Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Będą kolejne zmiany w BOR. Ma nawiązywać do… AK!

Posted by Marucha w dniu 2017-02-13 (Poniedziałek)

Zmieni się wszystko, nawet nazwa – tak zapowiedział wiceminister Jarosław Zieliński. Dotychczasowy BOR ma kontynuować etos niepodległościowy Armii Krajowej.

To nie żart, niestety.

— Od roku trwa naprawa, trwa sprzątanie po tym, co zastaliśmy w tej ważnej instytucji, która była bardzo zdewastowana — powiedział Zieliński na konferencji prasowej.

— Chcemy wyposażyć BOR w nowe kompetencje, m.in. związane ze zdobywaniem w sposób właściwy innym służbom informacji, ich analizowaniem oraz wykorzystywaniem; myślę o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych. Dziś BOR nie posiada uprawnień do takich działań, a są bardzo potrzebne po to, żeby dokonywać lepszego rozpoznania zagrożeń i lepiej przygotowywać plany działań ochronnych, metody ochronne i skuteczniej działać.

[Może zanim zdobędą „nowe kompetencje” wykażą się opanowaniem starych? – admin]

Co to oznacza w praktyce?

BOR-owcy mają zastąpić prywatne agencje ochrony, które zajmują się pilnowaniem obiektów służących konstytucyjnym organom państwa. Zaś szef formacji ma uzyskać uprawnienia takie same jak Komendant Główny Policji czy Państwowej Straży Pożarnej.

BOR ma dostać uprawnienia operacyjno-śledcze. Czyli PiS chce stworzyć kolejną polityczną służbę specjalną. Zwłaszcza, że w wypadku premier Szydło nie zabrakło umiejętności śledczych, a po prostu kompetencji kierującego pojazdem.

Wiceminister z ramienia PiS nie byłby sobą, gdyby nie nawiązał do dawnych lat i wojennej tradycji: oświadczył, że nowy etos służby, która zastąpi BOR, odwoływać się będzie do tradycji niepodległościowej AK [Sic! Jak długo jeszcze te pierd…te w mózg debile będą się panoszyć w Polsce? – admin].

Zapowiedział, że zmieni się nazwa [oczywiście, to na pewno będzie oznaczać wzrost kompetencji – admin].

Jednocześnie minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak, który teraz jest w strachu o własne stanowisko, przyznał, że w 2016 r. po raz pierwszy od wielu lat więcej funkcjonariuszy zostało przyjętych do służby niż z niej odeszło:

— Z reguły liczba odchodzących ze służby kształtowała się w okolicy 60, 70 osób; tylu też do BOR było przyjmowanych. W roku ubiegłym zostało przyjętych 137 funkcjonariuszy, odeszło 70 — powiedział. Zatem prawdą są zarzuty komentatorów, jakoby po zmianach przyjęto do służby zbyt wielu nowicjuszy.

Dawid Blum, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Będą kolejne zmiany w BOR. Ma nawiązywać do… AK!”

 1. Vladimir said

  Analizujac wydarzenia ostatnich miesiecy odnosze wrazenie ze tak BOR jak i cala reszta tych specjalnych sluzb to czyste charcerstwo …. w tej sytuacji nalezy sie spodziewac najgorszego a przeciez wlasnie o to chodzi wrogom i zdrajcom …. udowadniac nie trzeba, wystarczy posluchac plawiacych sie w radosci hord !

 2. Władek said

  PiS ma zamienić Polskę w łagier, więc będą się panoszyć aż do skutku.

 3. Polo said

  PiS-popaprańcy i szumowiny, które notorycznie kłamią. Jak broszka miała zapięty pas bezpieczeństwa, a przy tym jechali 50 km/h to po wypadku wychodzi się z takiego samochodu bez szwanku. Potwierdzi to każdy kto miał podobny wypadek. Myślę, że broszka rozkwasiła się o przedni fotel i ma teraz „buźkę” w kolorach tęczy, dlatego jej nie pokazują. A może jest zboczona i użyła pasa jak wędzidło.

 4. Maćko said

  Dawid Blum, polski publicysta

  Też to zauważyłem… ale na razie nie mam się do czego przyczepić.
  Admin

 5. ENKI said

  Są państwa poważne i niepoważne – jak mówi S. Michalkiewicz

  1. Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej: „Chcę państwu pokazać jak ona(Angela Merkel –
  jedzie. (…) Istotna jest prędkość. Kolumna porusza się z prędkością 40 km/h, może 30 km/h.
  Zobaczcie państwo jak oni wolno jadą” – powiedział polityk PO 0802.2017…http://niezależna.pl/

  2. Pamiętam, że w lekarskim biuletynie informacyjnym zamieszczono informację ważną dla wychowawców i nauczycieli a zwłaszcza dla nauczycieli wychowania fizycznego;
  otóż w razie wypadku na terenie szkoły (upadku, uderzenia, zwłaszcza w głowę) należy opisać wypadek i okoliczności, powiadomić o tym rodzinę i opiekunów poszkodowanego, bo skutki uderzenia mogą się ujawnić kilka tygodni po wypadku,
  a nawet później. Dlatego osoba poszkodowana powinna być pod ciągłą obserwacją i opieką, gdyż zdarzyć się jej mogą omdlenia, zawroty głowy i inne objawy wstrząsu.
  To oznaczałoby, że poszkodowana osoba nie jest w stanie pełnić odpowiedzialnych obowiązków.

  Dlatego tak ostrożnie, pod kompetentną ochroną, są wożeni „mężowie stanu” w poważnych państwach.

 6. narozniak said

  Proponuję zmienić nazwę na Pretorianie.

 7. AlexSailor said

  „Co to oznacza w praktyce?”

  Poza tym, że „PiS chce stworzyć kolejną polityczną służbę specjalną”, zatrudnienie tysięcy (tak, bo na tym się skończy) pociotków, kuzynów, córeczek i kochanek, no i oczywiście misiewiczów, za pieniądze i przywileje, o których Polacy mogą tylko marzyć.
  To zaś kolejne gigantyczne wydatki z budżetu.

  W II RP było 28 tys. Policjantów oraz tak zwana „dwójka”.
  I to wszystko.
  Dziś mamy 130 tys. Policjantów, ABW-CBA-SKW-SWW-UKS-ITD-SL-BORmanów, a pewnie jeszcze z pięć służb pominąłem.
  To nie może dobrze działać.

  Resztę wpisu skasowałem, bo pomyślą płatni czytacze, że jaja sobie robię.

 8. Rafal C. said

  harcerz, ch niet.

 9. Bronisław said

  Re: To, że Pan, Panie Władku prawidłowo przewiduję, potwierdza chociażby zapowiedź Autora, iż: „BOR ma dostać uprawnienia operacyjno-śledcze. Czyli PiS chce stworzyć kolejną polityczną służbę specjalną.”!!! Zwłaszcza, że w zachłanności przejmowania kolejnych instytucji państwowych to już dawno „Pisiory” wyprzedziły swoich towarzyszy okrągłostołowych z Platformy Oszus…?!!!
  Nawet zdążyli już podjąć próbę zawłaszczenia Tradycji Ludowej i Narodowej i w swojej hipokryzji zaczęli czcić (obok „odrażąjącej” postaci „Ziuka”) Naszych Najwybitniejszych Bohaterów Dmowskiego i Witosa?!!! Gorąco Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 10. Maciej Pokora @ Peryskop said

  Ciąg dalszy uwag o arogancji i ignorancji władzy, która na naszych oczach „się rozbija” :

  http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-komendant-policji-poucza-kierowcow-ale-sie-myli,nId,2352105

  ~grgrgr- 3 min temu
  I proszę zwrócić uwagę, że samochody jadące w kolumnie między pierwszym a ostatnim nigdy nie mają włączonej sygnalizacji dźwiękowej – a więc zgodnie z kodeksem nie są pojazdami uprzywilejowanymi. Często też jest tak, że w trakcie jazdy wszystkie pojazdy mają wyłączoną sygnalizację dźwiękową, uruchamiając ją tylko od czasu do czasu – co też pozbawia je statusu pojazdu uprzywilejowanego. Po drugie należałoby się zastanowić, poruszanie pojazdami uprzywilejowanymi jest zasadne w przypadkach kiedy faktycznie nie zachodzi potrzeba takiego poruszania się. Jeżdżenie w odwiedziny, na narty czy na prelekcje nie jest sprawą tak ważną i niezbędną dla Państwa aby robić to z narażeniem życia dla innych. Władza niestety odbija do głowy i jak już ktoś się dorwie to myśli, że mu wszystko wolno. Takie pojazdy uprzywilejowane zawsze stanowią zagrożenie dla innych użytkowników, więc powinny być wykorzystywane tylko w bardzo poważnych sprawach. Rozumiem karetkę która jedzie do czy z ciężko chorym człowiekiem, rozumiem straż pożarną która jedzie do pożaru, ale panią premier jadącą na śledzika, czy pożal się boże ministra jadącego na prelekcję ? To na pewno nie są sprawy uzasadniające poruszanie się jako pojazdy uprzywilejowane. To jest normalna pycha i lekceważenie współobywateli. Pani premier jak by miała trochę honoru to przeprosiłaby publicznie obywateli za takie zachowanie.

  ===

  Pani premier jak by miała trochę honoru – i nie była ODPOWIEDNIO przeszkolona w Departamencie Stanu USA – to przeprosiłaby publicznie obywateli za takie zachowanie.

  A może jednak zrozumie i przeprosi ?

 11. Sceptyk said

  Modlę się aby na swej drodze nie spotkać kolumny uprzywilejowanej.

Sorry, the comment form is closed at this time.