Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Braterstwo Polsko – Rosyjskie na ulicach wielu miast…

Posted by Marucha w dniu 2017-02-13 (Poniedziałek)

Nabieramy wiatru w żagle…

Dalszy ciąg przeciwdziałania rusofobii w Polsce oraz poza granicami kraju. W sobotę 11.02.2017 r. jednocześnie do wspólnych działań przyłączyli się ochotnicy z trzech miast: Poznania, Świebodzic w woj. zachodniopomorskim oraz z Londynu.


[Mały wtręt admina… Nazwa „rusofobia”, o niemal medycznym wydźwięku, wydaje mi się nazbyt elegancka na opisanie tego gnoju umysłowego, jaki reprezentują patridioci, zwłaszcza ci spod znaku Gazety Polskiej i przybudówek – admin]

W Poznaniu byłem osobiście, gdzie wspólnie z Dominikiem Smelkowskim, pełnomocnikiem okręgu wielkopolskiego oraz aktywistami podległymi, propagowaliśmy ideę umacniania dobrych stosunków z Federacja Rosyjską. Działania miały przebieg spokojny, polegały na kolportażu ulotek oraz rozmowach z ludźmi na tematy dotyczące obecnej sytuacji na arenie międzynarodowej Polska — Rosja.

W Świebodzicach działał Marcin Mikołajek, jak poprzednio sam w terenie (ostatnie działania prowadził w Świdnicy), BRAWO! Zaangażowanie i społeczna inicjatywa tego chłopaka oraz bezinteresowność w działaniu wzbudzają podziw i uznanie. Nie poprzestał na jednym mieście i kontynuuje swoją misję. Jak sam twierdzi, robi to, bo uważa, że Rosja jest bliskim nam narodem i należy z nią żyć w zgodzie i przyjaźni, pomimo tylu kłamstw szerzonych, aby zniechęcić nas Polaków do naszych najbliższych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Kamil Stupecki, pełnomocnik BPR na Wielką Brytanię, działał z naszym aktywistą z Londynu. To wstęp do realizacji dalszych zadań, jakie przed sobą stawiamy, zaznacza.

Proszę zwrócić uwagę, jak ładnie przyozdobił odznakę BPR, w ten sposób będą przygotowywane wszystkie odznaki dala czołowych działaczy organizacji.


Działania naszych aktywistów świadczą o tym, że nabieramy wiatru w żagle. Uświadamianie młodych ludzi do propagowania przyjaźni POLSKO — ROSYJSKIEJ jest naszym nadrzędnym celem. Coraz więcej ludzi przekonuję się do naszych uczciwych i pokojowych intencji. Wspierają nas, co jest naprawdę dobrą wróżbą na przyszłość. Powiedzcie sami! Czy to nie jest wspaniałe? Po to zostało właśnie stworzone BPR.

Głęboko wierzymy, że inne organizacje przyłączą się do wspólnego działania. Jest to naszym największym marzeniem. Do wielu piszemy, jedni się zastanawiają, drudzy milczą, inni podejmują wyzwanie i wspólne działania.

Apelujemy: koniecznie trzeba przełamać stereotypy, zacznijmy wspólnie pracować. Braterstwo Polsko – Rosyjskie to nie jest zamknięte środowisko, BPR to my wszyscy…

Oto relacja Kamila:

„Gdy robiliśmy zdjęcia na Vauxhall, podeszła do nas rodzina Anglików z małymi dziećmi. Dzieciaczki spytały ”a co to za flaga”. Odpowiedziałem, że jest to flaga Braterstwa Polsko-Rosyjskiego (Polish-Russian Brotherhood). Objaśniłem, że nasza organizacja bazuje głównie w Polsce, ale rozrasta się, ponieważ Polaków można znaleźć wszędzie. Powiedziałem, że właśnie zaczynamy działalność w Anglii. Pani była trochę zdziwiona, ale powiedziała (cytuje dosłownie): ”Polish-Russsian Brotherhood?… Lovely”.

