Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Węgrzy na miesiące zamkną uchodźców w kontenerach jak śmieci. Organizacje praw człowieka w furii.

Posted by Marucha w dniu 2017-02-11 (sobota)

Węgrzy dalej prowadzą swoją antyimigracyjną politykę i nie zwracają uwagi na krytykę ze strony unijnych władz oraz organizacji praw człowieka. Tym razem wpadli na pomysł, by umieszczać uchodźców gromadzących się przy granicy w… kontenerach.

Informację o umieszczaniu osób ubiegających się o azyl w kontenerach przekazał szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Janosa Lazara. W tym celu rząd zlecił nowelizację czterech ustaw. Według planów, osoby ubiegające się o azyl mają przesiadywać w kontenerach mogących pomieścić 200-300 osób aż do rozpatrzenia wniosku.

Organizacja Amnesty International wręcz nie może w to uwierzyć.

– To kolejny, nadzwyczaj niepokojący krok w ramach trwających od dawna prób rządu węgierskiego, by penalizować i demonizować bezbronnych ludzi – powiedział oburzony rzecznik AI Aron Demeter.

Amnesty International jest przekonana, że nowe węgierskie prawo naruszy unijne przepisy oraz konwencję genewską o statusie uchodźców.

– Zamykanie ludzi na miesiące w obozie kontenerowym to skandaliczne posunięcie rządu węgierskiego. To kolejny przykład pokazujący, dlaczego Unia Europejska powinna zdecydowanie wystąpić wobec łamiących unijne i międzynarodowe prawo Węgrów.

http://pikio.pl

Po pierwsze – nikt tych „uchodźców” do Węgier nie zapraszał, ani nie obiecywał zakwaterowania w hotelu.
Po drugie – prawoczłowiekowcy lejący łzy nad rzekomym łamaniem prawa przez rząd węgierski, wydają się zupełnie nie zwracać uwagi na masowe, nagminne łamanie prawa przez migrantów.
Admin

Komentarzy 36 to “Węgrzy na miesiące zamkną uchodźców w kontenerach jak śmieci. Organizacje praw człowieka w furii.”

 1. otto hak said

  Panie Orban, pan to masz łeb.

  A może ich trzeba było zostawić na dworze żeby deszcz na nich padał i ptaki srały?

 2. Joannus said

  Po prawdzie tak obszerne kontenery, zapewne ogrzewane jakoś, podczas zimy lepiej służą niż namioty.
  Dla watachy z pozarządowych organizacji każda okazja dobra do wycia.
  Jak oni tak wrażliwi i tkliwi niech tychże imigrantów sprowadzą do siedzib swoich i swych sponsorów, w ciepełko i na smakowite kąski na stole, oraz wygodne łoża dla zniwelowania u tułaczy traumy w rozkoszach w objęciach z wynajętymi paniami.

 3. Adam Ryglowski said

  Dobrze , dobrze Panie Orban . A nawet rewelka !!!
  POLSCY WIĘŻNIOWIE W AUSCHWITZ pomiędzy 1940 , a ’42 mieli podobne warunki
  I NIKT , NAD NIMI SIĘ NIE UŻALAŁ.
  ….
  Jest tylko pewna różnica – do AUSCHWITZ Polaków zapędził hitlerowski , niemiecki okupant . Na Węgry zjechało ok . 90% patologii
  północno-afrykańskiej z tego towarzystwa
  (być może 10 % , to rzeczywiści uciekinierzy przed śmiercią ).

