich rozwiązań na wszystkich drogach krajowych, noszą one znamiona systemu totalnego – czytamy w komunikacie.

Wątpliwości nawet wśród organów państwa, które i tak przyzwyczaiły się do odbierania wolności obywatelom, budzi zbyt szeroki zakres zbieranych danych. Ponadto mogłyby one być zbierane nawet bez wiedzy osoby, a co dopiero jej zgody.

Zgodnie z propozycją dane osobowe miałyby być przechowywane przez okres, w którym „są niezbędne do realizacji zadań ustawowych”, czyli nieokreślony.

Propozycja ministerstwa finansów wpisuje się w wizję państwa budowanego przez Jarosława Kaczyńskiego, którą chętnie wspiera wicepremier Morawiecki. Te działania można śmiało określić maksymą „Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu”. [Zamiast słowa „państwo” należy podstawić „PIS” – admin]

Wszystkie zmiany w przepisach uzasadniane są albo lepszą ściągalnością podatków, albo kwestiami bezpieczeństwa. Faktycznie jest to chęć posiadania kontroli nad wszystkimi obywatelami i ograniczenia wolności, zgodnie ze słowami prezesa Kaczyńskiego „Najpierw państwo”

Warto przeczytać: Inwigilacja kont bankowych jakiej jeszcze nie było. Nowy pomysł Morawieckiego i spółki. Ograniczanie wolności pod pozorem bezpieczeństwa.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/Wolnosc24.pl
http://wolnosc24.pl

Komentarze 43 to “Pomysł Morawieckiego: wszyscy kierowcy będą śledzeni i kontrolowani. WSZYSCY! To nosi znamiona systemu totalnego.”

 1. Vladimir said

  Wszystkie te pomysly nie sa zasluga min. Morawiedkiego tylko autorow i realizatorow NWO i jest juz w duzej mierze wprowadzone w zycie czego dowodem chocby ostatnio wprowadzona rejestracja posiadaczy telefonow komorkowych, planowana likwidacja srodkow platniczych, tzw chipowanie, praktykowane masowo w Grecji, u nas tytulem doswiadczenia, zapisywanie danych takich jak osobowe, ubezpieczen i praw jazdy oraz historii wlasciciela pojazdu – wszystko zapisane w elektronicznym urzzadzeniu ktore bedziemy mieli badz wszczepione, badz w jakiejs innej formie zamiast dotychczasowych form papierowych czy plastikowych.

 2. […] za: https://marucha.wordpress.com/2017/02/09/pomysl-morawieckiego-wszyscy-kierowcy-beda-sledzeni-i-kontro… […]

 3. mgrabas said

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/107113-australia-jako-pierwsza-na-swiecie-zastapi-paszporty-technologia-rozpoznawania-twarzy

 4. Kar said

  re:1

  zgadza sie, pomysl stary jak swiat zapozyczony (zgaduje tutaj) z Kanady.., bo stamtad „polscy”milosnicy inwigilacji czlowieka czerpia pomysly…kiedys taka pani dyr. biura zagranicznych zatrudnien z Warsiawy zwierzala sie w tajemnicy, iz wszystko co dobre to plynie/kopiuje sie zza wielkiego stawu..

  – dispatcher ma pelna 24 godz. kontrole nad kierowca. Dispatcher „widzi” z jaka predkoscia przesuwa sie kierowca, wie na ktorym biegu kierowca jedzie, zna z gps lokalizacje, przerwy/spanie kierowcy..A nawet slyszy nieregularne farting kierowcy

 5. Polo said

  Tak jak z bronią. Uczciwi będą pod pełną kontrolą, a bandyci ukradną samochód, podrobią tablice, na głowę założą kominiarkę i przewiozą kontrabandę z Gdańska do Przemyśla. I na pewno nie zapłacą viatolla.
  Ten dydek na zdjęciu to wyrobnik szatana.

 6. hulsz said

  Co za cyniczna obrzydliwa morda.

 7. Duce said

  Niedawno oglądałem wywiad z Włoszką mieszkającą od kilku lat w Norwegii, która powiedziała, że w autobusach w Oslo nad drzwiami wejściowymi są umieszczone kamery filmujące wsiadających. Zdjęcia są przesyłane do bazy danych policji celem identyfikacji osób podejrzanych / poszukiwanych. Mało nie zwymiotowałem.

 8. revers said

  T nie wszystko w wydaniu rebe finansowego Morawieckiego, takze eynajmujacy lokale musza liczyc sie z doraznym podatkiem od wynajmu i rejestracji.

  takze bezdomni, z komorek gospodarczych pod schodami z dwom metrami kwadratowymi, czy w piwnicach z wezlami cieplnymi musza sie liczyc z podatkiem Morawieckiego i rejestracja wlasciciela posesji i komorki gospodarczej 2 m.kw. oraz tam zimujacego, czy wegetujacego goja podatkowego.