Gdy byłem w Krymie, to wszystkim moim znajomym i przyjaciołom mówiłem o naszym Braterstwie. I podkreślałem jedno — żyjemy w różnych krajach, mamy różne obywatelstwa — jednak jesteśmy jednym narodem!!! Jesteśmy Słowianami. Nie pozwolimy innym nas podzielić. Jesteśmy bardzo pokojowo nastawieni i w naszych szeregach nie miejsca na agresje, nienawiść, rasizm i ksenofobie. Naszym celem jest zbudowanie pozytywnych relacji miedzy Polakami i Rosjanami i innymi narodami.”

To mądre i jakże prawdziwe słowa, które są esencją tego, co robimy i w co wierzymy. Zachęcamy wszystkich ludzi do nas. Każdy, kto podziela nasz cel i kierunek w którym zmierzamy, jest mile widziany.

Fot. i tekst: Piotr Radtke
https://pl.sputniknews.com/

Oby działalność tych wspaniałych młodych ludzi nie skończyła się na oskarżeniach o szpiegostwo na rzecz Rosji oraz zamknięciem za kratkami bez postawienia jakiegokolwiek konkretnego zarzutu. Bo pamiętajmy, że Polska to jest państwo BEZPRAWIA, KORUPCJI I AGENTURY, rządzone przez psychopatów – na co żywym dowodem jest los Mateusza Piskorskiego
Admin

Komentarzy 45 do “Braterstwo Polsko – Rosyjskie na ulicach wielu miast…”

 1. dnh said

  Slawa!

 2. Boydar said

  Jestem głęboko przekonany, że jeśli to ma być przyjaźń z Rosją Rosjan to nic już im nie grozi.

 3. panMarek said

  Z Ruskim to się zwykle dogadasz, ale z postsowiecką Rosją – nigdy.

  Tacy, jak Pan szanowny – na pewno się nie dogadają.
  Bo trzeba mieć w głowie mózg, a nie, za przeproszeniem, rzówno.
  Admin

 4. otto.hak said

  Obamiam się, że to chwyt prasowy.
  Mam nadzieję, że nie.

 5. Rafal C. said

  A nie prosciej nawiazac kontakt, oni nie nienawidza Polski, oni nienawidza nienawidzic.

 6. Bobola said

  Twarze dzialaczy mowia same za siebie.

 7. otto hak said

  Jeśli przyjaźń, to chyba kontakt dawno nawiązany, prawda?

 8. Yah said

  Ad 3 @ Admin

  Pan Marek nie może spać , tak boi się o prezesa. Z niewyspania rożne myśli przychodza do głowy.

 9. Vladimir said

  Rusofobia nie jest zjawiskiem ktore wynika z naszej, polskiej nienawisci do Rosjan ( tych starozytnych ! ) tylko z tej ktora zionie do nich pewna, dobrze nam Polakom znana mniejszosc ktora doklada nb wszelkich staran zeby wywolac konflikt zbrojny, nuklearany oczywiscie tak zeby sie na Rosjanach zemscic poniewaz jest to narod ktory nie przebacza i nie zapomina. Nasz aktualny rzad nie ma specjalnie wyjscia jak tylko przytakiwac tej mniejszosci poniewaz jest od niej w sposob nieprawdopobny uzalezniony, finansowo glownie. Nastepnie i z uwagi na przynaleznosc do NATO nie moze sie on sprzeciwic niczemu co by bylo sprzeczne z interesem tej grupy ktora kieruje tez ta mniejszosc tyle ze amerykanska. Tak ze, jestesmy odgornie skazani na nienawisc do Rosjan – ale, tu znow ma cos do powiedzienia spoleczenstwo jak juz miala okazje przekonac sie ta mniejszosc tyle ze, trzeba by jej to uswiadomic dobitnie i najlepiej definitywnie ! Tendencje swiatowe sa sprzyjajace ! Klamstwo, oszustwo i forsa nie sa juz orezem !

  Społeczeństwo jest głupie. I do tego aroganckie.
  Admin

 10. Aneta said

  ad. Świebodzic…. to województwo Dolnośląskie !
  pzdr.