  Jeżeli Węgrzy poddadzą się , to pierwsi zginą
  pod kosami „””GOŚCI””” .
  …..
  Więcej takich akcji , i nie tylko na Węgrzech ,
  a może we łbach tych „organizacji ” jakaś
  żyłka pierdolnie (?!!!?)
  🙂

 4. Kojak said

  A co w tych kontenerach zlego ? Pracowalem pewien czas w dosc duzej firmie budowlanej ktora miescila sie w szeregu kontenerach ! Wlasciciel doszedl do wniosku ze nie bedzie placil horrendalnych czynszow i na bazie sprzetu kupil i postawil nowoczesne kontenery z calym zapleczem socjalno -sanitarnym Warunki pracy byly bez zarzutu ! ! ! Niech wiec nie klapia mordami ze jakims gnojom w kontenerach dzieje sie wielka krzywda ! Ta cala Amnesty to ogarnieta wscieklizna lewacka zydowska szczekaczka ! Jakos ta odrazajaca szczekaczka ,taki szermierz sprawiedliwosci , a tu te bydlaki nie chca sie jakos zajac Mateuszem Piskorskim ! A tam gdzies jakiegos czarnucha opluja i juz,,, giewałt ! giewałt ! giewałt ! ! !

  A jasne. W kontenerze można bardzo fajnie mieszkać. Nawet czasami na działkach rekreacyjnych stoją kontenery.
  Admin

 5. Zenon K. said

  .https://youtu.be/iEAj4lwX00Q

 6. rafal z said

  „Uchodźcy w kontenerach…” – „organizacje praw człowieka w furii…”

  KREW MNIE ZALEWA, ŻE KAŻDY UCHODŹCA DOSTANIE WŁASNY KONTENER :)… TAKIE LUKSUSY? ZA DARMO ?

  Zapraszam szanowne organizacje do Polski!!!
  Ja Jako Jego Mać Polak w Polsce… NIE MOGĘ POSTAWIĆ WŁASNEGO KONTENERA SOCJALNEGO NA WŁASNEJ ZIEMI!!! QRWA JEGO MAĆ!!!

  – bo „polskie” „prawo” włącznie z „polskimi” „sądami” kwalifikują dosłownie wszystko(kontenery, kampery, domki holenderskie czyli nawet POJAZDY wg prawa!) jako OBIEKTY BUDOWLANE !!! to po pierwsze
  – po drugie, ja mając działkę rolną muszę spełnić takie warunki, by zgodnie z prawem coś postawić, że już prędzej zostanę… notariuszem… w Polsce… qrwa jego mać

  no ale z drugiej strony rozumiem POPIS… bankierzy muszą zarobić. No muszą, no bo co będą jedli? 😀 Deweloperzy muszą zarobić? Też muszą. Także qrwa jego mać poproszę o więcej rządowych programów mieszkaniowych gdzie WSZYSCY muszą zarobić!!!

 7. Zerohero said

  Żydowska logika:

  Wymordować milion Arabów bombami i sankcjami w ich własnym kraju – dobrze.
  Nie przyjmować Arabów do Europy – zbrodnia.

 8. Romanus Minutus said

  Uchodźca to ktoś kto uchodzi z życiem.

 9. matirani said

  …Według planów, osoby ubiegające się o azyl mają przesiadywać w kontenerach mogących pomieścić 200-300 osób aż do rozpatrzenia wniosku….

  NIE MA TAK WIELKICH KONTENERÓW.

  ——
  Zaproszą do pomocy polskich chłopów spod Łomży, co to w stodole potrafili upchać 600 Żydów.
  Admin

 10. Won jewisz wasza mać said

  Niech ich chazaria weźmie sobie do Israela jak ich tak im szkoda. Dla czego tego nie robią curvy żydowskie? Wszystko czyimi rękoma chcą załatwiać. A poza tym to imigranci są ich wojskiem i chcą nimi osłabić i zniszczyć Europę, ich łapami, a te islamskie półgłówki analfabetyczne nawet sobie z tego chyba nie zdają sprawy.
  Gdzie te mendy żydowskie się zakoczują tam wszędzie burdel musi być.

 11. otto hak said

  w stodole potrafili upchać 600 Żydów.

  Wybitny historyk powiada że 1200.

 12. otto hak said

  NIE MA TAK WIELKICH KONTENERÓW.

