Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Siergiej Ławrow: działania NATO przy granicach Rosji to prowokacja

Posted by Marucha w dniu 2017-02-10 (Piątek)

Działania NATO w pobliżu rosyjskich granic mają charakter prowokacyjny i destabilizujący, oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla gazety „Izwiestia”.

„Działania Sojuszu w przylegających do rosyjskich granic regionach bez wątpienia mają charakter prowokacyjny i destabilizujący. Jest to między innymi wspomniane rozmieszczenia dodatkowych kontyngentów wojskowych bloku w Polsce i krajach bałtyckich — przy czym już trwają dyskusje o możliwości analogicznych obecności sojuszników na terytorium innych krajów Europy Wschodniej, w szczególności w Bułgarii i Rumunii” — powiedział.

Do działań prowokacyjnych, według ministra, zalicza się również „konsekwentna realizacja przez poszczególne państwa członkowskie bloku krajowych planów modernizacji sił zbrojnych oraz budowa nowej infrastruktury wojskowej oraz znaczący wzrost skali i liczby ćwiczeń NATO w pobliżu naszych granic”.

„Szczególne zaniepokojenie wywołuje trwająca budowa rakietowego systemu obrony USA w Europie, którego prawdziwe antyrosyjskie ukierunkowanie nigdy nie budziło u nas wątpliwość. Dlatego też objęty w NATO „stary nowy” kurs na powstrzymywanie Rosji, włączając w to jednostronną decyzję o pełnym zamrożeniu praktycznej współpracy z nami w kwestiach cywilnych i wojskowych, prowadzi do wzrostu nieufności i podważenia istniejącej równowagi sił w Europie” — zaznaczył Ławrow.

https://pl.sputniknews.com

To nie tak. Lokowanie amerykańskich baz militarnych wzdłuż rosyjskiej granicy to żadna prowokacja. Natomiast ruchy wojsk rosyjskich wewnątrz własnego kraju – prowokacją jest.
Kto nie wierzy, niech spyta dowolnego przedstawiciela nacji „polactwo”, oby sczezła.
Admin

Komentarzy 18 to “Siergiej Ławrow: działania NATO przy granicach Rosji to prowokacja”

 1. Grace said

  Ławrow ma racje jak zawsze zreszta. USA/NATO pra do tej wojny z Rosja za wszelka cene. Mam tylko nadzieje, ze jakby co to polscy żołnierze zaczną masowo przechodzić na rosyjska strone…..no ale nie daj Boze, niech do tego nigdy nie dojdzie. Swoja droga szkoda ze amerykanskie miasta nigdy nie były bombardowane. Ten narod rozumie tylko to czego doświadczy na własnej skórze. W przeciwnym wypadku nie dociera nic do tych zakutych łbów!

  Nie liczmy na polskich żołnierzy. Nie liczmy na nikogo.
  Admin

 2. Abc said

  Mądry człowiek. Pozazdrościć takiego ministra.

 3. Władek said

  Ad. 1.

  Przecież polactwo bardziej chce tej wojny niż jankesi i całe NATO razem wzięte.

 4. NoNo said

  Coraz ciekawiej u pana, panie Gajowy.
  Już wychował pan takich „dyskutantów”, którzy (można odnieść wrażenie) zachęcają polskich żołnierzy do dezercji w razie ewentualnego konfliktu.
  A może nadszedł czas, aby pańską „Gajówką” i panem zainteresowały się nareszcie właściwe służby?
  Chyba tak…

 5. RyszardF said

  # 3 To fakt. Macior ich uzbroja w proce.

 6. Yah said

  Bo narodu nie ma. Tego. Jest mix czyli kundel, oczywiście nie mający nic wspólnego z sympatycznym czworonogiem …

 7. Yagiel said

  @Grace+Admin
  min.Ławrow z całą pewnością mądry jest. Co by powiedział na tekst „nie liczmy na nikogo”? Że to chyba pół frazy:
  nie liczmy na nikogo i… a/ nie liczmy w ogóle, połóżmy się z rękami do góry albo wróćmy na drzewa, b/ liczmy tylko na samych siebie, c/ i miejmy nadzieję, że „nie liczę godzin ni lat/to życie mija nie ja”? Piosenka c/ jest polska, więc na pewno jej nie zna i nie popiera minister z Kremla…
  Pamiętam z historii, że Krzyżacy mieli pretensje, gdy Mazowsze któreś czy Polska bliska budowały albo wzmacniały jakiś gród OBRONNY – na pytanie: w czym przeszkadza/wadzi Zakonowi gród OBRONNY na Mazowszu/w Polsce? odpowiedzieli bodaj wypadami psującymi AGRESYWNĄ, PROWOKACYJNĄ OBRONNĄ robotę – oczywiście nie należy porównywać Kremla do Zakonu, bo Kreml jest u siebie, a Zakon nie był. Z czego wynika, że nie mamy się czego obawiać, bo jesteśmy tak samo u siebie (a ci goście w kolorze pustyni są tu wyraźnie tylko na wczasach). No chyba że my jesteśmy Mazowsze’1225 i właśnie zapraszamy Zakon, żeby nas chronił od najazdów Prusów, Litwy, itd. Nie liczę godzin ni dat…

  ——
  O co Panu w ogóle chodzi?
  Admin

 8. revers said

  re NoNo niech pan nono nie obawia sie z ta dezercja to roznie bywa, gdy za palcami liniowymi idzie lepsiej uzbrojona dobororowa zandarmeria wojskowa jak SS trupie czaszki, a jest jeszcze 80 tys cywilow pod antkiem w TOW-ach o ktorych juz Niemcy trobia jak nie inaczej i ze zawsze gotowi rozpoczac 3 wojne swiatowa jak nie o korytarz Gdanski, to Pilski. Bedzie kolejne historyczne alibi dla Niemcow ze to Pole rozpoczeli kolejna wojne jak i 2 wojne swiatowa, oczywiscie liczac na male straty wlasne i powrotu reichu az po kurlandie.

