Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ludowa melodia godzi w prawa zwierząt. Niemiecka weganka wygrała z tradycją.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-10 (Piątek)

Czy ludowa piosenka dla dzieci może być obiektem światopoglądowego sporu? Okazuje się, że tak. Masius Hahn, burmistrz miasteczka Limburg an der Lahn w Hesji zarządził usunięcie z repertuaru melodii granych z wieży ratuszowej utworu „Fuchs, Du hast die Gans gestohlen”, czyli „Lisie, ukradłeś gęś”, ponieważ godzi ona w prawa zwierząt.

Niepoprawna politycznie piosenka opowiada, jak wskazuje jej tytuł, o psotnym lisie, który wykradł gęś. Zawarte w niej słowa „myśliwy dopadnie cię ze strzelbą” w zamyślę autora mają stanowić przestrogę dla zwierzęcia, że samo zostanie upolowane.

Miejscowa weganka zinterpretowała je jednak zupełnie inaczej.

Dziecięca melodia sprawiła jej przykrość i dlatego zaapelowała do lokalnych władz o zakazanie grania utworu, co też się stało. Jak tłumaczył się z tej decyzji burmistrz miasteczka? „Nie chciałem być potworem” – oświadczył.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek zabijania niemieckich tradycji przez postępowe postulaty poprawności politycznej. Polityka, edukacja, przemysł, rolnictwo, kuchnia, film, muzyka… Czy u naszych zachodnich sąsiadów istnieje jakakolwiek dziedzina życia, której jeszcze nie „unowocześniono”?

Źródło: niezalezna.pl
http://www.pch24.pl

A Niemców zostanie tyle, ile zmieści się w cieniu jednego drzewa…
Nie mam sentymentu do tego narodu, ale nawet we mnie zaczyna budzić się jakieś współczucie dla, było nie było, członków tej samej białej rasy .
Admin

Komentarzy 12 to “Ludowa melodia godzi w prawa zwierząt. Niemiecka weganka wygrała z tradycją.”

 1. Marcin said

  Wrażliwy człowiek. Lisy w Limburg an der Lahn mogą spać spokojnie.

 2. Zerohero said

 3. Dinozaur said

  Jeśli chodzi o wegeterianizm , to ostatnio udało się uczonym ( po wieloletnich sporach ) określić pochodzenie tego pojęcia . Przypuszczano np. źródło owego słowa w nazwie znanej przyprawy produkcji czeskiej . Ostatnio jednak udowodniono , że termin ten pochodzi z języka Indian Choctaw , w którym to języku „wegetarianin” oznacza „kiepski myśliwy”.

  Dinozaur ( z Neandertalu )

 4. er said

  No to za hitlera ludzie zazdrościli zwierzętom.

 5. p. Gajowy ma „sadystyczna” inklinacje :-))) do punktowania na Gajowce ludzkiego oglupienia co mu sie chwali za te zmudna i syzyfowa prace. Podany wyzej wydawaloby sie raczej „marginalny” przyklad przekracza jednak wyobraznie normalnego (czy tez pragnacego jeszcze pozostac normalnym) czlowieka. Z ta „marginalnoscia” to chyba nie tak gdyz ciag drobnych idiotyzmow uznanych przez oglupionych „jako prawda objawiona”, jak potwierdz historia, prowadzi ostatecznie do nieuniknionych cywilizacyjnych katastrof… Myslac pozytywnie jednak przypomne Giambattiste Vico ktorego centralnym punktem mysli w traktacie „Scienza Nuova” jest „….cyklicznosc [Corsi e ricorsi] cywilizacyjnych przemian ktore jakiekolwiek by nie byly tragiczne zachodza pod kontrola Wszechobecnej Opatrznosci Bozej i Bozego Milosierdzia…” Tyle w skrocie…. Ufnosc w powyzsza Opatrznosc pozwala pewnie wielu z nas wierzyc ze „wiek glupoty” rownierz przeminie jako ze „opetanie” glupota osiagnelo pewnikiem szczyty himalajskie ale za to czasy [recorsi] juz u naszych drzwi… tylko ze wojny z glupota byly zawsze najkrwawsze w historii ! Ot taka smutna refleksja.

 6. Ona said

  U nas takim utworem jest „Murzynek Bambo” z elementarza Falskiego. Kilkakrotnie próbowałam napisać na forum Interii o tym wierszu, w kwestii podręczników. Za każdym razem wyskakiwało: ten komentarz jest niezgodny z zasadami regulaminu. Domyśliłam się, że użyłam zakazanego słowa (murzynek). Po zastąpieniu wyrazu murzynek wyrazem czarny, komentarz przeszedł.To wszystko staje z każdym dniem bardziej chore.

 7. Joannus said

  Oświeceni prowadzący za sobą wytresowanych baranów nie chcąc podporządkować się Ewangelii, będą mieli nad sobbą obowiązkową religię z talmudu wziętą, w której goim jest na równych prawach ze zwięrzętami.
  Wyżej opisany przypadek pokazuje, że nie jest to sprawa odleglejszej przyszłości

 8. revers said

  No to za hitlera ludzie zazdrościli zwierzętom.

  no ale to byla typowa dla niemcow transformacja swiatopogldowa, metafizyczna na nadludzi, nad cywilizacje ktora mogla pozwolic sobie na masowe mordy podludzi, tj. wyselekcjonowane grupy spoleczne, inne narodki bez gapy niemieckiej, odpowiednich certyfikacji, koncesji na zycie.

 9. Zerohero said

  @Revers

  Czemu typowa dla Niemców?
  Mit wybraństwa trawi przede wszystkim „amerykanów”. Nawet Putin im to oficjalnie wytknął.
  Z każdego można zrobić nadludzi mających prawo zabijać inne narody. Większość chciałaby być nadludźmi, ale jest za biedna, za słaba i za głupia. Ukraińcom to jednak nie przeszkadza. 🙂

  Przypominam też, że III RP miała własną strefę okupacyjną w Iraku i polactwo chodziło dumne jak pawie. Choc trzeba przyznac, że polactwo to specyficxny typ nadludzi, bo coć wykazuje się pogardą i nienawiścią np. do Rosjan, to jednak akceptuje wyższość Żydów i Amerykanów. Powiedziałbym, że polactwo to słudzy nadludzi liczący, że służba ich uszlachetni.

 10. Zerohero said

  A dziś niemiaszki to wykastrowane cwele witające „uchodźców”. To są dzieci i wnuki rasy panów! Z kolei ta rasa panów jeszcze w latach 20 XX wieku dawała się cwelić. Kontrola edukacji, mediów i orderów pozwala z ludźmi robić wszydtko. Przeważnie robi się z nich g..no.

 11. otto hak said

  My też jesteśmy narodem wybranym.

  Do czego, to juz zupełnie inna sprawa.

 12. EyWey said

  Wybranym do Bata i Smyczy, co w użyciu z okruchami z parchńskiego stołu z żelazną rózgą, powoduje syndrom Kalego.

  Zdarza się, ze ludzie mądrzeją. Zdarza sie to Białym Polakom mimo zrośnięcia żydowskiego, jak nie przez głowę to przez `duce` to dociera, ze wrogiem bestia napuszczająca na siebie współbraci.
  Parchy schować się póki czas, głębiej od szczura i zawczasu popiskiwać. Bo to przyjdzie niespodziewanie.

  Nowy Testament.

  Gwarancja Biblijna. Dydki bez szans. `Hitler` was dopadnie i skulone ogony tym razem i prośby przekupionych braci nie pomogą. Wasze poczynania na nasza zgubę były skuteczne do czasu wybicia waszej gadziny !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.