 9. JerzyS said

  Czyli jadąc do kościoła też będę śledzony.
  Morawiecki będzie wiedział czy pojechałem do swojego kościoła,
  czy na sąsiednią parafię!

 10. Władek said

  Ad. 3.

  Sądząc z nazwiska Morawiecki pochodzi ze starej frankijskiej rodziny, a sądząc z paszczy to stuprocentowy chazar.

  Polacy sami oddali Polskę chazarom, frankistom czy litwakom, więc pretensje możemy mieć tylko do siebie…

 11. Greg said

  Witamy w folwarku zwierzęcym.
  Jeżeli ludzie zatracili świadomość, kim są i dokąd zmierzają, to co można poradzić?

 12. anonim said

  To już jest (kto z kim gdzie) wystarczy mieć śmajtfona…teraz tylko następuje faza uświadamiania bydł…społeczeństwa
  Młodszy icek zwyczajnie chce automatycznie nakładać mandaty

 13. Władek said

  Białorusini nie oddali swojego kraju talmudystom, więc nie mają takich problemów, a żyją po sąsiedzku. Srają i leją na „wielkiego brata” zza oceanu.

  Polacy oddali, ale mogą jeszcze odebrać. Czy potrafią?

  Wątpię….

 14. mateusz86 said

  syjon az mu sie z oczu wylewa a fee

 15. morgan said

  Eeee, pewnie chca wylapac kierowcöw sikajacych na poboczach.

 16. Wełna said

  „Znalazłyby się w niej natomiast dane takie jak: imię i nazwisko, numer PESEL, NIP, rodzaj, seria i numer dokumentu tożsamości, adres zamieszkania, obrazy pojazdów, w tym te zawierające wizerunek osób, oraz numer rejestracyjny pojazdu.”

  – pewnie jeszcze kolor oczu, poziom emocji, stosunek do partii rządzącej – a wszystko to na podstawie ilości wydychanego dwutlenku węgla i do tego już od jutra.

 17. revers said

  Co z przyczepami kampingowymi i samochodami mieszkalnymi? rowniez podlegaja totalnej inwiligiacji? bo kierowca pojechal na ryby lub grzyby?

 18. Re: Artykul…
  A kto zaakceptowal karty bankowe? A kto sie cieszy z kart kredytowych w kieszeniach? A kto kocha elektroniczne przelewy gotowkowe???… (osobista – osobowa inwigilacja)…
  No to niech sie rowniez cieszy z inwiligacji swoich pojazdow (samochodow, rowerow, a nawet I butow…)…
  Jakies jeszcze ktos ma pretensje??? No to niech ma, ale do wlasnej glupoty pt: „nowoczesnosc”???
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. hazarstwo morawieckie wykonuja polecenia talmudycznych syjonistow, a zidiociala polska gawiedz na ten zydowski cyrk (na kwadratowych kolach) sie nabiera…
  I co mamy poczac z idiotami, ze sa idiotami???

 19. Lily said

  Dotad bedziemy wyprowac na ulice ten oglupialy
  narod(o nas,”gorszy sort”,az dopniemy swego”,
  oswiadczyl niejaki Kaczynski J, z „lepszego sortu”.
  Mlody Morawiecki,tez wyglasza swoje teorie
  u Rydzyka.Co by robil Kaczynski bez Rydzyka,
  a Rydzyk bez Kaczynskiego ? SYMBIOZA.
  Z tego co slyszalam,bilet wstepu dla jednej osoby wacha sie od 100 zl- 150 zl. Za Kaczynskiego placi sie najwiecej,bo to geniusz,tak ma uwazac Rydzyk.
  „We the people”(my ludzie),musza miec pelna
  kontrole nad”gorszy sort” (bydlo).
  Re 8; Wladek
  Calkowicie sie z Panem zgadza.
  Przykre to strasznie,ale taka jest prawda.

 20. Greg said

  Panie Jaśku.
  Co z ,,niezamierzonymi pouczeniami złego ducha”?
  Skończył Pan, bo my możemy nie zdążyć…przeczytać!

 21. Re: 20 Greg.
  Wczoraj otrzymalem plik ze zdjeciami stron zzipowany w rar’rze. Nie mam programu do rozzipowania tego pliku I jestem w kropce…
  Jak znajde program I zainstaluje, to niezlocznie zapodam ksiazke w wersji elektronicznej, lub moze ktos mi pomoze przeslac rozzipowany plik bezposrednio na moja skrzynke E-mail.
  Caly plik ma w posiadaniu p. Konrad: adres: podziemnatv@gmail.com
  Jesli moze Pan mi przeslac rozzipowany plik od p. Konrada na moj adres: jasiek80@outlook.com to bardzo bylbym zobowiazany.
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——
  Jest pełno takich programów, i to za darmo. Google znajdzie.
  Ja polecam program 7zip dający sobie radę z wieloma formatami.
  http://www.7-zip.org/
  Admin

 22. Władek said

  Ad. 18.