 9. Marcin said

  W razie wojny z Rosją do dezercji nie zdąży dojść. Rosjanie nie będą się użerać jak matka z łobuzem i od razu przypi…z grubej rury zamiatając przy okazji ten cały śmieszny kontyngent z hamburgerowa.

 10. Pan Yagiel jest chyba ciężko przestraszony (koment.7). Niepotrzebnie. Trupy Polaków nikomu nie są potrzebne.

 11. revers said

  Tłum.
  „To jest dobry przykład, jak globaliści pojmują świat. Korea, Ukraina, czy Aleppo są dla nich tym samym. Są częścią wirtualnej rzeczywistości. Wysyłają Amerykanów na śmierć bez rozumienia realiów. Dla nich to jest gra. Nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do ludzi. Nie rozumieją historii. Nie rozumieją geografii”.
  .
  Truizmem jest stwierdzenie, że unijne „elity” są podobne do swych amerykańskich pryncypałów. Lata swoistej „rafinacji” europejskich „elit” wytworzyły specyficzny kryminalny twór gangu psychopatów i ignorantów, nie pojmujących świata i zagrożeń jakie niesie ziemi ich wysługiwanie się globalnej oligarchii.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/10/w-erze-trumpa-nowy-wymiar-zmagan-globalistow-z-ludzkoscia/comment-page-1/#comment-26214

  Wychodzi na to ze polskie doopowlazy z broszka i prezem, ministrem wojny na czele w te same tamtamy wojenne bija i kelpie.

  Dla nich Kore Pln. Ukraina, Allepo to to samo.

 12. Stan said

  Ad: 4 NoNo

  Jak wynika z historii dezercja jest cecha charakteru polskiego wojska panie NoNo.
  Wystarczy tylko sięgnąć do I i II w.św. kiedy to właśnie „elity” zorganizowały już wcześniej zaplanowana ucieczkę.

  W I w.św. to Polak strzelał nawet do Polaka na różnych frontach i razem łamali się opłatkiem, a potem dalej strzelali.
  Oczywiście tam strzelali kto więcej zapłacił „kapuchy”.
  Jeśli by doszło do dezercji to Misie i Antki będą pierwsze uciekać i to tam, gdzie mają już pozakładane konta.

  Nie wykluczone, ze Antek i inni otrzymają swoja rentę w Rublach.
  NONo, jak Pan widzi tu u Pana Maruchy tez może być gorąco, bo każdy ma święte demokratyczne prawo
  mieć swoja własną opinie oparta na FAKTACH i ARGUMENTACH jeśli wchodzi tu prywatnie.

  Oczywistym jest, że tu większość uczestników używa twardych argumentów i wówczas jest ciekawie i może być bardzo gorąco.

  Wszystko tu przebiega zgodnie z prawem, a służbami to może pan postraszyć swoich kumpli po fachu.
  Proszę pisać argumenty.

 13. otto hak said

  zainteresowały się nareszcie właściwe służby

  co to jest: Wisi na ścianie i straszy.

  Pan Boydar zapewne wie, bo to jego obszar ekspertyzy. Ale niech nie podpowiada.

 14. Marucha said

  Re 12:
  Panie Stan, szkoda Pańskiego czasu na dyskusję z jakimś śmieciem.

 15. revers said

  50 metrow od granicy Rosyjskie, oddzialy specjalne us army nono
  .https://s29.postimg.org/a2pfseqaf/50metertohell.jpg

  a agresor to ten co kamieniem nie obrzuci z 50 metrow.

 16. Grace said

  Nie miałam na myśli Panie Gajowy że nasi żołnierze nas obronią. Ja mam na myśli moich młodych siostrzeńców którzy nie powinni umierać za sprzedajny, nie polski rząd i nie w imię Polskich interesów. Dla mnie Rosjanie to bracia i nic nam z ich strony nie grozi. Zawsze im powtarzam, w razie czego, biegiem na Rosyjska strone. Życie ocalicie…Swoja droga jesli znajdujemy sie pod okupacja EU/USA, to czy to dezercja, jeśli nie mamy własnej armii?

  NoNo spadaj stad wszarzu, pomyliles pociagi. Grozisz Panu Gajowemu, ty padlino!? Skad tu spadles ? Z Tel Awiwu? WON!!!

 17. otto hak said

  Nikt nie odpowiedział na ten drobny kłyz. Wisi na ścianie i straszy: Żarówka Osram.

 18. peacelover said

  …ten durny parch NoNo mysli, ze nikt nie ma jego namiarow !!??

  Za parę dolarów 🙂
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.