  Może chodzi o kontenerowce?
  Precedensy były…

 13. matirani said

  Otto.. w Odessie. .. Żydzi z USA i Niemiec pakowanie tysiące osób, dzieci, w barki i statki zaspawując wyjścia i topiąc je daleko od brzegu. Dziękuję za przypomnienie

 14. otto hak said

  Nie ma za co. Naprawdę nie ma…

 15. GRYF said

  Według wybitnego historyka, w stodole zmieściło się 1600…

 16. wigil said

  @16
  A wedlug slawnych zionazioli od holokitu 6 mln. ich barachla zostalo spopielonych. Popiolu nikt nie widzial ale jak wiemy holokit to sprawa wiary a nie faktow.

 17. Józef Piotr said

  &15
  1600 to wyimagiwana bujda chorego żydowstwa mająca na celu przykrycie ich zbrodni na ludności okolic Łomży podczas inwazji sowieckiej 17.09.1939

  Oni to we wspólpracy z sowietamij zdepopulowali ziemie ŁOMŻYŃSKĄ wysyłając co ważniejszych obywateli Polskich na białe niedżwiedzie . Tej akcji towarzyszyły mordy i gwałty oraz rabunki ludności Polskiej znamienne do najazdu żydosowietów

 18. Moher49 said

  Mnóstwo ludzi mieszka w kontenerach, nawet w bogatych Stanach Zjednoczonych.

 19. j6zek said

  Właśnie zrobiono uśpionej dobrobytem leniwej białej eropie „zastrzyk” i albo europa przezyje stając sie agresywnym prawicowym pitbulem (wedlug planistow nwo) albo nie przezyje tej iniekcji …
  Tak ja to widze…

 20. To ja mogłem mieszkać w kontenerze przez miesiąc czasu pracując w Warszawie, a oni NIE MOGĄ???

 21. Kar said

  ..kontener jest bezpieczny. Gwarntuje/zapewnia bezpieczenstwo np. przed wlamaniem, nieproszonym lobuzem, wscieklym-rozjuszonym tlumem..jest szczelnym gwarantem przed zlymi warunkami atmosferycznymi. No i na koniec jest tez ekonomicznym luksusowym schowkiem..wszyscy chcieliby go miec-uzywac..malkontentow zawsze pelno sie znajdzie

 22. Prosto i na temat said

  „Ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków”

  „Ukrainizacja rynku pracy zabija wzrost płac Polaków”. Import taniej siły roboczej to wypychanie młodych na emigrację, upadek gospodarki i wynarodowienie kraju