  Otóż jak twierdzi jeden lewacki portal „odrzucenie nowoczesności” to według Umberto Eco jedna z cech faszyzmu:

  http://strajk.eu/czternascie-cech-faszyzmu-wedlug-umberto-eco/

  Tak właśnie chazarstwo pierze polactwu mózgi, z czego bierze się nieszczęście całego narodu.

 23. Rubio said

  #18 Poduszka z Toronta pyta: „A kto zaakceptowal karty bankowe? ”

  Karta bankowa jest realna wygoda.
  Natomiast Pejs-zbuki, Twitery i inne tzw. socjalne portale nie sa, ale durnie zyc bez nich nie moga.

 24. Re: 23 Rubio…
  No to durnie maja „realna wygode” do realnej kontroli durniow srodkow finansowych…Cos jeszcze?
  Jakies pretensje? Jakies wnioski?
  Jesli durnie chca byc kontrolowani I inwiligowani, to kto im ma zabronic uprawiania wlasnego idiotyzmu wobec lichiwiarskiego kartelu finansowego???..
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. #23, p. Janku, temat nie do dyskusji….gdyz lummpenproletariat ..nawet „krawatowy” ma „genetyczny” problem z kojrzeniem faktow i racjonalna ich ocena. Dlatego wiec tak latwo chazarskiej sfoloczy krecic bezmozgowymi „galaretam”…

 26. Ante Portas said

  Jasiek z Toronto zapomniał dodać o masowym nieprzymuszonym „pędzie owczym” do wszystkich portali społecznościowych z z pejsbukiem na czele, gdzie ochoczo poddają sie permanentnemu wywnętrznianiu, obnażaniu i wszelkiej próby żałosnym popisom, przechwałkom etc.
  Wszyscy pozostali, którzy próbują poprzez te syjonistyczne kanały walczyć ze złem czyli także z tymi którym wleźli w paszczę chcąc ich ugryźć, o zgrozo! cóż za piramidalna naiwność, by nie powiedziec szczodra głupota.
  Często się dziwią i udają zaskoczenie, że nie wszystko im wolno, bo obowiązuje syjonistyczna cenzura

  Łatwo mogę sobie wyobrazić jak ten parchawy młody multimiliarder Mark Zuckerberg dobrze sie bawi chichocząc z jewrejami przy 99-letniej whisky….

 27. RomanK said

  Umberto Eco to grafoman- jak kazdy inny glupi butz…faszyzm pchnl nauke i nowoczesnosc do przodu tak..ze w niektorych dziedzinach do dzis nie udalo sie go dogonic….

  Już od wielu lat polecam NIE czytać nic, co stworzyli laureaci Nobla w dziedzinie literatury.
  Admin

 28. RomanK said

  Nie Morawickiego pomysl ..ale ktos zarobi soprzedajc system GPS COntrol..nowe stanowiska nowe firmy..masa kasy…z molocenia powietrza.
  Zwyklej ludziecj uczciwosci nei zastapi zaden elektroniczny Pastuch!

 29. Władek said

  Pejs-zbuk to nie tyle portal społecznościowy, co po prostu projekt internetu przyszłości – większość ludzi z obrzezanymi mózgami wszystko co czyta lub pisze w tzw. internecie, robi już tylko za pośrednictwem tego portalu. Już nie anonimowo a najczęściej pod własnym nazwiskiem.

  Nawet tradycyjna poczta internetowa czyli tzw. mejle została zastąpiona przez pejs-zbukowego Messengera.

  Jak widzę w autobusie lub tramwaju parę młodych ludzi, którzy nie potrafią już ze sobą normalnie rozmawiać, za to w dłoniach dumnie dzierżą smartfony i co chwila przez pejs-zbuka przesyłają sobie różne wiadomości w formie dialogu, to wiem że chazarskim qrwom właśnie o to chodziło. Ich cel czyli elektroniczny łagier został w pełni osiągniety.

 30. Tomek said

  Ludzie, czepiata się. Przecież miał być podatek od mania telewizora a nie jest. Znaczy jest wolność. 🙂

  Pamiętajcie tylko co mówił święty Jan Ewangelista, Apokalipsa, rozdział 14:

  A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem:
  «Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej,
  i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę,
  ten również będzie pić wino zapalczywości Boga
  przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu;
  i będzie katowany ogniem i siarką
  wobec świętych aniołów
  i wobec Baranka.