 11. Władek said

  Rusofobia w Polsce to zasługa frankistów, litwaków, banderowców i obcej agentury z PiS, Gazety Polskiej czy TV Republika.

  Ludzie ci w równym stopniu nienawidzą Rosji, jaki i Polski, Polaków oraz wszystkich Słowian. Na terenie naszej części Europy pełnią podobną funkcję jak ISIS, Front Nusra czy Al-Kaida na obszarze Bliskiego Wschodu.

 12. Vladimir said

  Do admina :

  Nie trzeba zapominac ze polskie spoleczenstwo jest tylko z nazwy poniewaz przez prawie dwiescie lat Polska byla w niewoli. W tym czasie naplywal do Polski rozny element z roznych czesci swiata ktory posiada co prawda polski dowod osobisty, posluguje sie, biegle, jezykiem polskim ale …. to wszystko ! Myslal on, w wiekszosci, po polsku nie bedzie wiec i tak nalezy uznac za zjawisko wrecz paranormalne ze, pozbylo sie, to spoleczenstwo, w jakims stopniu wrogow i zdrajcow, szkoda tylko ze nie definitywnie !

  Do Wladka :

  Jasne, tylko rusofobi z PiS oraz GP czy TV Republika …. a co z tymi z GW, Newsweek, TVN i reszty – oni kochaja Rosjan, tak jak kochaja nas Polakow i Polske, prawda Wladus !?

 13. Władek said

  Vladimirku – te same środowiska, które dzisiaj dzieli Pan na GP i GW, PiS i PO, TVN i TV Republika jeszcze niedawno działały wspólnie np. w KOR.

  Wypełzły one dokładnie z tej samej obory…

 14. Joe said

  Re 11 Wladek…Kazdy dorosly czlowiek POwinien wiedziec na czym POlegaja dobre relacje sasiedzkie.Jezeli w sasiedztwie rodzice ze soba nie maja dobrych relacji to przewaznie i dzieci nie maja.POmiedzy panstwami identycznie…jezeli reprezentanci Narodu nie maja to i zwykli ludzie sa POgubieni w wyniku propagandy.Dlatego piewszy fokus…kto nami rzadzi??
  Ten dziwny stwor Jaro-Antek to nie jest reprezentant Narodu….

 15. kmin34 said

  Bobola said

  2017-02-14 (wtorek) @ 05:06:12
  Twarze dzialaczy mowia same za siebie.

  ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

  Faktycznie, jakby nie polskie.
  Ja Polakow za granica poznaje po gejowskiej facjacie.
  Polacy jako mezczyzni cierpia na wyrazny niedobor testosteronu. Powaga

 16. Boydar said

  To nie Bobola tylko Bo-Bola, Panie Kmin; nie sankcjonujmy chucpy. A że prawdę raz napisał to nic nie zmienia; une się bardzo trafnie po zapachu rozpoznają, nawet jak ślepe.

 17. pawel said

  838 968 – wyświetleń, jako że po Polsku, więc większość wyświetleń z Polski. Komentarze też w większości pozytywne. Polecam nawet 5 pierwszych minut.

  >https://www.youtube.com/watch?v=SXoOGHj_fXQ

  Północna Rosja, Dolina Śmierci – czyli miejsce, gdzie więcej umarłych niż żywych.

  Opublikowany 19 wrz 2012
  Reportaż z wyprawy do północnej Rosji. Do miejsc, w których w czasie II wojny światowej zginęło pół miliona żołnierzy. Rejon, w którym w latach 1941-44 liczba poległych była większa niż liczba mieszkańców, a walki prowadzono w terenie tak trudnym, że udało nam się dotrzeć na miejsce wyłącznie dzięki wojskowej amfibii.

 18. pawel said

  A niech to. Znowu. Panie Gajowy poproszę kropkę. Dziękuję.