  Cezary Mech
  „Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski” – alarmuje ekonomista Cezary Mech. Jego zdaniem taka polityka to droga do katastrofy na rynku pracy, zatrzymania rozwoju gospodarki, wypchnięcia kolejnych tysięcy młodych, wykształconych ludzi na emigrację i dezaktywizacji zawodowej milionów ludzi, którym bardziej niż konkurowanie z Ukraińcami o pracę za grosze opłacać się będzie życie z zasiłków.
  Mech to były wiceminister w rządzie PiS Kazimierza Marcinkiewicza, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, wcześniej zastępca szefa Kancelarii Sejmu, a obecnie prezes Agencji Ratingu Społecznego. W wywiadzie udzielonym portalowi businessinsider.com.pl ekonomista ostro skrytykował obecną politykę rządu, której celem jest utrzymanie niskich płac poprzez import taniej siły roboczej z Ukrainy. Zdaniem Mecha to zabójcza strategia i ekonomiczny absurd, prowadzący do wypychania z rynku pracy Polaków, którzy nie są w stanie przeżyć za oferowane im pensje i napędzania kolejnej fali emigracji na Zachód.
  Ekonomista podaje przykład Irlandii, która w XIX wieku znalazła się w podobnej sytuacji jak Polska, kiedy z powodu masowej emigracji do USA w kraju zaczęło brakować rąk do pracy. Pojawił się wtedy pomysł wypełnienia tej luki importem taniej siły roboczej z Indii. Gdyby Irlandczycy poszli tą drogą – dowodzi Mech – dziś nie było by ich państwa na mapie świata. Zamiast Irlandii byłby kolejny zamorski stan Indii. Jednak zdecydowali się na zupełnie inny krok – inwestycji w wydajne maszyny, infrastrukturę i wykształconych ludzi. Płace w Irlandii zaczęły rosnąć, gospodarka stała się nowoczesna i konkurencyjna a sam kraj, będący wcześniej pod brytyjską dominacją, po latach gospodarczego wzrostu i bogacenia się poczuł się na tyle pewnie, by w 1921 roku ogłosić niepodległość.
  Taką samą drogą zdaniem Cezarego Mecha powinna pójść obecnie Polska. Jak dowodzi ekonomista, widoczny już obecnie brak rąk do pracy w Polsce to wielka szansa rozwojowa dla kraju. Jeśli powstrzyma się politycznie motywowaną ukraińską emigrację zarobkową, a uruchomi rynkowy mechanizm równoważenia podaży i popytu wymusi to na przedsiębiorcach lepszą organizację pracy, inwestycje w wydajność, zatrudnianie wykształconych ludzi i wzrost płac. Ci przedsiębiorcy, których nie będzie stać na pracowników, po prostu znikną z rynku. To właśnie jest pożądany kierunek rozwoju, prowadzący do bogacenia się społeczeństwa – mówi Mech.
  Co ciekawe, jak wskazuje w wywiadzie ekspert, drogą tą poszli już nawet Chińczycy, którzy z powodu polityki jednego dziecka i wyczerpania się możliwości migracji ludzi ze wsi do miast stanęli przed problemem braku rąk do pracy. Nie zdecydowali się jednak na import siły roboczej, a właśnie inwestycje w wydajność. Efekt? W długoterminowym ujęciu płace w Chinach rosną pięciokrotnie szybciej, niż w Polsce. Tylko w latach 2008-2015 średnia płaca w tym kraju wzrosła 2,5-krotnie. Oznacza to, że Chiny „z marszu” pokonują pułapkę średniego rozwoju, w której znalazła się Polska i w której bardziej się pogrążamy.
  Aby to zmienić – mówi Mech – płace w Polsce powinny rok do roku rosnąć dwucyfrowo. Obecny wzrost na poziomie 3-4% to o wiele za mało, szczególnie w obliczu rozkręcającej się inflacji. Tak się jednak nie dzieje ponieważ wicepremier Mateusz Morawiecki zamiast prowadzić politykę zmierzającą do wzrostu płac dąży do zatrzymania ich wzrostu poprzez „ukrainizację” rynku pracy.
  „Podczas gdy w Chinach władze utrzymują podaż pracy w metropoliach, co wymusza podniesienie płac, my na siłę sprowadzamy pracowników z Ukrainy, co te podwyżki zupełnie hamuje. A dzieje się tak, gdyż „Planu Morawieckiego” jedynie na slajdach diagnozuje konieczność wyrwania się z pułapki średniego dochodu, podczas gdy w praktyce tym procesom się nie przeciwstawia, wspierając masowy napływ pracowników z Ukrainy z przyczyn politycznych” – mówi Mech w wywiadzie dla businessinsider.com.pl.
  Jego zdaniem taka polityka to prosta droga do gospodarczej i społecznej katastrofy. „Ukrainizacja” już teraz skłania przedsiębiorców do zastępowania droższych Polaków tańszymi pracownikami ze Wschodu. Przez to firmy nie zarządzają efektywniej swoją kadrą, nie podnoszą wynagrodzeń, nie dokonują inwestycji, a polskiemu rządowi pozostają jedynie „krokodyle łzy” nad losem wykształconych Polaków na emigracji. Gospodarki Zachodu drenują Polskę ze zdolnej młodzieży.
  „Niemcy i Holendrzy nie otwierają się na rynek ukraiński i nikt o dyskryminacji tam nie mówi” – mówi Mech. „Nie mówi się także o dyskryminacji Meksykanów, którzy chcą pracować w USA. Zresztą, kiedy Ukraińcy staną się zbyt drodzy, to skąd będziemy ściągać tańszych pracowników? Z Indii, z Zakaukazia? A co potem? Nigeria? Przecież to jest jakiś absurd ekonomiczny zmuszający młodzież do emigracji, stare pokolenie na biedaemeryturę, a kraj na wynarodowienie. Tylko Polski żal” – kończy wywiad ekonomista.
  Za: http://wolnosc24.pl/2017/02/11/ekspert-ukrainizacja-rynku-pracy-zabija-wzrost-plac-polakow-import-taniej-sily-roboczej-ze-wschodu-to-wypychanie-mlodych-na-emigracje-i-zasilki-upadek-gospodarki-i-wynarodowienie-kraju/