  Pamiętajta o tym w kontekście komórek, kart kredytowych, paszportów, dowodów osobistych, itp

 31. Re: 20 Greg..

  Re: 20 Greg.
  Wczoraj otrzymalem plik ze zdjeciami stron zzipowany w rar’rze. Nie mam programu do rozzipowania tego pliku I jestem w kropce…
  Jak znajde program I zainstaluje, to niezlocznie zapodam ksiazke w wersji elektronicznej, lub moze ktos mi pomoze przeslac rozzipowany plik bezposrednio na moja skrzynke E-mail.
  Caly plik ma w posiadaniu p. Konrad: adres: podziemnatv@gmail.com
  Jesli moze Pan mi przeslac rozzipowany plik od p. Konrada na moj adres:
  ==================================
  jasiek z Toronto

  jasiek80@outlook.com

 32. Marek said

  Jakie pikne posklejane uszka.
  Dziatwa łopozycji, psia krew.

 33. Marek said

  Bydło powinno go po nogach całować.
  W banku zarabiał po kilka milionów zł rocznie, a teraz poświęca się za kilkanaście tysięcy miesięcznie.
  Po prostu społecznik i wolonatriusz w jednym.

 34. Wełna said

  Ad. 23 M..,

  Pytanie tylko ile musi dać zarobić bankom jako minister, aby one potem wyrównały mu te straty z nawiązką, jak do nich wróci.
  Było takich „altruistów” wcześniej już kilku. m in. takie kanalie jak j.k.bielecki.

 35. Moher49 said

  „Sztafeta” Stalowa Wola, policjanci nieoznakowanym samochodem jechali za autobusem PKS. ukarali kierowcę bo nie zatrzymał się na przystanku. Na przystanku nikt nikt nie wsiadał ani nie wysiadał.

 36. NICK said

  Tytuł.
  To tylko uszczelnianie.
  To już jest.
  Podniecenie komentatorów danymi oficjalnymi, zapodawaną propagandą… .
  O komentatorach świadczy.

  Zawsze pół gwizdka za późno. Komentujecie.

  A nikt, nigdy nie wyprzedza… .
  Taka wiedza.

 37. Marek said

  Powiedział ten, co wszystkich wyprzedza.
  Ale w czym?
  wow

 38. NICK said

  Ojciec Mateusza. Między wierszami czytać.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kornel_Morawiecki

 39. Dziadzius said

  dazeniem New World Order jest totalna GLOBALNA kontrola nad kazdym czlowiekiem i zniszczenie przynaleznosci narodowej i zniszczenie rodziny , i zniszczenie jakiej kolwiek wiary w Boga [ to znaczy zniszczenie indywidualnosci osobistej] . Aby osiagnac taka kontrole Rzad najpierw stwarza niebezpiecznenstwo [ tak jak 911- Boston bombing- Masakra w Paryzu- bunt na majdanie] by zmusic obywateli do prosby Rzadu o ratunek. Ratunek Rzadu polega na kontroli broni , kontrloli informacji,kontroli produkcji jedzenia, kontroli PIENIEDZY [ zmuszenie do uzywania pieniedzy elektronicznych] , kontroli ruchu [ wynalazek GPS], kontroli mieszkan, kontroli pracy , kontroli medycznej (szczepionki), kontroli osobistej opini i kontroli lub eliminacji wiary.
  Kiedy Rzad osiagnie ta kontrole [ a juz to nie daleko] to co pozostanie jeszcze rzetelnemu obywatelowi to zgiac sie do przodu bardzo bardzo gleboko, gorzko westchnac do Boga i pocalowac sie w dupe na dobranoc.

 40. Dziadzius said

  Pytanie do Pana Gajowego,’
  Ja zupelnie rozumiem i popieram bezapelacyjne prawo wlasciciela „witryny” co do cenzury tego co ma byc dozwolone do publikacji na jego witrynie ale tak z ciekawosci i checi wiedzy na przyszlosc ( jesli mam przyszlosc) mam to pytanie jesli by Pan Gajowy raczyl — ” jakie przestepstwo bylo w moim opisie po numerem niby 39″ . Dzieki, Dziadzius.

  To był przypadek, zawinił kot. Proszę zobaczyć w „Wolnych Tematach”.
  Admin

 41. Jemen said

  Co jeszcze Polaku chcesz sie dowiedziec .Czy wladza jest Polska czy Nie.
  wladza to WROG TOWJ NASZ NR1.To jest wszedzie I to na caylm swiecie.
  OBUDZCIE SIE POLACY

 42. otto hak said

  Od zawsze tak twierdzę (i jeszcze żyję, dziwnym zrządzeniem losu – dobrze czasem i byc małym). Władza reprezentowała interesy ludu gdy była społeczna kontrola, a więc w czasach demokracji wspólnoty rodowej. Potem władza reprezentowała sama siebie, a teraz nawet siebie nie reprezentuje. Tak jest w większości tego świata.

 43. er said

  No cósz, rząd jest tylko agendą wyższych sił.

Sorry, the comment form is closed at this time.