 19. Yah said

  „Ja Polakow za granica poznaje po gejowskiej facjacie.
  Polacy jako mezczyzni cierpia na wyrazny niedobor testosteronu. Powaga”

  Kolejny ślepy. To nie są Polacy, tylko urodzeni w Polsce. Nie mniej przeglądając czasopisma można by sadzić, że tylko tacy „Polacy” mieszkają w POLSCE

 20. tomek said

  glupki pchaja sie w dupe niedzwiedziowi to taka lewatywa

 21. Tomek said

  Aż mi łezka z oczu spłynęła. Jest NADZIEJA JEST!!!!!

  Sam spływaj.
  Admin

 22. RomanK said

  Tylko drobna formlna uwaga…pod fotka powinno sie napisac ,ze ten gosciu w srodku..ten swoj rower naszol…zeby nie bylo glupich skojarzen!

 23. Lovshak Ruskij Agient said

  Najświeższe wiadomości… po Ataku Rosji Putina na Lwów i sfałszowaniu wyborów w Limpopo, deputowani USA na pewno odpowiedzą adekwatnymi sankcjami…..

 24. Poziomka said

  Ten gościu z rowerem to dla poznaniaków ikona! Jeszcze nikt tak głupio się nie wyraził o Starym Marychu tutaj w Gajówce. Pos-rany zaścianek hamerykańsky.

 25. Lovshak Ruskij Agient said

  Jakieś ogólniki…. Rusofobia to szczególny przypadek przetestowany w latach 20-50 ubiegłego wieku w Rosji, talmudycznej fobii ogólnej względem podludzi Goyim…. żydobolszewicki holokost dokonany na narodzie rosyjskim, raczej na wielu narodach Rosji, przesiedlenia migracje, masowe mordy to było preludium, do mającego się rozpocząć a może już rozpoczętej operacji wyniszczania Europy….. Komintern w 1920 powstrzymałą Polska – a może przerażone Niemcy wypluli Piłsudskiego…. kiedy Rothchildowie przestraszyli sie Hydry którą sami zasponsorowali sowicie?…..

  Was Polaków ma niebyć to zdanie które padło na Ulicy Warszawy nie bierzmy sobie tego do serca…… to do Narodów, czyli Goyim ma niebyć jesteśmy na służbie jedynego gatunku zasługującego na miano ludzi, czyli narodu wybranego, któremu jak niezawodnie naucza Sobór Watykański II błogosławieństwo nigdy nie zostało odebrane, mało tego podobno razem z talmudystami wyczekujemy przyjścia Moshiaha, papa Franciszek już przebiera nóżkami też nie może się doczekać…

 26. Zbyszko said

  W pełni popieram działania tych grup przyjaźni polsko-rosyjskiej. Oby jak najwięcej takich grup pojawiało się w całej Polsce i poza Polską.

 27. RomanK said

  PO ziomko…wlasnie- tak sie lapie glupio kojarzacych:-)))

 28. Yah said

  Ad 24

  Pamiętam kultową audycje Radia Poznań – „Blubry Starego Marycha”. Usiądę na ryczce i zjem sznekę z glancem 😀

 29. Tomek said

  Panie admin czy może mi pan wyjaśnić o co Panu chodziło z tym”sam spływaj”?????

  Naprawdę?
  Admi
  n

 30. Władek said

  Ad. 14

  Joe: ten Jaro-Antek to jest właśnie frankijsko-litwacko-banderowska hydra, która jest największym złem jakie do tej pory spotkało Polskę.

  Jest bardzo źle, ale będzie jeszcze gorzej. Trupi banderowski jad niedługo wyleje się z chazarskiego pyska.

 31. Tomek said

  To może wyjaśnię,że nie miałem nic a nic obraźliwego na myśli. Czy może mi Pan wyjaśnić o co chodzi z pańskim komentarzem pod moim wpisem?