 23. emeryt said

  Węgrzy to mądry naród :

  Franciszek Liszt (kompozytor ) : ” Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestie wygnania ich !Kwestie rozstrzygająca miedzy życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczna choroba ,spokojem i nieustanna gorączka społeczna”.

 24. watazka said

  Ciekawe, dlaczego Sorosa nikt nie zamknie do smietnika?
  Widac wiecej mamy sympatii do winowajcow -mniej do ofiar. Ciekawe czy dzieci tez tam beda?
  Podobno Pan Bog stworzyl czlowieka na obraz i podobienstwo swoje. Nie szanujac drugiego czlowieka nie szanujemy dziela Bozego.
  A zyda szanowac trzeba.

  Bo Soros jest pilnowany. Niełatwo doń podejść i zastrzelić.
  Admin

 25. watazka said

  20
  Kar
  W zamknietym kontenerze mozna sie nawet wysrac.

 26. Isreal said

  ad 15 Polak potrafi….
  ???

 27. Krzysztof Handzlik said

  Z KONTENERÓW BUDUJE SIĘ ZAPLECZA BUDÓW, UŻYTKOWANE PRZEZ KILKA LAT, CAŁOROCZNE POMIESZCZENIA REKREACYJNE, WRESZCIE MIESZKANIA DLA POWODZIAN. DLA UCHODŹCÓW BĘDĄ TO WARUNKI KOMFORTOWE. BRAWO ORBAN. KRZYSZTOF

 28. Marcin said

  Gdzie byla i jest AI jak bomby i samoloty made in uk niszczyły/cza Jemen? Gdzie te kur..sa?

 29. Władek said

  Organizacja Amnesty International? A co to za organizacja? Międzynarodowa? Z siedzibą w Londynie?

 30. jojo said

  dobra robota panie Orban. ma pan Jaja

 31. Tekla said

  .http://888.hu/article-putyin-magyarorszagi-latogatasa-kepekben

  Prezydent Putin na Wegrzech /2 luty/

 32. Sybirak said

  Brawo Węgrzy !!!

  Koński środek mocniej piecze ale krócej trwa choroba !

 33. NICK said

  Ooo. Jest.
  Tekla! Pani.
  Co tam u Orbana?
  Jest we NWO?
  Uczestniczy?

 34. Tekla said

  A jestem Panie Nick niestety tym razem pisze ze zgnilego zachodu ,opiekuje sie chora bardzo bliska mi osoba ;;
  Pozdrawiam wszystkich Gajowkowiczow!

 35. NICK said

  Pozdrawiamy. (34).
  Ja, bynajmniej.
  Życie, proszę Pani. Życie.

  Trudy. Znoje. Opieka… .

  „Zdrowaś Mario…”

 36. Julian said

  „…powiedział oburzony rzecznik AI Aron Demeter” 🙂 Panie Al Aron ibn Demeter: WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU!!! Brawo Węgrzy!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.