 32. pokrzywa said

  Przestroga Admina umieszczona pod artykułem jest w aktualnych polskich warunkach w pełni zasadna. Tym nie mniej nie ma innej drogi jak krok za krokiem przenosić idee BPR do innych rejonów, do innych miast polskich. Kontynuowanie bowiem „przyjaźni” z US Army i Bundeswehrą prowadzi nasz naród do zagłady, a naszą armię też za przyczyną Macierewicza i jego faworyta Miśka do poniżenia i szyderstwa (a propos czytałem artykuł pt. ‚Romeo i Julia’ zamieszczony na blogu freski.pl – zdaje mi się – warty chyba przejrzenia).

 33. Tomek said

  Tak naprawdę.

 34. Marucha said

  Re 31, 33:

  Chodziło mi o komentarz #20, podpisany również „Tomek”.
  Sprawdziłem.
  To była inna osoba, nie Pan.
  Pozostaje mi tylko wyrazić ubolewanie z powodu nieporozumienia.

 35. Tomek said

  Dziękuje Gospodarzu za odpowiedź.

  Jeszcze raz przepraszam.
  Admin

 36. revers said

  Juz Trump pokaze co to jest braterstwo, wraca temat powrotu Krymu do Ukrainy

  http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-russia-ukraine-idUSKBN15T2IY

  Jednoczesnie przewodniczacy NATO Stoltenberg bada spawe wejcia Ukrainy do NATO, Poroszenku rozpisuje referendum o wesjcie Ukrainy do NATO

  http://www.euractiv.com/section/global-europe/news/nato-calls-on-russia-to-help-stop-spike-in-violence-in-eastern-ukraine/

  Co niesie komplikacje miedzy nie Tylko Ukrainy a Rosja a NATO Rosja.

 37. Poziomka said

  @27 RomanK
  Przyznam szczerze, że nie wiem gdzie Pana zaszufladkować? Albo rżniesz Pan Pierdołę z Gądek albo Eleganta z Mosiny. By lepiej Pański dowcip zrozumieć wolałbym być wśród mieszkańców Gądek czyli to pierwsze.

 38. RomanK said

  Po-ziomko-u…mnie to nie dziwi ,,i niech pan-i nie popada w kompleksy nie pan-i jeden-a …..nie pierwszy i nie ostatni…/.Ja rozumiem..:-))))
  Niech sie pan-i zaszufladkuje na poziomie najbardziej dla pani-a wygodnym:-)))
  Mnie tez…:-)))) nikak nie mieszajet:-))))

 39. Tomek said

  Jeszcze raz dziękuje za wyjaśnienie,przeprosiny przyjmuje z wielką ulgą.

 40. Boydar said

  Mimo wszystko, powinno być – „wyjaśnienie przyjmuję z wielką ulgą”.

  Czy Pan Tomek nie zauważył, że ma sobowtóra ? Pan Gajowy mógł (nie zauważyć), Pan Tomek już nie.

 41. Tomek said

  Pani Boydar dziękuje za celną wskazówkę,a mianowicie dziękuje Panu Gospodarzowi za wyjasnienie i przyjmuje owe z wielką ulgą. Pozostaje mi zmienić mój podpis na TomaszKa.

  🙂
  Admin

 42. Boydar said

  Co racja to racja, charakter mam qurewski.

 43. Vladimir said

  Stulasz Wladziu – innymi slowy pakujesz wszystkich do jednego wora bo, w ten sposob latwiej gnoic wartosci …. jestem za dobrymi stosunkami pomedzy Rosja a Polska ! Bo jersli mam do wyboru Germancow i pozostala czesc Europy Zachodniej oraz ta mieszanine szumowin co sie zwie szumnie amerykanskim spoleczenstwem to jestem zdecydowanie za Slowianami ze Wschodu, voila !

 44. Zerohero said

  @Bobola

  A co Pańska twarz wyjaśnia?

 45. Duce said

  Re: otto.hak

  Obamiam się, że to chwyt prasowy.
  Mam nadzieję, że nie.

  Uważa Pan, że to blaga? Proszę rozwinąć, bo nie rozumiem.

  Re: Bobola

  Twarze dzialaczy mowia same za siebie.

  Tylko na tyle Pana stać? Wygodny fotel, kawka i wpis, który nie jest wart funta kłaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: